לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום כלבים! 

הפורום הוא פורום כלבים, למען כלבים.

מטרתו העיקרית של הפורום הינה העלאת המודעות למצבם של הכלבים בישראל, בשאיפה תמידית לשיפורו.

הפורום מקדם הצלה ואימוץ, מעודד פיקוח על התרבות כלבים בדרך של עיקור וסירוס וקורא לכל בעלי הכלבים לדאוג להם לטיפול איכותי ומושכל למשך כל ימי חייהם.

הפורום משמש כבמה למתן עיצות ומידע בנושאי גידול כלבים, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הגולשים מוזמנים לחלוק מחוויותיהם המשותפות עם חבריהם ההולכים על 4, לשאול שאלות ולתרום מהידע שלהם לטובת גולשים אחרים.

בפורום כותבים מספר מאלפים ווטרינרים מוכרים המזוהים ע"י ניק צבוע אדום. אנו קוראים לגולשים להעזר באנשי המקצוע בבואם לבחור את הדרך הטובה ביותר להתמודד עם בעיות ודילמות שונות. יש לציין שאנשים אלו כותבים בפורום בהתנדבות, ועל כך תודתנו להם.

בפורום פעילים מתנדבים ועובדים בעמותות השונות, והפורום משמש במה מרכזית להצלת כלבים בארץ. הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

ע"מ להנעים את השהייה בפורום:

אפשר להתעדכן בתקנון הפורום (לינק מהעמוד הראשי של הפורום).

הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לאותו נושא נכללות הודעות בנושאים שונים הנשאלות על ידי אותו משתמש שלו הודעה ראשית אחת בדף הראשון או אותו נושא המתדיין ע``י כמה אנשים).

יש לשמור על רמת דיון מכובדת.

הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה.

העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ הוט' הפרטי/הקבוע ולהביא את הכלב/ה לבדיקה.

אין לפרסם מודעות זיווג. לזיווגים יש לפנות לרכזי החוג. את הפרטים ניתן למצוא בקישורי הפורום בקטגוריה המתאימה.

הודעות למכירת גורים וכלבים תימחקנה. אנחנו מתנגדים למכירת כלבים שאינם גזעיים.  מכירת כלבים גזעיים צריכה להיעשות אך ורק דרך רכז הגזע. גורים שאינם גזעיים צריכים להמסר תחת סינון מוקפד ותמורת דמי רצינות. נשמח להעשיר את הידע שלכם לגבי מסירה נכונה ובטוחה של גורים.

למערכת תפוז לוחות מובנים לכל פורום. אין לפרסם מודעות מכירה בפורום (הודעות כאלה ימחקו) אלא להשתמש בכך בלוח המודעות.

הודעות הקשורות לאופן ניהול הפורום יש להעביר אלינו במסר אישי או להנהלת הפורומים ולא על גבי הפורום.

שיחות נפש ניתן לנהל במערכת המסרים או מערכת הצ'טים. גולשים אשר הודעתם תמחק מהפורום בגלל עבירה על אחד מכללי התקנון, יקבלו הסבר על סיבת המחיקה במסר אישי. גולש אשר ימחקו שתי הודעות שלו באותו נושא, יחסם מהפורום.

כמו כן, אתם מוזמנים לפנות אלינו אישית דרך מערכת המסרים בכל נושא הקשור לעניין. גלישה נעימה! OrlyNL ו meedas

הפורום לא מהווה תחליף להתייעצות / ביקור אצל וטרינר ואין אחריות על מתן העיצות הניתנות בפורום. תקנון הפורום.  רוצה לאמץ כלב? - הכנס לקישור ותתאהב.  מצאת כלב? היכנס לכאן!   קישורים למרפאות חירום
המשך...
הודעה חדשה

קולר נגד נביחות

מאת: kanman
10/08/08 20:17
היי יש לי כלב לברדור מעורב בן 12 שנים בערך, הוא עד כה גר רק בבית אחד, ושם היה נובח כאשר היה נשאר לבד, אבל מכיוון שהבית היה גדול הנביחות שלו לא היוו עניין יותר מידי, כיום עברתי אני לגור עם חברתי בבית חדש והכלב עבר איתנו, הנביחות ממשיכות, הרבה יותר גרועות מבעבר וכרגע גם אני צריך להתמודד עם שכנים שמשאירים לי פתקים על הדלת, דיברתי עם מאלף כלבים והומלץ לי קודם לנסות את הגישה ה טבעית, להתעלם מהכלב 5 דקות מהכניסה לבית ולפני היציאה מהבית, להביא לו כדורים המכילים תמצית st jhons wart, שאמורים לעזור לו עם חרדת הנטישה, אני לא רואה את הפיתרון הזה עובד, הכדורים משפיעים עליו מיידית אבל השפעתם עוברת באותו אופן, אני ממשיך לטפל בבעיה מהפן הפסיכולוגי אבל באותו הזמן התסמין של הנביחות חייב להיפסק, כרגע אני עובד במשמרות אז אני בבית רוב הזמן ושאני לא חברה שלי כן, אבל עוד מעט אני מתחיל לעבוד במשרה מלאה ואז הוא יצתרך להיות לבד במשך רוב היום.

אז מה אתם אומרים, פשוט לקנות קולר כזה דרך המאלף? והבנתי שיש מספר סוגים, כאלה עם תמצית סיטרונלה וכאלה שמפיקים צליל בתדר גבוה, ממה שקראתי זה נראה כאילו לאלו עם התמצית יש סיכויי הצלחה גבוהים יותר...

תודה מראש.

תגיות:
קולר נגד נביחות
<< ההודעה הנוכחית
10/08/08 20:17
277צפיות
היי יש לי כלב לברדור מעורב בן 12 שנים בערך, הוא עד כה גר רק בבית אחד, ושם היה נובח כאשר היה נשאר לבד, אבל מכיוון שהבית היה גדול הנביחות שלו לא היוו עניין יותר מידי, כיום עברתי אני לגור עם חברתי בבית חדש והכלב עבר איתנו, הנביחות ממשיכות, הרבה יותר גרועות מבעבר וכרגע גם אני צריך להתמודד עם שכנים שמשאירים לי פתקים על הדלת, דיברתי עם מאלף כלבים והומלץ לי קודם לנסות את הגישה ה טבעית, להתעלם מהכלב 5 דקות מהכניסה לבית ולפני היציאה מהבית, להביא לו כדורים המכילים תמצית st jhons wart, שאמורים לעזור לו עם חרדת הנטישה, אני לא רואה את הפיתרון הזה עובד, הכדורים משפיעים עליו מיידית אבל השפעתם עוברת באותו אופן, אני ממשיך לטפל בבעיה מהפן הפסיכולוגי אבל באותו הזמן התסמין של הנביחות חייב להיפסק, כרגע אני עובד במשמרות אז אני בבית רוב הזמן ושאני לא חברה שלי כן, אבל עוד מעט אני מתחיל לעבוד במשרה מלאה ואז הוא יצתרך להיות לבד במשך רוב היום.

אז מה אתם אומרים, פשוט לקנות קולר כזה דרך המאלף? והבנתי שיש מספר סוגים, כאלה עם תמצית סיטרונלה וכאלה שמפיקים צליל בתדר גבוה, ממה שקראתי זה נראה כאילו לאלו עם התמצית יש סיכויי הצלחה גבוהים יותר...

תודה מראש.
º
הקפצה
10/08/08 20:44
31צפיות
אחנו קנינו קולר שמשפריץ
10/08/08 21:47
69צפיות
תמצית ציטרונלה (ריח לימון) וזה עבד פלאים למשך ארבעה ימים ואז, משום מה, היא פשוט התחילה להתעלם מזה, נובחת ונובחת וזה משפריץ ריח עד שהמיכל מתרוקן וזה פשוט לא מזיז לה.
המאלף אמר להחליף את זה בקולר עם זרם חשמלי.
לא מרגיש לי נכון, בינתיים עברנו לישון בסלון כדי שהיא תהיה לידנו, והיא שותקת, בינתיים..
לשאלתך - על הציטרונלה אני לא יכולה להמליץ מנסיון, כי זה מה שקרה אצלנו, אבל בעל החנות (שהסכים לקבל את הקולר בחזרה אפילו שהוא קצת לעוס, מאוד יפה מצידו) אמר שמעולם הוא לא נתקל במקרה שזה לא מפריחע לכלב..
אז אולי אצלך לא יהיה מקרה נדיר כמו אצלנו, תנסה.
אולי תחפש חנות שתהיה מוכנה מראש לסכם איתך שאם זה לא יעבוד הם יקחו בחזרה.
בהצלחה!
אחלה
10/08/08 21:58
35צפיות
האמת שזה בדיוק הפחד שלי, לכלב שלי יש את הנטייה פשוט להתעלם מדברים שמכאיבים\מקשים\לא נעימים לו, קנינו ריתמה בשבילו זה הזיז לו לבדיוק שבוע.... אם יש לו מכה כלשהי או כאב כלשהו הוא בחיים לא מיילל אני או מוצא את זה בעצמי או רואה את זה עליו כאשר הוא הולך...

אני חושב שאני ינסה את זה רק בגלל שאני ממש נגד הקולר עם הזרם....

תודה !

עוד דעות אנשים?
לא, לא, לא.
10/08/08 23:06
41צפיות
קולר נגד נביחות (לא משנה מאיזה סוג) לכלב שחשוד כנובח מתוך חרדה אסור בתכלית האיסור ויכול לפגוע בכלב.
מה גם שסביר שלא יעצור את הנביחות אלא יגביר אותן.

אילוף לוקח זמן וחשוב לעשות את כל התרגולות הנחוצות, מעבר לכדורים וכו'.
הדרך הטובה ביותר להתמודד עם השכנים היא לדבר איתם (/לשים להם מכתב מנומס בתיבה) ולהסביר שהכלב נמצא באילוף וזה יעבור בקרוב.
יותר מזה, שכנים משתפי פעולה הם לטובתך ויוכלו לומר לך בדיוק מתי הוא נובח וכמה זמן.

בהצלחה,
אור
מה האופציות?
11/08/08 10:48
32צפיות
אם אמרנו שהנביחות הן תסמין, אז מה הבעיה לטפל בתסמין תוך כדי המשך טיפול בבעיה? אני לא הצעתי להפסיק את הכדורים או את הטיפול ההתנהגותי, פשוט כרגע אני חייב שהנביחות יפסיקו....

ד"א לא יודע אם זה קשור אבל הוא גם בוכה שאנחנו הולכים לישון והוא נמצא ממש מאחורי הדלת של החדר שינה....
בשום אופן לא לעשות שימוש בקולר נגד נביחות
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
11/08/08 20:02
60צפיות
בכלב שסיבת הנביחה אינה ידועה.
במקרה שלכם, זו התעללות ממש. הכלב מודיע במשך שנים על גבי שמשהו מציק לו ומשהו לא בסדר מבחינתו ואתם בחרתם להתעלם. בחרתם להתעלם מצרכיו הנפשיים לשקט ושלווה. כלב שנובח אינו רגוע.
עכשיו, כאשר הנביחות אינן "מתאימות" לכם אתם בוחרים להשתיק אותו ולהעלם כליל ממצוקתו תוך שימוש באביזרים שכל מטרתם אינה טיפול התנהגותי, אלא סימפטומטי בלבד.
פיו של הכלב הוא כלי הביטוי שלו....נראה לה הוגן להשתיק אותו כשזה מנסה לומר לך משהו?

הכלב שלכם נובח מסיבה מאוד מסויימת. במקרה שלכם, זה גם הפך לדפוס התנהגות קבוע, התנהגות שהשתרשה והוא כבר התרגל אליה, אם תרצו, קיבעון התנהגותי. לפעמים ההתנהגות מושרשת כ"כ, שאפילו אם אין כבר בעיה ספציפית, היא ממשיכה בגלל שהכלב כבר התרגל להתנהג כמו שהוא מתנהג, במקרה שלכם, נביחות. כלבים נוטים לחזור על התנהגויות שהם מכירים, הם לא מחפשים התנהגויות אחרות ורבים מהם זקוקים להדרכה הכוונה על מנת לעזור להם למצוא התנהגות אחרת טובה יותר לנו ולהם.
אין פלא שעם המעבר לדירה החדשה הכלב מגלה יותר מצוקה מבעבר מאחר והוא עובר הסתגלות.
הפן הפסיכולוגי שאותו ציינת טרם מולא עד תום (לפי מה שכתבת) ויש עוד פעולות רבות שיש לעשות לפני שעושים שימוש בקולרים הנ"ל.
תרופות ללא טיפול התנהגותי אינן יעילות, נוכחת לדעת בעצמך.
טיפול בקולרים הנ"ל ללא טיפול תומך יכולים להחריף את הבעיה ובמקרים מסויימים אף גובלים בהתעללות.

מקווה שתעשו את ההחלטה הנכונה.
אשמח לעזור.
עזרה
11/08/08 20:48
21צפיות
אוקיי אם אתם אומרים שאסור בתכלית האיסור להשתמש בקולר, גם אם אני עדיין מטפל בו מבחינה התנהגותית וגם בעזרת כדורים אז מה אני יכול לעסוק בשביל לזרז את התהליך אילו "תרגילים" אתם מציעים שאעשה עם הכלב, אני פתוח גם להצעות אשמח לעזרתכם
די כבר תנו לטבע להישאר טבע
11/08/08 20:55
28צפיות
כלבים נובחים מטבעם שמבטאים רדש כאב או שמחה נהמות משחק היכולת לבטא,כנל בני אדם נראה לכם הגיוני לבטל את קולכם.

יש דברים שלא צריך להתערב בהם תנו לטבע לעשות את שלו.

מה זא מפריע העולם לא שייך לאדם בלבד ולא כל מה שמפריע לו הוא יחסל בדרך,מה שקורה בעולמינו הרע,חלאת המין האנושי.

גם להרבה אנשים מפריע מוזיקה באעש גבוה עד מאוחר בלילה למה לאדם זה מותר למה לא באים מפוצצים אותם ושוברים להם את מערכת הסטיריאו למה???

תתעוררו כבר ותעזבו תטבע לנפשו,מה שיקרה בסוף יהיה זה עולם שקט ומשעמם ללא קולות החיות............
ניתוחים רק בשביל יופי שלא רצויים
11/08/08 21:01
17צפיות
מלבד סירוס ועיקור הלא קשור ליופי שעליו יש מחלוקות ודיעות שונות.

יש כאלה חותכים אוזניים וזנב.יש כאלה המורידים אצבע חמישית בצידו של הרגל הקדמית כדי להקנות מראה "לגזע".
יש כאלה העושים ניתוח לחיתוך מיתרי הקול על מנת שהכלב לא ינבח ויעשה רעש(זה נדיר ביותר). בושה וחרפה אין לכלב את היכולת לבטא ולהתבטא.

הכל דוחה ניתו ייעשה אך ורק מבחינה רפואית בלבד ושיש הצדקה לכך.
ממש לא קשור.
12/08/08 10:15
15צפיות
נכון שכלבים יכולים לנבוח, אבל גם בטבע אין חיות שמעבירות את הזמן שלהן ביללות ונביחות היסטריות, כיוון שלהשמעת צלילים תמיד ישנה מטרה.
אם הכלב נובח כחלק ממשחק- זה עניין של אופי וחלק מהטבע. אם הכלב נובח כל הלילה - זה לא מצב תקין ובטח לא מצב טבעי. (מילא אם הוא מיילל כתגובה ללהקת תנים רחוקה. אבל גם כאן הוא צריך ללמוד שאפשר וצריך להתעלם וללכת לישון).
למעשה, עצם הרצון שלך לאפשר לכלב לחיות במצב "טבעי" הוא בעייתי, כי אין שום דבר טבעי בהמולת העיר ומתוך כך גם תגובות הכלב אינן נובעות מהטבע שלו אלא מהסביבה המלאכותית, ולא לטפל בכך רק מכניס את הכלב ליותר תסכולים.

המצב ה"טבעי" של כלב, לא באמת קיים, כי "כלב" מוגדר רק "כלב".  אבל אם תתעקש, לך ותראה כלבים שחיים בשולי מאהלים בדווים, אוכלים זבל ונובחים על חיילים שמנווטים שם. גם שם הכלבים לא נובחים "סתם" אלא רק כשמישהו מתקרב אל המאהל (גם כלב בדוואי באמצע שום מקום מסתכל עליך ואם הוא מחליט שאתה סתם עובר אורח ואתה רחוק מספיק, הוא לא ישקיע בך אנרגיה).

חלק מאוד בסיסי בחיי הבר הוא מנוחה, החיה יכולה להיות מאוד דרוכה אבל היא תנוח. אם הכלב לא מסוגל לנוח- יש לו בעיה שצריכה טיפול.
ועוד דבר - אבות הכלב המודרני העדיפו ביטחון סוציאלי על פני חיי בר מלאים, והסכימו לכל מיני תנאים כל עוד הם יקבלו מזון. אין סיבה להרגיש רע עם זה שכלב שמקבל ממך יחס הוגן ,קורת גג, אוכל ומים ייתבקש בתמורה לא לנבוח ולא לנשוך. זה יחסי גומלין טבעיים למדי.
טרם הבנתי מהו הטיפול ההתנהגותי שאתם עושים...
11/08/08 23:52
18צפיות
אני רואה שאבנר רז רשם תשובה מפורטת וארוכה. האם אתם מתרגלים משהו ממה שרשום שם?
יש לציין, במקרה שלכם, כל תרגיל וכל אמצעי הוא בעל ערך וחשיבות גבוהה לפתרון הבעיה.
מהו הטיפול בפאן הפסיכולגי האם רק יציאות של
11/08/08 22:16
23צפיות
וכניסות או שישנן מסגרות טיפוליות נוספות?
אשמח להבין בכדי שאוכל להיות לעזר.

כמה זמן הוא נובח ברציפות?

אשמח לענות לכל שאלה.
טיפול
11/08/08 22:33
11צפיות
הטיפול כפי שהוצע ע"י המאלף הוא להתעלם מהכלב 5 דקות לפני יציאה מהבית ו5 דקות אחרי חזרה לבית, חוץ מזה אני מביא לו כדורים המכילים st jhons wart לטיפול בחרדת נטישה, הוא נובח ברציפות שעות על גבי שעות, פעם האחרונה משעה 17:00 עד שעה 21:00...

אם ישנם טיפולים נוספים אשמח לשמוע עליהם...

תודה מראש !
מתוך תשובתי בעבר למקרה שאובחן כחרדת נטישה
11/08/08 22:50
24צפיות
חשוב לקרוא את כל הפרטים...
אני יודע כמה זה מתסכל לפתור בעיה כל כך קשה אך לדעתי הטיפול ע"י מונעי נביחה אינם הפתרון הנכון מאחר והם אולי ימנעו את הנביחה אך לא את התסכול שהוא שרוי בו . הבעיה בד"כ צצה במקום אחר כמו לעיסה הרסנית או אפילו הרס עצמי כמו כרסום עצמי וליקוק אובססיבי. על כן בבואנו לפתור את הבעיה חשוב לפתור אותה מהיסוד ולא מהסימפטום. מכשירי מניעה קיימים ואני חושב שהיעיל ביותר למניעה הוא הטיפול ההתנהגותי ולימוד אלטרנטיבות אחרות בכדי לשנות דפוסי התנהגות לא רצויות.

הפתרון לחרדת נטישה ארוך ומיגע ומצריך סבלנות אין קץ. על כן מעטים המקרים בהן יש הצלחה מלאה כי הבעלים מתייאשים ואינם יכולים לעמוד מול היבבות קורעות הלב שלא להזכיר שכנים.

בכדי לפתור את הבעיה שנוצרה  לכלב ולכם לא פחות, המעגל ההתנהגותי חייב להישבר.
מטרת הטיפול הניתן להפרעה הזו היא לשבור את מעגל ההתנהגות שנוצר ולספק לו
דרך התמודדות עם היעדרותכם.

הכוונה היא כאמור שבירת דפוס ההתנהגות הקיימת ולימוד התנהגות אלטרנטיבית.וכאן
התשובות לשאלות בהקשר לדפוסי התנהגותכם ומערכת היחסים בניכם שלדעתי היא תלותית ע"פ תיאורכם. הן המתווה לדרך הטיפול בהקטנת המניע לחרדה של הכלב בהעדרכם.תסכול זה מוליד את בעיית הנבחנות ולעיסה הרסנית.
הליווי והטיפול חייבים להיעשות בבית בכדי לטפל באופן מבוקר ונכון וכדי להגיע לתוצאות מהירות צריך להתחיל ללמד אותו לקבל את המרחק מחברת הבעלים (להרחיק את ה"צל") ע"י שימוש במשחקים מגבירי מרחק משחקי זריקה, משיכה עם חבל ארוך,בקבוקי פלסטיק
קשורים לחבל ארוך .חשוב למצוא את המשחקים שמעוררים בו רצון לרוץ ולשחק.

הימצאות בחברתו בזמן שאתם בבית  מולידה בד"כ את הבסיס והממריץ לחרדת נטישה. מאחר ואם החרדה היא תלותית יש לנטרל את הבעיה ולא את הסימפטום. המהלך החשוב ביותר בטיפול היא הנקודה בה אתם נמצאים בחברתו.

יש להגבילו בבית ע"י תיחום בכדי לגרום לו להבין שאין סכנה קיומית שהוא נמצא הרחק מכם גם בזמן שהייתכם איתו אך מבלי לנדות אותו חברתית ישנם כלבים הזקוקים לתיחום להגברת הביטחון  את ההרגלה והשהיה יש לעשות בהדרגה ובקונוטציות חיוביות למקום בו הוא מתוחם.
לימוד פקודות משמעת בסיסיות בתוך הבית .הפקודה החשובה ביותר היא הפקודה "הישאר"
כך שתוכלו להמשיך להסתובב בדירה לכל מקום מבלי שהוא יהיה "צל" אחריכם.

יש למנוע התפרצות מדלת הבית ביציאה ובכניסה לבית הוא אמור לשבת אתם נכנסים ראשונים ויוצאים ראשונים "רק" לאחר אישורכם הוא אמור לעבור דרכה.

לגבי התיחום לדעתי אתם חייבים להשתמש בתא הטסה ע"מ ליצור לו מקום בטוח שבו הוא ירגיש ביטחון עצמי הדרוש לכלב במצבו .לדעתי לא תוכלו לפתור את הבעיה אם לא יהיה לו תיחום שמחייב שימוש בו בעיקר כשהוא בחברתכם.

להרגילו  לשחק עם "קונג"  או עצם בקר שמהנה מאוד שבתוכה הדברים שהוא הכי אוהב ע"מ שיתעסק עמו לאורך זמן רצוי למרוח ממרחים טעימים בפנים.חשוב להרגילו לתא הטסה ע"י הקונג/עצם בכדי שהוא יקשור את התא לגירוי חיובי רצוי למרוח בו משהו טעים לזרוק את הקונג/עצם פנימה לתא בלוי הפקודה "למקום"  ולשבח אותו כמובן בהיכנסו פנימה. לאחר 5 ימים הוא יכנס מרצון ויחכה לקונג" רצוי לתת לו את הקונג בתא לפני עזיבה.

עוד פרט חשוב לפני עזבכם  את הבית בבוקר יש לתרגל איתו משמעת בסיסית עם רצועה לפחות חצי שעה ע"מ להתישו ולגרום לו להיות עייף. התרגול גם בבית וגם בחוץ לא משנה היכן .. הטיול עצמו  מהווה פעילות ופריקת אנרגיה ומחזק מאוד את המנהיגות שלכם  מאחר וטיול נמרץ בו אתם מובילים מקרין לכלב ביטחון שיש מנהיג השולט בכל המצבים וכך למעשה אתם מגבירים לכלב את הביטחון העצמי . על כן יוקל לו וירגיע אותו בהמשך.לא לשכוח בתא יחכה לו הקונג שהכנתם מראש. .

יש למנוע כל טקס פרידה או בחזרה  לבית יש להתעלם כליל ממנו עד שהוא נרגע לחלוטין ורק אז יש ללטפו ובאופן מינורי חשוב שבזמן היציאה לטיול להמשיך ולתרגל אותו ע"מ להתישו מבטיח לכם שתראו שינוי מיידי בהתנהגותו.

מאחר והוא תלותי הוא מקבל מכם פינוק יתר ויתר תשומת לב כשאתם בחברתו עליכם להיות חזקים ולא להתפתות לאפשר לו לעלות על המיטות ולא ללכת אחריכם בבית לכל מקום חשוב מאוד שהוא יכנס לגבולות ברורים בבית.

יש להשתמש ברעשים נלווים בזמן העדרכם כמו רדיו שיגרמו לו להבין שיש חברה אנושית עמו וכן ישמשו כחומה מבודדת רעשים מין הסביבה אשר מגרים בו את הרצון להיות בחוץ או קרוב לסביבה בה ישנם בד"כ אנשים או כלבים אחרים. .

המשך הטיפול מחייב אתכם לשיתוף פעולה מלא ומדויק אם ברצונכם להצליח. חשיבות רבה לתרגולים חוזרים ונשנים לבלבול הכלב ע"י זמנים משתנים על בסיס יומי ותרגולים  להכחדת סימנים מוקדמים של  עזיבה .

יציאות מהבית וכאן הבעיה העיקרית מאחר וההדרגתיות בזמנים שנעדרים מהבית מתחילה מדקה ועד 12 שעות. כאן יש צורך בהתמדה ועקביות לאורך תקופה ארוכה. יש לביים מצבים של עזיבת הבית עם לקיחת האביזרים השגרתיים כגון: תיק, מפתחות הרכב, מעיל וכו´ .

בהתניה הקלאסית יש מונח הנקרא "הבחנה", בו הכלב מבחין בדיוק בגורם שהוא הרמז המבחין לתוצאה של תופעה מסוימת. קרי, הכלב לומד להבין עפ"י כל הגירויים ההרגלים ובשעות שבני הבית מבצעים בחיי היומיום. הם לומדים להבחין מתי יוצאים לטיול ועל כן עומדים ליד הדלת בהרימנו את הרצועה ומקשקשים בזנבם, וכשאנו לוקחים את כלי האוכל הם מריירים.. ועוד כהנה וכהנה. וכל זאת מתוך ההבחנה ברמזים ובקישור אותם הרמזים, ואפילו הדקים ביותר, למה שעתיד לקרות לאחר פעולות אלה.

זוהי צורת הלמידה והמכאניזם  הפועל במוחו של הכלב. על כן, עלינו לכלכל את צעדינו בכל פעולה שהיא ולהבין היטב מה הכלב לומד מכל פעולה ואיך הוא מקשר בין הרמז לתוצאה. זה גורם אחד מתורת הלמידה והאילוף מהווה "פסיק" ממנה.

אך כאן הפסיק פועל במאה אחוז כגורם משפיע בלמידה של הכלב בבעיות שהעליתם, הכלבים מבחינים בדיוק מתי ננעלת הדלת מאחוריהם, באיזה שלב של השהייה במקום תיסגר מאחורי גבם הדלת

המשך בהודעה הבאה
המשך להתמודדות עם חרדת נטישה
11/08/08 22:51
21צפיות
הטיפול והפתרון נקרא ביטול רמזים המקדימים לעזיבה והכחדת ההרגל הקיים בו הכלב נמנע מלהיכנס בזמן אמת. עלינו לשבור מעגל התנהגותי זה ומטרת הטיפול הניתן לבעיה זו היא לבלבל את הכלב ולמנוע ממנו את היכולת לצפות את העתיד לקרות. מדובר בתרגילים רבים שמטרתם יצירת בלבול ואי מתן קיבעון לזמנים.
ביטול הסימנים לעזיבה עשוי לפתור את הבעיה (כמו לקיחת המפתחות, נשיאת תיק, מעיל וכו'). להכניס את הכלב למקום ולסגור את הדלת עוד לפני כל הפעולות האלה. לתת צ'ופר מתמשך שיעסיק את הכלב, כמו קונג. להמשיך עם הרעשים הטבעיים בבית (מוזיקה, דבורים, כלים במטבח וכו'). לאחר רבע שעה להוציא אותו, לתת לו להסתובב ביניכם כאילו לא קרה מאום למשך 10-15 דקות (גם כאן לבלבל את הזמנים). לקחת את הקונג החוצה, למלא אותו שוב במטעמים ואז להכניסו שוב עם הקונג ועם הפקודה "למקום".

ישנו תרגיל שבו אני עושה שימוש נרחב בחרדות והוא נקרא בפי תרגיל "ההפתעה" ,בזמן שאתם מטיילים איתו בבוקר צאו שניכם עם הכלב במהלך הטיול לאחר כ 5 דק' אחד מכם חוזר לבית ומתחבא בו היטב באחד החדרים הפנימיים בבית רצוי לסגור חלונות בכדי למנוע מעברי אוויר לאפו של הכלב כך שהוא לא "יגלה" מי בבית. לאחר שהכלב מתחיל לנבוח יש לצאת מהחדר כאילו כלום לא קרה הוא ממש יופתע ולא יבין מדוע היה לו צורך לנבוח בד"כ הם מתבלבלים יותר והמתח נעלם ע"י שינוי פתאומי ונטרול הסיבה לנביחה. זה עובד מעולה
אם עושים זאת באופן אקראי .

אם נתרגל עם הכלב את הפקודה "הישאר" כשהבעלים עומד מעבר למפתן הדלת (מוכן ליציאה) וניתן לו צ´ופר בזמן שהוא נשאר ואנחנו עומדים מחוץ לדלת ולאחר מכן ניכנס הביתה ונישאר עם הכלב על בסיס יומי והארכת זמנים, הוא יבין במשך הזמן שזהו רק תרגול. כך אנחנו נלמד את הכלב שאנחנו נמצאים במצבי תרגול על בסיס יומי. אלה השלבים הראשונים בפתרון הבעיה.

הטיפול התרופתי/הורמונאלי לעיתים הוא הכרחי. בשנים האחרונות השימוש בתרופות הרגעה והורמונים למיניהם הולך וגובר וישנה הצדקה מוחלטת לכך והצלחות לא מעטות. יש גם שימוש בצמחי באח וכו´. לגבי טיפול רסקיו - רמדי, הן די עוזרות ומרגיעות אבל על כך חובה על המטפל להתייעץ עם וטרינר  להתאמת סוג התרופה ובעיקר התאמת תזונה לכלב (אנרגיות וכד´).

התשובה לטיפול במילה אחת " תרגולים " והרבה מאוד !! ישנם לא מעט תרגולים המותאמים לטפל בחרדה  זמנים,יצירת בלבול  וביטול הסימנים המעידים על עזיבה. ועוד...

אפשר לכתוב ספר על דרכי טיפול והפתרונות לחרדת נטישה וכאן רשמתי ממש על קצה המזלג...

nooSHP במידה והחלטתם שיש צורך במכשיר מניעה אני ממליץ על מכשיר אולטראסוניק  שאני עושה בו שימוש להסחת דעת בבעיות התנהגות אך כשנגיע לצורך זה אמליץ על חברה או מכשיר מסוים.

אגב היכן אתם גרים בארה"ב? יתכן ואוכל להפנות אתכם למטפל התנהגותי באזורכם.

אשמח לענות לכל שאלה.

תרגול
12/08/08 02:37
9צפיות
בילי (אני מצטער נמאס לי לקרוא לו הכלב :) ), הוא מאולף, עשיתי איתו קורס של מספר חודשים כאשר היה בן שנתיים, הוא עדיין מגיב לפקודות שלמד, רגלי, שב, הישאר, עמוד, ארצה, חופשי, אני לא חושב שהבעייה היא דמות המנהיג אבל אני לא המומחה, אתה חושב שזה יעזור אם אתחיל לתרגל איתו שוב הליכה עם רצועת אילוף, רגלי וכל שאר הפקודות?

אני בהחלט יעשה את תרגיל ההפתעה הזה, מה בקשר לכדורים שנתן לי המאלף? הם אמורים לעזור בכלל? (אלו שהזכרתי מקודם עם ה st jhons wart).

עד כמה שאני יודעת,
12/08/08 08:36
10צפיות
צריך לתרגל איתו כל כמה זמן עם רצועת אילוף כדי שלא ישכח את הפקודות.
מהמאלף שלי הבנתי שגם לאחר שמסיימים את קורס האילוף, כדאי לפחות פעם בשבוע לחזור על הדברים עם רצועה.

אני כמעט בכל טיול עם הכלב אומרת לו "שב" בהפתעה, או "רגלי" לדקה או שתיים, לפעמים "הישאר" בבית - כדי לתרגל.
בשביל לתרגל "אליי" צריך קצת יותר להשקיע
לכלב בן 12 לא שמים קולר נביחות
12/08/08 10:45
28צפיות
ה "מאלף" סתם רוצה לעשות עליך כסף
לא בטוח
12/08/08 13:20
21צפיות
המאלף לא הציע שאני אקח קולר אני שאלתי אותו על זה והוא ענה לי ברוח הדברים שפה בפורום, שזה טיפול בסימפטום ולא יעזור לבעיה, בכל מקרה אני שמח לבשר שאחרי שהבוקר תרגלתי איתו למשך חצי שעה את כל הפקודות שלחתי אותו לשכב במיטה שלו ב"מרפסת" של הדירה, והוא לא בכה הוא נבח או כלום, מעבר לזה כשעזבתי את הבית ל 40 דקות הוא אפילו לא התעורר, אני מצלם אותו במצלמה עם  time lapse בשביל לראות מה הוא עושה כשאינני בבית.
Flix
גיא תיכון אילוף כלבים

מחפשים מאלף כלבים?

מסירות ומקצועיות באדם אחד! לפרטים נוספים לחצו כאן >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום