לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום הורים לתינוקות
ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

חום גבוה עקב צמיחת שיניים

מאת: p o o p i
10/11/08 17:55
היי בנות
לא יצא לי להיות כאן בזמן האחרון( תקופה קשה עוברת על כוחותינו- עבודה(גם החצי מפוטר כנראה וגם לי לא מוצאים פרוייקט ואני במרוץ אחר הבלתי אפשרי), שינה וכו... בימים הקרובים בטח יהיה לי זמן "לשפוך" הכל).
כבר חודש לנסיכה יש בעיות שינה קשות ובשבועיים האחרונים המצב ממש רע היא מתעוררת כל שעתיים ובוכה וצריך להרגיע אותה. משלשום זה נעשה ממש נורא... אתמול הרגשתי במישוש שן ( חדה כתער )- מבצבצת חתיכה קטנטנה מהחניכיים, אבל לנסיכה זה כנראה כואב ביותר.
2 הלילות האחרונים היו לבנים( אני נראית כמו זומבי) אבל.... היום היה נדמה לי שיש לה חום ומדדתי 38.5- זה נורמאלי? צריך לתת אקמול? עכשיו יש לה 38.2 אחרי אמבטיה.
מסכנה... היא בוכיה ומוטרדת....(והטוסיק שלה ממש אדוםםםםםםםםםםםם).
שיניים יכולות להעלות חום? ללכת איתה מחר לרופא? היא מתנהגת כרגיל חוץ מזה שהיא בכיינית טיפה יותר מהרגיל ביום(אבל בלילה ממש כואב לה).
יש לי פתילות אקמול- לתת לה לפני השינה? קניתי גם טיג'ל וגליגם.
יש מצב שהטיג'ל מחמיר לה את הכאב ?כי כשאני שמה לה אותו היא בוכה...
תודה
ב30.3.08 הפכתי לאמא  וב12.4.10 זה קרה בפעם השניה  
 20.9.2012
מצטערת מראש על שגיאות ההגהה וההקלדה אני תמיד ממהרת
חום גבוה עקב צמיחת שיניים
<< ההודעה הנוכחית
10/11/2008 | 17:55
52
1192
היי בנות
לא יצא לי להיות כאן בזמן האחרון( תקופה קשה עוברת על כוחותינו- עבודה(גם החצי מפוטר כנראה וגם לי לא מוצאים פרוייקט ואני במרוץ אחר הבלתי אפשרי), שינה וכו... בימים הקרובים בטח יהיה לי זמן "לשפוך" הכל).
כבר חודש לנסיכה יש בעיות שינה קשות ובשבועיים האחרונים המצב ממש רע היא מתעוררת כל שעתיים ובוכה וצריך להרגיע אותה. משלשום זה נעשה ממש נורא... אתמול הרגשתי במישוש שן ( חדה כתער )- מבצבצת חתיכה קטנטנה מהחניכיים, אבל לנסיכה זה כנראה כואב ביותר.
2 הלילות האחרונים היו לבנים( אני נראית כמו זומבי) אבל.... היום היה נדמה לי שיש לה חום ומדדתי 38.5- זה נורמאלי? צריך לתת אקמול? עכשיו יש לה 38.2 אחרי אמבטיה.
מסכנה... היא בוכיה ומוטרדת....(והטוסיק שלה ממש אדוםםםםםםםםםםםם).
שיניים יכולות להעלות חום? ללכת איתה מחר לרופא? היא מתנהגת כרגיל חוץ מזה שהיא בכיינית טיפה יותר מהרגיל ביום(אבל בלילה ממש כואב לה).
יש לי פתילות אקמול- לתת לה לפני השינה? קניתי גם טיג'ל וגליגם.
יש מצב שהטיג'ל מחמיר לה את הכאב ?כי כשאני שמה לה אותו היא בוכה...
תודה
וגם עשינו אתמול חיסון פרבנר(לפני שהרגשתי את ה
10/11/2008 | 17:57
6
123
השן)
האם החום יכול להיות בגלל החיסון? אף פעם לנסיכה לא היה חום בגלל חיסון( אולי בגלל שהפסקתי להניק המערכת שלה חלשה יותר?).
יכול להיות שהעמסתי עליה יותר מידי? חיסון+שיניים?
זה חיסון שלישי....
היי פופי
10/11/2008 | 19:07
5
188
קודם כל ברכות על פיטורי הבעל סוף סוף הוא יהיה איתך בבית
אז ככה-כן שיניים עושות חום ,וגם שילשול וגם הכול ..
טיגל-שורף בהתחלה ששמים כי הוא מחטא(וזה אני יודעת כי עשו לי לפני שבועיים טיפול שיניים מהגיהנום+פצע בשפה בגלל הרופא "העדיין" , ומרוב מצוקה מרחתי לעצמי מלא טי-גל וזה ממש עזר אבל שרף ברגע ראשון"
לעניין החום-כן זה חום,אם כי לא הרבה. אני מהאסכולה הדוגלת בהמנעות מסבל ולכן הייתי נותנת לה אקמול(בסירופ ולא בנר) לפני השינה וככה אם היא תישן טוב תדעי שהשינה הרעועה היא תולדה של השיניים .אני רק יכולה להגיד לך שהקטע של קריעת הבשר זה החלק הכואב ביציאת השיניים
חוצמזה אני נתתי לאילי ברשת של הפירות-חלב אם קפוא שהיא מצצה להנאתה וזה הקל את הכאב וגם כל פרי קר עשה את העבודה .
תרגישו טוב
היי באף
10/11/2008 | 19:15
4
124
תודה!
ממש רעיון טוב החלב הקפוא ( יש לי הרבה והיא לא ממש רוצה לאכול אותו )
מקווה שהשיניים כבר יצאו לה ( מסכנה קטנה שלי).
בקשר לבעל...זה כבר לא כיף.. לי לא מוצאים פרוייקט( יווווווווווווו עכשיו בדיוק נזכרתי  שאת עו"ד תגידי, זה חוקי שאני רוצה מספטמבר לחזור לעבוד והחברה שלי , שהיא חברת אאוטסורסינג, טוענת שאין לי פרוייקט בגלל המצב הרע של השוק ואני נאלצת להשאר בבית? הם לא צריכים להחזיר אותי? יש איזה חוק, לא?) ואין מי שיביא כסף הבייתה... והיום כבר אי אפשר לחיות רק מאהבה... הקיצר אני לחוצה רצח ( כבר רציתי לעבור למרכז אבל גם במרכז כבר אין עבודה)
10/11/2008 | 21:11
3
38
אני יכולה לתת יעוץ סמי-משפטי לא מחייב על סמך מעט הטיעונים הרשומים לעיל ..
חב' אאוטסוסרסינג-הכוונה-כמו חב' כח אדם לפרוייקט ספציפי ?
מה הם נתנו לך מבחינת תנאים סוציאלים? מי נתן לך תלוש?
11/11/2008 | 08:33
2
38
ברור שלא מחייב
גם אני יודעת שיש התמחויות שונות .. סתם רציתי לשמוע דיעה של מישהי שמתמצאת בעניין( הייתי במילא מעלה את זה בפורום בעוד כמה ימים).
החברה שלי זאת חברה שיש לה פרוייקטים ללקוחות(שולחים אנשים לשבת ולעבוד אצל לקוח) ויש גם פרוייקטים של החברה עצמה.
מבחינתי זאת חברה לכל דבר- היא סיפקה לי את תלוש המשכורת+תנאים סוציאלים(מינימאלים- מה שמוגדר בחוק) וביטוח מנהלים.
איך שאני רואה את זה
11/11/2008 | 09:59
1
75
וזה ממש לא תחום ההתמחות שלי(אני ממקרקעין-ככה שאם את קונה בית ,אני אשמח לעזור )
אבל מבחינה עקרונית אם אתם עובדים לפי חוזה-קרי,מתקופהX עד תקופה Y ובחוזה מצויין שההעסקה נעשית ע"ס דרישה וכ'ו (כלומר-סוג של חוזה על תנאי)-אז הם לא חייבים להחזיר אותך לעבודה .
לחלופין-אם האמור לעיל אינו מצויין בחוזה -ואת מועסקת אצלם לכל משך החוזה ללא כל תנאי וללא תלות בפרוייקט זה או אחר-אז הם מחוייבים לשלם לך שכר(כמוסכם בחוזה-בצירוף הלנה, ריבית והצמדה)
אבל
יש אתר www.lawforums.co.il/
כנסי אליו-תבחרי את הפורום של דיני עבודה-שם יענו לך מומחים בנושא .
בהצלחה וד"ש לאיילונת
תודה!
11/11/2008 | 17:55
18
גם אני חושבת ככה.
לא חתמתי על תופה מסויימת וילדתי אחרי שנה וחצי שאני עובדת שם, ומנהל הפרוייקטים הבטיח לי שבגלל שאני עובדת טובה והכל יסדרו לי פרוייקט טוב כשאני אחזור( בלה בלה בלה.. היו צריכים פשוט שאני אעשה שעות נוספות. כמה טחנתי כל ההריון... עבדתי איזה 14 שעות ביום בממוצע).
מה שלום אילי המקסימה?  בפעם האחרונה שראיתי תמונה שלה ממש התרשמתי איך היא גדלה יפה! היא פשוט יפייפיה ( ואיזה ריסים )

מבטיחה השבוע לצפות בשרשור שוויץ.... זה לא בסדר שהפסדתי כאן כ"כ הרבה
פופי החום בטח מהחיסון
10/11/2008 | 20:02
21
88
אנחנו עשינו היום מנה נוספת של פרבנר ופיצפיצ לא מפסיקה להקיא כבר שעתיים
עכשיו היא נרדמה.

במנה הקודמת היה לה קצת חום וזהו, ממש לא צפיתי את זה.
אוףףףףף
10/11/2008 | 20:42
7
46
אני כבר עם דמעות בעיניים, היא קמה משינה והקיאה
רק שאין לה מה להקיא וזה סתם מכאיב לה.

10/11/2008 | 21:15
6
13
תני לה קצת מיים ממש קצץ במזרק.. תרגישו טוב ולילה שקט
היי קנצול
10/11/2008 | 21:18
5
38
היא מקיאה גם את זה
לפני כמה דקות הרטבתי לה את השפתיים עם קצת מים
ועכשיו היא שוב הקיאה.

תודה על האיחולים, אני מקווה שאכן יהיה לילה שקט...
לפי הרופאה שלי אחרי הקאה...
10/11/2008 | 21:25
4
62
לא לתת 20 דקות כלום לא אוכל ולא שתיה!! 20 דק אחרי ההקאה לתת כל 5 דק 2 שלוקים של מיים לא יותר ולמדוד עם שעון!! זה מפסיק את ההקאות תרגישו טוב ותעדכני!
ואם היא ישנה?
10/11/2008 | 21:29
3
24
פשוט להמשיך ולהרטיב לה את השפתיים?
אם היא ישנה עיזבי אותה לישון
10/11/2008 | 21:33
2
31
אל תפריעי לה.. היא עיפה ומותשת וכרגע עדיף שתישן אלא אם כן את בטוחה שהיא מיובשת לגמרי.. אני מניחה שזה לא המצב.. תני לנסיכה לישון זה יחזק אותה ויתן הזדמנות למערכת העיכול לנוח כשתתעורר נסי להאכילה כרגיל אם חלילה תקיא תני את המים אחרי 20 דק כמו שכתבתי.. מקווה שלא תצטרכי.. והכל יהיה מאחוריכן
תודה רבה
10/11/2008 | 21:36
1
3
את מותק, באמת.
אין על מה העיקר שתרגיש טוב!
10/11/2008 | 21:41
3
דווקא סיכוי סביר מאוד שההקאה לא מהחיסון
11/11/2008 | 08:03
8
40
כי מדובר בפרוונר וזו לא אחת מתופעות הלוואי שלו. אם היית אומרת רוטה - הייתי אומרת שכן יכול להיות בגללו, אבל לא מהפרוונר.
עדכון
11/11/2008 | 11:17
6
44
אז ככה, כמו שכתבת גילור החיסון לא היה הגורם להקאות
אבל לא ברור מה גרם להן.
בכל מקרה רוני המתוקה ואנחנו היינו במיון עד הבוקר, כי היא פשוט לא הפסיקה להקיא.
לשמחתי היא לא התייבשה (הגענו לשם בזמן...), כך שנתנו לה תמיסת מלחים עם מזרק לפה שגרמה לה בהתחלה גם להקיא, עד שלאט לאט זה נרגע ולקראת 4 לפנות בוקר הרופא ריחם עלינו ושלח אותנו הביתה עם אריזות של תמיסת מלחים להמשך טיפול בבית.

הבוקר, נתתי כבר 2 ארוחות של 60 מ"ל.. לאט לאט לוודא שהיא לא מקיאה.
אמנם עלה לה החום, אבל היא לא מקיאה גם זה משהו

בקיצור - המשימה עכשיולהשלים שעות שינה

תודה לכולן על הדאגה
תרגישו טוב!
11/11/2008 | 12:43
5
12
תודה
11/11/2008 | 13:10
4
8
אל תשאלי עכשיו היא התחילה לשלשל
אויש הוירוסים האלה
די
טיפ שעבד אצלנו כמו קסם
11/11/2008 | 14:04
3
64
להכין את התמל עם מי אורז!! מעולה הפסיק לאורי את השלשול באותו היום!!!
הכוונה למי בישול של האורז?
11/11/2008 | 15:05
2
15
כן
11/11/2008 | 15:54
1
10
את לוקחת כוס אורז מוסיפה 2 כוסות מיים ומבשלת עד שאת רואה שהמיים לבנים לגמרי ז``א שהעמילן של האורז נמצא במיים זה בערך יוצא 7 דק.. את מסננת את המיים ומקררת לטמפ החדר ולמיים האלה את מוסיפה את האבקה של התמל`` המיים שאת מוסיפה לאורז שיהיו רתוחים מקומקום. זה עבד אצלנו כמו קסם.
ועדכוןארוך
12/11/2008 | 07:50
16
אני אנסה את זה היום.

בינתיים היינו אצל רופא ילדים אתמול בערב והוא ציין שוב שמדובר בוירוס של הבטן. תסמינים כמו רוטה אבל לא רוטה (כי חיסנתי אותה נגד זה...).
הוא אמר לי להמשיך במה שאני עושה כי לשמחתו הילדה לא מיובשת,
אני ממשיכה להשקות אותה ממזרק במינרלי/אלקטרורייס וכל שעתיים בערך מאפשרת לה 60 מ"ל של תמ"ל, ככה היא מצליחה להשאיר את זה בפנים בלי להקיא.
בנוסף, קניתי פרוביוטיקה ואני מוסיפה לה פעמיים ביום לתמ"ל, החיידקים הטובים אמורים להקל עליה קצת.
לצערי היא עדיין עם חום של 38.5 אז אנחנו ממשיכות בשגרת האמבטיות הפושרות והנרות.

מסרים ליום החדש - יאללה שיעבור כבר
לא נכון
12/11/2008 | 10:13
15
הקאה היא כן אחת מתופעות הלוואי של פרבנאר.
מסכן קטן
11/11/2008 | 08:34
3
11
איך הוא היום?
פופי שלי עוד עם חום.. אמנם ירד ל37.8 אבל עדיין.
היום נתתי גליגם לפני השינה, והיה לילה קל יותר.
פופי תודה על הדאגה
11/11/2008 | 13:11
2
9
אגב, רוני זו בת מצחיקולה אחת...

היא עם חום ושלשולים
לפחות ההקאות הפסיקו (מרפי קישטא)

אני מסטולה מחוסר שינה
11/11/2008 | 18:01
1
9
היום בדיוק חשבתי על זה... אם הייתי בת 60 בטח היו מאבחנים אותי כחולת אלצהיימר. אני פשוט שוכחת הכל ומתבלבלת כל הזמן
מחזיקה אצבעות לנסיכה שלך שתרגיש טוב
אם זה לא היה מצחיק זה היה עצוב
12/11/2008 | 07:54
4
מאז ההריון  של רוני הזיכרון שלי לא חזר לעצמו ב-כ-ל-ל! אם אני לא רושמת הדברים פשוט מתמוססים לי מהראש.

תודה על החזקת האצבעות, בדיוק כתבתי תגובה ארוכה לקנצול בענין.

מקווה שהפיצית שלך מרגישה יותר טוב
ושולחת אנרגיות חיוביות בענין העבודה
כמה דברים
10/11/2008 | 21:39
3
46
קצת טיפים בקשר לשיניים (פשוט מה שאת מתארת ממש דומה למה שעבר עלינו),
אצלינו עזר:
* אמבטיות פושרות להורדת החום, כך החום ירד לבד ולא הייתי צריכה לתת אקמולי.
* הפסקנו עם המגבונים הלחים לחלוטין וכל החתלה שטפנו טוסיק ונתנו לה להיות קצת בלי חיתול וכמובן המון
בייבי פסטה, האדום עבר אחרי יומיים.
* הרטבנו מוצץ עם מים קרים ונתנו לה לנשוך אותו זה הקל לה מעט על השיניים.

לגבי פרבנר,
במקרה היום דיברתי אם אחות בכללית כי אתמול חיסנתי והיום היה חום ולהן תשובתה לגבי תופעות לוואי אפשריות כתוצאה מהחיסון:
חום (עד 38.0), שלשול, אדמומיות סביב מקום החיסון, חוסר תאבון.
אז תמשיכי מעקב ולדעתי תתייעצי אם רופא אם יש חלילה צורך.

אין מה לעשות,
הם זקוקים להרבה הבנה, סבלנות וחום בתקופת השיניים (ובכלל )
שתרגיש טוב!

תודה עשיתי אתמול אמבטיה פושרת
11/11/2008 | 08:36
2
13
החום ירד ונתתי רק גליגם.
אני לא משתמשת בבית אף פעם  במגבונים לחים- תמיד שוטפת את הטוסיק. שמתי המון שכבות משחה והטוסיק עדיין אדום, אבל נראה לי שיש הטבה.
דווקא תאבון היה לה באותו יום. אתמול קצת פחות, אבל לא משמעותית ( התאבון בכלל זה נושא רגיש)
תודה!
לגבי טוסיק אדום
11/11/2008 | 11:32
1
20
באיזו משחה את משתמשת?

אנחנו משמתמשות רק בוולדה (וגם שמות רק כשאדום) ובד"כ תוך פעם-פעמיים כל האדום נעלם.

שמים שכבה דקה, שכבה עבה של משחה דווקא מזיקה - פשוט מרבץ לחיידקים וחולרות שקשה להוריד אפילו במקלחת...

לגבי הורדת חום - אני נותנת משהו להורדה רק אם יש חום של מעל 38.5 שלא יורד מעצמו והפיצקולי זרוקה. אם אין את השילוב הזה מעדיפה מקלחות פושרות ולתת לזה לעבור לבד.

ואנחנו כבר משבת עם הקאות ושילשולים שהפכו רק להקאות שעברו לשילשולים ובחילה. חום היה רק ביום הראשון. בקיצור - כשיש וירוס באוויר יש וירוס.

הורופאה של הפיצקולי טוענת שכל מחלה שמופיעה ביחד עם השיניים זה לא השיניים אלא רק משהו שהתלבש על גוף שנחלש בגלל הוצאת השיניים. עוד לא החלטתי אם אני מקבלת את דעתה.

שתהיו בריאים!

יעל

|שהפיצקולי נרדמה וזה זמן מצויין להשלים מטלות בבית|
פיצקולי שלך מהממת
11/11/2008 | 18:05
6
היא ממש יפייפיה קטנה!
תודה על העיצות.
גם לי וולדה-והיא מצויינת. עזרה לי גם משחה מיוחדת שרקחו בבית מרקחת ליד הבית וזה גם מצויין.
החלמה מהירה לפיצקולי (מתוקית קטנה)-מקווה שהיא כבר מרגישה טוב יותר
רק חום?
10/11/2008 | 21:46
1
27
יכול להביא גם שילשולים וקקי ירוק.... זה לפחות מה ששמעתי

או שזה מה ים שמע....
אה ו... הוא כבר לא מוכן לשים שום ג'ל ושום בטיח
משכך כאבים אני עוד איכשהו מצליחה לדחוף לו בעורמה
הכאב זה לדעתי סוג של אי נעימות למה זה עם מנטה (או שמה שאני שמה זה עם מנטה) ככה שזה גורם להרגשה של גלי קור, ואח"כ מרגיע - או לפחות זה מה נראה לי בכולופן

אין הרבה מה לעשות חוץ ממה שכבר עשית
חום ואהבה אני משערת שמיותר לציין נכון?
אם ירגיע אותך ללכת איתה לרופא תלכי, אבל העיקר (לדעתי) שהיא מתנהגת כרגיל ולא אפאטית (או איך שלא כותבים את זה)

תרגישו טוב
הלוואי ורק חום ...
11/11/2008 | 08:47
19
קקי ירוק יש תמיד(עכשיו בכלל הוא שחור) והוא צורב לה את הטוסיק מאד.
הלילות...המממ.... כבר לא לילות.
היא ממש לא אפטית ונראה לי באמת מיותר ללכת איתה לרופא....
יאללה יעבור כבר
תודה
אין לי מה להגיד חוץ מלחבק חיבוק ענקי פשוט
10/11/2008 | 21:49
1
7
גם אני מעופפת זואי כבר איזה שבועיים ממש על הפנים רוצה כל היום על הידיים ונהייתה מזה בכיינית והיא ממש לא הייתה ככה אז גם אני בקושי בפורום
אוי.... זואי המתוקה
11/11/2008 | 08:50
4
מה קרה לה?
היא כזאת יפיופית!
אולי צומחות לה השיניים למעלה?(או שזה מוקדם?).
מכירה את זה..גם אני מעופפת... הלילות האלה מתישים.אין לי כוח למחשב ועוד אני מנסה לעשות איזה עבודה מהבית.
שולחת חיבוק ענקי
חום אחרי מחומשת
10/11/2008 | 23:10
3
5
(poopi - מקפיצה גם בשבילך...)

יסמין בת 4 חודשים ושבוע וקיבלה היום בטיפת חלב חיסון מחומש שני. בחיסון הראשון לא היה לה חום, רק היתה נודניקית ביום השלישי. היום בערב עלה לה החום ל38.8 ואחרי המקלחת היה 39.3. נתתי לה אקמולי ועם הרבה התעוררויות היא ישנה כרגע . האם לבדוק לה חום שוב לאחר 4 שעות או מספיק לבדוק מצח/צואר ואם נראה לי בסדר, לא להפשיט כדי למדוד בטוסיק? האם לבדוק שוב גם בלילה לאחר עוד שעה/שעתיים אם אחרי השפעת האקמולי לא עולה לה החום? מקווה שיש בנות ליליות שיכולות לענות לי...

תודה מראש ולילה טוב
עונה לך
10/11/2008 | 23:50
2
2
לדעתי כן למדוד כל כמה זמן חום בטוסיק, אפילו שזה עלול להעיר.
חום של תינוק עולה יחסית מהר, ולכן עדיף שתדעי שיש לה חום ותוכלי להוריד אותו,
מאשר שיהיה חום גבוה מידי בלי שתדעי.
אם נראה לך שאת מרגישה מספיק טוב במצח ובחזה, ונראה לך שאין לה חום בכלל,
אז אל תפשיטי, אבל אם יש ספק, לדעתי עדיף שתדעי ותוכלי לטפל...

כשאופק שלי היה עם חום בשבוע שעבר, קמתי כל שעה למדוד לו חום (לפחות עם היד בחזה ובמצח)
ופעם בכמה שעות גם בטוסיק, כדי לוודא שלא עולה פתאום.
האמת שגם חיברנו את העריסה מחדש בחדר שלנו, כדי שיהיה לידנו ולא נרוץ כל שעה לחד השני.
אבל אולי סתם הייתי בלחץ כי זו פעם ראשונה שהוא היה חולה, והיה לו חום גבוה (39.5).

מקווה שתרגיש טוב ממש מהר
תודה רבה
11/11/2008 | 00:12
3
בוקר...
11/11/2008 | 08:16
2
אז ממשיכים ככה...

בלילה קמתי כל שעה/שעתיים לבדוק אותה. באמצע הלילה מדדתי חום אפילו פעם אחת והיה לה 38 מעלות. אח"כ היה נראה לי שזה נשמר ככה ולא מדדתי יותר, רק המשכתי לבדוק מצח/צואר. בבוקר התעוררה עם 39.1 מעלות. נתתי לה שוב אקמולי והנקתי אותה. האם כדאי גם לקלח אותה שוב? האם החום עולה בבוקר ובערב בדרך כלל או שנדמה לי? היא ישנה לא רע, אני כמובן לא עצמתי עין כמעט. היא גם חייכנית ואכלה טוב . מה עכשיו? בכל מקרה מנה הבאה ניתן לתת רק עוד 4 שעות, ומה אם החום לא ירד? ואם שוב יחזור אחרי שירד? עד כמה זה נורמלי? אני חושבת שאתקשר לטיפת חלב גם, אבל אשמח לשמוע את דעתך ודעת עוד בנות. תודה מראש ויום בריא לכולם
הי POOPI!!!
11/11/2008 | 08:35
1
12
לגבי הבעל והעבודה- יהיה בסדר.. תישארו אופטימיים ותמשיכו לחפש! אני בטוחה שזה לא פשוט אבל אתם חייבים כוחות להתמודד עם זה.

לגבי איילונת המתוקה- החום יכול להיות מהחיסון- גם אצל יהל לא היו תופעות לוואי ורק במנה השלישית עלה החום (גם לא יותר מדי- 38.5-38.7) ואמבטיות פושרות זה הסוד- מורידות את החום פלאים (אפשר גם רטיות לחות על המצח). אקמולי- לדעתי אם את נותנת אז לתת את הסירופ, אני את הנר הייתי שומרת למקרים קשים יותר.
לגבי השיניים- ברגע שהשן בצבצה- תהיה כבר הקלה שכן הכאב הוא חתיכת הבשר כשיוצאת. גם עלינו עברו לילות לא משבו לפני בקיעת השיניים הראשונות ועכשיו לקראת בקיעת העליונות...
הטוסיק- יהל שילשלה כמה ימים ונוצרה לה כמו כוויה מהחומציות של השילשול- מה שעזר זה כמובן לשטוף במים וסבון, לאוורר, אם יש יום יפה אז שהטוסיק יהיה חשוף קצת לשמש (ואני מדגישה קצת) והמשחה- בפנטאן.

שיהיה בהצלחה בהכל!!!!
תודה וקראתי עכשיו מה שכתבת לגבי הילדה
11/11/2008 | 08:57
7
אני מזועזעת
איזה נורא...כ"כ כואב הלב....
לפני 16 שנים, לאמא שלי הופיע כתם על הרגל שנראה ממש תמים, אבל אני מיששתי אותו והרגשתי שהוא מוזר אז היא הלכה לרופא והרופא אמר "שטויות, זאת פטריה" ונתן משחה. עברו כמה חודשים וזה לא עבר... וחודשים זה המון זמן בשביל סרטן( אני כבר לא מדברת על שנים )
בזמנו, הייתי בת 14, מתבגרת, מחוצ'קנת וקניתי ספר על העור(רציתי לדעת איך אפשר לרפא את החצ'קונים)- בין השאר היו הסברים לגבי כל מיני סוגים של סרטן העור. קראתי את זה והחלטתי שיש לה סרטן ושטפתי לה את המוח. היא הלכה לרופא עשו לה ביופסיה וגילו שיש לה מלנומה ממאירה (סוג של סרטן עור ממאיר במיוחד). מיד עשו ניתוח עם שולי ביטחון והוציאו הכל. היה לה מזל ולא היו גרורות( הרופאים מאד הופתעו כי הוא כבר חדר עמוק).
מדהים כמה הרופאים מרשים לעצמם לשחק בחיים של אנשים, למה לא להיות יסודיים? ילדה קטנה..למה לא לבדוק( אני כ"כ כועסת)
כואב לי כ"כ הלב לקרוא את זה. זה כבר וודאי שיש לה גרורות בריאות?
שולחת ענקי.
לא יודעת לגבי החום אבל... לגבי חזרה לעבודה
11/11/2008 | 17:43
3
11
אם אני מבינה נכון את עובדת משרה מלאה בחברה מסוימת כל פעם בפרוייקטים שונים. נכון?!
אם כך, ועבדת שם מעל שנה הם מחויבים להחזיר אותך לעבודה ל60 יום לפחות !
אם הם מפטרים אותך הם מחוייבים לשלם לך את ה60 יום הללו + 30 יום הודעה מוקדמת וכמובן פיצויים.
ממליצה לך בחום לפנות לייעוץ משפטי מסודר בנושא.
והכי חשוב, תרגישו טוב ורק בריאות
אני אפנה לייעוץ משפטי..אני פשוט נגנבת שאין
11/11/2008 | 17:59
2
11
עבודה והחצי בדרך החוצה.
מזל מזל ( ושוב פעם מזל) שעברתי מהמרכז לאמא שלי לתקופת החופשת לידה, כי עכשיו הייתי נתקעת בדירה שעולה 4500 שקל לחודש בלי עבודה.
אם הייתי יכולה למצוא מקום אחר, ממש לא היה לי אכפת, אבל אני לא מוצאת כלום... השקעתי את הנשמה שלי במקום הזה- בהריון עבדתי כ14 שעות ביום בממוצע, נתתי כל מה שיכולתי ואני ממש מרגישה שנתנו לי סטירת לחי ( טוב אולי אני קצת אמוציונאלית לקראת קבלת המחזור )
הסדתי יותר מ60 יום. הייתי אמורה לחזור ביולי והם לא מצאו פרוייקט. בגלל זה הארכתי את החופשה( חל"ת) עד ספטמבר. לאחר מכן גם לא מצאו פרוייקט...הייתי צריכה לעבוד מיולי. אוף.
נקווה שיהיה בסדר (אוף)
תודה
יש לויצו ייעוץ חינם
11/11/2008 | 18:21
1
7
http://www.wizo.org/
אל תוותרי להם!! את צריכה את הכסף וזה גם מגיע לך. את לא היית חייבת להאריך לחל"ת.
תדברי איתם ותגידי להם שאם אין להם פרויקט שישלמו לך מה שמגיע לך. אל תוותרי ואל תתפטרי מרצונך. משרד העבודה יכול להכריח אותם לשלם לך או להעסיק אותך. תסתכלי על הצד החיובי, אם הם יפטרו אותך, תקבלי 3 חודשי שכר מלאים + תוכלי לחתום אבטלה ולהשאר בבית. זה חוסך מעון או מטפלת.

תודה! זה מה שאני אעשה
12/11/2008 | 09:54
1
נשבר לי כבר לחכות ואני באמת צריכה את הכסף... נשבר לי לגור אצל אמא שלי (ובטח נשבר גם לה)
רוצה לשאול לגבי חיסונים-רוטה ופרבנר
12/11/2008 | 08:32
3
11
עשינו בגיל חודשיים מנה ראשונה של רוטה יחד עם מחומשת.היום עידן בן שלוש והבנתי שאפשר לעשות מנה ראשונה של פרבנר וגם מנה שנייה של רוטה.השאלה היא אולי לעשות מנה שניה של רוטה בגיל 4 חודשים עם מנה שנייה של מחומשת?
איך אתם עישתם את חיסונים?
מקפיצה-חייבת להזמין תור....
12/11/2008 | 18:41
2
7
תעזרו להחליט
לא מומלץ לעשות את הפרבנר יחד עם המחומשת
12/11/2008 | 19:23
1
5
זה מה שהרופאה שלי אמרה לי.
אני מציעה לך להתייעץ עם הרופא לפני קביעת תור.
התכוונתי לפרבנר לבד עכשיו בגיל 3 חוד'
14/11/2008 | 08:50
4
ומחומשת עם מנה שנייה של רוטהץמה אתם אומרות?רופא אמר לעשות רוטה עם פרבנר עכשיו
אנחנו באותה סירה
12/11/2008 | 12:06
19
אני כבר שבוע לא ישנה , הילדה מתעוררת בלילה בבכי הסטרי וקשה להרגיע אותה רק על הידיים אפשר קצת לגרום לה להפסיק לצרוח ברגע שאני משכיבה אותה במיטה היא שוב צורחת ...יש לה חום שמגיע עד 39 מעלות אבל יורד אחרי אקמולי , בהתחלה חשבתי שזה השיניים בגלל שהיא לא הפסיקה לנשוך כל דבר את המוצץ, את הצעצועים ,למרות שעוד מוקדם , כי היא בת 5 וחצי חודשים.
אבל לפני יומיים -שלושה אחרי ביקור אצל הרופא , הבנו שלא שיניים ולא בטיח יש לה משהו וירלי , זוהו נקודות לבנות בגרון והיום עשו לה בדיקת דם לבדוק המשך טיפול ..לצערי עדיין יש לה חום.
לפי מה שהבנתי מהרופא בבקיעת שיניים אין חום מעל 38 מעלות כך שאם החום עולה מעל 38- מומלץ לבדוק ממה זה ..
הודעות אחרונות
20:28 | 04.09.15 osnat82
07:58 | 04.09.15 פינט
20:34 | 03.09.15 sleepyb
15:22 | 03.09.15 אנה חדשה
01:01 | 03.09.15 כירבולית2
14:08 | 02.09.15 אנה חדשה
12:34 | 02.09.15 פיצי ופיצית
09:16 | 02.09.15 baby number 5
14:18 | 01.09.15 RINAT35
11:47 | 01.09.15 בוביאור
09:03 | 01.09.15 Cafe Latte