לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום נדל"ן
תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

`
x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

על טופס מש"ח ועורכי דין

מאת: maec
14/02/03 13:05
רכשתי דירה מאזורים. אני משלמת 1.5% לעורד הדין שלהם לצורך הרישום בטאבו (הוא מטפל ברישום כל האיזור) וחצי אחוז לעורכת הדין שלי שתדאג לאינטרסים שלי, כמובן.
שאלתי - עליי למלא טופס למס רכישה (מש"ח). כל אחד מעורכי הדין טוען שזה תפקידו של עורך הדין השני:
עורך הדין של אזורים אומר שבשביל זה אני משלמת לעורכת הדין שלי חצי אחוז, ועורכת הדין שלי אומרת שבשביל זה בדיוק אני משלמת לעורך הדין של אוזרים 1.5%.
מי צודק?
על טופס מש"ח ועורכי דין
<< ההודעה הנוכחית
14/02/2003 | 13:05
7
1245
רכשתי דירה מאזורים. אני משלמת 1.5% לעורד הדין שלהם לצורך הרישום בטאבו (הוא מטפל ברישום כל האיזור) וחצי אחוז לעורכת הדין שלי שתדאג לאינטרסים שלי, כמובן.
שאלתי - עליי למלא טופס למס רכישה (מש"ח). כל אחד מעורכי הדין טוען שזה תפקידו של עורך הדין השני:
עורך הדין של אזורים אומר שבשביל זה אני משלמת לעורכת הדין שלי חצי אחוז, ועורכת הדין שלי אומרת שבשביל זה בדיוק אני משלמת לעורך הדין של אוזרים 1.5%.
מי צודק?
שניהם צודקים
14/02/2003 | 13:42
5
112
עורך הדין של "אזורים" צודק. חובת תשלום מס הרכישה חלה על הקונה, לא לצורך הרישום, אלא בגלל הקניה. אם שילמת לעוה"ד של אזורים רק עבור הרישום, ולא עבור הטיפול בכל הנושאים הכרוכים ברכישה, הוא לא צריך לטפל בנושא המיסוי.
מצד שני, גם עורכת הדין שלך צודקת - אם שילמת לה רק לצורך השמירה על האינטרסים שלך בחוזה, היא לא צריכה לטפל בתשלום (אם ההסכם איתה היה שהיא תטפל מבחינתך בכל עיסקת המכירה, ולא רק בחוזה, היא כן צריכה לטפל בתשלום המס)
פתרון אפשרי...
14/02/2003 | 14:13
4
80
כל צד ידווח בנפרד ועוה"ד שלו יטפל במיסים החלים על אותו צד
לדעתי ...
14/02/2003 | 16:04
3
68
עו"ד של אזורים צריך לטפל בזה כי אם לא היית לוקחת עו"ד מטעמך הוא במילא היה עושה זאת עבור אותו 1.5% שאת משלמת. בדקי אותו מי מדווח עבור לקוחות שלא מיוצגים ע"י עו"ד שלהם ותראי מה הוא יגיד. חוץ מזה, כל הדיווח הזה זה קישקוש ולוקח להכינו5 דקות בעזרת תוכנה שבוודאי יש לו.

נראה לי שמישהו כאן עיצבן מישהו במהלך המו"מ לחתימת החוזה ולכן מישהו החליט לעשות דווקא למישהו
לא אבי...
14/02/2003 | 17:05
2
51
עוה"ד של אזורים לא היה מטפל במס הרכישה עבורה, אלא מבקש ממנה להביא את האישור על התשלום.
מה כבר יש לטפל ?
14/02/2003 | 17:21
1
57
להוציא תחשיב מהמחשב, לדווח לשילטונות המס (ביחד עם הדיווח של אזורים על המכירה) ולשלוח אותה לשלם?

הוא מקבל 1.5% ואתה יודע שזה המון ומכסה את כל הטיפול המשפטי של אזורים בפרויקט כולל רכישת הקרקע, אולי קומבינציה, רישום בית משותף וכו' ...

אם אני מפספס משהוא ויש להשקיע בטיפול כזה כמה עשרות שעות עבודה - אנא ספר לנו מה בדיוק צריך לעשות.

מה צריך לעשות
15/02/2003 | 21:17
49
אמנם, עו"ד אינו תורם כל כך לעיסקה כמו שמאי, אבל בכל זאת, גם הוא נוהג לעבוד מול לקוח. מה לעשות, והלקוח במקרה זה היא חברת אזורים, ולא הקונה... מחוייבותו של עוה"ד לקונה היא רק מה שסוכם עליו.
עם זאת, אני שמח ללמוד שכשאתה נותן הערכת מחיר על דירה, ומתבקש אח"כ לתת הערכה על דירה זהה באותה בנין, אתה לא גובה שכ"ט - כי הרי אין לך מה לעשות....
פתרון מעשי
15/02/2003 | 19:50
59
שלחי את סיפור המעשה לועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין באזור בו נמצא משרדו של עורך הדין של הקבלן. תתפלאי כמה מהר יתברר לך שהוא מדווח גם עבורך.
הודעות אחרונות
09:40 | 28.08.15 אברהם שדה
00:13 | 28.08.15 TheUnstoppable
22:13 | 27.08.15 DANEAR
20:53 | 27.08.15 ykalfa86
15:05 | 27.08.15 אורחים בפורום
13:34 | 27.08.15 אורחים בפורום
12:10 | 27.08.15 Desslok of Gamilon
10:28 | 27.08.15 אלון מראשון
17:09 | 26.08.15 c h i l l o u t
16:39 | 26.08.15 yiftachdagan
14:58 | 26.08.15 אבי נדלן
00:46 | 26.08.15 השבוע מתחיל
00:01 | 26.08.15 TheUnstoppable
20:33 | 23.08.15 MrRoadRunner
Flix וידאו
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום