לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום תמיכה למבוגרים - ADD ו- ADHD
היי, אם אובחנתם כבעלי הפרעת קשב ובין אם עדיין לא, אם אתם מרגישים עצלנים, שונים, לא מובנים, מתקשים להתרכז במשימה אחת ולסיים אותה, מוצאים שהעולם הישגי מידי, מהיר מידי ולא תמיד מתאים אליכם, זה המקום אליו כולכם מוזמנים, לקבל וגם לתת, מהניסיון ומהחוויות שלכם ושל חברי הפורום, לשתף את הפורום או להיות קוראים סבילים, זה הוא בית חם עבור כולכם, ללא הבדלי צורה, צבע וזהות וירטואלית. רק בעשר השנים האחרונות החלה עולה המודעות לכך שקבוצת הסימפטומים המכונה ADHD לא בהכרך דועכת ככל שמתבגרים. ADHD הנה הגדרה לבעייה פיסיולוגית על פי המדריך הסטטיסטי לאבחנות של ארגון הפסיכיאטרים האמריקאי DSM-IV. מאחורי האותיות נמצאים אנשים אמיתיים, כמוכם. אתם מתמודדים יום יום עם המשמעויות האישיות של מה שהרופאים יכנו תסמינים. רק אתם יודעים איך מרגיש אדם היפראקטיבי, איך האימפולסיביות פוגעת בקשרים אישיים ומה המשמעות הקשה של חוסר היכולת לשמור על הקשב ממוקד בדבר אחד לפרק זמן ארוך. היינו רוצים לשמוע אתכם לחבק ולתמוך בזמנים קשים. תוכלו לקבל כאן עזרה מחברים שסובלים מאותה בעייה ממש וגם לתת לאחרים מעצמכם מנסיונכם ומחוויתכם. מותר לדבר בחופשיות על דברים שעולים במהלך ההתמודדות הקשה עם החיים, אך יש להקפיד על כמה כללים על-מנת שהדיונים ינעמו לכולם. באופן כללי יש לשמור על כללי הנימוס והכבוד ההדדיים הנהוגים בפורומים בכלל ובתפוז בפרט. יש להמנע משימוש בשפה אלימה או פוגעת. יש לשים לב לכך שמה שנראה לאחד כהומור, יראה לאחר כהודעה פוגענית. לא יזיק להוסיף קריצה ליד משפט שנכתב בהומור. דעתם של אחרים גם אם אינה דומה לדעתכם ואף אולי מרגיזה, חשובה לעושר הדיון. לכולם יש מקום ולכן יש לכבד כל דעה שמובאת בפורום. אפשר להתווכח עם דעות אך אין לתקוף באופן אישי את בעל הדיעה. אנו שומרים על זכותם של משתתפי הפורום לאנונימיות מלאה. הודעה שחושפת פרטים על משתמש מעבר למה שמפורסם בכרטיסו האישי או שהוא פרסם בעצמו בפורום זה בלבד תימחק. אין לכתוב הודעות בעלות אופי פרסומי, מסחרי, שיווקי או אידאולוגי הודעות אילו ימחקו. עם זאת, ניתן לעשות שימוש בלוחות הפורום למטרות אילו. בכל מקרה, על פי הכללים הנהוגים בקהילות תפוז, אין לפרסם מספרי טלפון בהודעות לפורום. נזהר במתן עצות ופתרונות מן המוכן, כי לכל אדם הדרך שלו בעולם הזה ואיש אינו יודע באמת מה טוב לאחר. ומעבר לזה, דברו בחופשיות ובפתיחות תנו תמיכה למי שזקוק לה ובקשו תמיכה אם אתם חשים צורך בכך. כולנו כאן בשבילכם. אבישי ק

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תמיכה למבוגרים - ADD ו- ADHD

היי, אם אובחנתם כבעלי הפרעת קשב ובין אם עדיין לא, אם אתם מרגישים עצלנים, שונים, לא מובנים, מתקשים להתרכז במשימה אחת ולסיים אותה, מוצאים שהעולם הישגי מידי, מהיר מידי ולא תמיד מתאים אליכם, זה המקום אליו כולכם מוזמנים, לקבל וגם לתת, מהניסיון ומהחוויות שלכם ושל חברי הפורום, לשתף את הפורום או להיות קוראים סבילים, זה הוא בית חם עבור כולכם, ללא הבדלי צורה, צבע וזהות וירטואלית. רק בעשר השנים האחרונות החלה עולה המודעות לכך שקבוצת הסימפטומים המכונה ADHD לא בהכרך דועכת ככל שמתבגרים. ADHD הנה הגדרה לבעייה פיסיולוגית על פי המדריך הסטטיסטי לאבחנות של ארגון הפסיכיאטרים האמריקאי DSM-IV. מאחורי האותיות נמצאים אנשים אמיתיים, כמוכם. אתם מתמודדים יום יום עם המשמעויות האישיות של מה שהרופאים יכנו תסמינים. רק אתם יודעים איך מרגיש אדם היפראקטיבי, איך האימפולסיביות פוגעת בקשרים אישיים ומה המשמעות הקשה של חוסר היכולת לשמור על הקשב ממוקד בדבר אחד לפרק זמן ארוך. היינו רוצים לשמוע אתכם לחבק ולתמוך בזמנים קשים. תוכלו לקבל כאן עזרה מחברים שסובלים מאותה בעייה ממש וגם לתת לאחרים מעצמכם מנסיונכם ומחוויתכם. מותר לדבר בחופשיות על דברים שעולים במהלך ההתמודדות הקשה עם החיים, אך יש להקפיד על כמה כללים על-מנת שהדיונים ינעמו לכולם. באופן כללי יש לשמור על כללי הנימוס והכבוד ההדדיים הנהוגים בפורומים בכלל ובתפוז בפרט. יש להמנע משימוש בשפה אלימה או פוגעת. יש לשים לב לכך שמה שנראה לאחד כהומור, יראה לאחר כהודעה פוגענית. לא יזיק להוסיף קריצה ליד משפט שנכתב בהומור. דעתם של אחרים גם אם אינה דומה לדעתכם ואף אולי מרגיזה, חשובה לעושר הדיון. לכולם יש מקום ולכן יש לכבד כל דעה שמובאת בפורום. אפשר להתווכח עם דעות אך אין לתקוף באופן אישי את בעל הדיעה. אנו שומרים על זכותם של משתתפי הפורום לאנונימיות מלאה. הודעה שחושפת פרטים על משתמש מעבר למה שמפורסם בכרטיסו האישי או שהוא פרסם בעצמו בפורום זה בלבד תימחק. אין לכתוב הודעות בעלות אופי פרסומי, מסחרי, שיווקי או אידאולוגי הודעות אילו ימחקו. עם זאת, ניתן לעשות שימוש בלוחות הפורום למטרות אילו. בכל מקרה, על פי הכללים הנהוגים בקהילות תפוז, אין לפרסם מספרי טלפון בהודעות לפורום. נזהר במתן עצות ופתרונות מן המוכן, כי לכל אדם הדרך שלו בעולם הזה ואיש אינו יודע באמת מה טוב לאחר. ומעבר לזה, דברו בחופשיות ובפתיחות תנו תמיכה למי שזקוק לה ובקשו תמיכה אם אתם חשים צורך בכך. כולנו כאן בשבילכם. אבישי ק
`
x
הודעה מהנהלת הפורום

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

בפורום ישנם גולשים שמפרסמים את עצמם כאנשי מקצוע. מנהל הפורום אינו מכיר אף אחד מאנשי המקצוע הגולשים בפורום (מלבד דוקטור אשמן) ולא יודע מה היא הכשרתם המקצועית והאם הם מתחזים.
לכן על הגולשים להיזהר, ולקחת בערבון מוגבל כל המלצה הניתנת בפורום על ידי איש מקצוע.
המשך >>

האם ריטלין מעקב את ההשפעה של ה"אסטו"

מאת: למואל א
23/02/11 10:01
ז"א ציפרלקס?
מי שעשה לי את האבחון אמר שיכולה להיות תופעת לוואי של חרדה אם יש חרדה, אבל זה שאני לוקח אסטו מגן עלי, וגם שזה לא בטוח בכלל.
מצד שני היום כשהייתי אצל רופא משפחה כדי לקבל את המרשם הוא אמר שריטלין מעקב את ההשפעה של האסטו, יש כאן אנשים עם ניסיון בשילוב של התרופות הללו?
תודה
האם ריטלין מעקב את ההשפעה של ה"אסטו"
<< ההודעה הנוכחית
23/02/2011 | 10:01
3
162
ז"א ציפרלקס?
מי שעשה לי את האבחון אמר שיכולה להיות תופעת לוואי של חרדה אם יש חרדה, אבל זה שאני לוקח אסטו מגן עלי, וגם שזה לא בטוח בכלל.
מצד שני היום כשהייתי אצל רופא משפחה כדי לקבל את המרשם הוא אמר שריטלין מעקב את ההשפעה של האסטו, יש כאן אנשים עם ניסיון בשילוב של התרופות הללו?
תודה
אני לוקחת ציפרלקס מקורי וגם ריטלין , ואין
23/02/2011 | 11:10
2
104
לי שום תופעות לוואי . מוזר שהרופא אמר לך זאת ...כי  אסטו עובד על מנגנון הסרוטונין  ואילו  ריטלין  עובד  על מנגנון הדופאמין והנוראדרנלין , כך  שאין   כאן  בכלל  פעילות כפולה או מנוגדת .
השילוב הזה  כן  מקובל  ולא  יוצא  דופן , והוא  אפילו  מומלץ  למי  שסובל  גם  מבעיית קשב /ריכוז  וגם  מבעיית חרדה .

רק חבל שאני בכלל לא מרגישה את ההשפעה של ציפרלקס  ( 5 שבועות רצופים ) , כאשר שלושה שבועות ראשונים בערך בכלל לא לקחתי ריטלין  ,וגם כשאני לוקחת זה לא כל יום , אלא  3 פעמים בשבוע   ( וגם זה השפעה קצרה של  3 עד 4 שעות כי זה ריטלין רגיל ולא ריטלין ארוך טווח ) .

מה שהוא אמר, זה שיכול להיות
23/02/2011 | 11:30
1
57
שזה יעקב את ההשפעה, לא שבטוח זה יקרה, גם הפסיכיאטר שנתן לי את האסטו אמר שאין בעיה לקחת גם וגם, אני מרגיש כבר קצת את ההשפעה של הציפרלקס, כנראה זה קשור לחומרת המצב, אולי אצלך המצב לא כ"כ גרוע.
ההשפעה המירבית היא באמת אחרי חודש-יים, למשל מישהו שאין לו בכלל בעיות חרדה ודיכאון לא ירגיש כמעט שום השפעה מציפרלקס, מי שיש לו קצת בעיות ירגיש השפעה מועטה, אצלי כבר התחיל שינוי מסוים אחרי 10 ימים בערך, כי קודם הייתי מתעורר ומיד החרדה תקפה, עכשיו זה כבר לא ככה, ז"א לא בצורה כ"כ קיצונית.
הריטלין כן עוזר לך?
ריטלין עוזר מאוד . ציפרלקס לא משפיע בכלל .
24/02/2011 | 12:29
54
הודעות אחרונות
21:35 | 27.08.15 אורחים בפורום
07:35 | 25.08.15 עדי ברן1
15:37 | 23.08.15 סמדר 644
12:01 | 23.08.15 תאומות5713
19:59 | 22.08.15 קשתית5
10:08 | 22.08.15 פאלאדה
02:09 | 18.08.15 אורחים בפורום
17:52 | 16.08.15 נוליפיצי
20:14 | 11.08.15 אורחים בפורום
Flix וידאו
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום