לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום פיברומיאלגיה ו- CFS
ברוכים הבאים לקהילת פיברומיאלגיה ותשישות כרונית. זה המקום לתמוך ולהיתמך, לעזור ולהעזר, כאן תמצאו אוזן קשבת והמון ידע על מחלה ש"נולדה" לא מזמן... אני מקווה שיחד נוכל ללמוד על המחלה, ונוכל ללמוד לחיות איתה ולא נגדה אצלנו תמיד יש מידע מעניין ןמועיל וגם הרבה דעות ורעיונות להתמודדות, אז כולם מוזמנים להיות חלק מקהילה שצומחת מתוך כאב.

קצת על עצמי:
שמי כלנית  ועל כן הכינוי "כלנית חיננית". אני  חולה מגיל 10 בפיברומיאלגיה ומאובחנת מאמצע שנות העשרים לחיי, עם תוספת של תת"כ בשנים האחרונות. מ- 2010 ועד ל- 2013 ניהלתי את הפורום ביחד עם חיה קרן, ומאז פרישתה אני ממשיכה לבד בניהולו.

האני מאמין שלי: הפורום הזה הוא הבית הבטוח של החולים, ומטרתנו - לתת מידע ולתמוך בכולם, ותיקים כחדשים.

ברוכים הבאים!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פיברומיאלגיה ו- CFS

ברוכים הבאים לקהילת פיברומיאלגיה ותשישות כרונית. זה המקום לתמוך ולהיתמך, לעזור ולהעזר, כאן תמצאו אוזן קשבת והמון ידע על מחלה ש"נולדה" לא מזמן... אני מקווה שיחד נוכל ללמוד על המחלה, ונוכל ללמוד לחיות איתה ולא נגדה אצלנו תמיד יש מידע מעניין ןמועיל וגם הרבה דעות ורעיונות להתמודדות, אז כולם מוזמנים להיות חלק מקהילה שצומחת מתוך כאב.

קצת על עצמי:
שמי כלנית  ועל כן הכינוי "כלנית חיננית". אני  חולה מגיל 10 בפיברומיאלגיה ומאובחנת מאמצע שנות העשרים לחיי, עם תוספת של תת"כ בשנים האחרונות. מ- 2010 ועד ל- 2013 ניהלתי את הפורום ביחד עם חיה קרן, ומאז פרישתה אני ממשיכה לבד בניהולו.

האני מאמין שלי: הפורום הזה הוא הבית הבטוח של החולים, ומטרתנו - לתת מידע ולתמוך בכולם, ותיקים כחדשים.

ברוכים הבאים!

`
x
הודעה מהנהלת הפורום

*הפורום נועד לשמש קבוצת תמיכה לחולים בפיברו' ותת"כ.הודעות בנושאים אחרים עלולות להימחק* 

המשך >>

תופעות לוואי של סימבולטה

12/10/07 18:07
שלום חברי יקרים,

מזמן לא כתבתי כאן, בעצם מאז הלידה, שזה 4 חודשים.

אז בהריון פרחתי, הרגשתי מעולה, ויש לי תינוקת מדהימה .

אבל...מאז הלידה המצב הולך ומתדרדר - כאבים, עייפות, דיכאון - הכל ביחד , עד שממש ממש איבדתי יכולת תפקוד (משהו שאני ממש לא יכולה להרשות לעצמי עם 2 ילדים קטנים בבית ).

בכל אופן אחרי התלבטות ממושכת החלטתי לחזור לטיפול תרופתי בנוגדי דיכאון וקיבלתי המלצה על סימבולטה 30 מ"ג, אותה התחלתי ליטול לפני יומיים.

היום התחלתי להרגיש ממש מוזר- עיקצוצים בפנים , פיהוקים , מיצמוץ בעיניים, דמעות - בקיצור הרגשה מוזרה.

האם מישהו כאן נוטל סימבולטה ונתקל בתופעות דומות?
תגיות:
אתה נמצא היכן שנמצאות מחשבותך. וודא שמחשבותך נמצאות במקום שבו אתה רוצה להיות.
תופעות לוואי של סימבולטה
<< ההודעה הנוכחית
12/10/2007 | 18:07
6
70
שלום חברי יקרים,

מזמן לא כתבתי כאן, בעצם מאז הלידה, שזה 4 חודשים.

אז בהריון פרחתי, הרגשתי מעולה, ויש לי תינוקת מדהימה .

אבל...מאז הלידה המצב הולך ומתדרדר - כאבים, עייפות, דיכאון - הכל ביחד , עד שממש ממש איבדתי יכולת תפקוד (משהו שאני ממש לא יכולה להרשות לעצמי עם 2 ילדים קטנים בבית ).

בכל אופן אחרי התלבטות ממושכת החלטתי לחזור לטיפול תרופתי בנוגדי דיכאון וקיבלתי המלצה על סימבולטה 30 מ"ג, אותה התחלתי ליטול לפני יומיים.

היום התחלתי להרגיש ממש מוזר- עיקצוצים בפנים , פיהוקים , מיצמוץ בעיניים, דמעות - בקיצור הרגשה מוזרה.

האם מישהו כאן נוטל סימבולטה ונתקל בתופעות דומות?
היי תומה, טוב לראות אותך
12/10/2007 | 22:15
3
8
לגבי השאלות שלך בנושא תופעות הלוואי של הסימבאלטה- אני לא זוכרת שום דבר דומה, ואני מציעה לך לגשת ולברר את העניין בהקדם

חיה
כמה זמן את נוטלת את התרופה?
13/10/2007 | 13:15
1
8
האם היא באמת צפויה לעזור יותר מציפרומיל?  כי היא לא מסובסדת, כמו שאת יודעת, ועלותה לא מבוטלת.

אתמול דיברתי עם פסיכיאטר והוא אמר לי שזה תופעות טבעיות וצפויות לעבור תוך מספר ימים.
אני כבר לא נוטלת אותה
13/10/2007 | 22:05
13
נטלתי אותה תקופה ארוכה.

לא זוכרת לגבי המחיר.

אם הרופא הרגיע אותך- מה טוב.

חיה
חיהההההההההההה!!! טוב לראות אותך
14/10/2007 | 15:03
5
נטלתי סימבלטה - במינונים גבוהים יותר, ולא
14/10/2007 | 14:58
17
לא היו לי תופעות לוואי מסוג זה.

להפך - הסימבלטה הפחיתה אצלי מאוד את התסמינים הנירולוגיים כמו זרמים ועקצוצים. לא חוויתי מצמוצים ודמעות, וגם הייתי, בגדול, פחות עייפה, אם כי בבקרים הייתי קצת יותר מנומנמת.

הדיכאון, הכאבים והעייפות המוגברים הם לדעתי תוצאה של הלידה - והזמן הנדרש לחזרה לאיזון ההורמונלי שבעקבותיה - ושל העבודה הנוספת הכרוכה בגידול תינוק, מה עוד שיש עוד ילד/ים בבית.

ממליצה לך להתייעץ עם נירולוג.

דור הוותיקה
אני נוטלת סימבלטה אך לא...
16/10/2007 | 13:00
14
זכורות לי תופעות לוואי מסוג זה ובעבר נטלתי מינון של 120 מ"ג ביום (כיום אני ב-30 מ"ג) ולי הסימבלטה גורמת להזעה לילית (כעת זה פחת בעקבות הורדת המינון) וישנוניות דווקא.
הודעות אחרונות
23:15 | 02.09.15 ויויאן טאץווד
17:28 | 30.08.15 כלנית חיננית
10:00 | 26.08.15 מיקמיק 55
02:34 | 26.08.15 כלנית חיננית
20:53 | 25.08.15 naamom03
23:36 | 23.08.15 mmk3
12:36 | 23.08.15 בסתיו ובאביב
09:28 | 23.08.15 ns4
19:31 | 22.08.15 adi1351
00:17 | 21.08.15 כלנית חיננית
21:05 | 20.08.15 ויויאן טאץווד