לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום תאולוגיה ודתות שונות
תיאולוגיה מיוונית: תיאוס - אלים לוגיה - לימוד. על פי ההגדרה, התיאולוגיה עוסקת במחשבות על אלוהים, קיומו/ה ומאפייניו/ה חוקותיו/ה ושלטונו, ובדוקטורינות דתיות שונות. (אני מקווה שאתם מעריכים את הטרחה הנוספת שלי בכתיבת כל ה´הוא´ או ה´היא´ האלה… ובאמת… מנין לנו לדעת אם אלוהים זה ´הוא´ או ´היא´ או משהו שלישי או רביעי או…? ואולי בכלל יש ריבוי אלים? ) פורום זה עוסק בכל היבטיה של האמונה הדתית עצמה (לא רק יהדות, נצרות, איסלם, בודהיזם או דת ממוסדת אחרת) - החל מהזיקה הדתית הטבעית (דת אישית או דת טבעית), וכלה במתודות התיווך השונות הקרויות דתות, או דתות חדשות (כתות). הנחת העבודה היא שאם הגעת עד הלום, אין צורך לשכנע אותך בקיומו/ה של כוח מכוון בבריאה, ולכן אין טעם לדוש כאן בסוגיית האתיאיזם הנושנה, או לצאת בהכרזות בסגנון ´תשכנעו אותי שיש אלוהים´. אם יש לך דעה - אשמח לשמוע אותה מנומקת באורח ענייני, המבוסס על כמה שיותר היגיון ישר וסימוכין (וכמה שפחות קישורים לאתרי הטפה דתית בבקשה). זה המקום לדון בתפיסות בנושא צדק מוסר ואתיקה, אזוטריקה, אוטוריטה דתית, פילוסופיה, חוויה דתית, התנסויות אישיות, אבולוציה, חוקי סיבה ומסובב, הארה, תפקיד האדם עלי אדמות, אחריות אישית, התפתחות אישית, אמונות דתיות, היחסים בין הדתות, שכר ועונש, חיים שלאחר המוות, חיים שלפני המוות, גן עדן וגיהנום, מהו חטא, מצוות דת ומשמעותן, טכסים דתיים, הפלות, עונש מוות, התאבדות, הריגת חסד, ליברליזם, שמרנות, אנושיות, רוחניות, אוקאלט, רישומים אקאשיים, חילופי העידנים, מיתוסים, אגדות, חוויות של כמעט מוות, היקום וברואיו, אהבה, נתינה, משמעות חיי אדם, הצצות אל מעבר לפרגוד , משיחים ושליחים, מצב העולם, אחרית הימים, תחושת שליחות, , …, …, …, …, ואם מעמיקים בכך עוד קצת, רואים ש… בעצם כל נושא שבעולם, מנקודת ראותך שלך. אך אין זה המקום להפיץ בשורות דתיות בסיגנון השיווקי המאוס של: ´אני היחיד שיודע ואם לא תסכימו אתי, תיענשו במיתות שונות ומשונות וחלקכם בעולם הבא יקופח עד מאוד.´ אגב, פורום זה גם אינו מקום לתליית מודעות לכל דיכפין אלא מקום לביטוי דעות. ראו הוזהרתם. הודעות שיש בהן מספרי טלפון יימחקו לאלתר. התקפות אישיות לא ענייניות תימחקנה. הגבול בין וויכוח ענייני למהלומות אישיות הוא דק, ולכן יהיה על כולנו להפעיל שיקול דעת. כבוד הדדי, התחשבות ברגשות הזולת, ריבוי דעות, קישורים מעניינים, דיונים התפלמסויות ואפילו וויכוחים יקודמו בברכה, אולם גידופים, איומים ושאר מרעין בישין יישלחו לסל המיחזור, ותשבי יתרץ קושיות ומענות. שלכם בתקווה לדיונים פוריים ומעמיקים, יפעת. אושר שנית ע"י 1984אא ובפעם השלישית ע"י Immanuel Goldstein

אודות הפורום תאולוגיה ודתות שונות

תיאולוגיה מיוונית: תיאוס - אלים לוגיה - לימוד. על פי ההגדרה, התיאולוגיה עוסקת במחשבות על אלוהים, קיומו/ה ומאפייניו/ה חוקותיו/ה ושלטונו, ובדוקטורינות דתיות שונות. (אני מקווה שאתם מעריכים את הטרחה הנוספת שלי בכתיבת כל ה´הוא´ או ה´היא´ האלה… ובאמת… מנין לנו לדעת אם אלוהים זה ´הוא´ או ´היא´ או משהו שלישי או רביעי או…? ואולי בכלל יש ריבוי אלים? ) פורום זה עוסק בכל היבטיה של האמונה הדתית עצמה (לא רק יהדות, נצרות, איסלם, בודהיזם או דת ממוסדת אחרת) - החל מהזיקה הדתית הטבעית (דת אישית או דת טבעית), וכלה במתודות התיווך השונות הקרויות דתות, או דתות חדשות (כתות). הנחת העבודה היא שאם הגעת עד הלום, אין צורך לשכנע אותך בקיומו/ה של כוח מכוון בבריאה, ולכן אין טעם לדוש כאן בסוגיית האתיאיזם הנושנה, או לצאת בהכרזות בסגנון ´תשכנעו אותי שיש אלוהים´. אם יש לך דעה - אשמח לשמוע אותה מנומקת באורח ענייני, המבוסס על כמה שיותר היגיון ישר וסימוכין (וכמה שפחות קישורים לאתרי הטפה דתית בבקשה). זה המקום לדון בתפיסות בנושא צדק מוסר ואתיקה, אזוטריקה, אוטוריטה דתית, פילוסופיה, חוויה דתית, התנסויות אישיות, אבולוציה, חוקי סיבה ומסובב, הארה, תפקיד האדם עלי אדמות, אחריות אישית, התפתחות אישית, אמונות דתיות, היחסים בין הדתות, שכר ועונש, חיים שלאחר המוות, חיים שלפני המוות, גן עדן וגיהנום, מהו חטא, מצוות דת ומשמעותן, טכסים דתיים, הפלות, עונש מוות, התאבדות, הריגת חסד, ליברליזם, שמרנות, אנושיות, רוחניות, אוקאלט, רישומים אקאשיים, חילופי העידנים, מיתוסים, אגדות, חוויות של כמעט מוות, היקום וברואיו, אהבה, נתינה, משמעות חיי אדם, הצצות אל מעבר לפרגוד , משיחים ושליחים, מצב העולם, אחרית הימים, תחושת שליחות, , …, …, …, …, ואם מעמיקים בכך עוד קצת, רואים ש… בעצם כל נושא שבעולם, מנקודת ראותך שלך. אך אין זה המקום להפיץ בשורות דתיות בסיגנון השיווקי המאוס של: ´אני היחיד שיודע ואם לא תסכימו אתי, תיענשו במיתות שונות ומשונות וחלקכם בעולם הבא יקופח עד מאוד.´ אגב, פורום זה גם אינו מקום לתליית מודעות לכל דיכפין אלא מקום לביטוי דעות. ראו הוזהרתם. הודעות שיש בהן מספרי טלפון יימחקו לאלתר. התקפות אישיות לא ענייניות תימחקנה. הגבול בין וויכוח ענייני למהלומות אישיות הוא דק, ולכן יהיה על כולנו להפעיל שיקול דעת. כבוד הדדי, התחשבות ברגשות הזולת, ריבוי דעות, קישורים מעניינים, דיונים התפלמסויות ואפילו וויכוחים יקודמו בברכה, אולם גידופים, איומים ושאר מרעין בישין יישלחו לסל המיחזור, ותשבי יתרץ קושיות ומענות. שלכם בתקווה לדיונים פוריים ומעמיקים, יפעת. אושר שנית ע"י 1984אא ובפעם השלישית ע"י Immanuel Goldstein

`
x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום הודעות המכילות מספרי טלפון, הטפות או גידופים. הודעות אלה ימחקו
תקנון הפורום
המשך >>

אם יש לטאה בבית זה סימן למזל טוב

10/08/05 15:46
אני תמיד שמעתי שאומרים , שאם יש לטאה בבית זה סימן למזל טוב , אז אולי נתחיל לגדל לטאות בבית ?????
שאלה לכולם לא משנה דת גזע או מין.
10/08/2005 | 14:38
13
68
אנחנו כולנו יודעים שרצח הוא חטא והריגה של בעלי חיים גדולים זה פשע.
אבל מה בקשר להריגת חרקים.. העין זה חטא? העין זה פשע? העין זה
עושה את ידיך מגואלות בדם? הרי גם לחרקים יש נשמה גם לחרקים יש תפקיד
וגם חרקים הם יצורים חיים. אני רוצה לשמוע את דעתכם.
בתורה יש מצווה להרוג נחשים
10/08/2005 | 15:16
3
123
ולחרקים אין נשמה , יש להם נפש של רמש , זה כמו שתגיד שאסור לכרות עצים , הרי לעצים ולצמחים גם להם יש נפש צמחית
שאלה לי אליך...
10/08/2005 | 15:20
51
האם הרמב"ם האמין בתיאוריה של נפש צמחית ונפש בהמית וכיו"ב?

רמז:
קרא את עמ' 190 בספרו של פרופ. אליעזר שבייד "הפילוסופים הגדולים שלנו".
ומה לגבי
10/08/2005 | 15:21
35
אחריות אקולוגית? אין חיה כזו לגביך?
איפה זה כתוב ?
11/08/2005 | 07:31
35
למה להרוג בעלי חיים סתם ככה ?
לדעתי
10/08/2005 | 15:20
1
34
מדובר במעשה שלילי, כן. כמובן כאשר הייתה כוונה תחילה לפגוע בחרק, ולא דרכת בטעות על נמלה.  
    כפי שאמרת, לכל חיה יש את התפקוד שלה בעולם, וחלק יטענו גם נשמה, ולכן אין לפגוע בה לדעתי.

כמובן שהעמדה שלי היא בעייתית, כי מה לגבי חיידקים? גם הם יצורים חיים. ואני משמידם בכל פעם שאני רוחץ ידיים.
חיידקים הם מזיקים
10/08/2005 | 19:59
24
ואתה גם לא משמיד אותם ברחצה אלא רק מסיר אותם זמנית מגופך אחרי
כמה זמן שוב ידיך כך או אחרת יהיו עם חיידקים
כמובן שיש חיידקים ידידותיים שזה השטויות של המדענים שמשחקים את עצמם
בוראים. אגב אני לא יודע עם לחיידקים באמת יש נשמה,ולא רשום
עליהם שום דבר בתנ"ך והם אכן גורמים ליותר מידי בעיות
כך שבקשר לחיידקים אין ערך רב בעיני.
ג'וק ענק בחדר מה לעשות:
10/08/2005 | 15:41
5
41
(1) לברוח ולצעוק "אימאל'ה"

(2) לפתוח איתו בשיחה על תאולוגיה ופילוסופיה ודת וגלגול נשמות ולהסביר לו את הסיטואציה המורכבת והלא פשוטה.

(3) סבבה לא לעשות כלום. יש לנו אחריות אקולוגית ואנו לא פוגעים בשום דבר חי או צומח.

(4) לנסות ולתמרן אותו מחוץ לחדר.

(5) לדרוך עליו ולהיפטר ממנו באופן מידי. חתיכה נייר טואלט, לפח, וחסל.
אם יש לטאה בבית זה סימן למזל טוב
<< ההודעה הנוכחית
10/08/2005 | 15:46
3
1352
אני תמיד שמעתי שאומרים , שאם יש לטאה בבית זה סימן למזל טוב , אז אולי נתחיל לגדל לטאות בבית ?????
ולמה אתם הורגים יתושים?
10/08/2005 | 15:48
1
91
ולמה אתם הורגים יתושים , הרי המזון של היתוש זה הדם של בני אדם , לא יפה להרוג אותו למרות שהוא מוצץ את דמך וכתוצאה מזה אתה נעקץ ויש לך פצעים וזה מגרד , לא יפה רוצחים
מי הורג?
11/08/2005 | 00:47
37
אני מורח חומר דוחה.

תהרוג הלטאה או לא?
10/08/2005 | 15:54
127
4
11/08/2005 | 00:47
25
תיראו
10/08/2005 | 20:02
65
חרקים יש להם את התפקיד שלהם באיזון של הטבע וכו'... אבל הם גם עושים בעיות. בקשר ליתוש מלכתחילה הוא בעייתי אבל מקסימום שמים מנורה
כזאת שמושכת אותו ומורחים חומר דוחה יתושים. ליד המחשב שלי מסתובבת כל הזמן לטאה היא לא מפריעה לי כלל ואני לא פוגע בא.
ואגב לטאה היא לא חרק היא זוחל ולמרות זאת בעלי חיים הם ניראים
כיותר מודעים מאשר חרקים אז בגלל זה יותר חמור להרוג אותם.
חוץ מזה זוחלים ניזונים מהחרקים היקרים אז זה גם יעיל. מקווה שהבהרתי
פה משהו
הודעות אחרונות
13:48 | 25.05.12 אורחים בפורום
20:17 | 04.05.11 Immanuel Goldstein
09:48 | 01.05.11 נוני718
18:50 | 30.04.11 Immanuel Goldstein
16:48 | 23.04.11 macool124
07:45 | 21.04.11 gady18
13:50 | 19.04.11 פלמוני777
08:47 | 18.04.11 Immanuel Goldstein
00:02 | 16.04.11 חדשות המזרח התיכון