לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום רוק ישראלי
ברוכים הבאים לפורום רוק ישראלי   הפורום משמש מקום לדיון לכל מי שרוצה לדבר על רוק ישראלי ומה שמסביבו ללא הבדלי דת, גזע מין וגיל. בפורום אפשר להעביר חוויות מדיסקים חדשים וישנים של אומנים שונים, הופעות וכל רעיון אחר שעולה לכם בראש. הפורום הזה הוא שלכם ובשבילכם ולכן כל מי שחושב שהוא יכול להוסיף לפורום (להוסיף אתר לאגף הקישורים, לכתוב מאמר על אומן כזה או אחר וכל רעיון אחר) מוזמן ואף מתבקש לעשות זאת כדי שנוכל להשתמש בפורום יש מספר כללים שאנו מבקשים לשמור: א. אין לקלל. לא אומנים ובטח שלא חברים אחרים בפורום. ב. הנושא העיקרי של הפורום הוא רוק ישראלי. הודעות יש לשרשר בשרשור . כמו כן הפורום אינו מקום לשיחות אישיות בין חברים. בשביל זה לא חסרות דרכים (מסרים אישיים, צ´אט וכ´ו). ג. יש להקפיד על שרשור בפורום. הודעות בנושאים זהים או דומים יש לשרשר אחת לשניה. חבל שהודעות של אנשים ילכו לאיבוד בגלל שלא משרשרים. ד. אין להציף. ה. ניתן (ואף רצוי) לפרסם ולהמליץ בפורום על הופעות, אירועים, דיסקים וכל דבר אחר שקשור לנושא הפורום אולם בשום פנים ואופן אין להציף את הודעות הפרסומת יש לשרשר לשרשור המתאים. ו. צריבת דיסקים והעברת קבצי MP3 הינם מעשים בלתי חוקיים אנו מבקשים לא לעשות בפורום שימוש למעשים אלו. ז.הודעות על כרטיסים יש להפנות ללוח כרטיסים בלבד,הודעות בפורום ימחקו ללא התרעה. בכל מקרה של שאלה, טענה, מענה, הערה, הארה או כל דבר אחר ניתן לפנות אל כל אחד מהמנהלים בצורה פרטית. בתודה ושיהיה לנו בהצלחה פורום רוק ישראלי. 

אודות הפורום רוק ישראלי

ברוכים הבאים לפורום רוק ישראלי   הפורום משמש מקום לדיון לכל מי שרוצה לדבר על רוק ישראלי ומה שמסביבו ללא הבדלי דת, גזע מין וגיל. בפורום אפשר להעביר חוויות מדיסקים חדשים וישנים של אומנים שונים, הופעות וכל רעיון אחר שעולה לכם בראש. הפורום הזה הוא שלכם ובשבילכם ולכן כל מי שחושב שהוא יכול להוסיף לפורום (להוסיף אתר לאגף הקישורים, לכתוב מאמר על אומן כזה או אחר וכל רעיון אחר) מוזמן ואף מתבקש לעשות זאת כדי שנוכל להשתמש בפורום יש מספר כללים שאנו מבקשים לשמור: א. אין לקלל. לא אומנים ובטח שלא חברים אחרים בפורום. ב. הנושא העיקרי של הפורום הוא רוק ישראלי. הודעות יש לשרשר בשרשור . כמו כן הפורום אינו מקום לשיחות אישיות בין חברים. בשביל זה לא חסרות דרכים (מסרים אישיים, צ´אט וכ´ו). ג. יש להקפיד על שרשור בפורום. הודעות בנושאים זהים או דומים יש לשרשר אחת לשניה. חבל שהודעות של אנשים ילכו לאיבוד בגלל שלא משרשרים. ד. אין להציף. ה. ניתן (ואף רצוי) לפרסם ולהמליץ בפורום על הופעות, אירועים, דיסקים וכל דבר אחר שקשור לנושא הפורום אולם בשום פנים ואופן אין להציף את הודעות הפרסומת יש לשרשר לשרשור המתאים. ו. צריבת דיסקים והעברת קבצי MP3 הינם מעשים בלתי חוקיים אנו מבקשים לא לעשות בפורום שימוש למעשים אלו. ז.הודעות על כרטיסים יש להפנות ללוח כרטיסים בלבד,הודעות בפורום ימחקו ללא התרעה. בכל מקרה של שאלה, טענה, מענה, הערה, הארה או כל דבר אחר ניתן לפנות אל כל אחד מהמנהלים בצורה פרטית. בתודה ושיהיה לנו בהצלחה פורום רוק ישראלי. 
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
הודעות OFF - לשרשר לשרשורי תפוז / שרשורים שנועדו לכך. מפרסמים וגורמי יח"צ - התנאי לפרסם הופעה בפורום הוא להציע כרטיס חינם בתמורה. לפרטים בנושא - לחצו כאן.
הודעות אוף טופיק, פרסומים, והודעות על הופעות יש לפרסם רק בנושא המתאים (שרשורי תפוז ושרשורים שנפתחו לכך). אחרת ההודעה תמחק!
המייספייס של הפורום

המשך >>

מכירת דיסקים יד שנייה לא תורמת ישירות לאמן

מאת: tritone
27/05/11 14:17
נקודה. החנות מרוויחה עלייך כסף, אין מה לעשות עם זה.
אם זה מעודד אותך- בכך שהחנות מוכרת את הדיסק במחיר נמוך יותר מהמחיר שלו בשוק, אנשים נוספים מכירים אותו וקונים אותו.
אבל אם אתה רוצה לתמוך באמן כלכלית לך להופעות, זה הדבר היחיד שמוזיקאי מרוויח ממנו באמת... בכל מקרה הוא מקבל אחוזים די קטנים על כך שרכשת את הדיסק שלו.
יד שניה - האם זה תורם למוזיקאים?
27/05/2011 | 01:51
14
6
כשהייתי באוזן השלישית בת"א שבוע שעבר יחד עם חברה, היא אמרה לי משפט דווקא נורא מעניין
היא בכלליות נגד מכירות של דיסקים יד שניה, כי... הכסף לא הולך לאמן, אלא בעצם לחנות. האמן לא מרוויח, והרי כל המטרה בקניית דיסקים היא לעודד מכירה, הצלחה, הכרה של מוזיקאים.
כשקונים אלבום שהוא חדש, חלק מהאחוזים של האלבומים והצלחתם מועברים לאמן (אם אני לא טועה).

נגיד אני, שכבר לא רוצה אלבום מסויים ומחזירה אותו לחנות, הרי שילמתי במיטב כספי. תמכתי באמן.
עכשיו כשאני מביאה דיסק ומקבלת עליו זיכוי, לאן בעצם הכסף הולך?

מה דעתכם?
אחלה נושא לדיון.
27/05/2011 | 12:00
1
3
בעיניי זה תורם לאומן. זה לא סוד שהאומנים מקבלים מעט מאוד כסף ממכירת דיסקים (לא מדבר על האומנים הגדולים, אלא המתחילים בשוק). הכסף האמיתי נמצא בהופעות.

למה שישכב לי דיסק בארון אם מישהו אחר יכול להנות ממנו?
מישהו אחר יוכל להנות ממנו, זה נכון, אבל-
27/05/2011 | 13:37
3

יש אפשרות אחת - או שאתה נותן אישית דיסק שאתה לא רוצה לחבר, שהוא יוכל להנות ממנו.
ויש אפשרות שניה, שהיא במקרה הזה. יש לך אלבום שקנית במחיר מלא, אבל מיצית, אתה "מחזיר" לחנות את האלבום, והיא מוכרת אותו מחדש. רק שהפעם הכסף לא עובר לאמן, הוא עובר לחנות.
הם יכולים למכור אותו במוזל של 14 ש"ח, וזה יכול להיות גם 30, 34 או... כל מחיר אחר עפ"י שיקול החנות.
איפה התרומה כאן לאמן, אם אין כאן רווח מהאלבום?
זאת השאלה.

ברור שהכסף האמיתי בא מהופעות. כשאמן מפיץ את עצמו, והקהל מתגבר ובא ומשלם במיטב כספו על כרטיס. אבל איזה תפקיד משחק כאן בעצם הדיסק? האלבום?
מכירת דיסקים יד שנייה לא תורמת ישירות לאמן
<< ההודעה הנוכחית
27/05/2011 | 14:17
7
נקודה. החנות מרוויחה עלייך כסף, אין מה לעשות עם זה.
אם זה מעודד אותך- בכך שהחנות מוכרת את הדיסק במחיר נמוך יותר מהמחיר שלו בשוק, אנשים נוספים מכירים אותו וקונים אותו.
אבל אם אתה רוצה לתמוך באמן כלכלית לך להופעות, זה הדבר היחיד שמוזיקאי מרוויח ממנו באמת... בכל מקרה הוא מקבל אחוזים די קטנים על כך שרכשת את הדיסק שלו.
תורם זה תורם
27/05/2011 | 14:31
2
כיום כשמצב מכירת הדיסקים נמצאת במקום שהיא נמצאת כל עוד נמכר דיסק איפשהו בעולם... זה תרם

את מישראל תקבעי להיפגש עם מישהו מיפן על הר בהודו ותעשו החלפות של דיסקים מקוריים... אם את שואלת אותי תרם

גם אם האומן אינו רואה שקל ואינו מרגיש את זה באופן ישיר ברגע שנמכר דיסק אז התחום הזה קיבל עוד קצת מנת חיים שהוא כל כך זקוק לו
מה שמוסיף לתחושה שעדיין כדאי להוציא דיסקים
משמע אולי אם אני אומן וקנית דיסק שלי אולי לא הרווחתי אף לא אחוזון על דיסק שנמכר ביד שניה או וואטאבאר
אבל גם אם הרווח הוא של בעל החנות בלבד עדין זה בעל חנות של דיסקים שהוא חלק מהתעשייה וככל שהוא מרוויח ככה זה מדרבן גם לאומן שנה הבאה להוציא דיסק נוסף
(מהראשי) ברור שכן
30/05/2011 | 11:06
2
2
הכסף שמגיע לאמן מהדיסק שאת קונה הוא נמוך, יכול להיות 10% בחלק מהמקרים. חנויות התקליטים, חברות ההפצה, הלייבל של האמן, מפיק האלבום וכו' - כולם גוזרים קופון על האלבום.
תוסיפי את זה שיש ירידה חדה בקניית האלבומים, ותגיעי לעסק מאד לא רווחי

לכן את תראי היום הרבה יותר אמנים מוציאים אלבומים להורדה חופשית ברשת. המטרה היום היא להביא את הקהל להופעות ולהרוויח מסינגלים (השמעות ברדיו, סלולר).
מצד שני, בנאדם שמגיע לחנות תקליטים וקונה אלבום יד שניה, יהפוך להיות קהל של אותו אמן, יכול לעניין אותו להגיע ולשמוע אמן שהוא לא נחשף אליו עד עכשיו. יותר קהל->יותר הכנסות לאמן.
תודה של התשובה, ומגניב שזה בראשי
30/05/2011 | 12:23
1
2
02/06/2011 | 19:23
ואני לתומי חשבתי
30/05/2011 | 12:49
2
שכל המטרה בקניית דיסק היא הבעלות על הדיסק לצורך שמיעתו.. :)
שלום, לגבי עניין התרומה למוזיקאים
30/05/2011 | 13:21
1
2
לתרום, משמעו לתת כסף במתנה(כך לפי אחת הפרשנויות).
לדעתי, קניית דיסק- כשמה כן היא. קנייה. רכישה. לא תרומה.
כמו שיש לי צורך במזון, כדי להמשיך ולנוע, לחיות- כך יש לי צורך במוזיקה כדי להמשיך ולחיות.
אני קונה מזון. אני קונה אוכל.
לצורך השוואה:
אם בא לי למכור את אחד המאכלים שקניתי, זו זכותי. זה ודאי לא עסק טוב במיוחד עבורי. אני גם לא אעשה את זה באופן קבוע. יש כאן הפסדים מצידי.
אבל ודאי וודאי שאיני חושב על החקלאי, שיפסיד ממכירת אוכל 'יד שניה'.

יש אנשים נזקקים יותר, שאין באפשרותם לקנות דיסק יד ראשונה. ודאי לא במחירים של היום. אם את מעלה אפשרות שהצרכן פוגע באמנים-
אולי מצד שני כדאי לשקול אפשרות נוספת- המחירים פוגעים בצרכנים.
אם אני יכול להשיג מוזיקה בזול- אני אעשה זאת.

לדעתי יש בצריבה כבר מימד של גניבה. אבל רכישה יד שניה של דיסק? האם כשאני קונה רכב סובארו יד שניה- פגעתי ביפן?
אני חושב שחברות ההפצה של המוזיקה לוקחות בחשבון מכירה 'יד שניה' בשיקוליהם הכלכליים.
הזכות על הדיסק שלי, נגמרת ברגע שקניתי אותו והפכתי אותו לשלי. אני לא מפיץ אותו ברבים. לא צורב ולא מעביר לתוכנות שיתוף. ואם בא לי למכור- אני רשאי.
זו בכל אופן דעתי(:
אהבתי את תשובתך המפורטת
30/05/2011 | 13:31
1
בנוסף לזה שהניסוח שלך נורא להוט, יש בה גם הרבה נקודות למחשבה, אז תודה
למה לי לשלם 80 שקל או יותר על אלבום?
30/05/2011 | 16:31
2
3
כשברור לנו לגמרי שנתח כבד מתוכם הולך בכלל לחברת התקליטים ולהפקה ולא לאומן בכלל... מעדיף לשלם 30 שקל לחנות
ולא 80 שקל לחברות תקליטים שמבחינתי הם הדוגמא הכי מובהקת לקפיטליזם בזוי שעושקים גם אותנו וגם את האמנים גם יחד.

אם תשאלו אותי, הפורמט הזה שנקרא אלבום מת, ולא רק בצורתו הפיזית כדיסק סידי (או קלטת או תקליט או מה שתרצו), אלא בבכלל הקונספט הזה של אוסף שירים
הולך ונעלם ועולם המוסיקה הולך לכיוון של סינגלים.
במקום שאומן יוציא פעם בשנה\שנתיים\שלוש אלבום מלא, שיוציא סינגל פעם בכמה חודשים ויציע אותו להורדה דרך איי-טונס ותואמיו שגם ככה צוברים יותר ויותר מנויים
מידי יום.
אמנים צריכים פשוט לקלוט שלשם נושבות הרוחות, קשה לחשוב על זה כי אמנים רגילים לעוד קשה וליצור אסופת שירים עד שיש מספיק לאלבום, ואז להיכנס להקליט
והופה יש לנו אלבום יפה עם תמונה שלנו על העטיפה והכל, רק מה? בישראל לא רואים מזה גם ככה שקל, כי 1: אף אחד לא קונה פה דיסקים, 2: גם ככה כל מה שנמכר
הולך לחברות תקליטים והפצה.
אני מכיר כל כך הרבה להקות ישראליות שעבדו שנים(!!) על אלבום והשקיעו ים של כסף ובסוף שקל הם לא ראו מזה חזרה ואפילו לא פרסום כי... אף אחד לא קונה יותר דיסקים!

קיצר... אמנים תתעוררו
האלבום מת?! ממתי ?!
02/06/2011 | 01:42
1
1
שמעתי גם על מה שאמרת..שכל הקונספט של אלבום הוא מת אבל לפי דעתי זה לא נכון

כי אלבום לפעמים יצירה שלמה שצריך לשמוע שיר אחרי שיר כמקבץ.

דוגמא מהזמן האחרון שמוכיחה שהאלבום לא מת זה האלבום האחרון של אסף אבידן,שהכל מתעסק במסע בים של פיראטים או משהו כזה...

וחוץ מזה,אני אוהב לקבל אסופה של שירים של אותו אמן אחרי שנה ולא שיר שיר שיוצאים כבודדים במשך שנה...

ועוד דבר שאני אוהב זה להחזיק את האלבום הפיזי עם העטיפה והכל בידי.

זה בדיוק כמו שהפורמט של הספר האמיתי עם הכריכה והעמודים מנייר לא מת, למרות הכל,למרות בזבוז העצים,למרות הנוחות שבקניה בלי לצאת מהבית,למרות הנוחות שבקריאה ובזה שזה לא יכול להקרע או להרס או לאבד,למרות המחיר הזול יותר של גירסא דיגיטלית של אותו הספר למרות כל זה ועדיין הפורמט הזה לא מת ואני גם לא חושב שהוא ימות,לפחות לא בעשורים הקרובים. כי הרבה מאוד אנשים רוצים להרגיש את הספר בכף ידם,להעביר עמוד ושום גירסא דיגיטלית לא תגרום להם להרגיש ככה.

וזה בדיוק אותו דבר עם הדיסקים.
כי ספרים עדיין מוכרים
02/06/2011 | 07:26
1
ודיסקים, לצערי הרב (באמת)... לא מוכרים.
הרי זה לא סוד שמכירות הדיסקים ב10 שנים האחרונות ירדו במספרים אסטרונומיים וחנויות למכירת תקליטים ובראשם טאווררקורדס בשלבי גסיסה מתקדמים
וחברות תקליטים רושמות הפסדים ענקיים ומנהלות מלחמת חורמה מול רשתות שיתוף קבצים.
באמת שגם אני מעדיף להחזיק אלבום עם העטיפה, ולשמוע אותו מתחילתו ועד סופו באיכות טובה של דיסק ולא באמפי 3 מג'וייף... אבל זה עולם הולך ונעלם
אפילו אמנים יעידו בעצמם שהם בקושי רואים דולר ממכירת דיסקים (אם בכלל) ורוב ההכנסות זה ממכירת כרטיסים להופעות - הסידי בפרפורי גסיסה
אחרונים והנתונים מעידים בעד עצמם.
למה דיסקים נעלמים וספרים לא? אין לי שמץ, אבל גם זה יגיע מתישהו.. אחרי הכל כל העניין הזה של ספרים אלקטרוניים נכנס ברצינות רק בכמה שנים
האחרונות ושיתוף קבצים ופורמט אמפי 3 נמצא איתנו עוד מסוף שנות ה90.

מצטערת, לא מסכימה
30/05/2011 | 17:05
1
די... התקדמנו, השתכללנו, מי קונה היום דיסקים כשאפשר להשיג יותר ובזול. אם אמן רוצה להצליח ולשמור על הזכויות שלו, הוא יכול לתעל את המינוס שבאינטרנט לטובותו (פרסום אינטנסיבי, חדירה לתודעת הציבור הרחב), ולהילחם בהורדות חינמיות. אבל עדיף כמובן להתאבל...

אני חושבת שאמנים שמוציאים דיסקים לחנויות ואח"כ בוכים שהמכירות נמוכות - הם יפי נפש ותו לא.
הרי ברור לכולנו שבעידן המודרני של איי-משהו, ואינטרנט שכבר מזמן פרוץ חופשי, אפשר להשיג את אותם שירים בחינם. אז להוציא דיסק ולטעון ש"אני רוצה את פרנסתי" זו התבכיינות נטו ואי ראייה נכונה של המציאות על גבול ההכחשה.
אני זוכרת שדובר על להקה שהוציאה את כל השירים שלה באינטרנט, וגבתה עליהם כסף. אומנם לא סכום כפי שנלקח בחנויות הרכישה, אבל כפי שנאמר מעליי, במילא רוב הכסף הולך לחברות התקליטים והפקות למינהן. ככה שיש אפילו יתרון מובהק בניגוד לשיטה המסורתית.
הודעות אחרונות
15:24 | 16.08.12 אורחים בפורום
15:29 | 24.06.12 אורחים בפורום
18:43 | 10.05.12 אורחים בפורום
11:47 | 23.01.12 kenigman
12:15 | 17.01.12 שני לשועלים
21:39 | 15.01.12 הגיטריסט המהולל
21:47 | 12.01.12 הגיטריסט המהולל
Flix וידאו
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום