לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
הרבה שנים עברו מאז 1879 השנה בה המציא תומס אדיסון את הנורה החשמלית. מאז החשמל הוא חלק בלתי נפרד מחיינו וקשה לתאר איך חיינו היו נראים בלעדיו.

פורום חשמל ותאורה בא לתת בית לכל אלו שנוגעים בחשמל הן כצרכנים והן כבעלי מקצוע.

שאלות כמו : "איזה סוג תאורה מתאים למטבח" או "איזה גודל חיבור חשמל צריך בית פרטי" מקומן כאן כמו גם "מה זה חשמל חכם" או "מה המחיר הסביר לנקודת חשמל בבית חדש".
בפורום לא תמצאו עצות בסיגנון "עשה זאת בעצמך" מכיוון שעיסוק בחשמל לא על ידי חשמלאי מוסמך הינו עבירה על החוק וסכנת חיים ממשית.

אני מעמיד לרשותכם את הניסיון שלי כהנדסאי חשמל ותיק.
גלישה מהנה.

הודעה חדשה

מזגן רגיל או אינוורטר?

מאת: nicetry
10/06/09 20:17
שלום לכולם,

אני מעוניין לקרר חדר ששטחו כ- 4X5 מטר, קומה 8 ואחרונה, פונה לכיוון מערב (בשעות 15:00-18:30 השמש בדיוק מולנו ומטגנת אותנו).
הזמנתי מזגניסט שהתעקש על 1 ורבע כ"ס ושיהיה אינוורטר. דירוג אנרגטי A, מחיר כולל התקנה כ- 4,400 ש"ח.
האלטרנטיבה: 1 ורבע כ"ס *לא* אינוורטר, דירוג אנרגטי B, מחיר כולל התקנה כ- 3,000 ש"ח.

1. האם לא אפשר להסתפק ב- 1 כ"ס עבור החדר שתיארתי?
2. האם יתרונות האינוורטר גדולים עד כדי כך שהם שווים את הפער הניכר במחיר? (אולי הוא שקט הרבה יותר, אמין הרבה יותר? אני לא יודע).
3. מנסיונכם, האם הצעות המחיר שנתן טובות?

תודה רבה מראש.

תגיות:
מזגן רגיל או אינוורטר?
<< ההודעה הנוכחית
10/06/09 20:17
80צפיות
שלום לכולם,

אני מעוניין לקרר חדר ששטחו כ- 4X5 מטר, קומה 8 ואחרונה, פונה לכיוון מערב (בשעות 15:00-18:30 השמש בדיוק מולנו ומטגנת אותנו).
הזמנתי מזגניסט שהתעקש על 1 ורבע כ"ס ושיהיה אינוורטר. דירוג אנרגטי A, מחיר כולל התקנה כ- 4,400 ש"ח.
האלטרנטיבה: 1 ורבע כ"ס *לא* אינוורטר, דירוג אנרגטי B, מחיר כולל התקנה כ- 3,000 ש"ח.

1. האם לא אפשר להסתפק ב- 1 כ"ס עבור החדר שתיארתי?
2. האם יתרונות האינוורטר גדולים עד כדי כך שהם שווים את הפער הניכר במחיר? (אולי הוא שקט הרבה יותר, אמין הרבה יותר? אני לא יודע).
3. מנסיונכם, האם הצעות המחיר שנתן טובות?

תודה רבה מראש.
שכחתי נתון אולי חשוב
10/06/09 20:18
33צפיות
שני המזגנים שהמזגניסט דיבר עליהם: תדיראן.
לדעתי שניכם טועים.
10/06/09 21:04
30צפיות
חדר בקומה אחרונה, מעליו יש גג חשוף לשמש, אחרי הצהריים "השמש מטגנת אותנו". המזגן המינימלי שצריך הוא 14000 BTU , זה שווה בערך למה שקוראים 1.5 כ"ס.
איני נמנה על חובבי האינוורטר
11/06/09 08:09
35צפיות
בעיקר בגלל מחירו הגבוה שאינו נותן תמורה נאותה למחיר,
במקרה שלכם בגלל הפרשי הדרישה הגבוהים בזמנים שונים כן כדאי להתקין אינורטר כי זה בדיוק התרומה העיקרית שלו "הורדת תפוקה וצריכת חשמל בהתאם לדרישה"
ההפרש במחיר יכוסה לכל היותר תוך שנתיים ע"י צריכת חשמל נמוכה בשעות בהן זה נדרש,

הספק הקירור הנדרש כ 15000BTUh (לפי 750 למ"ר ובעית הוטרינה המטגנת),
כ"ס אינו מדד לביצועי מזגנים אלא אם מביאים מזגן לאורוה!
תודה על התשובה. בהמשך להתייחסותך
11/06/09 09:16
23צפיות
יש לי עוד שאלה, ברשותך:

1. אם אני גר בשכירות ומשלם על המזגן והתקנתו אבל לא על החשמל - עדיין עדיף לי אינוורטר או שמבחינתי כשמשתמש הקצה לא יהיה הבדל בין השניים?

2. מה ראשי התיבות BTU? ומה הם מייצגים?

תודה מראש.
אינורטר יחסוך לך חשמל
11/06/09 16:54
34צפיות
בסביבות 30%

אם יש לך קרינת שמש לתוך הבית, אף מזגן לא יתגבר על זה, אתה חייב ליצור הצללה ורצוי מאוד מבחוץ.

BTU= BRITISH THERMAL UNIT  כמות האנרגיה הנדרשת לחמם ליברה אחת של מים במעלה אחת פרנהייט בגובה פני הים = 1 BTU
תודה על התשובה
11/06/09 19:48
20צפיות
זה עזר לי מאוד.
אם אינך משלם חשמל קנה מזגן זול ולא יעיל
11/06/09 20:15
26צפיות
Flix
יבוא 4 U

חברת יבוא 4 U

רהיטים ביבוא אישי מסין לפרטים נוספים>>

עסקים נבחרים