לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום לומדים בחו"ל
פורום לומדים בחו"ל נועד לסייע בכל הדברים שקשורים ללימודים בחו״ל. נשמע לעזור בשאלות שקשורות לבחירת מוסדות לימוד, תהליך ההרשמה והקבלה, המעבר לחו״ל והחיים כסטודנטים במדינה זרה.

לפני ששואלים שאלה כדאי רק לציין באיזה תחום לימוד מדובר, באיזה תואר מדובר (ראשון, שני, דוקטורט), ובאיזו מדינה.

הפורום הוא גם בית חם לכל מי שכבר נמצא בחו"ל ללימודים ורוצה לספר על הקשיים והרגעים הנפלאים של החיים רחוק מהבית, לדון בהתמודדות עם מערכת אקדמית שונה, לחלוק צילומים של השלכת בבוסטון או הים באוסטרליה, להתווכח אם החורף יותר גרוע בסקוטלנד או בניו יורק ובאופן כללי רוצה לדבר עם אנשים שחווים משהו דומה אבל קצת שונה.

בקישורי הפורום ובמאמרים ישנו מידע רב ערך בנושא הפורום, ומומלץ לגולשים להציץ שם כדי למצוא מענה לחלק גדול משאלותיהם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לומדים בחו"ל

פורום לומדים בחו"ל נועד לסייע בכל הדברים שקשורים ללימודים בחו״ל. נשמע לעזור בשאלות שקשורות לבחירת מוסדות לימוד, תהליך ההרשמה והקבלה, המעבר לחו״ל והחיים כסטודנטים במדינה זרה.

לפני ששואלים שאלה כדאי רק לציין באיזה תחום לימוד מדובר, באיזה תואר מדובר (ראשון, שני, דוקטורט), ובאיזו מדינה.

הפורום הוא גם בית חם לכל מי שכבר נמצא בחו"ל ללימודים ורוצה לספר על הקשיים והרגעים הנפלאים של החיים רחוק מהבית, לדון בהתמודדות עם מערכת אקדמית שונה, לחלוק צילומים של השלכת בבוסטון או הים באוסטרליה, להתווכח אם החורף יותר גרוע בסקוטלנד או בניו יורק ובאופן כללי רוצה לדבר עם אנשים שחווים משהו דומה אבל קצת שונה.

בקישורי הפורום ובמאמרים ישנו מידע רב ערך בנושא הפורום, ומומלץ לגולשים להציץ שם כדי למצוא מענה לחלק גדול משאלותיהם.
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
* נא לקרוא את תקנון הפורום לפני כתיבת הודעה.
* לפני שאתם/ן שואלים/ות שאלה אנא ציינו:1) באיזו מדינה מדובר, 2) באיזה תחום לימוד מדובר, 3) באיזה תואר מדובר
* מומלץ להסתכל בקישור "הודעות נבחרות" בראש הפורום, כי יש שם מידע רב.

* נא לקרוא את תקנון הפורום לפני שליחת הודעה. התקנון נמצא כאן:

* נא לתת מידע מפורט כלל הניתן על השאלה הנשאלת, כדי לקבל תשובה מדויקת ומתאימה. מידע כזה כולל לא רק את שלושת הסעיפים המצויינים בכותרת (מדינה, תחום לימוד, ותואר) אלא גם פרטים לגבי סטטוס האזרחות שלכם באותה המדינה, מה הרקע האקדמי שלכם ועוד.

*שימו לב! תחת "כלים ומידע" יש מגוון מדריכים שעוסקים באספקטים שונים של הלימודים בחו"ל. מומלץ להסתכל גם שם.

המשך >>

המרת ציונים

מאת: yoavar
28/11/08 18:25
מכיוון שבארה"ב יש שיטת ציונים אחרת, יש אוניברסיטאות שדורשות תרגום של הציונים למושגים שלהם (ל-GPA לממוצע הכללי ול-ABCDEF לקורסים). יש אוניברסיטאות שנותנות טבלאות המרה, אבל גם יש כאלה שלא.

יש למישהו מושג איך לתרגם את הממוצע ל-GPA?
ואף יותר קשה: איך לתרגם ציונים קורסים לציוני אותיות עם +/- (A, A+, A- וכו')
המרת ציונים
<< ההודעה הנוכחית
28/11/2008 | 18:25
9
841
מכיוון שבארה"ב יש שיטת ציונים אחרת, יש אוניברסיטאות שדורשות תרגום של הציונים למושגים שלהם (ל-GPA לממוצע הכללי ול-ABCDEF לקורסים). יש אוניברסיטאות שנותנות טבלאות המרה, אבל גם יש כאלה שלא.

יש למישהו מושג איך לתרגם את הממוצע ל-GPA?
ואף יותר קשה: איך לתרגם ציונים קורסים לציוני אותיות עם +/- (A, A+, A- וכו')
ממה שאני יודעת...
28/11/2008 | 18:51
8
216
וזה לא הרבה...
א. מרבית האוניברסיטאות ממירות את הציונים בעצמן.
ב. יש כל מיני שיטות המרה וגם כל מיני סולמות בארה"ב עצמה, כך שייתכן שהמרה אחת לא תתאים למקום אחר.
המרה לאותיות היא יותר מסובכת, כי אצלי יש הבדל באותיות בין קורסים שונים, באותה אוניברסיטה (אין כמו אחידות...), אז לא כל שכן בין אוניברסיטאות שונות...
חוץ מזה, לגבי הציון המספרי, תמיד אפשר לפנות לחברו הטוב ביותר של האדם המודרני (GOOGLE).
הנה כמה לינקים אפשריים...:
http://sf.tapuz.co.il/shirshur-711-23814608.htm

וזה מה שכתוב באתר פולברייט, שהוא כנראה האוטוריטה הגבוהה ביותר בנוגע לסטודנטים ישראלים בארה"ב:

כיצד אני יכול להמיר את ממוצע הציונים הישראלי שלי ל-GPA, מקבילו האמריקאי?
שיטות הלימוד האמריקאיות והישראלית הינן שונות ולכן אין דרך מושלמת, שבה ניתן להמיר את הממוצע הישראלי שלך למקבילו האמריקאי. בדרך-כלל, ציון אמריקאי 3.0 שווה, פחות או יותר, לציון 80 בשיטת הציונים הישראלית הנהוגה באוניברסיטאות.

בהצלחה,
ואל תבזבז על זה יותר מדי אכפתיות, יש מספיק דברים אחרים (חשובים יותר) לדאוג להם במהלך הקבלה...
קולומביה ממש עושה צרות בנושא הזה
28/11/2008 | 19:50
7
116
הם דורשים בנוסף להמרה של הממוצע ל-GPA את כל הרשימת קורסים עם ציוני אותיות
זה אבסורד ואין לי מושג מה למלא שם
ניסית לחפש ב- FAQ?
28/11/2008 | 19:59
6
92
כל האוניברסיטאות שאני נרשמת אליהן כותבות מפורשות ב-FAQ שסטודנטים זרים אינם נדרשים למלא את הסעיפים של ממוצע הלימודים. אם אין הנחיות ברורות, אולי שווה להתקשר לגראד סקול ולברר את העניין. זה באמת אבסורד לדרוש מסטודנט להמיר את כל הציונים שלו לסקאלת ציונים אחרת בלי לתת הנחיות לגבי איך עושים את זה.
כמובן, ומה שהם אומרים זה "תסתדר"
28/11/2008 | 20:05
5
80
My course grades are based on a different grading scale from Columbia's. How can I determine my GPA?

Several agencies provide grade-translation services. You must find such services yourself; we cannot provide referrals, unfortunately. As a reference, here is the key for our grading system:

Letter Grades and Numerical Equivalents:

A+/A A-   B+   B    B-   C+   C    C-   D+   D    D-   F
4.00 3.67 3.33 3.00 2.67 2.33 2.00 1.67 1.33 1.00 0.67 0.00
אולי הם מתכוונים שתפנה למכון כזה
29/11/2008 | 00:07
4
82
שמעריך את התואר שלך וממיר אותו למקבילו האמריקאי.
בן זוגי היה צריך להשתמש בשירותי מכון כזה לצורך ההרשמה שלו לאחד המוסדות אליהם נרשם. אחרת זה לא סתם קשה - זה כמעט חסר משמעות להעביר סקאלה של אפס עד מאה לסקאלה של אפס עד ארבע...
יכול להיות, אבל זה כבר מאוחר מדי
29/11/2008 | 00:10
3
66
התאריך אחרון להגשת מועמדות הוא ה-1 לדצמבר
אז אין לי זמן לפנות למכון כזה
חוץ מזה, התעריפים שאני ראיתי הם בסביבות ה-150$ ומעלה
זה קצת מטורף בשביל כזה דבר טפשי
למרות שה לא ממש מפתיע
זה אולי "טפשי"
29/11/2008 | 00:12
1
92
אבל אם האוניברסיטה רוצה המרה רשמית מטעם מכון, אז יכול להיות שזה מה שאתה חייב לעשות. אחרת הם עלולים פשוט לזרוק את האפליקיישן שלך לפח. לא חבל?

מאחר והדדליין כל כך קרוב, הייתי מנסה להמיר את הציונים פחות או יותר (תעשה חיפוש בגוגל על GPA conversion כדי לקבל כמה טבלאות), ומצרפת מכתב שבו כתוב שאתה למדת במסגרת שבה הציונים ניתנים מ-0-100, עשית המרה כמיטב יכולתך, אך אם הם רוצים המרה רשמית יותר מטעם מכון תשמח לספק כזו.
עשיתי המרה ידנית
29/11/2008 | 00:14
121
ואני באמת אצרף מכתב כמו שאת מציעה
נקווה לטוב

זה בור בירוקרטי כל הדבר הזה
אתה יכול לשלוח את האפליקיישן ולהוסיף מכתב
29/11/2008 | 02:39
89
שההמרה של המכון בדרך ותגיע מאוחר יותר, ולשלוח ברגע שיהיה לך את זה.
אני אמנם מסכימה איתך שזה יקר ואולי טפשי, אבל לא אתה ולא אני מחליטים את זה. האוניברסיטה מחליטה, ואני מניחה שכבר עבדת מאוד קשה על האפליקיישן שלך, שווה לעשות עוד טלפון אחד ולברר בדיוק מה הם רוצים ולספק להם את זה. האוניברסיטאות מקבלות המון טפסי הרשמה, והכי קל להן לפסול מועמדים שהערכה שלהם פשוט לא מלאה.
הודעות אחרונות
Flix וידאו
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים