לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום כלבים! 

הפורום הוא פורום כלבים, למען כלבים.

מטרתו העיקרית של הפורום הינה העלאת המודעות למצבם של הכלבים בישראל, בשאיפה תמידית לשיפורו.

הפורום מקדם הצלה ואימוץ, מעודד פיקוח על התרבות כלבים בדרך של עיקור וסירוס וקורא לכל בעלי הכלבים לדאוג להם לטיפול איכותי ומושכל למשך כל ימי חייהם.

הפורום משמש כבמה למתן עיצות ומידע בנושאי גידול כלבים, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הגולשים מוזמנים לחלוק מחוויותיהם המשותפות עם חבריהם ההולכים על 4, לשאול שאלות ולתרום מהידע שלהם לטובת גולשים אחרים.

בפורום כותבים מספר מאלפים ווטרינרים מוכרים המזוהים ע"י ניק צבוע אדום. אנו קוראים לגולשים להעזר באנשי המקצוע בבואם לבחור את הדרך הטובה ביותר להתמודד עם בעיות ודילמות שונות. יש לציין שאנשים אלו כותבים בפורום בהתנדבות, ועל כך תודתנו להם.

בפורום פעילים מתנדבים ועובדים בעמותות השונות, והפורום משמש במה מרכזית להצלת כלבים בארץ. הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

ע"מ להנעים את השהייה בפורום:

אפשר להתעדכן בתקנון הפורום (לינק מהעמוד הראשי של הפורום).

הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לאותו נושא נכללות הודעות בנושאים שונים הנשאלות על ידי אותו משתמש שלו הודעה ראשית אחת בדף הראשון או אותו נושא המתדיין ע``י כמה אנשים).

יש לשמור על רמת דיון מכובדת.

הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה.

העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ הוט' הפרטי/הקבוע ולהביא את הכלב/ה לבדיקה.

אין לפרסם מודעות זיווג. לזיווגים יש לפנות לרכזי החוג. את הפרטים ניתן למצוא בקישורי הפורום בקטגוריה המתאימה.

הודעות למכירת גורים וכלבים תימחקנה. אנחנו מתנגדים למכירת כלבים שאינם גזעיים.  מכירת כלבים גזעיים צריכה להיעשות אך ורק דרך רכז הגזע. גורים שאינם גזעיים צריכים להמסר תחת סינון מוקפד ותמורת דמי רצינות. נשמח להעשיר את הידע שלכם לגבי מסירה נכונה ובטוחה של גורים.

למערכת תפוז לוחות מובנים לכל פורום. אין לפרסם מודעות מכירה בפורום (הודעות כאלה ימחקו) אלא להשתמש בכך בלוח המודעות.

הודעות הקשורות לאופן ניהול הפורום יש להעביר אלינו במסר אישי או להנהלת הפורומים ולא על גבי הפורום.

שיחות נפש ניתן לנהל במערכת המסרים או מערכת הצ'טים. גולשים אשר הודעתם תמחק מהפורום בגלל עבירה על אחד מכללי התקנון, יקבלו הסבר על סיבת המחיקה במסר אישי. גולש אשר ימחקו שתי הודעות שלו באותו נושא, יחסם מהפורום.

כמו כן, אתם מוזמנים לפנות אלינו אישית דרך מערכת המסרים בכל נושא הקשור לעניין. גלישה נעימה! OrlyNL ו meedas

הפורום לא מהווה תחליף להתייעצות / ביקור אצל וטרינר ואין אחריות על מתן העיצות הניתנות בפורום. תקנון הפורום.  רוצה לאמץ כלב? - הכנס לקישור ותתאהב.  מצאת כלב? היכנס לכאן!   קישורים למרפאות חירום
המשך...
הודעה חדשה

איזה פירות וירקות אפשר לתת לכלב לאכול

מאת: Limonium
25/08/11 18:56
בנוסף לתזונה הרגילה שלו?
כתבו כאן על גזר ומלפפון, מה עוד? מה אסור? ( בצל? )

איזה עוד דברים אפשר לתת לגרגרן לנשנש? אני מניח שאין בעיה ללקק את קופסת הגבינה, ושגם קרח הוא להיט.

נתתי לברדלי ענבים, הוא מאוד שמח, וטחן אותם תוך שניות. אחרי כמה שעות הוא התחיל להפליץ כמו פצצה כימית...

תגיות:
<< ההודעה הנוכחית
25/08/11 18:56
1874צפיות
בנוסף לתזונה הרגילה שלו?
כתבו כאן על גזר ומלפפון, מה עוד? מה אסור? ( בצל? )

איזה עוד דברים אפשר לתת לגרגרן לנשנש? אני מניח שאין בעיה ללקק את קופסת הגבינה, ושגם קרח הוא להיט.

נתתי לברדלי ענבים, הוא מאוד שמח, וטחן אותם תוך שניות. אחרי כמה שעות הוא התחיל להפליץ כמו פצצה כימית...
נ.ב צעצועי אוכל...
25/08/11 18:58
115צפיות
איזה צעצועים ניתן למלא באוכל בלי להקפיא? איזה צעצועים עם אוכל אינם מלכלכים את הבית?

חנחן ורוב תודות.
º
דווקא ענבים עלול להיות קטלני...
25/08/11 18:59
113צפיות
ענבים אסורים- יש בהם רעלן שמזיק לכליות.
25/08/11 19:04
98צפיות
אצלנו הולך בעיקר פסטרמה, גבינה צהובה, ואבטיח
אלו החרצנים של הענבים שמסוכנים
26/08/11 18:01
66צפיות
ענבים בלי חרצנים אינם בעיה.
התכוונתי לענבים עם חרצנים
27/08/11 01:13
61צפיות
מזמן לא אכלתי כאלה בלי. אבל תודה על ההבהרה!
מבחינת ירקות - ירוק וכתום הכי בריא
25/08/11 19:10
259צפיות
אצלנו היא אוהבת בטטה, מלפפון, פלפלים בשלל צבעים, ברוקולי.

עגבניות - לא בריא.

תפו"א - רק מבושל, אחרת רעיל!!!!
לקשים למינהם יש הצלחה גדולה
25/08/11 19:26
93צפיות
פלפלים, גזרים ומלפפונים, גמבות וגם תפוחים.
ושלא נתבלבל חלילה, אחד אוכל רק תפוחים אדומים, ירוקים לא נאים לו
למה עגבניות לא בריאות?
25/08/11 21:00
172צפיות
והרעילות של תפוח אדמה לא מבושל היא נמוכה. לא שכדאי לתת לכלב אותו או לאכול כזה בעצמנו, אבל מחתיכה או שתיים סביר שלא יקרה שום דבר.
בעגבניות יש חומציות גבוהה ולכן הן לא בריאות
25/08/11 21:20
84צפיות
לכלבים....
לגבי תפו"א - כמו שכתבת, ממש לא הייתי מסתכנת אני מקפידה שהיא לא תוכל להגיע לתפו"א לא מבושלים
למה שזה יהיה לא בריא לכלבים?
25/08/11 21:47
58צפיות
גם בקיבה יש חומציות גבוהה ומאכלים בכמויות קטנות לא ישפיעו על חומציות הקיבה ולא ישפיעו על הגוף.
º
בשמת אוהבת עגבניות ומקבלת מדי פעם קצת
25/08/11 21:50
47צפיות
לא אמרתי שאסור בתכלית האיסור-אמרתי לא
26/08/11 10:00
52צפיות
בריא.
ההמלצה שאני שמעתי עליה היא לא יותר מעגבניה אחת בשבוע.

אני לא יודעת להסביר לך מבחינה ביולוגית מה קורה בגוף הכלב כשהוא אוכל הרבה מאוד עבניות
לא טוב
25/08/11 20:26
66צפיות
כלבים לא אמורים לאכול ירקות ופרות אבל עים כבר אז גזר מלפפון ופלפל
על מה את מבססת את הקביעה?
25/08/11 20:29
46צפיות
מכל מה שקראתי וגם ממה שהוטרינר שלהם אומר- פירות וירקות מסוימים מעשירים להם את התזונה ואין שום מניעה מהם.
ברדלי עם פרצוף של
25/08/11 21:18
71צפיות
ברדלי עם פרצוף של
... מעניין... אני בטוח שיש כאן אוכל...

השואב הזה מסוגל גם לאכול בטון.
º
אז תראי כמה הם נהנים מגזר
25/08/11 21:35
67צפיות
אז תראי כמה הם נהנים מגזר
אני באמת צריכה לצלם פעם
25/08/11 22:41
46צפיות
אני באמת צריכה לצלם פעם
את הפרצוף המסכ שטינקה עושה כשאני נותנת לה רק חתיכה מהגזר, כי את השאר אני נותנת לסוס...
פעם תפסתי אותה מנסה להוציא לו את הגזרים ששמו לו באבוס. (ואז למישהו אחר היה מבט מסכן).
º
25/08/11 22:49
11צפיות
º
והפרצוף המסכן של הסוס...
26/08/11 00:31
37צפיות
והפרצוף המסכן של הסוס...
זוג מהממים, אצלנו יש פרצוף נעלב...
27/08/11 22:57
36צפיות
והוא יודע לשחק אותה טוב טוב עם פאפי אייז...
היום היא אכלה לו מהתערובת.
מעניי מה אני אקבל מחר בטיול בוקר
לדעתי- כלום
26/08/11 00:02
47צפיות
אמנם ירקות בריאים לנו אבל לא בטוחה שאוכל של בני אדם כל כך בריא לכלבים מבחינת מערכת העיכול שלהם וכד'. כל ווטרינר שאי פעם נועצתי בו תמיד אמר- רק אוכל כלבים, שימורים לכלבים וחטיפים לכלבים. ואם רוצים פינוק- קצת עוף, עדיף נא כשעוד יש בו וויטמינים. ואם יש בעיות בעיכול- אורז מאודה ועוף מכובס. זהו. הכלבים שלי חיים על דוגלי ולא צריכים יותר. הם מרגישים מצויין ומלאי אנרגיה, רצים ומשחקים ובחיים לא באים להתחנן ליד השולחן, הם לא מכירים בכלל את האופציה. הכלב של אימא שלי לעומת זאת- חי על נישנושים שונים ומשונים והוא שמן ועצלן וכל היום יושב ליד השולחן ומתחנן לביס- לא משנה מה המזון המדובר...
תקועה-מה עשו כלבים עד הופעת המזון התעשייתי?
26/08/11 09:46
38צפיות
יש כל כך הרבה סוגים,כל כך הרבה רמות-
ואת פוסלת בגורף את הטבעי.
כשאת מרגילה למשהו,חוסמת גישה או הכרת טעמים-
זה מה יש.וזה נח לך-מה שלא אומר שיותר בריא.
באותה מידה ניתן ללמד כלב שמקבלים צ'ופרים
בתנאים שלא מאפשרים את ההצקות והאי נעימות בשעת ארוחה-
אבל לא מונעים מהם את ההנאה מהאוכל.
שזה עוול.ענק.
26/08/11 10:58
14צפיות
אני גם חושבת שזה עוול להרגיל כלב לאכול חייו רק אוכל תעשייתי מעובד.אני גם מפנקת את הכלבה שלי מדי פעם מאוכל של בני אדם כדי לגוון לה את החיים והיא מאוד מרוצה מזה.
אגב
26/08/11 15:25
26צפיות
אני לא פוסלת נישנושים ופינוקים (לעיתים רחוקות בלבד) שהם ראויים ובריאים כמו בשר עוף חי או חטיף לכלבים. אני נגד הדיון הזה שאנשים חשים צורך להאכיל את הכלבים שלהם במיני מזונות שלא קשורים לתזונה הרגילה של הכלב. ואני חושבת שהסיבה שאנחנו נותנים לכלב דברים כאלה היא יותר בשביל עצמנו ותחושת האשמה שלנו מאשר בשביל טובת הכלב. אל תשכחו שהכלב הגיע מהזאב והזאב הוא צייד שמתקיים על בשר. לא שמעתי על זאבים שהולכים לקטוף תותים וענבים.
º
לו- ella100
26/08/11 15:01
11צפיות
היי תקועה-
26/08/11 15:09
11צפיות
היכן ההודעה שלך?
סליחה ella100 בטעות שלחתי בלי לכתוב תגובתי :)
26/08/11 15:12
14צפיות
אין צורך לכעוס, ולשאלתך- לפני שהופיע מזון תעשייתי לכלבים, הם אכלו בשר, ועוף, וכן לעיתים גם זבל מסוגים שונים, זה שמזון ראוי יותר לא היה בהישג יד לא אומר שזה היה הדבר הטוב בשבילם. הרצון העז שלך לצ'פר נישנושים טבוע בהשקפה כי כלב הוא יותר מכלב ותחושה שאנחנו חייבים "לפצות" אותו על משהו, כמעט כמו שאנחנו עושים לילדינו, שאוכל מרגיע אותם ומנחם אותם לפעמים. כלב הוא חיה. נקודה. הוא אוכל כשהוא צריך, אם כמובן אין לו בעיה פסיכולוגית כלשהי והוא לא מפסיק לאכול, ואז עלינו הבעלים מוטלת החובה להקציב לו ארוחות. הכלבים שלי שניהם הגיעו נטושים מהרחוב ובהתחלה טרפו אוכל כל הזמן. ברגע שהתרגלו שתמיד יש אוכל בצלחת והבינו שאין צורך לאכול כאן ועכשיו כי מחר לא יהיה, הם אוכלים רק כשהם רעבים, כמו שהגוף שלהם צריך. גם אני מאוהבת בכלבים שלי ומחבקת ומנשקת אותם כל היום ומדברת אליהם כמו תינוקות. אבל כשזה נוגע לתזונה שלהם או לבריאות שלהם באופן כללי אני מתייחסת אליהם כמה שהם- כלבים, ולא ילדים. יש להם תמיד אוכל בצלחת, והם תמיד ישמחו לעוד נישנוש כי זה טעים. זה לא אומר שזה מזין או בריא. אני הבעלים שלהם ואחריותי לדאוג לזה. מי סובל מה"עוול" שאת מדברת עליו? את- שזקוקה פסיכולוגית להרגשה שאת "מעניקה" לכלב שלך משהו שאת חושבת שהוא רוצה, או הכלב?
אם את חושבת ככה אני מציעה לך לקרוא
27/08/11 06:38
16צפיות
את הספרים של ד"ר ג'יימס הריוט.  בארבעת ספריו הוא מתאר את חייו כוטרינר בשנות ה-30 וה-40 של המאה הקודמת, לפני שהיה מזון תעשייתי.  בחלק מהפרקים הוא מתייחס לתזונה של כלבים וחתולים ואפילו מפרט מעט מה צריכה להיו תזונה מאוזנת לכלב (כולל לבשל להם בשר ופחמימות ולתת להם ירקות)
תקועה-כלל לא ענין של "פצוי" ובהחלט עוול-אסביר
27/08/11 19:03
12צפיות
לא חושבת שנכון למנוע מכלב טעימת טעמים טבעיים או מגוונים.
למה נכון בעינייך להאכיל באוכל יבש וזה נראה לך קלאסי
ומלפפון ירוק או גזר-נורא בעינייך.

כלבי הסניור העדיף מלפפון ירוק (טרי בלבד) כחטיף הכי הכי
ולכן הייתי קונה במיוחד עבורו.
כלבתי פלאפי אהבה פילפל (כתום,אדום)-היתה מוציאה בכבודה ובעצמה משקית השוק.לא הוציאה עגבניה,לא גזר-רק את הפילפלים.
כשהיא באה מולי כשקילפתי פומלה-חלקתי איתה.לא ביקשה בננה,
לא מלון-פומלה.
יש כלבים שאוהבים מלון,אבטיח,בננה,תפוח-מה רע בזה?כי זה לא יבש כמו קרש?

אחד הוטים שעונה בפורום רפואת חיות מחמד בתפוז סיפר פעם שכל כלבי
המושב בו התגורר היו אוכלים את האבוקדו שהיה נושר לאדמה.
איש לא הכריח אותם.
הוא ציין בזמנו שכל הכלבים נראו בעונת האבוקדו שמנמנים ועם
פרווה מבריקה. (אפרופו מה שכתבת קודם).
האמת שיש מזונות יותר איכותיים מדוגלי
26/08/11 10:53
19צפיות
אולי שווה להתייעץ עם הוטרינר ולבחור מזון איכותי יותר, בו כמויות ההאכלה קטנות יותר וכך גם כמויות הצואה.
רק אוסיף ואציין
26/08/11 15:19
17צפיות
שאני לא מאכילה בדוגלי רגיל אלא ב Pro plan שע"פ המלצת הווטרינרית זאת אחת החברות המוצלחות והמזינות ביותר (המחיר גם בהתאם לצערי).
גם אצלנו אוכלים פרופלן.
26/08/11 17:31
13צפיות
כנראה שלא הבנתי אותך נכון
מה אסור לתת
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
26/08/11 10:44
115צפיות
בעיקרון יש רשימה מצומצמת של מה אסור לתת, בעיקרון את השאר מותר - בפרופורציות ובלי להגזים!
הרשימה:
ענבים וצימוקים - יש כלבים עם רגישות שעלולים לפתח פגיעה כלייתית חריפה ביותר
בצל ושום - גורמים לאנמיה
אבוקדו - אין הוכחות בכלבים, אבל בבקר גורם לפגיעה בלתי הפיכה בלב.
יש שטוענים שגם ברוקולי אינו בריא לכלבים.

תוספת קטנה ד"ר טל-אסור שוקולד,עצמות עוף והודו
26/08/11 10:50
50צפיות
לא שכחתי
26/08/11 11:17
40צפיות
אבל השאלה הייתה על פירות וירקות בלבד....
תמיד כדאי לציין גם את השוקולד והעצמות-מסוכן
26/08/11 15:16
24צפיות
באותה מידה כמו הבצל (על כל צורותיו).

בסה"כ הרשימה הידועה לא כל כך גדולה.

דרך אגב-לגבי השום יש ויכוחים.
עניין של מינון
28/08/11 10:25
29צפיות
לגבי השום - במינון נמוך יש אפילו הרבה דברים בעד, במינון גבוה - יכול לגרום לבעיות קשות.
מאחר וקשה להסביר לאנשים את המינונים המומלצים(משתנה גם בין כלב לכלב וע"פ המשקל) ולהיזהר שלא יתנו יותר מדי - עדיף פשוט למנוע!
º
אז כמעט כל הפירות מותרים? תפוח יכול להזיק?
26/08/11 21:33
101צפיות
קראתי איפה-שהוא שגרעינים של תפוח
27/08/11 09:39
33צפיות
יכולים לסכן את הכלב. התפוח עצמו לא (נדמה לי שזה מופיע בקישור ב"הודעות הנבחרות" של הפורום).
º
לא ידוע לי על בעיה עם תפוח
28/08/11 10:12
25צפיות
גם ג'וני שלי אוהב מאוד ענבים
26/08/11 10:50
14צפיות
זה ברמה כזו שהוא יכול להיות בקצה החצר ואיכשהו כשאני שוטפת ענבים הוא יתייצב לידי ולא יניח.
פעם נשכחה קערת ענבים על השולחן כשחזרנו היתה ריקה.
ברור לי שזה לא בריא.
אבל הרבה דברים לא בריאים בחיים, אז פשוט אני נותנת פעם ב..
וכמובן לא לתת יותר מידי
יש דברים שפשוט קטלניים לכלב, אז תהיו ערים
http://chaiisrael.org/he/companion/h_caring_feedin...
ענבים עשויים להיות קטלניים לכלבים וחתולים.
26/08/11 11:19
20צפיות
לא סתם לא בריאים. יש להקפיד גם במידה והכלב אכל מהם קודם ולא קרה דבר.
º
אשמח לראות סימוכין לכך
26/08/11 13:06
10צפיות
סימוכין
26/08/11 23:11
20צפיות
בקשה
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
תודה
26/08/11 23:22
4צפיות
שליף היה חולה ענבים
26/08/11 14:48
20צפיות
הוא היה מקפיץ את הענב חצי שעה לפני שהיה מואיל בטובו לגאול אותו מייסוריו

היום החבורה לא אוכלת דברים שאני לא סגורה עליהם.. לואי קיבל כמה ענבים מאחותי שלא ידעה שעדיף שלא. הוא חי בריא וקיים...

כמו כל דבר, אני מאמינה שזה עניין של מינון...
º
מינון יחסית למשקל הכלב/מצבו הבריאותי וכו'
26/08/11 23:17
9צפיות
דווקא בענבים זה לא קשור למינון ומשקל הכלב
27/08/11 10:15
21צפיות
התגובה לענבים היא תגובה אינדיבידואלית של כלב: יכול להיות כלב גדול שיאכל כמה ענבים בודדים ובעקבות כך יסבול מפגיעה קשה בכליות בעוד כלב אחר, קטן, יוכל לאכול הרבה ענבים מבלי שיקרה לו דבר.

כיוון שלא ניתן לצפות מי מהכלבים רגיש לענבים ומי לא - עדיף שלא לשחק "רולטת ענבים" ולא לתת בכלל גישה לענבים.
את צודקת בהחלט
27/08/11 12:11
11צפיות
במיוחד במסקנה המתבקשת שאין לתת לכלב ענבים בכל מקרה.
יתרה מכך, גם לגבי כלב שאכל ענבים ולא קרה לו דבר, אין זה אומר שהוא יכול להמשיך בכך. רגישויות ואלרגיות יכולות בהחלט להתפתח עם השנים, מה עוד שהן תלויות במצבו הבריאותי כללי של הכלב.
היום ביקרנו עם לואי אצל סבתא
27/08/11 17:16
10צפיות
אחותי הייתה שם (היא זו שבזמנו גילתה ששליף היה חולה ענבים), ולואי היה שלהם, אך אצלנו בתהליך אילוף.
היא שאלה אם אפשר לתת לו ענב- לא כי היא יודעת שמסוכן, אלא כי ביקשתי לא לפנק אותו עם מטעמים מהשולחן.

בעקבות השרושר הזה החלטתי (ולא ראיתי לני כן את תגובתה של טלית) לא לקחת סיכונים.
הסברתי לה מדוע עדיף שלא לתת, והוא קיבל שקד במקום, אמנם קלוי, אבל אף אחד עוד לא מת מזה
ללואי שלום, כולם מרוצים, ואנחנו מעדיפים להמנע מפגיעות גופניות לא רצויות

בונבון
º
* לואי היה= לואי הרי
27/08/11 17:17
7צפיות
את יודעת
27/08/11 21:58
8צפיות
אילולא היינו לוקחים סיכונים כלשהם לא היינו יוצאים מהבית בבוקר
או אפילו הולכים לישון בלילה.
כמו שציינת בהודעה אחרת שלך "הכל שאלה של מינון" אז ג'וני לא יאכל כרם שלם, וקרוב לוודאי שגם לא אשכול ענבים, אבל ענב פה ושם הוא ימשיך לאכול, כמו תפ"ע, גזר מלפפון ושאר ירקפירות.

אני לא מאלה שרצים לעשות שטיפת קיבה לכלב על כל פיפס, לעניות דעתי שטיפת קיבה מסוכנת יותר.

יש לי כלבה שאוכלת קקי, כלב שאוכל עשבים, אחר שאוכל אבנים ואחת שמעיפה דברים לאויר (פעם העיפה נחש צעיר ומת למזלה)
אני מאמינה שכל אלה פחות נוראיים מענבים.
אני גם מאמינה שהחרא שאנחנו מכניסים לגוף קטלני גם לנו הן לטווח קצר והן לטווח ארוך ואף אחד מאיתנו לא רץ לבי"ח לשטיפת קיבה.

מה את יודעת, בילי אכלה וופלים עם שוקולד בעברה(כי אין יותר בבית כבר המון שנים) ורק עכשיו כשהיא בת 17 וחצי עוברות לי מחשבות להרדים אותה, אולי זה רעיון להמתיק לה את המעבר?
(כן, הומור שחור אף פעם לא חסר לי)

ובקיצור מהקטלניים באמת אני מונעת, לגבי ה"אולי" הם ייהנו כמו שאני נהנית מהעולם הלא בריא בו אנחנו חיים.
אסונות קורים וימשיכו לקרות הלוואי וכל ההמנעות היתה מצליחה, אבל כנראה שלא יעזור.
אנשים פחדו לטוס ונסעו ברכב לנופש ומתו, אנשים עלו למטוס עם הטייס הכי מקצוען בעולם והמטוס קירטע וחזר והם נחתו בשלום, לכי תביני..

נוסטרדמוס here we come
(רעות מהניק של גיא)
27/08/11 22:25
10צפיות
המחשב עושה לי ברוגז ואני לא מצליחה להחליף שם...

אין לי ספק שאת צודקת! והם מקבלים אצלנו כל מיני קישקושים, אני לי לא מפריע להמנע מענבים, כמו שלא מפריע לי להמנע משוקולד, וסה"כ גם שוקולד זה עניין של מינון, ואגב, כשרוני רק הגיעה אליי עם כל הטראומות והג'יפה ההתנהגותית, היא הייתה חולקת איתי ופל שוקולד כמעט בכל יום כחלק מהקשר, והיא חיה וקיימת

אין דבר כזה לא לקחת סיכון, כמו שאמרת, אבל יש סיכונים שאפשר בלעדיהם ולא יזיק לאף אחד מהצדדים וגם לא ישנה בכלל אם נמנע ממנו..

לדוגמא, לקחת גור לחשיפה כשהוא לא מחוסן במאה אחוז זה סיכון, אבל הכרחי. ענב או חתיכת שוקולד גם לא יזיקו לאף אחד (כמובן לכלב הנכון ובמינון הנכון) אבל זה לא הכי הכרחי...
לכתוב מהניק של גיא זה גם סיכון
27/08/11 22:28
8צפיות
אני רוצה לראות אותך אומרת לא לג'וני אחרי המבטים שלו כשאת אוכלת פרי כלשהו אח"כ נדבר על הכרחי או לא

למרות שמה זה בא לי עכשיו אשכול ענבים ולומר לו כזה "לא!" מה זה עצבן אותי הערב הבן כלבה הזה

בא לי למסור אותו לשמירה!
º
חחחחחחח מצחיקה את..
27/08/11 23:23
3צפיות
חומר נחמד
26/08/11 18:14
21צפיות
º
שמעתי שענבים לא טוב לתת להם
27/08/11 22:27
12צפיות