לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.

פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

 

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

 

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

 

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.

אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.

נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

 

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

 

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.

ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

 

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.

שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.

פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

 

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

 

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

 

אילן אלואשוילי

שמאי מקרקעין

 

 

 

 

*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.
המשך...
הודעה חדשה

על טופס מש"ח ועורכי דין

מאת: maec
14/02/03 13:05
רכשתי דירה מאזורים. אני משלמת 1.5% לעורד הדין שלהם לצורך הרישום בטאבו (הוא מטפל ברישום כל האיזור) וחצי אחוז לעורכת הדין שלי שתדאג לאינטרסים שלי, כמובן.
שאלתי - עליי למלא טופס למס רכישה (מש"ח). כל אחד מעורכי הדין טוען שזה תפקידו של עורך הדין השני:
עורך הדין של אזורים אומר שבשביל זה אני משלמת לעורכת הדין שלי חצי אחוז, ועורכת הדין שלי אומרת שבשביל זה בדיוק אני משלמת לעורך הדין של אוזרים 1.5%.
מי צודק?
 
תגיות:
על טופס מש"ח ועורכי דין
<< ההודעה הנוכחית
14/02/03 13:05
1226צפיות
רכשתי דירה מאזורים. אני משלמת 1.5% לעורד הדין שלהם לצורך הרישום בטאבו (הוא מטפל ברישום כל האיזור) וחצי אחוז לעורכת הדין שלי שתדאג לאינטרסים שלי, כמובן.
שאלתי - עליי למלא טופס למס רכישה (מש"ח). כל אחד מעורכי הדין טוען שזה תפקידו של עורך הדין השני:
עורך הדין של אזורים אומר שבשביל זה אני משלמת לעורכת הדין שלי חצי אחוז, ועורכת הדין שלי אומרת שבשביל זה בדיוק אני משלמת לעורך הדין של אוזרים 1.5%.
מי צודק?
שניהם צודקים
14/02/03 13:42
110צפיות
עורך הדין של "אזורים" צודק. חובת תשלום מס הרכישה חלה על הקונה, לא לצורך הרישום, אלא בגלל הקניה. אם שילמת לעוה"ד של אזורים רק עבור הרישום, ולא עבור הטיפול בכל הנושאים הכרוכים ברכישה, הוא לא צריך לטפל בנושא המיסוי.
מצד שני, גם עורכת הדין שלך צודקת - אם שילמת לה רק לצורך השמירה על האינטרסים שלך בחוזה, היא לא צריכה לטפל בתשלום (אם ההסכם איתה היה שהיא תטפל מבחינתך בכל עיסקת המכירה, ולא רק בחוזה, היא כן צריכה לטפל בתשלום המס)
פתרון אפשרי...
14/02/03 14:13
78צפיות
כל צד ידווח בנפרד ועוה"ד שלו יטפל במיסים החלים על אותו צד
לדעתי ...
14/02/03 16:04
66צפיות
עו"ד של אזורים צריך לטפל בזה כי אם לא היית לוקחת עו"ד מטעמך הוא במילא היה עושה זאת עבור אותו 1.5% שאת משלמת. בדקי אותו מי מדווח עבור לקוחות שלא מיוצגים ע"י עו"ד שלהם ותראי מה הוא יגיד. חוץ מזה, כל הדיווח הזה זה קישקוש ולוקח להכינו5 דקות בעזרת תוכנה שבוודאי יש לו.

נראה לי שמישהו כאן עיצבן מישהו במהלך המו"מ לחתימת החוזה ולכן מישהו החליט לעשות דווקא למישהו
לא אבי...
14/02/03 17:05
50צפיות
עוה"ד של אזורים לא היה מטפל במס הרכישה עבורה, אלא מבקש ממנה להביא את האישור על התשלום.
מה כבר יש לטפל ?
14/02/03 17:21
56צפיות
להוציא תחשיב מהמחשב, לדווח לשילטונות המס (ביחד עם הדיווח של אזורים על המכירה) ולשלוח אותה לשלם?

הוא מקבל 1.5% ואתה יודע שזה המון ומכסה את כל הטיפול המשפטי של אזורים בפרויקט כולל רכישת הקרקע, אולי קומבינציה, רישום בית משותף וכו' ...

אם אני מפספס משהוא ויש להשקיע בטיפול כזה כמה עשרות שעות עבודה - אנא ספר לנו מה בדיוק צריך לעשות.מה צריך לעשות
15/02/03 21:17
48צפיות
אמנם, עו"ד אינו תורם כל כך לעיסקה כמו שמאי, אבל בכל זאת, גם הוא נוהג לעבוד מול לקוח. מה לעשות, והלקוח במקרה זה היא חברת אזורים, ולא הקונה... מחוייבותו של עוה"ד לקונה היא רק מה שסוכם עליו.
עם זאת, אני שמח ללמוד שכשאתה נותן הערכת מחיר על דירה, ומתבקש אח"כ לתת הערכה על דירה זהה באותה בנין, אתה לא גובה שכ"ט - כי הרי אין לך מה לעשות....
פתרון מעשי
15/02/03 19:50
59צפיות
שלחי את סיפור המעשה לועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין באזור בו נמצא משרדו של עורך הדין של הקבלן. תתפלאי כמה מהר יתברר לך שהוא מדווח גם עבורך.
Flix
מכללת R.E.S פתרונות בנדל

מכללת R.E.S

פתרונות בנדל"ן תוך ייעוץ וליווי אישי. לפרטים נוספים>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום