לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
רגע לפני שנכנסים לתוך הפורום:
נכון שיש כבר גננים ממין זכר, אך הפניה היא עדיין לגננות
ממין נקבה (כי הן הרוב, ובדמוקרטיה הרוב קובע):
בפורום הגננות קבוצה הולכת וגדלה של חברות המאמינות כי יצירת סביבה ווירטואלית, בה תינתן האפשרות לפתיחת דיונים מקצועיים, שיחות ושיתוף בהתלבטויות, תוביל לצמיחה והרחבת הידע של כל אחת מאיתנו.
היכולת שלנו לדבר אחת עם השנייה לשתף ולהלין על אירועים וחוויות מהעבודה בגן. מקום שבו נוכל לפתוח ללא היסוס או חשש לחשיפה את הקשיים הקשורים ביחסים בין ובתוך הצוות. לקבל תמיכה זו מזו באשר לדרכים שבחרנו לפתור בעיות שהתעוררו, בין אנשי הצוות לבין ההורים או בין הגננות לגורמים מקצועיים שמחוץ לגן. ולעיתים עיצה או תמיכה בפיתרון קושי בהתמודדות עם קשיים בהם נתקלים הילדים.
הפורום במובנים רבים הוא חדר המורים החסר כל כך לגננות העובדות רוב הזמן לבדן. את הקולגות הן פוגשות לעיתים בהשתלמויות או כנסים, בשום מפגש מאלה אי אפשר לדוחח באמת. כאן בבית מול המחשב אנו מוצאות זמן לשתף ולהשתתף.

בפורום ניתן להביע רעיונות, דעות, מחשבות, רגשות, הגיגים, המלצות ואזהרות, כל אלה ימצאו דרכם בשרשורי הפורום לאורכה ולרוחבה של ארצינו הקטנה והאהובה. יש ודברינו הכתובים פה, יחצו, ימים ויבשות. לא אחת אנו פוגשים גננת ישראלית, העובדת עם ילדים יהודים או ישראלים גולים, המבקשת לשמור על קשר מקצועי ולבקש עזרה או תמיכה. לעיתים הורה תועה בארצות רחוקות המבקשת לקבל טיפ לשימור המסורת ולחינוך הילדים רחוק מכאן. לאלה שמורה לנו פינה חמה והן יודעות כי, בלב חפץ, יקבלו כל עזרה שנוכל לתת.

כגננות , לכל אחת גישה חינוכית אותה גיבשה במהלך שנות לימודיה ועוד יותר במשך שנות עבודתה, ומכאן שתהינה הגישות שונות ומיוחדות המיחדות כל אחת מאיתנו. אני מכבדת כל אחת מהגישות החינוכיות אותה בחרתן ואותה גיבשתן. אני מאמינה שיש מקום להשמעת דיעות שונות ומגוונות. ככל שנשמע ונקרא, כך נחכים.
מקווה שתיהנו לשהות כאן ושהזמן אותו תבלו איתנו יהיה לכן לתועלת. ושההתמקצעות שלנו תביא לשיפור החינוך לגיל הרך בישראל.

ברוכים הבאים וברוכות הבאות לפורום "גננות וצוותי חינוך בגן"
הפורום מיועד לכלל אנשי החינוך בגן הילדים: גננות,סייעות, מרפאות בעיסוק וכל מי שלוקח חלק פעיל בהתנהלות הגן.
כמו כן, אנו מזמינים הורים להתייעץ לגבי מסגרות הגן השונות והתפתחות הילד מתוך נסיוננו כאנשי חינוך (אך אין מדובר בתחליף לייעוץ מקצועי רלוונטי).

הודעה חדשה

מגילת רות

20/05/07 20:15
היום הילדים התעניינו וחשבתי שאם למשהי יש בגרסת ילדים , אשמח..........

תגיות:
מגילת רות
<< ההודעה הנוכחית
20/05/07 20:15
225צפיות
היום הילדים התעניינו וחשבתי שאם למשהי יש בגרסת ילדים , אשמח..........
מה לאף אחת אין???
21/05/07 10:12
23צפיות
זה אחד מהנושאים המרכזיים בעיניי, יותר חשוב מגבינות, לא?
מגילת רות הוא תוכן חשוב אך אני עדיין לא מכניס
21/05/07 14:19
59צפיות
מכניסה לחומר הנלמד. לדעתי הם צעירים מדי. אבל בכל זאת אנסה לעזור לך. קחי בובות או דמויות מצויירות מנוילנות. והציגי איתם. הרחיבי בעיניין קצירת השיבולים, הכיני מגלים קטנים מפוליגל או מפל, ותני להם לעשות את התנועות של הקצירה. דברי על המעשר, שמותר לקטוף משולי השדה, וכמה זה חשוב כי יש אנשים שאין להם מה לאכול. פחות דגש על המוות של בעלה ועל הרומן הרומנטי עם בועז. בהצלחה.
תודה סגול לי
21/05/07 16:57
30צפיות
אצלי הם גדולים והתחלתי לספר להם היום את הסיפור. רק תיקון לגבי החיטים שנופלות, זה לא מעשר אלא מתנות לעניים: לקט, שכחה ופאה. לא זוכרת מה זה מה. אבל מתכוונת מחר להמשיך את הסיפור, הם היו מרותקים............
כמה גדולים? גן חובה?
21/05/07 21:12
29צפיות
אז זה כמו שמספרים להם את סיפורי התנ"כ. תודה על התיקון. זה מושג שמאז הלימודים לא ממש יצא לי להשתמש בו. פדיחה. אז מה זה מעשר? זה גם משהו שקשור לתרומה או צדקה. את יודעת?
לקט שכחה ופאה
22/05/07 06:36
37צפיות
לקט: העני הולך אחרי הקוצר ואוסף שיבולים שנפלו לו בדרך. לקוצר אסור לאסוף מה שנופל כדי לאפשר לעניים לאסוף
שכחה: משאירים בכוונה כמה אלומות בשדה כדי שעניים יוכלו לבוא ולקחת.
פאה: משאירים קטע קטן בפינת השדה ולא קוצרים אותו על מנת לאפשר לעניים לבוא ולקצור בעצמם...
º
יפה. ומה זה מעשר?
22/05/07 14:07
16צפיות
מעשר הוא 10 אחוזים
22/05/07 17:02
20צפיות
מעשר קשור למצוות התלויות בארץ. פירות הגדלים בארץ עוברים תהליך עד שמותר לאכול איתם. מעשר הוא החלק שצריך לקחת מהיבול ולתת אותו מתנה, אם אני זוכרת נכון היה נהוג לתת לכהנים ולווים וחלק לעניים (יש מעשר ראשון, מעשר שני ומעשר עני). הרעיון שעומד מאחורי תרומות ומעשרות הוא שכל מה שיש לנו בעולם לא באמת שייך לנו אלא מופקד בידו למשמרת. מי שמאמין בה' ובשפע שינתן לו צריך להפריש ממה שהופקד על ידו. גם היום יש מעשר כספים, וכל בן אדם שמתפרנס מחוייב לתת מעשר משכרו והכנסותיו. לעניין זה יש הקלות וזה תלוי במצב הכלכלי של האדם.
חג שמח:)
זה מה שחשבתי, אם כך, היה נכון
22/05/07 18:01
14צפיות
להשתמש במילה מעשר בהקשר שהשתמשתי.
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום