לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!

בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.

ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.

כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.

הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.

מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.

אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.

מלכת הקרח הפולניה ו oromer

הודעה מנהלתית- חובה לקרוא לפני הכתיבה בפורום
המשך...
הודעה חדשה

תואר רב תחומי - מה ההבדל??

מאת: cHoaTIc
12/09/11 12:45
שלום,

מה ההבדל בין תואר רגיל לתואר רב-תחומי?? הבנתי שרב תחומי בעצם לא נותן לי שום התמחות,אבל לפי בדיקת השנתונים של מספר אפשרויות לימוד, לא ממש הבנתי איפה יש התמחות.

לדוגמא: מה ההבדל בין סטודנט לתואר במנהל עסקים/ניהול לבין סטודנט שלומד חטיבה (או חטיבות) של כלכלה או/ו מנהל עסקים (כלומר,28 נק''ז לכל חטיבה)?
הרי שניהם ילמדו כלכלה מיקרו + מאקרו,מימון,חשבונאות,מערכות מידע ושאר הקורסים - אז איפה פה בדיוק ההתמחות (אני מדבר על סטודנט שלוקח ניהול דו-מחלקתי ולא יוצא עם שום המתחות כגון מימון,משאבי אנוש וכו וכו)? אתם ממליצים ללכת וללמוד תואר רב תחומי?

ושאלה נוספת,האם התואר הרב תחומי נחשב כתואר פיננסי (כמו תואר של ניהול/מנעס)? אפשר יהיה לעבוד איתו בבנק וכו?
אשמח להסבר. תודה.

תגיות:
תואר רב תחומי - מה ההבדל??
<< ההודעה הנוכחית
12/09/11 12:45
658צפיות
שלום,

מה ההבדל בין תואר רגיל לתואר רב-תחומי?? הבנתי שרב תחומי בעצם לא נותן לי שום התמחות,אבל לפי בדיקת השנתונים של מספר אפשרויות לימוד, לא ממש הבנתי איפה יש התמחות.

לדוגמא: מה ההבדל בין סטודנט לתואר במנהל עסקים/ניהול לבין סטודנט שלומד חטיבה (או חטיבות) של כלכלה או/ו מנהל עסקים (כלומר,28 נק''ז לכל חטיבה)?
הרי שניהם ילמדו כלכלה מיקרו + מאקרו,מימון,חשבונאות,מערכות מידע ושאר הקורסים - אז איפה פה בדיוק ההתמחות (אני מדבר על סטודנט שלוקח ניהול דו-מחלקתי ולא יוצא עם שום המתחות כגון מימון,משאבי אנוש וכו וכו)? אתם ממליצים ללכת וללמוד תואר רב תחומי?

ושאלה נוספת,האם התואר הרב תחומי נחשב כתואר פיננסי (כמו תואר של ניהול/מנעס)? אפשר יהיה לעבוד איתו בבנק וכו?
אשמח להסבר. תודה.
תואר רב תחומי זה שם יפה ל BA כללי
12/09/11 13:52
335צפיות
כלומר לומדים הרבה דברים אבל יוצאים עם מעט מאוד. אם תרצה להמשיך לתואר שני תצטרך לעשות המון השלמות, אתה לא תהיה שווה ערך לסטודנט שסיים תואר חד חוגי או דו חוגי במקצוע שבו לקחת חטיבה כי הוא יעשה לפחות כפול נ"ז ממך באותו מקצוע ויהיה לו ידע רב יותר. כנ"ל גם בכל מה שנוגע לקבלה לעבודה בה לסוג התואר יש משמעות.
אז כל עבודות הסמנריון שאני עושה בתואר הרב
13/09/11 11:34
231צפיות
תחומי לא באמת עוזרות לקבלה לתואר שני כמו שאמרו לי...

תודה על התגובה!
אני דווקא לא מסכים איתך בנוגע לרב תחומי
13/09/11 13:15
274צפיות
לומדים הרבה דברים אבל יוצאים עם מעט - זה לדעתי משפט לא נכון. אני חושב שבשנים האחרונות יותר ויותר בעלי מקצוע / בוגרים נדרשים להבין בכמה תחומים ולאו דווקא להתמקד בתחום אחד. או לחילופין כן להתמקד בתחום אחד ולהיות בו מומחה אבל גם להבין בתחומים בנוספים - כאקסטרה. זה חלק מעידן המידע שלנו ומהאינטגרציה של התחומים הרבים שיש. כל תחום נכנס לכל תחום.
אני חושב שדווקא כדאי ללמוד רב תחומי כי אתה באמת מקבל המון דברים ובסופו של דבר ניתן לבחור תחום אחד ולהיות בו כריש וכמובן להבין גם בתחומים אחרים. זה דבר שנותן יתרון על פי בוגרים אחרים שלמדו רק תחום אחד והראייה שלהם מצומצמת.
שטויות
13/09/11 13:36
188צפיות
20 נ"ז בכל מקצוע במקרה הטוב נותן לך בסיס, במקרה הרע לא נותן לך כלום, בטח שלא עדיפות על פני מי שסיים תואר במקצוע הרלוונטי - לא מבחינת ראיית המקצוע ולא מבחינת הידע הנדרש.

למקצועות בהם אין חשיבות לתואר גם ככה העובדה שהוא עשה תואר רב תחומי לא ייתן לו כלום על פני האחרים ואיפה שנחשב - אף אחד לא יסתכל עליו כי זה פשוט לא מספיק ובכל מקרה כמעט לכל תואר שני הוא יצטרך לעשות מליון השלמות כדי שיוכל להתחיל את התואר השני.

התחומים שהוא דיבר עליהם היו בעיקר כלכלה שיש כאן בפורום אנשים שמכירים את התחום יותר ממני אבל אני מאמינה שהם יסכימו איתי שקורס מבוא לכלכלה וקורס מיקרו בצירוף לסטטיסטיקה ועוד כל מיני קורסים לא קשורים לא יהפכו אותו לכלכלן ובטח שלא יהפכו אותו לטוב יותר בתחום או בעל ראייה רחבה יותר ממי שלמד את התחום - בטח כשאין לו אפילו עשירית מהידע הנדרש אלא רק שני קורסי מבואות בתחום.
Flix
גילוי נאות חקירות

ששי מתתיהו

מתמחה בחקירות אישיות, חקירות כלכליות ועוד! לפרטים לחצו>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום