לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום מזג-האוויר. הפורום משמש כבית חם לכל חובבי מזג-אוויר ותופעות אקלימיות. הפורום מיועד לכולם - לחובבי המטאורולוגיה, לאנשי המקצוע בתחום ולכל אחד המעונין לקבל מידע על מזג האוויר בישראל ובעולם. בפורום תמצאו תחזיות, ניתוחי מפות, שיחות על תופעות מ"א ותופעות אקלימיות, ולמעשה כל דבר שקשור בצורה ישירה או עקיפה לתחום מזג האוויר. 

כל הארה, הערה, בקשה, הצעה מכל סוג - אפשר תמיד לשלוח אלי במסר.

גלישה נעימה ופורה!

ניב וגל :)

תחזית מזג האוויר בישראל החזוי לשבוע הקרוב

מאת: בועז ד
18/12/09 07:56
לחברים בוקר טוב:
כותרת:גשם מידי פעם מצפון הארץ ועד צפון הנגב בחרמון שלג קל

היום לא צפוי שינוי ניכר בטמפרטורות,יהיה מעונן חלקית עד מעונן.גשמים מידי פעם ירדו מצפון הארץ ועד צפון הנגב,קיים חשש
מהצפות במקומות הנמוכים ומשטפונות בנחלים ובוואדיות.הציבור ניקרא להימנע מלהגיע לאזורים אילו.ינשבו רוחות דרום מערביות מתונות עד ערות והים התיכון רוגש.גובה גלים 250-400 ס"מ טמפרטורת הים 20 מעלות.בשעות אחר הצהריים והערב יחלשו ויתמעטו הגשמים בהדרגה.הטמפרטורות החזויות ליממה הקרובה:בירושלים 13-8,צפת 12-7,טבריה 18-10,חיפה 16-10,ת"א 16-10,אריאל 14-9,ב"ש 16-10 ואילת 23-13 מעלות.

מחר יעשה מעונן חלקית,בצפון יוסיפו לרדת גשמים מקומיים קלים עד שעות הצהריים.ינשבו רוחות דרום מערביות מתונות והים התיכון יוסיף להיות גבה גלי עד רוגש.

ביום א תחול התחממות נוספת וירידה בלחות,יעשה חם ויבש מהרגיל לעונה.ינשבו רוחות דרום מזרחיות מתונות והים התיכון יהיה גלי.יהיה מעונן חלקית עד בהיר בעננות גבוהה.

ביום ב צפויה עלייה נוספת בטמפרטורות וירידה בלחות.יהיה חם מהרגיל לעונה במידה ניכרת ויבש.ינשבו רוחות דרום מערביות קלות עד מתונות והים התיכון יהיה גלי.יוסיף להיות מעונן חלקית בעננות גבוהה.

ביום ג תחול ירידה ניכרת בטמפרטורות ועלייה בלחות,יהיה מעונן חלקית עד מעונן בעננות משתנה.במהלך היום יתכנו טיפטופים עד גשמים מקומיים קלים בצפון הארץ ובמרכזה.ינשבו רוחות צפון מערביות קלות עד מתונות והים התיכון יהיה גלי.

ביום ד נושפע מרכס מעל אזורינו,תחול עלייה קלה בטמפרטורות וירידה בלחות.יעשה נאה.ינשבו רוחות משתנות קלות והים התיכון יהיה נוח עד גלי.

ביום ה תחול התחממות נוספת ויעשה חם ויבש מהרגיל לעונה.יעשה מעונן חלקית בעננות גבוהה.ינשבו רוחות צפון מזרחיות קלות עד מתונות והים התיכון יהיה גלי.

בועז

תגיות:
תחזית מזג האוויר בישראל החזוי לשבוע הקרוב
<< ההודעה הנוכחית
18/12/09 07:56
238צפיות
לחברים בוקר טוב:
כותרת:גשם מידי פעם מצפון הארץ ועד צפון הנגב בחרמון שלג קל

היום לא צפוי שינוי ניכר בטמפרטורות,יהיה מעונן חלקית עד מעונן.גשמים מידי פעם ירדו מצפון הארץ ועד צפון הנגב,קיים חשש
מהצפות במקומות הנמוכים ומשטפונות בנחלים ובוואדיות.הציבור ניקרא להימנע מלהגיע לאזורים אילו.ינשבו רוחות דרום מערביות מתונות עד ערות והים התיכון רוגש.גובה גלים 250-400 ס"מ טמפרטורת הים 20 מעלות.בשעות אחר הצהריים והערב יחלשו ויתמעטו הגשמים בהדרגה.הטמפרטורות החזויות ליממה הקרובה:בירושלים 13-8,צפת 12-7,טבריה 18-10,חיפה 16-10,ת"א 16-10,אריאל 14-9,ב"ש 16-10 ואילת 23-13 מעלות.

מחר יעשה מעונן חלקית,בצפון יוסיפו לרדת גשמים מקומיים קלים עד שעות הצהריים.ינשבו רוחות דרום מערביות מתונות והים התיכון יוסיף להיות גבה גלי עד רוגש.

ביום א תחול התחממות נוספת וירידה בלחות,יעשה חם ויבש מהרגיל לעונה.ינשבו רוחות דרום מזרחיות מתונות והים התיכון יהיה גלי.יהיה מעונן חלקית עד בהיר בעננות גבוהה.

ביום ב צפויה עלייה נוספת בטמפרטורות וירידה בלחות.יהיה חם מהרגיל לעונה במידה ניכרת ויבש.ינשבו רוחות דרום מערביות קלות עד מתונות והים התיכון יהיה גלי.יוסיף להיות מעונן חלקית בעננות גבוהה.

ביום ג תחול ירידה ניכרת בטמפרטורות ועלייה בלחות,יהיה מעונן חלקית עד מעונן בעננות משתנה.במהלך היום יתכנו טיפטופים עד גשמים מקומיים קלים בצפון הארץ ובמרכזה.ינשבו רוחות צפון מערביות קלות עד מתונות והים התיכון יהיה גלי.

ביום ד נושפע מרכס מעל אזורינו,תחול עלייה קלה בטמפרטורות וירידה בלחות.יעשה נאה.ינשבו רוחות משתנות קלות והים התיכון יהיה נוח עד גלי.

ביום ה תחול התחממות נוספת ויעשה חם ויבש מהרגיל לעונה.יעשה מעונן חלקית בעננות גבוהה.ינשבו רוחות צפון מזרחיות קלות עד מתונות והים התיכון יהיה גלי.

בועז
º
בקיצור שבוע אביבי לפנינו, תודה בועז
18/12/09 08:28
2צפיות
יש סיכוי לא רע למערכת גשם קצרצרה בשלישי
18/12/09 10:38
3צפיות
º
18/12/09 09:18
בועז,עדכון הצהרים נותן שלג בהרים
18/12/09 12:36
4צפיות
בהתאם לצפי שלך בתחזית השנתית
º
שלג בעוד 288 שעות מאוד אמין
18/12/09 15:02
2צפיות
º
18/12/09 15:06
1צפיות
הקטע הוא לא הטווח שלא אמין
18/12/09 15:55
8צפיות
העניין הוא שזה מתנגש עם הצפי של בועז לשלג באותו התאריך
º
נו ו..? לפני שנייה היה שם שרב
18/12/09 16:00
2צפיות
נו... אפקט החממה
18/12/09 16:20
6צפיות
חמוד
18/12/09 17:06
15צפיות
חמוד
מערכת בתצורה כזו היא מרשם לכמויות משקעים נכבדות עקב זרימות מערביות ארוכות וממושכות. מבחינת טמפרטורות שלג - זו של 27/12/2006 הייתה יותר טובה.
אבל - כפי שכבר הוזכר כאן הרבה - בטווח זמן שכזה...
במערכת של27/12/2006 השלג הגיע לקצרין ונערם
18/12/09 17:09
8צפיות
מעט
עבר רק עדכון אחד...
18/12/09 20:00
15צפיות
עבר רק עדכון אחד...
והכל השתנה משמעותית.
הצגתי את המפה הקודמת רק בתור דוגמא ל"מפה יפה שהיינו רוצים לקבל".
..בעוד עדכון אחד (או יותר) זה כנראה יחזור..
18/12/09 20:05
5צפיות
בס"ה התחילה הנדנדה ע"ש גפ"ס.
אבל אמרו פעם (בועז) שיש התחממות גלובלית
18/12/09 18:49
4צפיות
זה בוטל?
לא בוטל
18/12/09 21:31
4צפיות
עוד יהיה הרבה פעמים של מזג אויר קיצוני
ההתחממות היא רק חלק מהבעיה

חבל שאתה רק נתפס לאירועים מקומיים

כן ההתחממות קיימת.
יש עלייה של פחמן דו חמצני
וגזי חממה נוספים. שלא עוזרים לנו.
סתם שטויות
18/12/09 22:35
3צפיות
אני לא נתפס לכלום, נהפוכו, אני נגד אלו שנתפסים למפות הזויות של שבועיים מראש ומכריזים על כך "התחממות גלובלית".

לאף אחד אין ספק שיש התחממות, השאלה היא ממה זה נובע, מהאדם? אולי. מהטבע? כמעט בטוח, כי זה כבר קרה בעבר והעולם היה חם יותר בעבר גם בלי גזי חממה.

צריך להלחם בזיהום אוויר, לא בגזי חממה ולוקשים כמו התחממות גלובלית כמו שאל גור עושה בשקרים ומיניפולציות, שכל טיפשי העולם קונים זאת.
גם אני יכול לזרוק תאריך
18/12/09 17:10
5צפיות
ומאוד הגיוני שבטווח שבין 240 ל-384 שעות במהלך 26 העדכונים בהם התאריך שבחרתי ינוע בטווח הזה, תהיה הרבה יותר ממערכת בומבסטית אחת שלפעמים תיפול קצת אחרי התאריך לפעמים קצת לפני ויתכן שלפעמים תיפול.. בדיוק בתאריך. כי מה לעשות שהטווח הרחוק מפציץ כל כמה עדכונים? בקיצור גם ה"התנגשות" הזו בטווח הרחוק שאתה מתאר וגם תחזיות אתרי החו"ל הרונניניות פועלים על אותו עיקרון- אם תכסה את העיניים ותירה 26 חיצים למטרה- סביר להניח שחץ אחד לפחות יפגע במטרה.
מה ?
18/12/09 20:33
5צפיות
עוד פעם חם מהרגיל ?
בואנה המדינה הזאת מתדרדרת מיום ליום !!!
זה בלתי הגיוני בעליל שבמחצית השניה של דצמבר יהיה חם מהרגיל !!!
ואני יכול להגיד בשיא הוודאות, שזוועות מסוג זה החלו רק מהחורף שעבר, שהרי בשנים עברו,
בדצמבר היה פשוט קר !!! וזהו !!!
תראו לאן המדינה הזאת מתדרדרת ???!!! כבר לא יודעים פה אפילו מתי מתחיל ומתי נגמר החורף !!!
ואני שואל, אתם בטוחים שאלוהים הבטיח לעם הזה את הארץ הזאת ???!!!
מזג אויר חמים בדצמבר היה גם בשנות ה 70
18/12/09 20:41
6צפיות
וגם לפני ואחרי ועכשיו ויהיה גם עוד 100 שנה
º
ואני שואל, מה אתה רוצה?
18/12/09 20:43
2צפיות
º
????
18/12/09 20:54
1צפיות
מז"א חם מהרגיל בדצמבר , היה , יש ויהיה !
18/12/09 23:23
10צפיות
הרבה דצמברים יבשים וחמים מהרגיל היו בארץ ...
לא חסר דוגמאות ...
ממש לא כך. בינתיים החודש בסימן חם מאוד ביחס
19/12/09 06:35
10צפיות
לממוצע ,שאולי אולי אתה יודע,מבוסס על נתונים משנים קודמות.
מה הטמפרטורה הממוצעת לחודש דצמבר?
19/12/09 08:18
11צפיות
ומה הממוצע לחודש זה שעדיין לא הסתיים?
תן מספרים כדי שתהיה איזו התרשמות כללית.
גם אם במקרה החודש הזה חם מהממוצע, זה ממש לא נכון לקחת חודש אחד ולטעון שהטמפרטורות שנמדדו בחודש זה הם כתוצאה מ"התחממות גלובלית".
אגב: גם אם יש התחממות גלובלית (וכנראה שיש), לא ברור למה אתם (אתה ובמיוחד בועז) מציגים את זה בפורום שהחברים בו לא ממש רוצים לשמוע על הנושא (אפילו שזה קשור למזג האויר) וזה רק גורם להתלהטות רוחות ולהתקפות אישיות.
ולדעתך,זהו החודש היחיד שהיה חם מהרגיל?
19/12/09 10:07
11צפיות
תעשה קצת סדר בראש,וגש לבדוק כמה שנים בעשור האחרון היו חמות מהרגיל,וכמה משנת 2000 שברו שיאי חום. מבטיח לך לגלות הפתעות.
לגבי דצמבר הנכחי-בסוף החודש אקדיש לך את סיכום השמ"ט. אני מניח שלפחות אותם אנשי הפורום לא יציגו כשקרנים או כבעלי אינטרס.
לגבי הסעיף האחרון-התחממות גלובאלית היא נושא מרכזי בתחום,וגם אם "לא ממש רוצים לשמוע על הנושא" כהגדרתך,טמינת ראש בחול היא לא האלטרנטיבה המועדפת .
לא ממש הבנת אותי.
19/12/09 15:10
6צפיות
קודם כל: נושא שגורם להתלהטות ייצרים פעם אחר פעם במיוחד בגלל מי שמציג אותם, ממש לא גורם להבנה יותר טובה או יותר נכונה של חברי הפורום - לא רק שלא מוסיף אלא גורע.  אנשים פשוט מגיבים "אנטי" וזה בוודאי לא מקדם שום דבר. מי שלא מצליח להשפיע  בפורום - שינסה באתר הפרטי שלו ( אם יש לו).
היות שמידי פעם אתה או בועז מעלים טענה ספציפית לגבי חודש מסויים, זה מעלה חשד שאתם לא ממש מבינים שמדובר בעניין שנמצא במעקב שנים רבות ולמעשה חודש מסוים או שנה מסוימת, היא ממש לא העיניין המרכזי שמצדיק לכתוב עליו.
יכול להיות שההתחממות הגלובלית הוא אחד הנושאים המרכזיים בעולם ואולי החשוב שבהם, אבל, בוודאי שלא נושא מרכזי בפורום שאת רוב החברים בו מעניין יותר מה יקרה בשבוע הבא או בעוד שבועיים.
אגב: אתה ובועז מעלים את הנושא לעיתים קרובות ולא שמעתי מאף אחד ממכם מה הוא עשה באופן אישי בנושא אנרגיה ירוקה או פליטת גזי חממה. מה? מישהו ממכם הפסיק לנסוע ברכב מזהם או צורך פחות חשמל??

לגבי מה שאני עשיתי בעניין
19/12/09 15:30
4צפיות
הבאתי את הבעיה למודעות של אנשים ,למרות נסיונות השתקת הפיות פה.
לגבי הנושא באתר הפרטי-גם באתר שלי וגם בשל בועז יש הודעה בדף הבית
בקיצור,במקום שגם אתה תהיה אנטי כדי לרצות את דעתם של מנהלי הפורום,אולי תתמוך בי במקום לנסות להשתיק?
אני ממש לא אנטי.
19/12/09 15:45
3צפיות
אני פשוט לא מתלהב מההתקפות האישיות, בין היתר, בעקבות העלאת הנושא.
אגב: אני לא צריך ולא מרצה את דעתו של אף אחד.
אז יש הסכמה בינינו. דרך אגב,בנוסף להעלאת
19/12/09 18:22
3צפיות
המודעות לגולשים,מדי שנה אני גם תורם תרומה כספית לגוף ירוק,כך שלהאשים אותי בחוסר עשייה זה לא במקום.
להיפך,אתם אמורים לעזור לי להסביר את הבעיה ולא לעזור למי שדואגים לסתום פיות ולהמשיך את מדיניות חוסר העשייה.
נו באמת
19/12/09 16:48
6צפיות
קודם כל, לא כל מי שלא תומך בך זה סנעיר או אחד שכותב כדי לרצות את המנהלים. לדעתי, מרבית אנשי הפורום מכירים במגמת ההתחממות הגלובלית וחלקם אף מקבל את התיאוריה הגורסת כי ההתחממות נובעת בעיקרה ממקור אנתרופוגני (למרות שהנושא הזה עדיין נמצא תחת מחלוקת בקרב הקהילה המדעית).

הדבר שרבים מחברי הפורום מתנערים ממנו לדעתי (וזה מה שגורם לאנטוגניזם) הם ההודעות המגוכחות של בועז בהן מופיעה מפה ל460 שעות עם איזותרמת ה15 מ"צ באזור לבנון כהוכחה להתחממות הגלובלית. גם חודש (ואפילו רצף חודשים) חמים מהרגיל בישראל לא יכולים להוות הוכחה להתחממות הגלובלית.

לדעתי, כדי שממצא כלשהו יהווה ראיה ל"התחממות הגלובלית" הוא צריך להתייחס לשני חלקי המושג (גם מגמת התחממות וגם גלובאליות):

ראשית, הוא צריך להראות מגמה של התחממות לאורך זמן (ולא לפרק זמן ספציפי כמו חודש מסויים). שנית, אותה התחממות שמשתקפת בממצא צריכה להיות גלובלית ולא אזורית. המפה שצורפה ע"י בועז לפני זמן מה, חוץ מזה שהיא בכלל מפה חזויה ולא משקפת מצב בפועל, לא עונה על אף אחד מחלקי המושג "התחממות גלובלית".

עוד דבר שמרגיז ומעורר אנטגוניזם הוא הסיקור המגמתי. כדי לשמור על תדמית רצינית ולזכות בתמיכת הציבור חייבים להיות הוגנים ולסקר את המתרחש באופן אובייקטיבי. בין אם הדבר מתבטא בטיוח של ידיעות על זיוף ממצאים (פרשת climate-gate) או בדיווח מסולף (כמו בהודעה הזאת של בועז, בה בכותרת כתוב שזהו נובמבר החם ביותר. ואילו בגוף הכתבה מתברר שמדובר בחצי הדרומי בלבד).

ברגע שמי שמפיץ משווק את התיאוריה יעשה זאת באופן רציני הגון ואובייקטיבי, אולי גם יתיחסו אליה באופן מכובד יותר.
º
חבל על האנרגיה, אתה מדבר לכסיל
19/12/09 19:27
8צפיות
והנה סנעיר שלנו במיטבו
19/12/09 19:32
8צפיות
לא מסוגל לראות שרשור אחד בלי לנבל את פיו
אולי אחרים פה מפחדים ממך ומהבריונות שאופיינית לך,לא אני.
אחד מהרבה הבדלים ביננו
19/12/09 19:43
5צפיות
הוא שאתה גיבור מקלדת, שכל עיסוקו הוא במריבות. גם בשרשור לכאורה מקצועי ההודעות שלך מתובלות בארס- כל מי שלא מתיישר איתך הוא פרמיטיבי, אטום, טיפש או סתם ניק בדוי של סנעיר. אדם קטן וחסר ביטחון עצמי שמפחד מידע, שונא ידע. אני מקווה שתמשיך במגמה המבורכת של הדרת רגליך מכל אירוע או כנס מקצועי ושתמשיך להתעסק בקקה ובמריבות בזמן שאחרים כבר מזמן התקדמו הלאה בחיים :)
º
ניתן פה לגולשים לשפוט|כולם קוראים|
19/12/09 19:55
2צפיות
מי שנמצא פה מספיק זמן כבר יודע :)
19/12/09 19:59
7צפיות
איזה מהפך מביש עברת, מחבר פורום מוערך ואהוב (גם על ידי) לאגו-מניאק משוקץ, עד שלא נותרה לך ברירה אלא לצאת לגלות בפורום המסחרי שלך. לא משנה איך המוח הפרנואידי שלך ינסה לצייר את המצב, אני רק חבר פורום מהמניין ואף אחד לא מפחד ממני. אותו מוח פרנואידי עושה ימים כלילות מאחורי הקלעים כדי להרוס את הפורום (שליחת ספאם עם קישורים לאתר שלך, ניצול כל דיון לתקיעת טריז בין החברים וליצירת מריבות...). אני לא מאמין שאתה אדם רע, אתה פשוט מסכן חסר ביטחון שעבר כמה אירועים לא נעימים לאחרונה ועדיין נמצא לבד. צא קצת החוצה מושיקו, תתאוורר, תפגוש אנשים, תמצא חברה...השאר יסתדר מעצמו
º
תמשיך לשפוך רפש בפורום. כולם רואים
19/12/09 20:06
3צפיות
º
סיימתי לספר לך על עצמך. תהיה בריא :)
19/12/09 20:08
º
|כולם קוראים|
19/12/09 20:12
לא מסכים עם סוף ההודעה שלך
19/12/09 15:04
8צפיות
אני מאמין שהרוב כאן רוצה לקבל מידע מחכים ומעשיר בכל נושא שקשור במז"א, גם בנושא ההתחממות הגלובלית שאין כמעט ויכוח לגבי עצם קיומה.

לפי התגובות בעבר, לא נראה לי.
19/12/09 15:15
5צפיות
יתכן שבעתיד זה ישתנה.
גם בשנות ה-70 ואפילו ה-40 היו דצמברים חמים
19/12/09 10:44
8צפיות
מאוד ויבשים מהממוצע ... אז איך אתה מסביר את זה שיש דצמברים חמים מאוד בשנות ה-40,50,60,70,80 ואחריהם בא הרצף הקר של דצמבר 91-92 ודצמבר 02 ודצמבר 04 ... ומ-2004 הדצמבר רק חם מהרגיל .. [למרות שב-2005 היה קר מהרגיל נדמה לי ... ]
דצמבר 1999 היה הרבה יותר חם מהנוכחי
19/12/09 17:54
10צפיות
אם כבר מדברים על דצמבר חם מאוד מהרגיל, אז דצמבר 1999 היה חודש כזה. אמנם דצמבר הנוכחי חם מהרגיל אבל לא באופן בולט כמו דצמבר 1999.
אתה רק מחזק את דברי
19/12/09 18:19
10צפיות
עשור אחרון חם באופן בולט
דצמבר הנכחי חם
יא ראבאק, מה אתה רוצה?
19/12/09 14:34
6צפיות
ברור שיהיה מזג אוויר חם מהרגיל, כי מן הסתם ב50% מהזמן מזג האוויר חם מהממוצע ו50% קר מהממוצע. אחרת הוא לא היה מג אויר ממוצע. כשאומרים מזג אוויר חם מהרגיל זה לא 30 מעלות, זה מזג אוויר חם מהרגיל לחודש דצמבר. טמפרטורה של מעל 20 מעלות בחוף בדצמבר נחשבת למזג אוויר חם מהרגיל. תן לי דצמבר אחד שהטמפרטורה בחוף בצדמבר לא עלתה על 20 מעלות.
אני לא יודע איפה היית בשבועות האחרונים, אבל כמעט כל יום ירד פה גשם. מערכת רדפה מערכת. הכמויות שירדו עד עכשיו גבוהות מאוד ממהמוצע לתקופה המקבילה, ובחלק מהמקומות כפולה ממנה.
אז יהיה שבוע בלי גשם וקצת חום, מה קרה? במילא סגרנו את כל הגשם שצריך לרדת עד סוף דצמבר בשקט. וגם הטמפרטורות לא היו גבוהות עד עכשיו.
מתי אנשים כבר יפנימו שהחורף בישראל זה לא 3 חודשים של אפור-קר-גשום בלי הפסקה? כל שנה מתפלאים מחדש.
º
מה היה בדצמבר 91-92 ?
19/12/09 15:21
1צפיות
אולי שם לא
19/12/09 15:38
7צפיות
אבל זה היה דצמבר חריג מאוד.
º
התכוונתי לשני דצמבר[ים] ... 91 , 92 ...
19/12/09 15:51
תחזית קשה דני רופ נתן הרגע בערוץ 10 מזל שלי :
18/12/09 21:01
5צפיות
הוא אמר שאין גשם כל השבוע !
שני לילה אולי משהו לא משמעותי . שני היום הכי חם תל אביב 24 מעלות !!!
אחר כך הוא הראה חמישי שישי שמש ו 21 מעלות !

לא להאמין .

מזל שלי שכל השבוע הזה אני אהיהי בגרמניה ברלין הקפואה :)
בתקווה לראות איזה פתיתי אחד או שניים שלג במקרה הטוב .
עכשיו בברלין -12 מעלות מרגיש כמו -20 :
18/12/09 21:12
2צפיות
פחד ! אבל ללא משקעים מעונן חלקית .
אני מקווה שאני אהיה שם יהיו גם קצת משקעים קרי שלג :)
בהתחממות הגלובלית
19/12/09 14:07
1צפיות
אשם האדם ! וזה חד וחלק !
כי זה לא רק שכל מיני קפיטליסטים שדואגים רק לתחת של עצמם,
מקימים מפעלים מזהמים בטירוף בכל חור, על חשבון ריאות ירוקות.
אלא זה יותר בגלל העובדה שיש 7 מיליארד איש על הפלנטה הזאת !
וכתוצאה מכך ברור שיהיו נזקים אקולוגיים, בגלל הצפיפות.
מה עוד שאין מספיק משאבים לכולם במצב הזה, וזה כמובן גם משפיע.
חבל שאוכלוסיית העולם לא הוגבלה מראש ל-2 מיליארד, שהרי זוהי נקודת האופטימום,
שבה אין נזקים אקולוגיים ואין מחסור במשאבים.
וואי כמה בורות בהודעה אחת! על גבול הטיפשי!
19/12/09 16:06
כל מיני קפטילסטים חיממו את העולם?!

א. אוכלוסיית העולם הגיעה ל2 מליארד עוד בשנות העשרים הרבה לפני שבכלל חלמו על התחממות גלובלית.

ב. העולם המערבי (כן זה הקפיטליסטי הנורא אוווו) הוא דווקא זה שהילודה בו התייצבה! והריבו הטבעי נמוך מאד.

ג. כל שאר שיטות הממשל והכלכלה נכשלו והביאו ללמצב קטסטרופלי שגרוע הרבה מהחלופה של דמוקרטיה קפיטליסטית.

ד. הקפיטליזם בדגילתה בשוק חופשי נותנת זריקת מרץ עצומה למדענים, כלכלנים, מפתחים ליצור ולבנות למען עצמם והכסף שלהם אבל בעצם הביאה לכך שיותר אנשים תחתיה המציאו פיתחו וייצרו מאשר למען כל מדינה או שוק משותף. כך שבעצם כולם הרוויחו!

ה. לא ראיתי שהיו פחות מפעלים מזהמים ברוסיה הקומוניסטית מאשר בצרפת החופשית.

ו. העולם כולו התפכח מאשליית הזיהום החופשי במיוחד לאור מחקרים שנעשו בעולם המערבי! (כן כן תחת אותם קפיטליסטים אכזריים שהשקיעו כסף במחקר יותר מכל מה שתרמו מדינות עולם שלישי ודיקטוטורות ביחד)

ז. בעזרת תקנות מערביות והגבלות מערביות הצליחו לעצור את הזיהום ולתת לאוזון להתאחות. נכון שיש עוד דרך ארוכה אבל היא בטח לא תגיע מכיוון כלכלות לא מערביות.

ח. אפשר להאשים את הכלכלות המערביות ביצירת המצב מלכתחילה אפשר להאשים את שוק העבדים במזרח, בסופו של דבר הארצות האלה בהתפחות כלכלים מטורפת בגלל המערב. ומקוטפי אורז של 16 שעות יש היום טכנולוגיה ורפואה ודברים שיכלו רק לחלום עליהם במדינות עולם שלישי.

ט. הסיבה שאתה עכשיו יכול בכלל לכתוב את הדברים האלו (פיזית ורוחנית). הן בגלל הקפיטליזם - אתה יורק לבאר שאתה שותה ממנה. אני לא אומר שהכל מושלם. אבל אי אפשר לזלזל ב90% הטוב בגלל ה10% שיש לשפר!
יש צדק לגבי הילודה-כשהסבים והסבתות שלנו
19/12/09 17:33
היו קטנים היו כ- 2 מליארד אנשים בעולם, כאשר חושבים על הגידול באוכלוסייה , אין ספק שנדלקת נורה אדומה. אני חושב שגם אם הדת מצווה למשל "פרו ורבו" זה לא אומר שאנשים מוכרחים לבצע זאת ללא מחשבה תחילה...שני ילדים = אולוסייה יציבה, ילד אחד=אוכלוסייה הולכת וקטנה.
כשחושבים כמה כל אדם על הפלנטה הזאת תורם להרס מגוון ביולוגי ולזיהום סביבתי בימי חייב, מגיעים בהחלט למספרים קצת מבהילים.
ולחשוב שרק לפני 2000 שנים , היו רק 100 מליון אנשים בעולם(!!) בתקופה הרומית.

º
ימי חייב=ימי חייו כמובן :)
19/12/09 17:34
º
מי שיש לו בעיה עם הילודה מוזמן ללכת.
19/12/09 17:57
דיון מנומק :) - ולעניינינו- מילאנו כבר את
19/12/09 18:04
1צפיות
הארץ עד שכבר עייפה, וגם הרסנו לא מעט חלקות גן עדן - עליהן,אגב, על פי הדת, נצטווינו לשמור. אנחנו הרי שומרי הגן - אז איך בדיוק נעשה זאת אם נהיה עיוורים?
גל,אתה מנסה לנהל מאבק חסר סיכוי בלהסביר
19/12/09 18:27
1צפיות
בעיה קשה.
רב תושבי המזרח התיכון והעולם השלישי לא יוותרו על "מצוות פרו ורבו"-כשחוסר מודעות להרס הבית שלך\מערכת אקולוגית שלך  הולך יד ביד עם תפיסה דתית פרמיטיוית,לא איזה סופרסלסטורם יעצור אדם זה או אחר מלהיות "צדיק"
את התשלום כבר משלמים  מאסות של ילדים חולי סרטן,מחלות נשימה ועוד... והתשלום רק יגדל בעתיד
תמיד טוב להמשיך ולנסות-גם אם זה בשביל אדם אחד
19/12/09 19:34
1צפיות
שיקרא מתישהו ויפקחו עיניו.
מסכים איתך לשם שינוי
19/12/09 20:07
2צפיות
עדיף להסביר את זה לקיר, הוא לפחות לא ינסה לשכנע אותך שכשהמשיח יבוא הכל יסתדר
Flix
פורום השקעות נדל

רוצים לקנות נכס בארה"ב?

פורום השקעות נדל"ן בארה"ב הצטרפו לשיחה עכשיו >>