לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום טיפול בשפה ודיבור
ברוכים הבאים לפורום "טיפול בשפה ודיבור"!כאן המקום לשאול ולהתעניין בתחום הפרעות בתקשורת- שם כולל להפרעות שפה, דיבור, שמיעה ותקשורת למיניהן,שהוא תחום עבודתם של קלינאי התקשורת.התקשורת האנושית היא צורך חיוני הנחוץ לאדם כמעט כמו אוויר לנשימה... אנו מדברים זה עם זה כדי להעביר מסרים, רעיונות, רגשות ומחשבות, ועושים זאת מבלי לחשוב לרגע עד כמה מופלאה ומורכבת היא יכולת התקשורת... למרבה הצער, לא כל אחד מסוגל לתקשר באופן מושלם- אם זה בגלל קול צרוד, גמגום, קושי בשמיעה, היגוי משובש וסיבות אחרות.הפרעות בתקשורת גורמות סבל ואי- נוחות לאדם הסובל מהם, כמו גם לסביבתו הקרובה.באופן כללי, הפרעות אלו יכולות להיות קשורות לשלושה מעגלים המשיקים זה לזה-תוכן, צורה ושימוש.תוכן- מ ה שאומרים, צורה- א י ך מדברים, שימוש- באיזההקשר אומרים.קלינאי התקשורת מתמחים בהפרעות תקשורת ותפקידם לאבחן ולטפל באדם הסובל מהם.כאן בפורום אתם מוזמנים לשאול שאלות מקצועיות, לספר ולשתף בכל מה שקשור לעניין.הייעוץ בפורום לא מהווה תחליף לאבחון וטיפול אצל קלינאי תקשורת,אלא מידע בסיסי והכוונה בלבד.נקווה שהתקשורת כאן בפורום תזרום היטב ללא תקלות והפרעות...

אודות הפורום טיפול בשפה ודיבור

ברוכים הבאים לפורום "טיפול בשפה ודיבור"!כאן המקום לשאול ולהתעניין בתחום הפרעות בתקשורת- שם כולל להפרעות שפה, דיבור, שמיעה ותקשורת למיניהן,שהוא תחום עבודתם של קלינאי התקשורת.התקשורת האנושית היא צורך חיוני הנחוץ לאדם כמעט כמו אוויר לנשימה... אנו מדברים זה עם זה כדי להעביר מסרים, רעיונות, רגשות ומחשבות, ועושים זאת מבלי לחשוב לרגע עד כמה מופלאה ומורכבת היא יכולת התקשורת... למרבה הצער, לא כל אחד מסוגל לתקשר באופן מושלם- אם זה בגלל קול צרוד, גמגום, קושי בשמיעה, היגוי משובש וסיבות אחרות.הפרעות בתקשורת גורמות סבל ואי- נוחות לאדם הסובל מהם, כמו גם לסביבתו הקרובה.באופן כללי, הפרעות אלו יכולות להיות קשורות לשלושה מעגלים המשיקים זה לזה-תוכן, צורה ושימוש.תוכן- מ ה שאומרים, צורה- א י ך מדברים, שימוש- באיזההקשר אומרים.קלינאי התקשורת מתמחים בהפרעות תקשורת ותפקידם לאבחן ולטפל באדם הסובל מהם.כאן בפורום אתם מוזמנים לשאול שאלות מקצועיות, לספר ולשתף בכל מה שקשור לעניין.הייעוץ בפורום לא מהווה תחליף לאבחון וטיפול אצל קלינאי תקשורת,אלא מידע בסיסי והכוונה בלבד.נקווה שהתקשורת כאן בפורום תזרום היטב ללא תקלות והפרעות...
`
x
הודעה מהנהלת הפורום

קודם כל-מרפאה בדיבור

14/06/04 16:28
קלינאי תקשורת ולא ריפוי בעיסוק, הם האחראים על תחום השפה והדיבור.
טיפול האפזיה הוא דבר מורכב מאוד, ישנם סוגי פגיעות שונים ובהתאם להם הטיפול.
האם את/ה מתעניין בגלל מקרה ספציפי של אפזיה המוכר לך? קשה להסביר מהם התרגילים, מפני שכמו שאמרתי, באפזיה הפגיעה יכולה להיות מאוד שונה ממקרה למקרה.(וכמובן גם הטיפול שונה וספציפי)
ישנם מקומות המתמחים בשיקום לאפזים- כמו בית לוינשטין ברעננה.
תגיות:

מאיה בן-עזרא
קלינאית תקשורת

אבני דרך-טיפול רב-תחומי בילד ובמשפחה
www.avne-derech.com
מה זה התרגילים
14/06/2004 | 01:01
2
11
שמעתי ברדיו מדברים על טיפול בדיבור לאנשים עם אפזיה עקב פגיעה באיזורים מוחייים שקשורים להבנת שלמות הדיקדוק של צירוף מורכב של מילים.

ואמרו שבכלל בטיפול ודיבור משתמשים עם תרגול שמרפאה בעיסוק יושבת עם הפציינט ומתרגלת איתו .

איזה תרגילים נותנים לאנשים כאלה עם אפזיה שיש להם את הבעיה הזאת ?

על איזה תרגילים מדובר אשמח לקבל דוגמאות לתרגילים כאלה .
קודם כל-מרפאה בדיבור
<< ההודעה הנוכחית
14/06/2004 | 16:28
1
60
קלינאי תקשורת ולא ריפוי בעיסוק, הם האחראים על תחום השפה והדיבור.
טיפול האפזיה הוא דבר מורכב מאוד, ישנם סוגי פגיעות שונים ובהתאם להם הטיפול.
האם את/ה מתעניין בגלל מקרה ספציפי של אפזיה המוכר לך? קשה להסביר מהם התרגילים, מפני שכמו שאמרתי, באפזיה הפגיעה יכולה להיות מאוד שונה ממקרה למקרה.(וכמובן גם הטיפול שונה וספציפי)
ישנם מקומות המתמחים בשיקום לאפזים- כמו בית לוינשטין ברעננה.
אפזיה מסוימת
21/06/2004 | 08:39
11
אני לא מתענין בזה ממניעים אישיים .

אני אמקד את סוג האפזיה שבה אני מתעניין .
אני מתענין בתרגילים לאפזים שמתקשים בלהבין משפטים מורכבים כלומר לא מבינים צירוף של מילים שבנוי יותר מארבע מילים ומעלה .

ובאפזים שלא מבינים מילות קישור מוסקות וגלויות שבאות בטקסט שלם (שמשמיעים או מראים) אבל כשכל דבר כזה מוצג לבד אז הם כן מבינים.
כלומר אם למשל יש משפט שאומר כך "ידו של הילד נשברה על ידי נפילת ספר" .

המילת קישור "על ידי" מטושטשת ולא מובנת כשמקריאים את כל המשפט אבל כששואלים מה זה על ידי , אז הם כן יודעים מה זה .
ובנוסף לא רק מילות דידקטיות לא מובנות אלא גם צירוף כל המילים שבמשפט הופך את כל המשפט ללא מובן וזאת אם מוציאים כל מילה ומציגים להם אותה בנפרד אז היא כן מובנת .

מיקדתי מאוד את סוג האפזיות שעליהן אני שואל על תרגילים .
ברצוני לשאול על תרגילים שעשויים לשפר ולתרגל אנשים עם סוגים כאלה של אפזיה .
הודעות אחרונות
08:03 | 26.06.12 אורחים בפורום
08:37 | 11.05.07 אמא של יהלי ורון
11:31 | 10.05.07 iittaa
14:31 | 09.05.07 Maya בן עזרא
07:13 | 09.05.07 קירה1
20:46 | 06.05.07 320
10:30 | 03.05.07 הילה202
Flix וידאו
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום