לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום טיולים וידיעת הארץ
שלום לכולנו
קהילת הטיולים שלנו, היא קהילה שחיה ונושמת את הדבר שכולנו כל כך אוהבים, והוא לטייל.
כל אחת ואחד מאיתנו, מפרש את מושג הטיול באופן שונה, כפי שהתפתח אצלו/ה במהלך השנים. חלקנו, מטייל כתחביב, וחלקנו, אף הפך את הנושא למקצוע. מטרת הקהילה המיוחדת והמדהימה שלנו, היא החלפת אינפורמציה רלוונטית בנושא.
מותר לכל אחד לשאול, ומותר לכל אחד לענות. אבל, נזכור כולנו כי רבים הם שלוקחים את האינפורמציה הכתובה כאן אצלנו, ויוצאים איתה לשטח, לכן, עלינו לתת אינפורמציה מדוייקת, עד כמה שניתן לקהל הרחב.
ניסחנו כמה כללים פשוטים, על מנת לשמור על הגלישה בפורום נעימה כמה שיותר. אנו מבקשים מגולשים חדשים שיקראו לפחות פעם אחת את הכללים כדי לשמור על פורום נעים וזורם:

אם הקישור לא עובד, אנא העתק/י אותו אל שורת הכתובת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וידיעת הארץ

שלום לכולנו
קהילת הטיולים שלנו, היא קהילה שחיה ונושמת את הדבר שכולנו כל כך אוהבים, והוא לטייל.
כל אחת ואחד מאיתנו, מפרש את מושג הטיול באופן שונה, כפי שהתפתח אצלו/ה במהלך השנים. חלקנו, מטייל כתחביב, וחלקנו, אף הפך את הנושא למקצוע. מטרת הקהילה המיוחדת והמדהימה שלנו, היא החלפת אינפורמציה רלוונטית בנושא.
מותר לכל אחד לשאול, ומותר לכל אחד לענות. אבל, נזכור כולנו כי רבים הם שלוקחים את האינפורמציה הכתובה כאן אצלנו, ויוצאים איתה לשטח, לכן, עלינו לתת אינפורמציה מדוייקת, עד כמה שניתן לקהל הרחב.
ניסחנו כמה כללים פשוטים, על מנת לשמור על הגלישה בפורום נעימה כמה שיותר. אנו מבקשים מגולשים חדשים שיקראו לפחות פעם אחת את הכללים כדי לשמור על פורום נעים וזורם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Articles/Article.aspx?ForumId=683&aId=35361

אם הקישור לא עובד, אנא העתק/י אותו אל שורת הכתובת. 
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי הכתיבה בפורום מופיעים ב"אודות הפורום והנהלתו". תקנון הפורום מפורסם במאמרים. מפרסמים ללא אישור ייחסמו לאלתר! דף הפורום ברשת
תפוז טריפ
לפורום שמירת טבע טיולי תרמילאים ארכיאולוגיה מזג אויר טיולי אופניים לפורום צימרים ונופש בישראל לפורום צמחי בר לפורום הורים מטיילים
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף להדרכה מקצועית ושימוש במפות עדכניות. תפוז אנשים אינה ערבה לנכונות המידע, ולא תהיה אחראית לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו. ד"ע, לא נוכל לאפשר הודעות שיעודדו טיולים מסוכני ו/או לא חוקיים.
מדיניות הפרסום בפורום
המשך >>

נחל פרת ומעיינות חמים בים המלח

05/11/08 22:28
אחרי שקיבלתי כאן תשובות טובות ומפורטות, הבנתי שאין לי מה לחפש כרגע במנזר מר-סבא. אז קודם כל תודה לכל מי שלקח את הזמן להגיב ולענות לי לגבי השאלות הקודמות.

בגלל שאני לא אלך לשם, רציתי לשאול מספר שאלות על מסלול חלופי, נחל פרת.

רציתי לדעת מה ההבדלים בין הקטע שבתשלום (עין פרת ועד עין מבוע אם הבנתי נכון?) לבין הקטע השני החינמי (עין מבוע עד עין קלט). הבנתי ששניהם בטוחים יחסית לטיול בקבוצה גדולה. האם בשניהם יש כמות גדולה של מטיילים בסופ"ש? האם שניהם מרשימים מבחינת נוף והמעיינות? והאם בשניהם זורמים בכלל מים עכשיו?

בנוסף, רציתי לשאול לגבי מעיינות חמים בים המלח.. אני יודע שיש כמה מתחת למחסום במצוקי דרגות, וכמה בקצה של נחל קדם. רציתי לדעת איזה מהם יותר מומלצים על ידיכם (בעיקר מבחינת כמות מטיילים והקלות שאפשר להגיע עם האוטו).

תודה רבה רבה מראש
נחל פרת ומעיינות חמים בים המלח
<< ההודעה הנוכחית
05/11/2008 | 22:28
11
990
אחרי שקיבלתי כאן תשובות טובות ומפורטות, הבנתי שאין לי מה לחפש כרגע במנזר מר-סבא. אז קודם כל תודה לכל מי שלקח את הזמן להגיב ולענות לי לגבי השאלות הקודמות.

בגלל שאני לא אלך לשם, רציתי לשאול מספר שאלות על מסלול חלופי, נחל פרת.

רציתי לדעת מה ההבדלים בין הקטע שבתשלום (עין פרת ועד עין מבוע אם הבנתי נכון?) לבין הקטע השני החינמי (עין מבוע עד עין קלט). הבנתי ששניהם בטוחים יחסית לטיול בקבוצה גדולה. האם בשניהם יש כמות גדולה של מטיילים בסופ"ש? האם שניהם מרשימים מבחינת נוף והמעיינות? והאם בשניהם זורמים בכלל מים עכשיו?

בנוסף, רציתי לשאול לגבי מעיינות חמים בים המלח.. אני יודע שיש כמה מתחת למחסום במצוקי דרגות, וכמה בקצה של נחל קדם. רציתי לדעת איזה מהם יותר מומלצים על ידיכם (בעיקר מבחינת כמות מטיילים והקלות שאפשר להגיע עם האוטו).

תודה רבה רבה מראש
שני המקומות נחמדים
06/11/2008 | 14:41
216
בקדם יש בדר``כ פחות אנשים. קטע מהשביל למכוניות שיורד למעיינות בקדם נשטף בשטפונות (יש מישהו שיודע אם זה קרה השנה כמו שתיאר לי בהתלהבות אחד המטיילים במקום?), אך יש שם קטע שביל עוקף מלא מהמורות אבל עביר לכל רכב בנסיעה איטית מאוד (ואם צריך אז הנוסעים יורדים מהרכב לכמה עשרות מטרים).
בקטע שבין עין מבוע לעין קלט צריך נשק
06/11/2008 | 16:49
9
149
קטע לא מטוייל, אם PW ציין את יכולת התצפית של המפגע כמרכיב חשוב,
אז ואדי קלט הוא המודל הקלאסי,בו יש יתרון למפגע פוטנציאלי.
אין גדר הפרדה בין יריחו לואדי. המדרונות התלולים ומלאי המערות מאפשרים תצפית נוחה על המטייל בתחתית הואדי
ויכולת ההתגוננות מינימלית.
סטטיסטית היו שם יותר הרוגים מאשר במרסבא.

אם תכנס לארכיון תוכל לראות שבשני המסלולים טיילתי.
אבל אם כבר עוסקים באזהרות, גם כאן אסור להיות שאננים.

מעיינות חמים-
אולי בסוף אצליח לשרש את הטעות (פעם שניה השבוע) מתחת למצוקי דרגות המעיינות אינם חמים.
המקום נחמד ומעניין,אבל המעיינות מתוקים וקרים.
עין קדם גופריתי וחם. אפשר להגיע אליו ברגל מכביש 90,עוצרים ברחבה קטנה ליד עמוד מתח גבוה ויורדים ברגל.
יש מעיינות נוספים,אליהם ניתן להגיע ברכב בדרך עפר שיוצאת צפונה לאורך החוף פחא"י מאבן קמ 220
(זה יוצא צפונה מעין גדי.)
תודה על התשובה. שאלה לוגיסטית לגבי הגעה לקדם
07/11/2008 | 00:45
4
100
בקשר למעיינות של קדם, האם זה נמצא ממש בשפך הנחל עצמו (כלומר האם לחנות באזור התצפית שיש שם ומשם כבר אפשר ללכת ברגל עם הציוד) או שזה מרוחק יותר?

ואשמח אם תרחיבי לגבי איך להגיע למעיינות שצפונית לעין גדי (פעם ניסיתי לחפש עם חברים שלי לפי ק"מ והעניין לא יצא מוצלח :))

תודה שוב.
המעיינות בקדם במרחק הליכה
07/11/2008 | 11:21
3
162
של כמה דקות מהמפרץ בו אפשר להעמיד את הרכב. שים לב, הכניסה מהמפרץ ולא מהתצפיות עם פסלי האבן הצפוניות למפרץ. ניתן להתקדם עם הרכב עד לעץ (הבודד באיזור), והמתעקשים יכולים להמשיך בשביל עד ממש מרחק הליכה של דקה מהמעיינות.
כבר לא - הדרך נסחפה
07/11/2008 | 14:17
2
110
הדרך מהעץ לנביעות נסחפה (השיטפון נתן ביס לגדה).
רכב שטח / רכב חברה יכול לעבור בזהירות בדרך עוקפת.
אז שוב... איך להגיע?
07/11/2008 | 15:04
105
לחנות בחנייה שבגדה הצפונית של נחל קדם ומשם ללכת? (אנחנו הולכים עם ציוד אז האם זאת דרך ארוכה?)

מעדיפים להגיע לנביעות הדרומיות, הבנתי שהם רבות יותר ומרשימות יותר?
איבן חמיד
09/11/2008 | 04:31
103
קרא את תגובתי הראשונה בשרשור. (ותודה! טוב לדעת שהשביל נסחף בשטפון האחרון). סברס, אתה יכול לחנות סמוך לעץ המדובר בצד המזרחי של הכביש, או להמשיך בזהירות בשביל המהמורתי היוצא שמאלה מעט קודם לעץ ומגיע עד מעל לנביעות. (הנביעות עצמן נמצאות למטה וסמוכות לים).
ולאחר שקראתי כל מה שיש בארכיון על ואדי קלט...
07/11/2008 | 01:10
2
101
יש 2 דברים שלא כל כך הבנתי...

מבחינת הנחל, בתמונות שבין עין פרת לעין מבוע נראה שמדובר בקטע איתן של הנחל שזורם כמו נחל ערוגות, לעומת זאת בתמונות של הקטע בין עין מבוע לעין קלט נראה שאין מים מלבד 2 המעיינות ואמת המים הקטנה שבאמצע... האם זה באמת המצב? או שגם לאורך המסלול השני יש אזורי טבילה מלבד המעיינות?

ומבחינה בטחונית, הבנתי שהקטע שמעבר לעין קלט עד לסנט ג'ורג' הוא מסוכן... ושהקטע עד עין מבוע הוא בטוח.. אבל מה עם הקטע בין עין קלט לעין מבוע? האם האזור שקט יחסית? מדובר גם ביום שבת בבוקר, כך שאני מאמין שתהיה נוכחות מטיילים ואנחנו בעצמנו קבוצה של 7-8 אנשים (לא מחפש כמובן הבטחות וביטוחים, רק הערכה גסה :))
תשובות
07/11/2008 | 15:14
1
94
הקטע שבין עין מבוע לעין קלט הוא היפה ביותר.. כ2-3 ק"מ אחרי עין מבוע עוד יש מים זורמים עם בריכות מקסימות.. אחרי שיוצאים מקניון עמוק גדול ומרשים המים מפסיקים לזרום ומתחדשים בעין קלט שהוא מקום חובה. מה שאני ממליץ לעשות זה להתחיל בעין מבוע, ללכת בתוך אמת המים שמעל הנחל עד לעין קלט (תזהו את האמה מעל השביל) שזו דרך נופית על הנחל שתמיד יפה יותר לראות אותו מלמעלה.. אחרי רחצה בעין קלט לחזור לעין מבוע דרך הנחל ואז להנות מהבריכות שבקניון. מבחינה בטחונית אני לא חושב שזה רציני.. אני הייתי בלי נשק ולא חשתי מאויים, אבל זה תלוי בכם. פחות מסוכן מהקטע שמעין קלט ואילך אך מסוכן יותר מהקטע שבין עין פרת לעין מבוע. במיוחד אם את יוצאים 7-8 איש אז הדאגה פחותה אף יותר. אם מתעקשים לקחת נשק, כדאי שזה לא יהיה רובה אלא אקדח על מנת שלא לעורר פרובוקציות שעשויות להשיג את ההפך ולדרבן עוינות ואלימות. תהנו.
תודה רבה על התשובות !
07/11/2008 | 16:19
53
נראה לי שזה באמת המקטע שנעשה.. מכיוון שאנחנו עם 2 מכוניות, חשבתי דווקא שנלך רק לכיוון אחד ונחנה עוד מכונית בצד השני כי הבנתי שהדרך קשה מעט וואנחנו עוד צריכים להגיע לים המלח בהמשך היום... יש דרכים שעולות ויורדות מאמת המים או שזה רק או זה או זה?
תודה רבה לכל מי שענה, היה טיול מעולה !
09/11/2008 | 21:56
96
הלכנו בלי נשק בסוף 4 אנשים. בהתחלה הלכנו מלמעלה על אמת המים מעין מבוע עד עין קלט ושם ירדנו וחזרנו דרך הנחל. היה מאוד יפה, אחד המקומות הכי יפים בארץ ללא ספק, אם לא הכי יפה. רק חבל שמיהרנו ושהיה קריר, ובגלל זה לא נכנסנו הרבה למים בדרך.

אחרי כמה ק"מ כשהנחל כבר מתייבש, הרגשנו חשופים מעט דווקא על האמת מים למעלה, אבל לא היו שום בעיות. בעין קלט היה רועה צאן פלסטיני צעיר ומאוד נחמד שהצטרף אלינו מעט, קפץ בכל מיני צורות למפל וניסה לשכנע אותנו גם לקפוץ (חברים שלי הורידו אותי מזה כי הם פחדו שאני אשבור רגל או משהו למרות ההדגמות שלו). אחרי זה גם בהמשך הנחל פגשנו עוד רועי צאן מבוגרים שישבו על קפה ותה. אומנם בהתחלה יש קצת חשש אוטומטי אבל סכ"ה היו נחמדים מאוד כולם והיה כיף. לאורך הקטע הזורם של הנחל היה לסרוגין מטיילים יהודיים ומטיילים פלסטינאים אבל זה היה משפחות וכבר שם בכלל לא היה חשש.

מקום מומלץ, רק חבל שהפלסטינים באזור (ואולי גם חלק מהמטיילים היהודיים) זורקים זבל ישר לנחל בלי לחשוב על זה בכלל. אני לא חושב שיש באזור סכנה גדולה ולא צריך כל הזמן להסתכל לכל הכיוונים, אבל כן מומלץ קבוצה גדולה או נשק קצר כדי להרגיש בטוח כשעוברים ליד רועי צאן פלסטינים ליד עין קלט, למרות שכמו שאמרתי, הם היו מאוד נחמדים.

אגב המעיינות החמים היו קצת מאכזבים (הלכנו לאזור הצפוני בסוף כי כבר החשיך) מפני שהאזור היה מוכה יתושים והמעיין עצמו מלוכלך לאורך המפלים שלו עם כל מיני ניילונים גדולים ובקבוקים.
הודעות אחרונות
12:23 | 28.08.15 אורחים בפורום
12:26 | 25.08.15 טינטיןS
18:45 | 24.08.15 עידן2111
15:25 | 24.08.15 אורחים בפורום
21:11 | 23.08.15 גיליגיל70
20:23 | 23.08.15 zeevkli
15:56 | 23.08.15 ספוטר
Flix וידאו
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום