לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום "יפן - שפה ותרבות". いらっしゃいませ!

הצטרפו אלינו, לקהילת חובבי יפן והשפה היפנית, כיתבו והשתתפו, הגיעו למפגשים, השתתפו בצחוקים ובמשחקים ושתפו חוויות.

כללי התנהגות בפורום

        מותר לכתוב בכל נושא שקשור ליפן או לשפה היפנית באיזשהו אופן: תרבות, בידור, טיולים ליפן, פגישה מקרית עם יפני ברכבת, ביקורת על סושיה, המלצה על סרט יפני, פן כלשהו של החיים ביפן, שאלות משיעורי הבית ביפנית או בקשת הבהרה על סיטואציה באנימה - הכל מתקבל. מותר לפתוח הודעות ראשיות (כתומות) בלי לחשוב פעמיים, אבל אם רוצים לכתוב הרבה הודעות ביום, או אם כותבים כמה הודעות בנושאים קשורים - רצוי לשרשר אותן זו לזו.

       הודעות ראשיות שאינן קשורות לנושא יפן הן פריבילגיה של חברי פורום ותיקים. השתתפו בפורום והפכו לחלק מהקהילה, וגם אתם תוכלו לרשום סתם פוסטים לא קשורים. כל היתר, וכל מי שחושש מהודעות ראשיות, מתבקשים לשרשר ל"השרשור הלא קשור" שאני פותחת מדי פעם בפורום. עם זאת, לא להגזים: תיאוריות קונספירציה, פוליטיקה, אידיאולוגיות, דת וכדומה - השאירו מחוץ לפורום שלנו.

        אין לכתוב הודעות ותגובות שמעכירות את האוירה בפורום, ירידות על "הידע הדל" של חברים אחרים בקהילה, היתפסות קטנונית לטעויות, ניסיונות למשוך תשומת לב גם אם היא שלילית - לא יתקבלו בברכה. למען הסר ספק: הודעות שמהוות flamebait (טרולים מובהקים), לפי שיקול דעתי, יימחקו לאלתר.

        הגיבו להודעות של אנשים אחרים. אפילו אייקון של "לייק" גורם לכותבים הרגשה שהם לא כותבים באויר ויש מי שמתעניין.

     אין לכתוב פוסטים שכל מטרתם היא למשוך את הקוראים לפלטפורמה אחרת. כלומר, הודעה שכל תוכנה הוא "כתבתי רשומה בבלוג על יפן" לא תתקבל בברכה. אם אתם מעוניינים שיקראו את החומר שלכם בפורום שלנו, כיתבו את התוכן, או לפחות את תמציתו בפורום, קשרו לרשומה המורחבת, והיו מוכנים לנהל דיון בפורום עצמו.

פינות

אנחנו מעודדים את חברי הפורום לכתוב פינות קבועות בנושאים שונים הקשורים ליפן. חבר בפורום שכותב פינה ומתמיד בה יהפוך לאדום בפורום כל זמן שהפינה נמשכת.

כתיבה ביפנית

אנחנו מעודדים כתיבה ביפנית אמיתית ולא ברומאג'י אם אפשר. כדאי למתחילים ללמוד את אותיות ההירגאנה והקטקאנה מוקדם ככל האפשר - רומאג'י (אותיות אנגליות) לא באמת יקדמו אתכם בלימוד השפה. כמובן, אל תתנו להנחיה הזו לעצור אתכם מלשאול שאלות ולבקש הסברים גם ברומאג'י.

 נשמח אם ותיקים שכותבים טקסט ביפנית מלאה (מעורבת קאנג'י והירגאנה) יכתבו גם עזרי קריאה (כלומר את הטקסט בהירגאנה/קטקאנה בנוסף). מומלץ לכולם להתקין Rikai Chan או Rikai Kun (תוספים לפיירפוקס ולכרום) שמציגים את הקריאה, וכך לא תהיו תלויים ברצון/חשק של הכותבים האחרים (וגם תוכלו לקרוא אתרים יפניים ביתר קלות).

 

לכל שאלה, הצעה, הערה, הארה או בעיה, נא לפנות אלי!

 

 בפורום זה רצוי לא להיות פאסיביים! שאלו שאלות, פתחו שרשורים, ספרו חוויות וידע אישי, אל תתביישו להגיב!
לתשומת לבכם: בגלל באג בתפוז לא ניתן להכניס טקסט ביפנית שכולל סימני פיסוק "מערביים" (סימן שאלה, סימן קריאה, נקודתיים וכו') בהודעה חדשה או תגובה לא מהירה. כדי לעקוף זאת, השתמשו במקלדת העברית/אנגלית להכנסת סימנים אלה.
המשך...
הודעה חדשה

אתר קהילת היפנים בישראל

מאת: Miki260
02/10/07 11:40
שלום,
אני מזמינה את חברי הפורום שרוצים להציג את ישראל לחבריהם מיפן, לבקר באתר www.japan-israel.com ולהמליץ בחום .
האתר יפן-ישראל מציג את החיים האמיתיים בישראל (לטוב ולרע) מזויתם של יפנים שבחרו לקשור את עתידם בישראל.
בהצלחה,
מיקי

www.japan-israel.com
 
אתר קהילת היפנים בישראל
<< ההודעה הנוכחית
02/10/07 11:40
456צפיות
אתר נחמד
04/10/07 14:54
40צפיות
Flix
פורום עסקים

פורום עסקים החדש

המקום החדש שלך להתחבר לעסקים כנסו ושתפו בכל נושא >>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום