לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.

שאלות בנוגע לשווי פריטים כדאי להעלות בליווי תמונות מתאימות. נא לא לפרסם מספרי טלפון/נייד בפורום. 
כל סופ"ש יהיה שרשור מכירה/קניה/נתינת פריטים.  
|המלצה| בנוסף לזה יש את הלוחות של הפורום
המשך...
הודעה חדשה

הערכת שטרות כסף ישנים

מאת: zr181818
11/10/08 13:42
הערכת שטרות כסף ישנים
ברשותי כמה שטרות ישנים של 100 לירות + 50 לירות
אשמח לדעת כמה הוא שווה היום למכירה לאספנים?
שנה טובה

תגיות:
שטרות עתיקים של מדינת ישראל
13/10/08 09:28
1572צפיות
השטרות
שלום לכולם.
לפני כמה ימים אמא שלי ערכה סדר בבית והראתה לי אוסף שטרות שסבתא שלי זכרונה לברכה הורישה לנו. תהיתי אם יש לשטרות האלה ערך בעיני אספנים למיניהם
רשימת מלאי:
13/10/08 09:36
1110צפיות
-שני שטרות של חמש לירות עם תמונה של אלברט איינשטיין.
-ארבעה שטרות של עשר לירות עם חיים וייצמן(נראה לי לפחות).
-שטר של חמש לירות ישראליות עם של... אין לי מושג אבל מהצד השני יש שער של ירושלים נראה לי.
-שני שטרות של 50 לירות, עם תמונה של שני חלוצים מביטים אל האופק.
-שטר של לירה ישראלית אחת, שמהצד השני יש עליה פסיפס "שלום על ישראל".
-שטר של חמש לירות עם תמונה של חלוץ על רקע מפעל.
-שטר של 10 לירות עם לדעתי משה מונטיפיורי.
-2 שטרות של 10 לירות עם מישהו עם עניבה ומאחורה בית בסגנון ערבי
-שטר של חמישים לירות ... ירוק לעזאזל.
-שטר של עשר לירות עם תמונה של ישוב ופרדס.
-שטר של חמישים שקלים ישנים עם תמונה של בן גוריון
-שטר של חמש מאות שקל עם תמונה של נראה לי הברון רוטשילד.
סתם לדעתי.
13/10/08 13:31
799צפיות
הסבתא הורישה לך הרבה זכרונות וסנטימנטים, אין לכך מחיר.
אם לסבתא היה רצון להוריש לך סכום כסף מכובד הרי שבמקום לשמור על השטרות האלו , יכלה הסבתא לפתוח חשבון בנק ובפיקדון צמוד , ערך השטרות היה היום הרבה יותר ראלי.
אין לזה סנטימנטים מיוחדים לדעתי
13/10/08 21:39
526צפיות
אלו סתם שטרות. לדעתי, הסיבה שהיא שמרה אותם, זה כי היה ברור לה שיום אחד הם יהיו שווים משהו.
איך לעזאזל אני יכול לדעת
13/10/08 21:34
567צפיות
באמת כמה שווים השטרות האלה אם בכלל?
לא יותר מ2 / 3 דולר על כל שטר בebay...
14/10/08 15:08
727צפיות
המצב שלהם לא הכי חדש, אז יהיה קשה למכור אותם יחסית.

הי הערכה
14/10/08 19:16
653צפיות
השטרות שברשותך אינם שטרות נדירים או מיוחדים.
אין להם ערך מיוחד.
שמור אותם למזכרת.
זו המלצתי
harel238
מסכים איתך...
14/10/08 21:55
375צפיות
השטרות הללו מעבר לכל ערך כספי הן בעלי ערך ריגשי,

בן אדם ! קבלת אותם מסבתא שלך... תמשיך את כוונותיה הלאה.
תגובתי הרשמית בנושא:
15/10/08 00:59
545צפיות
1)לשטרות האלה אין ערך רגשי. ראשית, איזה ערך רגשי יכול להיות כבר לשטרות. זה לא שסבתא שלי אספה שטרות, היא סתם שמרה כמה, לדעתי כי היא האמינה שיום אחד הם יהיו שווים משהו. בכל מקרה, השטרות הם לא זכרון מסבתא שלי.

2) אני מאמין שלא משנה מה, אין חפץ שיש לו ערך רגשי ועדיין אי אפשר לנקוב לו מחיר. אם תהיו אמיתיים גם אתם תסכימו איתי. גם הטבעת נישואין, גם השמלה של אמא שלכם מהחתונה, גםהדבר הכי נדיר שהביאו לכם בעולם, אם יציעו מספיק כסף (גם סכום לא ריאלי נאמר) אתם תמכרו אותו. ככה זה וזהו. אין כמעט עקרון שאי אפשר לשבור אותו בכסף. זהו עולם קפיטליסטי ואכזר!

3)אני לא אמכור את השטרות האלה. אני הייתי בטוח שהם שווים לפחות כמה מאות אם לא כמה אלפים, הרי חלק מהשטרות הודפסו בפאקין' 1953. אם מישהו היה מספיק טיפש כדי לשלם כמה אלפים עבור שטר ה60 למדינה, שיש יותר ממליון כאלה, הייתי בטוח שלשטרות שלי יש ערך אספני אמיתי. במחירים שהעלו כאן מן הסתם שאני לא אמכור, אפילו את הטרחה זה לא שווה.
כמה שאתה טועה,
15/10/08 01:58
533צפיות
כמה רגש יכול להיות בשטרות? שאל את אברהם, שהוריו הגיעו מאירופה, כמה יחס רגשי יש לו לשטרות מהגטו. אני מבין שלך אין יחס רגשי לשטרות שאצלך, זה בסדר גמור.

יש בהחלט אנשים שיש להם רגשות עזים לפריטים מסויימים והם לא ימכרו אותם לעולם, וימותו בלי להפרד מהם. יש אין ספור דוגמאות. אתה יוצא מהנחה שסכום כסף גדול יכול לשכנע אנשים לעשות הכל. זו הנחה מוטעית. נסה לשכנע אדם מאמין לאכול חזיר, או להבדיל אספן שחיפש משהו עשרים שנה ומצא אותו למכור את הפריט בעבור כסף. חלק מהאנשים האלו יסכים, חלק מהם יצחק לך בפנים. הכסף אינו חזות הכל, לפחות עבור חלק מהאנשים.

וקבל תיקון: אף אחד לא שילם אלפים עבור שטר השישים. זו אגדה אורבנית, אף אחד לא היה טיפש מספיק לשלם עבורו כל כך הרבה כסף.

תגובה אגרסיבית לcomer 789
15/10/08 20:04
362צפיות
רצינו לעזור לך בשיא התמימות אך תקפת בשיא העצמה.
כשתתבגר תבין שיש דברים מעבר לערך הכספי.
אם אתה מתעקש נשגבות...
השטרות שבידך ערכם במקרה הטוב כמובן לפי מחירון הינו 150 ש"ח ....אם תצליח למצוא מי שירכוש אותם....
ותתפלא יש דברים שלא נמדדים בכסף כפי שציין אבא של נעם.
ולדוגמא להיפוכו של דבר למרות שהינני אספן "לא מתחיל " של שטרות ומטבעות וחלק לא מבוטל מבני משפחתי נספו בשואה .
ולמרות שהזדמן לי לא אחת לרכוש שטרות ואף סדרות שלמות של שטרות מהגטאות  ולא פעם במחיר מציאה ממש!!!
לא מתקרב לשטרות אלה...! לא לכל דבר יש מחיר לא נמוך ולא גבוה .

בראשי של תפוז עם הבלוג על ה20 שקל החדש
13/10/08 00:40
352צפיות
בראשי של תפוז עם הבלוג על ה20 שקל החדש
בשעות האחרונות תפוז מציגים את הרשומה בבלוג שלי, על השטר 20 שקל פולימר, עם כיתוב 60 שנה לישראל.

עזרה בהערכת מטבעות ובולים
12/10/08 20:02
437צפיות
שלום לכולם
יש לי שתי מטבעות זהב שאני מעוניין להעריך ולמכור
כמו כן גם בולים מתקופות שונות.
משהו יכול לעזור לי לאן לפנות ועל מי לסמוך?
תודה
יש...
12/10/08 20:39
212צפיות
כל יום שלישי ראשון של חודש עברי בדיזינגוף סנטר שבתל- אביב יריד בולאי אשר אספנים נותנים שם הערכות של בולים,
על מטבעות אין לי מוסג תנסה לשאול מומחים כמה שווה הפריט או שתחפס את שמו ואת מכירו...
בברכה, אורי.
אני מעוניין לקנות דפים וקלסרים למטבעות
12/10/08 11:45
178צפיות
דפים  פשוטים  כמות 50  דפים   ל30 מטבעות  

ו2 קלסרים רגילים

אשמח  לקבל טלפון ממי  שמוכר  

0547959450  

יום  נפלא  

מוטי
מצטרף לבקשה...
14/10/08 15:09
103צפיות
0524737137 אפי
מצאתי אצל אהרוני ברממת גן
14/10/08 15:59
312צפיות
דף אחד 3 שח   וקלסר 25  שח
הוא עבר  לגור ברמת  גן  
צריך  רק  לנסוע  לשמה....ש
º
זו חנות? או אדם פרטי?
14/10/08 16:00
135צפיות
הוא סוחר בתל אביב
14/10/08 16:22
162צפיות
אבל  אני תמיד קונה  ממנו  "בהנחה"  

הוא היה  גר בבני ברק

היום כל  דף עולה בערך  4 שח  

אני נותן לו  במזומן  וככה אנחנו מסתדרים..
עזרה בהערכת מטבעות
21/10/08 18:23
350צפיות
דורי שלום אשמח לעזור לך בהערכת המטבעות ואם תמצה לנכון גם אקנה אותם ממך במידה ואני לא יצליח אפנה אותך לאתר המתאים תודה לצורך העזרה אשמח לקבל פרטים ןאולי גם תמונות תודה וחג שמח
נב אתה לא חייב למכור לי אתה יכול לפנות לאתר יד שניה ולפרסם שם ולחקות לתגובות
תודה
21/10/08 22:49
103צפיות
תודה על התגובה אבל המטבעות כבר נמכרו האם אתה מתעסק גם בבולים?
מעונין
22/10/08 19:40
110צפיות
מצתער לא
מעוניין במטבעות ישנים ושטרות מכל הארצות.
09/10/08 23:35
536צפיות
אפשרי מטבעות משנת 1710 עד 1960.
אני לא אוסף מטבעות זהב. אוסף מטבעות כסף, נחושת ניקל וכו..
יכול לקנות בכמויות, מירושות וחיסולים.
קונה גם מדליות ישראל, אבל במחירים זולים, כי הם לא
כל כך מעניינים אותי.
מעוניין בעיקר במטבעות ארצות הברית, מטבעות האימפריה העותומנית,
מטבעות מיצריים פיאסטרים שנים 1916-1917 , מילימס מצריים,, פרסיים, תימניים,
מטבעות רוסיה לפני שנת 1900 או בסמוך לשנה זו.
מטבעות קנדיים.אוסטרליים, ניו זילנד, בריטיים- קראון גדולים,
מטבעות מנדט הבריטי בארץ ישראל.
שטרות מנדט- אבל לא יקרים (המחיר שלהם יקר).
שטרות ישראל מ-1948 עד 1952 בעיקר.
לא קונה מטבעות ישראל משנת 1960 ומעלה.
תודה רבה. חתימה טובה.
הקפצה
11/10/08 21:24
136צפיות
הק
פ
צ
ה
תשאיר טלפון
12/10/08 07:39
157צפיות
או   מייל   במסר  האישי

בברכת יום נפלא  מוטי
הערכת שטרות כסף ישנים
<< ההודעה הנוכחית
11/10/08 13:42
9783צפיות
הערכת שטרות כסף ישנים
ברשותי כמה שטרות ישנים של 100 לירות + 50 לירות
אשמח לדעת כמה הוא שווה היום למכירה לאספנים?
שנה טובה
ממש כלום
11/10/08 14:00
429צפיות
ובמקרה הכי טוב שקלים בודדים
כדי ששטר כסף ישן יהיה שווה משהו עליו להיות
14/10/08 09:27
1247צפיות
במצב חדש לגמרי. בלי שום כפל או קמט. שטרות ישנים של מדינת ישראל עדיין אינם עתיקים כי בס'ה במקרה הטוב הם יהיו בני 60 שנה . חכה אתם עוד קצת אולי בעוד 40-50 שנה יהיה להם ערך בינתיים יש הרבה כאלה "בשוק". חוק ראשון באיסוף מטבעות הוא  "מינט קונדישן" כלומר חדש לגמרי. מטבע או שטרות שהשתמשו בהם גם אם הם נדירים ערכם יורד.
אבל הכל במצב סבבה יחסית
14/10/08 11:23
348צפיות
השטר של עשר נראה חדש לגמרי, וגם השטר של החמש.
ערכם נמוך- היום ובעוד 100 שנה...
14/10/08 12:46
637צפיות
תזכור שבתקופה בה האינפליה גבוהה, המטבע מאבד את ערכו מהר מאוד. לפני הוצאותם מהמחזור ,ערכם הראלי היה נמוך, והרבה סוחרים רכשו כמויות אדירות של השטרות שלא עברו שימוש. אני לא מדבר על מה שהציבור- שאינו אוסף או סוחר בשטרות- שמר בביית.

התוצאה היום שההצע עולה בהרבה על הביקוש. שטרות משומשים או לא 100% חדשים-פשוט ללא בקוש- פחות מ $1 לכל אד ואפילו פחות.
Flix
פורום אדריכלות

פורום אדריכלות

מתכננים את בית חלומתכם? בואו להתייעץ>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום