לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
גסטרואנטרולוגית ילדים הנה לדעתי תחום מרתק ורחב במיוחד. רופא ילדים חייב להיות מיומן באבחונים ובהסתמנויות של מחלות רבות של גיל הילדות. האופן בו מחלות מתבטאות בילדים הנו פחות ספציפי בהשואה למחלות בגיל מבוגר יותר. ילדים עם מחלות המערבות מערכות רבות בגופנו יופיעו אצל הרופא עם הקאות, צהבת, שלשול. גסטרואנטרולוג לילדים חייב להכיר מחלות שכיחות כמו קוליק ורפלוקס וכן מחלות נדירות המערבות את הכבד. הרבה מחלות זיהומיות, דלקתיות, מטאבוליות ואחרות יתבטאו עם סימנים גסטרואינטסטינלים. מערכת העיכול שלנו מתחילה בפה, מסתיימת בפי הטבעת וכוללת את הכבד והלבלב.

למערכת העיכול שלנו יותר תאי עצב מאשר במערכת העצבים הפריפרית, יותר תאים של המערכת החיסונית (אימונולוגית) מאשר בכל בלוטות הלימפה, יותר חיידקים (רובם ידידותיים) מאשר מספר תאי הגוף. מערכת העיכול אחראית על שמירת איזון בין האדם, המזון, הגורמים המזהמים שבסביבה, אחראית על מצבי דלקת וריפוי. יש במערכת זו יותר הורמונים מאשר בכל יתר הבלוטות האנדוקריניות. לעיתים כתוצאה מחוסר איזון בשיווי המשקל תפרוצנה מחלות.

גסטרואנטרולוג לילדים הנו בראש ובראשונה רופא ילדים טוב. רופא היודע לאבחן מחלות ילדות ואת תסמיניהן. בנוסף הוא צריך להכיר מחלות ספציפיות לתחום כולל מחלות כבד, מחלות מטאבוליות, מחלות לבלב, מחלות מעי דלקתיות, שלשול חריף וכרוני, הפרעות בשגשוג, כאבי בטן, חוסר ספיגת לקטוז, עצירות כרונית ועוד.

גסטרןאנטרולוג ילדים מבצע פעולות חודרניות כמו אנדוסקופיות, קולונוסקופיות, ביופסיות כבד, סיגמואידוסקופיות וכן תבחינים פחות חודרניים. אנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם הרדיולוגים, הפתולוגים, כרורגים לילדים עם התזונאיות ועם קלינאית התקשורת.

היות ואנו מטפלים בילדים עם מחלות חריפות וכרוניות, עלינו לתת את הדעת לתופעות של הפרעות בגדילה, דימוי עצמי של החולה במחלה כרונית, נטילת סידן מהעצם וצריכים לעבוד מול בית הספר ואף לשתף פעולה ולהעזר במידת הצורך בפסיכולוג.
אנו מטפלים בפגים בילודים, בתינוקות בפעוטות ועד לגיל ההתבגרות ולעיתים גם מעבר לכך.

תפעול הקהילה:
תפעול הקהילה יהיה על בסיס שאלות תשובות בתחילה ובהמשך נשקול את הצורך ביצירת קהילה אינטראקטיבית. ברור שלחלק מהשאלות לא יהיו בידי תשובות מיידיות ובמצבים מסויימים אזדקק לפרטים נוספים. קשה הייעוץ במצבים בהם החולה לא נבדק על ידי הרופא המייעץ אך במסגרת המגבלות אנסה לתרום לבריאות ולחינוך הקהילה. אני רואה חשיבות מכרעת לנושאים כמו רפואה מונעת ובריאות הילדים בארץ.

כל הצעה שלכם תישקל באופן מקצועי. אשמח לאמץ נושאים נוספים והצעות לשיפור.

בואו נצא לעבודה…

יחד איתכם ובשבילכם.

ד"ר שלמה גבעוני
גסטרואנטרולוג ילדים
מ"מ מנהל יחידת גסטרו ילדים
בי"ח "דנה", מרכז רפואי ת"א

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

דם בצואה ?

27/11/08 14:40
אני אמא לילדה בת 8 שמתלוננת על כאבי בטן וכן על כך שבכל יציאה יש סימן של דמם קטן על גבי נייר הטואלט.
פניתי לרופאת הילדים וגם לגסטרו ילדים ושניהם טענו שזה פצע בפי הטבעת ונתנו לה משחות וכן שתיה ליציאות רכות.
את האבקת השתיה היא לא מוכנה לשתות משחה מרחנו ... אך זה עדיין ממשיך.
בנוסף אני רוצה לשים דגש על משהו חשוב ביותר בגיל 27 לאחר שהייתי בהריון של הילדה הנוכחית גילו לי מחלת סרטן מעי הגס ולכן חושבים שאני פשוט נחרדת ולכן אני משליכה דברים קיצוניים לגבי הילדה.
הילדה לא יודעת על מה שעברתי...ולכן אני לא משתפת אותה בזה.
אך לגבי הילדה מה אני עוד אמורה לעשות ? בבקשה אשמח ליעוץ ? דרך אגב שביקשתי בדיקות דם מרופאת הילדים טענה שאין צורך . אז מעליי לעשות ????????????????????????????????????

דם בצואה ?
<< ההודעה הנוכחית
27/11/08 14:40
1901צפיות
דם בצואה
30/11/08 12:34
623צפיות
דם בצואה
02/12/08 12:19
278צפיות
פורום ייעוץ רוחני

חדש בתפוז