לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום תרגום ועריכה.

תרגום משפה לשפה מחייב שליטה מעולה של המתרגם בשתי השפות; עם זאת, לעתים, שליטה מעולה אינה מספקת, ושימוש במילונים אינו עונה על כל הצרכים. לכן אנחנו נמצאים כאן: כדי לעזור זה לזה בבעיות ובשאלות המתעוררות במהלך התרגום, להאיר נושאים שונים הקשורים לתחום, וכמו כן לתמוך בעת הצורך, להעיר ולסייע.

מטרת הפורום אינה לתרגם קטעים שלמים אלא לעזור בתרגום מילים, ביטויים ומשפטים שהמתרגם מתקשה בהם.

כמו כן אנו שואפים להביא לידיעת החברים קישורים לאתרים מובילים ומעניינים בתחומי השפה, תרגום, בלשנות, עריכה וכיו"ב, וכן להביא קישורים למאמרים מעניינים בתחומים הנ"ל.

אני מזמין את כולכם ליטול חלק פעיל בדיוני הפורום: לסייע בשאלות השונות, להשתתף בסיעורי המוחות הנערכים מדי פעם, להביא לידיעת כולנו אתרים מעניינים או כתבות מעניינות שנתקלתם בהן במהלך שיטוטיכם ברשת, ולהעלות לדיון כל שאלה, בקשה וסיוע הקשורים לשפות, בלשנות והתחומים הקרובים, וכן למקצועות התרגום והעריכה.

כמתרגם ועורך בתחומים שונים ומגוונים, אשמח גם אני לתרום מניסיוני בדיונים השונים. אני תקווה שנוכל כולנו להיעזר בידע הקולקטיבי של החברים והגולשים בפורום לצורך התמודדות עם בעיות תרגום שונות, איתור מילונים ורשימות מונחים ברשת, וכו'.

תקוותי היא שהידע שנוכל לתרום כולנו זה לזה יעשיר ויחרוג אף מעבר לגבולות השפה האנגלית, הפופולרית, שגורה ומקובלת, ויקיף גם שפות אחרות – במגוון רחב ביותר.

אשתדל אף אני לתרום מן הניסיון המצטבר שלי במשך השנים, בכמה משפחות של שפות, כולל בתחום האינטרלינגוויסטיקה – תחום השפות הבינלאומיות; עיסוקי בתחום השפות המתוכננות התמקד בעיקר באספרנטו, השפה הבינלאומית – יצירתו של אליעזר לודוויג זמנהוף. כאן נשמח לשתף פעולה גם עם פורום "אספרנטו – שפה ותרבות" - מס' 181 בשלט של .

אני מאחל לכולכם גלישה נעימה, מהנה ומועילה!

אלדד

הודעה חדשה

‫מחפש הגדרה למלה כבוד

מאת: אני2222
27/08/12 13:43
יש למישהו הגדרה מילונית למלה כבוד?

עדיפות למלה כפי שהיא מופיעה במילון אבן שושן בגרסה האחרונה והמעודכנת שלו.
 
תגיות:
‫מחפש הגדרה למלה כבוד
<< ההודעה הנוכחית
27/08/12 13:43
495צפיות
יש למישהו הגדרה מילונית למלה כבוד?

עדיפות למלה כפי שהיא מופיעה במילון אבן שושן בגרסה האחרונה והמעודכנת שלו.
הגדרה מרב-מילים (עד שיבוא מישהו עם אבן שושן)
27/08/12 16:49
173צפיות
1. הערכה ויחס של אדיבות ודרך ארץ כלפי אדם.
2. הוקרה למשהו, הקפדה שלא לפגוע בו, הכרה בדבר מה או בערכו ובחשיבותו המחייבת יחס של דרך ארץ כלפיו.
3. שם טוב, יוקרה, תהילה.
4. אות או גילוי של הערכה והוקרה, יחס מיוחד או זכות מיוחדת שמעניקים לאדם לאות הוקרה (לעיתים בצירופים כגון 'תואר כבוד', 'משמר כבוד' וכן בביטויי אדיבות).
הנה:
27/08/12 23:49
96צפיות
 


כָּבוֹד(ז') [מן א. כבד]
1. יְקָר, חֲשִׁיבוּת, הַעֲרָכָה רַבָּה: "כָּבוֹד חֲכָמִים יִנְחָלוּ, וּכְסִילִים מֵרִים קָלוֹן" (משלי ג לה). "הָבוּ לַה' כָּבוֹד וָעֹז, הָבוּ לַה' כְּבוֹד שְׁמוֹ" (תהילים צו ז–ח). "וְכָבוֹד עָשׂוּ-לוֹ (לַמֶּלֶךְ חִזְקִיָּהוּ) בְמוֹתוֹ" (דברי הימים ב לב לג). "יְהִי כְּבוֹד תַּלְמִידְךָ חָבִיב עָלֶיךָ כְּשֶׁלָּךְ, וּכְבוֹד חֲבֵרְךָ – כְּמוֹרָא רַבָּךְ" (אבות ד יב). "הַכֹּל הָבוּ גֹדֶל לֵאלֹהֵינוּ וּתְנוּ כָבוֹד לַתּוֹרָה" (ויעזור ויגן, שחרית לשבת).
2. הוֹן, עשֶׁר, רְכוּשׁ: "לָקַח יַעֲקֹב אֵת כָּל-אֲשֶׁר לְאָבִינוּ, וּמֵאֲשֶׁר לְאָבִינוּ עָשָׂה אֶת כָּל-הַכָּבֹד הַזֶּה" (בראשית לא א).
3.ב [בספרות האסטרונומית בימי הביינים] כִּנּוּי לְגֹדֶל הַכּוֹכָב [ראו ערך גֹּדֶל 5] לְדַרְגַּת זָהֳרוֹ הַנִּרְאֶה לְעֵינֵינוּ: "כָּל כּוֹכָב שֶׁאוֹרוֹ גָּדוֹל יִקְרָאוּהוּ מֵהַכָּבוֹד הָרִאשׁוֹן, וּמַה שֶּׁהוּא פָּחוּת מִמֶּנּוּ – מֵהַכָּבוֹד הַשֵּׁנִי" (אברהם אבן עזרא, ראשית חכמה, לפי בן יהודה).
[כְּבוֹד-]
º
כבוד הודו... זה מוקלד או מועתק?
28/08/12 19:26
39צפיות
תודה לשניכם. מפליא אותי שבמילון אבן שושן
27/08/12 23:59
86צפיות
הידוע, פירוש המילים כ"כ קצר ולוקה בחסר (הפירוש, בלי הדוגמאות).

הדוגמה של רב מילים טובה בעיני הרבה יותר - אבל אבן שושן יותר מתאים לשימוש בעבודה אקדמית
Flix
פורום לימוד עיצוב

פורום לימוד עיצוב

בואו לשאול ולהתעניין במה שמעניין אתכם באמת! לפרטים>>

מכון אבני - המכון ללימודי עיצוב ואומנות בתל אביב

מכון אבני- המכון ללימודי

עיצוב ואומנות בתל אביב לפרטים>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום