לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום גינון
ברוכים הבאים לפורום גינון!

פורום גינון הוא בית בו גרים בכפיפה אחת מקצוענים וחובבים, בעלי גינות, אגרונומים, מומחה לאיקלום, בוטנאים, מעצבי גינות וגננים מקצועיים המעשירים את המשתתפים במידע, צמחים ועצות מאהבה אמיתית לתחום.

הפורום נועד לעזור לחובבי הגינון ולבעלי האצבעות הירוקות, בכל נושא בתחום הגינון כמו צמחיה, עיצוב, תחזוקה, מזיקים, דישון, אומנות רלוונטית ותאורת גן.

לכל הבאים בשערינו, אנא קיראו במאמרי הפורום ובלינקים את השרשורים הרבים, הטאגליינס ואת מילון המונחים.  בעמודים האלו טמונים אוצרות של ממש . 

תקנון הפורום:

אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.

הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.

יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.

אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בכל מקצוע\קהל באשר הוא.

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא ומהות כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהל הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתו למחוק כל הודעה שתכתב אשר תתעלם מהתקנון. 

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גינון

ברוכים הבאים לפורום גינון!

פורום גינון הוא בית בו גרים בכפיפה אחת מקצוענים וחובבים, בעלי גינות, אגרונומים, מומחה לאיקלום, בוטנאים, מעצבי גינות וגננים מקצועיים המעשירים את המשתתפים במידע, צמחים ועצות מאהבה אמיתית לתחום.

הפורום נועד לעזור לחובבי הגינון ולבעלי האצבעות הירוקות, בכל נושא בתחום הגינון כמו צמחיה, עיצוב, תחזוקה, מזיקים, דישון, אומנות רלוונטית ותאורת גן.

לכל הבאים בשערינו, אנא קיראו במאמרי הפורום ובלינקים את השרשורים הרבים, הטאגליינס ואת מילון המונחים.  בעמודים האלו טמונים אוצרות של ממש . 

תקנון הפורום:

אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.

הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.

יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.

אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בכל מקצוע\קהל באשר הוא.

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא ומהות כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהל הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתו למחוק כל הודעה שתכתב אשר תתעלם מהתקנון. 

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
  ברוך\ה הבא\ה לפורום גינון!   לפני העלאת שאלה, אנא קראו את כללי הפורום ועקבו אחריהם.  לצפייה בכללי הפורום, לחצו על כפתור "המשך..."  --------------------------->

1. תמונה, תמונה, ושוב - תמונה -
   לא תמיד אפשר להבין מהתיאור המילולי איך נראה הצמח ומה הבעיה שאתם רואים מול העיניים. לכל שאלה יש לצרף תמונה בגודל סביר של ה"פציינט" (הצמח), שאפשר לראות בה את הפרטים הרלוונטיים לשאלה. 

2.  ציינו מהם תנאי התאורה שבהם נמצא הצמח - 
    קשה מאוד לענות לשאלות בלי להבין אם הצמח נמצא בשמש מלאה, בחצי שמש, או בכלל בצל מלא בתוך הבית. ציינו כמה שעות שמש, או כמה אור, הצמח מקבל ביום.

3. ציינו כמה מים הצמח מקבל -  
    מה תדירות ההשקיות (אחת ליום, אחת לשבוע וכדומה), וכמה מים הוא מקבל בכל השקיה.

4. ציינו האם הצמח שתול בעציץ או באדמה -
    התנאים שיהיו לצמח משתנים מאוד לפי צורת השתילה שלו - ספרו לנו אם הוא שתול באדמה או בעציץ, ואם בעציץ - האם יש לו תחתית?

5. ציינו האם הצמח קיבל או מקבל תוספות דישון - 
    דשנים יכולים לסייע לצמחים, אך עלולים גם להזיק להם. ציינו האם הצמח קיבל או מקבל דישון כלשהו, ואיזה - גרגירי, נוזלי?   באיזה מינון?

6. ציינו את מיקומכם בארץ - 
    מזג האוויר וסוגי הקרקעות שונים מאוד מאיזור לאיזור בארץ. ציינו באיזה איזור בארץ אתם נמצאים (מיקום כללי, גובה וכדומה).

7. ולפני שלוחצים על "שלח" - האם חיפשתם בהיסטוריה של הפורום?
   בהיסטוריה של הפורום יש הרבה מאוד מידע. כמעט כל שאלה כבר נשאלה (ונענתה) בפורום, לרוב יותר מפעם אחת.
                                       נסו לחפש את המידע בהיסטוריה של הפורום, בדרך כלל תקבלו כך את התשובות בדרך הקלה והמהירה ביותר!

ומעבר לכל זה - אנחנו כאן לכל שאלה.    בהצלחה!

המשך >>

קונפידור

מאת: נועהא2
21/10/08 16:53
אשמח אם מישהו יוכל לייעץ לי: יש לי עץ לימון בתוך עציץ גדול במרפסת שאני רוצה לטפל בו בקונפידור עקב כנימות מגן. הבעיה היא שהחתולה לפעמים יושבת בתוך העציץ על האדמה, ואני לא רוצה שתלקק שאריות קונפידור מגופה. מה אפשר להניח על האדמה כדי שלא יהיה מגע ישיר בינה ובין האדמה?
תודה, נועה
קונפידור
<< ההודעה הנוכחית
21/10/2008 | 16:53
19
151
אשמח אם מישהו יוכל לייעץ לי: יש לי עץ לימון בתוך עציץ גדול במרפסת שאני רוצה לטפל בו בקונפידור עקב כנימות מגן. הבעיה היא שהחתולה לפעמים יושבת בתוך העציץ על האדמה, ואני לא רוצה שתלקק שאריות קונפידור מגופה. מה אפשר להניח על האדמה כדי שלא יהיה מגע ישיר בינה ובין האדמה?
תודה, נועה
ליצור משטח של קוצים עם שיפודי עץ או להניח רשת
21/10/2008 | 17:15
1
15
אגב, עד כמה שאני זוכרת, קונפידור לא רעיל לבעלי דם חם
צמח בעציץ אפשר פשוט לנגב את הכנימות מהעלים
22/10/2008 | 14:05
12
עם מטלית טבולה בקצת מים וסבון כלים.( או תמיסת ניקוטין מסיגריות )
אני חיסלתי ככה טריפס מפטל די גדול בגינה .. צריך רק קצת סבלנות.
קונפי
21/10/2008 | 18:03
3
19
א. לא לשפוך את הקונפידור על הקרקע אלא ליצור חור עם מקל כלשהוא ולשם להכניס את החומר, בסה"כ משהו כמו 3-4 סמ"ק.
ב. להניח לאחר מכן חיפוי כלשהו, גזם, ענפים, קש, טוף בגובה של 5 ס"מ, ולא יהיה מגע עם הקרקע
והחתולה תמשיך ליילל באושר
עוד שאלה
22/10/2008 | 12:44
1
15
תודה רבה! יש לי עציץ בקוטר של 55 ס"מ. הכמות הרצויה היא 3-4 מ"ל במזרק? (מ"ל וסמ"ק זו אותה כמות, נכון? פשוט המזרק במ"ל), ועוד שאלה: האם קונפידור הוא הכי ידידותי לסביבה מקוטלי המזיקים? אני פשוט בעקרון די סולדת מכל החמרים הכימיים למינהם שמזיקים לסביבה ולאדם, אבל מצד שני, עץ הלימון במצב די גרוע...
אולי יש לך גם עצות על הגידול שלו? אני יודעת שלגדל עץ בעציץ זה לא אידאלי... אבל בכל זאת. בשנה שעברה (שהיא היתה השנה הראשונה שלו אצל בבית וקניתי עץ צעיר) נתן 30 פירות, אבל הבנתי שזה כנראה מה שהחליש אותו...
מה הטיפול השוטף שהעץ זקוק לו? לדישון אני משתמשת בפרפקט בלנד כל 3 חודשים (5 כפות), ואני משקה אותו פעם-פעמיים בשבוע בדר"כ בהרבה מים (עד שיוצאים מים מפתח הניקוז). אין תחתית לעציץ.
אני גם רוצה לגדל עשבי תבלין כגון פטרוזיליה ובזיליקום אבל מאותה הסיבה שאני סולדת מקוטלי מזיקים אני לא מגדלת... יש עצות להצלחה בגידול שלהם באופן ידידותי לסביבה?
שוב תודה,
נועה
לא ידידותי בכלל
22/10/2008 | 17:11
19
אחרת למה לשמור מהחתול? יש חומרים ידידותיים שאת שמותיהם אני לא זוכר, יש פה כאלה שמכירים
תופעה מוכרת שעצים שיצאו ממשתלה מניבים בכמות גדולה ואח"כ מפסיקים לכמה שנים, בגלל כמויות החומרים שדוחפים להם.
דישונים למיניהם לא מכיר ולא אוהב, אולי אחרים יוכלו לייעץ, ההשקיה נשמעת בסדר
רק לא מבין למה לא לגדל צמחי תבלין, אלו צמחים שכמעט לא נפגעים מלבד חלזונות וזחלים שניתן לאסוף ביד.  לגבי הדברה אורגנית יש פה כמה שמכירים שמות
יש לו שם חיבה לרעל הזה! עלק "קונפי" חמודי
22/10/2008 | 14:52
20
קונפידור והדרים
23/10/2008 | 00:00
9
35
בשנים האחרונות קיים תכשיר אחר ששמו ממש ברח לי מהראש...
זהו חומר בצבע סגול שמורחים על הגזע. החומר הפעיל הוא זהה לזה שבקונפידור אבל החומר לא נקלט בפרי של הדרים! ניתן לאכול פרי 24 שעות לאחר היישום!
וחוץ מזה - גם עוזר לא פחות טוב מקונפידור.
אם תשימו לב בכל משתלה לאחרונה לכל עץ הדרים צעיר או בוגר יש טבעת סגולה בתחתית הגזע.
מרחתי לעצי הדרים שלי לפני כחודשים, מאז לא כנימות ולא עש המנהרות לא מתקרבים לעצים אלה.
חשוב לציין שהחומר לא נקלט בהדרים בלבד ולא נוסה על עצי פרי אחרים (כך לפחות טוענים בחברה)
אולי מוספילן
23/10/2008 | 00:51
8
19
על המוספילן מתוך האתר של אקוגן

נראה לי שכן
23/10/2008 | 07:25
7
11
שמעתי ממספר אנשים שאצלם
23/10/2008 | 08:39
6
15
המוסיפלן לא עבד טוב, לא יודע מה הסיבה
אולי כי לא כולם יודעים ליישם את החומר
23/10/2008 | 12:59
5
19
ראה התווית של המוצר מתוך האתר של אגן מכתשים

גם לי לא ברור איך מיישמים את החומר על עץ גדול, ולמה למשל לא עושים לו חיגור עם זה.

ושים לב שהחומר פעיל או יעיל במשך "שבועות" בלבד, ולא חודשים כמו הקונפידור.

אנא עארף...
אם דוספק אומר שזה טוב, אז זה בטח טוב  
התוצאות של החומר
23/10/2008 | 19:28
4
9
שכתבתי היו רק לפי ההתרשמות שלי ובעצי הדר שלי בלבד.
וראיתי במשתלות שכל עצי הדר הצעירים למכירה וגם אלה ששתולים באופן קבע מרוחים בטבעת סגולה בתחתית העץ. שימו לב לזה בפעם הבאה בביקור במשתלה.
אני גם ממש לא מומחה גדול לחומרי הדברה .
מה שכן, מאז שמרחתי אותו על העצים שלי כל התופעות והנגיסות בעלים הפסיקו. כל הצימוח החדש נקי לחלוטין. וזה היה לפני הרבה יותר מכמה שבועות. אם אני לא טועה בסביבות חודש יולי.
אגב, אם תראו מה החומר הפעיל בו אז תגלו שזה אותו חומר שבקונפידור (אם אני לא טועה...).
לי היה כישלון גדול עם מוספילן
23/10/2008 | 20:35
3
14
על עצים בני כחצי שנה היתה התקפה של ציקדות ירוקות
לפי הנחית מדריכים מרחתי את החומר על כ-4300 עצים
וכשראיתי אחרי כמה ימים שהציקדות לא נעלמות מיהרתי והגמעתי בקונפידור
בהמשך שמעתי על מגדלים שמרחו את המוספילן ולא עקבו אחרי התוצאות
ואכן נגרמו להם נזקים כבדים מפעילות הציקדות

אגב....היום עבדתי במטע המופיע בתמונה
העצים כרגע בני 3 ומדהים לראות את הגודל אליו הגיעו
השנה כבר נוערו בפעם הראשונה..........................
יופי של עצים!
23/10/2008 | 20:42
2
6
ממש נראים גדולים לבני -3.
אגב, החומר מיועד באופן עקרוני להדרים וגם לעצים מעל גיל שנה (אם אני זוכר נכון), לפחות זה מה שכתוב עליו.
בכל מקרה, לי יש גם אותו וגם קונפידקס (קונפידור) שאני משתמש בשניהם בהתאם.
במיוחד שנגמר הפטנט של החברה שמייצרת קונפידור והמחירים ירדו וגם הופיעו מתחרים..
פחחחחחח גדולים לבני שלוש??
23/10/2008 | 21:07
1
7
העצים בתמונה הם בני חצי שנה...התמונה מ-2006
היום הם בני שלוש שנים...............
23/10/2008 | 22:59
זה אומר הכל עד כמה אני מבין בשקדיות...
בהשוואה לעצים שלי (לא שקד) שרובם בני שנתיים-שלוש אלה שבתמונה ממש גדולים
רעילות קונפידור לבעלי דם חם
23/10/2008 | 06:30
2
34
חברת באייר מיבאת לישראל את "קונפידור", וגם את (שכחתי את שמו) חומר נגד מוצצי דם של כלבים וחתולים.
שני החמרים מכילים את אותו חומר פעיל. ההבדל בניהם הוא בחמרי ההמסה וכל מיני זוטות אחרות.
אין סיכוי שהחתולה שלך תרגיש רע מליקוק קונפידור מהעור שלה.
רוני
לא הייתי בונה על זה חומה
23/10/2008 | 07:15
14
מאחר ויש לא מעט הרעלות של חתולים מחומרים המיועדים לכלבים, של כלבים וחתולים מחומרים המיועדים לבקר ולצאן, ובחלק מהמקרים החומר הפעיל הוא כמעט או אותו חומר אבל הריכוזים והממסים שונים, לא הייתי שמח לתת לחתולה לרבוץ על חומר שההתוויה שלו היא הדברת מזיקים על צמחים
יש אפילו סיכוי להרעלה קטלנית.
החומר הנשא לא תמיד פחות רעיל מהחומר הפעיל...
23/10/2008 | 07:24
19
הודעות אחרונות
15:25 | 02.09.15 ilay75
15:15 | 02.09.15 אורחים בפורום
14:37 | 02.09.15 purple haZe בת
14:14 | 02.09.15 rachelk12
08:39 | 02.09.15 אורחים בפורום
16:53 | 01.09.15 אורחים בפורום
18:43 | 31.08.15 שמוליק שמואלי
15:48 | 31.08.15 עמית85א
10:40 | 31.08.15 אורחים בפורום