לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום ערבים

ברוכים הבאים לקהילת ופורום ערבים הפורום הינו חם..

·       פורום ערבים הינו פורום חברתי, דן במגוון נושאים המעניינים את הרחוב הערבי בישראל ומהווה תמונה מוקטנת של האוכלוסייה הערבית בארץ 
·       מנהלי וחברי/ות , אורחים/ות מתבקשים לשמור על אופיו ומהותו של הפורום , כפורום ערבי לכל דבר . 
·       על כל חברי/ות , אורחים/ות הפורום לכבד את הפורום , לשמור על רמת דיון נאותה , ותרבות שיחה גבוהה . 
·       שרשור  ייפתח כל יומיים או במידת הצורך ויודבקו אליו כל הודעות כלליות .
  ·       לעתים קורה שיותר מגולש אחד פותח שרשור      בנושא משותף,   בדרך כלל מחמת חוסר תשומת לב. במקרים כאלו,  ישורשרו השרשורים החדשים אל השרשור הראשון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ערבים

ברוכים הבאים לקהילת ופורום ערבים הפורום הינו חם..

·       פורום ערבים הינו פורום חברתי, דן במגוון נושאים המעניינים את הרחוב הערבי בישראל ומהווה תמונה מוקטנת של האוכלוסייה הערבית בארץ 
·       מנהלי וחברי/ות , אורחים/ות מתבקשים לשמור על אופיו ומהותו של הפורום , כפורום ערבי לכל דבר . 
·       על כל חברי/ות , אורחים/ות הפורום לכבד את הפורום , לשמור על רמת דיון נאותה , ותרבות שיחה גבוהה . 
·       שרשור  ייפתח כל יומיים או במידת הצורך ויודבקו אליו כל הודעות כלליות .
  ·       לעתים קורה שיותר מגולש אחד פותח שרשור      בנושא משותף,   בדרך כלל מחמת חוסר תשומת לב. במקרים כאלו,  ישורשרו השרשורים החדשים אל השרשור הראשון.
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום ערבים

ברוכים הבאים לפורום ערבים

המשך >>

הסופרלנד:יש ימים סגורים ליהודים ויש לערבים

מאת: shamrockh
30/05/13 12:03
איך נקרא לזה הפרדה גזעית
חשיפה: מורה מבית ספר אג'יאל ביפו התלונן בפני מינהל החינוך: הסופרלנד לא אפשר לנו להזמין כרטיסים עבור התלמידים. מנהל בית הספר: אסור לעבור על כך בשתיקה. פארק השעשועים: יש ימים סגורים לבתי ספר יהודיים וימים סגורים לבתי ספר ערביים .
לה לה לנד: הנהלת הסופרלנד לא אפשרה לבית הספר אג'יאל ביפו להזמין כרטיסים עבור תלמידיו, כך טוען חאלד שאקרה, מורה בתיכון, במכתב ששלח השבוע לראשי מינהל החינוך.

ביום שלישי התקשר שאקרה לסופרלנד וביקש לברר עלויות של יום כיף עבור תלמידיו. "ביקשתי להזמין 25 כרטיסים", הוא מספר. "נשאלתי לגבי תאריך ונאמר לי שהעלות היא 52 שקל לכרטיס. סגרנו ל־18 ביוני והפקידה שאלה באיזה בית ספר מדובר. השבתי לה 'אג'יאל'. היא אמרה לי: 'מה?! מה זה?! עוד רגע בבקשה'.
"חיכיתי מספר דקות בהמתנה ופתאום ענתה לי מישהי אחרת ששאלה איך היא יכולה לעזור. אמרתי לה שהזמנתי כרטיסים וסגרנו תאריך. פתאום היא אמרה

שהתאריך שסגרנו לא פנוי. היא הציעה תאריך אחר, הסכמתי ואחרי רגע היא אמרה שגם זה תפוס. אחר כך היא אמרה שתברר מתי יש תאריכים פנויים ותחזור אליי".

שאקרה החליט שלא להמתין. כעבור חצי שעה התקשר שוב לסופרלנד, הציג את עצמו בשם אייל, אמר שהוא נציג של עמותה יהודית ושאל אם יוכל להזמין מקומות לקבוצה. "קיבלתי תשובה חיובית. הבחורה מעבר לקו שאלה אותי 'לאיזה תאריכים תרצה להזמין? פנויים אצלנו הימים 17 עד 19 ביוני'. הייתי בשוק".

במכתב ששלח לבכירי מינהל החינוך כתב על תחושתו הקשה. "אני שואל את עצמי האם בכל שטחי החיים מרגיש הערבי שהוא מופלה לרעה, נדחק לשוליים שבשוליים מבחינה פוליטית, חברתית ותרבותית, ומרגיש בצדק שהוא נשלט ולא שותף? השאלה שלי אינה פרובוקטיבית, אלא שהמציאות קשה, ולפיכך היא מעלה שאלות קשות ומציגה את הבעייתיות המורכבת".

מנהל בית הספר ג'לאל טוחי: "במדינה השואפת לדמוקרטיה בפתיחות זו בושה שתלמידים שבסך הכול רצו ללכת לסופרלנד נתקלים בכזה יחס. התלמידים מאוד מאוכזבים. אסור לעבור על כך בשתיקה".

מהסופרלנד נמסר: "אנו פותחים את שערי המקום לכל עם ישראל ולכל הקהלים במשך כל ימות השנה. כל אחד יכול לקנות כרטיס כשהאתר פתוח לקהל הרחב, גם ישירות בקופה וגם דרך ועדים ומבצעים שונים. לעומת זאת, בחודש יוני אנו פותחים את האתר לאירועים סגורים שמוזמנים על ידי בתי ספר למסיבות סוף שנה. יש הזמנות לימים סגורים של בתי ספר יהודיים ויש הזמנות לימים סגורים של בתי ספר ערביים".
כתובות אינטרנט מצורפות:
החתימה  יצאה לטיול בשדות
הסופרלנד:יש ימים סגורים ליהודים ויש לערבים
<< ההודעה הנוכחית
30/05/2013 | 12:03
66
214
איך נקרא לזה הפרדה גזעית
חשיפה: מורה מבית ספר אג'יאל ביפו התלונן בפני מינהל החינוך: הסופרלנד לא אפשר לנו להזמין כרטיסים עבור התלמידים. מנהל בית הספר: אסור לעבור על כך בשתיקה. פארק השעשועים: יש ימים סגורים לבתי ספר יהודיים וימים סגורים לבתי ספר ערביים .
לה לה לנד: הנהלת הסופרלנד לא אפשרה לבית הספר אג'יאל ביפו להזמין כרטיסים עבור תלמידיו, כך טוען חאלד שאקרה, מורה בתיכון, במכתב ששלח השבוע לראשי מינהל החינוך.

ביום שלישי התקשר שאקרה לסופרלנד וביקש לברר עלויות של יום כיף עבור תלמידיו. "ביקשתי להזמין 25 כרטיסים", הוא מספר. "נשאלתי לגבי תאריך ונאמר לי שהעלות היא 52 שקל לכרטיס. סגרנו ל־18 ביוני והפקידה שאלה באיזה בית ספר מדובר. השבתי לה 'אג'יאל'. היא אמרה לי: 'מה?! מה זה?! עוד רגע בבקשה'.
"חיכיתי מספר דקות בהמתנה ופתאום ענתה לי מישהי אחרת ששאלה איך היא יכולה לעזור. אמרתי לה שהזמנתי כרטיסים וסגרנו תאריך. פתאום היא אמרה

שהתאריך שסגרנו לא פנוי. היא הציעה תאריך אחר, הסכמתי ואחרי רגע היא אמרה שגם זה תפוס. אחר כך היא אמרה שתברר מתי יש תאריכים פנויים ותחזור אליי".

שאקרה החליט שלא להמתין. כעבור חצי שעה התקשר שוב לסופרלנד, הציג את עצמו בשם אייל, אמר שהוא נציג של עמותה יהודית ושאל אם יוכל להזמין מקומות לקבוצה. "קיבלתי תשובה חיובית. הבחורה מעבר לקו שאלה אותי 'לאיזה תאריכים תרצה להזמין? פנויים אצלנו הימים 17 עד 19 ביוני'. הייתי בשוק".

במכתב ששלח לבכירי מינהל החינוך כתב על תחושתו הקשה. "אני שואל את עצמי האם בכל שטחי החיים מרגיש הערבי שהוא מופלה לרעה, נדחק לשוליים שבשוליים מבחינה פוליטית, חברתית ותרבותית, ומרגיש בצדק שהוא נשלט ולא שותף? השאלה שלי אינה פרובוקטיבית, אלא שהמציאות קשה, ולפיכך היא מעלה שאלות קשות ומציגה את הבעייתיות המורכבת".

מנהל בית הספר ג'לאל טוחי: "במדינה השואפת לדמוקרטיה בפתיחות זו בושה שתלמידים שבסך הכול רצו ללכת לסופרלנד נתקלים בכזה יחס. התלמידים מאוד מאוכזבים. אסור לעבור על כך בשתיקה".

מהסופרלנד נמסר: "אנו פותחים את שערי המקום לכל עם ישראל ולכל הקהלים במשך כל ימות השנה. כל אחד יכול לקנות כרטיס כשהאתר פתוח לקהל הרחב, גם ישירות בקופה וגם דרך ועדים ומבצעים שונים. לעומת זאת, בחודש יוני אנו פותחים את האתר לאירועים סגורים שמוזמנים על ידי בתי ספר למסיבות סוף שנה. יש הזמנות לימים סגורים של בתי ספר יהודיים ויש הזמנות לימים סגורים של בתי ספר ערביים".
כתובות אינטרנט מצורפות:
הסופרלנד טוען בתגובה
30/05/2013 | 15:06
33
שכאשר בילו במקביל בתי ספר יהודים וערבים, נגרמו אירועי אלימות. הנה דוגמא למשהו שקרה שנה שעברה.
אני נגד גזענות ואפליה
30/05/2013 | 15:12
35
אך האם יש זכות כלשהי לקבוע איך עסק פרטי יתנהל. אין לאף אחד זכות לקבוע מי ייכנס או לא ייכנס לבית עסק כזה או אחר מלבד הנהלתו או בעליו.
מה זה השטויות האלה
30/05/2013 | 15:52
31
למה אותי אף פעם לא לקחו לסופרלנד מהבית ספר?
מה אתה רוצה?! בסה"כ מנסים למנוע אירועי
30/05/2013 | 16:49
21
42
אלימות, ונוקטים בהפרדה הכרחית. זה לא שלא נותנים לערבים להיכנס  לסופרלנד, אלא שפשוט מפרידים בין הקבוצות כדי שלא יהיה בלגאן. מנהל ביה"ס הוא מגלגל עיניים בכיין ומניפולטור, ומשקף בדיוק את מלוא היקף בעיית רגשי הנחיתות המוגזמים של המגזר הערבי. מה הוא מעדיף, שיהיו הרוגים בקטטות שכמובן ייזמו הציונים הרצחניים ולא ילדי ביה"ס הערביים רודפי השלום? ואני רשאי להניח שזה נעשה מנסיון מר של הנהלת הסופרלנד.  אבל נכון, תמיד קל יותר להתבכיין, ואם הבכי מקבל כותרת בוואי-נט - אז בכלל עשה לו את היום.

ובפעם המליון: אין קשר  ל ג ז ע נ ו ת  ! ! !  יותר מחמישים אחוז מהיהודים בארץ, מוצאם בדיוק מאותן המדינות הערביות שמהן היגרו מי שקוראים לעצמם "פלסטינים".  אפשר היה לצרוח "אפרטהייד!!!!", אפילו  זה כבר היה יותר בכיוון.
זאת גזענות פר אקסלנס
30/05/2013 | 17:19
11
51
בשביל שני ערבים לא צריך לעשות הפרדה גזענית, כאילו שאין יהודים שתוקפים וכאילו שאין יהודים שתוקפים ערבים. המקרה של היריות בבנק מוכיח לכל רפי השכל שבעיותיכם לא יגמרו אם תרחיקו את הערבים כמו שעשו הארים לעמים אחרים.
הערבים לא אוהבים אנשים מדת שונה
30/05/2013 | 17:42
7
19
ה"ערבים" זה לא דת חח
30/05/2013 | 17:48
6
15
נו ו?
30/05/2013 | 21:34
5
14
הכללה די מפגרת
30/05/2013 | 21:49
4
10
נו ו?
30/05/2013 | 22:04
3
10
אני לא חבר ש'ך, חל ען ***י
30/05/2013 | 22:41
2
11
סיימת?
30/05/2013 | 22:56
1
15
לא
30/05/2013 | 23:12
7
תבדוק "גזענות" בוויקיפדיה, הרי זה ה"ספר"
30/05/2013 | 18:15
2
30
היחיד שאתה מסוגל איכשהו לקרוא, יא אהבל.
גזענות תקרא לזה איך שתרצה טרול
30/05/2013 | 18:21
1
26
30/05/2013 | 18:57
9
אתה איש דוחה
30/05/2013 | 19:23
8
31
איכס  גזען  מגעיל
נו, הנה. את, להבדיל ממנאף הדגנראט,
31/05/2013 | 10:37
7
24
אישה משכילה. בבקשה תסבירי לי ולפורום באיזה שלב נתקלת בגזענות שהשתמעה מהדברים שלי? תנסי לענות בכנות, ולהפסיק לרגע את ההתבכיינות האינסטינקטיבית.
אתה עוד שואל ?
31/05/2013 | 11:29
5
15
אתה לא רציני ?
לא מבזבזבת עליך את הבוקר שלי לא בא לי לענות לך אני אסתם אתעצבן
יוצאת לעשות שופינג   
יופי אשי, עוד תגובה רצינית. כל הכבוד!
31/05/2013 | 11:31
4
10
טל אתה גזען
31/05/2013 | 11:41
3
13
שונא ערבים אתה לא צריך שאלקט עבורך כמה פנינים ממה שכתבת כאן כדי להסביר לך איך  הגעתי לתובנות האלה .
אתה מסוגל לשכנע אותי אחרת ? יאללה תפדל כולי אוזן קשבת
עכשיו אני אענה לך כמו שאת עונה לי ולאחרים:
31/05/2013 | 11:43
2
18
אני לא חייב להוכיח לך כלום, הדיבור איתך זה בזבוז זמן, אני יוצא לשופינג, טוז. כמה קל לענות ככה , במקום להתמודד באמת עם הדברים!!

צודק למה אין צורך
31/05/2013 | 11:45
1
15
בוא נסכם שאין טעם אתה בשלך ואני בשלי ,לא חייבים אתה יודע ואצא ממנהגי ואברך אותך בשבת שלום .
חבל, כי את באמת נשמעת כמו בחורה אנטליגנטית
31/05/2013 | 11:47
15
שמעניין להתדיין איתה. אבל באמת לא מוכרחים. תודה ושבת שלום!
פתט שפל מצח
31/05/2013 | 13:34
15
אתה מתרברב שאתה משכיל כמו חולה שמתרברב בבריאותו.
אני מציע ליישם אותו דבר בסחנה.
30/05/2013 | 19:08
16
32
עדיף כדי לא להתקל בפרצוף שלך
30/05/2013 | 19:24
15
15
את דווקא יכולה להצטרף לימים של היהודים.
30/05/2013 | 21:43
6
34
נראה לי שגם את היית מעדיפה זאת.
את ימי הערבים תשאירי לסטריליים...
זו עדות מצידך שאתה בעד זוהמה?
30/05/2013 | 21:48
2
17
אני לא מעוניין ללכלך את הסטריליים
30/05/2013 | 22:04
1
27
עם הזוהמה שלי.
ומעדיף את הסטריליות שלהם רחוק ממני.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3580364,00...

נו ו..מה בדיוק אתה רוצה הגיד כאן?
30/05/2013 | 22:16
26
חוץ מזה שמדובר בכתבה מלפני 5 שנים ? שיהודים לא עושים מהלומות?
חה חה
תודה באמת איזה נדיב אתה
30/05/2013 | 22:27
2
29
תודה שאפשרת לערבושית שכמוני להצטרף לעם הנבחר
ו תודה אין צורך אני ממילא לא אוהבת מקומות כאלה
אין בעד מה.
31/05/2013 | 00:03
1
25
המקום באמת מדהים.
האנשים שמגיעים אליו... פחות.
יהודים מגיעים לשם רק ברמאדן
31/05/2013 | 01:23
21
עצוב מאוד לדעתי
יהודים צריכים להגיע בהמוניהם כל השנה בלי לפחד
אני מחפשת בריכה לקיץ
30/05/2013 | 22:15
7
31
בלי להיתקל באנשים שאני מכירה. בקיץ שעבר, נסעתי עם חברים לבריכה כדי להתקרר וכולי תקווה שלא אתקל באנשים שאני מכירה.  היה נחמד עד שאחד החברים התחיל לשוחח עם צעיר אחד כי שניהם הרכיבו משקפיים והיה קשה להם לשחות בלי משקפיים... התפתחה השיחה, וכמובן, כמו ערבי אותנטי, הצעיר ההוא היה חייב לדעת מאיפה אנחנו. החבר שלנו כמובן ענה (אהבל) ואמר מנצרת, ואז הצעיר שאל: מאיפה הבדואית?". אמרו לי שבפעם הבאה אני אשתדל לדבר במבטא אחר, שלא יסגיר אותי. השנה אני מתחזה לתימניה.
מה אכפת לך מהם
30/05/2013 | 22:41
6
42
תלכי  את לא חייבת  לדבר איתםוהערבים תמיד חייבים לדעת מה את ומי את שונאת את זה ! יש  בנצרת עלית במלון פלזה בריכה ותמורת תשלום ניתן לכנס ואין שם הרבה אנשים מהמעט שאני זוכרת ,אגב בעקבות סדרת בדיקות דם שעשיתי אז מסתבר שיש לי חוסר בויטמין D והרופא שלי  אמר לי שיש לי מה שיש לכל הערביות כי אנחנו לא מספיק נחשפות לשמש איפה הימים שהייתי תמיד שזופה איפה ! היום אני מתבאסת  להסתכל על הרגליים שלי אנ י לבנה צבע מגעיל
מסתבר שזה חשוב
30/05/2013 | 23:01
1
32
אם סיני לא הייתה מסוכנת עכשיו, הייתי עפה לכמה ימים לרבוץ בים סוף.
מעולם לא הייתי בסיני
31/05/2013 | 12:00
20
הייתי בטאבה ואין סיכוי שאני אחזור לשם המקום הזה מקולל ולעולם לא אחזור לשם,  אני גם לא מאלה שיזרקו על החוף וישנו בחושה זה מגעיל אותי אני לא יכולה לחיות ככה לא מדבר אלי כל הקטע של האנשים הזרוקים האלה והרוחניקים עלק ! , מה שכן אני מתגעגעת לניתוק מהטירוף אבל חייבת שזה יהיה בסטייל
לכל האנשים בארץ חסר ויטמין D
31/05/2013 | 00:13
3
27
מהסיבה שכל האנשים מתקלחים, מסתבנים, ובמים יש כלור, כשכל אלה ביחד עוצרים את תהליך יצירת הויטמין בעור.
ואז, גם אם היית בשמש כל היום, ברגע שהתקלחת - אין ויטמין D.
לויטמין D לוקח 48 להיווצר בעור ולהיספג במחזור הדם.

http://www.avni-med.com/

http://www.studio123.co.il/index2.php?id=152&l...

אין בעד מה.
לא ידעתי
31/05/2013 | 11:37
2
22
מעניין ! אגב כלור שנמצא במים לא מומלץ לאנשים שיש להם בעיות בבלוטת התריס
והתודה היתה בציניות כן
וגם הרופאים לא יודעים.
31/05/2013 | 14:42
1
14
תשאלי סביבך, אם יש מישהו שיש לו רמות תקינות של ויטמין D.
אין כאלה אנשים, רק מי שלוקח תוסף.
הרופאים לא יודעים
31/05/2013 | 16:23
12
מזל שיש אינטרנט  , לא לקחתי תוסף הזנחתי את זה
חיזבאללה לחמאס: "צאו מלבנון באופן מידי"
30/05/2013 | 19:45
1
30
הארגון הלבנוני הודיע לבכירי החמאס ולפעיליו לעזוב בשל מעורבותם במלחמה נגד בשאר אל אסד.

בכיר חמאס: "אנו נשארים בלבנון״.

שני ארגוני טרור רבים את מי צריך לשחוט

נחת פשוט נחת, לשבת על התחת ולצפות במחזה
ט.ל.ח היה אמור להיות בשרשור אחר..
30/05/2013 | 19:53
8
בשני שעבר הייתי עם בית הספר בסופרלנד
30/05/2013 | 21:33
7
38
היה טיול נחמד, והילדים מאד נהנו. זה היה יום על טהרת הערבים. היו בתי ספר אפילו מהדרום מתל שבע. אחרי ההלם הראשוני של כולנו ערבים, וכל הצוות שקע בלסייר בין התלמידים לוודא שהכל בסדר, נראה שטוב שנערכה הפרדה כזו בין ערבים ליהודים. אחרי שפורסם הדבר, עשיתי סקר קטן בשתי כיתות (בשאר הכיתות יש לחץ כי המבחן מתקרב), והדעות חלוקות: יש כאלה שחושבים שזו גזענות וחוצפה להפריד בין ערבים ויהודים, ויש כאלה שחושבים שטוב שכך (היו תגובות אמוציונאליות של "לא רוצים יהודים") כי עם ערבים קל יותר להסתדר, לא צריך לגמגם בעברית. אחרי זה חשבתי, שאולי זה לטובה ונזכרתי בתור לרכבת ההרים והלחץ הגדול שהיה. תלמידים מהבית ספר שלי צחקו עם תלמידים מתל שבע, למרות שהיו תלמידים שהתפלחו לתור אבל הכל היה ברוח טובה עד כמה שאפשר... עם יהודים, והתווספות הגזענות, האלימות, מחסום השפה, אולי היה נגמר אחרת.

ראוי לציין, כשהיינו במימדיון, לפני מס' שנים, בחום הכבד של סוף השנה, ומיעוט הבגדים ועירבוב האוכלוסיה, גם נהנינו.
בהרבה בריכות ציבוריות
30/05/2013 | 21:58
5
42
יש שעות שהן לנשים בלבד. האם זה שונה? בהנחה שהסופרלנד מציע מגוון מספק של תאריכים לערבים האם זאת באמת אפלייה? זה נכון שזה לא מצב אידיאלי, אבל זה לא התפקיד של הסופרלנד לפתור את הסכסוך.
והמצחיק שדורשים התנצלות מהסופרלנד
30/05/2013 | 22:03
4
32
שכחו את כל האפליה הממוסדת נגד ערבים, ומתעסקים בדבר שולי כל כך... צודק, לא תפקידו של הסופרלנד לפתור את הסכסוך.
30/05/2013 | 22:07
3
9
אנצ'ב.
30/05/2013 | 22:07
2
18
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
30/05/2013 | 22:30
26
חייב להגיד שזה הצחיק!
את אומרת לו אינצב ואני אינקב
30/05/2013 | 22:46
24
חחחחחח  בכל הניבים  ואותה ברכה
גזענית!! מגעילה!!!
31/05/2013 | 10:34
14
״ההפרדה בסופרלנד מוצדקת״
30/05/2013 | 22:14
5
40
הידעתם שבסופרלנד יש ימים סגורים לערבים ישראלים לפי דרישת קבוצות מהמגזר? הידעתם שבסופרלנד, בכל שנה, בחגי האיסלאם, סוגרים את המקום לערבים בלבד מתוך התחשבות בחגיהם? הידעתם שלמעשה למעט הפרדה בגילאי התיכון, בכל המקרים האחרים, לרבות בתי ספר יסודיים, גנים וקייטנות האתר פתוח לכל ילדי ישראל  מכל הדתות? הידעתם שבימים הפתוחים לקהל הרחב, כ-50 אחוז מהמבקרים הם מקרב ערביי ישראל?
לא סוגרים את סופרלנד לערבים בחגים מוסלמיים
30/05/2013 | 22:18
4
39
חבר יהודי שהצטרף לאחיינים שלו ביום השני של עיד אל פיטר, בילה עם מוסלמים כל היום. הוא ס ב ל קשות ביום הזה.
יכול להיות, מה שמגוחך לפי המאמר כאן
30/05/2013 | 22:27
3
43
שגם בתי ספר המגזר הערבי מבקשים הפרדה, מדובר
בבתי ספר תיכוניים בלבד.

בשאר המקרים האתר פתוח לכולם. אם זה נכון, כל ההיסטריה
על גזענות אינה במקומה.
יכול להיות שזו דרישה של צוות המורים
30/05/2013 | 22:30
2
29
בכל בית ספר יש את הדתי החרד שמפחד ממפגשים מעורבים.
תגידי, באיזו בריכה
30/05/2013 | 22:49
1
34
אני יכול לראות ערביות עם חוטיני?
עזוב, לא חסר לערביות דיבילים
30/05/2013 | 22:55
20
הסיפור האמיתי מאחורי ה''גזענות'' ב'סופרלנד'
30/05/2013 | 22:03
30
הסיפור האמיתי מאחורי ה''גזענות'' ב'סופרלנד'  

ערכתי לאחרונה בתאריך 30.05.13 בשעה 16:41 בברכה, הקול היהודי

לאחר מקרים רבים בהם הוטרדו יהודים בידי ערבים, החליטו בהנהלת ה'סופרלנד' להפריד בין קבוצות יהודים לקבוצות ערבים המגיעות למקום. הפוליטיקאים מיהרו ל"הזדעזע", לגנות ולפזר מילים ריקות מתוכן על שוויון, ללא כל אחיזה בשטח
הכתבה המלאה - http://www.hakolhayehudi.co.il/?p=65673

אין ספק שלונה פארק הוא מקום משחרר שגם מבוגרים הבאים בשעריו חוזרים לימי הנערות. אולם שחרור יכול להתדרדר במהירות לפרעות, וכשנכנסים באמצע מתיחויות ישנות, הדבר עלול להגיע בקלות לאלימות של ממש.

כך, לפני מספר חודשים, מצא עצמו צחי גילה מחולון מוקף בקבוצת ערבים הצועקת קריאות נאצה, במה שהיה אמור להיות חגיגת יום הולדת לביתו בת ה-9 במתחם ה'סופרלנד' בראשון לציון. "מרגע הכניסה לפארק הורגשה אווירה של גודש ועומס רב, אך לתומי חשבתי שכך זה בדרך כלל, מאחר ומדובר בפארק פופולרי", כתב האב המתוסכל להנהלת הלונה פארק. "במהלך המתנה של 25 דקות באחד המתקנים החלו שני נערים להתווכח ובמהלך הוויכוח הטיח אחד מהם חבטה בבני הקטן, שהחל לבכות".

"בהמשך עברנו למתקן ה'קומבה', לשם הגיעו נערים 'בני דודינו' שניסו להידחף כדי להגיע לחבריהם בראש התור. כשהערתי להם על התנהגותם שלח אליי אחד מהם מבט מאיים ואמר: 'יש לך בעיה שאתה רוצה שנפתור?'. במשך ההמתנה בתור שרה אותה קבוצה שירי הסתה, כמו 'ברוח ודם נפדה את פלסטין'. היינו בטוחים שאנחנו עומדים בפני לינץ'". "זו הייתה סיטואציה מאוד מפחידה", העיד צחי בכתבה שפורסמה באתר ynet.

מתנהגים כמו חיות

צחי לא לבד. מבדיקת הקול היהודי עולה תמונה לא פשוטה, של עדויות רבות המתארות מצב דומה. "בוקר טוב. אתמול ההינו בסופרלנד עם הילדים והיה ממש מגעיל, מזעזע וסיוט", כתבה אם אלמונית בפורום גולשים של אתר וואלה. "אלפי ערבים, לא היה מקום לזוז, הם התנהגו כמו חיות, כמעט הרביצו לנו, חיכינו בתור למתקן שעה וחצי כי הם נדחפים עוברים מעל הגדרות, זרקו עלינו אוכל ביסלי גרעינים כאילו שאנחנו בספארי".

"לא פלא ששונאים אותם – הם מתנהגים כמו חיות", כתבה האם והמליצה "אל תתקרבו לסופרלנד חבל לכם על העצבים".

גם נתי שביקר לאחרונה בסופרלנד סיפר על חוויה דומה. "גם לי קרה מיקרה דומה כשאני ואחותי לפני כחודשיים חיכינו בתור לסקיי קוסטר", סיפר בדיון שהתקיים בנושא בפייסבוק. "פתאום הגיעו מאחור 2 נערים כניראה בגיל 18 בערך, ערביים ואחד מהם העיף לאחותי את היד שהיא אחזה בברזל, וניסה לעקוף אותנו בתור".

לפי תיאורו של נתי, הוא לא נשאר חייב. "צעקתי לעברם שיעצרו ואז אחד מהם חזר לכיווני ונעמד מול המצח שלי ושאל אם יש בעיה… עניתי לו שאם עוד שניה הוא לא זז לי מהפנים זה הוא שיהיה בבעיה, בתגובה הוא ניסה להרים את הראש (כניראה לנגיחה) התרחקתי ממנו כמה צעדים אחורה וריססתי אותו בגז מדמיע שהחזקתי בכיס. מיד הוא התחיל להתפתל ולבכות כמו ילדה קטנה. חברו ששמע את היללות שלו הגיע וניסה לתקוף אותי גם וגם הוא זכה למנה הגונה לתוך האף שלו ושניהם שכבו דומעים עד שהגיעו המאבטחים של המתקן ולקחו אותנו הצידה".

הדרת ערבים?

המתיחות במתקני השעשועים לא נעלמה גם מעיניה של הנהלת המקום, שהחליטה, ככל הנראה, על הפרדה בין קבוצות יהודים לקבוצות ערבים המגיעות לפארק, החלטה שעלתה לה כעת בשורה של השמצות.

אמש פרסם אתר וואלה כי מורה מבית ספר ערבי ביפו שביקש לשריין מקום לכיתתו באתר, נענה כי שלושת הימים המשוריינים למוסדות חינוך כבר נתפסו. אולם כשפנה בשם בדוי יהודי נענה, כי ניתן להגיע באותם ימים.

הנהלת הסופרלנד לא הכחישה את הדברים ומסרה לוואלה בתגובה כי "המקום פתוח לכל עם ישראל ולכל הקהלים במשך כל ימות השנה. כל אחד יכול לקנות כרטיס כשהאתר פתוח לקהל הרחב, גם ישירות בקופה וגם דרך ועדים ומבצעים שונים". עם זאת, הודגש כי בפארק "ישנן הזמנות לימים סגורים של בתי ספר יהודיים, וישנן הזמנות לבתי ספר ערביים".

בוואלה סופר העניין בהרחבה, תוך הדגשת המניעים הגזעניים ו"הדרת הערבים", ותגובותיהם של הפוליטיקאים לא אחרו להגיע. על פי הדיווח בוואלה, פנתה שרת המשפטים ציפי לבני ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בבקשה להנחות את הפרקליטות והמשטרה לבחון אם ניתן לפתוח בחקירה פלילית כנגד הנהלת ה'סופרלנד'.

"אם העובדות נכונות, זהו סימפטום חמור של דמוקרטיה חולה וצריך לטפל בכל תופעה כזו בחומרה", אמרה לבני. עוד ציינה השרה כי בשבועות הקרובים בכוונתה להגיש חוק הקובע שאפליה היא עבירה פלילית ושיאפשר נקיטת צעדים חמורים נגד ביטויי אפליה, גזענות והדרה, בין שמדובר בנשים, ערבים או עולים.

2.5 מליון ש"ח למפגשים בין יהודים לערבים

בנוסף לחברי הכנסת עיסאווי פריג' ומיכל רוזין ממרצ, מיהר גם שר החינוך, הרב שי פירון, לגנות את החלטת הסופרלנד והתקשר על הבוקר למורה מיפו. "אני מבקש לחזק את ידיך. אני מזועזע מתופעות חמורות מעין אלה ומקווה שזו הפעם האחרונה שתחווה אפליה מכל סוג", אמר השר.

"אני מזועזע נוכח תופעות מעין אלה אשר אין להם מקום בחברה הישראלית. אני רואה בחיים משותפים, בין יהודים וערבים, את אחד הערכים הבסיסיים עליהם מושתתת מגילת העצמאות", פרס הרב את חזונו. "ערכים של שוויון, שותפות וסובלנות – הם בלב מדיניות משרד החינוך".

בנוסף טרח הרב פירון לציין, כי עם כניסתו לתפקיד, הנחה את מינהל חברה ונוער במשרדו, לבנות תקנה תקציבית למפגשים בין קבוצות קונפליקט במדינת ישראל. התקנה אשר תחל לפעול משנת הלימודים תשע"ד, תוקצבה על ידי השר בסך של 2.5 מיליון ש"ח. מטרתה לקדם תהליכים חינוכיים של מפגשים בין יהודים וערבים ובתוך כך, כבר בשבוע שעבר התקיים מפגש 'מתחברים' בין 800 בני נוער יהודים וערבים בכפר עילוט שבגליל.

גם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הצטרף למקהלת המגנים. "כשאני מאזין הבוקר ברדיו לתיאורו של המורה מבית הספר הערבי "אג'יאל" ביפו אודות החוויה אותה עבר בשיחתו עם אנשי הסופרלנד; כשאני קורא את התגובה חסרת התקדים של הסופרלנד לאירוע – אני שואל את עצמי איך כל אחד מאתנו היה מגיב לו באחת ממדינות העולם היו טוענים מנהלי לונה פארק, שהם מבצעים הפרדה בימי אירוח בין בתי ספר "רגילים" לבתי ספר יהודים. אני מניח שהייתי מזדעזע ומתבייש נוכח התנהגות שכזו. בדיוק כפי שאני מזדעזע ומתבייש במקרה הזה".

לאחר ששחררו את הצהרותיהם החשובות, ישובו מחר הפוליטיקאים להתעסק בענייניהם בהיכל השן, וב'סופרלנד', כמו בעוד אתרים ומוסדות רבים אחרים, יאלצו להמשיך ולהתמודד לבד עם המציאות האמיתית בשטח.

הכתבה המלאה - http://www.hakolhayehudi.co.il/?p=65673

״אני אייל שדיברתי איתך גם ערבי״
31/05/2013 | 07:31
5
34
״כן אבל אתה ערבי טוב״.

מזכיר את מסעדת הסוהו

בשם ערבי היה מפוצץ ואין מקום

בשם יהודי כן אדוני למתי? להיום?

העלו הקלטות פה- יצאו עם תירוצים במיקסר.
"בשם ערבי היה מפוצץ - ואין מקום"
31/05/2013 | 19:13
4
22
תרתי משמע
אשי - סליחה, שכחתי..
31/05/2013 | 19:14
8
לצחוק עכשיו?
01/06/2013 | 12:30
2
24
או שזו התשובה היחידה "ההגיונית" שיש לה לאמר על העניין?
לך-
01/06/2013 | 12:31
4
איפה נעלמת סוכרייה?
01/06/2013 | 22:14
12
התגעגעתי
עו"ד עידן אבוהב דעה חדשה על ההפרדה בסופרלנד
01/06/2013 | 23:56
18

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

הודעות נבחרות

הודעות אחרונות
09:25 | 01.09.15 טלמון סילבר
09:14 | 01.09.15 טלמון סילבר
22:02 | 31.08.15 כנרת יפה שלי
22:02 | 31.08.15 כנרת יפה שלי
10:29 | 28.08.15 אנטוליו
18:16 | 25.08.15 אנטוליו
17:57 | 25.08.15 Die Young
21:40 | 23.08.15 שובו של גוי ואבוי
11:17 | 22.08.15 שובו של גוי ואבוי