לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום האוניברסיטה הפתוחה
שלום לכל הלומדים באוניברסיטה הפתוחה (וגם כל אלה שלא).
הפורום נפתח כמקום מפגש חברתי, מעין קמפוס ווירטואלי, לפגישה בינינו הסטודנטים, הפזורים ברחבי הארץ והעולם. הפורום מיועד לכל הדיונים בנושא האוניברסיטה הפתוחה שעולים על דעתכם - שאלות בקשר ללימודים, רכילויות על מנחים, עצות לחדשים וכדומה.
מצטרפים חדשים - נשמח אם תעיינו ב"10 הדברות של הפורום" לפני העלאת הודעה חדשה.

חשוב לציין - הפורום אינו פורום רישמי של האוניברסיטה, וכל שנכתב כאן הוא ביננו הסטודנטים.
אז תהנו,
נשמח לשמוע הערות/הארות.

שלכם,
גל לולה shironet3 ודיסוצ י ו ג ה25 ובָלבָל (במיל'),
im mitzi בהווה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום האוניברסיטה הפתוחה

שלום לכל הלומדים באוניברסיטה הפתוחה (וגם כל אלה שלא).
הפורום נפתח כמקום מפגש חברתי, מעין קמפוס ווירטואלי, לפגישה בינינו הסטודנטים, הפזורים ברחבי הארץ והעולם. הפורום מיועד לכל הדיונים בנושא האוניברסיטה הפתוחה שעולים על דעתכם - שאלות בקשר ללימודים, רכילויות על מנחים, עצות לחדשים וכדומה.
מצטרפים חדשים - נשמח אם תעיינו ב"10 הדברות של הפורום" לפני העלאת הודעה חדשה.

חשוב לציין - הפורום אינו פורום רישמי של האוניברסיטה, וכל שנכתב כאן הוא ביננו הסטודנטים.
אז תהנו,
נשמח לשמוע הערות/הארות.

שלכם,
גל לולה shironet3 ודיסוצ י ו ג ה25 ובָלבָל (במיל'),
im mitzi בהווה.
`

אשמח לקבל עצה (מדעי המחשב) - קצת ארוך

מאת: TheBumbleBee
11/09/11 01:29
התחלתי הסמסטר לימודי תעודה במדעי המחשב.
כיוון שהמטרה הסופית שלי היא תואר שני במדעי המחשב וזה "אפיק המעבר" שלי לשם, אני רוצה לדחוס את הלימודים כמה שיותר.

(המטרה שלי פה זה לקבל ייעוץ לגבי קורס מעבדה בתיכנות מערכות + אירגון תוכנית לימודים טובה ודחוסה עד כמה שניתן - למשימתיים שבינינו, על זה אני הולכת לדבר)

הקורסים שאני צריכה לקחת הם:

"התכנית מתבססת על ידע קודם של קורסי החובה הבאים במתמטיקה לתואר ראשון במדעי המחשב: אלגברה לינארית 1 (‏20109‎)‏, חשבון אינפיניטסימלי 1 (‏20106‎)‏, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי ב (‏20423‎)‏ (‏או חשבון אינפיניטסימלי 2 (‏20212‎)‏ וחשבון אינפיניטסימלי 3 (‏20224‎)‏‎)‏, הסתברות לתלמידי מדעי המחשב (‏20425‎)‏, וכן על ידע קודם של הקורס מבוא למדעי המחשב ושפת Java (‏20441‎)‏ או קורס דומה ברמתו ובתוכנו. החסרים ידע קודם זה, כולו או חלקו, יהיו חייבים להשלימו לפני תחילת הלימודים בתכנית זו." - למדתי תואר ראשון בטכניון, ולכן למדתי חדוו"א 1 ו-2 שמבדיקה שלי מכילים בהחלט את כל ה"אינפי" שיש לאוני' להציע, וגם אלגברה כמובן.

מתמטיקה בדידה: תורת הקבוצות, קומבינטוריקה ותורת הגרפים (‏20476‎)‏
מבני נתונים ומבוא לאלגוריתמים (‏20407‎)‏
אלגוריתמים (‏20417‎)‏
אוטומטים ושפות פורמליות (‏20440‎)‏
מעבדה בתכנות מערכות (‏20465‎)‏
ארגון המחשב (‏20471‎)‏
מערכות הפעלה (‏20594‎)‏
תכנות מתקדם בשפת Java (‏20554‎)‏
מבוא לתורת החישוביות והסיבוכיות (‏20585‎)‏ - בתור בחירה שהיא סוג של חובה אם אני רוצה להמשיך לתואר שני.
כמו כן, אני חייבת את הקורס לוגיקה למדעי המחשב (‏20466‎)‏.

יש לי שתי בעיות שנובעות מאותו הדבר בערך.
התוכנית שלי הייתה לקחת הסמסטר בדידה, מעבדה והסתברות (לא לקחתי אותו בתואר הראשון, כך שאמשח להשלים אותו).
קיבלתי את חומרי הלימוד בשני הקורסים לא כולל בדידה (אישרו לי את רק אח"כ אבל אישור לי ומהר, אז בזה אני אומרת אמן.)
עיינתי בכולם ואפילו התחלתי ללמוד הסתברות, כן חננה כבדה. אך הסתבר לי שהקורס מעבדה בתיכנות מערכות פרט לשמו הוא מין הנפצה מוזרה כזו,
ושאני יכולה עכשיו כבר לפתור את כל הממ"נים, לא כולל את הפרוייקט (אבל זה רק בגלל שלא היה לי כוח לקרוא אותו, קצת ארוך).

בנהלים מאיימים שאם נרשמים לקורס שבסוף נותנים ממנו פטור, אז האוני' לא אחראית על זה ואני לא אקבל את הנקודות (אבל התשלום יירד באבוה יירד).

ולכן, אם יש לכם עצה, לפני שאני אשיג את המרכזת של הקורס (שלחתי לה מייל, עוד לא ענתה, מתכוונת להתקשר) איזה קורס לקחת במקום

ובכלל איך הייתם ממליצים לי לבנות את תוכנית הלימודים שלי (כולל קיץ) כך שאסיים כמה שיותר מהר.
אני לא עובדת הרבה, אז אני ממש גמישה ותכננתי לקחת 4 קורסים סמסטר הבא, אבל אפשר חמישה.

עוצו לי, אנשים חכמים, אם הגעתם עד הנה, אתם בטוח סבלניים מספיק לעוץ לי...

(אגב, התוכנית שלי הייתה, עד לרגע הגילוי: בדידה, הסתברות ומעבדה|לוגיקה, אוטומטים ושפות,מבני נתונים ומבוא לאלג'|אלגוריטמים - קיץ|תכתנות מתקדם,מע' הפעלה,מבוא לחישוביות וסיבוכיות, ואירגון המחשב|
אך אבוי, הסתבר לי שאין אלגוריתמים בקיץ ועל כן הקושי בתיכנות מערכת לימודים!!! האם להקדים מבני נתונים שאחד היועצים טען שאני אסתדר ואז לא תהיה לי בעיה? או שיש פיתרון אחר.
שאלות על קורסים, שילובים וכו'...
11/09/2011 | 10:32
75
31
יש לשרשר לכאן את כל השאלות שיש לכם על קורסים, שילובי קורסים, מנחים וכו
אשמח לקבל עצה (מדעי המחשב) - קצת ארוך
<< ההודעה הנוכחית
11/09/2011 | 01:29
6
521
התחלתי הסמסטר לימודי תעודה במדעי המחשב.
כיוון שהמטרה הסופית שלי היא תואר שני במדעי המחשב וזה "אפיק המעבר" שלי לשם, אני רוצה לדחוס את הלימודים כמה שיותר.

(המטרה שלי פה זה לקבל ייעוץ לגבי קורס מעבדה בתיכנות מערכות + אירגון תוכנית לימודים טובה ודחוסה עד כמה שניתן - למשימתיים שבינינו, על זה אני הולכת לדבר)

הקורסים שאני צריכה לקחת הם:

"התכנית מתבססת על ידע קודם של קורסי החובה הבאים במתמטיקה לתואר ראשון במדעי המחשב: אלגברה לינארית 1 (‏20109‎)‏, חשבון אינפיניטסימלי 1 (‏20106‎)‏, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי ב (‏20423‎)‏ (‏או חשבון אינפיניטסימלי 2 (‏20212‎)‏ וחשבון אינפיניטסימלי 3 (‏20224‎)‏‎)‏, הסתברות לתלמידי מדעי המחשב (‏20425‎)‏, וכן על ידע קודם של הקורס מבוא למדעי המחשב ושפת Java (‏20441‎)‏ או קורס דומה ברמתו ובתוכנו. החסרים ידע קודם זה, כולו או חלקו, יהיו חייבים להשלימו לפני תחילת הלימודים בתכנית זו." - למדתי תואר ראשון בטכניון, ולכן למדתי חדוו"א 1 ו-2 שמבדיקה שלי מכילים בהחלט את כל ה"אינפי" שיש לאוני' להציע, וגם אלגברה כמובן.

מתמטיקה בדידה: תורת הקבוצות, קומבינטוריקה ותורת הגרפים (‏20476‎)‏
מבני נתונים ומבוא לאלגוריתמים (‏20407‎)‏
אלגוריתמים (‏20417‎)‏
אוטומטים ושפות פורמליות (‏20440‎)‏
מעבדה בתכנות מערכות (‏20465‎)‏
ארגון המחשב (‏20471‎)‏
מערכות הפעלה (‏20594‎)‏
תכנות מתקדם בשפת Java (‏20554‎)‏
מבוא לתורת החישוביות והסיבוכיות (‏20585‎)‏ - בתור בחירה שהיא סוג של חובה אם אני רוצה להמשיך לתואר שני.
כמו כן, אני חייבת את הקורס לוגיקה למדעי המחשב (‏20466‎)‏.

יש לי שתי בעיות שנובעות מאותו הדבר בערך.
התוכנית שלי הייתה לקחת הסמסטר בדידה, מעבדה והסתברות (לא לקחתי אותו בתואר הראשון, כך שאמשח להשלים אותו).
קיבלתי את חומרי הלימוד בשני הקורסים לא כולל בדידה (אישרו לי את רק אח"כ אבל אישור לי ומהר, אז בזה אני אומרת אמן.)
עיינתי בכולם ואפילו התחלתי ללמוד הסתברות, כן חננה כבדה. אך הסתבר לי שהקורס מעבדה בתיכנות מערכות פרט לשמו הוא מין הנפצה מוזרה כזו,
ושאני יכולה עכשיו כבר לפתור את כל הממ"נים, לא כולל את הפרוייקט (אבל זה רק בגלל שלא היה לי כוח לקרוא אותו, קצת ארוך).

בנהלים מאיימים שאם נרשמים לקורס שבסוף נותנים ממנו פטור, אז האוני' לא אחראית על זה ואני לא אקבל את הנקודות (אבל התשלום יירד באבוה יירד).

ולכן, אם יש לכם עצה, לפני שאני אשיג את המרכזת של הקורס (שלחתי לה מייל, עוד לא ענתה, מתכוונת להתקשר) איזה קורס לקחת במקום

ובכלל איך הייתם ממליצים לי לבנות את תוכנית הלימודים שלי (כולל קיץ) כך שאסיים כמה שיותר מהר.
אני לא עובדת הרבה, אז אני ממש גמישה ותכננתי לקחת 4 קורסים סמסטר הבא, אבל אפשר חמישה.

עוצו לי, אנשים חכמים, אם הגעתם עד הנה, אתם בטוח סבלניים מספיק לעוץ לי...

(אגב, התוכנית שלי הייתה, עד לרגע הגילוי: בדידה, הסתברות ומעבדה|לוגיקה, אוטומטים ושפות,מבני נתונים ומבוא לאלג'|אלגוריטמים - קיץ|תכתנות מתקדם,מע' הפעלה,מבוא לחישוביות וסיבוכיות, ואירגון המחשב|
אך אבוי, הסתבר לי שאין אלגוריתמים בקיץ ועל כן הקושי בתיכנות מערכת לימודים!!! האם להקדים מבני נתונים שאחד היועצים טען שאני אסתדר ואז לא תהיה לי בעיה? או שיש פיתרון אחר.
אנסה לתת לך כמה עצות והערות כלליות
13/09/2011 | 02:17
3
138
תגישי בקשה להכרה בלימודים קודמים: http://www.openu.ac.il/degrees/accreditation.html כמה שיותר מהר שלא תשלמי סתם 1500 ש"ח ותשקיעי זמן על קורסים מיותרים.

בינתיים (התהליך הזה לוקח זמן - יכול להיות חודש חודשיים), תיקחי קורסים מהרשימה הזאת: http://www.openu.ac.il/programs/l17.html - כאלה שאין שום קרבה לקורסים שכבל למדת בטכניון.

אפילו אם את יודעת את החומר במעבדה ב-C, אם אין לך קורס מקביל (או קרוב) שעשית בטכניון, הם יחייבו אותך ללמוד אותו.

אם את באה מהטכנין ויש לך זמן ללמוד (והם מאפשרים לך, כי בסמסטר ראשון בפתוחה מאפשרים להירשם לפי כמה שאני יודע רק לקורס אחד ללא אישורים מיוחדים), לא חושב שתהיה לך בעיה עם 4 קורסים בסמסטר סדיר, נאמר בסמסטר הקרוב: בדידה, ארגון המחשב, מבני נתונים ומבוא לאלגוריתמים ומעבדה ב-C (או אוטומטים או הסתברות).

עוד משהו בקשר למה שרשמת, אם את חושבת שיש סיכוי קלוש שתקבלי פתור מ-C (את יכולה להחליף אותו עדיין בתשלום קנס של 360 ש"ח. ראי טבלה מלאה כאן: http://www.openu.ac.il/registration/changes.html#a...
סליחה זה 313 ש"ח
13/09/2011 | 02:20
42
תודה צחי! :)
14/09/2011 | 18:44
1
49
עשיתי בדיוק מה שאמרת, אבל לפני שקראתי את תשובתך.

דיברתי עם אחד היועצים, והוא נתן לי שם קסום שכזה, שנראה לי שאסור לי להגיד, אבל אפשר לשאול אותי בפרטי, אם צריך.
האדם הזה פתר לי את כל הבעיות, כיוון שהוא יושב בועדה לאישור תוכניות לימודים, ולכן המילה שלו קובעת - בעצם המסמכים מגיעים אליו בסופו של דבר:
א) אמר לי שהתואר שלי תקף ללימודי תעודה (שזה משהו שמשום מה הכניסו לי ספקות לגביו יועצים אחרים).
ב) אמר לי שאין שום מצב שאני אקבל פטור מהקורס של המעבדה, כך שאני חייבת לעשות אותו. וזה מעולה,
כי הלו"ז גם ככה לא הסתדר לי טוב ולא התחשק לי לקחת קורס בוידאו, היו לי מספיק כאלו בטכניון, ואני אף פעם לא צופה בזמן.
ג) יש לי זמן, אבל לא רציתי להגזים עם 4 קורסים בסמסטר ראשון, אני חושבת שזה היה גורם למישהו במערכת להתפוצץ.
ד) יש לי בעיה עם מבני נתונים ומבוא לאלגוריתמים, חבל אין את הקורס של אלגורתמים בקיץ... אני אצטרך לקחת מבוא ביחד עם אלגוריתמים עצמו...
ה) האדם אישר לי את תוכנית הלימודים בלי שום סחבת, אמר שזה נשמע לו בסדר גמור ורק הוא דואג לעומס
שאל אותי לגבי כך אם אני עובדת משרה מלאה וכשאמרתי שלא אז הוא אמר שזה אפשרי.

ואז אותו אדם אמר לי שאשלח את החומר ועדה בכל מקרה, אבל שכבר יש לי את התשובות!

אז הכל נפלא! :) תודה על התשובה שלך!
נהיה בקשר...
4 קורסים בסמסטר ראשון זה באמת מוגזם
14/09/2011 | 20:11
71
מה הסיבה שאת לא יכולה לקחת מבני נתונים ומבוא לאלגוריתמים עכשיו ואלגוריתמים בסמסטר אביב (הם ניתנים בשני הסמסטרים לא?)

אני עוקב אחרי הפורום הזה (פורום מעולה) - את מוזמנת גם. את יכולה גם לשלוח לי הודעות בפרטי - זה נחמד גם.
כמה תשובות
13/09/2011 | 11:51
1
91
אחת הבעיות הגדולות ביותר ללומדי מדמ"ח הוא שכמות גדולה של קורסים אינם מוצעים בסמסטר הקיץ.
המעט שאכן מוצעים אינם ברשימה שלך, למעט קורסים במתמטיקה.
בסמסטר ראשון באו"פ לא הייתי לוקח יותר מ- 2 קורסים, בגלל שצריך להתרגל לשיטת ההוראה של האו"פ.

אם עשית קורס מקביל ל- C, אז עדיף לדחות את הקורס ולראות אם אתה מקבל פטור או לא, ואם כן פשוט תחליף קורס.
נחמד שיש לך רצון לסיים כמה שיותר מהר, אבל 4-5 קורסים בסמסטר במדמ"ח ומתמטיקה זה מאוד כבד. יש הרבה חומר, הממ"נים ארוכים ודורשים חשיבה מרובה, וזה ממש לא מומלץ - אתה לא רוצה להגיע למצב של תפסת מרובה לא תפסת...

תעבור על רשימת הקורסים ועל הקורסים הרשומים כדרושים או מומלצים לכל קורס וכך תבנה את סדר הלימוד. כך למשל לא לומדים את אלגוריתמים לפני שלומדים את מבוא לאלגוריתמים...

הקורסים אלגוריתמים, מערכות הפעלה וסיבוכיות הם קורסים כבדים במיוחד...
תודה סטודנט 321... אגב, אולי יש לך אלגוריתם..
14/09/2011 | 18:50
64
מפותח מאוד שאומר שכל מי שלומד מדעי המחשב הוא זכר.
אבל אם תשים לב טוב, כתבתי בלשון נקבה רוב הזמן. אפילו שואף לכל הזמן... :)

אין שום מצב שאני אקח שני קורסים, זו התעללות בזמן שלי.

ואולי כמו שלא שמת לב שאני נקבה, לא שמת לב שכבר סידרתי תוכנית לימודים שבה אני לא לומדת אלגוריתמים לפני מבוא לאלגוריתמים.
אבל אין לי ברירה, כי אין אלגוריתמים בקיץ.
אז אם יש למישהו חומר על מבני נתונים ומבוא ואלגוריתמים,
אשמח ללמוד גם את זה,
כדי שלא יהיה לי קשה במסמסטר הבא לעשות את שניהם (אבל זה כבר אני אבקש יותר מאוחר)
אלמד את זה בכל מקרה, בתור קורס "שלישי", כי במעבדה בתכנות אני כבר יודעת את כל החומר,
ולא באמת אצטרך להשקיע מאמץ בשיעורים...

חשבתי שמערכות הפעלה וסיבוכיות הם קורסים כבדים, נשמעים כבדים ולכן אני לוקחת אותם רק עם עוד קורס נוסף בסמסטר האחרון שלי.

אני שמחה שההתרשמות הראשונית שלי על הקורסים קרובה למציאות.

אולי לא הזכרתי את זה, אבל אני מטורפת, היה סמסטר בטכניון שלרקחתי 9 קורסים. כן, תשעה, לא שישה... :)
המלצות לגבי קורסים מתקדמים
11/09/2011 | 13:37
2
96
היי אנשים
אני צריך הסבר ופירוט  לגבי הקורסים
האם הם קלים /קשים
חומר פתוח/סגור בבחינה
עמוס/לא עמוס
איך הממנים ?
הקורסים הם:
1.יסודות המנהל הציבורי - 10437 -רמה רגילה
2.ניהול התפעול 1 -רמה רגילה
3.דינמיקה של משא ומתן
4.מתודולוגיה של סקרים
5.ניהול אסטרטגי
6.בטחון סוציאלי
7.מוסר ועסקים
אשמח לתגובות והמלצות , מה כדאי לי לקחת?
אז ככה
11/09/2011 | 18:03
1
105
אני עשיתי רק ביטחון סוציאלי ומוסר ועסקים ושניהם קורסים באמת קלים ומאוד מעניינים ובשניהם אני עושה סמינריונית.
מוסר ועסקים זה המון חומר אבל חומר מעניין וממש לא קשה.
ביטחון סוציאלי זה חומר מאוד אקטואלי ומאוד רלבנטי לחיים ומאוד מעניין וגם לא קשה.
שאר הקורסים אין לי מושג:)
תודה רבה
11/09/2011 | 22:59
28
תודה.......
דרגו לי ...
11/09/2011 | 15:16
5
51
אני אוהבת לתכנן דברים מראש ולכן אשמח אם כמה שיותר סטודנטים חרוצים ידרגו לי את הקורסים הבאים מהקל לכבד הן מבחינת עומס הקורס והשקעה במסמטר, והן מבחינת הבחינה (חומר פתוח/סגור)...
חושבת שזה גם יעזור לאחרים:
מבוא למקרו
ניהול השיווק
ניהול משאבי אנוש
יסודות החשבונאות
תורת המימון (נראה לי זה יהיה בהכי כבד...)

אני רוצה לבחור 3 מהם לעשות בסמסטר... נראה לי אבל אשאיר את תורת המימון להעלות קצת אבק - מפחיד אותי הקורס הזה...
תשובה
11/09/2011 | 15:31
1
25
לא למדתי את ניהול משאבי אנוש, אז איני מדרגת אותו.

מבוא למקרו
יסודות החשבונאות
ניהול השיווק
תורת המימון (נראה לי זה יהיה בהכי כבד...)

מבוא למקרו הפשוט מכולם. קחי בחשבון שאפשר לקחת אותו בקיץ. אני אהבתי אותו יותר ממבוא למיקרו כלכלה. מבחן בחומר סגור

ניהול השיווק קורס זה וקורס ניהול משאבי אנוש הם הקורסים הכי עיוניים כאן ברשימה. ניהול השיווק הכי הרבה מאוד חומר. מי שמתחבר לעולם השיווק, יכל למצוא זיקה לקורס, כי בסך הכל מדברים על דברים שרואים מסביבנו. מבחן בחומר סגור. לא כלכך נהנתי ממנו.

תורת המימון הוא באמת הקורס הכבד ביותר, אבל הוא היה מאוד מעניין לטעמי ויש בקורס זה ישנם דברים שימושים לחיים.
דורש הרבה תרגול (הרבה תרגול מתמטי (לא חישובים מסובכים - חישובים בסיסיים, אבל ישנם חישובים רבים)) ומכיל הרבה מאוד חומר (קיבלתי בו את הציון הנמוך ביותר מכל קורסי הניהול שעשיתי - 75, ואין לי שום כוונה לחזור עליו שוב). מבחן אמריקאי לחלוטין.

יסודות החשבונאות מומלץ ללמוד אותו לפני תורת המימון, כי חלק קטן ראשון של תורת המימון מתבסס על היסודות החשבונאות ונחמד לדעת אותו לפני כן.
גם כאן יש הרבה חומר, אבל הוא הרבה פחות עמוס מתורת המימון. גם בקורס הזה ישנם דברים שימושים לחיים.
מעולה את! אשמח לעוד דעות...
11/09/2011 | 15:56
17
תודה רבה, בהחלט עזרת.
איזה שילוב את מציעה לסמסטר אביב? אני כנראה שומרת את האנגלית (רק רמה A) לקיץ...
לא נראה לי שאעמוד ב-2 קורסים שיש בהם הרבה חומר וללא חומר פתוח במבחן, רוצה לעשות 3 קורסים בעקרון...
לדעתי
11/09/2011 | 20:42
19
אני עשיתי מבוא למיקרו
ניהול משאבי אנוש
וניהול השיווק

לדעתי משאבי אנוש הכי קל מבניהם, אחרי זה ניהול השיווק ובסוף מיקרו

אבל אני מעדיפה קורסים עיוניים...
עשיתי את כולם ו..
12/09/2011 | 17:38
1
28
מבוא למקרו- קליל מאד, ללמוד באופק- רונית ינאי מלכה!
ניהול משאבי אנוש- קורס יישומי, חומר פתוח, קליל יחסית, רצוי לבחור מרצה טוב (עומר שומרוני מומלץ)
ניהול השיווק- עמוס חומר, חומר סגור , אותי אישית עניין מאד, בחינה לא קלה כי יש המון לזכור אבל אני סה"כ נהנתי.
יסודות החשבונאות- מ-ש-ע-מ-ם פחד אבל טכני ולא קשה
תורת המימון- במילה אחת : שואה , הקורס הכי קשה שהיה לי עד כה , טונות חומר , הזמן בבחינה לא מספיק , חרשתי למוות והוצאתי 78 (הציון הכי נמוך בפער רב ) קפצתי עד הגג ואין מצב למועד ב , ואין מצב שהייתי מסתפקת בציון כזה בשום קורס אחר .

עזרת מאוד
14/09/2011 | 19:51
10
תודה!
הגיוני לקחת משאבי אנוש, מבוא למקרו ויסודת החשבונאות ביחד?
אני עובדת במשרה מלאה בין 8.5 ל-10 שעות ביום...
אשר לתורת המימון - משהים איך אין אחד שאומר שהקורס לפחות נסבל... חחח כולם אומרים שהוא ממש ממש קשה... אמא'לההההההההה
מבוא לאנתרופולוגיה
11/09/2011 | 20:02
15
13
הקורס מעניין?
מה רמת הקושי?
איך המבחן?
אגב
11/09/2011 | 20:36
17
חייבת קורס קל
אפשרי גם מדעי הרוח
קל מאוד
11/09/2011 | 20:39
13
19
והמבחן עוד יותר קל
השאלות של המבחן זה השאלות של הממנים ככה שאם את עושה את כל הממנים את מוכנה למבחן..
תודה
11/09/2011 | 21:06
12
13
איך מבוא לפואטיקה של ספרות ילדים?
נשמע לי יותר מעניין...
מישהו?ההרשמה נסגרת
12/09/2011 | 10:06
11
8
אני כנראה נרשמת אליו מחר
12/09/2011 | 12:29
12
שלחתי מייל למרכזת כי שאלתי אותה על הקורס והיא ענתה לי :

"הקורס הוא ברמה רגילה המבחן הוא עם ספר הקורס, כך שלא צריך לזכור שום דבר – את נבחנת על הבנה.
מבחינת קריאה: קוראים שמונה פרקים מתוך ספר הקורס, שני מאמרים ושני ספרי נוער.אני יודעת שסטודנטים בדרך כלל מאוד נהנים מהקורס.
אשמח אם תחליטי להצטרף אלינו.
רימה"
אני כנראה נרשמת אליו מחר
12/09/2011 | 12:30
5
6
שלחתי מייל למרכזת כי שאלתי אותה על הקורס והיא ענתה לי :

"הקורס הוא ברמה רגילה המבחן הוא עם ספר הקורס, כך שלא צריך לזכור שום דבר – את נבחנת על הבנה.
מבחינת קריאה: קוראים שמונה פרקים מתוך ספר הקורס, שני מאמרים ושני ספרי נוער.אני יודעת שסטודנטים בדרך כלל מאוד נהנים מהקורס.
אשמח אם תחליטי להצטרף אלינו.
רימה"
נרשמתי אליו לשיעורי אופק , מקווה שיהיה מעניין
12/09/2011 | 15:20
4
למבוא לפואטיקה של ספרות ילדים?
12/09/2011 | 16:37
3
5
כן
12/09/2011 | 16:41
2
1
מעולה! אפשר להפוך לחברים דרך אופק
12/09/2011 | 19:01
1
6
אמנם הימים של אופק לא מתאימים לי- אבל שטויות, אני אראה את השידורים החוזרים...
אני אשמח
12/09/2011 | 20:49
2
מי מהם יותר קל?אנתרופולוגיה/מבוא לפואטיקה
12/09/2011 | 20:55
3
7
אנתרופולוגיה לא למדתי אז אין לי מושג ...
12/09/2011 | 21:04
2
16
אבל שמעתי שמבוא לפואטיקה הוא קורס קל ולכן החלטתי לקחת אותו
איך קריאה תאוריה ומעשה+מבוא לפואטיקה
12/09/2011 | 22:11
1
7
גם נרשמתי לפואטיקה של ספרות ילדים
13/09/2011 | 21:47
13
וכבר קראתי את 2 ספרי הילדים/נוער שצריך,
והתחלתי את הספר של הקורס (יש לי המון קורסים+עבודה בסמסמטר סתיו+קוראת לאט... אז ניסיתי להתחיל מנקודה טובה... )
נכון לעכשיו, נראה מעניין.
ספרי הנוער הנלווים היו מאד כיפיים לקריאה, וממש מנוחה עבורי אחרי שנה של חפירות פסיכולוגיות וסטטיסטיקה א+ב...
ספר הקורס מתחיל משעמם וקצת כתוב בשפה מתחכמת, אבל בפרק השני זה משתפר...

אז נתראה בקורס   (אני גם אצפה בהקלטות של אופק כי אין לי זמן במועד השידור החי..)
פטו מאנגלית לתואר שני
11/09/2011 | 20:43
3
19
היי חברים למישהו יש מושג מה הציון שנדרש באנגלית A בתואר הראשון
על מנת לקבל פטור מאנגלית בתואר השני?
85
13/09/2011 | 23:20
2
5
שאלת המשך-סיימתי תואר ראשון ו
15/09/2011 | 16:59
1
10
במבחן ברמה A קיבלתי 86, פשוט הממנים הורידו לי את הציון ל 82,  זה אומר שכשאני אלמד תואר שני יסתכלו על הציון הסופי במבחן ויהיה לי פטור? או על הציון המשוקלל?
על הציון המשוקלל
15/09/2011 | 19:05
12
אבל בכל מקרה הבנתי שבשביל פטור באנגלית בתואר שני צריך 80 בקורסים בתואר ראשון
איך זה ללמוד מההרצאות המוקלטות?
12/09/2011 | 00:58
5
34
שווה משהו?
אני צריכה ללמוד את מבני נתונים ומבוא לאלגוריתמים ככה הסמסטר.

והפעם תענו לי, כן?
רשמתי לא מזמן שככה אני מעדיף ללמוד
12/09/2011 | 01:15
2
36
אני לא מצטרף לשיעורים בשידור חי בדר"כ (ובשביל זה ברוב המקרים את לא חייבת להיות רשומה לקבוצה של אופק). רואה הקלטות במהירות 133%. מאוד מומלץ.

יש הקלטות אופק משנים קודמות של דביר לנצברג בקורס מבנה נתונים ומבוא לאלגו' - הוא מעולה!
מצחיק... בטכניון הייתי לומדת ככה
14/09/2011 | 18:55
1
23
שמה במהירות של אחד וחצי, ולמרצים מסויימים כפול 2. גם עובר יותר מהר וגם מובן.

נראה לי אתה ממש בראש שלי בלמידה.
יש מצב שניקח איזה קורס ביחד? :)
בתוכנה שאני משתמש
14/09/2011 | 20:03
18
יש רק מהירות 4/3. יש מנחים שבהחלט אפשר לראות במהירות גבוהה יותר. באיזו תוכנה את משתמשת?

אני לומד בסמסטר הבא: מערכות הפעלה, הנדסת תוכנה (שפת עדה) ואלגוריתמיקה. לא נראה שיצא לנו ללמוד איזה שהוא קורס משותף - אולי בהמשך.
בכל מקרה אשמח לעזור לך אם תרצי, למרות שאם למדת 9 קורסים בטכניון בסמסטר אחד ושרדת את זה, אז כל הקורסים שאת צריכה לקחת קטנים עלייך.
לא מתאים לכל אחד
12/09/2011 | 14:53
1
17
לדעתי לרוב הסטוד' זה לא יתאים ללמוד רק מוידאו מוקלט.
צריך לקבל קצת תחושה והאוירה של שיעור.
כמו כן, קורה שמתעוררות שאלות, ובהעדר תשובה עליהן, עלולים
להיתקע ולאבד הרבה זמן יקר.
לרוב המדריכים לועסים לך את החומר
13/09/2011 | 00:42
14
כל כך טוב שלא נשאר לך מה לשאול ואם כן אז יש פורומים לקורסים (ברוב המקרים ענו לי מאוד מהר בפורום אם בכלל הזדקקתי לזה). אבל כל אחד והעדפות שלו.
שאלה בבקשה בנוגע לשילוב קורסים
12/09/2011 | 12:26
1
11
מה אתם אומרים?

האם אפשרי ללמוד ביחד -

מנהיגות וישומייה בחינוך  +  
פסיכופתולוגיה  +  
מבוא לפואטיקה של ספרות ילדים

אשמח לתשובה - תודה !!
קריאה תאוריה ומעשה
13/09/2011 | 06:58
11
איך הקורס?מה רמת הקושי איך המבחן

אשמח למידע וחוות דעת מי שעשה

האם התשלום בין קורס בהנחיה רגילה לאופ"ק שונה?
12/09/2011 | 15:31
2
5
תלוי מה ההנחיה באופק
12/09/2011 | 19:04
1
10
אם ההנחיה באופק היא רגילה אז זה אותו סכום, אם האופק הוא בהנחיה מוגברת אז צריך להוסיף תוספת על ההנחיה המוגברת
13/09/2011 | 10:44
2
שאלה לגבי מנחה - וזינה רונן, שוויון הזדמנויות
12/09/2011 | 17:22
5
מישהו יודע איך המרצה הזה ?

אשמח לתגובות,

תודה
מה אתם אומרים על המנחה עמית פרי
12/09/2011 | 17:38
115
בקורס מבחנים פסיכולוגיים?

אשמח לקבל חוות דעת ממי שלמד אצלו...

תודה!!!
איך לומדי לחד"א?
12/09/2011 | 16:57
4
33
שלום לכולם

בסמסטר שעבר לקחתי קורס חדו"א לתלמידי כלכלה וניהול.
מבחנתי הקורס הזה הוא סיני בשבילי, אני לא מבינה כלום!!! אין לי רקע מי יודע במתמטיקה, רק 3 יח' בבגרות ומן הסתם אני לא זוכרת את החומר.
איך לומדים לקורס הזה?
האם כדאי לקחת קורס סדנת רענון במתמטיקה לתלמידי מדעי החברה? האם הוא יכול לעזור?

אשמח לעצות איך להתמודד עם הקורס הנ"ל.
כמובן הכוונה לקורס חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי
12/09/2011 | 16:59
16
סדנת רענון במתמטיקה
12/09/2011 | 18:38
22
מכיוון שציינת שאינך מבינה את החומר, לדעתי כדאי לך לקחת סדנת רענון במתמטיקה.
במסגרת הסדנה המדוברת, לומדים את הבסיס של המתמטיקה פחות או יותר מההתחלה ולתת קצת רקע הכנה לקראת קורסי חדו"א.

לקורס חדו"א לתלמידי כלכלה וניהול, לומדים כמו לכל קורס אחר באונ' הפתוחה (למידה עצמית + הגעה לשיעורי ההנחייה + הגשת ממ"נים כתרגול)

בהצלחה
מבחן חוזר
13/09/2011 | 11:53
14
אין שיטות קסם...
עוברים על החומר, גם מהספר וגם מסיכומי השיעור שלך, פותרים שוב את התרגילים שבספר ושנפתרו בכיתה, ובסוף מתרגלים מבחנים...
מניסיון אני יכולה לומר לך..
13/09/2011 | 12:26
16
עשיתי את הקורס סימסטר שעבר והוא היה סינית גם בשבילי! עד שלקחתי את עצמי בידיים וישבתי לראות את כל השיעורים של חזי באופק מההתחלה! והתחלתי לקלוט לאט לאט! הוא מסביר מצויין את החומר.. לאחר מכן פשוט תפתרי מבחנים ותראי שדברים דיי חוזרים על עצמם..
שיהיה בהצלחה!
סמינר מחקר בפסיכולוגיה למצטיינים
12/09/2011 | 12:17
2
35
היי חברים!
רציתי לשאול אם מישהו מבין הסטודנטים לפסיכולוגיה נרשם לקורס הזה בשנה הקרובה?

אני
13/09/2011 | 14:20
19
היי אני נרשמתי  :)

אירינה
בנוגע לשאלתך
24/09/2011 | 02:52
18
במבוא אני ממליצה על קרן יפת.אני לא יודעת היכן היא מלמדת אבל למדתי איתה והיא מעולה
ובפיזיולוגית רק רביד דורון
הוא הרכז והוא מעביר את החומר בצורה מרתקת.נין ללמוד רק מהמחברת כי הוא עובר על כל החומר ומכין אותך ל-100
כמו כן הוא היה המרצה הכי טוב שהיה לי בתואר וזה הקורס שהכי הרבה נהניתי ממנו והרבה בזכותו ורבים יעידו כמוני
בהצלחה
היי
12/09/2011 | 19:29
13
אשמח לדעת מי למד כאן קורס ניהול השיווק?תודה מראש
התלבטות בשילוב בין קורסים - מדמ"ח
12/09/2011 | 23:48
1
12
טוב, אז קורס ארגון המחשב אין סיכוי שאוכל להרשם - הכל מלא...
אז ההתלבטות שלי היא בין:
מתמטיקה בדידה ואוטומטים ושפות פורמליות
מתמטיקה בדידה ומבנה נתונים ומבוא לאלגוריתמים

מה דעתכם?

פרט שחשוב לציין - אני במשרה מלאה..

תודה מראש
את לא יכולה להירשם לאיזה לאף קבוצה?
13/09/2011 | 00:51
6
את יכולה להירשם לקבוצה בעיר אחרת - העיקר שתהיה רשומה לקורס. אחר כך את יכולה לנסות להחליף קבוצה או אפילו לא להחליף ולהגיע לקבוצה אחרת בקרבת מקום המגורים שלך (רק שתהיה באותו סוג הנחיה).

הייתי מסדר את הקורסים האלה לפי הקושי שלהם והעומס שלהם כך (מהעמוס פחות ליותר עמוס):

ארגון המחשב
אוטומטים
מבני נתונים ומבוא לאלגו

במבני נתונים ומבוא לאלגו תצטרכי להשקיע הרבה בממ"נים שהם לא קלים - לא סתם זה קורס של 6 נ"ז.
שאלה לגביי אנגלית וקורס מתקדם
13/09/2011 | 13:49
1
9
היי,

עשיתי מבחן אמי"ר לפני כשבוע, והתוצאות צפויות להגיע בשבוע הקרוב, אם הבנתי נכון.
אני יכול להירשם לסמסטר הקרוב לקורס מתקדם בתקווה שיהיה לי פטור מאנגלית ואם אין לי אז פשוט להחליף את זה בקורס רגיל?
אם אין לי פטור ואני צריך את הקורס האחרון(מאמין שלא אצטרך יותר מזה בכל מקרה), אין סיכוי שאפשר לעשות את הקורס באנגלית תוך כדי המתקדם, נכון?

תודה ויום טוב
:)
אפשר
14/09/2011 | 08:52
2
אפשר לעשות אנגלית A יחד עם קורס מתקדם אחד
צריך לבקש אישור מיוחד על זה
יישומי המחשב בסמסטר הזה או הבא?
13/09/2011 | 15:53
4
היי,

הבנתי שבסמסטר הבא משנים את תוכן הקורס. למישהו יש מידע האם עדיף לחכות לסמסטר הבא? די תכננתי לקחת את הקורס בסמסטר הזה ואין לי תחליף הולם בשבילו כדי להגיע לשלושה קורסים בסמסטר...
שיעורי אופק
14/09/2011 | 13:56
1
7
הם באמת טובים לתרגול חומר? ולהבנה בכללי? אני פשוט רגילה להנחייה איטית יחסית, ברורה מאוד....
אני יודעת שאני אצטרך להשתמש בזה במהלך התואר, זה קצת מלחיץ....

למשל, יש לי קורס ראשון שאני מתחילה "מבוא למיקרו-כלכלה" ויש תוכנית אימון לקורס הזה שמתרגלים שם מתמטיקה ישנה וכל מיני דברים, זה כולל 7 מפגשים: 2 פרונטלי ו5 דרך האופק..אני אוכל להבין משיעורי האופק את החומר? בלי להלחץ..? והאם התוכנית הזאת שווה שאני אשלם עליה??

תודה רבה לכל העונים

את האופק במבוא למיקרו מנחה רונית ינאי האלופה
14/09/2011 | 14:33
8
לא צריך שום הכנות מיותרות. היא מעבירה את כל החומר בצורה ברורה ונגישה, מתרגלת הרבה. אני חייבת את הציונים היפים שלי במבוא למיקרו ומבוא למקרו רק לה.

במבוא למיקרו לקחתי גם הנחיה פרונטלית וגם צפיתי בכל שיעורי אופק, במבוא למקרו לקחתי כבר רק את אופק.

בהצלחה
להבין סרטים
14/09/2011 | 17:54
1
1
הוא באמת קורס מעניין?
וחוצ"מ באמת צריך להחזיר את הסרטי דיוידי שמקבלים עם חומר הלימוד? חשבתי סוף-סוף האוניברסיטה מצפרת במשהו שווה.
כן וכן
14/09/2011 | 19:47
1
הקורס (עבורי) היה מאוד מעניין ומאתגר, הממנים קצת מעיקים אבל הם הכנה טובה למבחן.
את הסרטים חייב להחזיר אחרת יחייבו אותך ב 1500 ש"ח.
ואגב, בשביל הקורס לא צריך לראות את כל הסרטים, ראינו ועבדנו על 2 מתוכם, ודיברנו בקורס על עוד 2 וזהו.
מדעי החיים- פרטנרים לסמסטר א' 2012
14/09/2011 | 23:26
3
3
אני מתכוון להרשם לסמסטר א' 2012 במסלול מדעי החיים
מתכוון להגיע למפגש ייעוץ במכללת ר''ג בקרוב. כל מי שמתעניין בלימודים במכללת ר''ג במסלול מדעי החיים ומחפש פרטנרים יכול לפנות אליי במסר
פרטי ולהחליף מספרי טלפון או פייסבוק
: )
מייל
15/09/2011 | 00:22
1
המייל שלי seven@one.co.il
למה מכללת ר"ג?
15/09/2011 | 01:38
1
9
אחד ממרכזי הלימוד שלא תורמים כלום לסטודנטים של מדעי החיים הוא מכללת רמת גן.
אין תגבורים,אין את תוכנית המקפצה ובכלל אין ביקוש כי המכללה לוקחת בנוסף לכל 2000 שקל.

חבל!
למה מכללת ר''ג
15/09/2011 | 02:08
6
השיקול שלי הוא כלכלי נטו, היות ואני מתכוון לשלם בהמחאות ומהמענה האנושי של האו''פ אמרו לי ששם מקבלים המחאות
התייעצות חשובה לפני הרשמה.
15/09/2011 | 11:32
1
33
אי שם בשנת 2009 נרשמתי לסטטיסטיקה א למדעי החברה.
ואז התחילה השביתה ואמרו לי שכדאי מאוד שאני אדחה כי אני סטודנטית חדשה ולא כדאי לי להתחיל שיש שביתה אז דחיתי את הקורס.
סמסטר לאחר מכן התחלתי ללמוד אותו כשכבר לא הייתי בראש ללימודים ומהר מאוד הפסקתי להגיע.
מאז עבר  הרבה זמן והחלטתי להתחיל ללמוד באופן רציני. יש לי מחשבה לקחת שני קורסים: מבוא לפסיכולוגיה וסטטיסטיקה א'.
הסתכלתי קצת בידיעון ולגבי סטטיסטיקה כתוב כך: "כדי להצליח בקורס נדרש ידע מתמטי ברמה תיכונית (‏בגרות של 3 יחידות לימוד) לסטודנטים שאינם בעל ידע זה מומלץ מאוד ללמוד את הקורס סדנת רענון במתמטיקה לתלמידי מדעי החברה (‏95001‎)‏ לפני שיירשמו לקורס".
האם אכן הדבר? או שעדיף לקחת קודם את הקורס סדנת רענון? או פשוט לקחת מורה פרטי לפני הסמסטר?
ולגבי התשלום לקורס סטטיסטיקה האם התשלום הוא תשלום מלא או שיש הנחה?

תודה מראש לכל העונים!
תשובה
15/09/2011 | 12:33
11
קודם כל התשלום הוא תשלום מלא.
שנית, אין שום צורך ברענון הזה... סתם עוד דרך לקחת כסף, המתמטיקה היא ברמה של כיתה י' וגם במינון מאוד מאוד נמוך.
מה שכן, על מנת להצליח בקורס אני ממליצה להגיע לכל השיעורים לעשות את כל הממנים ולתרגל מעבר - מנחים לרוב מחלקים תירגולים משלהם.
חשוב מאוד גם לקחת מנחה טוב/ה - אני ממליצה בחום לוהט שורף אש על מיכל מימון יחיאלי - היא מדהימה!!!
יסודות הפיזיקה
15/09/2011 | 18:11
16
מישהו כאן למד או לומד את יסודות הפיזיקה בפתוחה?
שילוב של מבוא לפסיכולוגיה ופזיולוגית
15/09/2011 | 19:01
8
שלום לכולם,
אחרי 2 סמסטרים מזעזעים במיוחדדדד.... מישהו עשה את 2 הקורסים ביחד? או יכול להמליץ על מנחה?

תודה רבה
הודעות אחרונות
22:21 | 02.09.15 Orinio
20:23 | 02.09.15 אורחים בפורום
11:25 | 02.09.15 אורחים בפורום
22:25 | 01.09.15 אורחים בפורום
13:54 | 01.09.15 אורחים בפורום
10:03 | 31.08.15 אורחים בפורום
11:22 | 30.08.15 אורחים בפורום
10:55 | 30.08.15 סט1דנטחופשי
23:32 | 29.08.15 אורחים בפורום
20:23 | 29.08.15 ArwenUndomiel