לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום יהודי עיראק. זה המקום שבו אנחנו,יהודי עיראק, נוכלו להפגש ולדבר על הנושאים שמעניינים רק אותנו. הפורום פתוח ליהודי עיראק בארץ ובחו"ל וניתן לכתוב בו בעברית, באנגלית ובערבית. בפורום תוכלו לדבר על שלל נושאים, החל מהעלאת זיכרונות, שורשים משפחתיים ועד לדיונים על הרכוש היהודי בעירק. אתם מוזמנים לכתוב בפורום אודות אירועים וכנסים המתקיימים בארץ ובחו"ל. בנוסף לכך, אם קראתם מאמר או ספר הקשור ביהודי עיראק אתם מוזמנים לספר אודותיו בפורום. אני מקווה שפורום זה יהיה כלי שבאמצעותו יהודי עיראק מכל העולם יוכלו להפגש ולחדש קשרי ילדות. אתם מוזמנים לפנות אלי בכל נושא, הצעה או בעיה באימייל.

קבר הנבי יחזקאל

מאת: באלדי
21/08/03 09:22
מי יודיע איפו אפשר למצו פרטים על קבר הנבי יחזקאל?
איפו הןא קבור ?
מה גורל המקום אחרי המלחמה?
 
תגיות:
קבר הנבי יחזקאל
<< ההודעה הנוכחית
21/08/03 09:22
31צפיות
מי יודיע איפו אפשר למצו פרטים על קבר הנבי יחזקאל?
איפו הןא קבור ?
מה גורל המקום אחרי המלחמה?
הנבי יחזקאל
21/08/03 23:20
33צפיות
בעיר "אלעזיר" בדרום עיראק, קרוב לנאצריה, נמצא הקבר של נבי יחזקאל. הקבר מקודש גם ליהודים וגם למוסלמים השיעים. היהודים נשבעים ב "אלעזיר" וגם השיעים עושים את זה. נכון שהיו קרבות רציניים באזור אלנאצריה אבל לא זכור לי שהיו קרבות באלעזיר, האמריקאים נעו בציר מאוד מוגדר וישיר לכיוון בגדאד, ולא נראה לי שהם סטו לכיוון המזרח. צריך לזכור שהמקום הזה מקודש לשיעים ולא יכול להיות שנגעו בו. לא מאמין שאפשר למצוא תמונות על "אלעזיר" באינטרנט בגלל שכל האזור היה בשליטת שלטון הבעת' והם היו נגד התקרבות למערב.
אמי ז"ל סיפרה כי היה מקובל בצעירותה, לצאת לנופש עם כל המשפחה, ולהשכיר חדר שם באלעזיר. דבר שגם הנשים השיעיות היו עושות. מקובל שנשים מבקרות הרבה בקבר הזה.
קבר הנביא יחזקאל
23/08/03 01:39
15צפיות
אני ומשפחתי בקרנו מס' פעמים בקבר הנביא יחזקאל עליו השלום בחג השבועות"עיד אלזיארה"אמנם המקום הוא דרומית לבגדד קרוב לעיר חילה.המקום נקרא "צ'פל".הסייח הרוקד מתבלבל בין קברו של עזרא הסופר לבין קברו של הנביא יחזקאל.פעם נהגו לשכור חדרים ליד שני המקומות הקדושים הנ'ל ולבלות מס' ימים,כי אמצעי התחבורה לא איפשרו ניידות מהירה.נהגנו לצאת מהבית לפנות בוקר ,לבלות שם כל היום ולחזור אחר הצהרים לבגדד.בזמנו הוחזק המקום ע'י אדם מוסלמי בצורה נאותה מממון הקילה היהודית "אלג'מעיה"שנותרה אחרי העליה של שנות ה50.המרחק מבגדד כ100 ק'מ לצ'פל.
התבלבלתי
23/08/03 16:29
7צפיות
באמת אושרת ברקו צודקת. אל צ'פל נמצאת בקרבת אלחלה. ובחג שבועות " עיד אלזיארה", היינו יוצאים לשם ולנשק את הקבר, נשים היו זורקות הרבה סוכריות. הקבר מקודש גם למוסלמים.
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום