לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום כלבים! 

הפורום הוא פורום כלבים, למען כלבים.

מטרתו העיקרית של הפורום הינה העלאת המודעות למצבם של הכלבים בישראל, בשאיפה תמידית לשיפורו.

הפורום מקדם הצלה ואימוץ, מעודד פיקוח על התרבות כלבים בדרך של עיקור וסירוס וקורא לכל בעלי הכלבים לדאוג להם לטיפול איכותי ומושכל למשך כל ימי חייהם.

הפורום משמש כבמה למתן עיצות ומידע בנושאי גידול כלבים, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הגולשים מוזמנים לחלוק מחוויותיהם המשותפות עם חבריהם ההולכים על 4, לשאול שאלות ולתרום מהידע שלהם לטובת גולשים אחרים.

בפורום כותבים מספר מאלפים ווטרינרים מוכרים המזוהים ע"י ניק צבוע אדום. אנו קוראים לגולשים להעזר באנשי המקצוע בבואם לבחור את הדרך הטובה ביותר להתמודד עם בעיות ודילמות שונות. יש לציין שאנשים אלו כותבים בפורום בהתנדבות, ועל כך תודתנו להם.

בפורום פעילים מתנדבים ועובדים בעמותות השונות, והפורום משמש במה מרכזית להצלת כלבים בארץ. הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

ע"מ להנעים את השהייה בפורום:

אפשר להתעדכן בתקנון הפורום (לינק מהעמוד הראשי של הפורום).

הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לאותו נושא נכללות הודעות בנושאים שונים הנשאלות על ידי אותו משתמש שלו הודעה ראשית אחת בדף הראשון או אותו נושא המתדיין ע``י כמה אנשים).

יש לשמור על רמת דיון מכובדת.

הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה.

העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ הוט' הפרטי/הקבוע ולהביא את הכלב/ה לבדיקה.

אין לפרסם מודעות זיווג. לזיווגים יש לפנות לרכזי החוג. את הפרטים ניתן למצוא בקישורי הפורום בקטגוריה המתאימה.

הודעות למכירת גורים וכלבים תימחקנה. אנחנו מתנגדים למכירת כלבים שאינם גזעיים.  מכירת כלבים גזעיים צריכה להיעשות אך ורק דרך רכז הגזע. גורים שאינם גזעיים צריכים להמסר תחת סינון מוקפד ותמורת דמי רצינות. נשמח להעשיר את הידע שלכם לגבי מסירה נכונה ובטוחה של גורים.

למערכת תפוז לוחות מובנים לכל פורום. אין לפרסם מודעות מכירה בפורום (הודעות כאלה ימחקו) אלא להשתמש בכך בלוח המודעות.

הודעות הקשורות לאופן ניהול הפורום יש להעביר אלינו במסר אישי או להנהלת הפורומים ולא על גבי הפורום.

שיחות נפש ניתן לנהל במערכת המסרים או מערכת הצ'טים. גולשים אשר הודעתם תמחק מהפורום בגלל עבירה על אחד מכללי התקנון, יקבלו הסבר על סיבת המחיקה במסר אישי. גולש אשר ימחקו שתי הודעות שלו באותו נושא, יחסם מהפורום.

כמו כן, אתם מוזמנים לפנות אלינו אישית דרך מערכת המסרים בכל נושא הקשור לעניין. גלישה נעימה! OrlyNL ו meedas

הפורום לא מהווה תחליף להתייעצות / ביקור אצל וטרינר ואין אחריות על מתן העיצות הניתנות בפורום. תקנון הפורום.  רוצה לאמץ כלב? - הכנס לקישור ותתאהב.  מצאת כלב? היכנס לכאן!   קישורים למרפאות חירום
המשך...
הודעה חדשה

אימוץ רועה גרמני

28/12/13 16:15
שלום,
אני ובת זוגתי בני 23 גרים בבית עם גינה, מעוניינים לקנות גור בן חודשיים רועה גרמני
לבת זוגתי להורים שלה יש כלבה לברדור שכיום היא בת 7. אני מתוך הכרות עם הכלבה כבר 4 שנים בביקורים דיי מתחבר לכלבה, אני מבין שאת הגור צריך לגדל כמה חודשים בבית ואז אפשר להעביר אותו
לגינה(מעוניין מאוד להשאיר את הכלב בחוץ).
אשמח לשמוע אנשים בעלי ניסיון, דעה לגבי אימוץ הכלב, מה הצרכים שלו(אוכל, טיולים, חיסונים, משחקים, אימונים) ולפי מה בוחרים את הכלב הנכון.
תודה רבה.
 
תגיות:
אימוץ רועה גרמני
<< ההודעה הנוכחית
28/12/13 16:15
847צפיות
שלום,
אני ובת זוגתי בני 23 גרים בבית עם גינה, מעוניינים לקנות גור בן חודשיים רועה גרמני
לבת זוגתי להורים שלה יש כלבה לברדור שכיום היא בת 7. אני מתוך הכרות עם הכלבה כבר 4 שנים בביקורים דיי מתחבר לכלבה, אני מבין שאת הגור צריך לגדל כמה חודשים בבית ואז אפשר להעביר אותו
לגינה(מעוניין מאוד להשאיר את הכלב בחוץ).
אשמח לשמוע אנשים בעלי ניסיון, דעה לגבי אימוץ הכלב, מה הצרכים שלו(אוכל, טיולים, חיסונים, משחקים, אימונים) ולפי מה בוחרים את הכלב הנכון.
תודה רבה.
סתם שאלה: מדוע אתה "מעוניין מאוד להשאיר
28/12/13 16:29
304צפיות
את הכלב בחוץ"?

אני לא בטוח שכלב מגזע רועים גרמני הוא הכלב המתאים לגידול בחצר (אני לא בטוח שכל כלב, מכל גזע שהוא, צריך לחיות בבידוד בחצר, מנותק מהמשפחה, אבל על אחת כמה וכמה כלב מגזע רועים גרמני שהוא כלב משפחתי מאוד, קשור מאוד לבעליו, ובנוסף - בעל יצר שמירה מפותח מאוד, מה שעלול בהחלט לגרום לו להיות תוקפני. והאמן לי, אתה ממש, אבל ממש ממש לא רוצה לגדל כלב רוע"ג תוקפני בבית, או בחצר).
וגם כלב שאוהבים לגנוב
28/12/13 16:30
253צפיות
למטרות נלוזות ...
בהחלט! כן, ועוד שאלה :
28/12/13 16:51
215צפיות
מדוע דווקא כלב מגזע רועים גרמני? (לא שאני נגד, ממש ממש לא, אני באופן אישי מאוד אוהב את הגזע הזה, אבל זה לא גזע פשוט).

מה אתה יודע על רוע"ג? על התכונות שלו? על היצרים שלו? על הגידול שלו? על מה שצריך להשקיע בגידול שלו באופן יומיומי ממש? (ולא רק בגורות). זה לא גזע פשוט כלל ועיקר! רוע"ג זה ממש אבל ממש ממש לא לברדור!

דיברת עם אנשים שמגדלים כלבי רועים גרמני? (אני מבין שזו היתה אחת ממטרותיך בפנייה לפורום - לשמוע דיעות מאנשים בעלי ניסיון, לפני שאתם מאמצים אחד, ועל כך אני מברך אותך, לא רבים טורחים ללמוד את זה לעומק לפני שמאמצים כלב, ועוד מגזע מסויים כמו רוע"ג).
קצת התבלבלתם...
28/12/13 17:03
305צפיות
אני באתי לשאול אותכם, במקום זה אתה מפנים את השאלות בחזרה אליי.
כלב בבית אני לא אוהב מבחינת הניקיון, כי הלברדור משאיר שערות בכול הבית וזה נדבק לכול דבר אפילו אוכל, קראתי באינטרנט המון מידע על רועה גרמני אבל זה לא מספיק, צריך לשמוע ממישהו שיש לו, יש לי טנדר וגינה(וראיתי מישהו שזה ממש מתחבר יפה לרועה גרמני), רקע מצומצם בכלבים ורועה גרמני זה הכלב שהכי התאהבתי בו מהרגע הראשון שראיתי כשהייתי בן 5, אז ככה שעכשיו זה שאלת הכסף, זמן, טיפולים ועוד....
מדובר היה בשאלות הבהרה, אתה יודע, ככה מתנהל
28/12/13 17:13
222צפיות
דיון בין אנשים. זה פורום פה, לא דף ייעוץ בתשלום. (ואגב, גם איש מקצוע, לו היית פונה אליו לייעוץ בתשלום, היה שואל אותך את אותן שאלות ).

לגבי מה שאמרת - לגדל כלב בתוך הבית יש חיסרון אחד עיקרי - עניין השערות (למרות שדווקא לרוע"ג יש פרווה יותר זיפית שקל יותר פשוט לטאטא מהריצפה).

מאידך, לגדל כלב מחוץ לבית, בניתוק מהמשפחה (ומבחינתו, ברגע שהוא לא מסוגל לראות אותך או לגשת אליך בכל רגע נתון - הוא מנותק ממך) כולל הרבה מאוד חסרונות ובעיות התנהגות שעלולות חס וחלילה לצוץ (ושוב, האמן לי שלגדל "כלב שמירה" מגזע רועים גרמני זה לא דבר פשוט. וברגע שהוא בחצר, הוא יפתח מאוד את יצר השמירה החריף גם ככה שלו).

וזה רק העניין הפרקטי, עוד לפני העניין המוסרי שבגידול כלב, חיית להקה שזקוקה ללהקה שלה בכל רגע נתון, 24/7, בחצר, בבידוד מהלהקה שלה.
לרועה גרמני אולי יש פרווה זיפית
28/12/13 17:48
198צפיות
אבל רק העליונה זיפית.. התחתונה כמו פוך... ויש כמויות של פרווה. אבל זה שהכלבה חיה בבית זה שווה כל נשירה שהיא
º
אכן. כמות שערות בלתי נגמרת.....אבל כיף.
30/12/13 14:48
25צפיות
אם הבעיה שלך היא הנשירה
28/12/13 17:22
177צפיות
אז או שתיקח כלב מגזע לא משיר (טרייר / שנאוצר / פודל) או שתוותר על הרעיון של להביא כלב הביתה..
להביא כלב ולגדל אותו בבידוד בחצר זה מקור מצויין לבעיות התנהגות בכלבים (ולרגע אני לא מדברת על מה אני חושבת על הרעיון..)

אגב, יש היום שואבי אבק מצויינים שיוכלו לעזור לך עם עניין הנשירה
הכלב כאקססורי..
28/12/13 17:45
196צפיות
כלב, גם כזה שחי בחצר, דורש השקעת זמן לא קטנה וגם השקעה כספית.
כלב בשנת חייו הראשונה עולה כ-2000 ש"ח (במינימום) וכל שנה לאחר מכן כ-1500 ש"ח (כמינימום).

השקעת זמן: כמו שכתבו לך לעיל: עבור הכלב ובריאותו הנפשית עדיף שיהיה בבית ולא בחצר, או לפחות יוכל לבחור האם להיות בבית או בחוץ, כאשר הבחירה צריכה להיות שלו והוא יוכל לצאת ולהכנס כפי רצונו. כלב הוא חיית להקה ואתם תהיו הלהקה שלו. כלב "נועד" להיות עם הלהקה שלו, מה שאומר לישון למרגלותיכם, להיות לידכם בסלון ולהתעורר איתכם בבוקר. כלב שנמצא בחצר לרוב מקבל מעט מידי יחס וסובל מבדידות ותסכול. תסכול ובדידות הם מתכון בטוח לצרות ולבעיות התנהגות: נביחות בלתי פוסקות, הרס החצר, תוקפנות ועוד. מאוד לא מומלץ, באמת.

כאשר מגדלים כלב צריך לטייל איתו כמינימום 3 טיולים ביום, כאשר טיול אחד הוא טיול להוצאת אנרגיה שלוקח לפחות שעה ובו הכלב יכול להשתולל עם כלבים אחרים או להוציא אנרגיה בצורה אחרת. זה נכון לכלב שגדל בחצר כמו שזה נכון לכלב שנמצא בבית. עם כלב חצר קל יותר לחפף ולהגיד: "יורד גשם, נוותר היום על הטיול כי הוא ממילא בחצר". זה לא תמיד קורה בהתחלה ויש נדירים שלהם זה לא קורה בכלל, אבל לרוב כלבי החצר זה קורה. זה עוד גורם שבגללו לא כדאי לגדל כלב בחצר.

לעניין הפרווה: אם הפרווה כ"כ מפריעה לך הייתי ממליצה לוותר על רעיון הכלב בשלב זה או לקחת כלב שהפרווה שלו פחות בעייתית. אם הפרווה של הכלב מפריעה לך היא תפריע לך גם כשהוא בחוץ ולמשל ייתכן ותמעט ללטף אותו כי הפרווה נדבקת ליד או תרחיק אותו ממך כי היא נדבקת למכנסיים. וכן, היא נדבקת, ועוד איך.

רועה גרמני הוא כלב לא קל. לרוב הם תלותיים מאוד ולא מומלץ לגדל אותם (או כל גזע אחר, אבל במיוחד כלבים תלותיים) בחוץ, רחוק מהלהקה שלהם. הם גם כלבים רגישים, חכמים ואנרגתיים וצריך לדאוג לפרוק להם את האנרגיה בצורה סדירה ולאתגר אותם מחשבתית ככל שניתן.

כלב זה מכלול שלם של דברים: כייפים ופחות כייפים. לא כייף לטייל עם הכלב בבוקר לפני העבודה, במיוחד לא כשקפוא בחוץ ויורד גשם. לא כייף שכל הבית מלא פרווה. אבל זה חלק מהדיל, וכמו שיש לך טנדר שאוכל דלק כמו משוגע ככה לכלב יש גם מגרעות. בעיני היתרונות של כלב עולים על החסרונות ואני מקבלת את החסרונות בהבנה ובאהבה, גם אם זה אומר לנקות את הבית מבוץ כשחוזרים מטיול בחורף. ככה זה, מכלול.

ממליצה לך לחשוב טוב טוב על עניין הכלב ואם אתה לא מעוניין להכניס את הכלב הביתה אז לוותר כרגע על רעיון הכלב. כלב הוא לא אקססורי ששים בחצר ומתאים לטנדר ולגינה. כלב זה שותף לחיים למשך 15 שנים. לא לוקחים כלב בשביל לשים אותו בחצר ולא לוקחים כלב אם פרווה מפריעה לך.

ד"ר טלית נודדת, רופאה וטרינרית (למרות שהתואר כאן ממש לא רלוונטי).
כלב רועה גרמני זה הגזע הכי ניגנב..
28/12/13 18:20
169צפיות
אם הוא יהיה בחצר הסיכוי קלוש  שהוא ישרוד ולא יגנב..גדל אותו בבית או אל תגדל כלל..
אל תעשה את זה, בבקשה
28/12/13 22:07
158צפיות
יצא לי לראות רועה גרמנית מדהימה סובלת בחצר.
השכרתי חלק מבית פרטי ואת החלק השני השכירה משפחה עם רועה גרמנית.
הם השאירו אותה בחוץ והיא הייתה אומללה.
מתחננת בכל דרך (כולל התנהגות בעייתית) לתשומת לב.
מעכבת אותי בכניסה כדי לקבל עוד 5 דקות בחברת אנשים.
מוכנה להתפשר לשבת במפתן הדלת שלנו כדי לא להיות לבד.
הם יצורים מדהימים, חכמים ורגישים.
הם צריכים חברה, להקה.
רק אוכל, חיסונים ו-3 טיולים ביום זה לא מספיק.
אני מבינה את הבעיה עם הפרווה בבית.
אם כך, עדיף לא להחזיק כלב כלל.
אולי לתת אומנה בחצר לכלבים שאין להם פתרון אחר...

ראיתי כמה הכלב סובל ועד היום אני לא יכולה לכתוב על כך בלי דמעות בעיניים.
בבקשה, אל תעשה את זה לכלב נוסף....
כלב זו חית להקה
29/12/13 02:00
141צפיות
הוא זקוק לחברה ולמשפחה שלו סביבו.
לקחת כלב ולזרוק אותו בחצר שיבלה שם את חייו בודד ומתוסכל זה פשע כלפי הכלב ואתם תשלמו על זה מהר מאוד כיוון שכלב בחצר מפיג את השיעמום שלו בדרכים הרבה יותר גרועות מאשר כמה שערות על הרצפה.
לא הבנתי.....
29/12/13 19:58
121צפיות
מה הבעיה לשים כלב בחצר?? הכלבה שלי בחצר והרבה יותר כיף לה שם מלהיות בתוך הבית....
זו בדיוק הבעיה - שכלב לא "שמים" בחצר.
29/12/13 20:21
97צפיות
את המנגל "שמים" בחצר, את מכונת הכביסה הישנה שכבר לא עובדת "שמים" בחצר, אולי אפילו את האופניים החלודים "שמים" בחצר (את אלו החדשים, היקרים, שיש חשש שייגנבו, שומרים בבית פנימה).

כלב, כמו כל בן משפחה, לא "שמים" בשום מקום - לא בחצר, לא בחצר הקדמית ולא בחצר האחורית, לא במרפסת, לא בבוידעם ולא באינטרסול.
אם יש לכלבתך גישה חופשית לצאת ולהיכנס הביתה
29/12/13 20:23
88צפיות
זה דבר אחד, וזה נהדר.

אבל אם היא מוגבלת רק לחצר, יש בכך חסרונות רבים.
אם זה המקרה אצלך, אז לפי מה בדיוק אתה מסיק שהרבה יותר כיף לה להיות בחצר מאשר בבית?..

כלב רוצה וצריך להיות עם בעליו. כלב המוגבל לחצר בלבד, רחוק ומבודד מבעליו כמעט כל הזמן, מפתח פעמים רבות בעיות התנהגות (או עלול להיות פשוט מדוכא). לכל כלל יש יוצאים מן הכלל, ואני בטוחה שיש מקרים מסויימים בהם כלב יחיה בחצר, יסתפק ביחס מבעליו למספר שעות בודדות ביום ויהיה מאושר, אבל אני משוכנעת שהוא יהיה מאושר יותר עם המשפחה שלו.

מעבר לכך, נכתב הרבה בפורום בנוגע לסכנות האורבות לכלב בחצר, מעבר לבעיות התנהגות - גניבה (נפוץ יותר ממה שהרוב חושבים, לפעמים הכלבים הגנובים נחטפים למטרת קרבות כלבים, גם הקטנים שבהם - כ"פיתיון" ואימון לכלבים אותם מאמנים לתקוף), בריחה, הרעלה בידי פורצים...

אם מעניין אותך לדעת יותר על הנושא, תוכל לחפש בפורום בשירשורי עבר.
היא בדרך כלל ישנה בבית.....
29/12/13 20:32
90צפיות
ויש לה מלונה בחצר, מקום לרוץ, כדורים.........  ואנחנו תמיג מלטפים אותה יש לה מיטה בבית אבל היא עדיין אוהבת לרוץ בגינה רוב היום
אבל ישנה בבית, פנימה, עם כל המשפחה
29/12/13 20:48
85צפיות
ברור שבמהלך היום יותר כיף בחוץ, אבל בסופו של יום, כמו שאומרים, היא בוחרת להיות עם כל בני הבית בתוך הבית פנימה.

ממש כמו ילד - ברור שאם תאפשר לו הוא יעדיף להתרוצץ בחוץ כל היום: לרוץ בחצר, לשחק בכדור, להשתולל, אבל בסוף היום אני מניח שהוא לא יבחר להישאר בחוץ. בסופו של יום הוא יעדיף לחזור הביתה, לישון בתוך הבית פנימה, ביחד עם אבא ואמא.

בכל מקרה, עצם מתן הבחירה לכלב היא עניין חשוב - אם לכלב יש יכולת כניסה ויציאה חופשית מהבית לחצר, באופן חופשי 24 שעות ביממה, ועדיין מעדיף ללכת לישון בחצר - אז סבבה, כנראה שזו בכל זאת בחירה שלו (לא מכיר הרבה כלבים שיבחרו כך, אם בכלל). רק שלא הבנתי על סמך מה אתה קובע ש"הכלבה שלי בחצר והרבה יותר כיף לה שם מלהיות בתוך הבית" כשבסוף היום היא חוזרת לישון בתוך הבית פנימה?
אם אנחנו מנסים להכניס אותה לבית היא תמיד....
29/12/13 20:51
83צפיות
מתעקשת להשאר בחוץ ולרוץ כל היום.... היא אוהבת לרוץ ולרדוף אחרי דברים
מנסיון כלב לא קל אבל אם יודעים לנווט אותו הוא
29/12/13 13:13
232צפיות
גיא
מדהים

אני אף כלב לא הייתי משאירה בחצר

יש לי רועה גרמני כנראה בן 14 חודש (אומץ מרחובות אוהבת חיות) הוא עדיין מנהג כמו גור

אם לא רצים איתו כל בוקר הוא מתחרפן ומציא את התסכול על חפצים בבית.

לאחרונה מצא שתי נקודות בבית דרכם הוא משקיף על הרחוב .

אבל כלב חברותי לבעלי חיים ובני אדם טוב לב
בהבדל מהותי אחד:
29/12/13 13:32
173צפיות
שגיא לא גזעי, הוא רוע"ג מעורב. ולמה זה מהותי? כי ברגע שהגנים שלו התערבבו עם גנים של גזע אחר, אז היצרים שלו כבר אינם חדים וחריפים כמו אצל רוע"ג גזעי.

שימי לב שהרבה פעמים כלבים געיים נוטים להיות בעלי יצרים ספציפיים חדים יותר (או חריפים יותר), למשל: רוע"ג, מלינואה, דוברמן, פיטבול, בולדוג צרפתי, ג'ק ראסל וכן הלאה וכן הלאה. ברגע שהכלאת אותם עם גזע אחר, הם מאבדים קצת מחריפות היצרים שלהם (אלא אם כן מדובר בהכלאת קרוס בין שני גזעים עם יצרים דומים, כמו למשל מלינואה ורועים הולנדי, למשל)..
לא תמיד
29/12/13 13:43
131צפיות
כלב מעורב יכול להיות בעל יצרים ותכונות באותה עוצמה של כלב גזעי.
זה כמו שאם תרביע כלב לבן עם כלב שחור לא ייצאו לך גורים אפורים. יכולים להיות גם גורים שחורים לגמרי או לבנים לגמרי.
ההבדל הוא שבכלב גזעי אתה יודע למה לצפות, יש את ה"נורמה" של הגזע. במעורב כל דבר הוא הפתעה.
לא בטוח שהוא לא רועה גרמני מלא
29/12/13 14:10
112צפיות
מאחר והוא נמצא מסתובב בגדרה ואף אחד לא יודע מי הוריו הוא נחשב למעורב, אבל יתכן ששני ההורים היו רועים גרמניים.

לפי איך שהוא נראה ואיך שהוא מתנהג כנראה ששני הוריו אכן היו רועים גרמניים מקו עבודה. זה מה שחושב הוטרינר ומה שחושב גם המאלף שלו

הכלבה שלי
30/12/13 09:16
65צפיות
היא עירבוב (כנראה) של פינצ'ר וג'ק ראבל וכמות האנרגיה שיש לכלבה הזו לא הייתה מביישת שום ג'ק ראסל גזעי.

Just saying
אל תעשה את זה בבקשה (2)
29/12/13 09:33
156צפיות
מעבר לדימוי שיש לך של מושבניק מחוספס יוצא לשטח עם טנדר ורוע"ג (הכלב נשמע יותר כמו אביזר אופנה לפרסומת מאשר חבר משפחה..)
ובנוסף למה שכולם כתבו..כלבים שגדלים בחצר מן הסתם הם פחות מטופחים/נקיים מכלבים שגדלים בבית, זאת אומרת שאם אתה נגעל מהשערות בבית
היום לא רחוק שגם לא תתן לכלב להתקרב אליך כי הבגדים (בוודאות) יתמלאו בשערות (ואולי קצת בוץ וכאלה).  וכמובן שגם הטנדר שהוא אמור לקשט יתמלא בשערות.
מהמשפטים המועטים שכתבת בהודעתך אני לא ממש סגורה על זה שפיפי/קקי והרס בבית בגיל הגורות הם גם חלק מהתכנית.

דבר נוסף, האם הבית שאתה גר בו מוקף בגדר?  אם אתה חולם על גידול רוע"ג ב"מרחבים הפתוחים" של המושב, זה רעיון ממש ממש גרוע.
ואם לקשור אותו בחצר, הרעיון עוד יותר גרוע

יש מושבניקים שיש להם טנדר אבל אין להם כלב...(בדוק).  ממליצה בחום לוותר על הרעיון.
אני חושב שרועה גרמני דווקא יתאים לך
29/12/13 13:17
234צפיות
כי הרי יש לך טנדר. ורועה גרמני מתחבר יפה עם טנדר.
אני למשל יש לי יגואר, וזה רכב שמתחבר יפה עם מלינואה. אבל לצערי מגדלים מסננים אותי....
29/12/13 13:24
176צפיות
(ובאמת יש לך יגואר...? )
º
ובאמת אתה חושב שיתאים לו רועה גרמני?
29/12/13 13:25
79צפיות
º
כאילו דא
29/12/13 13:27
50צפיות
לא יודע, אבל שים לב:
29/12/13 13:27
171צפיות
לא שאלתי אם באמת מסננים אותך...
תראה
29/12/13 13:30
188צפיות
על מנת להבהיר את הנקודה :
אני נוסע  ביונדאי i35 של חברת  ליסינג.   
אם היה לי יגואר אז  כבר הייתי גר בוילה ולא לא היו מסננים אותי.   
º
ואין תלונות מהכלבה? מוכנה להיכנס אליו?
29/12/13 13:33
61צפיות
מוכנה?
29/12/13 13:35
147צפיות
היא רוצה לנהוג!
שלח אותה לקבל שיעורים
29/12/13 14:07
125צפיות
יש כבר מורה לנהיגה...

http://www.youtube.com/watch?v=B85p2ndC0Rk

וכאן תוכלו לראות איך מתאימים בין כלב למכונית... סתאאאם.

http://www.businessinsider.com/volkswagen-releases...
ויש גם את זה
29/12/13 14:36
89צפיות
º
עזוב שיעורי נהיגה. קטן עליה. ישר לקורס טייס.
30/12/13 08:22
18צפיות
הכלבים אצלו
29/12/13 13:38
115צפיות
לא רשאים להתלונן...
º
(יש פה סמיילי מוחא כפיים?)
29/12/13 13:33
46צפיות
29/12/13 13:25
148צפיות
מסכנות.
תגיד לי איזה אוטו צריך בשביל בורדר קולי או גולדן? כי אני ממש אוהבת כאלה
ונראה לי שהעבור כלב צאן אנגלי עתיק אני חייבת ...בנטלי?
אני לא מכיר בורדר
29/12/13 13:28
134צפיות
אבל לפי מה שכותבים כנראה שמה שמתאים לו זה פורש.
ולגבי גולדנים - אני מכיר כמה. אבל אני לא יכול לאפיין. חלקם מאד נמרצים, וחלק אחר שלהם ישן בעמידה...
אה, גולדנים
29/12/13 13:33
112צפיות
זה לגמרי ואן משפחתי משובח
טויוטה סיינה עם כל התוספות והפינפונים
עזוב אותך מרכב יוקרה , טוב אולי היילנדר , אלה יהיו רלוונטים לדעתי גם לבורדר
º
כל אוטו שיש לו חיבור חיצוני לרצועה
29/12/13 13:58
40צפיות
נצל"ש יש לי מאזדה לבנה 2009
29/12/13 17:50
105צפיות
איזה כלב מתאים לי?
זכר מעורב, חצי רועה גרמני חצי בורדר קולי
29/12/13 17:58
92צפיות
שחור עם כפות רגליים לבנות וכתם לבן על החזה.

באמת! גגל white mazda dog ותראה בעצמך.
הינה קישור:
http://www.heartsintohome.com/2011/05/13/mazda-and...
יו .......אני ממש הצלחתי
29/12/13 18:02
68צפיות
להשיג את הכלב הנכון......
כלבה לא כלב.......חצי רועה גרמני חצי בורדר קולי
שחורה
מזל שהיא מתאימה לרכב......
נרגעתי...
עם כל היגואר והפורשים הרגתם אותי.......
מסכן מי שיש לו אופניים.....מה יתאים לו? צ'יוואה.......
לדעתי עלינו פה על סטארט אפ
29/12/13 18:04
57צפיות
איזה כלב מתאים לי.........?
איזה רכב יש לך.........?
יש לי עוד רעיונות......
29/12/13 18:06
48צפיות
כמה ילדים להביא לעולם?
תלוי מה את אוכלת בבוקר........פרוסה אחת או שתיים......

השאלה מה יהיה אם אין התאמה? נתחיל לראות פה
29/12/13 18:09
54צפיות
שרשורי מסירת כלבים \ מכירת רכבים...
או שאפשר פשוט להתחלף בינינו!

רעיון גאוני

נ.ב.
אני עדיין בהתלבטות אם חתול מתאים יותר למכונית מרוץ או לכדור פורח...
איזה מאזדה?
29/12/13 18:01
79צפיות
2 , 3, 5, 6 ?
º
6
29/12/13 18:03
18צפיות
º
רועה שוויצרי.
29/12/13 18:41
24צפיות
º
29/12/13 21:23
11צפיות
º
שכחת לשאול איזה צבע
29/12/13 21:27
15צפיות
º
נצל"ש על הנצל"ש, איזה כלב מתאים לאוטובוס?
29/12/13 18:06
24צפיות
גוגל מציע:
29/12/13 18:14
119צפיות
30/12/13 20:04
21צפיות
מנסיוני, עם 4 אנשים ברכב יש מקום ל2 גדולים וטרייר בגודל בינוני
אני למשל יש לי גרוננדלית, שזה מתחבר מצוין עם
29/12/13 19:32
129צפיות
שזה מתחבר מצוין עם אלפא רומיאו, אבל לצערי סוכנויות הרכב מסננות אותי
º
29/12/13 19:42
18צפיות
וקופטר - קופטר זה טוסטוס מרעיש עם מנוע שתי
29/12/13 19:45
91צפיות
פעימות: פעימה ראשונה קופטר נובחת עליו, פעימה שנייה הטוסטוס בורח...
אני חושבת שלקופטר מתאים כזה
29/12/13 20:50
126צפיות
אני חושבת שלקופטר מתאים כזה
/אייקון אוזניים ענקיות מתנפנפות ברוח/
בדיוק רציתי להעלות תמונה שלה באוטו
29/12/13 21:01
56צפיות
פגשנו בטיול את אחי שחיפש חנייה וקופטר זינקה לאוטו שלו בשיא הטבעיות ועשתה איתו כמה סיבובים.
צילמתי אותה כדי להראות לבעלי-המיצובישי-נטולי-הכלב איזה יופי קופטר משתלבת בפנים, אבל חושך, תאורה גרועה וכו'.
הלו, אתה לא מעודכן!
29/12/13 21:03
82צפיות
חזרנו עכשיו מטיול בארלוזרוב-אבן גבירול-ז'בוטינסקי ומספר האופנועים שקופטר לאנבחה עליהם עלה על אלו שכן. זה גובה בהמון-המון קבנוסים, אבל הכלבה הזו עוד תהיה חברת כבוד במועדון ההארלי הישראלי
29/12/13 21:06
85צפיות
º
(הלי)קופטר מנומר! (בעיתות שלום בלבד, כמובן)
29/12/13 21:06
97צפיות
(הלי)קופטר מנומר! (בעיתות שלום בלבד, כמובן)
º
29/12/13 19:45
7צפיות
קודם כול ברכות על הרצון להכניס כלב לחיים
29/12/13 14:01
185צפיות
אז ככה אין שום בעיה לגדל כלב בחצר הבית כול עוד הוא לא קשור יש לו מקום מוגן מגשם רוח ובקיץ צל .
אבל זה לא אומר שלא צריך להשקיע בכלב הרבה זמן ,זה שיש לו חצר לא אומר שהוא לא צריך לטייל והרבה לצאת 3 פעמים ביום שטיול אחד הוא במינימום 45 דקות או כול פעיולות אחרת עם הכלב
אין בעיה שהכלב יחיה בחוץ אם הוא יקבל את כול התנאים והרבה חום ואהבה
אין שום בעייה חוץ מ...
29/12/13 15:40
179צפיות
שכלבים בחצר נגנבים יותר מכלבים בבית.
שכלבים בחצר מורעלים יותר מאשר כלבים שחיים בתוך הבית.
שכלבים בחצר נוטים יותר לפתח בעיות התנהגות...

חוץ מזה אכן אין בעייה.
º
29/12/13 18:50
31צפיות
30/12/13 17:14
90צפיות
ורועים גרמניים נגנבים עוד יותר ומפתחים בעיות קשות יותר.
(אני אישית מכירה 3 רועים גרמניים שנגנבו מאנשים שאני מכירה.)
º
שטיות לדעתי
30/12/13 18:49
37צפיות
º
כלומר? אתה טוען שהטענה של יעל (ואחרים) שקרית?
30/12/13 19:03
28צפיות
º
לא. הוא טוען שהטענה שלהם שטותית.
30/12/13 19:24
27צפיות
צריך להגיד את זה לבעלים של הרוע"ג
31/12/13 11:04
62צפיות
בשכ' ג' בב"ש שנגנב מהחצר והתווסף לנתון ה(שקרי?) של רועים גרמניים שבכלל לא קורצים לגנבים כשהם בחצר.
כותבת מי שלמדה בדרך הקשה איך גונבים כלב גדול ולדמוי גזעי מהחצר ואיך הוא מגיע לרש"פ ונעלם.
התכוונתי לרשום נגנב אתמול מהחצר
31/12/13 11:06
50צפיות
אם אוכל לאתר את ההודעה בפייסבוק אשים לינק . נדמה לי  גור בן 7-8 חודש
לא חבל?
31/12/13 19:18
24צפיות
נכון מאד.
31/12/13 12:54
63צפיות
שלום לפותח השרשור,

אני מסכים מאד עם הכותב שלהודעתו אני מגיב.
גם אני סבור, שאין שום בעיה בגידולו של כלב בחצר כשהוא חופשי ולא קשור, וכאשר יש לו מחסה מרוח, גשם ושמש.
מרבית הכלבים בגדלים בינוניים ומעלה יהנו מאד מחיים בחצר, ולעניות דעתי זו דרך גידול טובה יותר מגידולו של כלב כשהוא סגור בתוך הבית (כמובן, דרך הגידול האידאלית של כלב בעיני היא כשהוא יכול לנוע בחופשיות מהבית לחצר ולהיפך).

כתבתי על כך בפירוט כאן, והודעת המשך כאן.

ללא קשר למקום גידולו של הכלב, צריך לזכור שרועה גרמני הוא כלב עבודה, ועל כן זקוק להפעלה רבה ולעבודה שוטפת (שבאה לביטוי בתרגול אילוף).

בברכה,

אורי.
א' מותר לי לחשוב שונה מאחרים לא
31/12/13 14:29
49צפיות
משנה מי הם האנשים האילו כול אחד שיגדל איך שהוא רוצה את הכלב שלו
בנוגע לזה שהכלב נגנב מסכים לכן עדיף בשעות הלילה מומלץ ב10 חודשים הראשונים
אחרי זה עם אילוף נכון הכלב ישמור על הבית ועל עצמו
º
מסכים בהחלט גם עם התוספת שלך.
31/12/13 14:31
10צפיות
"אחרי זה עם אילוף נכון...
31/12/13 16:30
36צפיות
...הכלב ישמור על הבית ועל עצמו"

אה-אה, נכון, בטח.
אני מזמין אותך לנסות לגנוב כלבים שאני מכיר
03/01/14 15:50
7צפיות
שעברו אילוף נכון והם מאומנים לדרגות הגבוהות ביותר (למשל שוצהאונד 3) לדעתי לגנוב לא תצליח רק להרוג עם נשק
את הכלב שלי יקנו עם כדור בהרבה יותר קלות מסטייק
Flix
מיטב הדברות

מיטב ההדברות הדברת מזיקים

הרחקת יונים ועוד... לפרטים נוספים ליחצו>>>

ביס גרמניה

ביס גרמניה טיולים

מאורגנים טיולי משפחות ועוד.. לפרטים נוספים>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום