לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

שרשור הכרות וקשר לתמיכה.
27/04/08 00:26
133צפיות
בשרשור זה נשמח שכל משתתפי הפורום יציגו את עצמם כדי שנוכל להכיר את חברי הפורום ולדעת את הרקע של מי שכותב או מתייחס למה שאנחנו כותבים.
בנוסף, מטרת השרשור היא לקבל מהורים שמעוניינים בכך, את כתובת המסנג'ר שלהם, על מנת שהורים חדשים או הורים שמעוניינים בתמיכה יוכלו ליצור קשר איתם. (את כתובת המסנג'ר אני ממליץ לא לכתוב בשרשור, אלא להעביר ליונית או אלי במסר ואנו נעביר את רשימת הכתובות רק למשתתפי הפורום או להורה חדש)
כדי שהורים שמעוניינים לשאול הורים אחרים שאלות, אנו מבקשים מאותם הורים שמוכנים לתמוך בהורים אחרים, למסור את מירב הפרטים שיאפשרו לכל הורה שמעוניין בתמיכה לפנות להורה המתאים.
הנתונים שכדאי לציין:
אזור מגורים
גיל הילד שבספקטרום.
מספר האחים והגילאים שלהם.
רמת התפקוד של הילד.
היכן נעשה האבחון.
סוג המסגרת החינוכית (כיתת תקשורת, שילוב, גן שפתי, הוסטל וכד')
סוגי הטיפולים לאחר הלימודים (גרינשפאן, ABA, רכיבה, הידרותרפיה, אומנות לחימה, מוזיקה וכד')
טיפולים תרופתיים (רספידורל, ריטלין ועוד)

כמובן שניתן ורצוי להשתתף בשרשור גם בלי למסור את כל הפרטים.

אנו נעשה קישור קבוע שבו ניתן יהיה להיכנס ולראות את השרשור.
תודה מראש על שיתוף הפעולה.
שבוע טוב
יונית ועמנואל

נעים להכיר וכמובן בשמחה לתמוך
27/04/08 00:36
113צפיות
אני אריאלי אם יחדנית לתאומים בני חמש וקצת  .אנחנו גרים באילת
ים מאובחן מגיל שנה וחצי - אובחן לראשונה עי' דר' גל מאירי מסורוקה ואחר כך עי' זימין .שניהם קבעו  PDD NOS ים בתפקוד בינוני החל לדבר רק בגיל 4.5 , עדין לא גמול וזה גם לא נראה באופק למרות שכבר מפריע לו ..
ים נמצא בגן תקשורתי שנה שניה ..בגן עובדים בערוב שיטות , פעם בשבוע יוצאים לרכיבה טיפולית ופעם בשבוע מתקיים שילוב הפוך (ילדי הגן הרגיל מגיעים לגן שלנו למפגש ריתמוסיקה ומשחק משותף) בהתחלה עבדנו גרינשפאן  בהנחיה של הפסיכולוגית שליוותה אותנו. השנה אחרי הגן אין טיפולים , יש גרינשפאן ויותר תשומת לב למפגש עם ילדים אחרים .
ים מקבל מגיל שנתיים מלטונין לפני השינה .

אשמח לסייע לכל מי שחפץ ...
טוב נחשפת גם
27/04/08 09:37
105צפיות
מיקי, אימא חד הורית למתוק בן 4 (ביוני) אובחן ממש ביום הולדת 3 כ PDD בתפקוד גבוה על גבול הנורמל.

מדבר מגיל 10 חודשים ולא מפסיק לדבר ברצף שמפיל אותי מהרגליים. יש ימים שכל מי שבסביבה שלו לא מבין איך
יכול להיות שזאת האבחנה כי כל כך לא ניכרים בו הסממנים הקלאסיים ויש ימים שהם כל כך בולטים שזה ממש ברור.
לי היה ברור שזה הילד שלי  עוד מגיל מאוד צעיר והגעתי מוכנה לאבחנה הראשונה וכששמעתי לא הייתי שבורה או הרוסה כי פשוט הייתי מוכנה לקרב ולהתמודדות עם המצב ואיך לעזור לילד שלי.

ההתמודדות לא קלה לבד (לשכנה שמעליי יונתן אריאלי מצדיעה לך ומבינה כל כך את הצורך לברוח מהבית קצת)
כשהגרוש לא תומך ולא מקבל את האבחנות (3במספר).

האבחון הראשון היה בשניידר בשילוב עם בית חולים גהה, אח"כ עוד וועדה בשניידר (כי הגרוש לא הסכים לקבל את הראשון)
אח"כ עוד אבחון פרטי (כי הוא לא קיבל גם את השני) אני עדיין מנסה להבהיר לו שזה מה שיש אבל הוא לא מוכן לשמוע
בשום אופן את המילים PDD או אוטיסט או כל דבר שקשור בתחום. בעיניו הבן שלו מושלם ורק עם קצת בעיות התנהגות...
הייתי מוותרת על זה אבל הנגזרת של זה שהוא לא משלם טיפולים של הילד או מזונות בהתאם ואני קצת קורסת כלכלית ונפשית.

המתוקי שלי עד היום היה בגן רגיל ושנה הבאה בגן תקשורת, אני קצת חוששת אם זה הצעד הנכון עבורו אבל מקווה לטוב.

אני אתחיל...
27/04/08 00:44
126צפיות
עמנואל, נשוי לחיה ואנו הורים לאמיתי בן 10וחצי, יפתח בן 9 ושלו בן שנתיים.
יפתח הוא אוטיסט בתפקוד בינוני-נמוך, ילד מקסים ומאושר. החיים עם יפתח אינם קלים אבל החיוך והאהבה שהוא נותן בדרכו-שלו שווים את הכל!
אנו גרים בירושלים. יפתח אובחן קצת לפני גיל שנתיים במכון להתפתחות הילד בירושלים ומאוחר יותר גם על ידי קורי שולמן.
יפתח היה בשנה הראשונה לאחר האבחון בגן רגיל עם סייעת שילוב צמודה. לאחר מכן הוא עבר לגן תקשורת ובגיל 7 הוא עבר לכיתת תקשורת בתוך בי"ס רגיל.
בכיתה עצמה יש ליפתח טיפולים של ריפוי בעיסוק, קלינאית תקשורת, טיפול בבעלי חיים, מוזיקה, ג'ודו. בכיתה עצמה יש 7 ילדים.
בשעות אחר הצהריים יש סטודנטיות שעובדות עם יפתח כמעט כל יום. כאשר הפעילות היא בד"כ של שעתיים כאשר שעה אחת מוקדשת לטיול, משחקים (מחוץ לבית) ופעילות בגינה/פארק קרובים לבית. השעה השניה היא בבית וכוללת בד"כ פעילויות ליד שולחן ומשחקים על הריצפה.
בנוסף יש ליפתח פעמיים בשבוע טיפול ברכיבה על סוס.
תוספת, בעקבות אריאלי.
27/04/08 00:51
82צפיות
גם יפתח מתקשה להרדם או שמתעורר בשעות הקטנות של הלילה ומידי פעם מקבל מלטונין.
בנוסף לכך יש ליפתח לפעמים התפרצויות הסטריות של בכי, בעיקר בחילופי מזג אויר ואנו נעזרים בקלמנרבין שמאוד עוזר להרגיע אותו.
הדיבור של יפתח מורכב בד"כ ממילים בודדות. והמשפטים שלו מורכבים בד"כ ממקסימום שלוש מילים.
אתה יודע
28/04/08 14:40
76צפיות
אם קלמנרבין עוזר לו, אולי כדאי לכם להשתמש בולריינה, (אפשר לקנות את הצמח ולעשות חליטה ממנו ואותה לשתות). זה טבעי לגמרי ולדעתי יותר חזק מקלמנרבין. אני בתור ילדה שתיתי את זה המון כי היו לי הרבה התקפים של הסטריות שהיו מאוד קשים, אפילו התפתח לי משהו כמו אסטמה, כשאני בלחץ אני נחנקת ולא יכולה לנשום (עכשיו אני מבינה שזה בגלל שאני אשת אמצע ויותר קרובה לספקטרום מאשר לנ"טים) וולריינה תמיד מאוד עזרה לי.
º
תודה רבה
28/04/08 15:14
34צפיות
שרשור היכרות ותמיכה
27/04/08 01:11
109צפיות
שמי מיכל. אנו גרים בפ"ת. בני בן ה5 הבחן לאחרונה כpdd nos. כרגע הוא משולב בגן רגיל ושנה הבאה הוא אמור ללכת לגן תקשורת.
יש לנו עוד שתי בנות בנות 11 ו 9. אנו מטפלים בילד בשיטת גרינשפיין וכמו כן הוא מקבל פעמיים בשבוע קלינאית תקשורת ופעם בשבוע ריפוי בעיסוק. אנחנו עומדים להתחיל איבחון דיאטטי ודיאטה.
שרשור היכרות
27/04/08 01:22
72צפיות
אני מיכל, בת 25, סטודנטית שנה שנייה לחינוך מיוחד. במסגרת עבודתי המעשית אני נמצאת בכיתה של 5 ילדים המאובחנים כPDD. מרבית תלמידיי אינם מטופלים תרופתית, מאוד מעוניינים ביצירת קשר ואנו עוזרים להם לעשות זאת. כל התלמידים מביעים את עצמם באופן מילולי. ישנו תלמיד אחד בכיתה שמאובחן כאוטיסט בתפקוד גבוה, הוא מרכיב משפטים בעיקר בני 3 מילים ואוצר המילים שלו מתאפיין בחזרתיות.
בימים אלו אני מתחילה עם תלמידיי יחידת הוראה בנושא רגש הפחד ואני מאוד מקווה שאצליח ללמד אותם, גם אם זה באופן הטכני ביותר, לזהות את הרגש אצלם ואצל אחרים.
º
עידכון: האיבחון נעשה אצל ד"ר זימן באופן פרטי
<< ההודעה הנוכחית
04/05/08 08:11
526צפיות
נעים להכיר
27/04/08 04:46
118צפיות
שמי ענת. אני אמא של שלושה פשושים. הבכור בן 71/2 אובחן כ PDD  NOS כשהיה בן שלוש. אנחנו חיים בחו"ל, בגלל העבודה שלי, מאז שהיה בן שנה וחציובשיקאגו ארה"ב משבוע אחרי האיבחון. כך שאני מכירה על בוריה את המערכת האמרקאית אבל לא הישראלית. אנחנו קיבלנו את האיבחון מד"ר אביגיל גולומב ב"ביקור מולדת" אבל לא כל כך עסוקה בהגדרות אלא בטיפול.

הפשוש התחיל מאד נמוך. הוא לא דיבר בכלל עד גיל שלוש ובגיל חמש דיבר במשפטים של שתים שלוש מילים אבל כיום מדבר שוטף והדיקדוק הולך ומשתפר הוא מדבר גם עברית וגם אנגלית. הוא אפילו עונה בשם אחיו הקטן  בגיל שלוש הוא היה מאד לא מווסת, רץ קפץ וצעק או שר. היום הוא ילד מאד יצירתי שעסוק בישיבה ובריכוז והוא אהוב על ידי חבריו לכיתה שמזמינים אותו להצטרף למשחק. הוא מאד אוהב את הטיפולים השונים וקורא להם ללכת לשחק עם ושם המטפל.  

הפשוש מטופל בגישת DIR זמן ביחד מאז האיבחון. הוא היה בתוכנית ביתית בשנה הראשונה ומאז הוא משולב בגן  וכיום שנה שניה בבית ספר עם סייעת. בנוסף למסגרת חינוכית הוא עושה ריפוי בעיסוק פעמיים עד שלוש בשבוע קלנאית תקשורת פעמים עד שלוש בשבוע פסיכולוגת פעמיים בשבוע (איתי ולבד) הוא עובד על תקשורת בקבוצת משחק של זמן ביחד (קבוצה קטנה של שני מטפלים וארבע ילדים) כיום רק בקיץ אבל בעבר כל השנה. הפשוש גם טופל בגישת AIT שמאד קידמה את השפה שלו כמו גם את הרגישות השמעתית שלו.

לפשוש שני אחים הסנדביץ בן 21/2 עם איחור שפתי קל אבל מאד תקשורתי, מטופל בחודשיים האחרונים על ידי אותו צוות  ונתן קפיצה משמעותית, והקטנה בת 4 חודשים מאד תקשורתית וכל הזמן "מדברת".

אני מאד מאמינה בגישה ש DIR ובמודל הטיפולי של זמן ביחד ואשמח לעזור להורים מתענינים. אנחנו מטופלים על ידי צוות שרובו שייך לפקולטה של DIR ומנחה מטפלים אחרים, בנוסף אני עוברת עכשיו על האינטרנט את הקורס הבסיסי של DIR במטרה לקבל תעודה רשמית ועוד ידע. אנחנו מקווים לחזור לארץ עוד כשנה ואני אשמח להעזר בקליטה כמו גם לעזור יותר בפועל כשנחזור.

ענת 
כתובות אינטרנט מצורפות:
גם אני גם אני.....
27/04/08 05:37
87צפיות
קרן אמא לנסיך- עידן בן 8 וחצי.... (מאובחן) ולנסיכה מקסימה -רותם בת 4 וחצי.
עידן לומד בכיתה רגילה
אנחנו מכפר יונה
רמת תפקוד- גבוהה (תלוי באיזה יום, אני צוחקת....

במקצועי גננת בחינוך המיוחד (בשנים האחרונות גננת שי"ח)
אנחנו בעניינים כבר 4 שנים (איך שהזמן טס שנהנים....) אשמח לעזור בכל שאלה או בעיה

קרן
גם אנחנו כאן
27/04/08 06:11
80צפיות
אנחנו גרים באונטריו, קנדה, והבת שלי אובחנה בגיל 3, ומאז עברו כמעט חמש שנים.
כשהיא אובחנה, מצבה היה שונה מאוד מהיום. היא לא דיברה ולא התענינה בתקשורת עם סביבתה.
כיום, תודה לאל,  ולטיפול ABA אינטנסיבי שהיא קיבלה (כ35 ש"ש), היא ילדה תקשורתית ביותר, פטפטנית לא קטנה,
קוראת, כותבת סיפורים ובכלל, קסם של ילדה.
בתי קיבלה גם סיוע קלינאית תקשורת במשך כשנתיים (פעם בשבועיים) ומרפאה בעיסוק לזמן קצר ביותר עוד טרם האבחון.
אשמח לתת פרטים נוספים למי שמעוניין לפנות במסר אישי.

תוספת קטנה וחשובה
27/04/08 06:13
71צפיות
כיום בתי בת כמעט 8, משולבת בכיתה רגילה בבית ספר ציבורי עם סיוע חלקי.
ואנחנו-
27/04/08 07:27
95צפיות
יונית ויעקב - הורים לשלושה - רז - 12+ , עומר וטל - 10+ , תאומים, המאובחנים כאוטיסטים.
טל אובחן ראשון - אוטיסט קלאסי, על ידי ד"ר זימן, למד בגן תקשורתי, וכיום בבית ספר תקשורתי - תפקוד בינוני ומטה. ומכיוון שלומד עד 17 , אנחנו מסתפקים במה שמקבל בבית הספר, וזה הרבה .

עומר - למד בגן שפתי, וכיום מסיים כיתה ד' תקשורתית, בבית ספר רגיל, משולב שילוב כמעט מלא, ללא סייעת.  וגם הוא לא מקבל תוספת ש טיפולים על אלו הניתנים במסגרת בית הספר.

רז הגדול - ילד עם לקות של ADHD , ולקויות למידה נוספות, מסיים כיתה ו' בבית ספר רגיל, אך לקראת החטיבה, עבר איבחון מחודש, וההמלצות היו להעבירו לבית ספר לחנ"מ, המיועד לילדים עם לקויות למידה נטו, ללא בעיות התנהגות, ואכן בראשון תפתח חטיבה כזו, עם שאיפה להמשך לימודים גם לתיכון , והגשה לבגרויות (מדובר בסניף של בי"ס תום של רשת בתי הספר של בית אקשטיין).

יעקב ואני - שנינו מעל 40 , יעקב פועל בענף התעשיה, ואני עקרת בית.

כל המעוניין מוזמן לשלוח מסרים אישיים, ואשמח לענות ולעזור .
יונית.
גם אני פה...
27/04/08 08:18
92צפיות
למרות שבזמן האחרון אני מצאתי לעצמי עוד פורומים לתמיכה אני עדיין פה....
ענת , החל מל"ג בעומר ה23 במאי בת 19  (העיברי ולועזי ויציאה של החייל מתאחדים השנה), מבחינת מסגרת חינוכית אני בעיקרון כבר לא ניראה לי ממש נמצאת שם-מסיימת השנה חינוך רגיל כלומר נכנסת ממש אוטוטו לחופשת בחינות כללית-חייה מבחינה לבחינה, לקוית למידה מאוד לא קלה ועדיין מוציאה אחלה ציונים-פתחתי שיטות התגברות על הקשיים. מחזיקה בקשר עם חייל קרבי ובודד (זוהי התחלה של עשרה ימים  קשים -לא הוא לא יענש לסגור רבשו"ש-המנטרה החדשה)ככה שגם ניסיון בקטע הזה יש לי כלומר קשרים רומנטים לא חובה חיילים בודדים אשר מחפשים את עצמם.  אה חובבת אומנות (הבגרות באומנות מחרתיים). בעבר היו ניסיונות פסיכיאטרים שונים-אני רגישה מדיי לתופעות לוואי ככה שאני רק עם ריטלין , עברתי אגב 3 פסיכיאטרים בחיים אם זה חשוב, ואובחנתי אצל האחרונה מבניהם-הגש. יש לי אחות בת 15 נ"טית לגמריי ואמא נ"טית לגמריי ויחסית מבוגרת לאמהות אחרות לבחורות בגילי, ואבא שלדעתי הוא בעל מאפייני אמצע . וכמובן מגורים תל אביב סיטי.

סליחה על הבורות
27/04/08 13:44
65צפיות
אבל מה זה נ"טית?
נ"ט = נוירו טיפיקל
27/04/08 14:03
42צפיות
ילד או אדם ללא צרכים מיוחדים
ללא צרכים מיוחדים בתחום המבנה הנוירולוגי
27/04/08 14:24
42צפיות
אם הוא כבד שמיעה למשל, הוא נ"ט עם צרכים מיוחדים אחרים.

הכוונה מיכל, למי שאינו א"ס (איש הספקטרום האוטיסטי) וגם אינו איש אמצע (אינו א"ס וגם לא נ"ט).
מסובך...
ואנחנו -
27/04/08 08:24
56צפיות
אילנית ובני הורים לשלושה ילדים. שתי הבנות נועה וענבר נ"ט, ועמית בן ה-3 אוטיסט קלאסי. אני לא יודעת מה הרמה שלו אבל לי נראה בינוני ומטה.
עמית השנה באלוטף, ובשנה הבאה יהיה בגן תקשורתי ברעננה.
האבחון של עמית נעשה ע"י ד"ר קליין במכון להתפתחות הילד בבי"ח מאיר.
עמית כרגע מקבל אחה"צ פעם בשבוע הידרותרפיה (לא מתלהב מהענין, רוב הזמן צורח בבריכה).
אני מקווה שבעתיד הלא רחוק נוכל להוסיף עוד טיפולים אחרי הצהריים.
בני עובד בתעשיית הברזל, ואני כרגע בבית.
עמית לא מקבל שום טיפול תרופתי.
גם אני כאן לפעמים...
27/04/08 08:33
55צפיות
מיכל וסיימון מראשל"צ. הורים לבן בן 4.5.
בן גדל בשנתיים הראשונות לחייו באנגליה שם התגלו הקשיים די מהר על ידינו אבל לא על ידי המערכת.
בגיל שנתיים הגענו לארץ לביקור בו קיבלנו את האבחנה (ASD) מדיצה צחור ופשוט החלטנו שנשארים כאן כדי לטפל.
בן היה שנתיים באלוטף פתח תקווה (התנהגותי ABA) והתקדם המון המון.
בשנה הנוכחית משולב בגן טרום חובה בליווי משלבת וממשיך תוכנית ABA בבית בשעות אחר הצהריים.
כמו כן מקבל קלינאית תקשורת ומרפאה בעיסוק אחר הצהריים. בהדרכת המרפאה בעיסוק אנחנו עושים גם קצת DIR.
אשמח לעזור לכל מי שזקוק לעזרה. ניתן ליצור קשר במסרים.
גם אנחנו כאן
27/04/08 08:48
59צפיות
שמי זואי, אמא למקס שזה עתה מלאו לו ארבע שנים, וגם לתינוק סאשה בן השנה, שכרגע נראה נ"ט, לבעלי קוראים עופר.

מקס אובחן לפנה קצת פחות משנה, ובאותה עת גרנו במונטריאול קנדה לצורך לימודי הדוקטוראט שלי. בשנתיים הראשונות של מקס לנו, כהורים לילד ראשון ובלי משפחה בסביבה, היה נראה שהכל בסדר. כשהיה בן שנתיים שמנו לב שמקס עדיין לא מדבר, וכשהתיעצנו עם רופאת הילדיים, היא נפנפה אותנו ואמרה ש"הכל בסדר." בגיל שנתיים וחצי היה כבר ברור שהכל בכלל לא בסדר. כל מילה חדשה לוותה בלמידה מפרחת ומקס לא ממש השתלב ברוב הפעילויות בכיתת הגן, נראה מסורבל וצעיר מבני גילו. התחלנו מסכת של חיפושים והמתנות אין סופיות לקבלת שירותים במערכת עמוסה שאין בה שירותים פרטיים. מקס הלך לשתי קלינאיות תקשורת, ולשתיהן לא היה מושג מה בעיה איתו....

בסמוך ללידתו של סאשה, סוף-סוף קיבלנו תור אצל מרפה בעיסוק בצוות המאבחן של ביה"ח, שאמרה לנו שיתכן ומדובר באוטיזם. בקושי ידענו מה זה. עלינו על עוד רשימת המתנה לראות פסיכיאטר. בשלב הזה ממש נלחצנו והתברר שההמתנה לחינוך מיוחד יכולה להיות כשנתיים, ומתחילה רק כשיש איבחון ביד.

כשסאשה בן 4 שבועות ומקס בן שלוש טסנו ארצה, עשינו אבחון פרטי אצל אביגיל גולומב ורשמנו אותו לגן תקשורת. מאז אוגוסט אנחנו כאן בת"א ומקס לומד וממש פורח בגן, גמל את עצמו מחיתולים, החל לדבר עברית (וממשיך עם האנגלית) ונפתח ומתקשר יותר ויותר. עופר מצא עבודה בהיי-טק, התחום שלו. אני שבתי לעבוד על הדוקטוראט, שאוכל לסיים מכאן. מקס מטופל פעמיים בשבוע אצל קלינאית פרטית. המעבר היה מאוד קשה וממש אהבנו את החיים שם (חוץ מהשלג...) לוקח זמן להתאקלם פה. אבל ההרגשה היתה של חוסר ברירה וראינו אותו שוקע בלי עזרה מתאימה.

אשמח לעזור בכל נושא, וגם להכיר מאחר ואנחנו עדיין  די חדשים בארץ.

זואי
שלום, אני שלומית, חיה עם אספרגר מיום היוולדי
27/04/08 08:50
110צפיות
פשוט כי אבא שלי אספי
כמבן שלא ידענו שיש לזה שם, פשוט אבא הוא כמו שהוא...
נשואה למרטין, שגם הוא אספי.
יש לנו 4 בנים- אחד לכל עונה
השני (להלן- ה), בן 8 וחצי, אובחן לפני כשנתיים כאספי. בעקבות איבחונו הבנו שהוא לא האספי הראשון במשפחה.
אני עצמי אשת אמצע [לא בספקטרום, אבל גם לא נ"ט (נוירו-טיפיקלית="רגילה")].
גם בכורנו נער אמצע.
ה למד בכתה ב' רגילה עם סייעת- שילוב יחידני. אלא שהסתבר לנו שלמרות מתק השפתיים, צוות ביה"ס לא היה שותף אמיתי.
לכן השנה, בג', למד בכתת תקשורת בבי"ס רגיל, עם שילוב בכתה רגילה.
לאורך השנים עבדנו איתו במגוון שיטות (טיפול באמנות, רכיבה טיפולית ועוד), אבל מעולם לא היינו נאמנים לאסכולה מסויימת.
אשמח ונשמח להענות לכל פניה במסרים. מי שיעדיף מייל, גם זה אפשרי
כאן נמחקה הודעה
27/04/08 09:31
53צפיות
כאן נמחקה הודעה על ידי הנהלת הפורומים
תמיכה להורים לילדים בגיל הרך
27/04/08 11:30
302צפיות
אני דורית מכרמיאל, אם לילד בן 4 וחודשיים בתפקוד גבוה. בן יחיד.
נמצא בגן תקשורתי ופעמיים בשבוע במילמן בחיפה.
אשמח לתת תמיכה להורים חדשים בכלל ומאיזור הצפון בפרט.
להתראות.
גם אנחנו..
27/04/08 11:34
60צפיות
לילך, אמא של עומר בן 4, פידידון, ונדב בן 7.5, נ"ט. אנחנו גרים בנתניה.
עומר אובחן לפני כמעט שנתיים, הספיק שנה באלוטף והשנה מסיים שנה ראשונה בגן תקשורתי בעיר.
עומר מטופל אצל קלינאית תקשורת בנוסף לגן, הידרותרפיה, והפעלה על ידי חונכות. בקרוב מתחילה בגן קבוצה לאחים-של ואחיו כמובן נרשם.
אשמח לסייע במידע ותמיכה.
שלום שמי לימור
27/04/08 11:51
71צפיות
ואני אמא ל 2 , גלעד בן 6 על הגבול בן PDD NOS לאספרגר ואחותו בת ה4 . אנחנו גרים ברחובות אבל עושים מעבר מאד גדול לעמק חפר ממש בימים אלו בכדי שגלעד ישתלב בשנה הבאה בבית הספר הממלכתי-דתי בכפר הרוא"ה , ההחלטה באה בעיקבות מפגש שהיה לי עם מנהלת בית הספר "יפה" בערב הגאלה של שונית (כותבת גם בפורום)לכבוד הספר שכתבה. גלעד הוא ילד מדהים וחכם ולרוב אין התיחסות לתסמונת כמאפין עיקרי , אני לא הלכתי לאבחן את גלעד עד גיל 6 בגלל שלא רציתי שתדבק בו תוית , כמובן שהיה ברור לנו שזאת הבעיה כבר מיגיל שנתיים וחצי בערך , הלכנו לאיבחון בכל זאת כי הצרכים עלו והיה לנו צורך בסיוע כספי מבט"ל ובדיעבד אני מצטערת שלא עשינו את זה קודם , כי לשמחתי זה לא השפיע בכלל על ההתנהלות מול גלעד.

היום אנחנו מתיחסים לבעיה של גלעד כמשהו מאד אינדבידואלי , רק גלעד מורכב מאוסף הבעיות הספציפיות שלו וגם הטיפול בו מותאם אך ורק לו , כששואלים אותי באיזו שיטה אנו משתמשים אני עונה תמיד "שיטת גלעד" , תוכנית יחודית המתאימה כנראה רק לילד אחד - גלעד.

לפורום נכנסתי רק אחרי האבחון , אז כנראה שזה בכל זאת עשה את שלו .

שיהיה בהצלחה לכולם,
לימור
גם אנחנו כאן, לעיתים פסיביים לעיתים אקטיביים
27/04/08 13:48
51צפיות
תלוי בכמות האנרגיה...
אני אם לתאומים (בת ובן) בני 3 אשר אובחנו רשמית בגיל שנה ושמונה חודשים לערך. משולבים בגן רגיל עם סייעת.
מטופלים פעמיים בשבוע במרכז 'מילמן' - המטפל ע"פ גישה רגשית. בבית, משחקים, לומדים ובעיקר נהנים - אחה"צ לפי גישה אקלקטית התנהגותית ורגשית. כזו אשר מקדמת ספציפית נק' התפתחויות נחוצות - בהתאם לגילם, יחד עם עידוד היוזמה, היצירתיות והמשחק המשותף. בקיצור: מהות האושר של חיינו-חיי.
נעים מאוד
27/04/08 13:57
82צפיות
אני דורון ואשתי רותי לעיתים גם כותבת כאן (הכינוי שלה RUTHIE1).
עומר חגג יום הולדת 12 לפני כמה ימים (היתה פה מסיבה שלמה) הוא אוטיסט בכל רמ"ח איבריו.
לעומר אח העונה לשם אופיר נ"ט, צייר בפוטנציה שעולה לכיתה א' בספטמבר הקרוב.
לעומר ואופיר נולדה אחות לפני חצי שנה - לילך.
עדיין מוקדם לקבוע האם לילך היא נ"ט אם כי כל הסימנים מראים שהיא תצטרף למועדון רק כאחות של.......

אנחנו תושבי ישוב קהילתי (קיבוץ עם הרחבה קהילתית) בגליל המערבי השייך למוא"ז משגב.
עומר לומד בבי"ס לאוטיסטים במיתחם נעמן סמוך לקיבוץ עין המפרץ דרומית לעכו.
במיתחם יש בי"ס יסודי אזורי לקיבוצי האזור ועוד בי"ס לליקויי למידה.
לפני כ-4 שנים עשינו נסיון לשלב את עומר לכיתת PDD בבי"ס רגיל, אולם הנסיון לא עלה יפה ועומר הוחזר לבי"ס חורשה.

עברנו לגליל מחיפה לפני 6 וחצי שנים.
עומר אובחן לראשונה בגיל שנה וחצי (מאוד מוקדם לתקופה ההיא) ב"זכות" ההורים שלנו שלחצו עלינו ללכת לבדיקה.
משם עברנו ליחידה להתפתחות הילד ומשם לשלוש שנים אינטנסיביות במרכז מילמן.
השנה הראשונה כללה גם גן מיוחד פרטי במימון מלא של ההורים (מי שמע אז אלוטף?). לאחר מכן עומר עבר לגן תקשורתי בחיפה.

שלוש השנים הללו במרכז מילמן ובגן התקשורתי במילמן ובשכונת קרית שאול היו קפיצת מדרגה משמעותית בשביל כולנו.
ההתקדמות המשיכה גם בשנים הבאות וממשיכה גם בשנים אלה, אבל פריצות הדרך העיקריות הושגו אז.

היום עומר במעקב של ד"ר אילנה פרבשטיין, מנהלת המחלקה לפסיכיאטרית ילדים ונוער בבי"ח זיו (צפת).
עומר מקבל מינון נמוך של ריספרדל (0.9CC ליום) + פריזמה (חצי כדור ליום) שמספשר את יכולות הריכוז שלו ומפחית את הכעסים והאובססיות.
לשמחתנו השינה של עומר (וגם של אופיר ולילך) סדירות, ללא הפרעות מיוחדות.
עומר אוכל מגוון למדי - ארוחת פירות ב-11 היא קודש וארוחת הערב הוא מחסל פלפל ועגבניה.
בתקופה האחרונה עומר התאהב בביצים ואוהב חביתה או ביצה קשה.
הוא כמובן משוגע פחמימות (פסטה, לחם ושאר מינים), אבל למי אכפת......

הקשיים הגדולים של עומר הם קשיים חברתיים.
קשה מאוד לצאת איתן למקומות ציבוריים או הומי אדם - הוא נלחץ ובורח.
לעורמ רגישות לצלילים - הוא מגביר את הווליום ב-TV או במחשב או ברדיו-דיסק שלו לגבהים בלתי רגילים. הוא אוהב להנמיך את הווליום לאפס, במיוחד ב-TV וכאילו לנחש מה מתנגן.

יש לעומר אהבה למוסיקה, תשאלו את אופשיר

קשור ולא קשור:
אני נמצא בפורום הזה מיום הקמתו (אפשר לראות את ה-User שלי בדף הראשון).
כמו כל דבר, הפורום הזה ידע עליות ומורדות רבים, אבל תמיד תמיד הוא יתפש אצלי כמקום שבו כולנו צריכים לתמוך אחד בשני.
בפרט עלינו לתמוך במנהלי הפורום שהם הורים כמו מרבית המשתתפים כאן ועושים את המלאכה מתוך תחושת שליחות.
כך נכון הדבר לגבי הנערה שייסדה את הפורום, לאחריה מנהלת הפורום הותיקה ביותר (תלמה) שלצידה כיהנו בנפרד שניים יקרים (דני להב וגלית) וכמובן שהדברים נכונים לשני מנהלי הפורום הנוכחיים (יונית ועמנואל).
כמובן שמותר ורצוי לומר דברי ביקורת מפעם לפעם.......

תודה שקראתם עד כאן, דורון.
איזה חלום חלמת
28/04/08 18:44
30צפיות
תיקון - דף 3
29/04/08 00:38
23צפיות
הפורום נוסד בתאריך 18/10/02 וההודעה הראשונה שלי היתה בתאריך 1/11/02 בתגובה ל-whitbear. ממש נוסטלגיה....
אוטיזם ואני
27/04/08 14:22
74צפיות
אני תרפיסטית במוסיקה עם ניסיון בטיפול באוכלוסיות שונות.
לפני כשש שנים התוודעתי לטיפול בילדים על רצף ה pdd ומאז הטיפול שלי מתרכז בעיקר בהם. התחלתי לעבוד איתם לאחר שהצלחתי להתגבר על חשש מוקדם שהיה לי לגביהם; חשבתי לעצמי - "אני צריכה פיטבק, מישהו שיהיה שם, מישהו שיגיב אליי ואל המוסיקה שלי"... וכמה שטעיתי בדיעה ראשונית ובלתי מבוססת זו..!
עד מהרה התברר לי עד כמה ילדים אלו חשופים ורגישים, ובעיקר - מסוגלים בחושיהם החדים לחוש "זיוף" אצל מי שעומד מולם. כלומר, אם אתה לא באמת קשוב כל כולך אל הילד, וכל תשומת הלב שלך מופנית אליו בהתכווננות אמיתית - אין סיכוי שהוא ייפתח בפניך. הרגשתי עם הזמן, שרק אם אצליח לקלף מעליי את כל התיאוריות שלמדתי ואת הטכניקות הטיפוליות שלימדו אותי הספרים, אוכל להגיע למקום נקי מספיק כדי שילדים אלה יוכלו באמת "לראות" אותי ולתקשר עימי. עבורי, זו התנסות מרגשת ומאתגרת בכל פעם מחדש.
לשמחתי, המוסיקה עומדת לשרותי, ובכוחה הרב מצליחה לחדור גם את הילדים הסגורים ביותר. אם זה בנגינה, האזנה או שירה -  כל ילד והמוסיקה שלו. בזכות העבודה עם הילדים המופלאים האלה אני משתכנעת כל פעם מחדש שאני במקצוע הנכון - ויש לי פיטבק, יש שם מישהו, יש שם מי שמגיב אליי ואל המוסיקה שלי...

תודה על ההזדמנות להציג את עצמי
ובעיקר על שאתם מאפשרים לי להיות איתכם - לעתים בגלוי ולעתים בסמוי

שיהיה שבוע נפלא
טלי
עומר ומוסיקה
27/04/08 15:14
35צפיות
מוסיקה הוא אחד הערוצים המרכזיים אצל הבן שלי.
הוא שומע מוסיקה, מזהה יצירות, מדמיין את עצמו מנגן על פסנתר, ואפילו אפשר "לתפוס אותו" מזמר לעצמו שירים.
התנועה של עומר לצלילי מוסיקה מדהימה....הוא נעמד מול כל זגוגית אפשרית ונהנה להביט על עצמו רוקד על רקע הצלילים.

לפני כמה שנים התוודעתי פה בפורום למשתתפת שהיא אמא לנערה אספית.
תוך כדי החלפת המידע התברר לי שהיא מורה למוסיקה ובהמשך שהיא מלמדת באותו מיתחם שבו עומר לומד.
תכנית השילוב של עומר הופעלה בשלבים:
השלב הראשון כלל שיעורי חשבון ומייד אח"כ שילוב בשיעורי ....... מוסיקה (ניחוש מדויק).
אפשר לנחש מי מורת השילוב שהיתה לעומר.
אותה אמא שהתחלת ההכרות ביננו היתה על בסיס הורי, היא המורה של עומר.
עד מהרה נקשרו קשרי חברות בין השניים הללו - עומר והמורה שלו.
כמובן שגם הקשרים בין ההורים של עומר למורה למוסיקה התהדקו ולפחות מהצד שלנו אני יכול להגיד שמצאנו חברה אמיתית.
אני יודע (לחשו לי) שהתחושות הן הדדיות. יש לנו הוכחות .
לחברה הזאת, שהיא גם מורה למוסיקה וגם אמא לנערה אספית יש ילדה נוספת מקסימה.

אהה, עוד משהו משותף הוא העובדה שהנערה האספית של המורה למוסיקה עונה לאותו שם כמו שמו של ילד הסנדביץ שלנו.
אם עד עכשו הרמזים לו הובנו: המורה למוסיקה היא לא אחרת מאופשיר היקרה

מגיע לך כפול ומכופל.....
תראו לאן המוסיקה הובילה אותי.......
איזה יופי...
27/04/08 16:36
21צפיות
אני אוהבת סיפורים כאלה...
גם לי יש כל מיני סיפורים כאלה שאספתי במשך השנים, על איך המוסיקה כיוונה חיים של אנשים - גם ילדים על הרצף. בכל הרצאה שאני נותנת, החלק שאני הכי אוהבת זה השאלות - כי אז אני יכולה לדבר על דוגמאות שקרו אצלי בחדר, דוגמאות שלפעמים נשמעות כמו סיפור כתוב היטב של סופר מוכשר... כי במוסיקה יש אמת, ומול האמת אי אפשר לעמוד...
תמשיכו לנגן ולשיר
זה מה שאני עושה...

טלי
º
מאיזה איזור בארץ?
27/04/08 19:57
17צפיות
אני מכפר סבא
27/04/08 21:01
19צפיות
קראתי גם את המסר הקודם שלך. מצא חן בעיניי מאד המונח "שיטת-גלעד". זה כל כך נכון...
28/04/08 23:31
10צפיות
טלי, רציתי לספר לך שאני מתנדבת בהוסטל אלו"ט עם ילד בן 13 שכמעט ולא מדבר הוא כמעט ואינו מגיב לשאלות שאני מפנה אליו, ובעיקר עונה בכן ולא.
בכול שבוע ביום שאני מתנדבת, אני מצטרפת איתו לחוג דיג', וזה מדהים איזה חוש קצב יש לו. לפעמים כשאנחנו מטיילים אני מתחילה לשיר לו את מה שהמדריך בהוסטל שר תמיד לפני שהוא נותן לילד לנגן, ופתאום הוא חוזר אחרי והוא נראה שמח.
אני לא יודעת בדיוק למה אבל נראה לי שהמוסיקה היא ערוץ תקשורתי מאוד טוב עבורו ושהוא מאוד מתחבר אליו, אולי אפילו ערוץ שדרכו ניתן ללמד אותו את השפה (לא הזכרתי שהוא עולה חדש מצרפת)
אם יש לך כיוון או רעיון לגבי איך אפשר לעבוד איתו אני אשמח לשמוע

תודה רבה

מורן
מוסיקה ואוטיזם
29/04/08 10:52
44צפיות
הי מורן,
מוסיקה היא ערוץ תקשורת נפלא עם ילדי pdd, ומה שסיפרת מוכר לי מאד. יש לכך מספר הבטים, אמנה אותם בקצרה -
ראשית, התקשורת הראשונית המתפתחת אצל האדם היא בעלת מאפיינים מוסיקליים בעיקרה. אם תקשיבי לאמא שמדברת עם תינוק שלה, תוכלי לשמוע איך טון הדיבור שלה עולה, והמילים שהיא אומרת נאמרים במנגינה ובמקצב מיוחדים. וזה קורה בכל העולם, ללא הבדלי תרבות ושפה. בגלל שהדבר טבוע כל כך בתקשורת האנושית, ניתן להשתמש במרכיבי המוסיקה כדי לקדם תקשורת עם ילדים הלקויים בתחום זה. הזכרת את חוש הקצב המפותח שיש לילד אותו את מלווה; ובכן זו בדיוק הכוונה. אם יש שירים שהוא מכיר ואוהב את יכולה לעבוד איתו דרכם. למשל - להפסיק באמצע את השיר ולחכות שהוא ימשיך אותו או שיבקש ממך שתמשיכי. הציפייה להמשך המוכר והאהוב עליו תעודד אותו ליזום אתך קשורת.
פן נוסף הוא העובדה כי מרכז התפיסה המוסיקלית במוח נמצא בצד שמאל, בעוד שמרכז השפה נמצא בהמיספרה הימנית. הרבה פעמים ניתן לראות שאצל ילדים בעלי התפתחות שפה מעוכבת, לא נפגעה כלל התפיסה המוסיקלית וניתן להשתמש בה כדי לעודד שפה. איך? למשל - אם תאמרי לו הוראה מסוימת - לפעמים יעשה ולפעמים לא. אבל אם תשירי לו את ההוראה - יעלה רף הביצוע שלו. תנסי, זה עובד...
שלישית, אצל ילדי pdd שאינם דוברי עברית, שירים היא שיטה נהדרת ללמד את השפה. הרבה פעמים הם קודם כל לומדים שירים (ששמעו בגן או בכיתה), וגם אם אינם מבינים בדיוק את המילים, הם מבינים את ההקשר ואת האוירהשבמוסיקה. מכאן המעבר ללימוד השפה הוא קל יותר.

בהצלחה
אשמח לעזור עוד בהמשך
טלי
רוצה לחזק את מה שאמרת
29/04/08 13:54
21צפיות
מוסיקה זאת דרך נפלאה להגיע לילדים אוטיסטיים. בן שלי למשל פעם לא הבין בכלל שפה מדוברת ולא התיחס לבקשות שלנו. אבל תמיד התייחס למוסיקה, והייתה תקופה שרוב התקשורת שליאיתו הייתה דרך מוסיקה, למשל אם הייתי אומרת "בוא לשטוף ידיים" לא היה מגיב, אבל אז הייתי שרה "אני שוטף ידיים, טרילי-לי-לי-לי-לי..." היה מיד רץ לחדר האמבטיה לשטוף ידיים. לילדים עם בעיות עיבוד שמיעתי קשה להבין דיבור מונוטוני, אבל כיוון שבשירה אנחנו כל הזמן משנים את טון וקצב אז הרבה יותר קל להבין את השירה. הרבה מהשפה שבן שלי רכש נרכשה דרך הערוץ המוסיקלי. אפילו מושגים קטן/גדול כשניסינו ללמד אותו מספר חודשים ולא הלך, יום אחד קלינאית תקשורת אמרה אותם עם טון משתנה (קצת קשה להסביר דרך אינטרנט איך בדיוק) אבל מאותו רגע הוא הבין והתחיל להשתמש במילים אלו. מה שמעניין שתקופה די ארוכה הוא אמר את המילים בדיוק שאותו טון בו השתמשה קלינאית תקשורת ורק אחרי תקופה די ארוכה הכליל והתחיל להגיד אותם גם בטון רגיל.
עוד קצת על מוסיקה ושפה
29/04/08 21:33
13צפיות
אני מודה לך עך התייחסותך.
התופעה הזו היא אכן מופלאה ומרגשת בכל פעם מחדש. בנך אמר את המילים בדיוק באותו טון פשוט כי ככה הוא למד אותן. כלומר הלמידה לא היתה רק של המשמעות של המילים (מה זה קטן לעומת גדול) אלא גם של " הניגון" שלהן. רק בשלב מאוחר יותר, כשהלמידה הופנמה, הוא יכול היה "להיפרד" ממנגינת המילים ולהשתמש בהן במשמעות הראשונית שלהן. בדיוק באותה דרך אפשר לעבוד על הרחבת מעגלי התקשורת עם הילדם - ההבנה של הניגון, של המקצב המוכר שחוזר, יביא לציפייה אצל הילדים ו"יחייב" אותם ליצור קשר עין משמעותי, לבקש "עוד" או לסמן בכל דרך אחרת שהם רוצים שזה יימשך.

ועוד לא דיברנו כלל על המשמעות התרפויטית הרגשית שיש למוסיקה...

טלי
גם אנחנו כאן
27/04/08 15:04
41צפיות
בעיקר קוראת, לפעמים כותבת.
חצי מהנתונים שאני כותבת כאן ישתנו בקיץ, כשנעבור מקום מגורים, אבל זו בכל זאת הזדמנות, אז אני מנצלת אותה:
יש לנו שלושה ילדים, בת 12, בן 8.5 ובן 5. הסנדויץ' אובחן לפני שנה כאספרגר בתפקוד גבוה, אחרי שבגיל 3 נוירולוגית התפתחותית אמרה שהוא בוודאות לא על הספקטרום. הבעיה היתה, שהקשיים לא חלפו עם הגדרה, כך שכשנתקלתי במונח תסמונת אספרגר, חשתי הקלה גדולה - היה לי ברור מיד שזה מה שיש לילד שלי, ועכשיו נדע איך לעזור לו.
אנחנו גרים בדרום- אזור ערד (אבל בעוד שלושה חודשים עוברים לעמק יזרעאל) והבן למד שנה שניה בבי"הס הדמוקרטי בערד, השנה אחרי האבחון בלווי סייעת, ששינתה עבורו את חווית ביה"ס. בשנה הבאה ילמד בבי"ס רגיל בצפון, מקווה שנקבל סייעת - לפי תוצאות ו. השילוב.
אין לנו תכנית טיפול, אבל הילד הולך לג'ודו פעמיים בשבוע ופורח שם, ומטופל אצל פסיכולוגית. בשנה הבאה- הכל פתוח.
גם אני כאן
27/04/08 16:43
41צפיות
היי לכולם,

קוראים לי איריס ואני אמא גאה לשני נסיכים אלון בן 13 וקצת (PDD גבוהה) ורון בן כמעט 12 (אספרגר).

אנחנו תושבי גבעתיים.

אלון אובחן בגיל שנה וקצת במכון להתפתחות הילד כילד מעוכב התפתחותית ורון אובחן כבר בגיל חצי שנה אבל אז לא נאמר לי שהם לוקים בPDD והאיבחון הרישמי נעשה כאלון היה בן 9 ורון בן 7.5 אצל פסיכיאטרית של קופ"ח מכב"י.

הם לא צורכים שום תרופה.
רון לקח קלוריניט נגד טיקים שהיו לו שנה שעברה אבל אחרי תופעת כיווצים בשרירי הסרעפת הפסקתי לו את התרופה ומאז הוא לא לוקח כלום ועכשיו הוא בתקופה בה יש לו טיקים והם מופיעים למרבית הפליאה רק בבית ולא בביה"ס.

אלון לומד בבי"ס לחינוך מיוחד "מצדה" ועכשיו נמצא לפני מעבר לתיכון ורון לומד בכיתה קטנה בבי"ס רגיל (כיתה ה).

שניהם קיבלו טיפולים מורכבים ביחידה להתפתחות הילד שכללו: קלינאית תקשורת, מרפאה בעיסוק ופיזיוטרפיסית.

כיום אלון מקבל את המועדון הטיפולי בקרית אונו (תוכנית רעים) ורון מקבל טיפול ריגשי קבוצתי והתעמלות (הוא צריך לעבור ניתוח אורטופדי).

אשמח לעזור לכל מי שזקוק למילה או רק לאוזן קשובה.

איריס
שרשור הכרות
27/04/08 17:22
27צפיות
שמי הלן
אם לשני זוגות תאומים (בת ושלושה בנים)
מאזור השרון
הילדים שנמצאים בספקטרום:
זוג התאומים הראשון בת ובן בני שנתיים ושלושה חודשים
הבן מהזוג השני די משדר אותות לאותה בעייה, כולי תקווה שנתבדה והכל יעבור כשורה, אך אנחנו במעקבים קדחתניים גם איתו, בהתפתחות הילד בהרצליה.
הזוג השני בני שנה.
ביתי הייתה מדהימה וכעת חלה הדרדרות מאוד רצינית, היא נמצאת בבועה ומעט מאוד יוצרת קשר עין (ילדה חכמה ואינטליגנטית ביחס לבני גילה) אך כיום מצבה כזה שהיא מכונסת בתוך עצמה ומעט מאוד יוצרת קשר עין, בתקווה גדולה שמצבה ישתנה ב"ה בקרוב.
בני ילד מקסים שאינו מדבר הרבה ביחס לבני גילו, די מתקדם לאחרונה. בתקווה שבמסגרת המתאימה יתפתחו ו"יפרחו" וישתלבו עד כמה שרק אפשר.
כיום ילדיי בגן רגיל עם סייעת.
אני ממתינה למקום באלוטף ב"ה בספטמבר הקרוב.
בעלי מאוד חושש משילוב ילדינו במסגרת מיוחדת, וזאת כדי שלא תחול הדרדרות, אני מאוד מאמינה במסגרות המיוחדות, דיעותינו מאוד חלוקות בנושא זה, והאמת שהייתי מאוד שמחה לקבל פידבקים או אפילו מספרי טלפון של הורים שילדיהם במסגרת של אלוטף וזאת כדי שבעלי יוכל לשמוע ו/או אפילו לראות בעיניו את הסיפורים הטובים וההתקדמות שמתרחשת במסגרת זו.
בקרוב נבצע בדיקת EEG לשני הילדים, ליתר דיוק בשבוע הבא.
הילדים מבלים בג'ימבורי שבנינו עבורם בביתנו שם הם מתפרקים וזוכים להמון תשומת לב ואהבה מאיתנו.
כתובת הדואר האלקטרוני שלי הוא:
helen.d@netvision.net.il

תודה רבה על תמיכתכם ועל האפשרות לפרוק ולו עול קטן באמצעותכם...

בברכת
ישר כח
הלן
ברוכים הבאים לכל החדשים, שהזדהו כאן
27/04/08 18:02
24צפיות
ולך הלן, לא אוכל לעזור הרבה, היות ואין לנו ניסיון בגנים של אלוטף, אך ישנם כאן הרבה אחרים , אשר ישמחו לעזור .

כל הכבוד, יונית.
º
בכל מקרה תודה רבה
27/04/08 22:36
8צפיות
º
להלן, שלחתי לך מסר
27/04/08 19:02
5צפיות
תודה
27/04/08 22:38
8צפיות
לילך,
תודה רבה על העזרה.

ישר כח.
הלן
אשמח לסייע בנושא אלוטף
29/04/08 12:30
18צפיות
הבן שלי נתן קפיצה ענקית בהתפתחות תודות לגן הזה.
אמא לילד בן 4 - PDD איזור ירושלים
27/04/08 18:20
243צפיות
אנחנו שנה וחצי מאז האיבחון. בשנה שעברה היינו בתוכנית של פעם בשבוע יום טיפולים במכון להתפתחות הילד בירושלים. שם גם אובחנו. טיפלנו בשיטת גרינשפאן. מאוקטובר הולך לגן תקשורת. אנחנו בהתלבטות לשנה הבאה בןי שילוב להמשך גן תקשורת או גן שפה.
לפני שלושה חודשים התחלנו תוכנית ABA ביתית. העלויות בשמים אבל רואים תוצאות.
ככל שעובר הזמן מבינים יותר את הקשיים.
כרגע משולב יום בשבוע בגן בקיבוץ (אנחנו חברי קיבוץ). כל פסח שילבתי אותו בעצמי בגן בקיבוץ כי לא היו פתרונות אחרים והוא ממש היה זקוק למסגרת. זה לא פשוט לאמא לראות את הקשיים של הילד בהשוואה ליכולות של ילדים בגילו.
הי
27/04/08 19:19
42צפיות
אז גם אני פה, לאחרונה פחות, אבל עדיין עוקבת...

אמא של פיצ בן הארבע וחצי, אובחן בגיל שנתיים פידידי נוס אמר מילים בודדות, לא יצר קשר עין, תחומי ענין מצומצמים, נפנופים, בררן באוכל, בקושי התענין בילדים,עיסוק מוגבר בחפצים, לא הצביע, לא ענה לשמו ועוד ועוד מסימני הספקטרום.
היום בגן רגיל עם סייעים שלא מבינים מה הם עושים איתו ועם גננת שטוענת בתוקף שהוא לא צריך אותם, כשהוא תוהה מדוע הם שם בשבילו, אחרי שני אבחונים בהם הוא נמצא כגבולי או בתפקוד הכי גבוה ולשאלתי במידה ולא היו יודעים מעברו לא ברור אם היה נמצא משהו בכלל...
ילד דברן, חייכן, חכם, אוהב ילדים וילדים אוהבים אותו, חבר טוב, גמיש, רגיש, אמפטי, עם חוש הומור, עם הבנה מדהימה,דמיון מפותח ,תאבון בריא עם רצון להתנסויות חדשות ועוד ועוד ועוד דברים טובים.

כיום עיקר הקשיים הם מוטוריקה גסה, שנובעים בעיקר מקשיים סנסוריים שונים, לעיתים נתקלים בקשיי הבנה של סיטואציות חברתיות מורכבות אבל ברגע שמסבירים לו אותן הוא מבין ומפנים.
אנחנו התחלנו תכנית ABA אינטנסיבית אחרי האיבחון שכללה שילוב בגן רגיל וגם אחה"צ בבית, היום אנחנו בשלבי הורדת התכנית של אחר הצהריים ליום אחד בלבד וכן הדהיה של הגן.
בנוסף יש לנו מרפאה בעיסוק, נתחיל השבוע לעבוד בשיטת אלבאום, וממש לאחרונה הוספנו קלינאית תקשורת שעובדת איתו על העיצורים ס,ז,צ אותם הוא מוציא מהאף....
סה"כ אושר גדול ילד מדהים אוהב ואהוב ביותר!
אנחנו ההורים של מאור בן 4.8 מנשר .
27/04/08 20:07
60צפיות
מאור התפתח "לפי הספר" עד גיל שנה וקצת , התחיל קצת לדבר כאשר בשבוע אחד חלה היתדרדרות במצבו, הוא הפסיק לדבר ולהגיב לשמו.התחילה לו שמיעה סלקטיבית,קשר העין שלו נעלם והוא התחיל להיסגר בעצמו. לקח לנו חצי שנה לקלוט שיש בעיה  ובגיל שנתיים כאשר מאור נכנס בפעם הראשונה לגן ,הגננת ביקשה לבדוק לו את השמיעה כי טענה שלא שומע טוב.עשינו בדיקת BERA שהיתה תקינה והתחלנו טיפולים של קלינאית תקשורת פרטית ובמקביל שלחנו טפסים למכון להתפתחות הילד. את האיבחון עשו לו בגיל שנתיים ושלושה חודשים בהתפתחות הילד והגדירו אותו כבינוני-גבוה.עד גיל שלוש מאור היה בגן רגיל+קיבל טיפולים של קלינאית תקשורת פעם בשבוע במסגרת המכון. בגיל שלוש הכנסנו את מאור לגן תקשורתי ולמרכז מילמן בחיפה בו הוא מקבל 6 טיפולים במשך יומיים -קלינאית תקשורת ,ריפוי בעיסוק, תראפיה בחיות,טיפול רגשי  ומורה טיפולית. במקביל מגיל שנתיים ושבע אנחנו עושים למאור טיפול ביורפואי שכולל דיאטה ללא גלוטן ,קזאין וסויה +תוספים .מגיל שלוש וחודשיים מאור מקבל פעם בשבוע טיפולי הידרותראפיה .מגיל ארבע וארבעה חודשים הוספנו גם טיפולי ABA שעתיים כל יום ואז התחילה הקפיצה בשפה. בדיוק חודש אחרי תחילת טיפולי ABA מאור התחיל להוציא מילים באופן ייזום,עכשיו הוא מחבר כבר שתי מילים ועונה על שאלות :מה זה? מה אתה רוצה ? ואחרות.בשנה הבאה אנחנו מעבירים אותו לגן בתיפקוד גבוה (הבטיחו בעיריית חיפה לפתוח קבוצה כזו באחד הגנים התקשורתיים),בינתיים מאור לומד בקרית אתא שזה די רחוק מהבית שלנו, לפעמים הוא נוסע 50 דקות כל צד.
מאור ילד מאושר , אוהב אנשים, במיוחד ילדים למרות שהוא עדיין לא משחק איתם אבל תמיד שמח כשבאים חברים עם ילדים,יש לו גרייה חזקה בידיים שבאה והולכת,הוא חייב להחזיק משהו ביד אבל לא חפץ ספציפי,הוא יכול להחליף חפצים כל הזמן.
התקשורת שלו הולכת ומשתפרת במיוחד בעקבות הולדת אחיו לפני שנה ושלושה חודשים. מאור התחיל להחביא צעצועים, להילחם עליהם, לשחק במשחקים סימבוליים ועוד .
יש לציין שמאור ילד דו לשוני (רוסית+עברית) והוא יודע לעבור משפה לשפה בלי בעיות,הוא לא מערבב אותן.
אנחנו נשמח לעזור למשפחות חדשות ולחלוק איתן את "החוויות" -נעימות ופחות  נעימות.
ניסיתם פלסטלינה?
28/04/08 00:40
21צפיות
הבן שלי (בן 8) מסתובב חצי מהזמן עם גוש פלסטלינה, שיכול להפוך בתוך שעה מלטאה לדינוזאור למטוס, לדגם של לב ועוד חמישה דברים שונים. זה מספק לו את הצורך להעסיק את הידיים, וגם הסביבה מקבלת את זה יפה, כי זה יצירתי ומעניין. ניסיתי לתת לו חימר, אבל הוא לא אהב את זה - בגלל שהחימר מתקשה ומתייבש אחרי זמן מה, ולא ניתן להמשיך לעבוד בו, אז נשארנו עם הפלסטלינה. זה גם מעסיק אותו וגם מרגיע אותו בו זמנית.
ניסינו הכל,הוא פשוט עובר מדבר מדבר.הוא יכול
28/04/08 20:18
35צפיות
למעוך את הפלסטלינה כמה דקות , לעזוב אותה ולעבור למשהו אחר.הגרייה שלו משתנה .הוא יכול פתאום לעבור ממישוש לחיבור של חפצים (לדוגמא לוקח משולש וריבוע מפלסטיק ומחבר ביניהם,כאילו בונה בית ורץ עם זה  או שמצמיד עיגול לאיזה צעצוע ומסתכל מהצד,כאילו בודק משהו).זה יכול לשגע!
היי אני גמבה
27/04/08 20:11
54צפיות
אזור מגורים: באר שבע (יש פה עוד מהאיזור? אולי נכיר?)
גיל הילד שבספקטרום: 9 שנים
מספר האחים והגילאים שלהם: אחות באותו גיל בערך..
רמת התפקוד של הילד: פדד נוס ותפקוד ממש גבוה.
היכן נעשה האבחוהאבחון: ד"ר זימין.
סוג המסגרת החינוכית (כיתת תקשורת, שילוב, גן שפתי, הוסטל וכד'): כיתה ב, עם סייעת צמודה, בי"ס רגיל.
סוגי הטיפולים לאחר הלימודים (גרינשפאן, ABA, רכיבה, הידרותרפיה, אומנות לחימה, מוזיקה וכד'): סוסים, קלינאית וסייע מהרווחה.
טיפולים תרופתיים (רספידורל, ריטלין ועוד): ריטלין LA20 שעוזר בעיקר בשטף הקולות והג'יבריש והציטוטים.
גם אנחנו פה...
27/04/08 20:30
59צפיות
איילת ומושיק, הורים למאור בן 11 - PDD בתפקוד גבוה ולאיתמר בן 7 נ"ט בכל רמ"ח איבריו.
למאור היה איחור התפתחותי מגיל אפס כמעט, התחיל לדבר בגיל שלוש (ומאז לא סותם ת'פה...), היה בגן פרטי קטן ואחר כך בגן שפתי ובגיל טרום חובה התחלנו לשלב בגן רגיל, בגיל גן חובה הוא כבר שולב מלא ובסוף גיל הגן - תחילת כיתה א' גם אובחן כ-PDD בתפקוד גבוה על ידי ד"ר צופי אלדר, וד"ר הגש.
הוא החל כיתה א' רגילה עם סייעת, אחרי שלוש שנים בחינוך רגיל בשילוב יחידני (היינו בין הראשונים...) ובעקבות החלטתנו לעבור לגליל מהמרכז (היום אנחנו גרים באותו ישוב קהילתי שבו גרים דורון ורותי יזהר) וגם בשל קשיים ריגשיים רבים שהיו למאור חזר מאור למסגרת חנ"מ.
מאור היום לומד בכיתת תקשורת בבית ספר רגיל ומשולב ברוב השיעורים בכיתה רגילה (מתמטיקה, אנגלית, ערבית, מדעים, תנ"ך, ספורט, מוסיקה ועוד). הוא מקבל מגיל 3 ריטלין וכיום כבר מקבל קונצרטה - הכדור שבלעדיו אין לנו חיים !  
מאחר והיום הוא לומד עד שעה 16:30 ומגיע רק בשעה 17 הביתה וכן משולב פעם בשבוע בתנועת הנוער יחד עם הנוער של הישוב אנחנו לא מטפלים בשום דבר אחר הצהריים, רק במנוחה וחיבוקים....
הדבר שהכי חשוב לנו בימים אלו זה למצוא למאור חבר, גם בגלל שהוא לא ממש "חיה חברתית" וגם בגלל המרחק בין הישובים באיזור אין למאור בשעות אחר הצהריים שום חבר (חוץ מהבן של השכנים שעושה טובה ובא לפעמים לשחק איתו - לא נחשב בעיני !), הוא משחק הרבה עם אח שלו, אבל בעיקר סגור בתוך עינייניו - מחשב ומשחקי אסטרטגיה וכן המיקרוסקופ שלו. נשמח להכיר משפחות עם ילדים בגילאים קרובים ותחומי עניין שונים מהאיזור ומחוצה לו !!!
הכנתי כרטיס ביקור, כמקובל ביפאן
27/04/08 21:01
55צפיות
הכנתי כרטיס ביקור, כמקובל ביפאן
מצד שני - אולי זה לא בדיוק מה שהתכוונתם, עימנואל ויונית...
הבה נאמר כך: נושאים שלא כתבתי עליהם הם כאלה שאין לי בהם מישנה סדורה או ידע
(הרבה, מסתבר).
ועם זאת, אשמח להיות לעזר במה שאני יודעת - בעיקר דברים שנוגעים לעצמי, כהורה שמתמודד עם מציאות מורכבת.
שונית
את מלכה
27/04/08 21:26
17צפיות
התוכן, העיצוב, הכל- מלכה!
º
לפעמים המלכה לפעמים המנקה - אני רב תכליתית
28/04/08 05:57
5צפיות
º
28/04/08 13:12
2צפיות
לא ציפיתי לפחות מרב תכליתית
28/04/08 13:21
8צפיות
וכך או כך את נהדרת
נו , גם אנחנו ...
27/04/08 21:44
47צפיות
יקי ואיילת באמצע ה-30 ,נשואים 5 שנים הורים לנופר המדהימה בת 3 סופר תקשורתית וסופר חכמה ולשגיב בן השנה ושמונה שאובחן לפני חודש כ-asd , עדיין טריים , לעיתים מעודדים לעיתים באבל , לעיתים נחושים ולעיתים מבולבלים ...
ממש עוד לא יודעים מה הרמה של הנסיך ...הוא מתקדם כל יום בצורה מדהימה..היום כבר יוצר קשר עין מלא ,צוחק ונהנה מהחיים ...עושה פאזלים שאפילו אחותו מתקשה בהם הדבר היחיד שקשה לנו איתו שהוא עוד לא מדבר (אבל מברבר)
כיום בגן רגיל ללא סייעת למרות שרואים שלא קל לו שם ...מחכים למקום בספטמבר לגן אלוטף בראשון לציון לאחר התלבטות קשה ....
לימד אותי הרבה על עצמי הקטנצ'יק הזה..על כמה פגיעים ושבירים אנחנו יכולים להיות וגם כמה תעצומות נפש אפשר לגייס והכי חשוב זה השינוי של לעבור מרף ההישגיות עליו חונכתי ורציתי לחנך את ילדיי , לרף הרגישות ...(את רף ההישגיות נשמור לנופר)
מקווים לטוב ומתחזקים כל יום בעיקר בזכותו של הגבר גבר ובזכות ההתקדמות העצומה שהוא עושה מאז התחלנו לטפל בו בבית טיפול בדרך שלנו שמשלב התנהגותי ורגשי גם יחד (אני חושב).
לחשוב שהייתי בטוח שהחיים נגמרו לפני 3 חודשים כשראיתי בגוגל את פירוש המילה pdd והנה אני היום בטוח שהשד אינו נורא כל כך , אנחנו נמצא לו את המסגרת המתאימה ורק שימשיך לחייך ולצחוק ולרוץ אליי ולחבק אותי בשמחה שאני חוזר הבייתה ..לא צריך יותר מזה
אה ועוד משהו ...
27/04/08 21:47
21צפיות
נראה לי שאמא שלו נמצאת בטווחים הרחוקים של הספקטרום ויש לה קצת קווים/גוונים ...אל תגידו לה שסיפרתי .....
עכשיו זה מידי פעם ולא כל הזמן
27/04/08 22:43
91צפיות
קיבלתי תמיכה נהדרת מאנשי הפורום ואני מנסה מידי פעם גם לענות על שאלות ולהתייחס.
אנחנו תמר ובני הוריו של ש בן 13.
אני זמרת לשעבר ומורה לפיתוח קול וציירת בהווה.

אנחנו הורים לעוד 5 ילדים בוגרים בגילאי 42-26.
2 ילדים של בעלי הראשון(ז"ל) שגידלתי איתו.(42,37)
בן ובת של בני- (31,26)
ובן שלי (31)
כולם נשואים או חיים בזוגיות ויש כבר 5 נכדות במשפחה.

ש. אובחן באוקטובר 07
עד אז שהה במסגרות רגילות.
אובחן כ-pdd nos בתפקוד גבוה.
כיום לומד בכיתת תקשורת בחטיבה רגילה.
התחיל את שנת הלימודים הזו בכיתה ו'- לאחר האבחון ובגלל משבר חברתי הקפצנו אותו לכיתה ז' תקשורתית בחטיבה רגילה.
לימודית הוא השתלב מצוין.
מקבל מאיות בכל המקצועות ומגיע להישיגים יפים.
גם חברתית המצב משתפר כל הזמן.
ש. קיבל המון טיפולים לאורך השנים.
ריפי בעיסוק, קלינאית תקשורת, הידרותרפיה, טיפול באמנות, טיפול בתנועה ובדרמה.היינו שנים בהתפתחות הילד ובמתי"א
וגם במקומות פרטיים.
שום שיטה מובנית.
אנחנו כרגע לאחר הגשת ערעור לבט"ל לגבי רטרואקטיביות.

היום בפגישה עם רופאת הילדים שמכירה אותו מיום שנולד היא אמרה לי:
"חשבתי שאת אמא ש"מחפשת" מה לא בסדר אצל הילד שלה.
הילד התפתח רגיל לגמרי עד גיל חצי שנה, ואחר כך אכן היו בעיות בריאות, אבל מי היה חושב או מאמין על ספקטרום אוטיסטי."

כתבת מקסים
27/04/08 23:16
13צפיות
האמת, מזל שהכותרת היא אבא, אחרת הייתי בטוחה שאתה אישה. נו ,טוב גם לי יש דעות קדומות.
כרטיס ביקור
27/04/08 23:00
20צפיות
שונית יקרה.
אי אפשר לנסח זאת טוב יותר ממך.
מצחיק,מטורף(במובן החיובי),בעיקר מדהים.
את כאילו עושה סדר באי סדר של מציאות מורכבת..
אשרי הילדים שזוכים להורה שכמותך..מפרגן לך המון...אלון נישא
מפרגנת לך עולם ומלואו בחזרה
28/04/08 06:08
8צפיות
הן אלונים והן שוניות (על פני היבשה ומתחתיה) ידועים בעמידותם בתנאים מורככבים, כך שבורכנו בשם (או כינוי) מתאים לחיינו. מאחלת לך מישוואה הפוכה: שיהיה לך הרבה כוח ופחות קשה. אהבה יש, והרבה. היא עולה מכל משפט.
משונית
º
מקסים מקסים ביותר!
28/04/08 08:17
1צפיות
º
מקסים
28/04/08 09:07
1צפיות
º
אין עלייך שונית
28/04/08 09:36
4צפיות
º
תודה רבה רבה! שולחת מישהי שתשתחווה במקומי
28/04/08 11:14
19צפיות
תודה רבה רבה! שולחת מישהי שתשתחווה במקומי
º
ועכשיו מישהו שמשתחווה במקום איל לאות תודה
28/04/08 11:16
8צפיות
ועכשיו מישהו שמשתחווה במקום איל לאות תודה
אם ביפאן עסקינן אז "קיסרית" הוא התואר
28/04/08 20:17
14צפיות
אם ביפאן עסקינן אז "קיסרית" הוא התואר
שמתאים לך יותר ובעברית "אין ,אין עליך קיסרית".

ולראיה למקורות רצ"ב קובץ והמבין יבין.....

אוהבת,
לימור
תודה על החרצית, יקירתי
28/04/08 20:32
8צפיות
(החרצית-כריזנטמה היא סמל המשפחה הקיסרית ביפאן).
אני רק מקווה שאת מאחלת לי להיות קיסרית מהסוג של פעם, אלה ש"עשו חיים": רכבו על סוס למלחמה או ציחקו עם הנזיר-המנטור שלהן ולא אחת מהיבשושיות של המאות האחרונות...
º
28/04/08 21:09
1צפיות
שונית שיחקת אותה
28/04/08 21:06
8צפיות
הפעם הצחקת אותי כהוגן. אני אסירת תודה לך ולחתול הסמוראי.
שכחתי: מתמחה בשילוב יחידני
28/04/08 21:12
10צפיות
אשמח לשתף מניסיוני בשילוב (גן ויסודי בשלב זה).
º
מושלם
28/04/08 22:57
4צפיות
º
מדהים, אין לי מילים.
29/04/08 20:31
3צפיות
אנחנו
27/04/08 22:28
20צפיות
רותי ומאיר,
הורים ל3 ילדים: מנדי בן 5, אחריו לוי אוטוטו בן 4, וציפי בת שנה וחודשיים (שדומה ללוי 'רק' בגמישות יתר וחולשה קלה  בשרירי הפה, ועכשיו אני בטוחה שהיא סופר תקשורתית)
גרים בקרית מלאכי

לוי מאובחן PDD מגיל שנתיים וחצי, היפוטוניה ודיספרקציה
לומד היום בגן שפתי, וסוף סוף התחיל לדבר  וגם כבר אפשר להגיד שהוא מתחיל לקפוץ על 2 רגליים, גם קצת מתחילים לראות תוצאות של עבודה על שרירי הפה
אפשר להגיד ש'בקושי' רואים עליו
בגן יש: קלינאית תקשורת, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה והידרותרפיה
חוץ מהגן אנחנו מוסיפים עוד קלינאית תקשורת ומרפאה בעיסוק בדגש של ויסות חושי
קופצת לביקור לרגל השרשור
27/04/08 23:07
37צפיות
למרות שנשארתי קוראת סמויה לא קבועה בתקופה שנעדרתי...

ותיקי הפורום אולי זוכרים אותי, אני עוד לא אמא אבל אני אחות גדולה לאספית מתוקה שלא צעירה ממני בהרבה כך שיש לנו קשר מיוחד שעובר תמורות מעניינות ככל שאנחנו גדלות ומתבגרות (בעיקר היא, אני מאמינה שאת ההתבגרות שלי סיימתי או לפחות קרובה לסיים...). היא בת 24, למדה בבית ספר רגיל כולל תיכון וסך הכל עצמאית.

בחרתי להגיב ולהציג את עצמי בשל אחת הסיבות שהניעו אותי לכתוב כאן בעבר: להיות אח של ילד חריג זה לא קל, ועם כמה שקשה לכם ההורים, הילדים הרגילים שלכם הם עדיין ילדים ובגלל שאין להם את הבגרות וניסיון החיים שיש לכם, הקשיים שלהם לפעמים יותר מהותיים. אני אשמח מאוד לתת עצות מניסיוני באשר להתמודדות שלכם עם האחים ושל האחים מול הילד המיוחד. אני אוהבת את אחותי הכי בעולם, אבל לא אשקר ואומר שהילדות והנעורים שלי לא הושפעו ממנה, מהבחינה הפחות חיובית.
º
ברוכה השבה - התגעגענו
28/04/08 09:32
7צפיות
תשארי תשארי
28/04/08 10:12
7צפיות
אני זוכר, ועוד איך זוכר.......
התמודדות האחים חשובה לא פחות מאשר ההתמודדות של ההורים.
יש לזכור שההורים צריכים לדעתת להתמודד גם עם האחים.

אני זוכר היטב את הודעותייך שתמיד ניצן היה לממוד מהן.
דורון.
º
שלום לך מתוקה, התגעגעתי
28/04/08 10:16
5צפיות
º
ת'געגענו, הישארי
28/04/08 10:49
6צפיות
תודה לך ולשאר המברכים
28/04/08 11:18
9צפיות
הייתה סיבה לכך שעזבתי ומאותה סיבה אני לא מתכוונת להישאר, זה לא בגללכם או בגלל האווירה בפורום. אני לא פוסלת אפשרות להגיב פה ושם אבל לא הרבה יותר מזה. אני אשמח לדבר במסרים עם מי שמעוניין.
האווירה כאן
28/04/08 11:38
13צפיות
בתור אחד שממשיך ומתמיד כאן אני מסכים לחלוטין שהפורום היה בתקופה לא טובה מבחינת האווירה ששררה בו.
בתקופה האחרונה מורגש שיפור נכיר בפורום שכל כולו נזקף לזכות כולנו........גם אלה הפעילים וגם אלה שפחות פעילים או אפליו בכלל לא. לכולם יש חלק בשינוי האווירה Kטובה כמובן).

אני מזמין אותך להישאר איתנו אפילו בתור צופה מהצד ולהבחין בשוני.
אני שב ומזכיר ומודה לך על תרומתך בעיקר בתחום של יחסי אחים ואחיות, אבל גם בתחומים אחרים.

דורון.
כאמור, לא עזבתי בגלל האווירה בפורום
28/04/08 12:11
9צפיות
עזבתי מסיבה אחרת שאני מעדיפה שלא לפרט על גבי הפורום בשלב זה שאינה קשורה לחברים בפורום.
בסדר וסליחה
28/04/08 12:17
6צפיות
אי הבנה שלי......
הרבה פחות מפעם- אבל עדיין כאן
28/04/08 01:21
35צפיות
שלום לכולם,
אני רויטל, בת 37 (מחר) מת"א. נשואה ואמא לשניים מתוקים יותר מסוכר:
ילדון בן כמעט 5, אספרגר, ואחותו הידועה בכינויה "הקלינאית" בת 2.5
הילדון אובחן בגיל 3 (מתנה ליומהולדת) ע"י דר' גביס, שהיתה אמיצה מספיק בגיל 3 להיות הראשונה שהסכימה איתי, אחרי שנה של התנצחויות עם המכון להתפתחות הילד בת"א, ואיבחנה את הילדון כאספי.
בהתחלה היינו במערבולת אדירה, בעיקר עקב הצורך הדחוף בהחלטה על מסגרת מתאימה.
כולם ניסו לנווט אותנו לחנ"מ, ובמיקרה שלנו ממש לא בצדק, ומשיקולים זרים לגמרי (רצו לסגור מכסה לגן).
בסוף הוא נשאר בגן הפרטי בו היה והכנסנו משלבת (על חשבוננו כמובן) ובמקביל אני הפסקתי לעבוד.
הוא תמיד היה בתפקוד גבוהה, אבל בשלב זה ההתנהגות החברתית שלו כבר לא היתה נעימה לילדים האחרים.
למזלו הוא מתוק בצורה בלתי רגילה, חברותי, מצחיק וחכם. הילדים לא ויתרו עליו ומרגע שנכנסה המשלבת דברים התחילו להסתדר.
התחלנו גם טיפול אצל קלינאית ומרב"ע, כולל דיאטה סנסורית והברשות לטיפול בקשיים בוויסות חושי שלו. היתה תקופה קצרה של רכיבה על סוסים וכמובן למדנו יחד גרינשפאן במכון בייקר.
הילדון התקדם בצעדי ענק והיום הוא משולב בגן עיריה (טרום טרום חובה) עם משלב ומשלבת.
בגן הקודם אני עשיתי תצפיות בגן והנחתי את המשלבת, השנה גם מאחר ואמא לא יכולה להיכנס לגן עיריה וגם מכיוון שהצרכים כבר יותר מורכבים, הכנסנו לתמונה מנחה מקצועית (גל בכר המדהימה).
הילדון מקובל ואהוד וחלק מהאמהות לא מפסיקות להגיד לי שהן לא מבינות מה אני רוצה ממנו...
מאחר שנמאס לי מעיריית ת"א אנחנו עוברים בסוף שנת הלימודים לכפר סבא (עדיין לא מצאנו דירה- אנחנו מחפשים, אם מישהו יודע...) וגם שם לשילוב יחידני.
הקטנה נ"ט לכל דבר ומתפקדת בבית כקלינאית תקשורת, מחנכת, שוטרת, ראש הממשלה, שרת החוץ, שרת הפנים, שרת החינוך ועוד כמה תפקידים שלא זיהיתי עדיין.
היא עוברת כרגע במקביל את גיל "שנתיים הנורא", גיל ההתבגרות ונראה לי שיש לה PMS קבוע.
שנייהם חכמים מאד (הילדון מאובחן עם רמת משכל גבוה מעל הממוצע- מה שמאד אופייני לאבחון שלו) ואני מודה שלא תמיד אני עומדת מולם בגבורה.
לאחר שנה וחצי שהקדשתי עצמי גם לילדון וגם לילדים אחרים על הספקטרום (מיד ארחיב) חזרתי לפני שבועיים לעבודה.
אני עדיין לא מאמינה ומקווה שהכל ישתלב טוב.
וזהו. אני מאד פעילה בנושא השילוב אך פועלת באופו כללי למען זכויות של ילדי PDD.
חברה בהנהלת חטיבת הטף באלו"ט ומתמודדת השנה על מקום בהנהלת חטיבת הנעורים (כן! זוהי הכרזה רישמית).
בחופש הגדול האחרון יזמתי והובלתי מאבק מחאה מול ביתה של שרת החינוך בעקבות החלטת האגף לחינוך מיוחד להפסיק לספק שירותי שילוב לילדים בגילאי 3-4. המאבק הצליח והילדים משולבים השנה, ואני כבר פועלת מספר שבועות כדי להבטיח המשך הליך זה גם בשנה הבאה. (בהכשרתי אני עו"ד אך כבר די הרבה שנים בהיי-טק.)
אומר לכם את מה שאמרתי לנשים באגף לחינוך מיוחד ולשרת החינוך: הילד שלי בן 4.5 (זה היה לפני כחצי שנה) ויש לכן עוד 14 שנה איתי!
וזהו (היה ארוך...) אמנם אני הרבה פחות פה לאחרונה, אך אני משתדלת להתעדכן מדי פעם ומבטיחה לנסות להיות פה יותר.
אני תמיד מעוניינת לעזור בכל דבר, וניתן לפנות אליי בכל בקשה.
רויטל
º
בהצלחה בבחירות להנהלת אלו"ט
28/04/08 08:14
6צפיות
גם אנחנו כאן
28/04/08 08:26
29צפיות
שלום לכם, עבר זמן מאז שכתבתי אך לא אפספס הזדמנות כזו כידי לחדש את ההיכרות המדהימה שלי עם הפורום.
שמי פאבי אמא לשני נסיכים ( נסיך ונסיכה ) . הנסיך שמאובחן PDD  בן תשע בעוד שבוע מאובחן מגיל שנתיים על ידי דר פשיטיצקי . האיבחון נעשה על ידי כחודש לפני האיבחון הרשמי ( קריאה באינטרנט כמובן )  כך שהאיבחון לא נפל עליי הייתי מוכנה לו. עברנו גני תקשורת ברננים רחובות טיפולים כמו ABA  בבית גרינשפן רכיבה טיפולית שחיה טיפולית ספורט .
היום אביתר בכיתת תקשורת בבית ספר רגיל מדבר משפטים קצרים אוהב מוזיקה ומשתמש המון בסירטי DVD ( יצאת כריש כוורת בסרט ועוד יש לו את כל הסרטים ) כידי להביע רגשות , מדהים שדווקא מסיטואציות בסרטים הוא מצליח להביא ולהשתמש בזה במציאות. יש לו כיתה נהדרת עם צוות מקסים משקיע ואוהב ואין לי ספק שזו המסגרת המתאימה לו ושם כבר שנתתים מסתמן שינוי משמעותי . וכמובן הנסיכה שהיא בת שש וחצי האמא השניה שלו המטפלת שלו והכי אחותו שיכול להיות כל כך כייף לראות אותם ביחד אושר עילאי.
דוגמה לשימוש שאביתר עשה עם יצאת כריש - יש דג ממין נקבה שהיא יפיפיה ששמה קורדליה לפני יומיים בערך נועם שכבה על המיטה אביתר בא אליה חיבק אותה חייך ואמר " נועם קורדליה " הוא החמיא לאחותו בדרכו וזה ריגש אותי עד דמעות.
אבא של אביתר מאוד בתמונה מאוד שותף ( אנחנו לא נשואים ולא גרים יחד )  אך הוא אבא נהדר ושותף לכול.

שמחתי להשתתף בשירשור המיוחד הזה , אחלה יום לכולנו.

פאבי
0
º
בהצלחה גם ממני
28/04/08 09:35
6צפיות
שלום רב
28/04/08 08:58
28צפיות
שלום ! גם אני כאן
שמי יונית, אמא לנעם (הבת) בת חמש וחצי. מאובחנת מגיל שנה PDD NOS ומטופלת מגיל שנה במכון "ע.ל.מ" (עולם ללא מחיצות)
הורה יחיד לבת יחידה. אנחנו מקיבוץ ליד חדרה. נעם נמצאת במסגרת גן רגילה עם סיעת צמודה כל יום, כל היום.
הטיפול במכון הוא שעתיים בשבוע . הטיפול משלב הדרכה לי ולסיעת, מעלים שאלות, התלבטויות. הטיפול הוא דינמי ומשתנה בהתאם לצרכים ולהתקדמות של נעם,(אגב ההתקדמות מטאורית).
אבחון רישמי עברנו בגיל שנתיים וחצי לערך אצל דר' זימין.מגיל חמש התחלנו טיפול ברטלין למשך שעות הגן-עוזר לה פלאים להתרכז . אשמח לשתף ולהשתתף. הטלפון שלי- 050-205-6460
עד עכשיו הייתי חצי סמויה
28/04/08 09:44
52צפיות
אז אני רויטל
גרה בקיבוץ רביבים אי שם בפיריפיה הדרומית .
נכנסתי בתור "דודה של ..." (חברים קרובים מאוד )לילד אוטיטיסט בן 8
כי רציתי להכיר ולהבין  את העולם שלו טוב יותר .

אמא ל4 : בת 15.9 ,בת 13 ,בת 3 ו   בן הילד המיוחד שלי בן 6.9 (SPD + ADHD +בעיות שליפה,בעיות עיבוד ,זיכרון פונולוגי קצר )
אובחנו ביחידה הפסיכיאטרית לגיל הרך בסורוקה בגיל 4
לצערי הקשבתי לגננות ולרופאת הילדים ולא דרשתי אבחון קליניאית תקשורת עד גיל 4 למרות שהבעיות בשפה היו מאוד קשות .אבחנו פרטי בגיל 4.8 אחרי שחיכינו לאבחון בהתפתחות הילד 8 חודשים .

עד היום בן טופל אצל מרב"ע בדיאטה סנסורית + פרוטוקול וילברג , קצת מוטוריקה עדינה .
קלינאית תקשורת שלא התאימה לבן והחלפנו אבל בן מתנגד לטיפול למרות שיש שיפור מאוד ניכר בדיבור (אנחנו בהפסקה עד שהטיפול הדיאדי עם הפסיכולוג יביא אותו לקבל את המרות של הקלינאית ולשתף איתה פעולה )

גננת שיח בגן שעזרה לו מאוד
מורת שיח (שלא מספיק מקצועית בכיתה א' -שנה ראשונה שלא עוזרת )

מטופל ברטלין כבר שנה (ניסינו את כל סוגי הרטלין כמעט -מתחילים את ה LA השבוע )המון תופעות לוואי ומקווים שבן לא נופל על ה20% שלא יכולים לקבל רטלין ,השלב הבא הוא סטטרה .

מטופלים אצל דר' גל מאירי .

שמחה להיות כאן ולומדת מכם המון
נעים להכיר....
28/04/08 09:57
33צפיות
אז גם אני אספר קצת על עצמי.

אני אימא לחמישה ילדים מתוקים (אלא מה?)

כל אחד אצלנו הוא יחיד ומיוחד.

בננו השני אובחן כבעל הפרעת קשב וריכוז בגיל הגן. כל השנים הרגשתי שמשהו לא בסדר איתו, וגם אחרי האבחון לא הרגשתי שזהו אבחון שלם, כי היו דברם שלא ממש הסתדרו לי עם האבחנה הזו.
כולם צחקו עלי כשכל השנים עברנו אבחונים וטיפולים שונים, עד שבסוף בדרך עקלקלה ביותר הגענו לאבחון שנעשה על ידי מישהו שהוא לא מומחה לזה - אספרגר.
[כאן אני רוצה רק להסביר במאמר מוסגר, שעד אז הרגשתי תמיד שהאבחון לא מדוייק, אלא שכל מומחה מושך לכיוון שלו, ורוצה להנכיס את הבן שלנו למשבצת שלו].
משם הגענו לאבחון בבית חולים שערי צדק, שאבחנו שיש לו גם הפרעת קשב וריכוז, גם אספרגר וגם בעיית שליטה על דחפים.

האבחון היה לפני כארבעה חודשים. מאז אנחנו מחפשים פתרון.
בשערי צדק המליצו על כיתת תקשורת, ואנחנו מקווים שבעזרת ה' ובעזרת טלי תפתח כזו מסגרת מיוחדת, לילדים א"סים בתפקוד גבוה.
אני טלי- מהתגובה של אמא חמסה
30/04/08 16:11
27צפיות
יש לנו שלושה בנים 12, 10 וקטנטן 4.5 .
הבכור אספי - יום כן יום לא. אסביר: האבחון שריר וקיים אבל ההתנהגות שלו מבלבלת. יש ימים שהוא לגמרי רגיל, ויש ימים שאני מחשבת את קיצי לאחור. הוא גם מחונן, כך שהתמודדות מעניינת יותר.
השני רגיל- מלך הכיתה ומחונן. הקטן רגיל ויהיה מחונן - האחים שלו והאבא סוחבים אותו מעלה מעלה.
האספי שלי לומד בכיתת תקשורת בבית ספר רגיל ומשתלב כמעט בכל המקצועות בכיתה מקבילה רגילה. זה קורה כמובן אם הוא ביום טוב.
וכאן הבעיה, הוא טוען שבכיתה הקטנה כולם לא מספיק חכמים - אין לו עם מי לדבר- אף אחד לא קורא ספרים, איש לא מתעניין במדע, היסטוריה ופילוסופיה וכך הוא נשאר לבד בלי חברים. רק הוא והמחשב.
כיתה ו' נגמרת עוד חודשיים ואנו מקוים לפתוח כיתה ז' בישיבת כפר גנים בפ"ת, כיתה קטנה ותקשורתית ברמת תפקוד גבוהה, ורמת לימודים מצויינת - עם אופציה לשילוב בכיתות הרגילות.
אשמח לעזור למי שירצה לשמוע עוד פרטים על הבכור שלי וגם על הכיתה העתידית. אם אתם מכירים בנים שיכולים להצטרף לכיתה
הפנו אותם אלי. 052-8321334
הי
28/04/08 11:00
17צפיות
קודם כל חייבת לומר שזה אחלה רעיון השרשור הזה.האמת, הוא היה חסר לי מאוד.

נעים מאוד, אני מעדיפה להסתיר את שמי הפרטי, אני בת 25, אמא חד-הורית לשי בן 3 וארבעה חודשים, מאשדוד.
שי מאובחן מגיל שנתיים ותשע, pdd-nos , בתפקוד גבוה, יודע לדבר. האיבחון נעשה ביחידה לגיל הרך באשדוד ע"י ד"ר אוריין.

כעת שי מבקר בגן פרטי רגיל לדוברי רוסית בעיקר מזה שנתיים כמעט. בקרוב יש לנו ועדת השמה והשאיפה היא שבשנה הבאה יכנס לגן תקשורת או לגן מעוכבי התפתחות, עוד לא החלטתי.

טיפולים שאנו מקבלים: פסיכותרפיה דיאדית ביחידה לגיל הרך, הידרותרפיה, קלינאי תקשורת.

אני נותנת לו תוסף תזונה של אומגה-3 שלדעתי עוזר לו עם קשב.

גם אנחנו
28/04/08 11:12
19צפיות
נעמי, אמא ליובל 3.3, אוטיזם בתפקוד גבוהה ואלון, 11 חודשים (בנתיים נראה תקשורתי מאד). יובל אובחן בגיל 2.5 ע"י ד"ר גאביס באופן פרטי, אחרי שרופא הילדים המליץ להתייעץ אצלה. בהתחלה חשדו שאולי אספרגר, עכשיו יותר לכיוון אוטיזם בתפקוד גבוהה (השפה לא מספיק טובה לגילו). לאחר לבטים החלטנו להכניס משלבת לגן השנה. שנה הבאה ההמלצה היא גן תקשורתי. הטיפול כולל גם יום וחצי של טיפולים מרוכזים בתל-השומר, כולל הכל- טיפול רגשי, פסיכולוגית, קלינאית, מרב"ע ועבודה קבוצתית. מומלץ למי שיכול לשנה הבאה, במיוחד לילדים גבוהים בספקטרום וכאשר יש אפשרות לשלב בגן רגיל. מחייב כמובן הרבה השקעה הורית.
שלום לכולם. פחות, אבל עדיין כאן
28/04/08 11:27
34צפיות
אני אמא גאה לשלושה ילדים מקסימים.  בת 18 (אוטוטו), בת 13.5 ובן 6.5- הדובדבן  שבזכותו אני כאן.

אופיר אובחן כשהיה בן שנתיים וחצי כ-PDD בתפקוד גבוה. לאבחון ניגשנו כשהיה בן שנתיים, רק מפני שלא דיבר. הוא תמיד היה ילד מקסים, חכם וחייכן. את כל ההתנהגויות ה"מוזרות" הסברנו כפינוק או כסתם שגעונות של ילד קטן, - "גיל שנתיים האיום" . לא חשבנו לרגע שיש קשר בין זה שהוא לא מדבר לבין זה שהוא נוהג לסדר בקבוקים בשורה, ומעביר אותם כך ממקום למקום, או שהוא מתעקש לעשות דברים בצורה מאוד מסויימת ( טקסיות, נוקשות  חשיבתית, תבניתיות...)
כשאופיר אובחן הוא היה במשפחתון, ובחודשים הראשונים הוא טופל על-ידי קלינאית תקשורת ומרפאה בעיסוק -אחת לשבוע וזהו. מה שהשתנה בעיקר זו הגישה שלנו כלפיו. הפכנו למשפחה מטפלת.

כשהיה בן 3 כמעט אופיר נכנס לגן תקשורתי ושם למד במשך שלוש שנים. הגן והצוות היו באמת מדהימים (בעיקר הגננת)ואופיר התקדם מאוד. בשנה השלישית שולב בגן רגיל שלוש פעמים בשבוע.

השנה אופיר בשילוב יחידני מלא בגן חובה (שבו הוא שולב חלקית בשנה שעברה).

במשך שלוש שנים הוא קיבל גם טיפול הידרותראפי, והשנה הפסקנו ובמקום זה הוא לומד בחוג טאקוואנדו. המדריך מדהים והוא משתלב נהדר. זה ממש סיפור הצלחה!

בשנה הבאה הוא ישולב בכיתה א' רגילה. עברנו ועדת שילוב מוצלחת מאוד, יש לנו תמיכה ואני מקווה מאוד שיהיה לאופיר טוב.

אני מותיקי המשתתפים בפורום, ובעבר הלא רחוק הייתי פעילה הרבה יותר.   לאחרונה קל לי יותר לשתף, לתת ולקבל תמיכה בקומונה שהיא מסגרת קטנה וסגורה  יותר.  עם זאת, אני כאן תמיד.   מי שמרגיש שהוא יכול להיעזר בניסיון שלי...אשמח לעזור.
º
נ.ב.- אנחנו אשדודים
28/04/08 11:51
5צפיות
שלום לחברי הפורום
28/04/08 11:39
24צפיות
שלום , חברים ,
אני מבקרת בפורום כשנה וחצי כמעט מדי יום , אבל לא משתתפת הרבה (כנראה פחד במה
שואפת המון כוח וידע מכם . אני אמא לשני בנים מקסימים 9 ו 4 , והקטנצ'יק הנסיך המדהים אובחן לפני כשנתיים כPDD .
היום בגיל 4 הוא ילד מקסים , חברותי , מאושר, מדבר ללא הפסקה ואנחנו נדהמים מהשינוי שהוא עבר בשנה האחרונה .
הוא נמצא בגן תקשורת ומשולב בגן רגיל פעמיים בשבוע , ובערב מקבל טיפולים בבית בשיטת ABA .
בשנה הבאה אנחנו מתכננים להעביר אותו לחינוך רגיל עם סעיית .
אני בהחלט לא רוצה לשכנע את אף אחד בעד השיטה , אבל אני חייבת לחלוק אתכם מניסיונינו האישי :
זה כל כך עובד אצנו בהמון תחומים  , אני באמט לא יודעת עם כל ההתקדמות שלו בזכות הABA - כמובן קודם כל בטח בזכותו ,
אבל כמעט מיום ראשון שתחילת הטיפולים ראינו את ההתקדמות , כך שאני אשמח לשטף את ההורים המתלבטים בנושא .
חוץ מזה אנחנו עושים הידרוטרפיה שזה בכלל הנאה כפולה גם בשבילו וגם בשבילנו רק מלצפות בו במיים נהנה מכל רגע .
אשמח לשטף ,
בהצלחה לילדינו המקסימים !

שלום לכולם זמן רב נעדרתי מכאן - חזרתי
28/04/08 12:37
21צפיות
ומקווה שתקבלו אותי בחום כמו שאתם יודעים.

איזור מגורים: תל אביב דרום

גיל הילד שבספקטרום : יש לי  בן בגיל 8 שסובל מ-ADHD ובעיות ריגשיות טעונות אומנם הספקטרום לא ממש
תואם אני באה מהפורום של קשב וריכוז שם המליצו לי עליכם בחום ואכן קיבלתם אותי כך בזמנו.

מספר האחים והגילאים שלהם: יש לי עוד בן קטן בן 4 שסובל מבעיות בויסוט חושי בדיוק אנחנו שבועיים אחרי
איבחון בהתפתחות הילד ועכשיו הם רוצים עוד איבחון כדי לשלול גם ADHD ובעיות ריגשיות.

רמת תפקוד הילד: כיום סביר מאוד חל שיפור  בכל ההבט הריגשי בגרות הבנה ואף מבחינה לימודית
השנה ממש קפץ מדרגה

היכן נעשה האיבחון: בגיל 3.5 במרפאת התפתחות הילד ביפו של מכבי.

סוג המסגרת החינוכית: גן רום חובה וחובה של החינוך המיוחד ביפו גנים ריגשיים
כיום לומד ברוקח בבית ספר רגיל כיתה קטנה ריגשית ב'.

סוג הטיפולים לאחר הלימודים: קלינאית תקשורת חוג ג'ודו רכיבה טיפולית והמון חיבוקים ונשיקות ממני האמא
טיפולים תרופתיים כמובן ריטלין אי אפשר בלי וחבל וגם אומגה 3 ויטמינים וברזל

º
בהחלט שמחים לראות אותך שוב איתנו
28/04/08 12:42
3צפיות
תודה רבה שמחה לחזור אגב שכחתי לציין את שמי
28/04/08 12:48
6צפיות
אז שמי לימור ושם בניי:   המקסים הגדול עידן ,ADHD והקטן ליאל ויסוט חושי.
מצטרפת בשמחה
28/04/08 13:20
26צפיות
אני מאיה, גרושה, אמא לשני ילדים מקסימים. הבכור- רותם, אוטיסט שובב ומתוק , יהיה הקיץ בן חמש, והקטנה-מיקה נ"טית חמודונת בת שלוש וחצי.
אנחנו גרים באיזור השרון, ורותם הוא בגן תקשורתי.
רותם לא מדבר כי יש לו דיספרקציה, ולכן הוא משתמש בפלט קולי ובתנועות והברות בודדות. מאוד שובב, מאוד אוהב משחקים שכרוכים בהשתוללות, מיטה, ושמיכות.
מגיל צעיר אנחנו פועלים ברוח גרינספן, ויש לנו גם קלינית ומרפאה בעיסוק מקסימות. פעמים בשבוע יש לרותם גם חונך לעבודה על הפקה קולית תוך כדי השתוללות במרחבי המושב.
אחרי האיבחון גיליתי שהאוטיזם מאוד מעניין אותי אז קראתי הרבה ואני גם מנהלת קומונת ידע שמופיעה בחתימתי. שמחה שם לעזור בכלים שיש ברשותי.
שמחה להיות כאן ואוהבת את הפורום הזה והאנשים בו המון. גם אם יש ימים ולפעמים שבועות שאני פחות זמינה ליד המחשב.
º
ממליצה בחום על הקומונה הנהדרת הזו
28/04/08 14:20
7צפיות
נעים מאוד
28/04/08 15:00
24צפיות
אני אמא של אופיר, בן שנתיים ו-9 כמעט. אופיר אובחן עם PDD NOS לפני חודשיים במכון להתפתחות הילד של מכבי. לא ציינו רמת תפקוד, רק אמרו לי שהפרוגנוזה טובה. כעת אנחנו לקראת סיום איבחון פרטי אצל ד"ר זימין.
הוא הולך למעון של ויצ'"ו ובספטמבר יכנס לגן תקשורת.
כיום הוא מטופל במכון להתפתחות הילד, טיפול משולב של מב"ע וקלינאית (באותה שעה), פעם בשבוע. השבוע הן שינו את אופי הטיפול ושילבו עוד ילדה יחד איתו, כדי לעבוד על אינטראקציה. אנחנו אמורים גם לקבל הדרכה מהעו"ס של המכון, לא ברור לי מה תהיה התדירות.
בנוסף, אני לוקחת אותו לקלינאית פרטית, פעם בשבוע, בתקווה להעלות את זה לפעמיים, ברגע שנקבל קצבה מהביטוח הלאומי.
לאופיר יש 2 אחיות: אחת בת 12 אוטוטו, ואחת בת 8 אוטוטו. שתיהן נ"ט, למרות שאני לא סגורה לגבי הצעירה יותר.
שתיהן מאוד אוהבות אותו, משחקות איתו, מעסיקות אותו ומרעיפות עליו המון אהבה (כמו כל בני המשפחה).
אנחנו גרים בנתניה, ובסוף אוגוסט נעבור לתל-מונד.
גם אני
28/04/08 15:02
38צפיות
אנחנו תושבי ראשון לציון. יש לי שני ילדים מדהימים, בן 4 וחודשיים בספקטרום ובת 2 וחודשיים מאוד תקשורתית וחברותית. בן בתפקוד גבוה, אובחן לפני שנה וחצי במכון התפתחות הילד, מאוד התקדם מאז, נמצא במסגרת גן תקשורת השנה, לגבי שנה הבאה יש התלבטויות קשות, במערכת ממליצים להעביר אותו לגן שפתי ואני חושבת יותר לכיוון של שילוב יחידני. מאז האבחון עבדנו בהרבה דרכים, עברנו הדרכה במרכז בייקר בשיטת גרינשפן וזאת השיטה העיקרית שלנו בבית ובכלל אימצנו אותה כדרך חיים. יש קלינאית תקשורת פרטית פעם בשבוע. יש שחיה טיפולית כבר חצי שנה שמאוד קידמה אותו. יש דיאטה סנסורית שבנתה לנו מרפא בעיסוק פרטית שמתמחה בתחום. יש חוג ג'ימבורי רגיל פעם בשבוע שאנחנו שנינו מאוד נהנים ממנו. אנחנו נוהגים לטייל המון, כל שישי שבת אנחנו נוסעים לפארקים ומגרשי משחקים שונים.
שלום שמי ענת
28/04/08 15:35
112צפיות
אמא לשני מתוקים קטנים - בן שנתיים וחצי שאובחן רק לאחרונה  pdd nos ובת שנה וחודשיים שלדעתי מאד חסרת שקט
עדיין לא התחלנו טיפולים במסגרת התפתחות הילד. מתעניינים בתוכנית aba. בני כחודשיים בדיאטה ללא גלוטן ומוצרי חלב ומקבל תיסוף ויטמינים ונראה שיפור ניכר.
כרגע הוא בגן רגיל ומתלבטים לגבי השנה הבאה אם להכניסו לגן תקשורתי
במאסף, אחרי הזמנה מיוחדת
28/04/08 18:31
24צפיות
בוטן ואבא בוטן בשנות השלושים
הורים לג'וקר- 4- PDD-NOS- גן תקשורתי- מוטה גרינשפאן.
ומיצי וזחל הנ"ט 2 ו-1 בהתאמה.
אחה"צ- משפחתיות עולצת ומנג'סת.
בבליעה- אומגה 3 ואבץ.
גרים במרכז
איבחון ראשוני בשניידר ה^$^$^%^.

אופטימיים, מאושרים ותופסני תחת
שלום לכולם
28/04/08 20:25
28צפיות
טוב, הכינוי שלי הוא השם שלי (השם המלא). גרה במושב ניר משה בנגב המערבי.
אמא לאיתי בן 7 וחצי, מיה בת 3 ו 9 חודשים ומתן בן 11 חודשים. נשואה לאהוב ליבי.
איתי הוא ילד מחוץ לנישואין ומקיים קשר גם אביו הביולוגי פעם בשבועיים לסוף שבוע.
איתי אובחן לא מזמן ע"י ד"ר גל מאירי. הוא אובחן עם ADHD קשיים בויסות חושי, קשיים בתקשורת וקשיים רגשיים.
לאורך השנים הייתי די בטוחה שאיתי נמצא גבוה על הספקטרום האוטיסטי. ד"ר מאירי שלל את המצאותו בספקטרום. הוא אמר למרות הקשיים שהוא לא יכול לתת אבחנה קלינית על כך.
איתי טופל לאורך השנים בטיפולים מסוגים שונים.
אנו נתחיל בקרוב גם לעבוד בשיטת רמי כץ.
התחלנו רטלין LA 20 שעשה לו לא טוב.
אנחנו ננסה קונצרטה 18.
איתי בכיתה א' ולא מאוד פשוט לו. הוא נמצא בכיתה עם עוד 37 ילדים ומאוד קשה לו עם הצפיפות.
הוא מקבל בבית הספר שעה גננות טיפולית ועוד כמה שעות של חונך. (לא מאוד עוזר).
איתי מאוד מוכשר בחשבון וקצת מתקשה עם קריאה. הגרפומוטוריקה שלו חלשה מאוד.
בעבר כתבתי פה יותר. כעת, פחות.
מרגישה שההתמודדות עם איתי תמיד תהיה מאוד מעומעמת כזאת. שכל הזמן נצטרך לעשות התאמות שונות ולהיות עם היד על הדופק.
ככה זה באיזור הדמדומים. הרבה חוסר ודאות ומצד שני גם המון מקום לצמיחה והתפתחות.
אני אוהבת לקרוא בפורום הזה. מצדיעה להורים כאן על הכוחות בהתמודדות עם מצבים לא פשוטים לעיתים.

אני כאן בזכותו של הבן שלי
28/04/08 22:51
36צפיות
הוא אספי בן 19. אובחן בגיל 14.מסיים השנה בגרות מלאה (בית ספר פרטי לחנוך מיוחד) וקיבל אישור להתנדב לצה"ל (יש לו פטור).
יש לי גם בת אשת אמצע (החשד העיקרי nvld) בת 20.לומדת באוניברסיטה בחוגים הומניים (קיבלה פטור מהצבא ביוזמה שלהם).
אני בעצמי אשת אמצע ואנחנו גרים בקריות.
גם אני כאן.
28/04/08 23:53
26צפיות
אני דניאלה,אמא של עידן,בן 6 וקצת ,נ"ט עם כמה קשיים שטרם עלינו על מקורם, ואמא של עומר,בספקטרום האוטיסטי בן5. עומר נמצא בגן תקשורתי בראשל"צ,בגן עובדים בשיטה האקלקטית, בעצם בשימוש במגוון שיטות.חוץ מזה עומר מקבל ריפוי בעיסוק מחוץ לגן ,הידרותרפיה וקלינאות תקשורת- שהצלחתי לקבל מהקופה לאחר התעקשות.
מגיל 16יש לי הכרות עם החינוך המיוחד בגוונים שונים- חנכתי שלושה ילדים  עם תסמונת דאון ממשפחות שונות , הייתי מדריכה מתנדבת במרכז עבודה שיקומי-במועדון אחה"צ לבוגרים עם פיגור שכלי ברמות שונות.
למדתי חינוך מיוחד שנה אחת בסמינר אורנים והחלטתי שאולי לא הכי כדאי להכניס את העבודה הביתה..
בדיעבד, כמה טיפים מהלימודים הקלו עלי את האבחון של עומר בגיל די צעיר -שנה וארבעה חודשים.
לאחר האבחון עשיתי כמה סדנאות בנושאי גרינספאן,קורס ABA וסדנת שילוב באלו"ט.
מזה כשנה ומשהו, אני מתנדבת בחטיבת הטף באלוט,ומדברת עם הרבה הורים חדשים.
למען הגילוי הנאות, גם אני מתמודדת השנה על מקום מהמנין כחברת הנהלה בחטיבת הטף באלוט.
עוברים בסוף יולי לקיבוץ בצפון, בתקווה לראות הרבה דברים משתפרים גם אצלנו וגם אצל עומר.
החלטה שגמלה בליבי היא לקרב את הצפון  והדרום למרכז.לדעתי יש הרבה דברים שאלוט עושה במרכז ולא בפריפריות, ובכוונתי לנסות לשנות את המצב.
יש לנו גם חתול, שרלוק -עם צרכים מיוחדים (עיוור).
ואני כאן לכבוד ובשביל הפייה שלי-
29/04/08 00:11
26צפיות
כ"קשישת הפורום" והאמא של "פייה בודדה" שכתבה כאן בעבר וכעת נותרה קוראה סמוייה.
גרה בנתניה ואמא לארבעה בוגרים שהפייה הבכורה ביניהם, ואחריה צליאקית כנראה NVLD , בת נוספת נ"טית והג'וניור חייל.
הפייה המוכשרת והמקסימה סיימה בהצטיינות מגמת מחשבים בתיכון, חיילת מצטיינת ביחידה מסווגת וכעת את התואר הראשון במדעי המחשב ומתמטיקה. אספית ב"רמת אספיות" ניכּרת וגבוהה שאבחנה את עצמה בזמן הלימודים באוני' והאבחון של ד"ר הגש אישר, היא חניכת הדור שלא ידע מהו אספרגר, ואיך ניתן להתמודד ולסייע, למרות שעברה חוגים והתעמלויות שונות לשיפור הקואורדינציה, וכן אבחוני ניצ"ן שגם הם לא ידעו עדיין דבר על אספרגר. הבדידות הוא החלק שהכי מפריע לה, מעבר לכל הקשיים בהבנת התנהלות האנשים סביב.
תרופות אין מלבד רגיעון שהיא אוהבת לפני בחינות או בתקופה מתוחה.
גם אני כאן
29/04/08 07:30
34צפיות
אמא לתאומים בני 12, אחד בספקטרום, ונסיכה בת 4
גרים בתל אביב
היינו בגן ברמת חן 3 שנים שהשיטה בו היתה רגשית (היום כבר מערבבים) והתאימה מאוד לכוכב שלנו שהתקדם ועבר לשילוב מלא בגן חובה באיחור של שנה ואח"כ ועד היום בשילוב יחידני.
האבחון הראשוני נעשה בבית שטראוס בת"א
לקראת כיתה א' עשינו אבחון יסודי מקיף שתרם תרומה גדולה ליכולת שלנו לעזור לילד אצל דר' עודדה פלד במכבים
אנחנו מחסידי התמיכה הרגשית - טיפול פסיכולוגי לאורך כל השנים, קלינאית תקשורת ומרפאה בעיסוק עד גיל 6 בערך ואח"כ אלבאום שעזר מאוד לפיתוח סכמת גוף (בעקבות האבחון אצל עודדה) והיום בעיקר קבוצות משחק טיפוליות מונחות (שתיים, אחת אצל מלי קסלר והשניה אצל לוסיו ולימור - פסיכולוגים)
הכישרון הגדול של דור הוא מוזיקה, והוא לומד פסנתר מכיתה א' אצל מורה רגישה ומדהימה והשנה הוסיף גם גיטרה חשמלית שעור אישי ומפגש הרכב כל שבוע והילד פורח ורוצה להיות כוכב רוק, בינתיים בעיקר מגדל שיער ארוך בשביל זה............

אני אישית תמיד שמחה לדבר ולהפגש עם הורים המעוניינים בניסיון האישי שלי. אפשר לפנות אלי תמיד.
נעים להכיר
29/04/08 08:08
19צפיות
שלום לכל ההורים

עכשיו שהתפנה לי קצת זמן לרשום

אנחנו הורים לילדה בת 6  יחידה (אני מסתפקת באחת ולא יותר)
איבחון מגיל 3 אחרי סחבת ארוכה, האיבחון PDD
עשינו ABA שנה ואני לא ממש התחברתי אז לא המשכנו
בעיה מאוד קשה בדיבור,  ילדה מקסימה הבת היחידה בכיתה עם הרבה פילפל, בענינים לרוב
אוהבת להיות בקרבת ילדים, מטפלים לפי שיטה ביורפואית לאחרונה רואים תזוזה בהתקדמות,
אבל יש עוד הרבה מה לעשות
בתי בדיאטה של גלוטן וקזאין, בזמן האחרון מאוד מתקשה להמשיך
אני מאוד מאמינה בדיאטה ורואה דברים טובים, יודעת שהדרך שלנו זה ביורפואי בביטחון מלא
יחד עם העבודה הקשה וההתרוצצויות ועוד
מרגישה לבד לרוב, מקווה לימים טובים יותר
חדשה בפורום
29/04/08 08:28
35צפיות
אנחנו אורית וארז הורים לשני ילדים מדהימים. עומר בן 4.5 מאובחן כ- PDD בתפקוד גבוה. כרגע בגן תקשורתי ומשולב בגן שפתי.
איתי בן שנה , אני בוחנת אותו כל יום וכל היום ונראה לכאורה שהוא ילד "רגיל" . אנחנו גרים בראשון לציון.
***מאוד מעוניינת להפגיש את עומר עם עוד ילדים בסביבות אותו גיל, בתפקוד גבוה.
עומר אחה"צ בטיפול בעזרת בע"ח, התעמלות טיפולית (בשביל החברה) ,חונכת פעמיים בשבוע, וביוני אני מקווה יתחיל סדנא לכישורי חיים. מחפשת כרגע קלינאית תקשורת .
אני מורה למתמטיקה בתיכון , כרגע לקראת סיום תואר שני בחינוך מיוחד  (תזה- שילוב ילד עם תסמונת PDD בגן הרגיל).
קוראת המון !! מחקרים בנושא ישנים וחדשים בעיקר בנושא שילוב .
אשמח לעזור , לארגן לייזום ...  רוצה בהמשך לארגן מפגשים, טיולים ועוד.
שלום אורית וברוכה הבאה
29/04/08 09:27
14צפיות
שמח מאוד על הצטרפותך לפורום. איזה כיף לראות את האופטימיות והאנרגטיות שלך!
יש בפורום הורים מראשון ואין לי ספק שתוכלי למצוא פה חבר/ים עבורו
המשך יום נפלא
עמנואל
טוב, אז אני כבר מחכה שנפגש בקבוצה החברתית
29/04/08 10:17
10צפיות
לגבי קלינאית תקשורת, אז למרות ששלנו תפוסה (אין מקום לילדים חדשים) אבל היא מחפשת ילד שיכול להתאים לאיתי כדי לעשות טיפול זוגי, כי לדעתה (וגם לדעתי) זה מה שאיתי הכי צריך. אז אם את מעוניינת תצרי איתי קשר, לדעתי שני הילדים יכולים מאוד להרוויח מטיפול זוגי
נעים מאוד
29/04/08 12:46
38צפיות

התחלתי לקרוא כאן בפורום לאחרונה ומצאתי אנשים מקסימים ששמחים לעזור, אז קודם כל תודה, זה לא מובן מאליו.
במקרה שלנו, המשפט "עלינו להיות תלויים זה בזה אחרת נהיה תלויים זה ליד זה", אני אומרת את זה לאחר מסע תלאות
שעברנו ואנחנו עוברים, והורים מנוסים יותר אמרו שעוד נעבור.
הילד, יהונתן, ילד חכם ומצחיק ומתוק אמיתי, נמצא במעקב נוירולוגי מגיל 4 חודשים, אולם אובחן רק עתה, חודש לפני גיל 3.
שלום גלי וברוכה הבאה
29/04/08 14:01
14צפיות
שמחים שאת איתנו פה.
נהנתי לקרוא בבלוג שלך, אגב, גם אני מאוד אוהב את ברזיל...
אגב, אפשר לשאול אצל מי עשיתם את האבחון?
המשך יום נפלא
עמנואל
טוב אז ברור שגם אנחנו פה....
29/04/08 15:21
28צפיות
הי לכולם,

גם אני מוותיקי הפורום (כמעט 4 שנים)
אני קרן אמא לרננה הנסיכה, רננה PDD בתפקוד בינוני בת 7 (לפני שבועיים בדיוק!)
רננה היא סנדביץ, אופק בת 9(אוטוטו) ואורי המתוק בן שנה.

רננה לומדת בגן תקשורתי ,שנה הבאה לכיתה א',אנחנו בעצומם של וועדות ההשמה וכד'..
רננה דיספרקטית מאוד מבטא מילים בודדות ומהן מרכיה משפט (2 מילים) שמתוכם גם לא הוגה מילה שלמה,מתקדמת יםה בקצב שלה.  בכללית אנחנו משפ' אופטימית מאוד,שמחה השמיים הם הגבול מבחינתנו, כל זמן שילדתנו (וילדנו בכלל) מאושרת.

אשמח לעזור ולתרום מניסיוננו

קרן
º
מזל טוב לרננה
29/04/08 15:24
6צפיות
גלי ברוכה הבאה
29/04/08 15:31
14צפיות
אני מקווה שמסע התלאות שלכם לא יימשך עוד הרבה.
ולעיקר, לילד שלכם יש שם מקסים, מקסים, מקסים. (האם גם אצלכם הוא יצא "קופי" כמו בשיר המפורסם?)
דורית.
º
זאת את?! (כתבתי מסר)
29/04/08 17:43
7צפיות
שלום, אני קטרין
29/04/08 15:33
26צפיות
בימים אלו פחות פעילה כאן, משתדלת להתעדכן מידי פעם.
בכל מקרה אני רוצה לומר ליונית ועימנואל כל הכבוד לכם על העבודה המדהימה שעשיתם כאן, זה לא היה קל כלל. התוצאות שוות את זה.
תודה לכם.

אני אמא לשלושה בנים בני אחת עשרה (עוד פחות מודש) תשע ושבע (עוד פחות בחודש).
שלושתם עם דספרקציה ובעיות שליפה כאשר הבכור שלי הוא זה שמאובחן עם  PDD .NOS  .
נמצא בבית ספר ללקויות למידה אשר נמצא ברעות.
אשמח לעזור בכל שאלה .
הקטן שלי השנה עלה לכיתה א' רגילה,  לשמחתי הוא יצא מהחינוך המיוחד  בזכות בית הספר והצוות שם הילד מקבל  המון תמיכה ואהבה ובזכות זאת פורח ומתקדםך נפלא .
הגדול והבנוני עדיין בחינוך המיוחד.
שלום קטרין
29/04/08 15:42
12צפיות
תודה על המחמאה, וכמובן שנשמח לראות אותך שוב בפורום.
המשך יום נפלא
עמנואל
גם אני כאן
29/04/08 16:11
24צפיות
אנחנו יפית וירון, הורים לשלושה ילדים הבכור פ.ד.ד. בן תשע וחצי (הוגדר כבעל תפקוד נמוך מאוד וכיום הוא ממוקם במקום טוב באמצע ), הסנדביץ בת 6 וחמישה חודשים והאחרונה אבל בהחלט חביבה בת שנה וחמישה חודשים.

אזור מגורים: פ"ת

אזור לימודים: הבן במסגרת חינוך מיוחד (ללא שילוב) בפ"ת
                  הבת בבי"ס פרטי בפ"ת
                  והקטנה בבי"ס של הסבתא (אגב מומלץ בחום).

שיטת לימוד: אין שיטה ספציפית.

טיפול תרופתי: במשך שלוש שנים קיבל פרוזק וכיום כבר שנה וחצי ללא שום טיפול תרופתי

טיפול אחה"צ: כיום יש לו 2 סייעות במהלך השבוע שמגיעות הביתה שלוש פעמים בשבוע כשעתיים בכל פעם. מעבר לזה כיום אין
                  לו טיפולים אחרים אולם בעבר הוא היה בבריכה, רכיבה על סוסים קלינאית תקשורת, מרפאה ועיסוק ועוד ועוד.....

ומילה אישית: הבן שלי ילד יפה תואר עם קסם אישי וחיוך כובש, הוא לימד אותו להיות הורים טובים יותר ועל זה מגיעה לו התודה.

ומילה אישית עלי..... סתם סתם זה לא מעניין

יום טוב
שלום יפית וברוכה השבה
29/04/08 16:31
10צפיות
ולגבי התכונות של הבן שלך... התפוח לא נפל רחוק מהעץ...
המשך יום נפלא
עמנואל
º
תודה
29/04/08 17:44
1צפיות
שוב מברכת
29/04/08 16:47
18צפיות
את כל החדשים,  בברוכים הבאים, מאמינה שתמצאו כאן אוזן קשבת, ותקבלו כאן מענה לכל השאלות שיעלו עם הזמן. ואת הותיקים שחזרו - ברוכים השבים - התגעגענו - שמחים לראותכם כאן .

יונית.
בעיקר קוראת ....
29/04/08 18:49
46צפיות
שלום לכולם אנחנו מגבעתיים הורים לעידו נ"ט בן 7 אוטוטו ויהונתן (ממש שם נפוץ בקירבנו ) בן 3 וחצי מאובחן מגיל שנה ותשעה חודשים ע"י ימימה חלפון ודיצה צחור ואפילו דר' קיסר מאיכילוב (כל אחד נתן לו מיקום אחר על הרצף....) שנה שעברה הפעלנו תוכנית ביתית ABA  מתישה מאוד אבל מאוד מקדמת והיום יהונתן באלוטף ABA  בפ"ת (מדהים!!!!) משולב כל השבוע (כל יום 3 שעות) ומקבל טיפולי ABA  אחה"צ 4 פעמים בשבוע בנוסף אנו מאמינים מאוד בעניין הביו רפואי יש לנו ביוכימאי שמלווה אותנו בתהליך והוא חבל"ז , התהליך קשה אבל שווה יהונתני עשה כמה קפיצות מאוד משמעותיות בחצי שנה האחרונה כתוצאה מטיפולים אלו.
וגם אני הגשתי מועמדות לחטיבת הטף באלו"ט ....
אז נרתמת מכם המון ומנסה גם לעזור להורים חדשים שמגיעים אלי איכשהוא.
המשך ערב נפלא
קרנית

מה נהיה עם השם יהונתן?
29/04/08 18:54
13צפיות
אחלה, אחלה שם.
º
מסכימה איתך יש לי ברירה?
29/04/08 21:20
10צפיות
º
בהצלחה גם לך
29/04/08 20:36
10צפיות
º
תודה, תודה מקווה שבאמת אוכל לתרום.
29/04/08 21:20
10צפיות
עודני כאן... לפחות מדי פעם....
30/04/08 09:30
30צפיות
אני אמא לשתי בנות. הבכורה בת 9 עם אספרגר.
השנה אנחנו עוד משולבים בחינוך הרגיל עם סייעת. משנה הבאה אנחנו כנראה עוברים לחינוך המיוחד.
הילדה אובחנה סופית בגיל חמש ומאוד התקדמה. יחד עם זאת "קטע נפשי" נכנס בשנה האחרונה והתלבש קצת על האספרגר.
מקווה שאוכל לתרום מנסיוני כאן בפורום...
גם אני כאן
30/04/08 13:39
33צפיות
אמא לשלושה , 13 , 11, 8, הבן הקטן והמקסים אוטיסט בתפקוד בנוני נמוך, לומד בבית ספר תיקשורתי ,  אנחנו מכוונים את  הפעילויות שלנו לילד לדברים שעובדים על הרמה האנרגטית ומעניקים לו בעצמנו את הטיפולים לפי הצורך , רייקי , רפלקסולוגיה , עיסויים שונים , אמבטיות עם צמחי מרפא , הולכים איתו הרבה בטבע , במסלולי הליכה ולאורך הים , מבלים במשקי חי וברפתות
די הרבה פעמים בשבוע , הילד מאוד אוהב חיות , כלבים סוסים ובעיקר פרות , מאכילים ומלטפים , לוקחים למטרות לימוד כישורי חיים , לקניונים למסעדות , לבורגר ראנץ ומלמדים אותו להזמין לעצמו את המאכלים שרוצה, כבר יודע לבקש לבד ציפס קולה וגלידה,
לוקחים למישחקיות ופעלולונים, בני אוהב מאוד לצייר ואנחנו מספקים לו בשפע חומרים דפים ובריסטולים ופינת עבודה אישית בבית כדי שיוכל לממש את אהבתו ולפתחה. אוהב לשחק ברכבות  ומישחקי הרכבה , לאחרונה התחלתי להישתלם בהדרכת רדי למישפחות  אצל  המנחה  הכותב בפורום זה לעיתים , דורון זוהר ומקווה לקחת משם עוד רעיונות כדי לקדמו. שיהיה בהצלחה לכולם
למרות שאני לא קבועה כאן מצטרפת לשרשור
30/04/08 15:48
30צפיות
ושוב רוצה להתנצל שלא תמיד אני מתחברת כי רוב ההורים כאן הם הורים לצעירים.
אני אור מרחובות עובדת כגננת שילוב ,במקצועי אני מורה להוראה מתקנת.
אמא לילדה בת 14.5 אספרגר לקות למידה והפרעת קשב. לומדת בכיתת תקשורת בחטיבה רגילה
וילדה בת 10 לומדת בכיתה רגילה כיתה ד' גם אובחנה לאחרונה כלקויית למידה .

אשמח לקבל המלצה לתרפיה בדרמה.
גם אנחנו
01/05/08 11:40
38צפיות
אמא של גיא בן 4 וחצי, ילד מקסים בתיפקוד גבוה. מאובחנים כשנה.
לאחרונה אובחן גם כבעל קושי קל בויסות חושי.
גיא נמצא בגן שפתי עם צוות מעולה ומטופל באופן פרטי אצל קלינאית תקשורת ותרפיסטית בעזרת מוזיקה.

גרים בחדרה.

אשמח לעזור.

אני נגה
02/05/08 17:53
35צפיות
גרה בכ"ס, עוסקת בשילוב יחידני (בעבר נהלתי מעון לחינוך מיוחד במשך שנים רבות).
ביתי, בת 13.5, ילדה אספית מדהימה, לומדת בבית ספר דמוקרטי בעיר, יש לה 2 משלבות ומנחה מטעמנו שבעזרתן ביתי התקדמה מאוד בתחום החברתי והתקשורתי.
ביתי רקדנית, רוקדת בלט אחה"צ וסטפס, ובבי"ס מחול מודרני, וכן: מציירת ומפסלת ויוצרת בפימו וחומרים נוספים מוביילים ותכשיטים.
ביתי השניה נטי"ת מובהקת בת 11, ועושה לכל יתר בני המשפחה בי"ס במיומנויות חברתיות.
אני נשואה לא. שהוא מטפל ברפואה אלטרנטיבית.
ביתי אובחנה כאספית בגיל 11 על ידי ד"ר מיכל רפפורט ובהמשך על ידי ד"ר רוני הגש. לפני כן היו אבחונים מגיל 5 שלא דייקו בכותרת, ולכן לצערי, הטיפולים שקיבלה לא ממש התאימו.
היום מקבלת טיפול הומאופטי וכן תוספים כמו: אומגה 3, ועוד, ומקבלת טיפול אחה"צ על ידי המשלבות שלה בעיקר עזרה בתחום הלימודי, אינטראקציות חברתיות ותחום העצמאות.
בתחום האינטראקציות חל שיפור גדול, והיום היא מבלה בסרט עם עוד 3 חברות (ללא המשלבת או מבוגר אחר).
ניסתה המון טיפולים רגשיים, ורק לאחרונה עזבנו פסיכולוג, עד היום אף טיפול רגשי לא הצליח. החלטנו לעשות הפסקה בכך.
בעבר טופלה גם בשיטת ורדי שעזרה לה מאוד, והייתה בקבוצה למיומנויות חברתיות.
היום מסרבת לטיפולים נוספים על המשלבות, למרות שזקוקה לטיפול רגשי ותחושתי.

אשמח לעזור, בעיקר בתחום השילוב והאספרגר.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום