לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום כלבים! 

הפורום הוא פורום כלבים, למען כלבים.

מטרתו העיקרית של הפורום הינה העלאת המודעות למצבם של הכלבים בישראל, בשאיפה תמידית לשיפורו.

הפורום מקדם הצלה ואימוץ, מעודד פיקוח על התרבות כלבים בדרך של עיקור וסירוס וקורא לכל בעלי הכלבים לדאוג להם לטיפול איכותי ומושכל למשך כל ימי חייהם.

הפורום משמש כבמה למתן עיצות ומידע בנושאי גידול כלבים, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הגולשים מוזמנים לחלוק מחוויותיהם המשותפות עם חבריהם ההולכים על 4, לשאול שאלות ולתרום מהידע שלהם לטובת גולשים אחרים.

בפורום כותבים מספר מאלפים ווטרינרים מוכרים המזוהים ע"י ניק צבוע אדום. אנו קוראים לגולשים להעזר באנשי המקצוע בבואם לבחור את הדרך הטובה ביותר להתמודד עם בעיות ודילמות שונות. יש לציין שאנשים אלו כותבים בפורום בהתנדבות, ועל כך תודתנו להם.

בפורום פעילים מתנדבים ועובדים בעמותות השונות, והפורום משמש במה מרכזית להצלת כלבים בארץ. הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

ע"מ להנעים את השהייה בפורום:

אפשר להתעדכן בתקנון הפורום (לינק מהעמוד הראשי של הפורום).

הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לאותו נושא נכללות הודעות בנושאים שונים הנשאלות על ידי אותו משתמש שלו הודעה ראשית אחת בדף הראשון או אותו נושא המתדיין ע``י כמה אנשים).

יש לשמור על רמת דיון מכובדת.

הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה.

העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ הוט' הפרטי/הקבוע ולהביא את הכלב/ה לבדיקה.

אין לפרסם מודעות זיווג. לזיווגים יש לפנות לרכזי החוג. את הפרטים ניתן למצוא בקישורי הפורום בקטגוריה המתאימה.

הודעות למכירת גורים וכלבים תימחקנה. אנחנו מתנגדים למכירת כלבים שאינם גזעיים.  מכירת כלבים גזעיים צריכה להיעשות אך ורק דרך רכז הגזע. גורים שאינם גזעיים צריכים להמסר תחת סינון מוקפד ותמורת דמי רצינות. נשמח להעשיר את הידע שלכם לגבי מסירה נכונה ובטוחה של גורים.

למערכת תפוז לוחות מובנים לכל פורום. אין לפרסם מודעות מכירה בפורום (הודעות כאלה ימחקו) אלא להשתמש בכך בלוח המודעות.

הודעות הקשורות לאופן ניהול הפורום יש להעביר אלינו במסר אישי או להנהלת הפורומים ולא על גבי הפורום.

שיחות נפש ניתן לנהל במערכת המסרים או מערכת הצ'טים. גולשים אשר הודעתם תמחק מהפורום בגלל עבירה על אחד מכללי התקנון, יקבלו הסבר על סיבת המחיקה במסר אישי. גולש אשר ימחקו שתי הודעות שלו באותו נושא, יחסם מהפורום.

כמו כן, אתם מוזמנים לפנות אלינו אישית דרך מערכת המסרים בכל נושא הקשור לעניין. גלישה נעימה! OrlyNL ו meedas

הפורום לא מהווה תחליף להתייעצות / ביקור אצל וטרינר ואין אחריות על מתן העיצות הניתנות בפורום. תקנון הפורום.  רוצה לאמץ כלב? - הכנס לקישור ותתאהב.  מצאת כלב? היכנס לכאן!   קישורים למרפאות חירום
המשך...
הודעה חדשה

מאיפה אפשר לקנות כלב מלטז?

מאת: שושי @:-)
13/05/09 09:42
לפני 3 חודשים נפטר כלבי האהוב "מאי" בן 16 היה במותו.
עכשיו אנחנו רוצים להביא כלב חדש "מלטזי" ואנחנו לא יודעים דרך מי אפשר לקנות שיהיה אמין.
האם DOGLAND זה אתר מאימן?

תודה על העזרה

תגיות:
º
איפה קונים גורים גזעיים
13/05/09 20:25
699צפיות
עזרה בבקשה
13/05/09 18:28
163צפיות
שלום לכולם,

אני מבקשת את עזרתכם, ברצוננו לקנות גור של מלטז שעולה לא מעט כסף בלשון המעטה.
ביד 2 יש אין ספור מודעות, השאלה הנשאלת היא איך אנחנו יודעית שקונים את הכלב מהמקום הנכון ולא שמים את הכסף על קרן הצבי, ויותר מכך אני חוששת מעוגמת נפש, שמעתי על לא מעט מקרים שאנשים קנו כלבים מכל מיני מקומות "אטרקטיבים" ואח"כ היו להם "הפתעות" לא נעימות עם הכלב עד כדי מוות אפילו.
אשמח לקבל עזרתכם.

תודה

גל
קונים רק כלב מתועד דרך רכז הגזע
13/05/09 18:40
282צפיות
פני לרכזת חוג הישראלי לכלבים זעירים
יולנדה - 0545220169 והיא תפנה אותך להמלטות מאושרות
מלטז
13/05/09 20:25
192צפיות
שלום גל,
מאוד ממליצה לא לקנות מיבוא וממטחנות, זה כבר מוריד את הסיכון. מעבר לזה, תבדקי שהגור קיבל את החיסונים והטיפולים שגור בגילו אמור לקבל ואל תקנו ממישהו שרוצה להפטר מהגורים בגיל חודש. יש הרבה מאוד מלטזים "גזעיים ללא תעודות" שלא נראים בכלל כמו שמלטז אמור להיראות, אבל לרוב אנשים שלא מכירים את הגזע לא מבחינים בהבדל. גור מתועד עולה קצת יותר אבל יתן לך שקט נפשי.
אני מקווה שאת מודעת לשגרת הטיפוח של המלטז, יצא לי לראות הרבה מלטזים במצב מזעזע...
אני מבינה שהתחברת דווקא למלטז, אבל..
14/05/09 16:29
219צפיות

לדעתי כיום, עם מספר הכלבים הנטושים שיש, זה פשוט לא מוסרי לקנות כלב גזעי.
אל תתעצבן, אני אנסה להסביר את עצמי:
לא משנה גזעי עם תעודות או דמוי גזעי, ברגע שאתה מאמץ כלב כזה אתה מעודד את הבעלים להמשיך עם ההמלטות.
אני חושבת שברגע שלא תהיה דרישה לגורים מהמלטות ביתיות, אנשים יבינו שיש יותר מידי כלבים, שאין למי למסור את כל הגורים ותהיינה פחות המלטות.
אולי אפילו עמותות יתחילו להתרוקן ויותר כלבים יזכו לבתים טובים.
כל המלטה היום רק מחמירה את המצב הבלתי נסבל הנוכחי.
יש יותר מידי כלבים ולדעתי צריך לעשות "עוצר המלטות" לפחות עד שהמצב ישתפר, עד שיפסיקו להרדים כלבים צעירים ובריאים.
גם אם כלבים גזעיים מוצאים בית, מה עם כל אלו שמסתובבים ברחוב או מחכים בעמותה?

אז למה לא כלב מעורב שמחפש בית?
נכון לכלב גזעי יש מראה שבוודאי מצא חן בעיניך, אבל גם כלבים מעורבים יש מכל הסוגים.
ולא פחות חשוב, אופיו של כלב גזעי לא בהכרח טוב יותר מאופיו של כלב מעורב. לכל כלב יש אופי שונה ומיוחד.
יש יתרון גם בכך שאתה יכול לבלות עם הכלב בעמותה ולהכיר אותו לפני ההחלטה על האימוץ. אם הכלב מגיע מבית אומן אתה יכול לשמוע יותר על אופיו.
אני ממליצה לבחור כלב לפי אופיו, לאחר הכרות קצרה בניכם. כלב כזה צפוי להיות גם יותר בריא והוא יכיר לך תודה לכל חייו אם הוצאת אותו מהסגר או עמותה.

יש גם סרטון קצר בנושא הזה:
http://www.youtube.com/watch?v=dTb5nY-3Dfo

לא השתכנעת? בכל זאת, אם תחליט לקנות גזעי, בבקשה תעקר או תסרס.
º
14/05/09 16:36
14צפיות
º
14/05/09 17:56
11צפיות
º
כל הרבעה מכוונת בידי האדם היא פשע
15/05/09 01:51
61צפיות
מאיפה אפשר לקנות כלב מלטז?
<< ההודעה הנוכחית
13/05/09 09:42
1259צפיות
לפני 3 חודשים נפטר כלבי האהוב "מאי" בן 16 היה במותו.
עכשיו אנחנו רוצים להביא כלב חדש "מלטזי" ואנחנו לא יודעים דרך מי אפשר לקנות שיהיה אמין.
האם DOGLAND זה אתר מאימן?

תודה על העזרה
כלב גזעי - רק דרך רכז הגזע
13/05/09 09:49
217צפיות
לא לקנות ממתחנות גורים, לא לקנות "גזעי בלי תעודות".
פני לרכזת חוג הישראלי לכלבים זעירים
יולנדה - 0545220169 והיא תפנה אותך להמלטות מאושרות

בהצלחה
השאלה למה הכוונה ב"אמין".
13/05/09 11:05
117צפיות
אפשרות אחת : לפנות לרכז הגזעים הזעירים, כפי שנאמר לך כאן. היא תאמר לך אם יש המלטות או המלטות צפויות באופק ותפנה אותך למגדלים.  ואז תוכלי להתקשר למגדלים לברר פרטים ( ההורים, האם הם והגורים מתגוררים בבית, האם יש זכרים/נקבות, מחיר, בדיקות שעברו ההורים והגורים וכדומה).
היתרון בקיה הזו היא שאת גם בטוחה שהכלב גזעי במאה אחוז, את בטוחה שההורים אינם קרובי משפחה ובד"כ מטופחים.
החסרון : נראה לי שאין הרבה המלטות. ויתכן שתצטרכי לחכות הרבה, או שבמזל תמצאי שיש המלטה. שווה לבדוק. גם המחיר הוא בד,כ יותר גבוה מאשר כלב לא מתועד, אבל לא בצורה משמעותית (גם ככה הכלבים האלו יקרים יחסית).
אפשרות שניה : לחפש בלוחות כמו יד2  באינטרנט גורים עם תעודות. לפעמים מגדלים צפרסמים את עצמם וגוריהם ישר באינטרנט מכל מיני סיבות ולא סומכים רק על רכז הגזע. שווה לבדוק עם מילת חיפוש "תעודות".
אפשרות נוספת היא לקנות כלב לא מתועד.  החסרונות ברורים. היתרונות הם שיש יותר מבחר (עד כמה שיש מלטזים), שטווח המחירים יותר גמיש.   לפעמים יש גורים להורים מתועדים והגורים לא. במקרה כזה צריך לבדוק היטב למה הגור לא מתועד. לפעמים מעצלות וחוסר ידע של הבעלים ולפעמים בגלל פגם בזיווג ההורים האלה - ולכן חשוב לבדוק היטב.
פעם חשבתי שאם אקנה כלב/ה זה לא יהיה מייבוא ולא מחנות - גם בגלל חוסר הרצון לעודד אבל בעיקר בגלל שחשבתי שגור שהחל את חייו בכלוב ובטיסות ייבוא הוא גור שעבר איזו טראומה שתיתן בו את אותותיה בעתיד.    אבל גם שוש שלי היא פקינזים שיובאה ואין לה שום בעיות וטראומות אז אולי אין בזה ממש. לא יודעת.
בכל מקרה ומאיזה מקור שתחליטו לקנות לדעתי חשוב לראות את שני ההורים, לוודא שהשגר גם בבית, לדעת לבחור גור מתוך שגר, לוודא שעבר בדיקה רפואית, לקחת אותו לבדיקה רפואית נוספת ורק אח"כ לקנות.
לגבי דוגלנד עד כמה שאני יודעת מדובר בבית גידול אינו ביתי. הגורים אמנם מתועדים. חלקם ילידי הארץ וחלקם מיובאים.   לא מכירה מקרוב. חשוב ללכת לבדוק לפני כן את המקום ולבקש אחריות רפואית לזמן מסויים.
שלום שושי אמא של אורית....
13/05/09 13:52
140צפיות
אני חושבת שונה מאשר אורחת....
אם קונים, יש לקנות נכון, רק גור שיש להוריו תעודת יוחסין וגם לשגר תהיינה תעודות יוחסין....

לגבי כלבים שלשני ההורים תעודת יוחסין ואינם מוציאים לשגר תעודות, זה לא משום שהם אינם יודעים, זה משום כמה סיבות:
1. אין להם חשק להגיע לתערוכות ולעמוד בתקנון גידול...
2. אין להם רצון לשלם עבור התעודות או חברות למועדון....
3. ההורים אינם עומדים בתקנון גידול....
4. הפוליטיקה הכלבנית מגעילה אותם ולכן מעדיפים שלא להתעסק בתעודות....

פרט לסעיף 4, שאר הסיבות אינן מוצדקות, סעיף 4 הינו בעייתי, כי אני כמגדלת הייתי עושה הכל בכדי שלשגר תהיינה תעודות....

גורים שמגיעים מחו"ל, אינם באים מבתי גידול, הם מגיעים ממטחנות גורים, מגדל רציני ואחראי, לא ימכור גורים לחנויות ולסחורים!! אדם שמוכר גורים לסוחרים וחנויות, הינו עבריין, הגורים נתלשים ונקרעים מהאם בטרם סיימו לינוק, האמא סובלת מדלקת בעטינים, הגורים חשופים למחלות מדבקות, הגורים עלולים ללקות בפחדנות יתר, חרדות ומכן הדרך לתוקפנות קצרה ביותר...
דבר אחרון, כשקונים גור מסוחר/מטחנה, מסייעים בידו להמשיך להתעלל בכלבה הממליטה כל חצי שנה.....

אנא, המנעי מקניית גור ללא תעודות, אם את מעוניית בגור ללא תעודות, אנא פני לאחת העמותות ומיצאי שם גורון מתוק שיעשה אתכם מאושרים ואותו מאושר פי מליון....

ניל"י....
º
13/05/09 14:06
7צפיות
יש גם את שלב הביניים
13/05/09 15:57
98צפיות
של קניית גור לא ממטחנה ולא מבית גידול - אלא מאנשים פרטיים.   הכלב ללא תעודות אבל ניתן לראות את ההורים (לפעמים שניהם גרים באותו בית).
החסרון זה שאין ודאות גמורה ששני ההורים ללא משא גנטי לקוי ואינם קרובי משפחה.
אבל אם משפחה רוצה כלב מלטזי, לצורך העניין, רק כי הם אוהבים את הצורה והגודל וכדומה  גם גור שנולד להורים גזעיים ונראה גזעי לחלוטין יכול לספק אותם.
גור גזעי עם תעודות עולה בסביבות 4000+ ש"ח. גור ללא תעודות ניתן למצוא גם ב- 3000 ש"ח וזה עוד יורד.
זו אופציה וכל  אחד יעשה את שיקוליו.
אין ספק שזו אופציה
13/05/09 16:31
74צפיות
השאלה אם זו אופציה שאנחנו רוצים לעודד
הרבעות ביתיות, שנעשות לא פעם כדי להרוויח כסף על גב הכלבה וללא הכנה מוקדמת ו/או ליווי וטרינר, הן לא דבר שרצוי ,לדעתי, להמליץ עליו
נכון, יש יוצאים מהכלל, אבל הדיוטות בדרך כלל לא יודעים לזהות את הסימנים המחשידים
המחירים
13/05/09 16:40
124צפיות
של גורים  עם ובלי תעודות ו דומים מאד ותלויים במידת הביקוש. אם מתעקשים על גור עם תעודות, בד"כ לא משלמים יותר. אבל זוכים במידה רבה יותר של ביטחון לגבי הכלב.

המלטה ביתית יכולה כמובן להיות מתועדת:  מדובר בבעל כלבה מתועדת שהיא כלבת מחמד, שהרביע את כלבתו עם זכר מתועד וקיבל הסכמת רכז הגזע, הגורים  יהיו מתועדים.
צודקת, והמלטה ביתית יכולה גם להיות
13/05/09 17:09
77צפיות
חלק ממטחנת גורים. יש אנשים שמרביעים את הכלבה שלהם שוב ושוב כדי לעשות עליה קופה. זה לא פחות גרוע ממטחנת גורים מסחרית.

אין שום סיבה בעולם לקנות גור בלי תעודות מהמלטה ביתית. זה פסול וזה מזעזע בכל רמה.
רק בשבוע שעבר שמעתי סיפור מרתיח על בעלים של
13/05/09 17:51
90צפיות
האסקית "גזעית ללא תעודות" שהחליטו לעשות קופה על הכלבה ולהרביע. נולדו להם 7 גורים ואז הם גילו שגורים זה לא פיקניק. כל הגורים כולם נמכרו ונמסרו למשפחות חדשות בגיל שבועיים עד שלושה שבועות בלבד!!!

איזה חוסר אחריות! פשוט מחריד שאנשים מנסים לעשות כסף על גבי הכלבה שלהם ואפילו לא טורחים לברר פרטים אלמנטריים על מסירת גורים
אורחת, בארץ אין כמעט בתי גידול
13/05/09 19:10
80צפיות
רוב ההמלטות נעשות אצל אנשים פרטיים שהכלבים שלהם עומדים בתקנון גידול, אין קשר בין המלטה אצל מגדל או אצל משפחה שיש לה נקבה אחת שהורבעה עם זכר של משפחה שניה, ושניהם עומדים בתקנון גידול...
לגבי גורים שנולדו אצל משפחה ולא טרחו להוציא לשגר תעודות כבר כתבתי מה הסיבות, לטעמי, שום סיבה אינה מוצדקת שלא להוציא לשגר תעודות, תראי גם לי לפעמים מדגדג לא להוציא תעודות, בגלל הפוליטיקה בכלבנות הגזעית, אבל אני מתעשטת וכן עוברת את התהליך המגעיל עם מרכזת הגזע ומוציאה לאחר טירטורים (סיפורים כאילו הטפסים אבדו ועוד שטויות כאלו) תעודות לכל השגר....
בכלל מי הוא מגדל? האם את יודעת על פי תקנון הגידול של ההי"ל כל בעל נקבה שהמליטה הינו מגדל.... אותי זה מקומם....

בקיצור, כולי תקוה שיותר לא תקני כלב גזעי ללא תעודות, אגב בזעירים, המחיר כמעט אותו מחיר, עם תעודות ובלי תעודות...

ניל"י....
אני לא קונה כלבים...
13/05/09 19:28
70צפיות
גזעיים או לא גזעיים.  לכסף שלי יש מטרות אחרות.
את שוש קבלנו ללא תשלום מזוג חברים שעזב את הארץ.   היא פקינזית מיובאת. סביר להניח שלא מתועדת.  לא בררתי את הנקודה.
היא גזעית במובן העממי של המילה - בפקינזים אין מקום לטעות.
מגדלים כמוך למשל מתעסקים בעניין כתחביב. הם לומדים על הגזע, משביחים אותו עד כמה שניתן, מנסים למצוא את הזיווג הכי טוב וכדומה. העניין הכספי פחות משחק תפקיד (למרות שבטח יש לו חלק בעניין).  לכן גם חשוב לך להוציא תעודות לשגר.
אבל יש פלח שוק אחר. של אנשים שמתלהבים ממראה של כלב מסויים, מהאופי הגזעי שלו, מהצורה וכדומה - והם רוצים בדיוק כזה.
יש גזעים שאפשר למצוא מאד דומה גם אם לא ממש גזעי (למשל לברדורים. אני מכירה כמה לברדורים שנראים גזעיים למרות שאני יודעת בודאות שהם לא).  ויש גזעים שזה לא זה.  תזווגי פקינז עם פינצ'ר, עם פודל או עם שיצו ותקבלי משהו אחר שרואים בודאות שזה לא פקינז.
לאנשים האלו חשוב איך הכלב יראה והם מחפשים גור להורים מאותו גזע.  לא ממש משנה להם אם יש או אין תעודות, הם מוכנים לקחת את הסיכון הרפואי מול ההצע שיש בשוק.
לכן האדם כפרט עושה את השיקול שלו.   נכון שיש אנשים שהופכים את  כלבתם לכלבת המלטה אבל יש גם כאלו שלא.  אלו דברים שניתן לשאול עוד בטלפון (כמו : מכמה המלטות הכלבה עברה).
מודה ומתוודה שאם היה לי עודף כסף מיותר ונפשי היתה חושקת בכלב מגזע מסויים - הייתי קודם בודקת מה מצב השוק מבחינת המתועדים (המלטות קרובות, מראה, מחיר וכדו') ואם הייתי רואה שאין סיכוי לגורים בקרוב או שהגורים היחידים שיש לא מוצאים חן בעיני ו/או יקרים במיוחד - לא הייתי מהססת לברר מה קורה בהמלטות הביתיות.   ואם הייתי מוצאת גור ביתי שהיה מוצא חן בעיני - הייתי קונה אותו.

אורחת, מזלה של שוש שהגיעה אליכם....
14/05/09 14:57
32צפיות
לגבי הענין הכספי, הוא השיקול האחרון, אם בכלל, בגידול שלי....

לפני תקופה אישי ואני עשינו חשבון כמה הוצאות יש לנו על החמסיקה+1 ללא מחיר הקניה שלהם, כן כללנו את מחיר הטיסה לחו"ל, הופתענו כמה כסף אנחנו מוציאים בשנה על החמסיקה +1....
את צודקת, אצלי אהבת כלבים וגידולם, זה פרופר תחביב, תחביב שעוזר לי במדינה המיוחדת שלנו להשאר עם אופטימית...

ניל"י...
נילי, אכן תחביב נחמד
14/05/09 16:58
28צפיות

מי מאיתנו לא נהנה לגדל גורים.
הריח, השובבות, המשחקים, לראות אותם גדלים ובסוף למסור את כולם למשפחות...
באמת תחביב מהנה, אבל ...
ממש לא מתאים לכמות הכלבים שיש במציאות.
לכמה כלבים את כבר אחראית? כמה גורים יצאו מביתך?
כמה אנשים עודדת לאמץ כלב גזעי?

יש יותר מידי כלבים! למה הכלבות שלך עדיין ממליטות? כי זה תחביב?
בבקשה, יש עוד המון תחביבים. לכי לבריכה, תתחילי לשחק דוקים, אבל למה התחביב הנוכחי? הוא פוגע בכלבים!
אמנם את לא פוגעת בכלבים שלך, אבל את פוגעת בכלבים אחרים בעקיפין.

גם מי שאוהב גורים, וזה עוזר לו לשמור על אופטימיות יכול לשמש בית אומן לגורים. ולעזור לכלבים למצוא בית במקום "ליצור" נזקקים חדשים.

דוקים בהחלט אופציה נפלאה....
14/05/09 17:47
22צפיות
אקח את זה לתצומי....

ניל"י...
טיעון כושל...
14/05/09 17:56
19צפיות
הטיעון שלך כושל מהסיבה הפשוטה שאת מניחה שיש משחק סכום אפס בין כלבים גזעיים וכלבים לא מאומצים. זו הנחה מוטעית. הנחה זו מוטעית בשל הסיבות הבאות:

1. מגדלים אחראיים אינם 'מייצרים' כלבים בשביל כסף. ההיבט הזה יוצר ברוב המקרים מצבים שבהם כל הכלבים שמגדלים אחראיים מוכרים מגיעים לבתים אחראיים שהמגדלים מכירים, מוקירים וגם עוקבים אחריהם. כך שאת מתקיפה את האנשים הלא נכונים.

2. אנשים שחפצים בכלבים גזעיים באופן ספציפי לא ייקחו כלבים מעורבים ממכלאה. זאת אומרת שהאפשרות השלישית היא שאנשים יעדיפו לא לגדל כלב בכלל מאשר לקחת כלב לא רצוי. על כן, הטענה כאילו הבאת כלבים גזעיים פוגעת בסיכויים של כלבים המחכים לאימוץ היא שגויה ומטעה. שוב את פוגעת באנשים הלא נכונים.

3. על פי מה החלטת שיש יותר מדי כלבים? על פי איזו סטטיסטיקה? זה שמכלאות הכלבים והצב"חים מלאים לא אומר דבר. זאת משום שאת המסקנות הסטטיסטיות ניתן למדוד על פי יחסים שונים לאוכלוסיה, מיקום גיאוגרפי וכו'. לדעתי רוב השגרים האומללים הם כתוצאה מאותם כלבים לא רשומים במאגר הארצי. על כן שוב את מתקיפה את האנשים הלא נכונים. במקום לפגוע באנשים הלא-אחראיים, את מתנפלת על אנשים אחראיים...

חבל ולא ראוי.
אני מתנצלת אם דברי היוו מתקפה
14/05/09 18:35
19צפיות

זה נושא שמאוד מרגיז אותי.

אני מסכימה עם העובדה שאנשים שקונים כלבים גזעיים בדרך כלל לא יאמצו כלבים מעורבים.

מי שמעוניין בכלב גזעי פועל בדרך כלל ממניעים שונים.
הוא מעוניין בחברתו של הכלב ויאהב אותו, אך ידאג אך ורק לכלבו שלו תוך התעלמות מהתמונה הכוללת.

מי שמאמץ כלב שזקוק לבית יעשה זאת גם על מנת לעזור לכלב, מלבד הרצון לגדל כלב ולהנות מחברתו.

גם לי יש הרגשה שמי שמחפש פקינז/שיצ'ו/מלטז, כף רגלו לעולם לא תדרוך במכלאה, אבל עוד לא התייאשתי.
מדובר בבתים טובים שיכולים לעזור לכלבים במקום לעודד תופעה שמחמירה את המצב. ולכן לא אכפת לי לנסות ולשכנע.
אני יודעת שברגע שמישהו יאמץ כלב מעורב הוא יראה כמה מקסים ואוהב הוא יכול להיות!

זה ממש לא משנה אם זה בשביל כסף או לא בשביל כסף. ברגע שהגורים הגזעיים מגיעים לבית הם "תופסים" מקום של גור אחר. יש כמות מוגבלת של בתים, יש מספר מוגבל של כלבים שאפשר לדאוג להם.

גם אנשים "אחראיים" בעלי כלבות לא מעוקרות עלולים "לפקשש". מאיפה מגיעים כל הגורים החצי גזעיים?

מי שרוצה לאמץ "כלב שנראה רק ככה" ולא שום דבר אחר, בבקשה, שלא יאמץ. ככה הוא לפחות לא יפגע באף אחד (לא ירביע).

למה מכלאות מלאות לא אומר לך דבר? כי מדובר בכלבים סוג ב'?
מספיק כלב אחד חולה עזוב ומסכן שאין לו בית כדי להמחיש את המצב, לא צריך אלפים.

למה אתה כל כך שונה מאנשים "לא אחראיים" שמרביעים כלבים? התוצאה היא אותה תוצאה.

נוגה, כל כך לא נכון....
14/05/09 19:15
14צפיות
רוב המגדלים מטפחים גם כלב רבגזעי או שניים, כך שלצאת בהצהרה כי ידאג רק לכלבו תוך התעלמות מהתמונה הכוללת??

שום גור גזעי, אינו בא על חשבון גור שאינו גזעי! אותי לא תמצאי מאמצת מעמותה, גם בשנים שהיו לי רק כלבים לא גזעיים, כולם נאספו מרחוב, רובם לאחר תאונות דרכים....

אני אוהבת את התחביב/עיסוק, תקראי לזה איך שאת רוצה, גורים שלי אינם מגיעים לעמותות, אינם מורבעים עם כלב שאינו גזעי...

הכלבים הנמצאים בעמותות, הינם תוצאה של אנשים שאימצו כלב לא גזעי, שחררו אותו לרחוב בכדי שיעשה צרכים, מהבוקר עד הלילה, בלילה הוא חוזר הביתה, חלקם נדרסים, מורעלים, הנקבות נאנסות, הגורים נזרקים, זאת אינך רואה אצלנו, אנשי הכלבנות הגזעית, אם יש מקרה אחד או שניים, הם עדיין אינם מעידים על השאר...

מתוך 100 אלף כלבים המומתים בשנה, 99% מהם זאת בגלל חוסר אחריות של בעלי הכלבים, אשר אינם מעריכים את הכלבים שלהם ואינם מתייחסים אליהם, רובם הביאו כלב הביתה כי: הילד רצה ועוד סיבות מוזרות...

ניל"י....
כתובות אינטרנט מצורפות:
אני פשוט רואה את הדברים בצורה שונה
14/05/09 19:27
12צפיות

מבחינתי מגדל כלבים אחראי הוא זה שבחר בכלב לא על פי מראהו בלבד, הוא זה שמעקר/מסרס את כלבו, ומספק את כל צרכיו של הכלב.  

את זה אני דווקא רואה אצל אנשי הכלבנות הלא-גזעית.
אז נסי להסביר לי איך בכל זאת
14/05/09 19:43
10צפיות
ממיתים כ 100 אלף כלבים בשנה? כפי שציינתי 99% אינם גזעיים ואלו שנקראים גזעיים, הינם ללא תעודות....

אם זאת אחריות, אני מעדיפה להיות לא אחראית ולטפח, לגדל, להציג ולהרביע את הכלבים שלי...

ניל"י....
שוב, אני אחזור להגדרת האחריות
15/05/09 02:28
8צפיות

לדעתי אחריות היא למסור לאדם כלבה עם צ'יק פיקדון לעיקור. בדיוק כמו שתל"ל עושים.
לא משנה עם הכלב גזעי או לא, העיקור הוא רק מפני שיש יותר מדי כלבים שמשוועים לבית.

לעומת זאת, בעלי כלבים גזעיים לא נוהגים לעשות זאת. לא להסביר למאמץ על חשיבות העיקור, ולא לבקש לעקר בעתיד.
יתר על כן, הם מוסרים גורים בעלי פוטנציאל לזיווג כלכלי שמהווה תמריץ למאמץ להרבות אותם בעתיד.
איך את יודעת שאותם "חסרי אחריות" שדיברת עליהם הם לא דווקא צאצאי הכלבים שלך?
כיצד יכולה להיות לך שליטה מלאה על כל הגורים שמסרת, איך את יודעת שלאף אחד מהם אין גורים ללא תעודות? הרי אמרת שאת בעצמך עייפה מהבירוקרטיה (אך עוברת אותה בכל זאת).

אחריות היא לא רק כלפי הכלבים שלך. לפעמים צריך לחשוב קצת יותר בגדול.

כלבות מעוקרות לא "נאנסות" (כדבריך), אין להן גורים שסובלים, בעליהם לא חסרי אחריות, אלא פשוט אנשים שמחוברים לקרקע, מודעים היטב למצב ובוחרים בפיתרון המוסרי ביותר הקיים למציאות נתונה.

אני חושבת שאנחנו לא רחוקים ממצב שגם כלבים בעלי תעודות יורדמו (בעצם היתה אחת בזמן האחרון, יורקשייר טרייר מבוגרת שננטשה והורדמה אם אני לא טועה).
ושוב, אני לא רואה שום הבדל בין הכלבים, מלבד אולי מעמד חברתי שכלב בעל ייחוס מעניק לבעלים. שטות גמורה בעיני.
באמת? כלבים גזעיים לא באים על חשבון
14/05/09 20:41
23צפיות
כלבי עמותות? מוזר.. לא נתנו לנו לשים דוכן בתערוכת הכלבים שהתקיימה בעפולה השנה כי, ואני מצטטת את מארגן הארוע: "אנשים הולכים לאמץ כלבים מעמותות ופוגעים לנו בפרנסה"

והבחורה שעזרה לו באירגון הגדילה והוסיפה כי היא ישר קלטה שבאנו לעשות מסחרה על הכלבים..

קלריס שלום....
14/05/09 20:56
7צפיות
עד היום תמיד נתנו לתל"ל ועוד עמותות להקים דוכן בתערוכות הכלבים הבינלאומיות, זאת למרות שחלק ניכר מהעמותות ובתוכן תל"ל יוצאים כנגדנו מגדלי הכלבים הגזעיים והכלבים שלנו.
בתערוכה הבינלאומית שהתקיימה בקיץ שעבר בתל אביב - גני התערוכה, היה דוכן במקום מאוד בולט של תל"ל, אני הייתי בין כמה אנשים שהתרעמנו על כי נותנים במה לתל"ל, זאת כמובן בעקבות מה שהם מפיצים עלינו אנשי הכלבנות הגזעית ועל הכלבים שלנו...
למען האמת, אני שמחה שלא נתנו לעמותות במה בתערוכה האחרונהץ
עד שלא תבינו שיש לשתף פעולה בכדי לחוקק חוקים בעלי בשר בנוגע לעיקורים וסרוסים, בנוגע לנטישת כלבים ושאר חיות המחמד, עד שתקבלו אותנו כפי שאנחנו מקבלים אתכם, כולי תקוה שלא תינתן לכם במה בתערוכות שלנו...

ניל"י...
אלו לא היו הטענות שהעלה מארגן הארוע
14/05/09 21:03
7צפיות
אלו הטענות שלך נגדנו (נגדנו? נגד עמותה קטנה שמעולם לא יצאה נגד הכלבנות הגיזעית? עם מארגן התערוכות הקודם היו לנו יחסים מאד טובים ד"א ושיתוף פעולה מעולה), הטענה שלו הייתה, חד וחלק, שאנחנו פוגעים לו בפרנסה ולכן הוא לא מתכוון לתת לנו לדרוך בשטח התערוכה.

תתמודדי עם הטענה הזאת ולא עם הרהורי ליבך..

קלריס, היות ומארגן התערוכה אינו מייצג אותי
14/05/09 21:07
3צפיות
אין לי מה להתמודד עם דבריו...
כבר נאמר כי סייג לחכמה שתיקה, אם אנחנו מדברות על אותו אדם, בודאי שאינו מייצג את דעותי ואת דרכי הכלבנית....

לא ראיתי כי את מגלבוע, צ'טערת, עמותות גלבוע הינה עמותה שונה לחלוטין מתל"ל וטוב שכך....

ניל"י....

כמה הערות נגה...
14/05/09 19:23
6צפיות
א. התגובה שלך דורשת התייחסויות רבות לנקודות שונות. אך אם ברצוני להעלות דבר מה לפי הכל הרי הוא שאבקשך לחשוב ולכתוב לא מתוך כעס.

ב. אין זו 'עובדה' שאנשים שמחפשים כלב גזעי לא יקחו כלב מעורב; זו נטייה או הסתברות גבוהה. פשוט רציתי להראות שהטענה שכלבים שמחכים במכלאה לבעלים לא ימצאו כאלו אם יהיו כלבים גזעיים בחוץ, היא טענה לא נכונה.

ג. ההצהרה שמי שקונה כלב גזעי מתעלם "מהתמונה הכוללת" היא איננה נכונה. אתן אנלוגיה אחרת: אדם שמחפש מכונית חדשה ספורטיבית מתעלם מהתמונה הכוללת שישנן עשרות אלפי מכוניות משומשות שמחכות לקונה. אם אנשים לוקחים כלבים מתוך מניע של "רחמים" (על הסבל), אולי יהיה זה מניע חשוב כאשר הם ילכו למכלאה; אולם יש מניעים שונים כמספר האנשים, על כן אינך יכולה לומר שישנה "תמונה כוללת": בדיוק כפי שיש אדם שרוצה לקנות מכונית חדשה, ישנו אדם שרוצה לקנות כלב מסוג מסוים או לאמץ כלב כזה או אחר.

ד. כתבת שאנשים מעוניינים בכלבים גזעיים ממניעים שונים, אתקן זאת ואומר שאנשים מעוניינים בכלבים (כל סוג) ממניעים שונים. איננו יכולים לדעת או לשפוט מניעים מסוג זה או אחר - אנו יכולים רק לשפוט ולדעת את התוצאות: אדם שמעוניין בכלב למטרת קרבות, לא נוכל לדעת זאת. נוכל לנסות לפתח הכללות לגבי סוג האנשים שמבקשים כלבים למטרה זו רק אחרי שנגלה (להלן התוצאות) את הכלבים שהשתתפו בקרבות ונדע מיהם האנשים שלקחו אותם.

ה. כל בית יכול להיות בית "טוב." העובדה היא שלא כל בית רוצה להיות בעל מחויבות לכלב. על כל פנים אני מבקש ממך להפסיק לחשוב במובנים של 'עימות': כלבים גזעיים מול כלבים לא-גזעיים (מה גם שבמכלאות יש כלבים גזעיים!!!). מה שגם מוביל אותך לחשוב שזו תופעה "שמחמירה את המצב." ממתי החזקת כלב גזעי כשלעצמה מחמירה את המצב? ישנם כלבים גזעיים מסורסים וישנם כאלו שמאמצים כלבים מעורבים לא מסורסים ודווקא הם - בחוסר אחריות - גורמים לשגרים מרובים ולא רצויים. בקיצור, אין טעם לזרוק הכללות שגויות.

ו. הטענות החוזרות והנשנות שלך כאילו קניית כלבים גזעיים תופסת את המקום של הכלבים במכלאות הן טענות 'פוליטיות' ובעייתיות. אדגים בפנייך תרחיש 'פוליטי': כל חוגי הגזע מתאחדים ודורשים העברת חוק 'כלבים לא-גזעיים מסוכנים'. הם דורשים שכל כלב שאין לו תעודות יסורס. על פי אותו חוק דמיוני רק לכלבים גזעיים תהיה את אפשרות ההמשכיות; כל כלב לא גזעי חייב להיות 'האחרון' מסוגו. הרי הכלבים הלא-גזעיים תופסים את מקומם של הגזעיים. אין מספיק מקום לכולם ולגזעיים יש זכות גדולה יותר מאשר ללא גזעיים.  - אולי כעת כאשר מסובבים את האקדח כלפיך, תביני שאין מקום לטענה ולחשיבה של 'עימות' (אגוניזם בלשון הטכנית)...

[אז למה צריך לדאוג? צריך לדאוג שלכל כלב יהיה בית. צריך לדאוג שלכל כלב יהיו בעלים אחראיים - כלב גזעי או לא גזעי. וצריך לדאוג ששגרים יהיו 'בפיקוח' - גזעי או לא גזעי - כדי שתהיה שליטה על אוכלוסיית הכלבים/חיות מחמד אחרות]

ז. מכלאות מלאות לא אומרות לי דבר בלי קשר ל'ערך' של הכלבים. שוב אנלוגיה: אם כל בתי המלון מלאים זה אומר שיש יותר מדי תיירים בארץ? זה טיעון כושל (יש תיירות פנים, יש מקומות אחרים ועוד סיבות לוגיות לכך). בכל מקרה, אם המכלאות מלאות זה רק אומר שהמכלאות מלאות. מה המסקנה? יכולות להיות רבות: צריך לבנות מכלאות גדולות יותר, צריך להגדיל את הפיקוח, ועוד...

ח. אינני חסר רגישות לסבלו של כלב אחד עזוב, אולם אינני נותן למציאות עגומה זו להפוך לעמדה פוליטית ולנגח בה אנשים שיש להם יותר מן המשותף לך (אהבה ואחריות לכלבים) מאשר האנשים אשר מחזיקים כלב לא-רשום, לא מסורס ולא בפיקוח.

ט. פקשושים? מאיפה מגיעים הכלבים החצי-גזעיים? - השערות רבות וניחושים רבים יכולים לענות על שאלות אלו. ישנם אותם כלבים 'ללא תעודות' ממטחנות שונות אשר מזדווגים ללא בקרה, למשל. פקשושים קורים אבל ניתן גם לעשות הפלות לכלבות (שתי זריקות), כך שאם יש 'פקשוש' בסופו של דבר משמעו גם שאין אחריות: משמע הדבר שמדובר לא במגדל אחראי אלא במגדל או סתם אדם לא אחראי.

אני מקווה שכעת הדברים יותר נהירים... :)
אנחנו בהחלט מסכימים כעת על חלק מהדברים
14/05/09 21:36
2צפיות

אבל אני עדיין צריכה לחדד כמה נקודות שלא הסכמתי איתן:

בגלל הסיכוי שאמרת שמי שמחפש כלב גזעי ישקול לקחת גם כלב שזקוק לבית, אני מוכנה לנסות לשכנע.
לכל מי שמוכן לשמוע אני אגיד שכלב נמדד באופיו, ולא במראה מסויים. וכלב מעורב יכול להתגלות "כמציאה" של ממש.

אהבתי את האנלוגיה למכונית חדשה ספורטיבית: מי שמודע לפן האקולוגי, יודע שעדיף לקנות מוצרי יד שניה ולא לצרוך משהו חדש. כל אחד יעשה את המעשה הנכון על פי הבנתו. ואולי למרות שמישהו חלם על מכונית ספורט עם נפח מנוע גדול, הוא יבחר מכונית היברידית חסכנית ופחות מזהמת...

אני לא חושבת שהחזקת כלב כלשהו מחמירה את המצב, אלא המלטה של גורים חדשים. בכל גור גזעי יש פוטנציאל גבוה יותר לכך שלא יסורס בעתיד.

אני לא מבדילה בין סוגי כלבים. לדעתי יש לצמצם את מספר ההמלטות בלי קשר לסוג הכלב. אולי על ידי פיקוח, עדיף על ידי מודעות. גם אצל כלבות רחוב וכלבות מוזנחות וגם אצל בעלי כלבות גזעיות.
אני חושבת שהמודעות הגדולה ביותר לבקרה על ילודה היא אצל אנשים שמגדלים כלבים לא גזעיים. הם יודעים היטב שאם כל הגזעיים שמציפים את הארץ יהיה קשה למצוא בית לגורים.

באמת לא כדאי ליצור התנגשות גזעי - לא גזעי. כי כולם כלבים. אבל המצב שתיארת כבר קיים ("כל חוגי הגזע מתאחדים ודורשים העברת חוק 'כלבים לא-גזעיים מסוכנים'. הם דורשים שכל כלב שאין לו תעודות יסורס").
טוב, לא בדיוק, אבל נוצר מצב שיש מספיק גורים גזעיים שכבעלת כלבה מעורבת אין לי סיכוי למצוא בית לגוריה לעתיד ואני נאלצת לעקר אותה. אפילו לא המלטה אחת, מעשה די אכזרי, במיוחד לכלבה עם אופי כל כך טוב...

מדוע לך יש זכות ולאחרים לא?

תענוג לקרוא
14/05/09 18:48
7צפיות
שלום בועז,

הצגת את מצב הדברים בצורה נהדרת.

כל הכבוד.

בברכה,

אורי.
אורי, אתה לא חושב שאם היו קצת פחות המלטות
14/05/09 19:02
6צפיות

מישהו אולי היה מאמץ את הכלבה שלך?

לפי מה שהבנתי כרגע, היא סובלת (מבידוד) ואתם סובלים (מאלרגיה).
ומדוע עדיין לא נמצא לה פתרון? היא הרי כלבה יפהפייה, בריאה ויחסית צעירה, בעלת מזג טוב.
גם ראיתי שהיא חצי פירנאית חצי בוקסרית. כלומר צאצאית לכלבים גזעיים, הייתכן?

לא קשור לכלבים גזעיים
14/05/09 19:40
6צפיות
שלום נגה,

ראשית, במענה לשאלה שלך, התשובה היא לא.
אינני חושב שיש קשר כלשהו בין היקף ההמלטות המאושרות של כלבים גזעיים בישראל לבין האטרקטיביות של נמש, הכלבה שלי, למאמצים פוטנציאליים.

שנית, תודה רבה על המחמאות לנמש. היא באמת כלבה נפלאה.
רק מספר הבהרות לגביה:
א. אין לי דרך לוודא ממה מורכבת התערובת של נמש.
    אספתי אותה מהרחוב כגורה נטושה בת חודש-חודשיים, והתיאור שלה כ"מעורבת בוקסר עם כלב הרים פירינאיים" מבוסס על ההערכה של הוטרינר שלי ובהתאם למראה שלה. קרוב לוודאי שאף אחד מהוריה אינו גזעי.
ב. היא לא מצויה ב"בידוד". היא כן מופרדת כמעט לחלוטין מבת הזוג שלי, אבל היא חופשיה בחצר שלנו, ואני משחק איתה, ומטייל איתה כפי שכל בעלים מתנהג עם הכלב שלו. כלומר היא לא מצויה בבידוד ביחס אליי.
מבחינתנו זו בהחלט בעיה שהיא לא חלק בלתי נפרד מהמשפחה, ולכן אנו סבורים שייטב לה להיות בבית אחר בו היא תהיה חלק בלתי נפרד מכל המשפחה.

לבסוף, אני מבקש להבהיר בקצרה את עמדתי בעניין.
מעולם לא גידלתי כלבים גזעיים, אלא רק מעורבים, ואף פעם לא כמהתי לכלב גזעי.
כל מי ששואל אותי לגבי רכישת/אימוץ כלב מקבל ממני אותה תשובה: אין שום סיבה מעשית לרכוש כלב גזעי בכסף רב.
עבור מרבית האנשים כלב גזעי וכלב מעורב/נטוש ממלאים בדיוק אותה פונקציה, ולכן אני ממליץ לאמץ כלב מעמותה:
זה זול הרבה יותר, ובסופו של דבר זה אותו כלב, שאפשר לחבק, למשמש, ללטף ולהשתולל איתו.
אני מעריך שמי שמעדיף לרכוש כלב גזעי עושה את זה מסיבות אסתטיות או מכמיהה פנימית לגזע מסויים, וזה בסדר גמור מבחינתי, אם כי אליי זה לא מדבר.
אבל אני מסכים לחלוטין עם הצגת הדברים של בועז. הכלבנים המסודרים שמרביעים גזעיים לפי הכללים אינם יוצרי הבעיה של הכלבים הנטושים הרבים בישראל.
נראה לי שהבעיה מורכבת ממספר רכיבים המשולבים זה בזה:
1. בורות של בעלי כלבים.
2. חוסר אחריות ואי אכפתיות של בעלי כלבים.
3. העדר תכנון של רשויות המדינה ברמה הארצית בכל הנוגע לחיות מחמד.
נראה לי שאם שלושת הרכיבים הנ"ל היו מטופלים כראוי, למטחנות הגורים לא היה קיום כלכלי בישראל.

בברכה,

אורי.
כמה המלטות של כלבים גזעיים עם תעודות כבר יש?
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
14/05/09 20:23
12צפיות
הרוב המוחלט של ההמלטות הן של מעורבים או של "גזעיים ללא תעודות"- שאינם נחשבים לגזעיים ע"י אנשי הכלבנות הגזעית.
גם לאנשי העמותות וגם לאנשי הכלבנות הגזעית יש אינטרס שלא יהיו המלטות כאלו.
הבעיה היא שאי אפשר לסמוך תמיד
14/05/09 16:03
14צפיות
על אנשים זרים שפשוט רוצים להרוויח ו"להיפטר" מהגורים...
הוא כמובן יכול לשקר לך ולהגיד שהכלבה המליטה רק פעם אחת/פעמיים, שהגורים מחוסנים ומטופלים וכו', יכול לשקר גם על האבא ועל הגיל שלהם...

כאשר המלטה נעשית באמצעות רכז הגזע ובצורה מתועדת יש ביטחון לגבי כל הדברים האלה!
וגם, עושים להורים כל מני בדיקות גנטיות כדי לשלול מחלות של הגזע וכו'.
וגם...
14/05/09 16:04
5צפיות
אם אני לא טועה, אצל רכז הגזע צריך לבקש אישור להמלטה של גזע מסויים - כי אם יש היצע מאוד גדול וביקוש נמוך אז לא מאשרים.
אבל אני ממש לא בטוחה לגבי זה, סתם שמעתי את זה מאיפשהו...
תפסיקי עם זה כבר!!!!
14/05/09 16:24
28צפיות
נשבר לי לראות אותך כל פעם מחדש מפרסמת מטחנות גורים ביתיות בתור אופציה לאימוץ.
גם מתנדבי עמותות וגם מגדלי גיזעיים אומרים לך בפרוש לא!לא! ועוד הפעם לא!
למה נראה לך שאת יודעת יותר טוב מאנשים שכבר נמצאים עשרות שנים בעסק?
כמה פעמים את צריכה שיגידו לך את זה כדי שתקלטי, מאה? אלף? נראה לי אפילו הכלבה שלך כבר הייתה קולטת

לא שלב ביינים ולא נעליים!
מטחנת גורים= גורים לא מתועדים= בעיות בריאות/התנהגות=גורים נטושים=עוד שקיות שחורות שיוצאים מתוך ההסגרים.
אני יודע שזה לא מעניין לך את הצ'ופצ'יק של זרת ימין, אבל רבאק יש כאן אנשים שעושים ימים כלילות במלחמה על כל כלב.
אם הכלבים לא מענינים אותך לפחות תרחמי עלייהם ואל תוסיפי להם יותר עבודה.
קניית גור מתועד ממגדלים ביתיים היא אופצייה
14/05/09 17:16
40צפיות
מוצלחת למי שמחפש כלב גזעי עם תעודות.
אישית, אם הייתי בקטע של כלבים גזעיים ומתועדים, הייתי מעדיפה את האופצייה הזו על פני בית גידול גדול.
בכל מקרה, חשוב להקפיד שיהיו תעודות לגור.

אם אין תעודות אז כל מה שאמת נכון.
זה כל העניין
14/05/09 17:23
21צפיות
היא מדברת בעד קניית גורים מהמלטה בייתית גם אם אין להם תעודות, גם אם הם רק "ניראים כמו", כלומר מעורבים  העלי מראה דמוי גיזעי.

שנינו יודעים לאן זה מוביל.
הי טלית...
14/05/09 17:51
14צפיות
מה ההבדל לדעתך בין בית גידול לבין מגדל ביתי??

ניל"י....
תלוי
15/05/09 12:57
13צפיות
בית גידול נתפס אצלי כעסק לכל דבר. כלומר, לא משפחה שמגדלת כלב והחליטו גם להרביע אלא אנשים שזהו עיסוקם: להרביע כלבים ולמכור. מעבר לכך אני מכירה גם בתי גידול שבהם הכלבים מוחזקים בכלובים. כמובן שמכזה בית גידול אני מסתייגת (מכירה גם בית גידול שלא ממש הקפיד על ההרבעות ומכר גם גורים מעורבים בתור גזעיים...). אני בטוחה שיש בתי גידול ביתיים, בהם הכלבים גדלים בבית וזוכים ליחס מעולה.

באופן כללי כל מקרה לגופו: אם מדובר על בית גידול גדול ועם כלובים אז הייתי נמנעת ממנו. אם מדובר על בית גידול ביתי או גידול משפחתי אז זה משהו אחר.
טלית, אני רואה את הדברים אחרת....
15/05/09 14:30
6צפיות
בית גידול - אדם שמגדל כמה וכמה כלבים/ות, אם זה בבית או בחצר מגודרת או במכלאות מרווחות, מרביע עם מחשבה רבה, דואג להכנסת קוי דם חדשים, עוקב אחרי הגידול שלו ומתקן אם ישנה בעיה גידולית, מרביע רק כלבים/ות שיש להם מה לתרום לגזע, עורך את הבדיקות הנדרשות, עומד בתקנון גידול ומגיע לתערוכות, לעיתים נוסע לחו"ל לתערוכות ומגדלים עמיתים, משתתף בקורסים ומכור לנושא...

המלטה ביתית - אדם שיש לו כלבה אחת, גזעית, מגיע לתערוכה, עומד בתקנון הגידול ומרביע את הכלבה שלו, לא כל כך חשוב לו אם ההרבעה תורמת לגזע או לא, הוא לטעמי אינו מגדל, אלא אדם שכלבתו המליטה....

ניל"י....
לצערנו יש כמה מקומות שקוראים לעצמם בתי גידול
16/05/09 03:05
19צפיות
שלא ממש אכפת להם מהגזע אלא רק מהכסף.
מטחנות?
טלית, מבחינתי, מי שמרביע למען כסף בלבד
16/05/09 03:15
6צפיות
אינו מגדל, ישנן כמה חוות גידול שאינן מטחנות גורים, שם הנקבות אמנם נמצאות במכלאות, אולם ההמלטות עומדות בתקנון גידול, גם הם, בכדי להחזיק את עצמם, מרביעים למען הכסף ולא רק למען שיפור או שימור הגזע, במקרים הללו, אני די בלבטים עם עצמי.....

שלא תביני שלא נכון, לא שלילי בעיני שמגדל מכסה את ההוצאות וגם ירוויח מעט, הייתי שמחה ומאושרת לו הההוצאות על המלטה היו קטנות מההכנסות...

ניל"י....
כשאומרים "בית גידול"
15/05/09 08:15
29צפיות
מתכוונים בד"כ לחו"ל...

אמנם גם בארץ יש (מעט) "בתי גידול" אך רוב הגורים הגזעיים באים מהמלטות ביתיות - בהן מגדלים כלבה (או שתיים) ולפעמים גם זכר ככלבי מחמד לכל דבר וההמלטות מתוכננות ומאושרות ונלקחים בהם בחשבון גם מאפייני הגזע וגם בריאות הכלבה ואי הצפה של השוק (כלומר צפי לבתים טובים לגורים).
דיברת אלי?!
14/05/09 22:40
11צפיות
צר לי שזה מכעיס ומקומם אותך - אבל כיון שזה פורום פתוח ומישהו שאל לגבי גור מלטז, נראה לי נכון להציג את שלל האפשרויות לקבלת גור.
ואני קולטת - אבל לא מקבלת. נכון שיש סיכון מסויים בבעיות בריאות גטיותשבהרבעה לא מבוקרת - אבל הסיכון נמוך יחסית.
ואין קשר ב"מלחמה על כל כלב" לבין ההצעה שלי. אם מישהו רוצה גור מלטז והוא לא מוצא מתועד - זה לא ימריץ אותו ללכת למכלאה וכלבייה. הוא ימשיך לחפש את המלטז שהוא רוצה.
כלב זה התחייבות ל- 10-20 שנה. חשוב שהאדם יקח את מה שהוא באמת רוצה.
אני חיה באזור שיש בו מחצית כלבים מעורבים ומחצית גזעיים (ללא תעודות). ביניהם :פקינזים, לברדורים, שארפיי, בולדוג צרפתי ושלוש פגים ובטח עוד. אף אחד מהם לא מתועד. כולם הומלטו בבתים פרטיים. כולם בריאים ומטופלים היטב.
גם הגזעיים וגם המעורבים.
הכל זה גם עניין של הצע וביקוש.   יש ביקוש לכלבים זעירים. ביקוש שהמגדלים הגזעיים המתועדים לא מסוגלים למלא. לכן באו ההמלטות הביתיות.
אני מכירה מישהי שמאד רצתה גורת פינצ'ר ננסית גזעית וחומה בלבד.   המצב הכספי שלה לא משהו. היא הלכה מדי פעם לכלביות ופעמיים היו גורים שנראו כמו פינצ'רים והיא לא לקחה. כי היא לא בטוחה שהאבא גזעי (באחד המקרה האמא היתה עם הגורים ונראתה גזעית.).
לפני שבועיים היא קנתה מחנות גורה פיצקית חומה, פינצ'ר ננסית ב- 700 ש"ח. לא מתועדת כמובן. היא מודעת שיש לה להוציא עליה עוד חיסונים.
אבל למרות שהמצב הכלכלי הלא מזהיר שלה היא התעקשה על "גזעי".    אין לי ספק שהיא תץשקיע בכלבה - אבל היא לא היתה מוכנה להשקיע בכלב שאינו גזעי. לכן למעשה הגורה שלה לא תופסת מקום של גור אחר. מבחינתה זה היה או גזעי או כלום.  והיא לא היחידה.
איך היא יודעת שהאבא של הגורה שהיא קנתה הוא
15/05/09 01:20
15צפיות
גזעי? היא ראתה תעודות?
או שפשוט סמכה על מה שהמוכר אמר?

עקרונית, כלב גזעי הוא כלב עם תעודות. כלב ללא תעודות יכול להראות דומה לגזעי, אבל זה הכל (וראיתי כבר מספיק "גזעיים ללא תעודות" שלא מאוד דומים במראה לכלב מתועד).
היא לא ראתה את ההורים
15/05/09 08:17
11צפיות
אבל המוכר ראה והוא אדם מהימן. גם בעיני הגורה נראית גזעית לחלוטין וננסית. ובעצם זה מה שחשוב לה. היא יודעת שיש לה פינצ'רית שתגדל ותראה כמו פינצ'רית והיא מאושרת. לא היה סיכוי שהיא תיקח גור או בוגר ממכלאה כלשהי.  גם אם זה די דומה לפינצ'ר.
מאיפה יש לך את התעוזה לכתוב משפט כזה:
15/05/09 02:08
14צפיות
"נכון שיש סיכון מסויים בבעיות בריאות גטיותשבהרבעה לא מבוקרת - אבל הסיכון נמוך יחסית."

מה ההבנה שלך בבעיות גנטיות וסיבותיהן?
מה ההבנה שלך בבעיות גנטיות בגזע כזה או אחר?
מה ההבנה שלך בבדיקות שעוברים הורים וגורים לאור בעיות גנטיות אופייניות?

הבנה סבירה אני חושבת
15/05/09 08:21
10צפיות
אני מודעת לזה שיש גזעים שיש להם מחלות גנטיות יותר נפוצות ויש כאלו שלא.  ובכל זאת, במבחן התוצאה רוב הגורים הגזעיים והלא מתועדים נולדו בסדר ובלי בעיות רפואיות מיוחדות. (דרך אגב : גם במתועדים לא מחייבים בבדיקות לפני וגם בלא-מתועדים ניתן לערוך בדיקות לפני. תלוי בבעלים של הכלבים ).
º
ע"ס מה את כותבת "רוב הגורים הגזעיים"?
15/05/09 08:23
11צפיות
אורחת... כל הכבוד.
15/05/09 10:16
5צפיות
שימו לב איך היא עונה ברוגע ובנעימות, רדו מזה.
רואים שהיא אדם ברמה גבוהה, לא יורדת לרמת הכעס של המגיבים לה ועונה בענייניות.

גם לי יש גורה גזעית, ראיתי את שני ההורים.
ותעודות אין לה.

האמא שלה עברה עיקור בחודש האחרון, והגורים כולם מצאו בית חם ואוהב, שניים שלושה מהם כותבים פה בפורום.
הנה לכם, לפרצוף, לא כולם רעים ולא כולם רואים רק כסף כסף כסף בעיניים.

אם ההורים של הגורים הם גזעיים, אז גם הם יולדו גזעיים.
לא מתועדים, ללא תעודות, ללא אישור של רכז הגזע, בקיצור - כלבים בלי פוליטיקה.

כל אחד זכאי לדעתו, אבל לצאת למסע צלב כל פעם שמישהו חושב אחרת זה מוגזם.
אור, יש כאלה ויש כאלה
15/05/09 10:55
5צפיות
הבעלים של אמא של לילוש אולי לא היו תאבי בצע, אבל יש המון אנשים שכן. להמליץ למישהו לקנות מהמלטה ביתית זה פסול, כי יש הרבה המלטות ביתיות שכן נובעות מבעלים תאבי בצע, שמרביעים את הכלבה שלהם שוב ושוב רק בשביל הכסף.
יש הרבה אנשים שלא יודעים לעשות את ההבדל הזה בין אלה שיעקרו את הכלבה שלהם אחרי המלטה אחת, לבין אלה שירביעו אותה שוב ושוב. לכן חשוב להזהיר ולהסביר למה ההמלטות הביתיות הן פסולות.

אגב, אחרי כמה חודשים שאתה משתתף בפורום, וקורא על מצב הכלבים בארץ, אתה לא חושב שלתת לאמא של לילוש להמליט היה מיותר?
לפני שתתרגז, תחשוב על זה קצת בהגיון. כמו שאמרתי לך, גם פנדה שלנו מהמלטה ביתית שקרתה בטעות, ואין לי ספק שפנדה לא היתה צריכה להיוולד בכלל. חבל לי מאוד שהבעלים של אמא של פנדה לא שמר עליה יותר טוב ומנע ממנה להיכנס להריון.
הכיף שבאדישות
15/05/09 11:58
8צפיות
היא יכולה להרשות לעצמה לדבר יפה, כי היא לא זאת שאוספת את הלכלוך של כל המדינה.
היא לא קמה בשתיים בלילה למשמע גורים מיללים וחושבת איך מחר היא תסתדר איתם. היא לא זאת שדוחה תוכניות, ומבטלת לאנשים, ומקדישה את מעט הזמן הפנוי שנותר לה כדי להציל חיים של אלו שאין להם אפשרות לעזור לעצמם.
היא לא זאת שהלב שלה נקרע מסופים עצובים, לא זאת שדמעותיה שוטפות את גופם הקר של אלו שלא הצליחה להציל, ובוודאי לא זאת שמזיעה עד טיפת הדם האחרונה כדי להלחם בתחנות רוח, ואולי לתת לעוד אומלל סוף טוב.

היא יושבת בתוך מגדל השן שלה, עם כלבה הפרטי, והחיים פשוט דבש. ככזאת יש לה את כל הפריוילגיות לכתוב יפה ומנומס, בדיוק כמו שאני הייתי כותב אם הייתי מתדיין על נושא שעבורי אין לו שום משמעות, כמו הדרך הכי מהירה להכנת מרק פתטריות, או מאה גישות לפתרון משוואת שרדינגר.

בינתיים, עד שלא טעמת אפילו קצת ממה שכתבתי, לא לך ולא לאף אחד אחר שלא חווה את זה על בשרו אין כלל זכות להעביר ביקורת על הטון שלי. תתנדב יום אחד כלבייה או הסגר, ואני מבטיח לך שתחשוב על זה פעמיים.

ולגבי המשפט שלך: "אם ההורים של הגורים הם גזעיים, אז גם הם יולדו גזעיים", תסלח לי אבל זה הדבר הכי מטופש ששמעתי בחיי.
אולי אני לא ברמתה הגבוהה, אבל לפחות יש לי את השכל הישר לא לכתוב דברים שאין לי משוג לגבייהם.
רק על מנת לסבר את העיין. בגופו של כל יונק ממוצע יש כ-150 אלף חלבונים. מספיק טעות שנובעת ממוטציה בודדת, או מהחלפת חומר גנטי (שחלוף) לא תקין אחד, אפילו בנקודה אחת על פני כל גנום הכלב, תביא לקבלת כלב שיכול להיות רחוק מאוד מהתקן המקובל. אם תרצה דוגמאות אצל האדם, מחלת הציסטיק פיברוזיס, והאנמייה החרמשית נובעות שתייהן ממוטציות נקודתיות על פני הגנום הארוך שלנו. כך שאם לא יהייה תעוד מדוייק של השושלת, אתה יכול לקבל כלבים שהם נשאים לגנים מאוד מאוד לא סימטים, שכמובן יעברו לצאצאים שלהם. ככה שייתכן והגור החמוד "הגיזעי בלי תעודות" שלך יישא גן למחלה קטלנית, שאולי תתטא בכלל כעבור שנה. ואז הגור החמוד ימצא את דרכו אל הווטרינר הרשותי הנחמד, שיתן לו זריקה והגור ילך לישון לעולמים.
עדיין חושב שזה רק פוליטיקה?
שלום דים....
15/05/09 14:22
16צפיות
אינני מסכימה אתך עם המשפט:" כי היא לא זאת שאוספת את הלכלוך של כל המדינה."....
מדוע אנשים חייבים/צריכים לאסוף את הלכלוך של כל המדינה?
מדוע אתה ואחרים הופכים למצפון של הנוטשנים?
מדוע אדם לא יוכל לטפל ולטפח איזה כלב שהוא רוצה מבלי שהוא יחשוש ללכת לישון כי בלילה משאירים לו ליד הדלת קופסא מלאה בגורים בני יומם?
ויש לי עוד המון "מדועאים".....

זכותו של אדם לטפל באיזה כלב שהוא רוצה, גזעי או רב גזעי, כמובן שאני מתנגדת נחרצות לדמוי גזעי או גזעי ללא תעודות! רובם המכריע של אותם בעלי המלטות של אעלק גזעי, מרביעים רק לשם רווח כספי, כל קניה מאחד מהם מגבירה את המשך ההמלטות של כלבתו שהופכת להיות מכונת גורים....
מגדל רציני, גם אם קרתה טעות והכלבה ברחה והורבעה, לעולם לא ימסור את השגר לחנות או לסוחר כלבים, מי שעושה זאת הינו רודף בצע ומתנער מאחריותו...

ניל"י....  
אני שואל את השאלות האלו כל הזמן
15/05/09 16:59
9צפיות
הפעם האחרונה הייתה אתמול, כאשר רבע שעה לפני שיצאתי ליום הסטודנט נפלה עליי גורת חתולים קטנה שילדים מצאו ולקחו מאימה.
ובכל פעם התשובה היא אותה תשובה, מישהו צריך לעזור להם.

למרות שאייני מסכים איתך על המון נושאים, לא אלייך כוונו דבריי.
אל תביני אותי לא נכון, כל עוד ישנם מאות אלפי בע"ח שמחפשים בית, לדעתי זה מיותר ולא נחוץ להרבות כלבים גיזעיים בתור תחביב. אפשר לגדל אותם כמובן, אך ניתן לחכות עם ההרבעות עד שהמצב כאן ידמה קצת יותר למה שקורה באירופה.
למרות זאת מגדלים שעושים כל כמו שצריך, מוסרים כלבים מתועדים, לאנשים רציניים, ותמורת סכום כסף גדול שיבטיח שהכלב יישאר שם עד יומו האחרון (לא תמיד עוזר אבל מסננת טובה), אני לא אבוא אלייהם בטענות. הדעה שלי הייתה גרועה בהרבה לפני שדודה שלי קנתה את ריצ'י, לאחר מכן נכנסתי לעולם הזה קצת וראיתי שאכן יש אנשים שעבורם זה או גיזעי או כלום.

בכל מקרה, כמות החאפרים והמרביעים הפירטים, היא לדעתי גדולה הרבה יותר משל בתי הגידול בארץ. אנשים כאלו אחראים להרג ונטישה של אלפי כלבים בארץ, ומוציאים לאנשים כמוך שם ממש רע.
מסיבה זו גם הצד שלי וגם הצד שלך צריכים להתנגד לזה בכל תוקף, ושמחתי לראות את עמדתך בשרשור הזה.
רגע, רגע, דים...
15/05/09 17:21
3צפיות
אתה הדוד של ריצ' מרוסיה, שמגיע אלי למריטה?

יו.. איזה עולם קטן...

ניל"י....
אממ לא נראה לי
15/05/09 17:24
2צפיות
אמא של ריצ'י מרוסיה, אבל ריצ'י היא צברית גאה.
היא גם ריצ'בקית, בגלל זה לא ממש נראה לי שהיא הולכת למריטה (אלא אם דודה שלי החליטה שהיא רוצה סיני מצוייץ...).

סורי, נראה לי שאנחנו לא מדברים עלא ותה ריצ'י.
גזע הוימרנר
15/05/09 16:47
6צפיות
השייך למועדון הישראלי לכלבי צייד שאותו אני מכיר מקרוב בהיותי חבר ופעיל בו ( לי יש ויז'לה ) לא קשה כלל וכלל לקבל אישור הרבעה. כל מה שצריך זה לקבל ציון בתערוכה בודדת טוב מאוד לנקבה ומצויין לזכר בכיתת מתבגרים ( מעל 15 חודשים ), לעבור צילום אגן  ( כ500-600 ש"ח ) שתוצאותיו תקינות והכלב צריך לעמוד בהגבלת גיל. עלות חברות שנתית במועדון הינה 190 ש"ח רישום לתערוכת מועדון עולה 90 ש"ח. חברי המועדון שמחים תמיד לעזור למצטרפים החדשים בהדרכה והסברים ולפעמים אף מציגים את הכלבים של אלה שלא בקיעים בנושא. לרעיה לא מעט חברים חדשים שבאים לתערוכות ממשיכים להגיע ונשארים בקשר.
זה כל מה שצריך על מנת שלגורים יהיו תעודות, האם מדובר בהשקעה גדולה מדי? לדעתי לא ולכן חוסר ההשקעה מובילה לחשוב שיש סיבה לכך שאין לגורים תעודות.

אני את הכלבה שלי לקחתי מבית ללא תעודות.
16/05/09 10:35
13צפיות
אני מכיר את הבעלים, הגורים גדלו באהבה גדולה ולא חסכו מהם דבר.
האמא הממליטה עברה עיקור לא מזמן כי אוהבים אותה ולא מתכננים לעשות ממנה מפעל לגורים או "מטחנה" כמו שאוהבים פה לצייר את זה.

אני קניתי את לילוש בידיעה שהיא תעבור עיקור בהקדם שיתאפשר, היא מקבלת המון אהבה, המון יחס, וביקורים סדירים אצל וטרינר שמכיר אותה טוב.
היא עברה עיקור כאשר הגיע הזמן (איזור 7 חודשים).

לא הייתי משקיע 5000 שקלים כדי לקנות כלב, למה? ככה.

אין ספק שלראות צילומי אגן של ההורים היה נותן לי עוד שקט, ואין ספק שאם מישהו היה אומר לי "שמע, 100 אחוז שלא יהיו לה מחלות והיא תהיה בריאה וקופצנית עד לגיל 25 בו תיאלץ להרדים אותה" זה היה נוסך בי ביטחון שיש לי משהו פנטסטי ביד.

אבל מה לעשות?
העולם האמיתי איננו כזה.
אף אחד לא יודע מה יהיה מחר, וגם כלב עם בעיות זכאי לחיות.
כשקונים אוטו והוא מתחיל לעשות בעיות רציניות בגיל כמה חודשים אולי אפשר לקבל חדש ולהחזיר לחנות, אבל כלב זה לא אוטו.

נראה לכם שמעניין אותי הטיעון שהמגדל יקבל גור חזרה אם הוא "מקולקל"?????
בגיל שלושה וחצי חודשים לי וללילוש היתה מערכת יחסים אמיתית, ולא הייתי חושב בכלל להחזיר אותה לכל מקום שהוא אם היא לא היתה בריאה מספיק.

שום דבר לא בטוח בחיים.
ומי שקונה כלב עם תעודות, עושה את זה בידיעה שעל גורים אפשר לקבל יותר כסף (לא אומר שזו הכוונה הראשית).

אני אשמח לדעת כמה אנשים פה שילמו 5000 ש"ח ומעלה על כלב גזעי וסירסו אותו או עיקרו אותה בהקדם..
תודה.
בני כמה הכלבים שאת מדברת עליהם?
15/05/09 12:31
5צפיות
אחוז גדול מאוד מהבעיות הגנטיות מתגלות בגיל מבוגר- 5 ומעלה (כמו בעיות אגן, בעיות לב, וכו').
עולם עקום
15/05/09 02:44
5צפיות

נו, ולא בא לך לפנות לאותה אישה ולשאול אותה: למה דווקא גזעית?
הרי כלבים במימדים של פינצ'ר בצבע חום יש בשפע. מדוע לקנות ולעודד מכירת כלבים, ועוד מחנות חיות?

זה שיש אנשים כאלה (גזעניים) לא אומר שעלינו להתיאש, ולקבוע שכלבים מעורבים לא יזכו לבית מצד אנשים מסויימים. אלא רק מהווה תמריץ לעורר מודעות ולהסביר נגד התופעה.

אולי ההתנהגות הזו מגיעה מבורות. אולי אלו אנשים שלא נחשפו לכלבים מעורבים ולא יודעים שכלב הוא כלב.
בכל מקרה אני מסכימה איתך בכך שאני לא רואה הבדל בין כלב עם תעודות וכלב בלי תעודות. אבל לא הייתי עושה מעשה שמעודד המלטות בכל מקרה (כמו אימוץ גורים מהמלטה ביתית).
וזה נכון שכל נושא ההרבעה בעייתי מבחינה בריאותית - גנטית. זה נכון לכל הכלבים הגזעיים, מה ההגיון לזווג כלבים דומים כל כך?

הבעיה שלי עם אותה אישה היא מה קורה עם שאר השגר של הפינצ'רים? מה קרה לכלבה? לכמה מהם יהיו גורים בעתיד?
כל עוד מדובר על עיסוק כלכלי שיש לו דרישה, אני לא רואה את טובת הכלבים, ואני חוששת שצאצאי הפינצ'רים האלו בסופו של דבר גם יגיעו לרחוב ולעמותות.
ברור ששאלתי ואפילו
15/05/09 08:25
4צפיות
הלכתי איתה לראות גורים מעורבים לאמא פינצ'רית גזעית ואב לא ידוע (המלטה ביתית) והיא לא רצתה. משום מה חשוב לה שזה יהיה פינצ'ר גזעי.  גם אני לא מבינה את זה בעיקר בגלל שמדובר בפינצ'ר שהוא די דומיננטי במראה שלו. יש המון גורים וכלבים שדומים לפינצ'ר.  
אבל את הדוגמה הבאתי כדי להראות שיש אנשים שיהיו מוכנים להשקיע רק בכלב שהם רוצים שיהיה מבחינת גזעיותו - ולכן הגורה שלה לא תופסת מקום של גור אחר.
ככל הנראה אני מדבר אל עצמי
15/05/09 11:40
10צפיות
כי את ממשיכה לחזור על אותה המנטרה.
הכלבים הבריאים והמטופחים שאת מכירה, הם רק אחוז זעיר מאלו שנמסרים מהמלטות ביתיות.
תסעי יום אחד לכלבייה ותיראי כמה לא "גיזעיים בלי תעודות", נמצאים שם.
על כל גור כזה שכן מגיע לבית טוב, ישנם עשרות גורים שלא מצליחים, איך אני יודע? כי אני מבלה את רוב סופי השבוע שלי בלנקות את החרא של אותם גורים, ולדאוג שיהיו אנשים שישחקו איתם כדי שלא יפתחו פוביות מבני אדם.

תמיכה בסחר בכלבים לא מתועדים, היא כמו עידוד להתעללות נוראית כי מכל הגורים האלו, אחוז בודד יסיים את חייו בבית אליו נמסר מההתחלה.

ומשהו לגבי מחלות גנטיות, כאשר את אומרת שהסיכוי קטן, את מבססת את הדברים שלך על משהו?
כי את מבינה, אחרי כל לימודי הביולוגיה שלי, עוד לא מצאתי דרך אחד לחשב הסתברות של מחלות שאיינן מנדליות (שתלויות בגן אחד). רוב הבעיות התורשתיות תלויות בכמה גנים, חלקם הגדול לא ידוע לנו בכלל, ואצל אלו שכן ידעו לא תמיד מכירים את מנגנון התורשה. אז איך בדיוק הגעת למסקנה שהסיכוי קטן??
גם בקרב חוגי כלבנות מקצועיים, רוב הבדיקות נעשות אחרי ההמלטה, וגורים שאיינם עומדים בתקן לא מורבעים. אבל אפילומ עם ההקפדה של ברירה שלילית כנגד מחלות גנטיות, הן עדיין מופיעות באחוז גבוה בקרב כלבים גיזעיים, בגלל שזה משהו שקשה מאוד לחשב ולשלוט עליו. אז איך הגעת לכך שהסיכוי נמוך יחסית?
אולי היית מאוד רוצה שזה יקרה, כמו שהיית רוצה שהמצב האידיאלי אותו את מתארת, לגבי כלבים מטופחים ומאושרים וחסרי תעודות בהמלטות ביתיות יתקיים, אבל זה פשוט התעלמות הממציאות.

בינתיים את מדברת על דברים שאין לך מושג לגבייהם, ובדרך עושה נזק רב. אז אני שוב מבקש ממך, בתקווה שאולי הפעם לא יצא שאני מתכתב עם עצמי, תפסיקי עם זה.

למי שאין כסף לקנות גיזעי שייקח מעמותה, אם לא מתאים לו שילך לקנות כלב "בטויסאראס", זה הכלב היחיד שמתאים לאנשים שבוחרים את כלבם לפי המראה בלבד.
סורי, לא.
15/05/09 14:46
9צפיות
את לא תחליטי מה יעשה "מי שאין לו כסף" בכסף המועט שיש לו.
את חצופה ומגזימה בפסיקות שלך.

תמיד יהיו אנשים שירביעו כלבים בשביל הכסף (גם כלבים עם תעודות לא מורבעים לשם שמיים בובה'לה...), ובעיות הגנטיקה החלו בדיוק כשהאדם החל לשבח גזעים ולהרביע קרובים עם מוטציה גנטית (אחרת איך כול בני הגזע נראים זהים?!).

זכותו של כל אחד לבחור רכב שיתאים לו, בית שיתאים לו, אם הוא מאמץ ילד, הוא גם יבחר ילד שיתאים לו (ואו, מה? באמת? מאמצים ילדים לפי מראה?!! - בטח.) וישלם המון כסף בשביל למצוא ילד עם מראה שיתאים לו (תיתממי עד מחרתיים, זו המציאות).
אז גם עם כלבים זה לא חייב להיות שונה.

אולי תספרי גם לאנשים שמאמצים ילדים שמוטב שיקחו מה שנותנים להם, ולא משנה איך הילד נראה או מתנהג, ואם לא מתאים להם לקחת על "עיוור" שילכו ויקנו בובה במקום.

פתאום את לא נשמעת כ"כ נאורה...
לא.. את האמת שאתה יצאת לא ממש נאור
15/05/09 15:39
9צפיות
בהודעה הזאת..
אני מראה לך את המציאות,
16/05/09 01:31
6צפיות
זכותך המלאה היא להמשיך להתעלם ממנה.
אתה מראה לי את המציאות?
16/05/09 12:11
10צפיות
חמוד שלי, אני את המציאות מנקה אחרי עם ישראל כבר שלוש וחצי שנים..
בצבא קראנו לזה ש.ג. (שגעון גדלות)
16/05/09 17:41
6צפיות
נפולאון, מאחוריך....
ואצלנו קוראים לשכמותך ז.ש
16/05/09 20:28
9צפיות
תבין את הר"ת לבד..
יאללה תראו מי עצבני עכשיו
15/05/09 17:09
13צפיות
דבר ראשון, למקרה שעיברית שפה קשה, אם אני רושם בלשון זכר, משמעו בדרך כלל שאני זכר (יענו XY, אם עסקנו בגנטיקה).

כל בני האדם דומים כל כך בגלל צואר בקבוק גנטי, משערים כי התרחש לפני כ-100 אלף שנים, הרג את רוב האנושות, והותיר את כולנו מאוד דומים זה לזה ומאוד חשופים למחלות גנטיות. לך תדע כמה בעיות בריאות היו נמנעות אם היה לנו קצת יותר פול גנטי.
אותו הדבר בכלבים, כאשר מכליאים בתוך המשפחה ומרביעים אחים ובני דודים, מקטינים כל פעם את המאגר הגנטי, מקבלים כלבים חולים שסובלים ממגוון בעיות. גם בעיות בריאות וגם התנהגותיות יכולות לנבוע מפאקים גנטיים. גם יחס מחפיר לגורים והפרדה מוקדמת מהאמא תורמים את שלהם. אצל מגדלים שעקובים אחרי שושלות ומנסים לברור את הגנים לפחות לפי הפנוטיפ, זה עוד איכשהו ניתן לשליטה. אבל במקומות שהכלבות חיות במכלאות בטון מטר על מטר, אף אחד לא שם מה יקרה לגורים אחרי שהם יקבלו את הכסף עלייהם.
אם מישהו פוגע בבעלי חיים, אני לא רק אקבע לו מה לעשות, אלא אני גם אלחם בשביל שאותו אדם יקבל את העונש המגיע לו.
אני אעשה את זה באיזה טון שבא לי, ואקבע את הקביעות שנראות לי מתאימות.אם יש לך בעייה עם זה אתה מוזמן לדלג על הודעותי מעתה והלאה.

אה, ואנשים שבוחרים ילד לפי המראה שלו, הייתי מעדיף לגדול בבית יתומים בברית המועצות מאשר להגיע אלייהם. לאנשים כאלו לא הייתי נותן לגדל חוות נמלים. מצד שני מה אפשר לצפות מאדם שמשווה בהודעה אחת, כלב ילד ורכב.
לגבי ילדים
15/05/09 17:25
9צפיות
יש כאלו שמאמצים ילדים שנראים דומה למשפחה המאמצת, כדי שלא יבלוט מידי שהם מאומצים.
יש גם כאלו כמו הדודים שלי שגרים בארה"ב, שאימצו שני ילדים קוריאנים. מה שכן, זה מצריך סביבה סובלנית.

סתם הערה בצד
נורא לדעתי לאמץ ילד לפי המראה שלו
15/05/09 17:32
11צפיות
ואני לא כל כך בטוח למה צריך סביבה סובלנית לאימוץ ילדים שניראים שונה.
אנשים כאלו צריכים לקבל את כל המחאמות שבעולם לדעתי.
דים, אתה חי בחלום
16/05/09 17:02
10צפיות
קודם כל מקריאה של הדברים שאתה כותב כאן אתה מצטייר כבן אדם מקסים ואני מלאת הערכה לכל מה שאתה עושה למען חיות... אבל לא כולם כמוך לצערינו...

רוב האנשים שרוצים כלב חולמים על משהו מסויים, לא חשובות להם תעודות, אבל הם רוצים כלב שיראה כמו ויתנהג כמו... - מודה ומתוודה שגם לי זה היה חשוב כשאימצתי את נונה... חלמתי על לברדור זהוב ורציתי רק כלב כזה. היו לי שלוש אפשרויות, יכולתי לשלוף הרבה מרשרשים ולקנות לברדור גזעי עם תעודות ממגדל, יכולתי לשלוף פחות מרשרשים ולקנות לברדור בלי תעודות ממטחנת גורים (אז עוד לא הייתי בפורום ולא הכרתי את המושג)... אני בחרתי אפשרות שלישית ואימצתי לברדורית בוגרת ממשפחה שעמדה למסור אותה לכלביה אבל חלק גדול מהאנשים בוחרים באופציה הראשונה והשניה... וזה לא בגלל שהם לא אוהבים כלבים אלה בגלל שהם רוצים משהו מאוד מסויים ורוצים רק אותו. ולא, לצערינו זה שהם השקיעו הרבה מרשרשים בכלב הזה לא מבטיח שהם יגדלו אותו בנאמנות כל חייו... לפעמים אחרי כמה שנים נמאס להם מהמשחק הזה והם עוברים הלאה וזורקים את הכלב לכלביה... סורי... זה העולם... גם בישראל וגם במקומות אחרים בעולם...

גם באיצוץ ילדים אנשים מקבלים תמונות של מספר ילדים ומתוך התמונות בוחרים ואז נוסעים לפגוש את הילד שבחרו ולפעמים הם מחליטים לא לאמץ אותו כי הוא לא נראה חמוד כמו בתמונה... מגעיל מרושע אבל אמיתי.

אני מסכימה עם כל הטעונים שלך שאהבה אמיתית לא נמדדת במראה חיצוני... אבל בעולם השטחי שבו אנו חיים רוב האנשים כן בוחרים דברים לפי המראה החיצוני שלהם.

אין לי שום נקודה בהודעה הזאת... אתה צודק והדברים שאתה אומר נכונים אבל המציאות היא, לצערינו, אחרת...
על מה אתה מדבר? אני עצבני??!!
16/05/09 01:34
5צפיות
פחחח....
פתח את העיניים חביבי, ותראה את העולם.

תזכיר לי רק כמה אנשים ביום באים אליך בשביל לבקש רשות אם לקנות גור ממגדל ביתי?
צא והלחם, אבל אני מאחל לך להתבגר קודם ולפקוח את העיניים, ברצינות גמורה וממש בלי כעס.
לא באים לבקש רשות
16/05/09 09:39
11צפיות
באים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה, ולא אליי אישית אלא לעמותה שאני מתנדב בה, או כאן על גבי הפורום.
כל אדם כזה שאיינו מאמץ כלב מהרבעה פרטית/מטחנת גורים/חנות חיות, הוא בעייני ניצחון קטן. כל גור קטן שלא יוולד לעולם של סבל, הוא בעייני הצלת עולם ומלואו.

אתה יכול להשלים עם המציאות, (וזה נכון לכל תחום אפשרי), או שאתה יכול להחליט שאתה משנה אותה.
אם בעיינך להתבגר משמעו להפוך לקונפורמיסט, אז העסק הזה לא בשבילי.
אידיאלים לא נעלמים אחרי גיל 20, אלא אנחנו הורגים אותם במו ידנו, ע"י התירוץ האידיאלי של "ככה עובד העולם".
קצת חוצפה לא תזיק
16/05/09 14:52
5צפיות
מול אנשים שעושים רק מה שטוב להם.
נכון, זכותו של כל אדם לבחור כלב שמתאים לו, זכותי להגיד שזה לא מוסרי.
אדם שרואה כלב שזקוק לבית ואחר כך מזמין או יוצר גור חדש, מתעלם לחלוטין מסבל ומצוקה.  
לפעמים המציאות מכניסה עוד גורמים שראוי להתחשב בהם.
זכותי לשנוא אדם שנוהג בהאמר (3 ק"מ לליטר) וממלא לי את האופניים והריאות בפיח.
זכותי לעקם את האף בכל פגישה עם כלבה גזעית לא מעוקרת.
אני חושבת שהכל תלוי באיך אתה תופס את המצב כיום.
אם המצב היה גרוע מספיק בשבילך, היית משנה התנהגות והחלטות מסוימות.
אני לא יכולה לשכנע אדם שאדיש לסבל, אבל כן לנסות לעורר מודעות לכלבים שזקוקים לעזרה אצל אנשים שלא יודעים על כך.

אתה לא מדבר אל עצמך
15/05/09 18:09
12צפיות
אבל תבין שגם אם אתה משוכנע בצדקת דבריך, לא כל השומעים חייבים להסכים איתם, גם אם הם מבינים אותם מצויין.
אני מכירה ה-מ-ו-ן המלטות ביתיות (גזעיות ולא גזעיות) ולא נתקלתי באף גור עם בעיות בריאות.     מספיק שתעיף מבט בלוחות יד2 כדי להבחין שמדובר בהמוני גורים, 99 אחוז לא מתועדים.
למה אנשים מזווגים? מהמון סבות. הסיבה העיקרית היא מסחר. אם יש ביקוש והמחיר טוב וההשקעה מינימלית, אנשים הולכים על זה.   יש שמזווגים כי הם מאמינים שהמלטה אחת טובה לכלבה ויש שמזווגים כי הם רוצים המשכיות לכלבים שלהם.  מה שבטוח זה שכל עוד יש שוק - ימשיכו ההמלטות.
ומה לעשות שיש שוק? בראש השרשור ביקש הכותב להשיג גור מלטז גזעי. יש לך להציע לו אחד מאיזו מכלאה? לא. כי אין גורי מלטז במכלאות. יש מעורבים, אלה שטיפה דומים או כלבים בוגרים עם בעיות בריאות/התנהגות (וגם זה אין כרגע עד כמה שידוע לי).
אתה בהתנדבותך רואה הרבה כלבים - אל תגיד שאתה רואה הרבה כלבים גזעיים. כי אין הרבה. בטח לא מסוג כלבי השעשועים הנדרים יותר. וגם אם מגיע אחד כזה לכלביה/עמותה הוא נלקח באותו שבוע.
אפילו העמותות עצמן לוקחות עבור כלב גזעי לא מתועד סכום גבוה יותר מסל האימוץ הרגיל....
גורים בטח שאין. אין שיצו, מלטז, פודל טוי, ווסטי, קוואליר, פקינז ועוד.    גם לא בוגרים.
אז מי שרוצה רק ודווקא גזעי ימצא אותו או דרך מגדלים "מורשים" ואם לא , אז דרך מרביעים פרטיים.
לי התעודות לא חשוב. חשוב בעיני לא לקנות גור שנולד לתוך בית גידול שמורכב מכלובים וכמעט ללא מגע אנושי.  גם אם הוא מתועד.   לא רואה פסול בקניית גור ממגדל ביתי.
לנו יש את שוש, שהיא פקינזית לבנה וננסית עם אופי מדהים.  אין לך מושג כמה אנשים עוצרים אותי ברחוב כדי לשאול אם ומתי אני מתכוונת לזווגה ושאלו פעם אם היא זכר, כי חיפשו זיווג לכלבתם.   בייחום הקודם שלה השכן שיש לו שארפיי (גזעי לא מתועד) ניסה לשכנע אותי חצי שעה לזווג אותה כי הוא רוצה גורה כזו ואפילו הבטיח לשלם 5000 ש"ח עבור גורה כזו לבנה.
הסיבה האמיתית שאני לא אזווג אותה אף פעם היא לא הגורים שבמכלאות ולא הגורים הנטושים.   השכן שלי לא יקח גור נטוש במקום גורת פקינז שהוא רוצה. הסיבה היחידה היא החשש לכלבה עצמה. שאני יודעת שעלול לקרות לה משהו בהמלטה וזה כבר מספיק לי כדי לא להכנס לעניין הזה.
אבל אני בהחלט מבינה אנשים שהפיתוי עבורם גדול.    ברגע שהשוק יהיה רווי כבר (ולדעתי הוא כבר די רווי בפקינזים) - אנשים יבינו שלא משתם ויעצרו.
בדיוק כמו בפינצ'רים. השוק רווי מהם עכשיו עד שאפשר לקנות גור גזעי מתועד באלף ש"ח בלבד.
ואל תניח לגבי הנחות (כן/לא מנקה את הזבל של העולם). לא חייבת כלום ולאף אחד.   אני לא הולכת לחפש גורים נטושים ולא מציעה את עצמי לאומנה לגורים שנמצאו. אבל טיפלתי ומסרתי כל גור שנקרה בדרכי מאז היותי ילדה. אצלנו אני לא נתקלת בכלבים נטושים (מלבד פעם אחת שהונחו בקופסה בחצרנו) ובגורי חתולים טיפלתי פעמים רבות.  וגם במכלאות הייתי לא פעם אחת.  וכל זה לא משנה את דעתי בעניין הכלבים הגזעיים. אם מישהו ירצה גור מעורב, ממש לא אמליץ לו לקחת מהמלטה ביתית. קודם יש מכלאות. אבל גור גזעי? אין במכלאות ולכן הולכים לאיפה שיש.
ולא אתה תקבע מי רשאי או לא רשאי לגדל כלב ועל מה מותר או אסור להתפשר.
טוב עייפתי
15/05/09 20:23
10צפיות
תעשי מה בא לך, אני אומר לך פה איך תוכלי לתרום קצת להצלת חיים, בלי לקום מהכסא. את מזלזלת בזה ובטוחה שאת יודעת יותר טוב מכולם. את לא שונה בכך מ-90 אחוז מהישראלים, בגלל זה המצב של הבעלי חיים פה נראה כמו במדינת עולם שלישי. פשוט חשבתי שלמישהי שמציגה את עצמה כאוהבת בע"ח, יהיה איכפת ממשהו נוסף חוץ מהכלב הפרטי שלה.

אני אספר לדוג דה בורדו, לבוקסר לדלמטי לרועה גרמנית, לסמוידית, לצי'ן ולתחש הדמוי גיזעיים שכרגע נמצאים אצלנו שהם בכלל לא אמורים להיות שם, כי מישהי באינטרנט כתבה כך. מי יודע אולי יקרה איזה קסם ופתאום כולם ימצאו בתים.
מאיפה את חושבת שהם הגיעו אם לא מהמלטה ביתית לא מתועדת.

קיצר, פשוט עצוב, באמת שאין לי מה להוסיף יותר.

מחלוקת עקרונית...
15/05/09 20:35
6צפיות
דים, נראה לי שעיקר המחלוקת שלך עם האורחת נסובה סביב הסוגיה העקרונית של 'קו אדום'...

אורחת אומרת, 'יש ביקוש. ההיצע איננו עומד בתנאים, על כן יש לאפשר אספקה גם ממקורות היצע פחות 'טובים'. זה שהם פחות 'טובים' - אבל כל עוד הם לא מתעללים בכלבים בצורה ברורה [קו אדום] - עדיין הופך אותם לרצויים.'

אתה לעומת זאת אומר, 'יש ביקוש אבל אם ההיצע מגיע ממקורות לא 'בטוחים' הרי שזה היצע פסול. הקו-האדום הוא בדיוק בנקודה שההיצע מגיע ממקום לא מאושר. היצע כזה הוא חלק משרשרת שמייצרת סבל - אם לא לאותו גור שנמכר אז לשאר הגורים - על כן הקו האדום הוא בהיצע ממקומות חסרי פיקוח קפדני.'

מכאן הסוגיה העקרונית מתפצלת: אתה אומר - כל עוד אדם מעודד קניית גורים ממקום לא מפוקח הוא תורם לפגיעה מתמשכת במצב הכללי של כלבים בארץ; אורחת אומרת - כל עוד אדם קונה גור שהוא חפץ בו ומטפל בו כיאות, אין הוא אחראי לגבי שאר העוולות שמתרחשות מידי ספק הגורים.

המחלוקת היא גם ההבדל בין ההתבוננות ברמת המיקרו לרמת המאקרו... והיא ישימה למגוון סוגיות רבות (מכוניות, מחזור וכו')...
כן תיארת את זה במדוייק
16/05/09 09:32
10צפיות
ויש עוד דברים שלא הזכרת, כמו למשל העבודה שרכזי גזע לא מעטים יסכימו לקבל אלייהם גור שנולד אצלם ונזרק מביתו, זאת לעומת כל מני מרביענים פרטיים שיצחקו לך בפנים.

בכל מקרה, חשוב לי להבהיר, לא ביקשתי שמישהו יפעל באופן אקטיבי למען כלבים נטושים. רק ביקשתי מהאורחת שתפסיק להמליץ על הרבעות פירטיות (כלומר לא מתועדות), כמקור לגיטימי לרכישת גורים.
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום