לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

טופס 127

08/05/08 19:03
שלום לכולם
בני המקסים בן השש אובחן לפני חודש על ידי רוני הגש כppd-nos
לאחר מעקב של שלוש שנים בהתפתחות הילד בראשון כשהקושי העיקרי הינו שפה +קשב וריכוז
ורק ביוזמה שלי פנינו באופן פרטי לדר הגש ולצערי הרב זוהי האבחנה
אבל לא זו הבעיה  כשביקשנו מרופאת ההתפתחות "המומחית" למלא את טופס 127 למס הכנסה היא ציינה אומנם
שבני סובל מpdd  ואולם בחוות דעתה היא אישרה שהנ"ל בלתי שפוי בדעתו.
מיותר לציין שכל היום בכיתי . איך היא כותבת אבחנה כזאת אני חייבת לציין שהבן הוא ילד מקסים ועדין עם קשיים חברתיים
לומד בגן רגיל  ואהוב על ידי החברים . מה דעתכם?

טופס 127
<< ההודעה הנוכחית
08/05/08 19:03
139צפיות
שלום לכולם
בני המקסים בן השש אובחן לפני חודש על ידי רוני הגש כppd-nos
לאחר מעקב של שלוש שנים בהתפתחות הילד בראשון כשהקושי העיקרי הינו שפה +קשב וריכוז
ורק ביוזמה שלי פנינו באופן פרטי לדר הגש ולצערי הרב זוהי האבחנה
אבל לא זו הבעיה  כשביקשנו מרופאת ההתפתחות "המומחית" למלא את טופס 127 למס הכנסה היא ציינה אומנם
שבני סובל מpdd  ואולם בחוות דעתה היא אישרה שהנ"ל בלתי שפוי בדעתו.
מיותר לציין שכל היום בכיתי . איך היא כותבת אבחנה כזאת אני חייבת לציין שהבן הוא ילד מקסים ועדין עם קשיים חברתיים
לומד בגן רגיל  ואהוב על ידי החברים . מה דעתכם?
127
08/05/08 20:28
17צפיות
לדעתי,  היא עשתה לך רק טוב.  ככל שהמצב של הילד יצויר בגוונים שחורים כך יגבר הסיכוי שתקבלי את נקודות הזכות.  
תזכרי  שמס הכנסה לא ממש חייב לתת את נקודות הזכות למי שהוא לא PDD, אלא מי שהוא נכה, מפגר וכו'.  כל הנושא הוא תלוי ברצון הטוב של מס הכנסה.   הם בדרך כלל דורשים שיהיה כתוב אוטיזם באחת מהצורות שלו ושיהיה גם אישור מביטוח לאומי.
נכון שזה מאד לא נעים לשמוע אבחנה כזו, אבל מצד שני לפי הנסיון שלנו בהתפתחות הילד אני לא ממש מתפלא.
זכאות ל-2 נקודות זיכוי
09/05/08 12:26
17צפיות
אין צורך לצייר גוונים, לא שחורים ולא אפורים!!!!!
יש צורך לתאר את המצב.
הורים לילדים עם אוטיזם זכאים ל-2 נקודות זיכוי ממס הכנסה.
לטעמי זה מאוד חמור!
08/05/08 20:50
14צפיות
במיוחד אם היא לא זו שאיבחנה אותו. קביעה של "אי-שפיות" נקבעת רק על ידי פסיכיאטר ולא על ידי רופאה התפתחותית.
ואם, כמו שנראה ממה שאת מתארת, הקביעה של אי שפיות נובעת מהאבחון של PDD, מדובר ברופאה שהעדכון האחרון שלה על הספקטרום האוטיסטי הוא מלפני הרבה מאוד שנים...
בכל מקרה אין לך מה להיות מדוכאת, הדבר היחיד שצריך לדכא את כולנו שיש רופאים כאלו במערכת הבריאות.
ולבסוף אני רוצה לברך אותך על הצטרפותך לפורום, ונשמח אם תמשיכי להיות חלק ממשפחת הפורום .
שיהיה לך ערב נפלא
עמנואל
בסך הכול היא נסתה לעזור לקבל את הזכוית
10/05/08 17:30
13צפיות
אז לא להחמיר עם הרפואה , היא פעלה בצורה הוגנת לטובת המישפחה
איריס שלום,
08/05/08 20:56
14צפיות
אני גם חושבת כמי שכתב לפניי, שזה רק בכדי, שתיפתח לך את ה'דלת' לקבל את הזכויות הנלוות ממס הכנסה...
אני כבר הגעתי למסקנה, שאין לקחת קשה מידי הגדרות ו/או אבחנות שאנשי מקצוע כאלה או אחרים מציינים לגבי הילדים שלנו.
לפעמים זה באמת, אולי רק בגלל שהם יודעים מול איזה גורמים אנחנו עומדים למען הזכויות שאנשו בהמשך דורשים, בשם ילדינו.
בהצלחה בכל אופן.
º
התכוונתי כמו TRUDENT
08/05/08 20:58
7צפיות
אם זו הייתה המטרה שלה...
08/05/08 21:00
8צפיות
רק לסייע, כל מה שהיא הייתה צריכה לכתוב זה "אוטיזם" במקום "PDD". ובזה היא גם לא היתה מעוותת את המציאות.
עמנואל
לי משום מה הוסבר, שחייב להיות
08/05/08 21:06
9צפיות
גם מצויין מעבר, כמו 'מפגר'... או משהו כזה. אולי אני טועה...
בכל מקרה, פותחת השירשור יודעת יפה מאד, שאי הבן שלה אינו שפוי בדעתו, ואם זה משהו שנורא מציק ומעיק, אז ממש לא חייבים להגיש את אותו טופס הלאה, ולבקש מאותו ממלא טופס, לציין את מה שאתה מציע: 'אוטיזם' בלבד.

שיהיה לכולנו המשך יום עצמאות וסופ"ש נ-ה-ד-ר!

אוטיזם בלבד לא מספק את מס הכנסה
09/05/08 00:37
11צפיות
הם רוצים גם הכרה של הביטוח הלאומי, אישור זכאות לגן תקשורת של הועדת השמה, ואישור לימודים בגן תקשורת.
אם הילד מיועד למסגרת של חינוך רגיל, מוטב להשאיר את ההגדרה של הרופאה, כי לא ניתן יהיה לספק את האישורים הדרושים.
גם בעלי הזדעק כשראה את הטופס של מס הכנסה, כי אמורים לסמן אחת מתוך 5 חלופות (משותק לחלוטין, בלתי שפוי בדעתו, ילד מפגר וכו'), ולא מופיעה החלופה "אוטיסט". אז הרופאה כתבה כמה מילים וציינה ASD, ועובדה שזה לא סיפק אותם והם רוצים עוד אישורים.
אצלנו הספיק
09/05/08 00:52
9צפיות
הגשנו את הטופס עם האבחון: אוטיזם (מילה אחת!) וקיבלתי את נקודות הזיכוי.
º
גם אצלנו זה לא הספיק ודרשו אישורים נוספים
09/05/08 07:33
7צפיות
כנ"ל - אוטיזם מספיק
09/05/08 12:24
10צפיות
אמנם אנחנו קיבלנו את הזכאות ל-2 נקודות זיכוי ממס הכנסה לפני כמה שנים טובות,
אבל כתבנו את המלה אוטיזם בסיבה לבקשה ומאז אני מקבל 2 נקודות זיכוי.
צרפנו את האבחון וגם את ההכרה של המוסד לביטוח לאומי.

יתכן והיום כדאי לכתובת ASD במקום אוטיזם.

בהצלחה, דורון.
ASD לא עזר
09/05/08 16:11
6צפיות
התעקשו על כל המסמכים, למרות שלא מופיעה שום דרישה כזו בטופס בקשה.
לא ייאמן שיש רופאים שלא למדו עוד
09/05/08 16:42
9צפיות
שאין קשר בין שפיות/מחלת נפש לPDD
ועוד שאלה בנושא מס הכנסה...
09/05/08 17:30
13צפיות
האם צריך כל שנה לגשת למס הכנסה עם טופס חדש? האם רופא ילדים רגיל מספיק שחותם על הטופס או שחייב רופא התפתחותי?
מס הכנסה
10/05/08 13:28
14צפיות
היי,

אצלי האישור מגיע בדואר מידי שנה - אני משאירה אצלי צילום ואת המקום אני מעבירה למעסיק של בעלי (כיוון שמשכורתו גבוהה יותר ולפי המשכורת הגבוהה ביותר צרי ללכת).

על האישור צריך לחתום רופא התפתחותי או פסיאטר או נאורולוג ילדים שמוסמך לתת איבחון כזה.
רופא ילדים "פשוט" אינו מוסמך לתת אישור על אוטיזם (לפי מה שאני זוכרת - אולי אני טועה).

שבת שלום, איריס
ומה עם הרופאים שלא שמעו
09/05/08 18:22
8צפיות
את המלה אספרגר. למרות שמ 1994 כבר עברו די הרבה שנים.
אולי רק לשפיות ההורים בעיקבות תגובתם של
10/05/08 16:55
9צפיות
רופאים כאלה
אבחון ומס הכנסה
10/05/08 13:38
13צפיות
היי איריס,

לא יעזור לילדך אם תשבי ותבכי (אני יודעת שזה נשמע אכזרי אבל זו האמת) עם בכי את לא תעזרי לילדך - את צריכה להפשיל שרוולים ולעבוד ולהילחם על מנת שילדך יתקדם והאמיני לי שזה אפשרי.

לי אמר הרופא ההתפתחותי שהבכור שלי יעשה כל החיים 80% מתוך ה- 100% שה"רגילים" יעשו ואני הייתי אז בהריון מתקדם עם הצעיר שגם הוא מאובחן כ- PDD.
גם אני ביליתי את השישי שבת בבכי ובעצבים למה זה קורה לי ואיך הוא העז לומר את זה בצורה כל כך לא רגישה.
היום אני מודה לו שהיה ישר ואמר לי את האמת בפנים ותודות לכך אני נלחמתי כנגד כולם והיום תודה לה' הבכור שלי הולך לתיכון רגיל לכיתה קטנה (אם אצליח למצוא מסגרת מתאימה) והצעיר שלי לומד בכיתה קטנה בבי"ס רגיל ואת הכל הם עשו ללא כל עזרה של תרופות.
גם אצלי כשהבכור היה בן 5 הפסיכולוגית של השרות בעירית ר"ג ציינה באיבחון שלה שהוא לוקה בפיגור קל - אז אני ציפצפתי בקשת עליה ועל האיבחון שלה אבל למעשה כמו שכתבו לך בפורום בהודעות קודמות האיבחון השגוי הזה עזר לי פלאים.

ההליך שאני עשיתי היה קודם לפתוח תיק ולקבל הכרה בביטוח לאומי ורק אח"כ במס הכנסה ובכל השאר.

את חייבת לתת לבן שלך סיכוי להתקדם ואם תחליטי שמה שהרופאה הלא מוסמכת הזו זו האמת את כאילו (סליחה על הביטוי הקשה) "קוברת" את הסיכויים של הילד שלך להגיע למשהו.

היתה פעם גננת בגן התפתחותי שאמרה לי שאני צריכה להנמיך את רף הציפיות שלי מהצעיר שלי ואני אמרתי לה שאם אני מנמיכה את הרף זה כאילו אני מוותרת על הילד שלי והנה (וסליחה על השוויץ) הוא נכנס לכיתה א' עם ידע בקריאה והיום הוא ברמה של הילדים מהכיתה המקבילה (הרגילים) כמעט בכל הרמות והתחיל השנה שילוב.

לא הכל שחור - עדיין יש אפשרות לקדם ולשנות - נכון שהוא לא יהיה ילד רגיל אף פעם אבל זה לא אומר שהוא לא יכול להתקדם.

שכחתי גם לומר לך ברוכה הבאה לפורום הנפלא הזה שמהווה אוזן קשבת וכתף לבכות עליה בהרבה מובנים - לי לא היה מקור תמיכה כזה כשילדי היו צעירים וחבל.

המון בהצלחה ואל תוותרי על שום סיכוי, איריס
אבחון
10/05/08 14:29
9צפיות
היי איריס,
נראה לי שיש זהות ביננו ולא רק השם
את כותבת שאני צריכה להפשיל שרוולים ולעבוד.... לצערי זה דבר שאני עושה כבר שלוש שנים  מחפשת לבני טיפולים מתאימים לרוב פרטיים דואגת לקידומו מכל  הבחינות ולראיה "שלפתי" אותו השנה (באמצע השנה)ממסגרת שלא התאימה לו חינוך מיוחד שהעיריה שיבצה אותו ללא התאמה לסוג הילדים והעברתי אותו למסגרת רגילה (מהלך שדר הגש שיבחה) אמנם אני בוכה כבר שלוש שנים אבל  אני רואה תוצאות ובגלל זה אני כועסת על הרופאה שלא מספיק ששלוש שנים לא ראתה את סימני ה  פי דידי  אלה גם בסוף קברה אותו וטענה שהו בלתי שפוי בדעתו
חבל שאלו הם הרופאים  אבל אני מאמינה שאפשר להגיע רחוק כמובן  בסיוע אנשי מקצוע טובים .אין לי נסיון עם פי דידי  הבן הוא בני השלישי לאחר שני בנים רגילים לחלוטין (על גבול המחוננות) אבל אני בהחלט אופטימית.
כמו שאמרת הפורום הזה הוא אכן נפלא כבר חצי שנה שאני צופה פאסיבית לומדת הרבה מנסיונם של אחרים ורק אתמול  החלטתי להצטרף ולהיות פעילה .

איריס

יכול להיות שזאת סתם אי הבנה
10/05/08 15:09
10צפיות
ושהרופאה כתבה את זה כדי להקל עלייך לקבל את הנקודות זיכוי.
אם לבן שלי היו כותבים כזה דבר, הייתי מיד מבררת למה התכוון המשורר.
איריס
10/05/08 15:09
9צפיות
היי לך,

אכן יש בינינו קווי דימיון ולא רק השם.

קודם כל נפלא שיש לך לפחות שני בנים מחוננים - לפחות את יכולה להשוות (עד כמה שזה נראה איום לומר) ויודעת על מה את צריכה לעבוד עם הנסיך.

אצלי הילדים היו מאובחנים עד גיל 6 ביחידה להתפתחות הילד בביקורות שנתיות, טיפולים, פסיכולוגים בקיצור בעלי מקצוע שאמורים לדעת במה מדובר ואף אחד לא מצא לנכון לומר לי שכנגד מה אני עובדת וגם אחרי גיל 6 בזמן בו הם עברו לאחריות משרד החינוך - גם שם לא אמרו לי מילה.
כשהבכור היה בן 9 המחנכת שלו שהיא אישה נפלאה שאני מעריכה את דעתה אמרה לי שהגיעה הזמן ל"בקר" אצל פסיכיאטרית ואז ניגשתי הוא אובחן כ- PDD ברמה בינונית ואז העברתי את הצעיר איבחון אצל אותה רופאה ואותו היא איבחנה כאספרגר.

את רואה אני לא ידעתי 9 שנים כנגד מה אני נלחמת והצלחתי להגיע איתם להשגים נפלאים.

אותה רופאה שאיבחנה את הבכור נתנה המלצה לריטלין ואני סירבתי בנימוס - היא ראתה אותו כעבור שנתיים בגיל 11 ואז הוא כבר אובחן כ- PDD גבוהה והיא נשארה פעורת פה כשראתה את ההתקדמות ואמרה לי עם חיוך על השפתיים שאני צדקתי הוא אכן לא היה זקוק לריטלין.

היתה לי תמיכה ללא תנאים של האמא הנפלאה שלי שבלעדיה לא היתי מסוגלת להגיע לאן שהגעתי.

מה שאני מציעה לך זה ללכת לפי הרגשות האימהיות שלך (הן בדרך כלל האמת) תסמכי עליהם ותסמכי בעיקר על הילד שלך ותאמיני בו שהוא מסוגל להגיע גבוהה - אני סמכתי ולא טעיתי.

המון בהצלחה, איריס

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום