לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום סרטים וקולנוע
דרמה, אקשן, אימה, קומדיה, דוקומנטרי, פנטזיה. ברוכים הבאים לפורום סרטים וקולנוע!
נדבר כאן על שוברי הקופות החדשים ועל סרטים ישנים, נדון בשחקנים, במאים ותסריטאים, ובכל מה שקשור בקולנוע. אז אם אתם אוהבים קולנוע מכל סוג - הפורום הזה בשבילכם!
כאן מדברים על אומנות העשייה, ולא על הורדות.
הפורום הוא למענכם, אז אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום,

חוקי הפורום:
נא לא לשאול על תוכנות / אתרי הורדות בלתי חוקיים.

באם הודעה מכילה ספויילר, נא לציין זאת בכותרת,
נא לא לכתוב ספויילרים בכותרת ההודעה.

נא לא לצרף קבצים בלתי הולמים או כאלה שעוברים על זכויות יוצרים.

נא לשמור על תרבות דיון מעל דפי הפורום,
בלי קללות, גידופים והעלבות.

ובנוסף לכתוב לעיל, נא לא לכתוב הודעות שעוברות על תקנון האתר.

הודעות לא חוקיות תמחקנה ללא התראה!

בסך-הכל הפורום הזה הוא בשבילכם, ואנחנו מקווים שתמצו אותו עד תום, ושכמובן תחזרו בקרוב!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סרטים וקולנוע

דרמה, אקשן, אימה, קומדיה, דוקומנטרי, פנטזיה. ברוכים הבאים לפורום סרטים וקולנוע!
נדבר כאן על שוברי הקופות החדשים ועל סרטים ישנים, נדון בשחקנים, במאים ותסריטאים, ובכל מה שקשור בקולנוע. אז אם אתם אוהבים קולנוע מכל סוג - הפורום הזה בשבילכם!
כאן מדברים על אומנות העשייה, ולא על הורדות.
הפורום הוא למענכם, אז אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום,

חוקי הפורום:
נא לא לשאול על תוכנות / אתרי הורדות בלתי חוקיים.

באם הודעה מכילה ספויילר, נא לציין זאת בכותרת,
נא לא לכתוב ספויילרים בכותרת ההודעה.

נא לא לצרף קבצים בלתי הולמים או כאלה שעוברים על זכויות יוצרים.

נא לשמור על תרבות דיון מעל דפי הפורום,
בלי קללות, גידופים והעלבות.

ובנוסף לכתוב לעיל, נא לא לכתוב הודעות שעוברות על תקנון האתר.
(קישור לתקנון האתר)

הודעות לא חוקיות תמחקנה ללא התראה!

בסך-הכל הפורום הזה הוא בשבילכם, ואנחנו מקווים שתמצו אותו עד תום, ושכמובן תחזרו בקרוב!
`

שלושה סרטים של במאים איטלקיים.

23/04/12 18:44
החיים יפים - רוברטו בניני (1995)
כל שנה אני אומרת שאני לא אראה סרטים ביום השואה, ובאמת עמדתי בזה כמה שנים אחרי שראיתי הפסנתרן והוא דיכא אותי מאד. אבל השנה היה החיים יפים בטלוויזיה, ישבתי "רק לחמש דקות" ונשארתי עד הסוף, כולל הבכי המסורתי בסצנות האחרונות, כמו ילדה קטנה.
אני אוהבת את הסרט הזה מאד, הוא מצחיק, עצוב, כואב ומרגש. אני אישית, כדי להתחבר לסרט שואה ולהרגיש עצב וכאב לא צריכה מראות גרפיים קשים, או דיכאון תהומי. הפסנתרן, למשל, עמוס ברגעים כאלה ואותי אישית זה קצת מנתק. דווקא סרט כמו החיים יפים גורם לי הרבה יותר להתחבר ולשאול את עצמי כל מיני שאלות.

8 וחצי - פדריקו פליני. (1963)
אני אתחיל בלהגיד שאני דווקא די אוהבת את פליני. לילות קביריה סרט פנטסטי, ואני אוהבת את la dolce vitta. ועכשיו לסיבה שלשמה התכנסנו-
יש אנשים שחושבים ש8 וחצי הוא יצירת מופת, ביניהם המרצה שלי לתולדות הקולנוע שהקרין את הסרט, על כל השעתיים וחצי הארוכות שלו, בשיעור. אני מניחה שאני יכולה להבין למה הם חושבים את זה. אני, לעומת זאת, ממש לא. סבלתי, אפילו מאד. אין לי בעיה עם אוונגארד או סוריאליזם, אבל הסרט הזה פשוט מרט את עצביי. לא היה סינכרון בין השפתיים של השחקנים למילים שהם אמרו, אבל כן בין האפקטים לתמונה, כל הדמויות היו מוזרות ולא בצורה טובה. זה היה נורא, ואני ממש מקווה שאני לא אצטרך לראות את הסרט הזה שוב, בחיים.

Blow Up - מיכאלנג'לו אנטוניוני (נראה לי שהתרגום של השם הוא "יצרים"?)(1966)
סרט על צלם אופנה לונדוני שחי בעולם של אופנה, מוזיקה, סמים וסקס. עד שיום אחד הוא מוצא משהו מוזר באחת התמונות שהוא צילם, של בחורה יפה בפארק.
מאד נהניתי מהסרט הזה. הוא מותח, יש לו אמירה חברתית שעניינה אותי, ודיוויד המינג צעיר ומוזר וכיף להסתכל עליו.
יותר מזה אין לי מה להגיד.
מִפֵּרוּרִים שֶׁל זִכָּרוֹן
אֶפְשָׁר לִבְנוֹת אַרְמוֹן
אוֹ שֶׁבְּבֶכִי לְמָרֵר
~
"We are now no longer the Knights who say Ni!
We are now the Knights who say: Ecky Ecky Ecky Ecky Pi Kang Zoom Boing Zhrowoimg..."
"Ni!"
סרטי השבוע
20/04/2012 | 15:24
114
113
ומה ראיתם השבוע?
צפיות מד"ב חוזרות + משחקי הכס + פינק פלויד
20/04/2012 | 15:39
23
156
צפיתי ב-2 סרטי מד"ב קלאסיים מהטובים בז'אנר, והפעם ניצלתי את ההזדמנות כדי להראות אותם גם לחבר שלא הכיר אותם. מדובר ב-"12 קופים" ו"הילדים של מחר". הראשון הוא מותחן מבריק אשר מצליח גם לתת תחושה של מד"ב ועולם אחר ועדיין לבחון את גבולות המציאות, האמת והשיגעון של האדם. ברוס וויליס ובראד פיט בהופעות ענקיות, עיצוב ופסקול נהדרים וכמובן אחד הטוויסטים הגדולים EVER. קצת מאחרויו בסולם הסרטים האהובים עליי נמצא "הילדים של מחר", אותו כבר ביקרתי מזמן. בואו נגיד שגם אם ההתחלה שלו קצת איטית והעלילה בו לא הכי מדהימה בעולם, הבימוי שם את הסרט בגליגה אחרת. איכות ההפקה, הסחיפה, תשומת הלב לפרטים הקטנים, התגובה הרגשית, כולם מחפים על זה.

כמו כן, "משחקי הכס", פרק 3
סה"כ, עשוי טוב מאוד. טיריון היה אדיר כרגיל, ואהבתי מאוד את הדרך שבה הם ערכו את הסצינה שבה הוא מספר לואריז-בייליש-פייסל דברים שונים כדי לבדוק במי לבטוח. לינה הידי גם מצויינת - מי היה מאמין שאישה שהתחילה ב"300" תהיה שחקנית כל-כך טובה.
הכוכב החדש של העונה, מבחינתי, הוא אלפי אלן בתפקיד תיאון גרייג'וי. הסצינה שבה הוא מאלץ את אביו להתמודד עם העובדה שהוא הפסיד טוטאלית במרד ומסר מרצונו החופשי את בנו כאילו היה כלב, הייתה חזקה במיוחד. מעצבן אותי שמעבר לחומה לא קורה עדיין כלום, נראה כאילו הם מנסים למתוח את הכל כדי לתת לבנות עוד מג'ון. מצד שני, זה אומר שכנראה נראה יותר מקהורין חצי-יד וייגריט (אגב, אני היחיד שחושב שהשם שלה נשמע כמו מעדן חלב איראני?), וזה בסדר גמור. במחנה של רנלי היה סבבה. מישל פיירלי ממשיכה להיות *ה*שחקנית של הסדרה הזאת, ולכל מי שהתלונן אז, כשרק היו שמועות ליהוק, שהם עשו את בריאן יפה מדי - מצפה לו הפתעה. אני לא הייתי מתקרב לאישה שנראית ככה. עוד פעם היה עירום שלא היה כלול בספר, אבל לפחות הפעם זה לא היה בוטה ואפילו די רגיש.

אה, ובימים האחרונים אני חורש על סרטי הופעה של פינק פלויד (AKA: הלהקה הטובה ביותר בהיסטוריה) והופעות הסולו של ווטרס ו-גילמור שכללו שירים של הלהקה - Pulse, Live In Venice, Remember that Night ו-In The Flesh. מה נגיד, הלהקה הזאת באמת עושה את ההופעות הכי טובות בעולם.
"הילדים של מחר" ו-"12 הקופים" 2 מהסרטים
20/04/2012 | 15:44
14
101
האהובים עליי.

בנוגע להופעות של פינק פלויד,
אל תשכח את Live in Pompeii והביצוע של comfortably numb מההופעה של pulse.
Live in Pompeii מעולה, אבל לא סרט הופעה.
20/04/2012 | 15:54
4
56
הוא יותר כמו חצי סרט דוקומנטרי על הלהקה וחצי סרט שבו הם מנגנים על במה ריקה. חוץ מזה, הוא הוקלט בתקופה שלפני דארק סייד אוף דה מון, ככה שחוץ מ-"Echoes", "One Of these Days" ו-"Set Controls to the Heart of the Sun" אין שם באמת שירים טובים...
אמממ....
20/04/2012 | 16:52
3
45
אל תגיד לי שאין לך צמרמורת כשאתה שומע את זה :

http://www.youtube.com/watch?list=PL669F9DEF86ACD1...

יש גם את ההופעה של 'החומה' שווטרס ביצע אחרי נפילת חומת ברלין.
היא גם טובה, מופיעים שם גם כמה אומנים כמו הסקורפיונס ועוד .
אה, שחכתי את "צלוחית מלאה סודות".
20/04/2012 | 17:00
1
54
אכן שיר מעולה. החלום הרטוב שלי זה שיום אחד ווטרס, מייסון וגילמור (בעצם, לא חייב ווטרס) יתאחדו להופעה שבה הם ינגנו שירים מכל התקופות שלהם, כולל האלבומים הראשונים והאחרונים.  
זה החלום הרטוב של כולנו
20/04/2012 | 17:03
27
זה מעולה! תודה על הלינק..
22/04/2012 | 17:12
15
״12 קופים״
20/04/2012 | 16:08
26
לא ראיתי 12 קופים אבל הילדים של מחר מדהים..
20/04/2012 | 20:36
7
40
אם אהבת את הצד הויזואלי של הסרט,
21/04/2012 | 02:31
6
53
אולי תרצה לראות גם את "עץ החיים", יש להם את אותו הצלם המדהים (עמנואל לובצקי).
קח בחשבון שלדעתי "עץ החיים" סרט דפוק ברובו, אבל התמונות בו פשוט יפיפיות.
גם את עץ החיים חיבבתי.....
21/04/2012 | 03:36
5
48
לא באותה רמה של הילדים של מחר למרות שיש בו כמה רגעים חזקים (הסיפור של האמא). לא ידעתי שזה אותו צלם, באמת יש דמיון...

האם ״הילדים של מחר״
22/04/2012 | 17:02
4
46
מזכיר את ״עץ החיים״ מבחינה תסריטאית, סגנון דומה של סרט, או רק מבחינה צילומית?
יש לי גם שאלה
22/04/2012 | 17:07
46
ב'הילדים של מחר' נעשה הרבה שימוש בלונג שוט (ככה קוראים לזה?) האם המצב הוא כזה גם ב'עץ החיים'?
זה היה פשוט הדבר שכי הרשים אותי ב'ילדים'

מבחינה תסריטאית?
22/04/2012 | 17:16
2
45
וואו, ממש לא.
אם התשובה היא "כן" - לא הייתי טורחת לצפות בו
24/04/2012 | 11:57
1
18
השכרתי אותו אתמול, עדיין לא צפיתי בו...
אל דאגה, הם לא דומים בכלל.
24/04/2012 | 12:05
17
"הילדים של מחר" זה סרט פוסט-אפוקליפטי איטי וקצת אפל שעשוי מצוין, לעומת "עץ החיים" שהוא יותר סרט אומנותי גם מבחינה עלילתית.
היה פרק לא רע
20/04/2012 | 16:12
31
12 קופים מעולה.
22/04/2012 | 10:08
41
את הילדים של מחר לא אהבתי.
בפורום הזה סוכם...
22/04/2012 | 11:25
4
67
שהלהקה הכי טובה בהיסטוריה היא הביטלס.
ואין להתווכח.
כן, בחסד...
22/04/2012 | 11:28
2
50
משום שקווין לא היו ברשימה.
אני חושב שאתם מתבלבלים
22/04/2012 | 11:55
1
51
אתם מתווכחים על הלהקה הכי פופולרית, אבל אפילו אחת הלהקות שאמרתם לא יכולה להתמודד על תואר הלהקה הכי טובה.

הנסון תעשו לי ילד!
מממ...
25/04/2012 | 12:58
16
בפ ! בייבי בפ! שאו בפ! טו טו טו טו בפ! בייבי בפ! שאוו...
נכון מאוד!
23/04/2012 | 16:04
29
ומי שמעז לחשוב אחרת יושלך לצינוק וייאלץ לשמוע שירים של הביטלס 24 שעות רצוף!
את 'ילדים של מחר' אני ממש אוהבת
22/04/2012 | 13:38
37
את '12 הקופים' עוד לא צפיתי בזה אקח זאת כהמלצה.
וגם פינק פלויד...!!
״הוגו״, ״מראה שחורה״ ו״הפסנתרן״
20/04/2012 | 15:52
5
107
משלושתם הכי נהנתי מ״מראה שחורה״ חזק, מיוחד ואיכותי עם מסרים חשובים ודילמות טובות
...
20/04/2012 | 16:01
4
76
מ״הוגו״ נהניתי בסה״כ למרות שהוא קצת מרוח, התלת מימד בו היה טוב, אחותי נהנתה ממש ממש (בת 15) ואף בכתה ואמרה שהוא ממש טוב ומרגש...

״הפסנתרן״ סרט טוב, אבל קצת אוברייטד לטעמי, לא הרגשתי בסוף הסרט וואו וגם לא באמצע... היה עצוב ומרגש... לא ראיתי אותו עד עכשיו כי חששתי שיהיה לי קשה, אבל תפסתי אומץ כי אמרתי לעצמי שלא מדובר סתם בסרט עם קטעים ביזארים ושזה חשוב לצפייה... בסופו של דבר נוכחתי שהוא לא קשה כמו שציפיתי (ואני מאוד רגישה)... הקטע שהכי נתפס אצלי בראש הוא הקטע שזרקו את הזקן בכיסא הגלגלים מהמרפסת בגלל שהוא לא עמד לדרישתם... אני עכשיו תופסת אומץ לראות סרטי שואה שחששתי לראות עד היום... רוצה להשלים...
אני בתקופה שקשה לי להנות מדברים
20/04/2012 | 16:07
3
72
בגלל שאני מדוכאת, אולי בתקופה אחרת הייתי מרגישה אחרת כלפי הסרטים הנ״ל... מכירים את זה?
כן יש תקופה כזאת. נסי לראות קומדיות ולא משהו
20/04/2012 | 16:56
1
55
שידכא עוד יותר
...
22/04/2012 | 19:57
24
יצא לי לצפות בהופעה של סטנדאפיסט שאמר שזה שבאים להופעות שלו, ומחפשים קטעים מצחיקים, אומר שמי שעושה את זה סימן שמרגיש מיואש.
וכאשר, מתחילים לחפש דברים שנותנים תקווה סימן שמתחילים להתגבר על הייאוש והוא הביא בתור דוגמא סירטון ביוטיוב שקיבלת מלא צפיות של ילדה קטנה מדקלמת שירים.
בטח, לצערנו... מכירה דיכאון, אבל אצלי זה אחרת
22/04/2012 | 22:47
30
אני תמיד אוהבת לראות סרטים. זה לא משתנה, ולא מוריד לי את ההנאה מסרט.
מה שכן, היתה תקופה למשל שהיה בא לי לראות רק סרטים כבדים וקשים ופתאום תקופה שהיה בא לי לראות אך ורק סרטי קומדיה קלילים.
לא יודעת אם זה דווקא קשור לדיכאון, אגב (אצלי לפחות), אלא אולי לעונות השנה (באמת! חורף משפיע גם בלי שנשים לב על האכילה, ההתכנסות וכו'...).
בקיצור- מקווה שישתפר מצב רוחך.
ואגב, לענייננו: "הפסנתרן" (והבמאי שלו- פולנסקי) הם בין האהובים עליי.
את "הוגו" אני רוצה לראות...
סרטי השבוע + הומלנד
20/04/2012 | 16:14
1
116
(2011) מפלט Retreat
סרט הביכורים המרשים של קארל טיבטס אמנם מצא את דרכו
הישר לספריית הDVD אך הוא עמוס מסרים חפים מקלישאות
והצילום בו נאה עד מאוד לעין. ההישענות על הטריו קיליאן מרפי,
ת'נדי ניוטון וג'יימי בל עושה את שלה. הם מפיחים רוח בלתי רגילה.
במיוחד בל, שנעלם מעט מעיני הקהל מאז 'בילי אליוט'. שווה צפייה.
10/6
טריילר
http://www.youtube.com/watch?v=KfVrto8_jxM

(2010) אל תפחדי מהחושך Don't Be Afraid of The Dark
ברגע שגיליתי כי גיירמו דל טורו חתום על חלק ניכר מהתסריט, ידעתי מה מצפה לי.
החזון הויזואלי עשיר מסתורין, כמו ב'המבוך של פאן' והתעוזה שלו רבת מעללים.
משפחה משפצת נכס והילדה (מתוקה להפליא, יש לציין, עתידה לפניה) משוטטת
ומתחילה לשמוע לחשושים. סרט מצמרר הנעתר להשביע כל רעב מרוב סקרנות.
גאי פירס מצוין ומזכיר לי למה אני כה מרחם על הקריירה שלו. קייטי הולמס מצליחה
איכשהו לא לחרבש את ההנאה העצומה מהסרט. דל טורו עשה זאת שוב!
10/8
טריילר
http://www.youtube.com/watch?v=VMm8WpTTzHY

(2006) משפחת המילטון The Hamiltons
פסטיבל האימה העצמאי Horrorfest החל דרכו ב2006, תחת כנפיו מוקרנים
פיצ'רים של חברת ההפקות AfterDark המוצלחת. התחרות העיקרית מדי שנה
מציגה אוגדן יצירות הנקראת Eight Films To Die For ואחד מהם, ב2006,
היה סרט על משפחה שאיבדה את הוריה בתאונת דרכים וניסתה לשקם חייה.
שלושה בנים ובת. והם מסדירים סוד אפל. כמה, בעצם. אהבתי את הרעיון הכללי,
הביצוע אולי קצת נחפז ומרושל לפרקים אבל כשמגיעים בבטחה לישורת האחרונה
מקבלים בום לפנים. ממש כך. סרטם של The Butcher Brothers וזה לא באמת
שמם, לכל התוהים. במקור, מיטשל אלטיארי ופיל פלורס.
10/7
טריילר
http://www.youtube.com/watch?v=WEGjT4iU2M0

ראיתי גם את העונה ה1 של הומלנד Homeland
הסדרה התחילה ממש טוב והתגלתה לבסוף להיות פחדנית ומשוללת כל קתרזיס
או ביסוס נאות לקיומה. נחת אמריקני שב משבי של 8 שנים בעירק. סוכנת CIA
חושדת כי הוא ''הוסב'' ומתכנן לבצע פיגוע בארה''ב. החצי הראשון של העונה אכן
מרתק ומותח בטירוף, למרות הסגנון והקצב האיטיים למדי. החצי השני פאזה אחרת.
הציפיות פשוט קורסות כמו בנייני התאומים. אי אפשר לא להזכיר את קלייר דיינס,
דמיאן לואיס ומנדי פטינקין. ההופעות שלהם פה הן שיא הקריירה שלהם. מדהים.
הסצינה בפרק הסיום בה ברודי מדבר עם ביתו בטלפון, רגע אחרי שלא צלח במשימתו,
הייתה מפגן של משחק עוצר נשימה ומרגש עד דמעות. מקווה שעונה 2 תרענן ותתאפס על עצמה.
פרומו לסדרה דרך עיניה של קלייר דיינס -
http://www.youtube.com/watch?v=wu_41j46Uw8
'אל תפחדי מהחושך' נישמע טוב
20/04/2012 | 17:01
36
תודה על ההמלצה, אני אחפש אותו .
עונה רביעית של סופרנוס
20/04/2012 | 17:21
2
74
אני מכוררררררררררר

שלא ייגמר לעולם
20/04/2012 | 19:37
8
20/04/2012 | 20:46
14
The Invention of Lying
20/04/2012 | 18:21
3
94
בעולם מוזר בו כולם אומרים מה שעובר להם בראש ורק את האמת, ולכן גם מאמינים לכל מה שאומרים להם - ריקי ג'רוויס מגלה את האפשרות לשקר. כמובן שהוא מנצל את זה לתועלתו, אבל לא כדי להשיג את ג'ניפר גארנר, בה הוא מאוהב כבר שנים..

רעיון מוצלח עם המון המון פוטנציאל, שלא בהכרח מנוצל, שחקנים טובים [ג'ונה היל, רוב לאו, טינה פיי..] משעשע, אבל לא כ"כ מצחיק.

30Minutes or Less
קומדיית פשע מטורללת ומיותרת עם ג'סי אייזנברג, שלא ברור לי איך הוא הגיע לסרט הזה אחרי "הרשת החברתית"..
יש שם
20/04/2012 | 19:05
64
את הפרסומת הכי נכונה לפפסי:
Pepsi - when they don't have Coke
'המצאת שקר' מקורי ומשעשע למדי
20/04/2012 | 19:22
1
23
משעשע מינוס וגם זה בקושי.
20/04/2012 | 19:37
43
כפי שנאמר, עלילתית הוא בעל פוטנציאל. אבל בפועל הקונספט מבוזבז וזה סרט די מפוספס.
לא הרבה
20/04/2012 | 23:20
1
88
בושה - פאסבנדר בהופעה שהייתה צריכה להעניק לו מועמדות לאוסקר (במקום גרי אולדמן שאני באמת לא מבין את ההתלהבות ממנו ב"חפרפרת" עם כל הכבוד לו (ויש כבוד)). בימוי פשוט פנטסטי, סצנות מרתקות, הספקתי כבר לחרוש מלא על העיבוד לשיר NEW YORK NEW YORK ועל כל הפסקול הנפלא של הסרט - בקיצור, שווה צפייה!

צא וראה - ראיתי רק חצי ועצרתי, הוא היה צעקני מדי והזוי, אני אמשיך בהזדמנות כי הוא מסקרן אותי למרות הכל.

בחזרה לעתיד - סוף סוף השלמתי את הקלאסיקה הזאת, אחלה של סרט למרות שהוא היה טיפה ילדותי ויותר מדי אייטיז כזה, אבל שווה צפייה סרט טוב ומסקרן.

וצפיתי שוב בקן הקוקיה, סרט מדהים אין מילים, ניקולסון אגדה.

שבוע טוב
בנוגע ל"בחזרה לעתיד"...
20/04/2012 | 23:26
52
הסרט הוא לכל המשפחה, שזה ז'אנר ילדותי לרוב. בכל זאת, אני חושב שמדובר בסרט ענק! קליל מאוד, כיפי וזורם. הבעיה שלי היא יותר עם ההמשכים שלו, במיוחד הסרט השני בטרילוגיה.
לשם שינוי, יש לי מה לכתוב
21/04/2012 | 01:30
10
119
1. רחוב ג'אמפ 21 (2012, אני מניח).
שני מופרעים. חרא, פאק, צ'נינג טאטום שלא מתפשט הסרט הזה (אבל בסרט אחר הוא כן.), והרבה צחוקים. 9/10.

2. המפתח של שרה.
כחלק ממסגרת יום השואה סימנתי לעצמי שני סרטים. זה ואת אומץ ליבה של אירנה סנדלר. עדיין לא ראיתי את השני, אז אכתוב על המפתח של שרה. עיתונאית משועממת מגלה שיש סוד מסויים מאוחרי דירה שהיא גרה בה עם בעלה המכוער להפליא ובו בזמנית מסופר גם סיפור על שרה ואחיה שמשחקים יחדיו ונהנים כשלפתע השקט מופר.

בואו נגיד את זה ככה- החלקים של העיתונאית המשועממת משעממים אבל מתחברים בסוף לזה של שרה. 5/10.
ג'אמפ 21
21/04/2012 | 17:41
39
ראית את hot fuzz ?
22/04/2012 | 13:40
8
52
ב'ג'אמפ' עוד לא צפיתי, אבל ראיתי את הטריילר (נראה כמו סרט ממש מהנה) וזה מאוד הזכיר לי את זה.
טרם.
22/04/2012 | 14:21
7
43
מאיזה שנה זה? והכי חשוב- מי משחק שם?
סיימון פג וניק פרוסט, 2007.
22/04/2012 | 15:56
33
סרט ע-נ-ק
22/04/2012 | 17:02
5
40
אני חיפשתי בשבילך לינק http://www.imdb.com/title/tt0425112

בעיקרון זה על שוטר במישטרת לונדון שבגלל שהוא כ"כ מכור לעבודה ושוטר טוב הוא גורם לכולם להראות רע כולל לכל 3 הבוסים שלו, אני כבר מזמן לא צחקתי ככה כמו שצחקתי בסרט הזה... ההתחלה שלו אדירה! מאת אותו אחד שעשה את 'סקוט פילגרים'.
לפי דעתי, זה אפילו יותר טוב לראות אותו בלי שאתה רואה את הטריילר ויודע על מה הסרט.
הסתכלתי עכשיו במיבצעים של האוזן
22/04/2012 | 17:09
27
השלישית וראיתי שהסרט הזה גם נכלל ב-3 במאה ש"ח. בעברית ד"א קראו לו המפיצים בארץ 'שוטרים לוהטים'.
לגמרי ענק! אבל...
22/04/2012 | 17:13
30
אני אישית אוהב אותו הרבה יותר מ"מת על המתים", שדי אוברייטד לדעתי בכל מקרה.
סקוט פילגרים היה מטומטם
22/04/2012 | 18:37
2
36
נדמה לי נתנתי לו ציון 1 אחרי שצפיתי בכל הסרט

אם יהיה לי הזדמנות לתפוס אותו, או שנעשה מטעמים באתרים כאלה ואחרים......
יש מישהו שמסכים איתי
22/04/2012 | 19:47
1
33
אבל כפי שזה נראה לא רציך לשפוט את הבמאי רק על סמך הסרט הזה
הסרט היה עם רעיון נחמד
22/04/2012 | 22:53
29
כל הביצוע וכל התסריט התמוטט בערך ברגע שבו החליטו שסקוט נגד כל העולם- ונגד טיפוסים הזויים מדי.

מה שגם הסרט ארוך מדי יחסית לקומדיה.
סרטי השבוע....
21/04/2012 | 01:58
4
128

וול סטריט - זה הסרט הראשון של מייקל דאגלס שבו הוא לא מזדיין אם איזו שהיא בחורה. והסרט הזה בא עוד לפני אינסטינקט בסיסי.
זה סרט נהדר על תאוות בצע, עושר, החיים בעשירון העליון והחיים בצווארון כחול ואיך אי אפשר לחבר בין שניהם אפילו אם מאוד רוצים.
סרט שמונע ע"י הדמויות ולא ע"י הסיפור, סרט גדול שכל שחקניו מתאימים כמו כפפה לדמויותיהם חוץ מדריל האנה שלא הבנתי מאיזה אודישן לטמפונים בשנות ה - 80 הביאו אותה.
מומלץ למי שיש לו כח לסרט בלי אקשן ופיצוצים אבל עם הרבה נשמה.

החוש השישי - לדעתי זה התפקיד הטוב ביותר של ברוס וויליס עד עתה. הוא נותן פה תצוגת משחק מרשימה, לא זז לרגע מאפיון הדמות שלו והולך איתה על כל הקופה. האיפוק שלו בסרט הזה הוא מרשים, למרות שהבעות הפנים שלו קצת מסגירות את היותו לא שחקן דרמתי בדרך כלל, הוא נותן בסרט הזה עבודת משחק נהדרת.
זה גם הסרט הטוב ביותר של מ. נייט שאמלאן לדעתי. לא נראה לי שהוא נאלץ להתפר בסרט הזה על שום דבר והוא עשה את הסרט כמו שהוא רצה מהתחלה עד הסוף.  
היילי ג'ואל אוסמונט בתפקיד מרשים ומשכנע ואם ילד בגיל כזה נותן תפקיד כזה מחשמל אז מגיעה לו כל הריספקט שבעולם ואפילו אוסקר על התפקיד הזה . טוני קולט נהדרת כהרגלה, היא לוקחת דמות, נוגסת בה וסוחטת אותה עד הסוף. זו הצפייה השלישת שלי את הסרט ואני מתחיל קצת להבין איך הוא בנוי. סך הכל 10/10 .

ספיידרמן 3 - הסרט השלישי והאחרון בסדרה שביים סם ריימי עם טובי מגוויר. הסרט עמוס לעייפה עם הרבה דמויות וקווי עלילה שונים שמצטלבים בסיום מפואר, דרמתי ועצוב.  נראה לי שהיוצרים בכוונה נתנו לנו סיום מלנכולי בסרט מתוך מחשבה שיהייה סרט רביעי בסדרה. מה שהכי אהבתי בסרט וציפיתי לו זה קטעי האקשן. הם עשויים נהדר ומאוד מהנים הייתי יכול לצפות בהם שוב ושוב אם זה לא היה סרט כזה מתיש. שמתי לב לדמויות והבנתי שזה שכמו בקומיקס זה רק יקום אחד של ספיידרמן שמראים לנו בסדרה הזו. בסרט החדש "ספיידרמן המופלא" שעומד לצאת בקרוב יש את אותן דמויות אבל בשינוי אדרת ומדובר בכלל ביקום אחר בסדרות של מאורוול, כך שהסרט גרם לי לצפייה עוד יותר גדולה לסרט החדש של איש העכביש, אפילו שהוא לא קשור אליו עלילתית.  סך הכל אם נמצאים במצב רוח טוב לשעתיים וחצי עמוסות בשלל זיבולי שכל רגשיים וקטעי אקשן טובים, אני ממליץ לחיוב .

ת'ור - לקראת הסרט הנוקמים התחלתי לעשות צפייה ראשונה בסרט המדובר הזה. סך הכל סרט יומיות פאן מבדר ולא מזיק שמכין את הקרקע יפה מאוד לדמותו של ת'ור בסרט האוונג'רס, אבל לא רק אלא גם נותן לדמות נפח ועוצמה משל עצמו ומראה שהדמות יכולה לעמוד בפני עצמה גם ללא קבוצת האוונג'רס. טום הילדסטון נותן תפקיד נהדר כלוקי הרשע ואני מבין עכשיו איך הדמות הפכה לרשע הראשי באוונג'רס. גם השחקן הראשי כריס המסוורת' נותן תפקיד משכנע ואמין וכצופה ממש הגעתי להזדהות עם הדמות שלו. נטלי פורטמן יפה ועושה בסרט תפקיד נחמד ולא יותר, היא בטח לקחה את התפקיד הקליל הזה כדי לנער מעליה את התפקיד התובעני בברבור שחור . סך הכל אני נותן לסרט 8/10 .

קפטן אמריקה - הגעתי לסרט עם הרבה צפיות לאחר הצפיה בת'ור ומה אני אגיד לכם, נרשמה אצלי אכזבה !!! הסרט לא מעורר את הנפש או גורם להתרגשות בסוף הצפיה בו. הסוף של הסרט נראה מאולץ, סתמי ולא אמין, ומורגש שהוא נכפה ע"י המפיקים רק כדי להכין את הקרקע לאוונג'רס. דמותו של רוג'רס מעניינת כקליפת השום, לא חשתי שום הזדהות איתה, לא כשהדמות היתה בחיתוליה כבחור צעיר וחלשלוש, לא דרך המהפך שהיא עברה ולא דרך ההתמודדות שלה במלחמה. במקום מונטאז'ים ארוכים שמראים את רוג'רס בכל מיני פעילויות כמקדם עלילה היו יכולים להשקיע בסיפור . סצנות האקשן משעממות, לא מצאתי בהן הרבה תוכן או עניין, מבחינת אפקטים הן עשויות טוב אבל משעממות . מה שכן אני מצדיע למחלקת האפקטים שהצליחה להביא את המראה של רוג'רס הצעיר והחלשלוש לרמה של אומנות וזה ממש וואו . סך הכל אני נותן לסרט 5/10 .

אני כל כך מסכים על קפטן אמריקה
21/04/2012 | 02:02
68
מאוד איכזב אותי, בעיקר בעניין סצנות האקשן הסתמיות משהו. את "ת'ור" לא יצא לי לראות אבל אני מתכוון להשלים את זה מתישהו.
דיעות הפוכות יש לי על ת'ור ואמריקה.....
21/04/2012 | 03:39
1
71
ת'ור - 2\10
אמריקה - 5\10

(למרות שנתתי לאמריקה אותו ציון הפרופורציה מול ת'ור היא מה שמשנה כאן. )

מסכימה.
22/04/2012 | 13:42
14
מסכימה לגבי החוש השישי.
22/04/2012 | 10:11
38
מעניין שהיילי ג'ואל אוסמונט די נעלם מאז התפקידים שלו כילד.
אז ככה..
21/04/2012 | 02:48
5
120
ג'קאס 3: טוב, באמת צריך להרחיב על הסרט הזה? 0% מחשבה, 0% מאמץ לעשות "סרט איכותי", 100% מאמץ להגעיל כמה שיותר. בלא מעט מקרים זה קורה ברמה שגרמה לבטן שלי להתחיל להשתולל, בחלק מהמקרים זה מצחיק יותר ובחלק פחות - אבל תמיד הם מצליחים לעורר תחושה כלשהי, מגועל וכאב ועד רצון לברוח מהטלוויזיה. אני מקווה בשביל החבר'ה האלה שמשלמים להם מספיק על כל מה שהם עושים כי אני בטוח שזה כואב ומגעיל הרבה יותר במציאות.

משחקי הרעב: לא מעט נאמר על הסרט הזה אז גם אני אצטרך למדברים. סרט מצוין, בינתיים הוא מסתמן אצלי כטוב ביותר של חצי השנה הראשונה של 2012. סרט דרמה-פנטזיה עם כמה סצנות אקשן לא רעות (ולא כל כך טיפוסיות ביחס להוליווד) שמעביר מסר מצוין על התרבות בה חי העולם המערבי. רוב המסרים שהסרט מנסה להעביר הם בסאבטקסט, אך לפעמים הוא מאכיל את הקהל בכפית כנראה רק כדי לתת לו להרגיש שיש מסר כלשהו בסרט הזה. מסר או לא מסר, זהו סרט מצוין שמצליח למתוח מאוד ברגעים הנכונים ולרגש כשצריך כשהחיסרון שהכי בלט לי בו היה בעיקר מערכת היחסים של הדמות הראשית עם הדמות הגברית הראשית - כנראה בגלל שהשחקן הראשי היה מאוד מנומנם, אולי בגלל שפשוט הבמאי/תסריטאי לא ידע להעביר את הסצנות האעלק-אינטימיות שלהם כמו שצריך. בכל מקרה, סרט מעולה שגורם לי כל כך לקוות שהבמאי של סרט ההמשך (פרנסיס לורנס שנבחר במקומו של גאיר רוס המצוין שפרש) יעשה את עבודתו טובה לא פחות מבסרט הזה.

ואה, כן, לגבי הצילום הרועד שרבים התלוננו עליו - למעט קטעים קצרצרים מאוד ולא חשובים הצילום הרועד, שגם הוא לא כ-ז-ה רועד כמו שעשו ממנו, לא נורא בכלל ואפילו מתאים לאופי של הסרט.

לשרוד עם זאבים: זהו סרט צרפתי מ-07' שמבוסס על ספר שאני וההורים שלי קראנו לפני בערך 3-4 שנים, על ילדה קטנה בזמן השואה שמחליטה לחפש את הוריה שנעלמו. מה זאת אומרת לחפש? לנדוד בין אנשים, לברוח בין היערות ולחיות עם זאבים (בחלק שמוקטן מאוד לעומת הגודל שלו בסרט). הספר עצמו היה לא רע ואני לא זוכר אותו מספיק בשביל לדעת עד כמה הסרט היה נאמן לו, אבל אני בהחלט יכול להגיד שגם סתם ככה הסרט פשוט רע. הוא משעמם, המשחק של הילדה מזעזע, הוא מבוים נורא, דברים קורים פה לפתע בלי שום הסברים (רגע אחד הילדה נרדמת ביער ורגע לאחר מכן, בלי שום הסבר, היא נמצאת בתוך בית בעיר גדולה), הוא לא מצליח לרגש או לעורר אפילו מינימום של אמפתיה כלפי הילדה או הדמויות שסובבות אותה - והוא בעיקר גרם לי לרצות שאיזה נאצי יבוא וייתן לילדה כדור בראש כדי שהסבל שלי יסתיים.

הספר עצמו מבוסס על סיפורה האמיתי של הסופרת שלו, אך ממש כמה ימים אחרי שאני וההורים שלי סיימנו לקרוא אותו מצאנו במקרה כתבה בעיתון שבה התגלו סדקים בסיפורה של הסופרת שהודתה בסופו של דבר שהדברים עליהם כתבה לא קרו לה בכלל ושהכל היה מומצא. זה היה מאכזב וקצת צרם לנו, אבל עדיין באנו לסרט בגישה אופטימית כי קיוונו שהסרט יצליח לרגש או לפחות לעניין כמו הספר - מה שלא קרה בכלל. פשוט רע ונורא. ושלום גם לך יעל אבקסיס.
22/04/2012 | 17:42
3
49
"משחקי הרעב" בהחלט סרט מצוין, "ג'קאס" מזובל ברמות קשות ואני עדיין לא מבין למה טרחתי לראות אותו...
כי רצית לראות קקי נזרק עליך ב-3D?
22/04/2012 | 20:53
2
32
לא מאשר, לא מכחיש.
22/04/2012 | 22:18
1
16
עושה בשכל
23/04/2012 | 01:55
17
על 'משחקי הרעב'
23/04/2012 | 16:00
32
דווקא הפן הרגשי בסרט היה מאוד מוצלח, מה שהפך את הסרט לטוב מאוד. דווקא לא הרגשתי שיש איזשהוא מסר על תרבות הריאליטי. הרגשי שהסרט רק בא לספר סיפור, סיפור לא מקורי אבל מסופר היטב (כמו 'אווטאר').
אף סרט
21/04/2012 | 19:21
73
קשה לחזור משגרת פסח
סהרה(1943) עם המפרי בוגארט
20/04/2012 | 01:26
71
סרט מעולה שהזדמן לי לראות היום בערוץ MGM במסגרת סרטי שואה: הסרט יעיל מבחינת משחק
משכנע וזורם(המפרי בוגארט כרגיל מוכיח את כשרון המשחק העז שלו), קרבות מרשימים למדי,
וכל זאת מבלי להתיימר להציג קומפלקס מייגע ואנליטי, אלא סרט מספק לצפייה בכל סטנדרט
של דרישות קהל ועם זאת מעניין ומחמם את הלב, ובנוסף גם מספק מבט אל קרב היסטורי חשוב
של התקופה(מלחה"ע ה-II, קרב בין האמריקאים והבריטים נגד הנאצים ומאבק הישרדותי
בנווה מדבר שומם כשבמרכז הלייטמוטיב של מים--המים מסמלים את החיים, והצמא של החיילים--
את התשוקה לשלום. אם תצפו בסוף הסרט--תבינו כיצד מתחברים הדברים נאותה).
בקיצור, סרט תמציתי שלא נזקק לקישוטים מיותרים אלא רק לשורה התחתונה, לצעד החשוב הבא בעלילה,
אך אפקטיבי למדי ונעשה עם הרבה תשומת לב והשקעה, כך נראה.
סרטי שואה, כיאה וכיאות
21/04/2012 | 20:45
4
77
Der untergang (הנפילה)
סרט גרמני על ימיה האחרונים של גרמניה הנאצית.
היו לי ציפיות מאד גבוהות, בפועל היה די מרוח וסתמי. הגרמנית ערבה לאוזן.

ללא גורל
סרט הונגרי מבוסס ספר (באותו השם), סמי-אוטוביוגרפיה על נער הונגרי בשואה.
את הספר קראתי לפני כמה שנים טובות, אבל ממה שאני זוכרת - הסרט משקף אותו בצורה די טובה.
ההתחלה קצת מרוחה, אבל בעיקרון סרט טוב מאד (טיפה'לה קשה לצפייה, אבל הסטנדרטים שלי כבר מעוותים אז אולי יש שיחשיבו אותו כקשה מאד).

שבוע שמח!

'ללא גורל' מצוין וקשה
22/04/2012 | 15:18
1
42
ראית 'הזייפנים'? מאוד מומלץ
ראיתי, תודה.. אחלה-בחלה של סרט
22/04/2012 | 20:22
10
גמני התאכזבתי מהנפילה אבל מתכוון לתת לו
25/04/2012 | 13:02
1
13
צ'אנס נוסף מתישהו...
תעדכן אותי אם זה עזר
25/04/2012 | 19:41
16
שני הקצוות של סקאלת סרטי השואה
22/04/2012 | 07:18
5
85
את שניהם כבר ראיתי בעבר, אבל לפני מספר דו ספרתי של שנים.

החיים יפים - בניגוד לרוב סרטי השואה, אין בו סצינות קשות. אז נכון שככל הנראה לא היו סיפורים כאלה בדיוק בשואה, אבל לא חסרים אנשים שמסרו את חייהם כדי להגן על ילדיהם בשואה. סרט עשוי היטב ומאוד מרגש. יש רבים שמתרגזים עליו, אז אם יש לכם בעיה עם תיעוד לא מדוייק של השואה ואם אתם חושבים שסרט שואה חייב לגרום למעיים של הצופה להתהפך אחרת הוא גובל בהכחשת שואה - זה לא הסרט בשבילכם.

צא וראה - אני אגיד שוב - זה לא באמת סרט שואה. זה סרט מלחמה. כשיש בו רצח עם, הוא מופנה כלפי האוכלוסיה המקומית בלי הבדלי דת, גזע ומין. חוץ מזה, אני כל הזמן קורא אנשים שאומרים שזה סרט השואה הקשה ביותר לצפיה. חשבתי שאולי אני לא זוכר נכון, אבל אחרי הצפיה החוזרת אני מוכרח לחלוק גם על הקביעה הזאת. עדיין - מדובר באחד מסרטי המלחמה החזקים ביותר שאפשר למצוא. השינוי הפיזי שעובר הגיבור בתוך ימים, או לכל היותר שבועות, מראה את זוועות המלחמה יותר מכל צילום של המוני גופות בשדה הקרב. רק זהירות - התרגום הרשמי גרוע ועילג - מומלץ לצפות עם כתוביות חובבים, לפחות שם יש סיכוי שתהיה קצת יותר איכות, מכיוון שסביר להניח שהן מבוססות על כתוביות אנגליות שמישהו מצא, ולא תרגום משמיעה של מישהו שאולי יודע רוסית, אבל לא יודע עברית, ושאחר כך גם לא עבר שום עריכה לשונית ואולי אפילו לא הגהה.
לגבי התרגום של 'צא וראה'
22/04/2012 | 20:25
3
34
לא הבנתי - התרגום עצמו מנוסח בצורה עילגת, או שזה מתורגם מרוסית בצורה לא נכונה?
גם וגם
22/04/2012 | 21:08
2
24
אני לא יודע רוסית, אבל היה קטע אחד שזכרתי שתורגם בצורה אחת ועכשיו פשוט תרגמו חצי משפט ודילגו על שלושה, והיה מקום אחר שבו הוחלפו כמה משפטים ולא היה תרגום. היה מקום שלישי שבו התרגום היה סתום לגמרי ולמזלי זכרתי איך זה תורגם בגרסה הקולנועית. אני בטוח שהיו עוד מקומות שלא שמתי אליהם.

וחוץ מזה היו המון טעויות לשוניות וניסוחים עילגים.
תודה!
22/04/2012 | 21:23
1
14
פלופי פלופי
22/04/2012 | 21:32
23
יש פה ל"החיים יפים"
23/04/2012 | 10:07
22
...
22/04/2012 | 10:20
5
74
אציין שוב את אמון שכבר ציינתי עם השרשור הקודם- מצמרר וחזק.
ותודה שעישנתם - נחמד, בסדר סה"כ. הוא די משעשע, עשוי קליל ויש כמה נקודות למחשבה שאפשר לקחת גם מחוץ לתחום של הסיגריות (כל העניין של הבחירה שנותנים לילד וכו'). משהו היה קצת חסר.. אולי העלילה קצת ריקה מדי, לא יודעת.
'תודה שעישנתם' שנון ונהדר
22/04/2012 | 15:22
4
63
סרט הביכורים של ג'ייסון רייטמן, משם עשה את 'ג'ונו' ו'תלוי באוויר',
בהחלט במאי טוב!
וסרטו הטוב ביותר-
22/04/2012 | 16:07
43
Young Adult.
מיכאל, לדעתך אני אהנה ממנו
22/04/2012 | 20:26
2
44
בהנחה שאני לא מעשנת?
גם אני לא מעשן
22/04/2012 | 20:29
1
33
הסרט מאוד נבון ומגניב, ניגש בצורה קלילה אך מרתקת לנושא.
מבטיח לך הנאה רבה. כיצד אוכל להמליץ על משהו לא טוב לעלמה שכמותך?
מגניב, תודה!
22/04/2012 | 20:36
13
שבוע קשה...
22/04/2012 | 11:23
8
110
Ten Inch Hero (סקס ואהבה לקינוח 2007)

כשקראתי קצת על הסרט הזה דיברו עליו כממשיכו של "מועדון ארוחת הבוקר". כל ההכתרה הזאת נראתה לי תמוהה, ואולי גם בגלל זה ציפיתי לסרט שיזכיר את מועדון ארוחת הבוקר. אבל כנראה שהכוונה הייתה לסרט שמתרחש בעיקר סביב מקום אחד, סביב כמה אנשים שונים מאוד שהמקום הזה מאחד, וסביב ההתרחשויות בחיים שלהם ואיך שזה משפיע על היחסים שלהם.
בהתחלה אני וחברה שלי מאוד צחקנו על הסרט ועל הדמויות וה"קיטשיות" שנוטפת ממנו כמו גלידה. (שזה לאו דווקא רע סרטים שאתה נהנה לראות כי הם מגוחכים). לאט לאט הסרט פיתח קצת קרום ברגליים ונעמד עליהם טיפה. היו כמה רגעים לא צפויים בסרט (לעומת רוב הקטעים המאוד צפויים) ועד עכשיו לא החלטתי אם אני אוהב את כל ה"ישראליות" שיש לפעמים בסרט (כמו דמות שקוראים לה "זוה" שזה קיצור ל"זוהרת" ודמות שמתביישת שהשם שלה הוא "בועז").
בגדול, יש מה לקחת מהסרט והוא חמוד. בטח לא קאלט, בטח לא משהו להעביר לדור הבא. אבל אם אתם מחפשים משהו יחסית פשוט ושמתאים למגוון של קהל, הוא יכול להיות ממתק.
5/10

Reality Bites (מציאות נושכת 1994)
מן פיסת קולנוע שכנראה נשכחה שם בשנות ה90 אותם היא הקפיאה והפשירה לנו על המסך במצב כמעט כמו טרי.
רק רשימת השחקנים עושה בסרט מטעמים, החל מוינונה ריידר, איתן הוק עם מראה צעיר וסטלני מתמיד, בן סטילר שנראה כאילו נולד שלשום ועוד כמה פרצופים מאוד מוכרים.
הסרט מספר את הסיפור של כמה חבר'ה בוגרי קולג' באמצע שנות ה90 ואת החיים שלהם ביחד ולחוד, כשאחת מהם (וינונה) מצלמת תוך כדי את ההתרחשויות כדי ליצור את הסרט הדוקומנטרי שהיא תמיד רצתה לעשות.
היא מתארת את הסרט שלה בתור "התמקדות בכמה צעירים שמנסים למצוא את זהותם בתקופה ההיא בלי איזשהו מודל לחיקוי או מקום מוגדר לשאוף אליו".
הסרט הוא לא שיא הפאר. הוא לא משאיר אותך דבוק למסך כמו בסרטים בהם ההתרחשות לא מפסיקה לרגע. הוא מאוד זורם, אבל ברגוע.
בגדול, כל מי שאוהב את התקופה, זה סרט יותר ממומלץ. הוא מהנה מאוד.

8/10

A Serious Man (יהודי טוב)
סרט מאוד מדובר של האחים כהן. וכשנכנסתי אליו לא ציפיתי למזג אוויר כל כך קודר.
הסרט מאוד לא קל, ואני לא בטוח שתכלס נהנתי ממנו.
אפשר להגיד הרבה, שזה לא מנסה להאכיל את הצופים בכפית, שזה גורם לך לחשוב, שיש פה "סגנון האחים כהן". אבל חוץ מתמונת מצב מאוד מטרידה אבל מעניינת על קהילה יהודית אמריקאית בשנות ה70, אני לא מצאתי בסרט תובנות חדשות והוא השאיר לי קצת את הטעם החמוץ-מתוק של התחכום בפה.
אני יכול להבין איך מישהו יאהב את הסרט. אבל לדעתי קולנוע טוב לא חייב להיות קולנוע קשה. ומצד שני, קולנוע קשה לא חייב להיות קולנוע טוב.
מה שכן, צריך לתת נקודות על ה'הוואי' שהסרט יוצר.
6/10

Wicker Park (שלוש בפארק 2004)

סרט שמבוסס על סרט שמבוסס על סרט של היצ'קוק (גם אני התבלבלתי) ובאופן ברור גם רומז לאורכו על העלילה של "חלום ליל קיץ" של שייקספיר ועושה את זה בצורה נפלאה. השחקנים מהנים, הלוקיישנים יפיפיים, העלילה, כיאה לחיבור בין היצ'קוק לשייקספיר, מותחת ומרתקת. הייתי נותן לסרט הזה להכנס לסרטי ה"חובה לראות" שלי לולא כמה פאשלות והבלחות הולווידיות צולעות פה ושם. במיוחד סצנת הסיום שפשוט השאירה לי טעם מגעיל בפה עם סצנת בכי/נשיקות/חיבוקים בסלואו מושיין של איזה 2 דקות ושיר של קולדפליי ברקע. ציפיתי ליותר מזה.
אבל אין לשפוט סרט על פי סצנת סיום הולווידיות מדי אחת.
8/10
מת על וויקר פארק......
22/04/2012 | 11:58
5
69
מת על וויקר פארק......
אין לו קשר להיצ'קוק, רק שמו של הסרט הצרפתי "הדירה", עליו מבוסס 3 בפארק, הוא כשמו של סרט מפורסם של היצ'קוק. למעשה גם לא ראיתי קשר לחלום ליל קיץ לפני שציינת זאת.

דווקא הסוף של וויקר פארק זה מה שעושה אותו בעיני, ובצורה ממש אירונית - הסרט הצרפתי הוא אותו סרט אחד לאחד רק עם סוף שונה. לכן, אם זאת דעתך כנראה תאהב יותר את המקורי. אני מעדיף את החידוש, בעיני סרט כל כך מבלבל, מתעתע, עם דמות ראשית שעוברת רגעים כה מחשידים ומתסכלים זה פשוט יפיפיה לסיים בצורה רומנטית ונעימה כפי שהם עשו. אני שמח על החידוש האמריקאי הזה. ואגב אם כבר קישור לחלום ליל קיץ, הסיום הזה הרבה יותר מתאים לו!

בכלל אני מאוד אוהב את הבמאי האמריקאי של הסרט והשילוב בין מתח וחוסר וודאות לרומנטיקה אופטימית נמצא בכל סרטיו שראיתי בנתיים.. פוש, לאקי נאמבר סלווין. מומלץ.

כנראה שמשהו הטעה אותי...
22/04/2012 | 12:15
4
36
כי הייתי בטוח שהגרסא הצרפתית היא גרסא מודרנית של היצ'קוק.
בכל מקרה, זה אומר שאני אצטרך לראות את הגרסא הצרפתית ואת הסרט הלא קשור של היצ'קוק בקרוב.

לגבי חלום ליל קיץ, זה מה שהיא משחקת בעיבוד המודרני של שייקספיר. וכל מרובע האהבה הזה הוא קלאסי במקרה של המחזה.

לגבי הסוף, אני לא מתכוון לאיך שהעלילה מסתיימת, אני מתכוון לסצנה עצמה ולצורת הביצוע שלה. היא הייתה מאוד קיטשית/רגשנית ומאוד דווקא לא הייתה מחוברת עם אווירת הסרט עד לשם. ואין מה להגיד, לא שמים קולדפליי בתור שיר סיום.

את לאקי נאמבר סלווין ראיתי ומאוד מאוד אהבתי. סרט מופתי ממש.
אם ככה, אני אדע לראות את שאר סרטיו של הבמאי.
רוצה לעזור לי ולתת לי את שמו?
קוראים לו פול מקגויגאן.....
22/04/2012 | 13:40
3
27
אלה שלושת הסרטים האחרונים שלו ויש לו עוד שניים לפניהם (שעוד לא ראיתי).

לא זכרתי שהסצינה שהיא משחקת היא חלום ליל קיץ, נחמד......

בקשר לקולדפליי צריך לזכור שזה סרט ישן, לא אתמם ואגיד שהשיר לא היה מפורסם, אבל הרבה פחות מעכשיו. אני זוכר שכשהשיר הזה החל להתנגן בסרט כשראיתי אותו לראשונה מאוד התרגשתי, וגם שמחתי כי זה שיר שמאוד אהבתי ובאותה תקופה עוד לא נתנו לקולפליי מספיק כבוד והייתה להם מוזיקה מצוינת (בצורה אירונית עם השנים הם החלו לקבל יותר מדי כבוד והמוזיקה שלהם התחרבנה).

בכל אופן גם בלי קשר לקולדפליי לגרסא האמריקאית יש פשוט פסקול מצוין מלא בהרכבים שאהבתי באותה תקופה כמו mum ו-mogwai...

וואו......
22/04/2012 | 13:47
2
21
בפסקול יש גם את Lifehouse, Death Cab for Cutie, Snow Patrol, The Stills, Mazzy Star, The Shins ו-The Postal Service?!?!
אוקיי. אז הנה עוד מלא להקות שאהבתי באותה תקופה שמסתבר שנמצאות בפסקול. XDDDD
אה וגם כתוב שהשיר של קולדפליי היה בגרסאת cover שזה טיפה מקל על הסיטואציה......

קאבר?
22/04/2012 | 23:11
1
13
זה היה נשמע לי קצת כמו הופעה...

וכן, יש לסרט אחלה פסקול.
אבל בלי קשר לפרסום או לא פרסום של קולדפליי, זה מוזיקה ושיר ספציפי מאוד קיטשיים. בכללי, נסה לראות רק את ה4 דקות האחרונות של הסרט לבדם, זה ממש לא עושה תיאבון לשאר.
חחחחחחחח, תראה זה עניין של טעם!
23/04/2012 | 00:21
12
אני בדיוק אמרתי שזה דווקא מה שעושה לי את זה בסרט....
הסוף הזה עושה את הסרט למעניין ואהוד בעיני. עד אליו לא הייתי סגור על דעתי על אף שהוא שמר על סקרנותי.
דווקא אם ננתק את השיר מהפרסום שלו אני חושב שזו סצינה טובה כי המוזיקה משתלבת טוב עם התמונה ויוצרת, אכן כמו שאמרת, רגע רומנטי, נעים ורגשני... שאני אוהב.

על 'מציאות נושכת' ו'יהודי טוב'
22/04/2012 | 15:24
20
על 'יהודי טוב'
22/04/2012 | 18:37
17
בקולנוע, מתקשר לשבוע שעבר 'מחוברים לחיים'
22/04/2012 | 13:37
7
89
אחד הסרטים ה-טובים שראיתי !
מאוד מומלץ !!

בהשפעה של הסרט, מחפשת קומדיות צרפתיות, רצוי עם ערך מוסף כמטו שהיה בסרט הזה
יש לכם המלצות?

השבוע ראיתי את פרייסליס עם אודרי טוטו וגד אלימלך, סרט חביב לא יותר,היתה שם סיצנה אחת ממש מצחיקה (במלון עם השירות חדרים).

אתמול צפיתי בשני סרטים מאת מיאזאקי, הראשון 'הטירה הנעה' שצפיתי בו לא פעם ראשונה, והשני 'המסע המופלא', משניהם מאוד נהניתי !!
מומלץ לנסות את לאפוטה של מיאזאקי..
22/04/2012 | 13:49
2
30
וכמובן הנסיכה מונונוקי
22/04/2012 | 13:59
1
39
את טוטורו פחות אהבתי.
תודה!
22/04/2012 | 17:03
11
המלצה לקומדיה צרפתית
22/04/2012 | 15:28
1
44
תודה על ההמלצה! אני אראה בקרוב
22/04/2012 | 17:06
27
אני בדיוק התחלתי לצפות ב- Le Diner de Cons וממש אהבתי!

יש עוד המלצות?  בסוף אני עוד אחליף את הספרדי בצרפתי...
"אמילי" כמובן.
22/04/2012 | 23:52
1
30
אמלי*
22/04/2012 | 23:59
16
ראיתי גם את הפרק הראשון של "שרלוק".
22/04/2012 | 17:34
57
וואו, איזה דבר אדיר. גם עם העלילות לא מבוססות באופן מדוייק על כתבי קונאן דויל, הרוח שלו שוררת על הסדרה הזאת... הדמויות, הדיאלוגים, התעלומות המסובכות והפתרונות המסובכים עוד יותר - כולם ממש מדהימים ועושים כבוד לדמות הנפלאה הזאת. אני כל-כך מתחיל לראות את זה עכשיו קבוע.
"משחקי הרעב", פעם שנייה.
22/04/2012 | 18:06
1
93
הייתי בטוח שאני אהנה בו הרבה פחות אם בכלל, בפועל נהניתי מאוד כמו בצפייה הראשונה. סרט ממש טוב, שיכול היה להיות הרבה יותר ממה שהוא. ובכל זאת, הוא עדיין מספק את הסחורה ומעולה למדי. 8/10!

"בקתה ביער" עפ"י תסריט של ג'וס ווידון. הייתי חייב לתת לסרט צ'אנס, כי ווידון כתב את "סרניטי" המדהים! חוץ מזה שגם הטריילר היה סבבה לגמרי. אז נכחתי בהקרנת הטרום בכורה המיוחדת של עין הדג (ותודה לדג על הכרטיסים) והסרט היה ממש לא מה שציפיתי ממנו שיהיה. ברובו הוא די טוב וממש מהנה, אבל הסרט המשיך לקראת הסוף בקו שלא כ"כ אהבתי. בכל זאת, עדיין סרט נהדר ומקורי למדי, למרות כל הקריצות והעקיצות לקלישאות הז'אנר. ממש לא מתאים לכל אחד, בגלל הייחודיות שלו. 8/10!

בינתיים, שנה נהדרת מבחינה קולנועית. אני מרוצה.
אני לא זוכר מה כתבת על "משחקי הרעב"
22/04/2012 | 20:50
57
כשצפית בו בפעם הראשונה ועשית לי חשק לחפש את ההודעה הזו שלך אבל אני מתעצל אז.. אשמח לתקציר חחח
שלושה סרטים של במאים איטלקיים.
<< ההודעה הנוכחית
23/04/2012 | 18:44
7
140
החיים יפים - רוברטו בניני (1995)
כל שנה אני אומרת שאני לא אראה סרטים ביום השואה, ובאמת עמדתי בזה כמה שנים אחרי שראיתי הפסנתרן והוא דיכא אותי מאד. אבל השנה היה החיים יפים בטלוויזיה, ישבתי "רק לחמש דקות" ונשארתי עד הסוף, כולל הבכי המסורתי בסצנות האחרונות, כמו ילדה קטנה.
אני אוהבת את הסרט הזה מאד, הוא מצחיק, עצוב, כואב ומרגש. אני אישית, כדי להתחבר לסרט שואה ולהרגיש עצב וכאב לא צריכה מראות גרפיים קשים, או דיכאון תהומי. הפסנתרן, למשל, עמוס ברגעים כאלה ואותי אישית זה קצת מנתק. דווקא סרט כמו החיים יפים גורם לי הרבה יותר להתחבר ולשאול את עצמי כל מיני שאלות.

8 וחצי - פדריקו פליני. (1963)
אני אתחיל בלהגיד שאני דווקא די אוהבת את פליני. לילות קביריה סרט פנטסטי, ואני אוהבת את la dolce vitta. ועכשיו לסיבה שלשמה התכנסנו-
יש אנשים שחושבים ש8 וחצי הוא יצירת מופת, ביניהם המרצה שלי לתולדות הקולנוע שהקרין את הסרט, על כל השעתיים וחצי הארוכות שלו, בשיעור. אני מניחה שאני יכולה להבין למה הם חושבים את זה. אני, לעומת זאת, ממש לא. סבלתי, אפילו מאד. אין לי בעיה עם אוונגארד או סוריאליזם, אבל הסרט הזה פשוט מרט את עצביי. לא היה סינכרון בין השפתיים של השחקנים למילים שהם אמרו, אבל כן בין האפקטים לתמונה, כל הדמויות היו מוזרות ולא בצורה טובה. זה היה נורא, ואני ממש מקווה שאני לא אצטרך לראות את הסרט הזה שוב, בחיים.

Blow Up - מיכאלנג'לו אנטוניוני (נראה לי שהתרגום של השם הוא "יצרים"?)(1966)
סרט על צלם אופנה לונדוני שחי בעולם של אופנה, מוזיקה, סמים וסקס. עד שיום אחד הוא מוצא משהו מוזר באחת התמונות שהוא צילם, של בחורה יפה בפארק.
מאד נהניתי מהסרט הזה. הוא מותח, יש לו אמירה חברתית שעניינה אותי, ודיוויד המינג צעיר ומוזר וכיף להסתכל עליו.
יותר מזה אין לי מה להגיד.
ראיתי את 'יצרים' של אנטוניוני בגיל 17
23/04/2012 | 19:32
3
48
ולא הבנתי אותו כ''כ
בחלוף השנים, קראתי לא מעט מאמרים עליו, מרתק מה שהוא רצה להגיד!

ראית את 'לה סטרדה' של פליני? אחד האהובים עליי בכל הזמנים.
את '8 וחצי' ו'לה דולצ'ה ויטה' לא ראיתי עדיין. גם 'זכרונות' מ1974 מומלץ בחום.

'החיים יפים' היה מואשם לא פעם ברומניטזציה סנסציונית של השואה וחבל.
אני מאוד אהבתי והתרגשתי, הוא הביא נקודת מבט וגישה מיוחדת לנושא,
מבלי לזנוח את המהות האמיתית של הזוועות והדרך להתמודד איתן.
את Blow Out של בריאן דה פלמה ראית?
24/04/2012 | 09:55
2
26
פרט לשם הזהה, דה פלמה עושה שם מחווה לאנטוניוני
כמובן, דה פלמה אחד הבמאים האהובים עליי!
24/04/2012 | 10:50
11
כנ"ל לגבי "השיחה" של קופולה...
25/04/2012 | 13:10
36
שמונה וחצי
24/04/2012 | 09:39
1
36
גם אני אהבתי את מה שראיתי של פליני (לילות כביריה, אינטרויסטה - הסרט האהוב עלי בכל הזמנים), אבל את שמונה וחצי פשוט לא סבלתי. וגם יש איזו נקודה שנדמה שהוא נגמר ואז הוא ממשיך עוד שעה!
בחיים לא שמחתי יותר,
24/04/2012 | 21:23
28
לשמוע שעוד אנשים שנאו סרט שאני שנאתי!

אני יודעת בדיוק על מה אתה מדבר, וזה קרה גם ב"נס ממילאנו". אתה חושב שהסרט נגמר. אתה שמח שהסיוט סוף סוף תם.
אבל לא.

הרגשתי קצת מנודה כי הרבה אנשים טענו שהם נהנו בסרט. אני טוענת שהם שקרנים.
אני ממש שנאתי כל מה שראיתי מפליני....
24/04/2012 | 17:58
24
שזה בעקרון סאטיריקון ואמרקורד..... כל כךךךךךךךך משעממים, ממש תואמים לתיאורים שלכם.. אין לי עניין כמעט לראות את שמונה וחצי, מאוד הגיוני לי שאסבול גם..

ראיתי כמה השבוע אבל הביקורות יעלו סופשבוע הבא
24/04/2012 | 04:39
3
32
תודה על העדכון
24/04/2012 | 09:49
2
15
חח
24/04/2012 | 17:55
11
שלא יגידו שאני לא מצדיק את האדום שלי