לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
האדם משחר בריאתו עשה הכל במו ידיו, אם מתוך יצר ההשרדות ,ואם מתוך הרצון ליצור במו ידיו.

תכונה בסיסית זאת נמצאת אצל כל אחד מאיתנו עד היום. הרצון ,האהבה ,והסיפוק שיש לנו לעשות במו ידנו .

מקווה לצור בית לכל העושים במלאכה - במו ידהם.

הפורום יהיה פתוח לכל נושא , מתוך שיתוף של ידע בכל תחום שתמצאו לנכון לעלות. וזאת מתוך כוונה לעשות זאת במו ידנו.

מה מותר, ומה אסור - עבודות חשמל,  במו ידך .
המשך...
הודעה חדשה

יציקת משטח בטון... הבהרות...

מאת: ZeImHaShpits
13/10/07 20:34
לאחרונה אני מתכנן לבנות מחסן בגינה. לצורך העניין אני רוצה ליצוק משטח בטון.
הוראות מפורטות בעניין קיבלתי בהודעה בפורום באתר JEEPOLOG, שכתוב בה:

1. חפירה לביסוס הקרקע לעומק 30 עד 40 ס"מ והחלפת הקרקע במצע מהודק.
2. בניית טפסה שהיא למעשה מסגרת עבור היציקה. היא זאת שתתחום את הבטון מלזרום לאן שהוא רוצה, גובה הטפסה כגובה הבטון הדרוש 12עד 15 ס"מ.
3. פרישת יריעת ניילון על המצע המהודק , זה ימנע מהבטון לאבד נוזלים לקרקע.
4. הנחת רשת ברזל בעובי 8 מ"מ כל 15 ס"מ ( כלומר מוט קוטר 8 כל 15 ס"מ), אם אתה רוצה להיות מהמחמירים תן גם רשת עליונה קלה יותר 6כל 20 יספיק , (זה יעזור למנוע סדקים מרגיזים)
5. הנחת שבלונות לשיפועי הבטון , שיפוע קל של 2 עד 3 אחוז לזרימת מים ונוחות פינוי מים בשטיפה.
6. יציקת בטון , הזמן בטון מוכן מסוג ב-30 שקיעה 6 .
7. ישור הבטון, והחלקת הבטון בכלי שנקרא מאלג' , לאחר שעה שעתים החלקה נוספת , ולפי הצורך עוד אחת לאחר המשך היבוש.
8. למחרת השקייה במים פעמיים שלוש ביום במשך שלושה ארבעה ימים וירידה הדרגתית המשך עוד ארבעה ימים לפעם ביום.

השאלה שלי היא:
בהקשר לסעיף 4 - הנחת רשת ברזל:
פשוט להניח אותה על הקרקע של הטפסה...? או להגביה את הרשת קצת, כדי שתהיה באמצע גובה הטפסה?
ואם אני רוצה להניח גם אחת קלה יותר (6 כל 20), אני צריך להגביה אותה איכשהו קצת יותר מהאחרת?

תגיות:
יציקת משטח בטון... הבהרות...
<< ההודעה הנוכחית
13/10/07 20:34
6685צפיות
לאחרונה אני מתכנן לבנות מחסן בגינה. לצורך העניין אני רוצה ליצוק משטח בטון.
הוראות מפורטות בעניין קיבלתי בהודעה בפורום באתר JEEPOLOG, שכתוב בה:

1. חפירה לביסוס הקרקע לעומק 30 עד 40 ס"מ והחלפת הקרקע במצע מהודק.
2. בניית טפסה שהיא למעשה מסגרת עבור היציקה. היא זאת שתתחום את הבטון מלזרום לאן שהוא רוצה, גובה הטפסה כגובה הבטון הדרוש 12עד 15 ס"מ.
3. פרישת יריעת ניילון על המצע המהודק , זה ימנע מהבטון לאבד נוזלים לקרקע.
4. הנחת רשת ברזל בעובי 8 מ"מ כל 15 ס"מ ( כלומר מוט קוטר 8 כל 15 ס"מ), אם אתה רוצה להיות מהמחמירים תן גם רשת עליונה קלה יותר 6כל 20 יספיק , (זה יעזור למנוע סדקים מרגיזים)
5. הנחת שבלונות לשיפועי הבטון , שיפוע קל של 2 עד 3 אחוז לזרימת מים ונוחות פינוי מים בשטיפה.
6. יציקת בטון , הזמן בטון מוכן מסוג ב-30 שקיעה 6 .
7. ישור הבטון, והחלקת הבטון בכלי שנקרא מאלג' , לאחר שעה שעתים החלקה נוספת , ולפי הצורך עוד אחת לאחר המשך היבוש.
8. למחרת השקייה במים פעמיים שלוש ביום במשך שלושה ארבעה ימים וירידה הדרגתית המשך עוד ארבעה ימים לפעם ביום.

השאלה שלי היא:
בהקשר לסעיף 4 - הנחת רשת ברזל:
פשוט להניח אותה על הקרקע של הטפסה...? או להגביה את הרשת קצת, כדי שתהיה באמצע גובה הטפסה?
ואם אני רוצה להניח גם אחת קלה יותר (6 כל 20), אני צריך להגביה אותה איכשהו קצת יותר מהאחרת?

ראשית לתבנית קוראים "טברה" , שנית
14/10/07 07:46
675צפיות
קנה רשת ברזל כופף את ה"קוצים " על מנת להגביה אותה , וזה מונע את הצורך במוטות הברזל , אפשרות אחרת היא לחבר את הרשת למוטות ברזל באורך 40 ס"מ שאותם תנעץ בקרקע
º
אני דווקא גם מכיר טפסה
15/10/07 09:32
454צפיות
צריך להגביה
14/10/07 18:49
540צפיות
הכי פשוט זה להניח אותה על כמה אבנים או בלטות כך שתהיה כ-5 ס"מ מהקרקע.
התפקיד שלה הוא לא למנוע סדקים "מרגיזים"- הסדקים הם יותר ממרגיזים ונגרמים עקב התכווצות הבטון בייבוש שלו, בטון בלי רשת יישבר ויתפרק עם העומס הראשון שיועמס עליו.
עצות מועילות
14/10/07 21:22
578צפיות
קודם שים ניילון על הרצפה כדי שבעת יציקה לא יברחו כל המים של הבטון.....הקרקע תמשוך את המים ויהיו סדקים מלמטה ולא תדע אפילו.   צריך עובי כיסוי מינמלי לברזל , כלומר לפחות שלושה ס"מ של בטון מתחת לזיון התחתון , אחרת תהיה קורוזיה לברזל מרטיבות הקרקע ואז הברזל יחליד ויפוצץ את הבטון... לכן תרים את הרשת התחתונה על שברי בלטות והכי טוב על אבן משתלבת של אקרשטיין (בדיוק 5 ס"מ).....במחשבה שניה מכיוון שזה על קרקע בחוץ אל תסתפק בבלטות אלא באקרשטיין.

הזיון העליון הוא מינמלי כדי שלא תהיה סדיקה בייבוש וגם עליו חובה שלושה ס"מ של בטון. יש אלמנט שנקרא "ספסל" שעשוי ברזל ...מניחים אותו על הרשת התחתונה  ועליו מניחים את הרשת העליונה.
תתקע כמה מוטות בקרקע ואליהם תקשור בחוטי ברזל את הזיון העליון והתחתון כדי שלא יזוזו בזמן היציקה .
החלקה ראשונית תעשה בעזרת קרש ישר וארוך....עוברים על הבטון בעדינות בתנועות קלות של מעלה מטה.
תקנה מגפי גומי  .....הבטון מאוד קורוסיבי.....
כמה שאני מתגעגע לריח של בטון טרי ....כבר מזמן לא הרחתי.
אכן הברזל הופך את הבטון לבטון מזוין אבל,
15/10/07 12:55
587צפיות
תראה את המבנים הרומאיים שנבנו ללא ברזל כלל, רק בטון. הם מחזיקים 2000 שנה...
לא הייתי בונה בית מבטון לא מזוין, אבל שביל?
במבנים העתיקים
15/10/07 13:08
483צפיות
הצמנט רק מדביק אבנים אחת אל השנייה ולא יוצר משטחים באופן עצמאי
אולי הרומאים לא יצקו משטחים כי לא היה להם ברזל C-8
לא מדויק
15/10/07 15:22
459צפיות
בעקרון אתה צודק, אך הרומאים כן יצקו בטון. זה היה חידוש שהם התשמשו בו. הם גם בנו בתים בעלי 5 עד 8 קומות (בתים משותפים למגורים). אני רואה יותר מדי ערוץ ההיסטוריה כנראה... סליחה :)
לא בטון
16/10/07 08:35
428צפיות
הבטון הוא חידוש של תחילת המאה ה20 בזמן העתיק עשו טיט מסיד ועוד כל מיני דברים לא מלט כמו בזמננו הקירות היו מאבנים מסוטטות בלי יסודות כמו היום ובלי ברזל
יש צורך בכלל בברזל עליון...? מדובר בעובי 15סמ
18/10/07 20:33
578צפיות
יש צורך בברזל נוסף לרצפה בעובי 15 ס"מ על מנת למנוע סדקים??

15 ס"מ זה מספיק לרצפה של מחסן בגינה?
אולי אפשר אפילו 10 ס"מ?
Flix
פורום מטבחים

משפצים את המטבח?

בואו לדבר על זה בפורום מטבחים ולחסוך אלפי שקלים >>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום