לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום העיר ראשון לציון בתפוז !

ראשון לציון – העיר הרביעית בגודלה בישראל.
זה המקום בו תוכלו לדון על כל נושא הקשור לעיר: ענפי הספורט השונים, מקומות בילוי , בתי ספר , מקומות תעסוקה, תנועות נוער , פיתוח העיר והבנייה ועוד. כאן המקום לדון על פוליטיקה מקומית, לשבח או לקטר על פעלים בעיר.
אבל כמובן שאינכם מוגבלים בשיחות על העיר בלבד- אתם מוזמנים להעשיר את הידע שלנו בנושאים המעניינים אתכם, להמליץ לנו על אירועים/ בילויים/ ספרים/ מתכונים וכו´.
אתם יכולים ליזום פתיחת שרשורים, משחקים וכו´ (בתיאום עימנו...) והפורום יישאר פעיל בזכותכם ובשבילכם.
הפורום פתוח לכל תושבי העיר וגם כמובן לכל אחד המתעניין בה.
ובשביל שהפורום יזרום כהלכה בואו ונקפיד על כמה כללי התנהגות פשוטים . אנחנו לא אוהבים שפה לא הולמת ואנחנו לא מחפשים לריב או להעליב, אז בואו וניצור לנו קהילה חמה ואוהבת.
כמו כן אנו ממליצות לכם לבקר באתר הרישמי של העיר בכתובת www.rishonlezion.muni.il.
ובאתר הקישורים של העיר בכתובות :www.rishon.co.il
וקצת על עצמנו:
רויטל: שמי רויטל ואני בת 29, תושבת העיר ראשל"צ כ- 19 שנה. מנהלת את חנות המחשבים "קשרי מחשב" בעיר, נשואה ללירון ואם לאלון בן ה-4 וליאם בן השנה .
אוהבת את העיר ולא מתכוונת לזוז ממנה .
חן: שמי חן ואני בת 19, תושבת העיר מאז שנולדתי. חיילת בצבא הגנה לישראל ונהנית מהעיר- קניות, בילויים ואנשים.

אנו מאחלת לכולנו דיונים מעניינים ואם יש שאלות, אתם מוזמנים לפנות אלינו במסר או באמייל.
רויטל- revi88@walla.com
חן – shesek_1@walla.co.il

הודעה חדשה

תו תושב - החברה לביטחון

מאת: amickyaa
18/08/09 09:15
צילום:מיקי אלון
החברה לביטחון תשלח את תו החניה לבתי התושבים פניה בדואר אלקטרוני פוטרת מתשלום עבור התו

מאת:מיקי אלון

החברה לביטחון ולסדר ציבורי תשלח את תו התושב לתושבים ישירות לביתם מתוך מטרה לחסוך להם זמן וכסף.

כידוע, תושבי העיר בעלי תו תושב חונים ללא תשלום ברחובות המסומנים ב"כחול לבן" ומתחם חניון חוף הים למשך כל שעות היממה.

ברחובות הראשיים בהם קיים עומס בביקוש לחנייה במשך שעות היום, כאשר החנויות פתוחות הותרה החנייה לתושבי העיר, שרכבם נושא תו תושב, למשך שעתיים ללא תשלום על מנת לגרום לתחלופה גבוהה, ובכך תתאפשר חנייה לתושבים רבים יותר ברחובות אלה.

עד היום, נאלצו התושבים לסור אל משרדי החברה ברחוב ירושלים 2 בשעות קבלת קהל ולהמתין לתורם על מנת לקבל את תו התושב או את תו הדייר. מהיום, מוזמנים התושבים לפנות לחברה לביטחון ולסדר ציבורי על מנת לקבל תו תושב או תו דייר בכמה אופנים:

• לשלשל פניה בתיבת השירות במבואת משרדי החברה (ברחוב ירושלים 2)
24 שעות ביממה - כרוך בתשלום של 5 ₪ שיצורפו לפנייה.
• פניה באמצעות דואר ישראל במכתב - כרוך בתשלום של 5 ₪ שיצורפו לפנייה.
• פניה באמצעות הדואר האלקטרוני מאתר החברה www.rlz-bitachon.co.il או ישירות במייל tav_r@walla.co.il ולצרף את המסמכים סרוקים בקובץ JPG או TIFF - פטור מתשלום.

המסמכים הנדרשים:

• צילום תעודת זהות + ספח הכתובת.
• צילום רישיון על שם מבקש הבקשה.
• תושב שהרכב שברשותו השיך למקום עבודה יצרף אישור מהחברה או המעסיק שהרכב נמצא בשימושו 24 שעות ביממה.
• תושב הגר בשכרות - יצרף חוזה תקף.
• תשלום בסך 5 ₪ - פנייה באמצעות דואר אלקטרוני פטורה מתשלום.

"אנו קוראים לתושבי העיר שטרם הדביקו תו תושב על שמשת הרכב לפנות ולקבל ישירות לביתם תו, ובכך לסייע לנו לזהות את הרכב שברשותם ולהצטרף לתושבים שכבר נהנים מהסדר החנייה הייחודי לתושבי העיר" אומרת יוכי אילן מנהלת רשות החנייה בחברה לביטחון ולסדר ציבורי.

הסדרי החנייה נאכפים באופן מלא על מנת לתת לתושבי העיר ליהנות מהטבה ייחודית זו, ולהבדילם מחניית רכבים שאינם נושאים תו תושב או תו דייר", מוסיפה אילן.

תו תושב - החברה לביטחון
<< ההודעה הנוכחית
18/08/09 09:15
888צפיות
צילום:מיקי אלון
החברה לביטחון תשלח את תו החניה לבתי התושבים פניה בדואר אלקטרוני פוטרת מתשלום עבור התו

מאת:מיקי אלון

החברה לביטחון ולסדר ציבורי תשלח את תו התושב לתושבים ישירות לביתם מתוך מטרה לחסוך להם זמן וכסף.

כידוע, תושבי העיר בעלי תו תושב חונים ללא תשלום ברחובות המסומנים ב"כחול לבן" ומתחם חניון חוף הים למשך כל שעות היממה.

ברחובות הראשיים בהם קיים עומס בביקוש לחנייה במשך שעות היום, כאשר החנויות פתוחות הותרה החנייה לתושבי העיר, שרכבם נושא תו תושב, למשך שעתיים ללא תשלום על מנת לגרום לתחלופה גבוהה, ובכך תתאפשר חנייה לתושבים רבים יותר ברחובות אלה.

עד היום, נאלצו התושבים לסור אל משרדי החברה ברחוב ירושלים 2 בשעות קבלת קהל ולהמתין לתורם על מנת לקבל את תו התושב או את תו הדייר. מהיום, מוזמנים התושבים לפנות לחברה לביטחון ולסדר ציבורי על מנת לקבל תו תושב או תו דייר בכמה אופנים:

• לשלשל פניה בתיבת השירות במבואת משרדי החברה (ברחוב ירושלים 2)
24 שעות ביממה - כרוך בתשלום של 5 ₪ שיצורפו לפנייה.
• פניה באמצעות דואר ישראל במכתב - כרוך בתשלום של 5 ₪ שיצורפו לפנייה.
• פניה באמצעות הדואר האלקטרוני מאתר החברה www.rlz-bitachon.co.il או ישירות במייל tav_r@walla.co.il ולצרף את המסמכים סרוקים בקובץ JPG או TIFF - פטור מתשלום.

המסמכים הנדרשים:

• צילום תעודת זהות + ספח הכתובת.
• צילום רישיון על שם מבקש הבקשה.
• תושב שהרכב שברשותו השיך למקום עבודה יצרף אישור מהחברה או המעסיק שהרכב נמצא בשימושו 24 שעות ביממה.
• תושב הגר בשכרות - יצרף חוזה תקף.
• תשלום בסך 5 ₪ - פנייה באמצעות דואר אלקטרוני פטורה מתשלום.

"אנו קוראים לתושבי העיר שטרם הדביקו תו תושב על שמשת הרכב לפנות ולקבל ישירות לביתם תו, ובכך לסייע לנו לזהות את הרכב שברשותם ולהצטרף לתושבים שכבר נהנים מהסדר החנייה הייחודי לתושבי העיר" אומרת יוכי אילן מנהלת רשות החנייה בחברה לביטחון ולסדר ציבורי.

הסדרי החנייה נאכפים באופן מלא על מנת לתת לתושבי העיר ליהנות מהטבה ייחודית זו, ולהבדילם מחניית רכבים שאינם נושאים תו תושב או תו דייר", מוסיפה אילן.

מה עושים אם הכתובת בספח ת.ז לא מעודכנת?
18/08/09 09:23
24צפיות
האם מספיק שהכתובת ברשיון הנהיגה מעודכנת?
º
הספח הכי חשוב,גש למשרד הפנים לעדכן ספח
18/08/09 10:14
15צפיות
לא ברור לי
18/08/09 20:26
20צפיות
מדרכה כחול לבן עם תו תושב זה חינם לכל היום?
מדרכה עם כחול לבן יכולה להיות שייכת אך ורק לתושבי הרחוב
איזה צבע של מדרכה זה לשעתיים חינם
מדרכות...
19/08/09 09:08
16צפיות
מדרכה בצבע לבן:  מדרכה לתושבי הרחוב בלבד (עם תו של תושב הרחוב)
מדרכה כחול-לבן ברחובות מרכזיים: שעתיים חינם לתושבי ראשון לציון
מדרכה כחול-לבן שלא ברחובות מרכזיים: חנייה חינם לתושבי ראשון לציון (כמו בחניון הים, חניון איזור התעשייה הישן וכו')

בכל מקרה, ממליץ לגשת לתחילת הרחוב, ולבדוק בשלט את זמני החניה המוצעים ולמי מיועדים...
זו פשוט שערוריה
19/08/09 10:45
27צפיות
עיריית ראשון לציון מתחשבת אך ורק בתושבי העיר, ומתעלמת לחלוטין מתושבי הערים סמוכות.

אני עובד באזור התעשייה הישן של ראשון לציון, לאחרונה, העירייה צבעה את כל המדרכות בכחול לבן, ומהראשון לספטמבר  והולכת לגבות תשלום של 5.20 ש"ח עבור כל שעת חנייה.
החנייה היא חופשית לתושבי ראשון לציון, אבל מה עם שאר תושבי המדינה שמגיעים לעיר בשביל לעבוד? אני אצטרך לשלם כל יום 52 שקלים עבור זכות החנייה.
עם כל הכבוד, אין כאן תחבורה ציבורית מפותחת (כמו שיש בתל אביב), ואין כאן חניונים פרטיים שאפשר לעשות בהם מנוי חודשי במחיר סביר.

רק כדי לסדר את האוזן : חנייה באזור הכי עמוס ומבוקש בתל אביב משכירים במחיר של כ 200 דולר לחודש (בערך 750 שקל), ואילו עבור חנייה בראשון אני אצטרך לשלם מעל 1000 שקל בחודש (חישוב של 52 שקל ביום X ימי העבודה בחודש).

אני אהיה חייב להגיע לעבודה רק באוטובוסים (צריך להחליף 2 אוטובוסים), שזה אומר - שעתיים נסיעה לכל כיוון, במקום חצי שעה לכל כיוון.

זו שערוריה וחוצפה שהעירייה לא חושבת על האנשים שעובדים ומתפרנסים כאן כבר שנים. אני לא אתפלא אם אזור התעשייה כאן יתייבש לגמרי, העסקים יסגרו כי כמות המבקרים כאן תקטן משמעותית (ראשון היא לא תל אביב! יש מספיק מקומות מסחר ובילוי בערים הסמוכות שאינן גובות תשלום עבור חנייה).
יש צדק בדברים שלך ויש לי פיתרון מתוחכם
19/08/09 18:21
19צפיות
אתה עובד באיזור התעשיה הישן ולא בא לך לשלם כי אתה לא גר בראשון לך תחנה במרכז הקניות מול החניון של אגד תחנה שם לכל היום בלי לבזבז שקל זה המצב בנתיים לך עם זה תבוא מוקדם תמצא חניה מתחת לעץ ...... תעדכן אותנו שיבואו עוד חחח
מצוין.
23/08/09 13:18
15צפיות
אל תעבוד בעיר שלנו, ויתפנה מקום עבודה עבור תושב ראשון.
יש פה מספיק תושבים שיקנו וירכשו ותהליך המסחר יתקיים בתוך השטח המוניציפלי בלי אנשים כמוך, כי רוב הצרכנים הם תושבי האזור, ראשון, חולון, בת ים, נס ציונה, וכו'...
לא טוב לך, מדינה חופשית, רשאי לעבור מקום עבודה.
לא יפה סימבה
23/08/09 15:40
13צפיות
הלקוחות שלי לא פעם מתלוננים על בעיית החניה בעיר.
אם אתה רוצה עיר שוקקת עם עסקים טובים, אתה חייב להקל קצת על המבקרים.
º
איפה העסק שלך נמצא לאונרד?
24/08/09 09:49
9צפיות
אני יושב מול גן העיר
25/08/09 17:26
10צפיות
מתחת לבית העירייה הישן ברחוב הרצל.
לוקח לי 10 דקות להגיע מביתי בחולון ועוד 15 דקות בחיפוש חנייה.
שמע..
25/08/09 20:00
8צפיות
למה אתה לא פותח את העסק בחולון?
כנראה שמשיקולים כלכליים כן כדאי לך להחזיק אותו בראשון.
אז המשך להחזיק אותו בראשון.
בלי קשר, אין באזור במשך היום חניה פנויה בתשלום או לא בתשלום אם תרצה בכך או לא תרצה, מסכים איתי?
ועוד דבר, אם הלקוחות שלך מעריכים את השירות שלך, את המחיר שלך, ואת הסחורה שאתה מספק אז יחזרו אליך בלי קשר לחניה.

דוגמא אישית ממני, לפני כמה שבועות אבי ואני נסענו עד לגבעתיים כדי לשים לתיקון שלושה מצלמות דיגיטליות שהיו דרושות תיקון, ונעשתה עבודה מצוינת, אמינה, חלקים מקוריים, מחיר טוב, ולמרות שהייתה בעיית חניה באיזור (מרכז גבעתיים) אני אומר וחוזר שאם תהיה לי בעיה באחת המצלמות אני אשוב ואחזור אליו, ואם לחבריי תהיה בעיה כלשהי אני אפנה אותם אליו.

אז תחסוך מאיתנו את החוסר בטחון שלך בתירוצים על החניה.
סימבה סימבה, אתה רוצה לעשות לי טרנספר?
25/08/09 20:16
3צפיות
אני יליד ראשון והעסק קיים בראשון משנת 1964. למה לי להעביר אותו לחולון?
חלק מהלקוחות שלי עושים משקפיים אצל אבי עוד לפני שנולדתי והיום הם באים עם הנכדים שלהם לקנות משקפיים אצלי.
מצד שני יש גם לקוחות מזדמנים, שמטיילים ברחוב ועורכים קניות. הם חלק לא מבוטל מההכנסה של העסקים בעיר וחבל שקוצר ראייה ותאוות כספים של רשות החניה תגרום לכל אותם לקוחות לחפש מקום יותר נוח וידידותי לטייל בו.
קח דוגמא מחולון שבה ראש העיר מוטי ששון ביטל את החניה בתשלום ברחובות הראשיים. הוא גם דאג למגרשי חניה בחינם וראה איזה פלא, רחוב סוקולוב מדי יום עמוס לעייפה בקהל והחנויות שם משגשגות.
אתה נשמע לי אדם נבון.
25/08/09 22:49
3צפיות
נגיד שיש מיליון שקל ללקוחות שמבקרים ביום ממוצע במרכז העיר.
אתה חושב שדב צור ועירית ראשון לציון לדורותיה רוצה שמיליון השקל יתחלקו בעסקים במרכז העיר ומה שהיא תקבל זה רק הארנונה?
אז לא, הפלא ופלא.
היא רוצה גם את הארנונה שלך, וגם נתח מהמיליון שקלים של הלקוחות שאותם היא תגבה באמצעות דו"חות חניה.
הרי ידוע שהוצאה לפועל פועלת בשיטות של העולם התחתון, וידוע שהרבה שוטרים מתנהגים כעבריינים, וידוע ששופטים סורחים בפלילים, וידוע שרבים מנבחרי ציבורנו הם גדולי הפושעים.
אז מה ציפית?
אתה נופל ותיפול על אוזניים ערלות כמו שאני נפלתי...!
אבל בכל מקרה.
אני מבין אותך, ומצדיק אותך, ורק יוצא כנגדך בבדיחות הדעת כי אני יודע שלא יעזרו פניותך.
כמו שלא עזרו פניותיי.
תרבות עגל הזהב חזקה מאיתנו ובקרוב הכל ישתנה.
מה המדיניות לגבי בעלי עסקים?
19/08/09 13:56
8צפיות
אני שוכר חנות במרכז העיר . יש לי חוזה שכירות אבל הכתובת שלי היא בחולון.
האם אני זכאי לתו חניה?
אתה זכאי לגשת למדחן הקרוב
19/08/09 14:10
6צפיות
ולשלם 5.20 ש"ח על כל שעת חנייה, או לעשות מנוי בפנגו ולשלם את אותו הסכום באמצעות כרטיס חנייה.

ואילו תושבי העיר חונים חופשי חופשי.

על עירייה לזכור שהעיר היא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. הכי קל לפגוע בתושבי החוץ ולהתעשר על חשבונם - הרי אין להם אפשרות להשפיע בבחירות העירוניות ...

עוד מעט יציבו מחסומים בכניסה לעיר ויגבו תשלום עבור הכניסה לתושבי חוץ.
שאלה - את התו תושב הקודם קיבלנו ללא תשלום
20/08/09 08:58
16צפיות
ככה אני זוכרת, ישירות בדואר . ואם מישהו רצה עוד תו לרכב נוסף אז היה משלם 5 ש"ח ורוכש תו נוסך - כמו שאני עשיתי .
התו שברשותי תוקפו עד סוף 2009 , האם עכשיו כל התוים בתשלום ? (חוץ ממי ששולח בדוא"ל )
אפשר הסבר?לפני חודש וחצי קניתי שני תוים
20/08/09 19:22
23צפיות
זה אומר שעכשיו אני צריכה לשלם עוד 10 שקלים?
ולא זה לא הרבה כסף אבל אני שונאת תאגידים וזה עקרוני שהעירייה מנסה להוציא כסף מהציבור.
ודרך אגב-במדחנים של שעתיים חינם כתוב "לחץ קודם על הכפתור הצהוב" ואז יש חץ להמשך הפעולות-הכנסת הכסף עד לקבלת הכרטיס. אז אני חשבתי שתושבים בעלי תו (שלחצו על הכפתור הצהוב) מקבלים חזרה את הכסף בסיום התהליך. מסתבר שסתם נתקע הכפתור הירוק במדחן ובלע לי הכסף אז אפשר אולי להיות יותר ברורים ולהבהיר לבעלי התו שהם בכלל לא צריכים לעשות את כל התהליך אלא רק להוציא פתק
Flix

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום