לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום הורים לתינוקות
ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

איזו דייסה מומלץ לתת לילד בן חמישה חודשים?

מאת: אני1102
22/11/09 16:44
אני רוצה להוסיף לחלב של הקטנצ'יק שלי דייסה. יש כל מיני בשוק:קורנפלור, שיבולת שועל, שבעת דגנים, אורז ועוד
איזו דייסה מומלצת?
אוכל ותזונה לקטנטנים - יום א'
22/11/2009 | 11:04
79
211
פליטות- מתי יודעים כשיש בעיה?
22/11/2009 | 11:02
15
86
שלום,
אני אמא טרייה לתינוקת בת 3 שבועות, וזו פעם ראשונה שאני נכנסת לפורום זה.
בתי פולטת הרבה ולפעמים הרבה זמן אחרי שהיא אוכלת והפליטה נראית כמו אוכל שעוכל כבר ועלה שוב. לפעמים היא גם פולטת כמות גדולה ולפעמים זה יוצא כמו קשת- הבנתי שזה קשור למערכת העיכול- השוער שעדיין לא מפותח מספיק.
קיבלנו הנחייה להחזיק אותה על הכתף כ- 20 דקות לאחר ארוחה כדי לנסות למנוע את הפליטות, אבל זה לא ממש עוזר.
אני מבינה שפליטות קטנות זה טבעי, אבל מתי יודעים אם משהו לא בסדר? אם צריך ללכת לרופא? איך אפשר להפחית את הפליטות/ הקאות?

תודה מראש על התשובות
ריפלוקס
22/11/2009 | 11:24
54
סביר להניח שמדובר בריפלוקס. אם היא לא סובלת נכאב ועולה במשקל כמה שצריך אז אין צורך לטפל. תתיעצי עם גסטרולוג ילדים.
מנסיוני הלא גדול
22/11/2009 | 11:30
53
מהתיאור שלך נשמע לי שיש אפשרות לריפלוקס. כמובן שזה לא בטוח, אבל עצם זה שהפליטה באה אחרי הרבה זמן מהארוחה, ושהפליטה קוטג'ית ולפעמים פולטת בקשת - הכל נשמע כמו ריפלוקס - שוער לא מפותח שגורם לפליטות.

איך העליה שלה במשקל? הרבה פעמים בגלל הפליטות העליה היא לא כצפוי, וזה הדבר הראשון שישאל אותך הרופא. אם יש עליה במשקל זה פחות בעייתי אבל אם עדיין יש חשד לריפלוקס, אז צריך לטפל. בכל מקרה, לדעתי את צריכה ללכת לרופא.  שייעץ לך מה לעשות.

דברים שעושים על מנת להפחית פליטות - כמו שאמרו לך, להחזיק הרבה במאוזן אחרי הארוחה. בנוסף, אפשר לדאוג שהשינה תהיה בשיפוע, מה שיקל על האוכל לרדת למטה. אצלנו גם כשגלי על שידת ההחתלה היא בשיפוע. אנחנו גם לפעמים משתמשים בטרמפולינה בין הארוחות אם נראה לנו שהאוכל עולה. גם מוצץ מאוד עוזר לשמור על האוכל בקיבה.
עוד דבר, אם את לא מניקה, אפשר להסמיך את האוכל עם דייסת קורנפלור, אבל בגיל הזה עושים את זה רק באישור רופא.

יש גם טיפולים שרופא יכול לרשום - תרופות להקטנת החומציות של הפליטות (זנטק או לוסק). מאוד עוזר במקרה שיש כאבים מהפליטות. רצוי להתייעץ עם רופא אם כדאי להתחיל עם זה כבר עכשיו או לחכות, אבל אם נראה לך שיש כאבים (בכי בזמן אכילה למשל) נראה לי שעדיף להתחיל. בנוסף, לפעמים ממליצים לעבור לאינפמיל - אוכל שמתגבש בקיבה ואמור פחות לעלות. אנחנו פחות אהבנו אותו...

יש גם תכשירים וטיפולים אלטרנטיביים שעוזרים לחלק מהאנשים. אם זה מעניין אותך שלחי לי מסר, אני אפרט מה שאני יודע.

בכל מקרה, מקווה שזה לא זה וזה יעבור במהרה.
הי, גם לאיתי התחיל משהו כזה בגיל שלושה שבועות
22/11/2009 | 11:56
12
14
והרופא שבדק אותו אכן אמר שיתכן שזה ריפלוקס.
אמממה.. יכול מאוד להיות שמתחילה לה ליחה ונזלת - כמו שהיה לאיתי וזה מאוד מקשה עליהם לבלוע את האוכל ולהשאיר אותו שם
אנחנו טיפלנו באיתי כמו בריפלוקס ובאותו יום כבר הנזלת התחילה לצאת החוצה ואז הוספנו לטיפול מי מלח ואדים.
עשינו בדיוק מה שכתבו לך כאן לגבי המיטה והגרעפס.. להקפיד מאוד להוציא להם גרעפס - ברגע שיצא, תדעי שהאוכל ירד..
אהה. עוד דבר חשוב, הקטנו לו ביומיים הראשונים את כמות הארוחות והגברנו את התדירות, הוא היה אוכל 45מל כל שעתיים, כדי שיספיק לעכל את האוכל ולא יהיה לו עומס על הקיבה. (יומיים קשים ביותר - אבל זה עזר) היום הוא כבר אוכל 90מל לארוחה. (בן חודש ושבוע)
צריך לטפל בריפלוקס? איך?
22/11/2009 | 12:33
11
15
בנוגע לעלייה במשקל, היא נשקלה לפני שבוע וחצי. ביום שלישי הולכים לשקילה בטיפת חלב. אתן חושבות שכדאי לחכות לראות מה אומרים בטיפת חלב? או שחייבים להגיע לרופא לפני כן?
כל-כך קשה לי עם יציאות מהבית. בינתיים לא יצאתי איתה לבד בכלל, רק עם בן-זוגי. ההורים שלי יהיו אצלנו בשני-שלישי ואז יקחו אותי לטיפת חלב...
בנוגע לגרפסים- היא לא עושה הרבה פעמים, לא משנה כמה נחזיק אותה גבוה על הכתף...
הטיפול הרפואי בריפלוקס
22/11/2009 | 12:41
21
הוא כמו שכתבתי - תרופה להורדת חומציות+הסמכה או אינפמיל (במידה ואת לא מניקה)
רצוי להתייעץ עם רופא, לא הייתי סומך על טיפת חלב בנושא כזה.
עדיף להגיע לרופא לדעתי..
22/11/2009 | 14:25
4
בלי שום קשר לטיפת חלב. האבחון מאוד חשוב.
לא כל התינוקות עושים גרפסים
22/11/2009 | 15:56
8
8
שלי לא עשתה בכלל, זה בסדר גמור.
זה לא נכון שזה בסדר גמור לא לעשות גרפס
22/11/2009 | 16:30
7
15
היא לא כתבה אם היא מתומלת או יונקת, כשתינוקות מתומלים לא עושים גרפס זה מלווה בפליטות ותחושת "גרפס תקוע" . אולי לתינוקות שיונקים זה בסדר, אבל לא למתומלים, הוצאת האויר מאוד חשובה
בינתיים אני שואבת כי הקטנה לא מצליחה לינוק
22/11/2009 | 17:00
6
5
אז זה כאילו היא ניזונה מתמ"ל?
אם היא אוכלת חלב שאוב מבקבוק, אז היא נהנית
22/11/2009 | 17:37
8
מרוב היתרונות של חלב-אם, אבל ההתייחסות מבחינת בליעת אוויר, היא כמו לתינוק מתומ"ל.

אז כמובן שהיא צריכה להוציא אויר. זה פרט
22/11/2009 | 19:06
3
6
מאוד חשוב בהזנת תינוק, כשהם יונקים זה פחות רלוונטי
עד איזה גיל זה חשוב?
23/11/2009 | 11:55
2
12
לאחרונה הקטנצ'יק התחיל לדלג על גראפסים גם כשהוא אוכל מבקבוק. כשהוא יונק הוא כמעט אף פעם לא עשה, ולא עושה גם היום, אבל אחרי בקבוק הוא היה עושה כאלה שהיו מעירים את השכנים... בשבוע האחרון הוא כמעט הפסיק לגמרי.
בן כמה הוא?
23/11/2009 | 14:13
1
10
לדעתי, אין שום קשר לגיל, גם לנו כמבוגרים, חשוב להוציא אויר אחרי שתיה אוכל. וזה קורה באופן טבעי לתינוקות צריך לעזור קצת
בן ארבעה חודשים ושבוע
23/11/2009 | 16:43
18
אבל נולד לפני הזמן, אז שלושה וחצי חודשים מתוקן (אם זה חשוב).
גם שאבתי עד גיל 6 שבועות
23/11/2009 | 16:24
8
מאוד חשוב לעשות גרעפס כשאוכלים מבקבוק. אם היא פולטת הרבה תרימי אותה לגרעפס כל 30-40מ"ל, הרבה פעמים זה מקל כשהם אוכלים לאט לאט.
כמובן, אם מדובר בריפלוקס זה עניין וטיפול אחר לגמרי.
אם את עדיין רוצה להניק, תניקי פעמיים ביום משהו כמו 10 דקות כל פעם. ככה היא לא "תשכח" איך יונקים, ותשתמשי להשתמש בפטמה שמיועדת לתינוקות יונקים (עד כמה שידוע לי אוונט ומאמ. אולי יש עוד, אני לא בטןחה).
מוצרי חלב לפני גיל 9 חודשים
22/11/2009 | 17:07
5
24
מישהי יודעת להסביר לי מדוע לא מומלץ לאכול מוצרי חלב לפני 9 חודשים?
הקטנה בת 7 חודשים ואמא שלי שכנעה אותי לצערי הרב לתת לה
מאז היא לא מפסיקה לשלשל - ממש כל שעה
סליחה על התיאור, יציאה מיימית
היא אכלה גבינה לבנה - בערך כף
וגביע דניאלה

מה לעשות?

עוד דבר - מתי נותנים דייסה? ולאיזה צורך?
רק אם יש בעיית משקל או שמומלץ לכולם?
תודה!
אמממ בגלל אלרגיה וגם בגלל שהגוף הקטנטן שלהם
22/11/2009 | 17:11
22
עוד לא מוכן לעכל מוצרי חלב..
אם יש שלשולים אז להמתין עוד זמן עם מוצרי חלב.
ודייסה לא חייבים לתת, אבל אפשר לתת בכפית כחלק מהתנסות במוצקים.
תרגישו טוב
את יכולה לקרוא
22/11/2009 | 17:14
21
הסבר להנחיות כאן
כתובות אינטרנט מצורפות:
אם התגובה הייתה שלשולים
23/11/2009 | 06:28
13
הייתי גם מתייעצת גם עם רופא הילדים כדי לשלול אלרגיה.אמנם לרוב צריך יותר תסמינים ובכ"ז
לא ממליצים לתת מוצרי חלב
23/11/2009 | 12:06
15
כי זה מעכב את הספיגה של הברזל בגוף.
לכן ממליצים לחכות כמה שיותר.

בעיקרון לדייסות אין יותר מידי ערכים תזונתיים ומעדיפים לתת אותם
למי שיש לו בעיית משקל .
זה תוספת קלורית בעיקר.
עיכול מוצרי חלב
23/11/2009 | 14:00
8
המולקולה של חלב על מוצריו היא לקטוז שזו מולקולה שלעגל קל לפרק, אך לבני אדם קשה. המעי צריך לעבוד קשה יותר כדי לפרק אותה ולכן, בנוסף לאופציה של אלרגיות, לא כדאי להכביד ולתת לתינוקות
מוצרי חלב של עיזים קל יותר לעיכול ואותם אפשר לתת

שילשול נשמע כמו אופציה לרגישות ללקטוז (אבל לא חייב) ולכן מציעה לך לבדוק את העיניין
אוכל אצבעות
22/11/2009 | 17:47
2
21
מה מומלץ לתת?
ירקות/פירות
23/11/2009 | 14:33
23
רכים (בננה, חתיכת מלון, אגס רך, בטטה מבושלת וכו')
חתיכות עוף קטנות
חתיכות לחם
אצבעות גבינה צהובה (לא להפריז עם זה, ורק אחרי גיל 9 חודשים)
לביבות רכות....
כל מה שמותר לו לאכול בגילו
23/11/2009 | 14:49
22
אפשר לתת לו לאכול באצבעות.

אפשר לתת לו מרוסקים, מעוכים, קצוצים, חתיכות - הכל.
הבן שלי היה אוכל חומוס בידיים, והיה מת על זה.
וגם יוגורט
וטחינה (בגיל המתאים)
וגם דברים יותר מוצקים, או "יבשים". למשל, אורז, קינואה וכו'.

אני מאוד ממליצה על סינור עם שרוולים (חוסך המון בלגן), ולתת לתינוק לאכול לבדו, ולתת לו לשחק עם האוכל, ולהאכיל אותו רק כשהוא רוצה שיאכילו אותו. לתת לו אוטונומיה ומרחב אישי.

את גם יכולה להניח כפית על השולחן, ולתת לו לשחק אתה. אבל לא חייבים...
איזו דייסה מומלץ לתת לילד בן חמישה חודשים?
<< ההודעה הנוכחית
22/11/2009 | 16:44
24
1837
אני רוצה להוסיף לחלב של הקטנצ'יק שלי דייסה. יש כל מיני בשוק:קורנפלור, שיבולת שועל, שבעת דגנים, אורז ועוד
איזו דייסה מומלצת?
הנסיכה שלי בת 5 חוד' עוד מעט
22/11/2009 | 17:24
386
ואני נותנת לה דייסת קונפלור כל ערב בארוחה האחרונה.
אני יודעת שיהיו אמהות שיתנפלו עלי שאלו קלוריות ריקות, אבל התחלנו בייעוץ עם רופא והיא מאוד אוהבת את זה, הדייסה גם עוזרת לה להיות שבעה בלילה.
בכל אופן, הדייסות מחולקות לגילאים, לגילאי 4-6 חודשים אפשר לתת דייסת קורנפלור או אורז.
אני לא נותנת דיסת אורז מחשש לעצירות, כי גם ככה יש לנסיכה בעייה עם היציאות.
בגיל 6 חודשים המגוות מתרחב וכן הלאה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
דייסה מומלץ להאכיל בכפית, כמנה. ואם כבר, אז
22/11/2009 | 17:35
22
419
לתת דייסה ביתית, טעימה ומזינה.  זה לוקח כמה דקות ועדיף בהרבה על הדייסות מאבקה.
למה בעצם?
22/11/2009 | 18:05
21
250
אנחנו משתמשים באבקות של מטרנה כי אנחנו מרגישים לא בנוח שלא פירנסנו אותם כלל בתמ"ל
יש לי בבית דייסת שיבולת שועל וסולת רגילות, אבל משום מה היה נדמה לי, טוב נו, לבעלי, שעדיף להשתמש באבקות. יש לך הסבר מלמוד למה הן פחות טובות?
לא צריך הסבר מלומד, באמת שלא.
22/11/2009 | 18:19
20
225
גם מרק טעים שמכינים בבית, הרבה יותר מזין ממרק שמכינים מאבקה.

דייסה ביתית, שאת מכינה טרי וחם, עם תוספות לבחירתך, באמת שלא נמצאת באותו LEVEL מדייסה שמכינים מאבקה תעשייתית.
ואיך מכינים לבד
23/11/2009 | 00:41
11
200
אני רוצה להכין לבתי בת 5 חודשים, אבל לא יודעת איך לעשות לבד בבית

תודה מראש על המתכונים
בבקשה ובתיאבון:
23/11/2009 | 01:00
10
251
דייסת קוואקר (שיבולת שועל):

שמים כוס מים בסיר, מרתיחים, מוסיפים כ-3 כפות קוואקר ומבשלים יחד כמה דקות על אש נמוכה-בינונית עד שמסמיך.
אני מוסיפה מעט סילאן (אפשר גם סוכר) או תמר מרוסק. אפשר להוסיף גם פירות חתוכים לקוביות קטנות או לטחון הכל יחד עם פירות ואז זו ארוחה מזינה באמת.

דייסת סולת (אותו עיקרון):

כוס מים בסיר, סולת 2-3 כפות, לבשל יחד ולהמתיק מעט. אפשר להוסיף מעט קינמון.

***הדייסות האלו טעימות פי כמה וכמה כשאפשר להכין אותן ע"ב חלב (גיל שנה), ואז מוסיפים פנימה קצת חמאה וסוכר חום, וזה ממש יאמי!
אורז על אותו עקרון?
23/11/2009 | 08:47
2
118
תודה על התשובה

היא בת 5 חודשים ונראה לי לפי הנחיות זה רק קורנפלור ואורז וקורנפלור  נראה לי סתם.
אורז זה על אותו עקרון? פשוט לטחון אח"כ?

אני יודעת שאת לא אוהדת תמ"ל ( באמת בלי עוקצנות ) אבל מישהי המליצה לי לבשל את האורז במקום על מים על תמ"ל אבל נראה לי קצת מוזר

מכירות?

תודה
בגירה
אני מניחה שאורז זה על אותו עיקרון, רק בישול
23/11/2009 | 10:30
1
105
ארוך הרבה יותר (כדי שיתרכך).

ונכון, אני לא אוהדת תמ"ל (אפשר להאשים אותי? ), אבל בכל מקרה אני לא חושבת שאפשר להרתיח תמ"ל (בבישול הדייסה). צריך לבדוק את זה.

אבל למה לבשל בתמ"ל?  תעשי את זה כארוחה נפרדת מארוחת תמ"ל, כמו מנת פרי.
תודה
23/11/2009 | 11:02
44

בישלתי למאיה דייסת שיבולת שועל אתמול
23/11/2009 | 12:17
6
191
לפי המתכון שאת כותבת כאן על בסיס מים
רק טחנתי קודם את השבולת שועל בטוחן תבלינים
יצא מעולה ומאיה אכלה בתאבון רב

גם לדעתי הטעם של הדייסות מטרנה הוא פשוט מגעיל!
איזה יופי, זה מאוד מזין
23/11/2009 | 12:26
5
133
איזה יופי, זה מאוד מזין
תעשי בשבילכם ע"ב חלב, עם טיפה חמאה וזה מאוד טעים.

המתקת קצת (סילאן, סוכר חום/לבן)?

את לא צריכה לטחון את שיבולת השועל. קני קוואקר לבישול מהיר, כמו בתמונה שצירפתי.
זה קוואקר טוב מאוד
23/11/2009 | 12:45
107
רק עולה בסביבות ה-9 או 10 ש"ח.... יש בחצי חינם קוואקר בשקיות (גם דק) שהוא מעולה גם כן ועולה 4 וחצי בערך.

אני משתמשת יום יום והשקיות נגמרות מהר.....
זה בדיוק הקוואקר שהכנתי איתו
23/11/2009 | 16:40
3
84
אבל המרקם שלו נראה לי גס מידי  ואין למאיה שיניים עדין
אז טחנתי... בגיל שישה וחצי חודשים אפשר להכין את הדייסה הזו גם בלי לטחון?
בטח שכן. רק לבשל היטב שיתרכך. ממש לא צריך
23/11/2009 | 17:41
2
89
לטחון.
ועוד בענייני דיסות.. שאלה:
23/11/2009 | 19:16
1
138
יש לך מושג אם מותר קינמון בדייסה?
מודה ומתוודה שאני מתה על דייסת שיבולת שועל עם סילאן וקינמון ואם מותר גם לה אני יכולה להכין לה בדיוק כמו שלי...
מותר גם מותר. בתיאבון!
23/11/2009 | 19:52
72
|שאלה על דייסה.. האם צריך לשים 4-5 כפות
23/11/2009 | 10:56
7
132
דייסת קורנפלור כמו שרשום על האריזה??.. היא פולטת המון זאת הסיבה שהתחלתי לתת לה.
עד עכשיו הבת שלי בת 4 וחצי חודשים נתתי לה בהדרגה 1-3 כפיות. עכשיו שהיא "בגיל המתאים". אפשר להגדיל לה את הכמות ל-4-5 כפות?.. נראה לי המון. מה אתן עושות??
אני שמה על 210CC של תמ"ל
23/11/2009 | 13:57
3
107
1.5 כפית (כפית 60 של מטרנה) וזה משביע אותה, היא אוכלת מבקבוק.
אפשר לשאול איזה בקבוק עם איזו פטמה?
23/11/2009 | 19:19
1
69
אנחנו משתמשים
23/11/2009 | 20:24
99
ב MAM עם פטת צלב
ז"א ממוצע של שתיים כפיות רגילות..תודה!
24/11/2009 | 12:52
47
מוזר
23/11/2009 | 19:18
2
48
על דייסת הקורנפלור שאני קניתי כתוב כף-שתיים שטוחות....
ואני לא בטוחה שזה מה שיעזור לפליטות. לנו עזר להחזיק במאונך אחרי האכלות ולעבור לאינפמיל.
התייעצת עם רופא?
אני כמעט בטוחה! שרשום 4-5 כפות!
24/11/2009 | 12:21
1
32
רשום 4-5 כפות להאכלה בכפית
26/11/2009 | 09:43
35
להאכלה בבקבוק רשום 1-2 כפות שטוחות
מה עושים שהתינוק לא רוצה לאכול פירות וירקות?
22/11/2009 | 17:12
5
66
התחלתי עם בני בן ה6 חודשים פירות וירקות והוא לא רוצה, נראה שהוא רוצה להקיא....
מגיל 4 חודשים התחלתי טעימות "בקטנה" והיה בסדר.... אבל כארוחה מרוסקת הוא לא רוצה.....
מה עושים?
ממתינים. הוא עוד כל כך קטן.. יכול להיות שהוא
22/11/2009 | 17:15
50
עוד לא מוכן לארוחה...
גם אצלנו זה היה ככה
22/11/2009 | 17:59
42
רק אחרי זמן מסויים הבנתי שהוא לא אוהב את המרקם וכן שמח לאכול אוכל אצבעות שצריך ללעוס קצת
זה הרבה יותר מסובך כי זה גם קצת מלחיץ (חנק...) וגם לא משביע כמו ארוחת פירות/ירקות אבל זה מה יש. הוא כן הסכים לאכול דייסות (בכפית) אז עם זה השלמנו את הארוחה.
תנסי לרסק את זה שיהיה ממש נוזלי
22/11/2009 | 19:10
2
35
יכול להיות שיש לו בעיה עם המרקם של זה ואז הוא מנסה להקיא את זה החוצה. תטחני את הפירות בבלנדר עד שזה ממש ממש נוזלי ותתני לו לטעום מהקצה של הכפית.
ריסקתי לו בבלנדר....
22/11/2009 | 20:51
1
22
וידאת שאין גושים?
23/11/2009 | 08:59
17
שגיא לא היה מוכן לאכול רסק שהיה בו טיפה גושים או גבשושיות, מה שבעלי קורא "טקסטורה". ברגע שעשיתי לזה "גריסה" שניה עם עוד קצת מיים וזה יצא חלק לחלוטין, הילד הסכים לאכול את זה.
שאלה כללית על יכולות הלעיסה של הילדים...
22/11/2009 | 16:34
1
37
שמתי לב למשהו היום...
ניר אוכל מוצקים כבר מגיל 5 חודשים היום הוא בן 11 חודש.
הוא אוכל לחם, קרקרים,צ'יפס, מרק, עוף-הכל.
מה שכן, היום שמתי לב שאם אני נותנת לו משהו שהוא לא במרקם ממש קשה כמו לחם או עוף,הוא פשוט בולע בלי ללעוס.
הכנתי לו מרק גריסים, אז כשנתתי לו עוף  הוא לעס ולעס עד שבלע.
כשנתתי לו מהמרק עם הגריסים והגזר המגורר הוא פשוט בלע את תכולת הכף.
זה נראה לי נורא!!!
לקחתי כף בעצמי כדי לראות מה אני כמבוגר עושה וראיתי שמאוד קשה לבלוע את המרק בלי ללעוס אותו.

יש למישהי מושג למה את זה הוא בוחר לא ללעוס ומרקמים קשים כן?
גם אצלנו זה ככה הוא היום בן שנה -5
22/11/2009 | 17:56
26
והוא בולע אם לא יושבים לידו או אם זה רך ואפשרי לבליעה.
זה פשוט מזעזע לראות אותו בולע ביס של לחם כן כן מוכר שהם עושים את זה.
אני מקווה שהוא ילמד ללעוס מזה שאני מבקשת ומדגימה לו לעיסה

הרבה דברים הוא עושה ואז לומד לעשות אותם נכון...

הרי לעיסה זה לא משהו מולד זה נירכש
יום קשה עבר על החלב השאוב שלי...
22/11/2009 | 17:41
4
41
כ"כ מיהרתי בבוקר ששכחתי לקחת קרחון לעבודה...חשבתי להשאיר את החלב במקרר בעבודה, כשגיליתי שגם את המכסה לבקבוק שכחתי...וכך שפכתי לכיור כמעט 200 CC של חלב...
בשביל לחזור הביתה ולגלות שהחלב ששאבתי בבוקר בשקית נפל בפריזר וחלק ממנו(מזל שלא הכל) נשפך על רצפת הפריזר והכל דבוק שם..כנראה מרוב מהירות הנחתי אותו לא טוב והשקית נפלה...
מי אמר שלא בוכים על חלב שנשפך...
בטח שבוכים על חלב (אם) שנשפך
22/11/2009 | 17:43
24
מבאס לגמרי, אני מבינה אותך.

אני חליתי כשבני יואב היה בן חודש. במשך 10 ימים בערך קיבלתי תרופה שלא איפשרה לי להיניק. אז שאבתי וזרקתי כל היום וזה היה פשוט כאב-לב אחד גדול. במיוחד כשהתרופה ההיא גרמה להגברת החלב .
בטח שבוכים
22/11/2009 | 18:20
19
היום זרקנו 3 בקבוקים מלאים, 450 מ"ל, של חלב שהתקלקל....

בגלל שמאיה היתה חולה ברביעי-חמישי, לא השתמשתי בבקבוקים של יום שלישי עד היום. הם לא החזיקו מעמד...

בוכים גם בוכים!
22/11/2009 | 18:36
14
אחרי הלידה שאבתי ונשפכו לי 30cc,
ואז הכרתי את ההורמונים המדוברים,
בכיתי יותר מארבעים דקות (במשך הזמן הזה יכולתי לשאוב עוד 60cc לפחות...)

ואבא שלי התמים וה, נו, איך נקרא לזה, אה- בן!
התחיל את המשפט "לא בוכים..."
וחטף כזאת שאגה מאמא שלי, מאז הוא לא מעיז לחשוב על הנושא, מסכן, חיפש דרך לעזור אז מאז הוא קונה לי חלב בכל ביקור...
בטח שבוכים+עיצה
23/11/2009 | 09:05
19
אני לוקחת איתי לעבודה (אני שואבת פה פעמיים),
מעבר לבקבוקים של הנסיך בהם אני שמה את החלב השאוב,
גם שקיות להקפאה-אני שמה אותם פה במקרר ושאני חוזרת הביתה מעבירה לבקבוק. ככה, אם יש בעיה בבקבוק תמיד יש לי איפה לאכסן את החלב-
וזה כבר קרה.
זה לא תופס מקום וזה עדיף מאשר לזרוק

מחזיקה לך אצבעות שלא יקרה שוב
מעבר מסימילאק טופ1 לסימלאק טופ 2
22/11/2009 | 21:51
1
42
בתי בת חצי שנה ואני מניחה שאני צריכה לעבור לשלב 2.
עם נשאר בפעוטון עוד שלב 1 אפשר לתת לה בבית שלב 2 ובפעוטון שלב 1 עד שייגמר ואז אני יקנה להם ישר שלב 2
או שיש בעיה עם להאכיל בבית טופ 2 ובפעוטון טופ 1 ?

תודה רבה למגיבות :)
לא נראה לי שיקרה לה משהו אם תסיים את ה-1.
23/11/2009 | 08:59
19
דוף צריכה עזרה!!
22/11/2009 | 23:51
3
28
היום החלטתי בצער רב שאני מפסיקה לשאוב ועוברת לסימילאק הקטנצ'יק בן חודש ושבוע ונתתי לו כבר פעמיים לשתות סימילאק בין הנקות .
ופתאום דווקא היום כשכבר שתיתי את הכדור שמייבש את החלב ולתת לילד סימילאק הוא החליט להקיא הכל בשתי ארוחות אחת אחרי השניה אני לא מבינה למה! התקשרתי למוקד אחיות והם אמרו לי שכנראה הוא רגיש לתל"ם ובעלי החמוד רץ לחפש ב11 בלילה מטרנה !
שאלה שלי כזאת האם הוא באמת רגיש לתל"ם? או שעובר עליו משהו אחר אני מאוד מודאגת מפחדת ללכת לישון למרות שיש לי בייבי סנס!
יכול להיות שהוא אלרגי לחלב
23/11/2009 | 06:33
2
15
כלומר לכל תמ"ל שהוא חלבי.... אצלנו האלרגיה התגלתה כשהגיב בהקאה+התחילה פריחה על הגוף.וזה התחיל בחשיפה שלישית ולא ראשונה...
מקווה ששלומו טוב הבוקר אבל הייתי מתייעצת עם רופא לפני המשך מתן סימילאק או מטרנה -אולי הוא ימליץ לכם על צמחית ואולי על משהו אחר.בכל מקרה, בפעם הבאה שאתם נותנים תמ"ל היו ערניים לסממני אלרגיה ועשו את זה בשעות היום.
נתתי לו שוב סימילאק
23/11/2009 | 08:43
1
14
לא היו הקאות והילד ישן טוב. עכשיו התעורר ננסה שוב .
יופי
23/11/2009 | 08:57
8
התלבטות לגבי גיל התחלת מוצקים
23/11/2009 | 11:47
4
41
אנחנו מתלבטים לגבי גיל התחלת האכלת מוצקים. תום בן ארבעה חודשים ושבוע, ונולד לפני הזמן (בסוף שבוע 36, כך שהגיל המתוקן הוא בערך 3.5 חודשים).
אנחנו מכירים את ההנחיות החדשות של משרד הבריאות, אבל לא מרגישים שחייבים לפעול על פי ההמלצות תמיד... אנחנו רוצים להתאים את התחלת המוצקים אליו באופן אישי ולא לעבוד לפי ממוצעים כלליים.
אז הנה כמה פרטים שנראים לנו רלוונטיים: תום רק התחיל להתעניין באכילה שלנו, אבל בקלות יתעניין מדברים אחרים יותר מזה. האכילה עד עכשיו לא ממש מסודרת, כנראה אחריות שלי. הוא יונק ומשלים בתמ"ל (לא היה לי אף פעם מספיק חלב, ולא הצלחתי להגביר את תפוקת החלב. עניין בריאותי). השילוב בן השניים הוא כנראה הגורם לבאלגן. לפעמים הוא אוכל מעט, לפעמים הרבה, לפעמים פעם בשעתיים ולפעמים פער בשלוש-ארבע. רק בזמן האחרון יש קצת יותר סדר.
באופן כללי, מרגיש לנו קצת מוקדם. מה דעתכן? יש עוד שיקולים שכדאי לנו לקחת בחשבון?
אם מרגיש לכם מוקדם
23/11/2009 | 14:37
1
26
אז זה כנראה מוקדם.
יש המון גישות למתי צריך להתחיל מוצקים -
יש את גישת משרד הבריאות שאומרת להתחיל טעימות בגיל 4 חודשים
יש את הגישה שצריך להמתין עד שהילד ישב באופן עצמאי, כי זה מעיד על נכונות של מערכת העיכול (זווית הישיבה יותר נוחה לעיכול מחצי-שכיבה)
יש גישה שאומרת שצריך להתחיל רק אחרי שיוצאת שן אחת לפחות...

כפי שאת רואה - יש מגוון דעות.
אישית - אני לא הייתי מתחילה מוצקים בגיל 4 חודשים.
נראה לי מוקדם מדי למערכת עיכול של תינוק קטנטן.
אין שום בעיה שתתחילו גם עוד חודש-חודשיים-שלושה.
יש זמן. לא צריך למהר
בדיוק מה שאני חושבת!
23/11/2009 | 17:31
16
אני חיכתי עד 6.5 חודשים
23/11/2009 | 18:27
24
כי הרגיש לי ממש מוקדם ובדיעבד היום הוא חולה על מוצקים (בן 10.5 ח').
אני חושבת שמעבר להמלצות יש גם כל מקרה לגופו ובעיקר, האינטואיציה האימהית.
יעל שלי נולדה ב36+3 במשקל לידה נמוך של 1.7 קג
23/11/2009 | 18:47
23
והחלטנו על התחלת טעימות בחודש 5. זו גם הייתה ההמלצה בקופת חולים - להתחיל לפי גיל מתוקן ולא כרונולוגי. זה פשוט היה נראה לנו מתאים - היא רתה והתלהבה ובגלל זה התחלתי איתה, לאו דווקא בגלל המלצה כזו או אחרת...
מותר להוסיף חלב קוקוס למרק של בן 10 חוד'?
23/11/2009 | 12:25
1
26
מותר, כן
23/11/2009 | 12:31
11
שימי לב שהוא יכול להיות אלרגני, אז תעקבי.
שילוב דיסה בתמ"ל
23/11/2009 | 19:10
1
53
היי, הקטנה בת 5 חודשים
לאחרונה אוכלת בלילה במרווחים של 3 שעות וביום מסוגלת לפתוח פערים גם של 5
קראתי את הדיעות על הדייסות לכאן ולכאן והחלטתי שלפני השינה אני רוצה לתת בקבוק ולערבב בתמ"ל דייסה.
כתוב על הדייסה כף-שתיים שטוחות, כמה בפועל אתן שמות?
ובאיזו פטמה משתמשים? בקבוקים של איזו חברה? ניסיתי בבקבוק הרגיל שיש לי ורק גרמתי תסכול לדעתי לא יצא לה משם כלום...
כבר עניתי למעלה, אבל בכל זאת
24/11/2009 | 10:44
53
(אני מקדימה - אני מכירה את כל הדיעות בעד ונגד, אבל ככה *אני* החלטתי ולנו זה מסתדר טוב)
אני נותנת לנסיכה דייסת קורנפלור מגיל חודשיים וחצי (אחרי התייעצות עם רופא), היא מקבלת את הדייסה עם תמ"ל בארוחה האחרונה וישנה עד הבוקר ().
כדי לדעת את הכמות צריך לנסות כל פעם קצת, אני התחלתי עם חצי כפית של מטרנה ל 180CC של מטרנה וכשראיתי שזה לא גורם לה לבעיות עליתי בעוד 1/4 כפית בכל יום, עצרתי בכפית וחצי כשראיתי שהיא ישנה לילה שלם בדיוק במינון הזה.
אנחנו משתמשים בבקבוקי MAM ואת הדייסה היא אוכלת עם פטמת צלב.
אני לא יודעת באיזה בקבוק את משתמשת, אבל אם את משתמשת באוונט - נראה לי שפטמת הצלב של MAM מתאימה גם להם.
בכל אופן - לכל חברת בקבוקים יש פטמה דמויי הצלב של MAM וצריך פשוט לבדוק איזה פטמה היא לזרימה הכי מהירה.
בהצלחה!
שאלות אוכל לבת 7 חודשים
24/11/2009 | 11:15
36
היא כרגע מקוררת ולא מוכנה בשום פנים לאכול פירות/ירקות,
ייתכן שהליחה קצת מפריעה לה.
האם זו טעות להפסיק לגמרי? כדאי להמשיך לנסות או לחכות שהיא תרגיש טוב יותר?

ושאלה נוספת, מתי תמחילים להביא לילד חתיכות אוכל ביד (כמו בננה)
שינסה לאכול לבד ולא מרוסק?

תודה
הודעות אחרונות
18:08 | 30.08.15 אנה חדשה
16:37 | 30.08.15 שיר למעלות4
14:42 | 30.08.15 meital ravitz
12:17 | 30.08.15 droplet8
20:56 | 29.08.15 mg8
17:25 | 29.08.15 26118772
17:22 | 29.08.15 איזוהתחלה
13:51 | 29.08.15 פולספגן
10:45 | 29.08.15 אנה חדשה
10:34 | 29.08.15 מתנותקטנות
10:18 | 29.08.15 אנה חדשה
16:47 | 28.08.15 רק אני והוא
10:03 | 27.08.15 פינט
Flix וידאו
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום