לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!

אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

הודעה חדשה

שאילה לגבי בקבוקים ופיטמות

מאת: iramark
27/06/09 16:32
אולי שאילות קצת טיפשיות אבל בכל זאת:
1. האם ניתן להחליף ביו פיטמות לבין בקבוקים? כלומר לבקבוקי בי-פרי צבעוניים לשים פיטמות של אוונט???
2. מתי מומלץ להחליף את הפיטמות?
3. מתי מומלץ להחליף בקבוקים, אם הם לא שרוטים ולא פגומים?
4. אני השתמשתי ( עד אתמול) בבקבוקי אוונט רגילים. אתמול טעמתי מיים מהבקבוק וזה היה בטעם של פלסטיק עם ריח מסריח, למה זה קרה? מישהי מכירה? שמתי לב שברגע שאני פותחת סטרליזטור הוא גם מסריח. ( אני שוטפת אותו לאחר כל פעם)
5.באיזה גיל מתחילים לתת מים בכוס פטנט?

תודה מראש על כל התשובות

תגיות:
שאילה לגבי בקבוקים ופיטמות
<< ההודעה הנוכחית
27/06/09 16:32
883צפיות
אולי שאילות קצת טיפשיות אבל בכל זאת:
1. האם ניתן להחליף ביו פיטמות לבין בקבוקים? כלומר לבקבוקי בי-פרי צבעוניים לשים פיטמות של אוונט???
4. אני השתמשתי ( עד אתמול) בבקבוקי אוונט רגילים. אתמול טעמתי מיים מהבקבוק וזה היה בטעם של פלסטיק עם ריח מסריח, למה זה קרה? מישהי מכירה? שמתי לב שברגע שאני פותחת סטרליזטור הוא גם מסריח. ( אני שוטפת אותו לאחר כל פעם)

תודה מראש על כל התשובות
עונה על חלק מהשאלות
27/06/09 16:45
249צפיות
1 - אפשר להחליף פיטמות בבקבוקים (אני לקחתי את הפטמות של בי פרי ושמתי על flow ואוונט).
2 - את הפטמות והבקבוקים, אני מחליפה פעם בחצי שנה (מה שמזכיר לי אני צריכה לחדש את המלאי) - תקף גם לשאלה 3.

אני לא משתמשת בסטריליזטור, ולכן לא יודעת לענות לך על השאלה.
אבל אצלנו הקטן שותה מאוונט, ואין שום ריח.
האם הרתחת את הבקבוק לפני השימוש?
.
לא הרתחתי
27/06/09 16:51
125צפיות
השתמשתי בסטריליזטור.
איך את מנקה את הבקבוקים? נמאס לי כבר מסטריליזטור... בנוסף בקבוקי בי פרי נא נכנסים לסטריליזטור של אוונט וזה מעצבן
מספיק להרתיח את הכבודה בסיר מים
27/06/09 17:07
119צפיות
לחמש - עשר דקות.

רק מומלץ לא לשכוח את זה על הכיריים ולצאת מהבית.
הסירחון כשחוזרים - נוראי!! (מנסיון, לצערי כבר כמה פעמים)
º
לא עדיף כבר סטריליזטור???
27/06/09 17:39
87צפיות
לא
27/06/09 18:29
89צפיות
זה עוד הוצאה כספית, ומיותרת לדעתי.
אז ככה:
27/06/09 21:16
119צפיות
לי אישית אין סטריליזטור, יותר מאמינה בשיטות האיכותיות והמסורתיות של פעם..
מרתיחה אחת לחודש את הבקבוקים, עכשיו בכלל מעיפה את הבקבוקים של בי פרי, סתם מליון חלקים.
ואת חייבת להרתיח את הבקבוק לפחות לפני השימוש הראשון...
אני חושבת שסטריליזטור זה סתם התעסקות + הוצאה מיותרת...

אם תצטרכי עוד משהו - אני פה.
בטח שעדיף סטריליזטור...אם יש לך אז למה
28/06/09 07:45
92צפיות
לא להשתמש?
זה הרבה יותר נוח.
תשאירי את הסטר' פתוח אחרי השימוש והריח נעלם.
אין טעם לשטוף אותו כל שימוש הרי הוא סה"כ יוצר אדים.
את בקבוקי הבי פרי תשימי בשכיבה.
נראה לי שפטמות של אוונט כן נכנסים לבי פרי אבל את צריכה לבדוק.
מנסה לעזור
27/06/09 17:14
91צפיות
1. תלוי איזה פטמה לאיזה בקבוק. למשל פטמות של אוונט לא מתאימות ל-BIBI או ל-MAM.... צריך לראות שהפטמה יושבת במדוייק ולא מצ'טמקקת

2. אני אחליף כשהילדה תעבור שלב (6-8 חודשים) אני קונה לה הרבה פטמות כך שיוצא שהיא יונקת מכל פטמה מעט זמן.

3. לא חושבת שיש בעיה להשתמש בבקבוק לא פגום עד שייפגם או יאבד מצבעו.

4. לא משתמשת בסטריליזטור. אחרי כל האכלה (גם באוונט) ממלאת מים רתוחים בבקבוק ובפטמה ומשאירה כחצי שעה ואז שוטפת במים רותחים. לאף בקבוק אין ריח רע ואין טעם רע (בדקתי).

5. נדמה לי שמגיל שהילד יודע להחזיק יציב ולהשתמש בכוס שזה בערך שנה...

אני בטוחה שאולי עוד יתקנו אותי מעט אבל אלו דעותיי

וכל עוד שואלים מתוך רצון לידע ולהיטיב - אין דבר כזה שאלות טפשיות!
בכוס פטנט אפשר להשתמש מ גיל חצי שנה
27/06/09 20:00
69צפיות
זה בעיקר בשביל מים.
הרעיון הוא אותו דבר כמו בקבוק, יניקה...

לגבי הריח... אולי לא שמת מים בסטירליזטור? אני לא נתקלתי בריח לא נעים...
מבסוטה מאוד מהסטרליזטור!
27/06/09 20:10
84צפיות
בהתחלה הרתחתי בסיר
אחרי זה השתמשתי בטהרטף
ועכשיו אני משתמשת בסטרליזטור וזה מדהים!
התחלתי להקפיד על סטרליזציה כי אז החלב מתקלקל הרבה יותר לאט בבקבוקים, ההבדל משמעותי, בקבוק שלא עבר סטרליזציה מחזיק חלב שעה שעתיים מקסימום מחוץ למקרר ובקבוק שעבר סטרליזציה מחזיק חצי יום ואין בעיה להכניס למקרר ולהוציא לסירוגין. ההבדל משמעותי ביותר.
אז מאז שהתחיל להיות חם אני ממש מקפידה על סטרליזציה אחרי כל שימוש והסטרליזטור של המיקרו הופך את החיים לקלים ביותר.
כל בקבוק אחרי שימוש נשטף ונכנס לסטרליזטור וכשהוא מתמלא אני מכניסה למיקרו, פשוט, קל, נוח ועובד.
אני מאוד מרוצה.

בקשר לשאר השאלות שלך, ממה שנסיתי (לא הרבה) הכי נוח לי אוונט אז כל הבקבוקים שלי הם או אוונט או ספקטרה (בקבוקי שאיבה). אני משתמשת בפטמות מס' 1 ורוצה עכשיו להחליף ל2 (הילדה בת 3 חודשים).
לא מחזיקים חלב מחוץ למקרר יותר משעה...
27/06/09 20:24
59צפיות
לא הבנתי מה הקשר לסטריליזטור...
זה לא נכון, בהחלט אפשר להחזיק
27/06/09 20:41
64צפיות
נגיד שהילדה הולכת לישון וצריכה לאכול עוד חצי שעה.
אני מוציאה לה בקבוק, אבל במקום לקום תוך חצי שעה היא ממשיכה לישון. אני מכניסה חזרה למקרר ושוב מוציאה. אני רוצה להגיע למצב שהטמפ' תהיה מתאימה כשהיא תקום מורעבת ושהחלב לא יהיה מקולקל.

מה שקרה קודם זה שהוא התקלקל לי בחוץ או התקלקל לי בגלל שהכנסתי והוצאתי למקרר.
אבל עכשיו, אחרי שאני מקפידה על סטרליזציה, החלב פשוט לא מתקלקל לי ולא משנה מה אני עושה.
גם מחוץ למקרר בימים חמים מחזיק כמה שעות בבית.

הקלקול של החלב הוא בגלל חידקים, החלב עצמו אם הבקבוק נקי יכול להישמר המון זמן, בגלל זה הסטרליזציה כל כך חשובה.
לכמה זמן את שמה סטריליזטור במיקרו???
27/06/09 22:08
57צפיות
חשבתי אולי בגלל שאני שמה ל4 דקות (יותר מדי זמן???) יש ריח וטעם של פלסטיק.
אני שמה ל 5 דקות במיקרו
27/06/09 23:43
54צפיות
ואין ריח...
לפי ההוראות צריך 2.30 דקות בלבד
28/06/09 07:47
57צפיות
עבור סטרי' של אוונט.
מעבר לכך רשמתי לך למעלה
הזמן של הסטריליזציה במיקרו..
30/06/09 13:22
65צפיות
תלוי בעוצמה של המיקרו..
לנו יש סטריליזטור של אוונט, ואנחנו צריכים לשים במיקרו למשך 4 דק'...
עונה
27/06/09 23:32
66צפיות
1. האם ניתן להחליף ביו פיטמות לבין בקבוקים? כלומר לבקבוקי בי-פרי צבעוניים לשים פיטמות של אוונט??? ניתן, תלוי בבקבוק. אני יודעת שלא ניתן להשתמש בפטמות בי-פרי על בקבוקי אוונט, את ההיפך לא ניסיתי אבל מניחה שכנ"ל. אנחנו השתמשנו בבקבוק אוונט עם פטמות של MAM, מתאים בדיוק
2. מתי מומלץ להחליף את הפיטמות? כשהן נראות בלויות או כל כמה חודשים
3. מתי מומלץ להחליף בקבוקים, אם הם לא שרוטים ולא פגומים? כל כמה חודשים
4. אני השתמשתי ( עד אתמול) בבקבוקי אוונט רגילים. אתמול טעמתי מיים מהבקבוק וזה היה בטעם של פלסטיק עם ריח מסריח, למה זה קרה? מישהי מכירה? שמתי לב שברגע שאני פותחת סטרליזטור הוא גם מסריח. ( אני שוטפת אותו לאחר כל פעם) לא יודעת
5.באיזה גיל מתחילים לתת מים בכוס פטנט? על חלק מכוסות הפטנט כתוב שניתן החל מגיל 4 חודשים, אנחנו אישית נתנו החל מגיל 6 חודשים בערך, מהרגע שהמוצקים החליפו ארוחה. לתינוקות קטנים מומלץ כוס עם פיה רכה, של פלייטקס מעולות.
בקשר למה שרשמת
28/06/09 09:43
54צפיות
על פטמות בי פרי על אוונט - שטויות במיץ !!!
אני משתמשת בבי פרי על אוונט - וזה מצוין !!!!!!!!!
אנחנו ככה כבר 5 חודשים
º
ניסיתי וזה נזל
28/06/09 11:22
36צפיות
מממ
28/06/09 02:08
13צפיות
סליחה, אבל...את שמה מים בסטרליזטור?- צריך לשים 200 מ"ך.
ואני שמה 6 דקות, יכול להיות שזה תלוי ביצרן.
אין סיבה שיהיה ריח של פלסטיק.
ברור
28/06/09 08:56
13צפיות
שאני שמה מים
יש לי סטריליזטור של אוונט ל 6 בקבוקים ובהוראות היה כתוב מ 3  עד 5 דקות תלוי במיקרו, אז החלטתי לשים 4
גם עונה לך
28/06/09 05:01
27צפיות
1. אנחנו בתהחלה שמנו פטמה של MUM על בקבוק B FREE
2. אצלנו הקטן עבר שלבים בפטמות די מהר אז יצא שהחלפנו אחרי 3 חודשיים ועכשיו עומדים להחליף שוב. (הוא בן 5 חודשים)
3. זהה ל 2
עונה
28/06/09 08:02
25צפיות
האם ניתן להחליף ביו פיטמות לבין בקבוקים? כלומר לבקבוקי בי-פרי צבעוניים לשים פיטמות של אוונט??? אצלי הבת הגדולה קבוע עם בקבוקי ביפרי ופטמות אוונט והקטנה עם בקבוקי ביבי ופטמות בי פרי
מנסים פעם אחת אם זה לא מטפטף אז קונים עוד.
2. מתי מומלץ להחליף את הפיטמות? כשהן נהיות מגעילות כאלה ולא שקופות.
3. מתי מומלץ להחליף בקבוקים, אם הם לא שרוטים ולא פגומים? לא יודעת
4. אני השתמשתי ( עד אתמול) בבקבוקי אוונט רגילים. אתמול טעמתי מיים מהבקבוק וזה היה בטעם של פלסטיק עם ריח מסריח, למה זה קרה? מישהי מכירה? שמתי לב שברגע שאני פותחת סטרליזטור הוא גם מסריח. ( אני שוטפת אותו לאחר כל פעם) להשאיר פתוח ולא סגור ואז פחות מסריח
5.באיזה גיל מתחילים לתת מים בכוס פטנט? שתי הבנות שלי מסרבות לשתות בכוס פטנט ניסיתי בגיל שנה ולא הלך. עברתי ישר לכוס .....
- עוד שאלות בנושא
28/06/09 08:05
26צפיות
כמה זמן בקבוק שלא בשימוש יכול להחזיק?
יש לי בקבוקים קטנים שהוא אכל מהם בערך חודש וחצי וכרגע הם לא בשימוש, כמה זמן הם יכולים להחזיק?
בקבוקים של MAM צריך להחליף גם הם במצב טוב אחרי שנה?
סטריליזטור ועוד
28/06/09 08:27
39צפיות
לי יש סטריליזטור של טומי טיפי הכול נכנס שם טוב ונוח. לדעתי סטריליזטור זו המצאת המאה והרבה יותר נוח , וממש לא נראה לי הוצאה מיותרת השתמשתי בו המון ועשה לי חיים יותר קלים
אני מבינה שיש כאלה שלא משתמשות
כל אחת ואיך שנוח לה.
פשוט לא לאחסן אותו סגור אז הוא לא יסריח. גם את הקבוקים לא לסגור אז לא יסריח
חוצמזה גם לסטריליזטור וגם לסיר מים אפשר להכניס כמה טיפות לימון זה מריח יותר טוב ועושה את הבקבוקים קצת יותר מבריקים.
לגבי בקבוק שלא בשימוש: אני שמרתי בקבוקים חדשים שנתיים והשתמשתי. למען האמת לא עלה על דעתי לשאול אם זה בסדר או לא... הנחתי שהם חדשים אז אין בעיה.....
בקבוקים שנראים טוב אני לא מחליפה. אם אין בהם בפסינול אז למה להחליף? יש עוד חומרים שמתפרקים לתוך האוכל? הבעיה היא בדרך כלל עם ביפרי שאחרי כמה חודשי שימוש הם נראים- לא עלינו.... וצריך להחליף. הם גם מתעקמים בסטריליזציה...
ועוד משהו- אפשר לשטוף במדיח כלים למי שיש זה גם מנקה טוב וגם עושה סטריליזציה
עונה
28/06/09 11:27
28צפיות
כמה זמן בקבוק שלא בשימוש יכול להחזיק? הרבה מאוד, לפחות כמה שנים
יש לי בקבוקים קטנים שהוא אכל מהם בערך חודש וחצי וכרגע הם לא בשימוש, כמה זמן הם יכולים להחזיק? כנ"ל
בקבוקים של MAM צריך להחליף גם הם במצב טוב אחרי שנה?  בעקרון אומרים שכן, אני אישית לא החלפתי
טיפ שקראתי פעם...
28/06/09 19:49
63צפיות
היי, קראתי פעם באודטה או משהו כזה, שניתן לנקות ריח של בקבוקים, ע"י סודה לשתיה.
אם אני לא טועה היא אמרה לשים כפית סודה לשתיה עם מים כל הלילה וזה מנקה ומשאיר ללא ריח של פלסטיק.

תנסי, לא יכול להזיק...
בין בקבוק לפיטמה
29/06/09 10:14
41צפיות
אני מעקרת את הבקבוקים עם חומר אקולוגי בלבד במים חמים. אף אחד לא הרים את הכפפה להביא כמוסות שיש בחו"ל
שמחטאות בקבוקים,רק עם פחות רעלים.
משתמשת רק בבקבוקים כמו בי-פרי בגלל שאין ביספינול A ואז שיש שריטות לא ידלוף לילד שלי כל החומרים השנויים במחלוקת.

אנחנו לפעמים משגעים את הילד עם כל חילופי הפטמות וציצי ובקבוק וכו'.ילד צריך שגרה מסויימת.
עצה אחרונה זה שתקני בקבוק עם מנגנון ואקום - אין לך מושג כמה זה משנה לגזים!!!

והכי חשוב,להיות רגועות בזמן ההנקה עם הבקבוק,הילד קולט את הוייב.
טוב שמתי פטמות של אוונט
30/06/09 10:16
33צפיות
:-בבקבוקי בי-פרי פלוס צבעוניים וזה ממש נוזל, אתמול כל התיק היה במים ( הלכתי ברחוב ופתאום משהי אמרה לי שמטפטף לי מהתיק).
שמתי מיץ לימון בסטרליזטור והריח פחת אבל לא נעלם
עונה וגם שואלת
30/06/09 15:13
40צפיות
1. ניתן להחליף אבל לא תמיד זה עובד.
קומבינציות שניסיתי (כל הפיטמות שלב 1):
פיטמות אבנט על בקבוק ביפרי עם מכסה כחול (להקפיד על לסובב את המכסה הכחול עד הסוף).
פיטמות אבנט על בקבוק ביבי (עבד מצויין בכל הבקבוקים עם מכסה רחב יותר. עם מכסה ברוחב הבקבוק נזל.)
פיטמות אבנט על בקבוק מאמ.
פיטמות מאמ על בקבוק ביפרי עם מכסה כחול.
פיטמות מאמ על בקבוק ביבי - עבד לכל הבקבוקים.
בכל מקרה חשוב להקפיד לסובב עד הסוף את המכסה כדי שלא ינזול.

שאלה ששאלתי אתמול בפורום. נדמה לי שקראתי על הבקבוקים כל חצי שנה או עד שנפגמות.

נדמה לי שקראתי על הבקבוקים כל חצי שנה או עד שנפגמות.

4. ריח מסריח.
מוכר. סודה לשתיה וחומץ פותרים את הבעיה. לשטוף ולאוור היטב. אני עושה סטרליזציה רק לפני השימוש הראשון. ולא במיקרוגל.

אין לי מושג.

שאלה שלי:
האם לעבור לפיטמות שלב 2 לתינוק יונק בן 8 חודשים או להמשיך עם שלב 1?
Flix
מרקמן את טומשין

מרקמן את טומשין

משרד עו"ד ונוטריון לפרטים נוספים>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום