לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום גינון
ברוכים הבאים לפורום גינון!

פורום גינון הוא בית בו גרים בכפיפה אחת מקצוענים וחובבים, בעלי גינות, אגרונומים, מומחה לאיקלום, בוטנאים, מעצבי גינות וגננים מקצועיים המעשירים את המשתתפים במידע, צמחים ועצות מאהבה אמיתית לתחום.

הפורום נועד לעזור לחובבי הגינון ולבעלי האצבעות הירוקות, בכל נושא בתחום הגינון כמו צמחיה, עיצוב, תחזוקה, מזיקים, דישון, אומנות רלוונטית ותאורת גן.

לכל הבאים בשערינו, אנא קיראו במאמרי הפורום ובלינקים את השרשורים הרבים, הטאגליינס ואת מילון המונחים.  בעמודים האלו טמונים אוצרות של ממש . 

תקנון הפורום:

אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.

הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.

יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.

אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בכל מקצוע\קהל באשר הוא.

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא ומהות כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהל הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתו למחוק כל הודעה שתכתב אשר תתעלם מהתקנון. 

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גינון

ברוכים הבאים לפורום גינון!

פורום גינון הוא בית בו גרים בכפיפה אחת מקצוענים וחובבים, בעלי גינות, אגרונומים, מומחה לאיקלום, בוטנאים, מעצבי גינות וגננים מקצועיים המעשירים את המשתתפים במידע, צמחים ועצות מאהבה אמיתית לתחום.

הפורום נועד לעזור לחובבי הגינון ולבעלי האצבעות הירוקות, בכל נושא בתחום הגינון כמו צמחיה, עיצוב, תחזוקה, מזיקים, דישון, אומנות רלוונטית ותאורת גן.

לכל הבאים בשערינו, אנא קיראו במאמרי הפורום ובלינקים את השרשורים הרבים, הטאגליינס ואת מילון המונחים.  בעמודים האלו טמונים אוצרות של ממש . 

תקנון הפורום:

אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.

הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.

יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.

אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בכל מקצוע\קהל באשר הוא.

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא ומהות כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהל הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתו למחוק כל הודעה שתכתב אשר תתעלם מהתקנון. 

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
  ברוך\ה הבא\ה לפורום גינון!   לפני העלאת שאלה, אנא קראו את כללי הפורום ועקבו אחריהם.  לצפייה בכללי הפורום, לחצו על כפתור "המשך..."  --------------------------->

1. תמונה, תמונה, ושוב - תמונה -
   לא תמיד אפשר להבין מהתיאור המילולי איך נראה הצמח ומה הבעיה שאתם רואים מול העיניים. לכל שאלה יש לצרף תמונה בגודל סביר של ה"פציינט" (הצמח), שאפשר לראות בה את הפרטים הרלוונטיים לשאלה. 

2.  ציינו מהם תנאי התאורה שבהם נמצא הצמח - 
    קשה מאוד לענות לשאלות בלי להבין אם הצמח נמצא בשמש מלאה, בחצי שמש, או בכלל בצל מלא בתוך הבית. ציינו כמה שעות שמש, או כמה אור, הצמח מקבל ביום.

3. ציינו כמה מים הצמח מקבל -  
    מה תדירות ההשקיות (אחת ליום, אחת לשבוע וכדומה), וכמה מים הוא מקבל בכל השקיה.

4. ציינו האם הצמח שתול בעציץ או באדמה -
    התנאים שיהיו לצמח משתנים מאוד לפי צורת השתילה שלו - ספרו לנו אם הוא שתול באדמה או בעציץ, ואם בעציץ - האם יש לו תחתית?

5. ציינו האם הצמח קיבל או מקבל תוספות דישון - 
    דשנים יכולים לסייע לצמחים, אך עלולים גם להזיק להם. ציינו האם הצמח קיבל או מקבל דישון כלשהו, ואיזה - גרגירי, נוזלי?   באיזה מינון?

6. ציינו את מיקומכם בארץ - 
    מזג האוויר וסוגי הקרקעות שונים מאוד מאיזור לאיזור בארץ. ציינו באיזה איזור בארץ אתם נמצאים (מיקום כללי, גובה וכדומה).

7. ולפני שלוחצים על "שלח" - האם חיפשתם בהיסטוריה של הפורום?
   בהיסטוריה של הפורום יש הרבה מאוד מידע. כמעט כל שאלה כבר נשאלה (ונענתה) בפורום, לרוב יותר מפעם אחת.
                                       נסו לחפש את המידע בהיסטוריה של הפורום, בדרך כלל תקבלו כך את התשובות בדרך הקלה והמהירה ביותר!

ומעבר לכל זה - אנחנו כאן לכל שאלה.    בהצלחה!

המשך >>

יש לי עץ תאנה

מאת: yaya133
25/08/08 22:51
בחצר כבר שנתיים וחצי.
הןא מקבל מים באופן סדיר פעם בשבוע צלחת מלאה
ובכל זאת הוא לא מראה צמיחה.
בישוב שלנו יש הרבה מאוד עצי תאנה ככה שאין בעיה
עם העץ הזה באדמה הזאת. האם מישהו יכול להמליץ
מה לעשות?
יש לי עץ תאנה
<< ההודעה הנוכחית
25/08/2008 | 22:51
29
619
בחצר כבר שנתיים וחצי.
הןא מקבל מים באופן סדיר פעם בשבוע צלחת מלאה
ובכל זאת הוא לא מראה צמיחה.
בישוב שלנו יש הרבה מאוד עצי תאנה ככה שאין בעיה
עם העץ הזה באדמה הזאת. האם מישהו יכול להמליץ
מה לעשות?
מה מצב השמש?
25/08/2008 | 23:04
2
112
כמה דשן / זבל / קומפוסט?
האם הבית הוא חדש?
תשובות:
25/08/2008 | 23:51
1
99
הוא עומד בשמש מלאה.
אני לא נותן דשן באופן סדיר, פעם בשנה קומפוסט.
הבית בן 14 שנים.
תן חפירה קטנה
27/08/2008 | 17:59
107
ובדוק אין פסולת בנין (= בלוקים שבורים, מרצפות וכו') בעומק של חצי מטר.
לדעתי חבל לבזבז זמן על עץ שממאן להתפתח
25/08/2008 | 23:24
3
84
שנתיים וחצי זה הרבה זמן, ויהיו הסיבות שעכבו את התפתחות העץ אשר יהיו, אני הייתי מקבל החלטה ופשוט מחליף אותו
אני הייתי נותנת צ'נס.. לי יש עץ תאנה שגדל
26/08/2008 | 07:44
1
108
בעציץ וכבר ממש היה במצב של  מוות קליני. בכל זאת תקעתי את המקל באדמה והוא התחיל להתפתח מהצדדים מחדש.
עדין אין פירות אבל הוא מוציא עלים יפים. ואצלי גם אין עליו מספיק שמש, כך שמן הסתם גם לא יהיו פירות בכמות. בכול זאת נראה לי שאתה לא נותן מספיק מים. תאנה אוהבת מים וצלחת פעם בשבוע נראית לי לא מספיקה!
גם לי יש תאנה
26/08/2008 | 08:34
95
וייחרתי אתה בעצמי לפני קצת יותר מ-4 שנים (כתבתי על כך בעבר)
אני משקה אותה אחת לשבועיים 25-30 ליטר מים (שזה לדעת המומחים פה שווה לאפס), קרוב ככל שניתן לגזע (בלי צלחת) כדי שתלמד להעמיק שורשים..
העץ כבר מניב כמות נאה של פרי שמספיקה לנו, לציפורים ולילדי השכנים גם יחד, כך שאני מאוד שבע רצון
עד כאן על העץ שלי

באשר לעץ של פותח האשכול, הוא כמובן סוברני להחליט כיצד לנהוג עם העץ הזה שממאן להתפתח
אני ששבעתי מרורים מכל מיני עצים שנתקעו אצלי בעבר, מעדיף כיום להפרד מעץ כזה, מאשר לבזבז עוד ועוד עונות בתקווה שיקרה מה שקורה לא פעם, והעץ אכן מתאושש..

אצלי עץ צעיר כמעט לא גדל שנתיים, והשנה פרץ
26/08/2008 | 13:31
67
בזמן שעץ תאנה מזן אחר ובמיקום מואר יותר גדל לאורך כל הזמן הזה, עץ זה המתין במשך כשנתיים בערך בגודלו המקורי, והשנה כמעט והגיע לגודלו של העץ השני.
לכאורה לא היה כל שינוי בתנאי הגידול שלו - כנראה שלקח לו זמן להתבסס, או...

כמובן, מי שממהר, יכול לשתול עץ נוסף בסמוך - ולהשאיר את זה שמתפתח יותר טוב.
(או להשאיר את שניהם מסורגים אחד בשני)
גם לי עץ תאנה
26/08/2008 | 08:44
12
66
לפני שנתיים שתלתי.
עדיין אים פרי וכמעט אין עלים.
רבקה אמרה שאולי מפני שהוא צעיר.

מוזר לי נושא ההשקייה המרובה.
האם 7 המינים בהם התברכה ארצנו, הם דווקא אלו שאינם מצריכים השקייה?
ס ב ל נ ו ת !!! תאנה =פיקוס אין מצב שלא יצמח
26/08/2008 | 09:23
11
98
כל הצמחים שהתברכה בהם ארץ ישראל הם גידולי בעל (ללא השקיה)
זהו בדיוק מה ששכן אמר לי
26/08/2008 | 10:18
10
70
שעצי תאנה הם גידול שמצד אחד צריך הרבה מים אולם מצד שני הוא עץ שגדל בטבע
ולכן אסור לטפל בו באופן סדיר...כמו בטבע שם יש שנים טובות יותר ופחות.
השאלה אם הוא צודק?
צודק אחרי שהעץ מתבסס.
26/08/2008 | 10:27
9
64
בטבע התאנה גדלה איכן שיש כיסי מים גדולים ומשם היא לוקח מים בימים החמים. בגינה שלך כנראה שזה לא קיים לכן עד שהיא תגיע לעומק שם יש מים עומדים גם בקיץ יש להשקותה.
נקודה צודקת. עצי תאנה גדלים בטבע לרוב ליד
27/08/2008 | 01:07
8
90
מעיינות מים. ורק החזקים והמושקים (גם אם לא על ידי מגדל) שורדים ומתפתחים. לא ראיתי תאנה במדבר..
בבקשה
27/08/2008 | 09:30
1
55
תאנה באימאימא של המדבר

בדיונות של אשקלון אשדוד זיקים יש מאות עצי תאנה שמניבים פירות נהדרים .ללא שום השקיה או טיפול. גם גפנים.

אישית מכיר כמה עצי תאנה כ35 שנים
תסתכל איפה התאנה גדלה, בערוץ נחל.
27/08/2008 | 11:40
65
גם בערוץ נחל יבש יש מצבורי מים בעומק האדמה.
נקודה לא צודקת, וגם את לא
27/08/2008 | 10:12
5
62
תאנה כמו שנכתב מעלי זה גידול בעל שמסתגל די בקלות לתנאי יובש.
אני משקה את העץ שלי, כי הוא צעיר וכדי שילמד לחפש מעט לחות בעומק קרקע, ולא כי אני מצפה ממנו למצוא בכוחות עצמו מאגר מים, שלא ידעתי על דבר קיומו..

פלח.
27/08/2008 | 11:38
4
42
תאנה (או פיקוס התאנה בשמה המדעי- Ficus carica) היא עץ ממשפחת התותיים. העץ גדל בר ליד מעיינות, לאורך בקעת הירדן ובקעת ים המלח. היא גדלה בר בארץ בצמוד למקורות מים כגון בארות או נחלים.
התאנה צריכה לקבל כמות מים שנתית של כ500 מ"מ לפחות.

בחולות היא גדלה מעל אקוויפרים. בדיוק כמו שהשקמה שאני צילמתי לפני מספר חודשים גדלה בלב הדיונות.
תאנים שנשתלות על ידי האדם צריכות השקיה מרובה בשנים הראשונות עד שהן יתבססו לגמרי ויוכלו להכיל מספיק עתודות מים על מנת לשרוד את הקיץ החם.
תאנה ביתית שלא ישקו אותה בכלל עם דגש על בכלל תראה רע, תהיה קטנה יותר ותביא פחות פירות.
לתאנים יש שורשים ארוכים במיוחד בדיוק כמו לפיקוס בנימין ולכן אם השכן שלך משקה את הגינה יש סיכוי טוב שהתאנה שלך שותה לו את המים.
כמו כן עצים ימצאו כל פרצה בביוב, אגן ניקוז, שלולית עומדת וכן מצבורי מים מתחת לכבישים ומדרכות(תתפלאו לדעת כמה מים נצברים במקומות כאלו בגלל קשיי אידוי ואוורור ובגלל סוג הקרקע המקומית)

לפיכך, אל תגיד שתאנה מסתגלת בקלות לתנאי יובש כי היא לא
דבר שני אתה משקה את העץ שלך הרבה יותר מאשר 500 מ"מ מים בשנה כי באיזור מגוריך רק הגשמים בחורף מגיעים בערך לכמות כזו.
ושלישית תהיה בטוח שיש לך מאגר מים שלא ידעת על קיומו במיוחד אם אתה גר באחד מאיזורי ההרים שם האדמה קשה והמים מגיעים לשכבת סלע בה הם נעצרים
אז איך את מסבירה את זה
27/08/2008 | 11:47
3
48
שלא פעם אני רואה את עובדי הקבלן שמעסיקה עיריית כרמיאל, שותלים תאנה, מניחים לצידה טפטפת שהיום היא שם ולמחרת במקום לגמרי אחר... ועוזבים אותה לנפשה?
האמיני לי שבמרבית המקרים העצים האלה גדלים בכוחות עצמם, גם אם מצפה להם תקופת יובש לא קלה עד בוא הגשמים

פלח תפסיק להתווכח.
27/08/2008 | 11:52
46
התאנה צריכה מים נקודה.
לא משנה מי שתל איפה שתל איך שתל. תאנה צריכה מים.
תקופת יובש היא תקופת יובש, חוסר השקיה מוחלט הוא דבר שונה לגמרי.
בעיריית כרמיאל מניחים טפטפת ליד העץ ועוד מאתיים בכל השדרה. העץ יכול לקבל מים גם ממים שנוזלים מטפטפת אחרת.
ובמקרה אני מכירה את כרמיאל די טוב ויודעת שהם משקים טוב מאד את העצים והצמחים שלהם.
והרבה פעמים משקים גם את הכביש והמדרכה ואת הגשר...
תאנה אכן עץ "מסתדר"
27/08/2008 | 20:14
1
56

ואם העצים מצליחים לגדול על סלעים - לא רואה את המעיין בעין ...

מה שכן, בשנה שנתיים הראשונות להתבססות העץ - יש צורך בשנה גשומה, לצורך הצלחה.

בשנים הראשונות הצמח יפתח מערכת שורשים שתדע להגיע עד למי תהום.

יויו - באזור אשקלון - אמנם על חולות, אבל העצים שרידים לכפרים שהיו באזור -

הכפרים האלה התבססו על חקלאות שנקראת "מוואסי" - שאספר לך או שתמצא מקורות לבד (כמו עץ תאנה טוב )

בקיצור - העץ אמנם זקוק למים, אבל לא צריך להגזים וגם לא צריך להשקות יותר מדי בקיץ.

אם משקים לא נוהגים (ליהנות מהפרי עסיסי ומתוק .... אלא רק מתנפץ אלי כלום ....)

הכל נכון
27/08/2008 | 23:48
24
הכל נכון
חוץ מזה ששמשון היה שם הרבה לפני הכפריים האלה מהמואסי

הנה עובדה, אפילו יש לי עדות ניצחת לכך   

אייר: גוסטב דורה (שלא תהיה לי בעיה עם הקרדיטים )

האם זה בית חדש? אולי הקבלן השאיר "מתנות"
26/08/2008 | 11:02
8
40
בקרקע והעץ שתול בדיוק מעל "מתנה" שכזו שחוסמת את השורשים.דרך אגב, אני לא משקה את התאנה בכלל והוא גדל כמו מטורף וחי מהמים שאני משקה בסביבה.
אם הוא הישאיר "מתנות" הקבלן
26/08/2008 | 12:09
7
31
אז זה לא משהו שאני יודע עליו מכיוו שיש יותר ממטר אדמה מתחת לאן שהגעתי בזמן השתילה.
באיזה גובה העץ כיום???
26/08/2008 | 13:42
6
28
בערך??  לא בדיוק אסטרונומי
אולי אנחנו סתם טוחנים מים!!!!!!!!
בערך 1.6-1.8 מטר
26/08/2008 | 15:53
5
32
התאנה שלך בסיידר גמור זה גודל נורמלי
26/08/2008 | 17:04
1
39
גם אצלי תאנה באותו גיל בערך. ואותו גודל בערך.
אצל השכן שלי שאני ייחרתי בשבילו התאנה .באותו מחזור עם שלי.

כמעט כפול בגודל.............נבלה חחחחחחחחחחחחח
תאנה צמח מהחזקים ביותר. אם הקרקע אינה מזוהמת
26/08/2008 | 17:12
48
או שכבת נזז
חומרי בניה
אז אל דאגה
אל תחליף בעוד חודש אפשר לדשן
להפוך את הקרקע מסביב לפזר קומפוסט או הומוס
כדי לספק מיקרואורגניזמים
לבדוק שאין סביב הגזע נמלים או מכילות של טרמיטים
סבלנות ושזה יתחיל לא תוכל לעצור את הגדילה.
אתה עושה כזה עניין מתאנה בגובה 1.8 מטר?
26/08/2008 | 18:42
2
42
מהתאור שלך בפתיחת האשכול עלה שבתאנה שבכלל לא התפתחה עסקינן, ומכאן התגובה שלי..
מעניין איזה שפנים נוספים אתה מחזיק בשרוול (כמו כמות הפרי בארגזים שהיא מניבה), קודם שמישהו ימליץ לך לייבש אותה עם ראונד-אפ...
אני חושש שלא הבנת אותי ידידי
26/08/2008 | 23:30
1
43
קניתי אותו מהמשתלה בערך בגובה הזה.
בכל אופן הרבה תודה על העצות המענינות והעידוד
אני מניח שאתן לו עוד קצת צאנס.
או קיי הבנתי, שיהיה בהצלחה
26/08/2008 | 23:55
34
הודעות אחרונות
14:40 | 30.08.15 PPHBH
09:18 | 30.08.15 אורחים בפורום
21:20 | 29.08.15 Pepin1
15:29 | 29.08.15 גינת עדן
14:16 | 29.08.15 u r i el
15:27 | 28.08.15 shahar07 האחד
13:31 | 28.08.15 pinila
11:54 | 28.08.15 אלי חדש
08:17 | 28.08.15 מאדמאן
17:50 | 27.08.15 הקיזומ
Flix וידאו
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום