לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
רגע לפני שנכנסים לתוך הפורום:
נכון שיש כבר גננים ממין זכר, אך הפניה היא עדיין לגננות
ממין נקבה (כי הן הרוב, ובדמוקרטיה הרוב קובע):
בפורום הגננות קבוצה הולכת וגדלה של חברות המאמינות כי יצירת סביבה ווירטואלית, בה תינתן האפשרות לפתיחת דיונים מקצועיים, שיחות ושיתוף בהתלבטויות, תוביל לצמיחה והרחבת הידע של כל אחת מאיתנו.
היכולת שלנו לדבר אחת עם השנייה לשתף ולהלין על אירועים וחוויות מהעבודה בגן. מקום שבו נוכל לפתוח ללא היסוס או חשש לחשיפה את הקשיים הקשורים ביחסים בין ובתוך הצוות. לקבל תמיכה זו מזו באשר לדרכים שבחרנו לפתור בעיות שהתעוררו, בין אנשי הצוות לבין ההורים או בין הגננות לגורמים מקצועיים שמחוץ לגן. ולעיתים עיצה או תמיכה בפיתרון קושי בהתמודדות עם קשיים בהם נתקלים הילדים.
הפורום במובנים רבים הוא חדר המורים החסר כל כך לגננות העובדות רוב הזמן לבדן. את הקולגות הן פוגשות לעיתים בהשתלמויות או כנסים, בשום מפגש מאלה אי אפשר לדוחח באמת. כאן בבית מול המחשב אנו מוצאות זמן לשתף ולהשתתף.

בפורום ניתן להביע רעיונות, דעות, מחשבות, רגשות, הגיגים, המלצות ואזהרות, כל אלה ימצאו דרכם בשרשורי הפורום לאורכה ולרוחבה של ארצינו הקטנה והאהובה. יש ודברינו הכתובים פה, יחצו, ימים ויבשות. לא אחת אנו פוגשים גננת ישראלית, העובדת עם ילדים יהודים או ישראלים גולים, המבקשת לשמור על קשר מקצועי ולבקש עזרה או תמיכה. לעיתים הורה תועה בארצות רחוקות המבקשת לקבל טיפ לשימור המסורת ולחינוך הילדים רחוק מכאן. לאלה שמורה לנו פינה חמה והן יודעות כי, בלב חפץ, יקבלו כל עזרה שנוכל לתת.

כגננות , לכל אחת גישה חינוכית אותה גיבשה במהלך שנות לימודיה ועוד יותר במשך שנות עבודתה, ומכאן שתהינה הגישות שונות ומיוחדות המיחדות כל אחת מאיתנו. אני מכבדת כל אחת מהגישות החינוכיות אותה בחרתן ואותה גיבשתן. אני מאמינה שיש מקום להשמעת דיעות שונות ומגוונות. ככל שנשמע ונקרא, כך נחכים.
מקווה שתיהנו לשהות כאן ושהזמן אותו תבלו איתנו יהיה לכן לתועלת. ושההתמקצעות שלנו תביא לשיפור החינוך לגיל הרך בישראל.

ברוכים הבאים וברוכות הבאות לפורום "גננות וצוותי חינוך בגן"
הפורום מיועד לכלל אנשי החינוך בגן הילדים: גננות,סייעות, מרפאות בעיסוק וכל מי שלוקח חלק פעיל בהתנהלות הגן.
כמו כן, אנו מזמינים הורים להתייעץ לגבי מסגרות הגן השונות והתפתחות הילד מתוך נסיוננו כאנשי חינוך (אך אין מדובר בתחליף לייעוץ מקצועי רלוונטי).

הודעה חדשה

מחווה לאישה - ליום המשפחה

11/02/06 19:24
מאת יורם טהר לב.

"לילה טוב- אני אומר לה אחרי החדשות"
"אני מת מעייפות,אני הולך לישון"
ונכנס למיטה וממש נופל אפיים,
ומושך את השמיכה ועוצם את העיניים
"אני באה אחרייך!" היא קוראת לי מאחור"
"אני רק מכבה בסלון את האור"
ובינתיים היא סוגרת את התריס ונועלת את הדלת,
ממלאה במים את הקערה של הכלב,
דוחפת למדיח עוד שלוש ארבע כוסות,
בודקת אם נכנס איזה אי מייל מאוחר,
מגהצת לעצמה חולצה למחר,
כותבת פתק למורה,
מוציאה מהפריזר עוף להפשרה,
משאירה צ'ק לוועד הבית בארון החשמל
...מכניסה למטען את הטלפון הנייד,
ואז נכנסת למקלחת, מתרחצת,מתמרחת,מתבשמת,מצחצחת,
ונכנסת למיטה,
כך הולכת לישון משפחה מאושרת.
ואף פעם אינני שואל איך היא מספיקה,אלא איך היא זוכרת:
ואלמלא הייתי ישן הייתי לוחש לה בשקט..
איך את כ"כ עניינית וכ"כ מדוייקת?
ובכלל,איך העניק לך השוכן ממעל כישורים לגדל גם את הילדים וגם את הבעל?
איך את מסוגלת להקשיב לסובבים אותך ברצינות,בראש פתוח ומחשבה מסודרת?
איך את מצליחה לחייך כשאת רוצה לצרוח ובוכה כשאת מאושרת?
ואיך תגידי איך,למרות כל מה שעובר עלינו,את עדיין אופטימית,שמחה ונחושה?
ובעידן החומרני הזה,את עדיין פתוחה לסבלם של אחרים,כנה ורגישה?
כל בוקר אני מודה לאלוהים: ברוך שעשה אותך אישה.

תגיות:
נעיצה לפני אחרונה ל'יום המשפחה'
21/02/06 20:43
85צפיות
וביום רביעי נעלה את שירשורי המשפחה - בפעם האחרונה.
אני מצמיד גם שירשורים שעלו בימים האחרונים. יום משפחה שמח !
º
נעיצה לשירשורי 'יום המשפחה'
14/02/06 12:11
59צפיות
נעיצה שניה ל - 'יום המשפחה'
07/02/06 09:05
41צפיות
על פי בקשתה של רוחלה - נועץ את השירשור ל'יום המשפחה'.
ממליץ על הקלקה על 'אופן צפיה' ובחירת 'הסתרת שירשור' למספר
תגובות על פי החלטתכן.
פתיחת שרשור דידקטי ליום המשפחה
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
30/01/06 19:59
891צפיות
למרות שרציתי להמתין קצת לניעור טו בשבט, אני רואה שזה בוער בנו.
אז הנה מקום לשרשר בקשות והצעות ליום המשפחה/ יום האם/ יום האב/ יום הסבא והסבתא.
הכל לוקח.
אני צריכה חומר ליום המשפחה, לגילאי
30/01/06 18:39
68צפיות
אני צריכה חומר ליום המשפחה לגילאי שנתיים,
אודה למי שיש,
באיזה תאריך זה, ידוע לכן?, תודה רבה!
למה ל' בשבט?
30/01/06 19:11
39צפיות
יום המשפחה חל תמיד בל' בשבט, השנה זה יוצא 28.2.06

התאריך נקבע בשל פטירתה של הנריטה סולד שהייתה ממנהיגות היישוב בארץ וזכתה לכינויי "אם היישוב" בשל עסקנותה בנוער היהודי, היא הקדישה את כל חייה לעמה, היא הקימה את הדסה והייתה ראש עליית הנוער.
אגב היא נפטרה לפני 61 שנה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
יום המשפחה בגני מלפני שנתיים
23/01/06 22:38
103צפיות
ברצוני לשתף אתכם כיצד ציינתי את יום המשפחה בגני.
לאחר דיון עם הילדים החלטנו לערוך ארוחת בוקר בגן ולהזמין את ההוריםץ היום הנבחר היה ייום שישיץיומים קודם הילדים טרחו והכינו את האוכל אפינו 2 עוגותת הכנו כדורי שוקולד עוגיות בצורת לבבות
הילדים הכינו מטבלי גבינה חתכו ירקות עשו קיפודי גבינה
ביום שישי בבוקר בטרם הגיעו ההורים הההכנות היו נעיצומן חלק ערך את השולחנות חלק סידר את האוכל על השולחנות, חלק הכין וסידר את הגן. הגן הפך לבית קפה. תפריטים הונכו על השולחנותץ את האירוע פתחנו ב3 שירים על יום המשפחה, סיפרנו להורים את הסיפור האפרוח שהלך לחפש אם אחרת, ולאחר מכן הזמינו הילדים את ההורים לטעום את מעשה ידיהם.
הייתה שמחה רבה בגן, ההורים אכלו והילדים ספרו כיצד הכינו כל דבר ההורים נהנו ויצאו מהגן עם מתכוניםרבים.
זו הייתה מסיבה מסוג שונה כולם נהנו.
ושיר יפה
23/01/06 22:39
93צפיות
ואין לי מושג מי חיבר את זה.

ענין של מזל.
ילד יכול בעצמו לבחור
כדור לבן או כדור שחור.
ילד יכול בעצמו להחליט
אם לקנות- מפוחית או תקליט
אם לשחק עם עמית או עם ילד אחר
אבל,ילד, אמא אומרת
את ההורים שלו לא בוחר.
ילד לא יכול לבחור
אבא טוב או אבא רע
זה בכלל לא ענין של בחירה
אמא רגזנית או עליזה
אמא שמנה או אמא רזה
זה הכל ענין של מזל.
אז תגידו לי -איך זה קרה
שבלי שום בחירה
זכיתי
באבא ואמא שכל כך רציתי?
זה לא פלא
שקיבלתי בדיוק את ההורים האלה?
º
איזה קטע מקסים
30/01/06 20:37
42צפיות
עוד שיר לא פחות יפה
02/02/06 11:17
86צפיות
הנשיקה שהוקפאה - תמונה ושיר
שיהיה לכן יום נעים תמיד תראו חיוכים ושמחה
כתובות אינטרנט מצורפות:
קצת שיחקתי עם השיר
02/02/06 11:11
58צפיות
שיר עם תמונה
שלום לכולן
סליחה אם אני ככה מתפרצת לפורום המעניין והיפה שלכן
אני מידי פעם נכנסת וראיתי שחיפשתן רעיונות ליום המשפחה ויש לי המון דברים יפים, והחלטתי לשחק קצת עם השיר שמישהי הכניסה כאן לפני כמה ימים ומי שרוצה לראות עוד דוגמאות יוכל לכתוב לי ב- www.gan4u.com ב"צור קשר"
וסליחה מראש אם זה חומר פירסומי, פשוט היה לי "פרץ" יצירתי וחשבתי לחלוק אותו איתכם

כתובות אינטרנט מצורפות:
הצעות ליום המשפחה
22/01/06 22:46
88צפיות
יש לי רעיון כללי הקשור ליום המשפחה, והייתי מעוניינת לשמוע הצעות ממכן לגביו. התכנון הוא כזה:
במשך שבוע להקדיש כל יום לחבר אחר במשפחה: לאמא, לאבא, לאחים (מה לעשות עם ילדים יחידים??) לסבא ולסבתא ולעצמי (ז"א לילד). חשבתי שבכל יום נשיר שירים שקשורים רק באותו חבר במשפחה, נכין יצירה הקשורה אליהם או שנעשית לכבודם. ורציתי משהו נוסף, שיהיה ערך מוסף לאותו אדם באותו היום. אולי ביום שישי להזמין את סבא וסבתא לקבלת שבת או ליום של פעילות עם הילדים, עם עבודת יצירה או משהו.

מה אתן אומרות? זה נשמע ריאלי? האם למשהי יש הצעות?

תודה לכל המגיבות
יום המשפחה בעידן המודרני
23/01/06 15:42
57צפיות
לצערנו בימינו אנו מושג המשפחה אינו דומה לזה שגדלנו עליו. אכן, יש הרכבי משפחה שונים כך שאולי רצוי שלא להתמקד כל יום בדמות אחרת. מתוך רגישות והתחשבות בילדים השונים, אולי עדיף להתמקד בחוויות השונות שמעניקה לנו המשפחה , את אותן תחושות של רוך ,ביטחון ,אהבה ללא תנאי שרק אמא ואבא יכולים להעניק  (??? כולנו לומדים משמעותה של אהבה ללא תנאי בתהךיך החיים  דרך גידול ילדינו...). חשוב לדוגמא לספר ולהדגיש את החוויה שאמא מקבלת אותי, אוהבת אותי גם אם עשיתי בלאגן בחדר או שפכתי את השתיה וכו.... אפשר לדבר על התפקידים השונים שממלאות הדמויות השונות במשפחה...
אפשר לדבר על הרגעים המיוחדים בתוך מסגרת היום במשפחה שאותם הילד הכי אוהב כי... (לדוגמא יש שאוהבים את טכס ההשכבה לישון, או זמן הרחצה המשותפת וכו )
כדי שהדברים יהיו מוחשים אפשר ליצור  בגן עם או באמצעות אביזרים או חומרים הלקוחים מהבית .
ואולי יותר מכל חשוב לחדד את ההקשבה והרגישות לתגובות הילדים בתקופה זו ולגלות אולי דברים שחשוב שנדע ואולי גם מטפל בהם במידת האפשר.
תודה על ההערה, כמובן שאני מודעת
31/01/06 22:43
29צפיות
למצב המשפחתי של המשפחות בגן (אוי ואבוי לי אם לא... ), לכן להקדיש יום להורה- נשמע לי רעיון מתאים. אני פשוט מחפשת משהו שיהפוך את היום הזה למיוחד, משהו שיקשר את ההורה לאותו היום, נגיד: שיתוף בחוויה משותפת של אותו הורה עם הילד או משהו קבוע שאותו הורה נוהג לעשות עם הילד... אני פשוט לא מצליחה לחשוב על רעיון מלהיב כזה שיחבר את ההורה לאותו היום- אולי למישהי יש רעיון??

בנוגע להערתך, עלה לי רעיון להפוך את חדר המפגש לחדר ילדים אחד גדול בו כל ילד מביא מביתו משהו שמזכיר לו את הבית, משהו שהוא אוהב לעשות בבית, את הספר שהוא אוהב לקרוא לפני השינה, את השיר שהוא אוהב לשמוע בבית ועוד... כמובן, שכל החדר ישתנה ויקבל אופי אחר ממה שהוא כיום.

מה אתן אומרות?
יום המשפחה בגן...רעיון.
23/01/06 20:00
71צפיות
הזמנת ההורים לארוחת בוקר משותפת כאשר כל אחד מתנדב להביא משהו: גבינות,סלט,לחמניות וכו' (אני נגד פנקייק,בורקס וכו')
2. לגנים אשר בהם חוג חיות : אפשר להזמינם לפעילות הורים וילדים.
3. חוג גימבורי בהחלט יכול גם או במקום לערוך פעילות משותפת.
4. יושבים הורים וילדים למפגש שירי משפחה .
5. מתנה: דיסק צרוב עם שירי המשפחה שעסקתן/ם בגן.
המטרה הכללית : שההורים יחוו את חיי הגן וחוגי הילדים .
               כמובן הקרבה והחיבור בין הגן לבית,זמן איכות עם ילדיהם.

שנדע רק שמחות..
רפאלה
31/01/06 17:58
33צפיות
לגבי הדיסק הצרוב. למרות שזה לוקח זמן, חשוב לרשום את שמות היוצרים ליד רשימת השירים.
תהנו ביום ו'
אירית
יום המשפחה-פיתות בטאבון
31/01/06 18:46
28צפיות
בגן שלי אני מזמינה את סבא או סבתא לקבלת שבת משותפת ולאחר מכן אופים פיתות בטאבון כל ילד מקבל מערוך {אפשר לקנות בחנות של 2 שקל מערוכים קטנים או לקחת מקל מטאטא חדש ולחתוך אותו} וכדור בצק הילד בעזרת סבא או סבתא מרדדים את הבצק ומניחים על גבי צלחת חד פעמית לאחר מכן ניגשים לשולחן שעליו הנחתי: רסק עגבניות, גבינה צהובה מגורדת, שוקולד, זעתר מעורבב עם שמן. כל אחד מחליט מה הוא רוצה למרוח פיצה פיתה עם זעתר או פיתה עם שוקולד{אם בוחרים שוקולד מורחים רק אחרי שהפיתה מוכנה} מניחים הפיתה בטאבון ואוכלים בתאבון. כל מי שסיים יכול ללכת הבייתה.בכל מוקד ישבה מטפלת שהשגיחה ועזרה. בטאבון, בשולחן עם התוספות ואחת שהסתובבה בין כולם ועזרה אם מישהו היה זקוק למשהו. בנוסף בכיבוד היה גם שתייה פטל.
מחפשת דיקלומים בנושא סבתא
26/01/06 19:23
46צפיות
אני מכינה אלבום לסבתא ורוצה לשלב כל מיני דיקלומים. היכן אוכל למצוא כאלה? תודה
שירונט
27/01/06 08:47
43צפיות
תכנסי לאתר של שירונט.
הקישי את המילה סבתא ותקבלי הרבה שירים בנושא. לעיתים המילה סבתא תהיה משובצת בתוך השיר ולעיתים כשם השיר, בחרי את המתאימים.
בהצלחה.
אגב מה עם סבא?
תמר בר
כתובות אינטרנט מצורפות:
בספר דגדוגים
27/01/06 12:23
45צפיות
של דתיה בן דור יש דקלום מקסים עם אצבעות: סבא יהושוע וסבצא בת שבע...
לגיא הראשון- דקלום מקסים על סבתא
02/02/06 15:27
49צפיות
בסוף השנה הקראתי לסבתות דקלום מקסים מאת חגית בנזימן שהורדתי מהפורום הגדול מקווה שתהני ממנו כמוני !
יום המשפחה,מבט ללינקים
27/01/06 19:05
34צפיות
מי ישמור על הילדים בעת גירושין?

מה למדת בגן היום?

    הזכות לבטא אהבה וחיבה לכל אחד מההורים

כתובות אינטרנט מצורפות:
תשומת לב -חשובה
28/01/06 10:49
24צפיות
כמחנכות חשוב שנהיה קשובות באמת לילדים ולא רק ללוח השנה, נכון מגיע יום המשפחה יום מאד חשוב אבל יותר חשוב לעבוד על ערכי המשפחה כל השנה ולא רק כי הגיע ל' בשבט. היום יותר מבעבר ישנה רגישות רבה לנושא המשפחה. כי בימינו אנו עדים למגוון משפחות וחובה עלינו לדעת היטב את הרקע של כל ילד בטרם נגשים לעבוד על הנושא. למשל פעם היינו שרים את השיר "זה התחיל משני הורים עליזים וצעירים..." כיום זה לא בדיוק רלוונטי. אייך יחוש אותו ילד מבנק הזרע? או ילד עם הורים מאותו המין?
צריך למצוא את שביל הזהב.
כתובות אינטרנט מצורפות:
משפחה אחרת
28/01/06 09:58
32צפיות
לטובת הגננות שבגנם יש הרכב משפחות מגוון,והן קצת בחששות אזי אני ממליצה לעבוד על נושא המשפחה בצורה שונה.
מילון ספיר מגדיר משפחה בין יתר הגדרותיו:"מקור, קבוצה שיש קרבה בין חבריה, או שהם מוצא אחר","קבוצה של בעלי חיים או צמחים, שיש להם תכונות משותפות, ומהווים חלק מקבוצה גדולה יותר"...
אפשר לעבוד על נושא המשפחה, דווקא דרך בעלי החיים, נושא שהילדים מאד אוהבים, נגיע להכללות של משפחות: יונקים, טורפים, בית... נחקור יותר נגיע למשפחת החתוליים: החתול, הנמר, האריה..- ניתן לכל ילד לחקור את בעל החיים האהוב עליו, לאיזה סוג משפחה הוא שייך, הילדים יציגו את הנושא בצורה חוויתית.
אם נציג לילדים את התפוז, פומולית, אשכולית, קלמנטינה, מנדרינה, תפוז, תפוז דם...- נגיע להכללה של משפחת ההדרים. נחפש את המכנה המשותף בינהם. מה קורה אם נכניס למשפחה זו את הבננה? היא תתקבל? מדוע? ואם את המלפפון? העגבנייה? מאד מעניין לחקור איתם את הנושא.
אפשר להציג את הכלנית, הנורית, הפרג ולהגיע למשפחת הנורתיים.
אשמח לעזור לבנות נושא קצת שונה מהמסורתי
תמר בר
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
באיזה תאריך יום המשפחה ב 2006?
27/01/06 18:48
10צפיות
º
ל' בשבט 28 בפברואר
27/01/06 18:54
15צפיות
תודה איזה רעיונות מקסימים יש לכן...
30/01/06 20:41
19צפיות
ובנוסף...איזה שירים יש ליום המשפחה?
קבחי שירון קלאסי
31/01/06 16:53
34צפיות
יש כמובן עוד המון.
בנות שירים לכאן...
עוד רעיונות למתנה, ולחגיגה למשפחה
31/01/06 20:21
41צפיות
רק עכשיו שמתי לב שאין קשר בין התמונה להצעה הכתובה.
אפשר לראות בכך שתי הצעות.
תודה לרונית ותודה לתפוז.
כתובות אינטרנט מצורפות:
מתנה ליום המשפחה
31/01/06 18:57
31צפיות
אני מחפשת רעיון למתנה להורים לכבוד יום המשפחה (משהו שהילדים יכינו) יש למישהי רעיונות?
מתנה ליום המשפחה - סוכריות בצק סוכר
31/01/06 19:05
52צפיות
לקנות בצק סוכר מחנות שמוכרים מוצרים לקונדיטוריה, וצבע מאכל להניח צבע מאכל בבצק וללוש כך הבצק קיבל את הצבע, כל ילד מקבל חתיכת בצק מרדד ובעזרת הצורות של הבצק ליצור צורות: לב, פרח... אפשר לעטר ולהוסיף עיניים אף פה עם בצק סוכר נוסף בצבע אחר אפשר להדביק את העיניים ללב עם מעט מאוד מים ממש להרטיב את האצבע ולהניח על העין לאחר שסיימנו לעטר להכניס שיפוד קטן שגם אותו קונים באותה חנות לתת לזה להתייבש ולאחר מכן לתת למי שרוצים והנה יצא לנו סוכרייה למאכל. מאוד טעים טעמתי.
נסי את השרשור למטה
31/01/06 19:10
20צפיות
כדאי לנסות ולהשתמש בשרשור המתאים להמשך הנושא.
כך יהיה קל למצוא את הרעיונות השונים לכשנזדקק להם.
קבלי קישור
כתובות אינטרנט מצורפות:
מתנה עם ריח
01/02/06 00:05
33צפיות
רבות עוסקים אנו ביצירה עם הילדים כשהתוצאה לרוב וויזואית. הפעם אציע לכן רעיון ליצירה תלת מימדית  עם ריח. (למי שמכיר את סוג עבודותי,מאמינה  שחשוב ל
עבוד וליצור עם "עומק"- תרתי משמע).
ניתן לכל ילד מפית נייר אחת או שתיים (ניתן לקנות בכמות של 100 בחבילה במחיר של כמה שקלים). הילד יעבוד על המפית עם טושים , מדבקות וכו". על מצע -רקע מקרטון או בריסטול נניח נייר מקומט עליו ניפרוס מעליו\נכסה אותו  עם המפית המקושטת,כך שיווצר מעיין הר תלת מימדי עטוף.. במידה ונותרה מסגרת ריקה(בריסטול חשוף) אפשר גם לעבוד עליו ולעצבו עם חמרים תלת מימדיים (צורות קלקר, נוצות, וכו")......
והנה היגענו לפואנטה- נטפטף טיפות של ריח מתוך מבחר כל שהוא של שמנים אתריים אותם ניתן לקנות בחנויות טבע או מיסטיקה.
ניתן התיחסות מיוחדת לענין הריחות, נבדוק מה הילד אוהב, ננסה לכוון אותו להרגיש , "איזה מהריחות אמא תאהב לדעתך ?תבחר !" (שנילמד לחשוב מנקודת המבט של האחר). נעטוף את היצירה הרב חושית הזו בנייר צלופן שקוף עם סרט בקצה (בכדי לשמור את הריח כגורם ההפתעה ). כמובן שהרעיון הבסיסי של יצירה עם ריח פתוח לאין סוף ווריאציות שאולי יעלו בדימיונכם. בהמשך אצלם דוגמא והעביר לכן עוד רעיונות.בהצלחה.
מתנצלת על הטעויות
01/02/06 00:21
13צפיות
מסתבר שהשעה המאוחרת משפיעה עלי.וזה הזמן לעצור וללכת לישון. לכל מי שלא מובן לה הרעיון שלי מוזמנת לשאול ואחזור להשיב.
לא הבנתי מה הקשר של ההר
01/02/06 00:40
9צפיות
למתנה ליום המשפחה
לא מדובר ביצירת הר
01/02/06 13:48
9צפיות
בכדי שיווצר תבליט ציינתי שניתן ליצור נפח באמצעות נייר מקומט או אורלון וכד" . הנייר מפית עליו הילד צייר יונח על הנייר המקומט וכך הוא יכסה ויעלים אותו. למעשה מה שיראו זה את הציור של הילד שהופך להיות מדו ממדי לתלת מימדי.  אשתדל לצרף תמונה בהמשך. דרך אגב זו הזדמנות ללמד ילדים את מושג התבליט באומנות פלסטית. גננת שביצעה את היצירה הזו אף הוסיפה את תמונת הילד במרכז- התוצאה מדהימה , והריח...
האפרוח שהלך..מזוית חדשה...
31/01/06 15:49
26צפיות
יום המשפחה הוא "בעייתי" במיוחד במשפחות מפורקות .
א-אינני יודעת מה מצפה לי כשאני מגיעה להצגה והפעלה של הורים וילדים.
לכן כדי להפשיר את הקרח הראשוני,אני מחייכת כמובן שהחיוך לבד לא מספיק...יש לי ביצה גדולה [בגודל מלון אליפסה] מפוסלת מקלקר שיכולה להפתח ובתוכה אני מניחה אפרוח בובת אצבע.
אני חובשת כובע תחפושת של תרנגולת, קושרת סינר ומתחילה לקרקר...
"זה לא הוגן שלכולם יש משפחה גם אני רוצה להיות אימא גם אני רוצה אפרוח קטן ונחמד שאוכל לחבק אותו, לנשק אותו ,לדגדג אותו ....
[הילדים מתגלגלים מצחוק] היי שש... אני מרגישה משהו  רגע עליי לנשום עמוק..בק בק בק..ככה לימדו אותי בקורס להכנה ללידה.
ו...פה מגיעה הדיקלום המקסים של אירית אבן חן:"תרנגולת חרוצה להטיל..."
המשך הפתיחה לפי הדקלום. [זכויות יוצרים לאירית ]
ב- ההצגה מתחילה על האפרוח  ואצלי הוא מחפש משפחה חדשה ולא אימא!!!
  לבסוף הוא שואל את אימא למה לכל חבריו בחווה יש אבא ולא אין .
אימא תרנגולת מחבקת אותו ומסבירה שישנם משפחות בלי אימא וישנם משפחות
בלי אבא אבל הם משפחה.
  לך חמוד יש אימא יש סבתא וסבא. יש לך משפחה חמה שאוהבת אותך מאוד.
אבל אימא את כעסת עליי? אומר האפרוח .
אני מסיימת במשפט: גם כשכועסים אוהבים.
ג- אפשר ל חתוך קאפה באמצא ולהשתמש בחצי. מדביקים שטיח דק [כמו על לוח התוכן]
קונים מוכן משחק קופסא: משפחת בע"ח  מצוייר .ומדביקים וולקרו זכר.
אוו להדפיס : אייל-כבשה= טלה, תיש-עז [לא אומרים עיזה]=גדי
סוס-סוסה=סייח,תתול- חתולה=גור ,תרנגולת-תרנגול=אפרוח,פיל-פילה=פילון
לביאה-אריה=כפיר וכן הלאה...
אפשר לפתח את המשחק לבוגרים : לחלק לפי מחלקות מחלקת יונקים,מחלקת עופות,מחלקת זוחלים ...לדוגמא :חתול=מחלקה יונקים ולמשפחת החתוליים.
לצעירים יותר פשוט לשחק מה מתאים?  חתול וחתולה= גוזל???? חהחהחה
אפשר להקריא את הספר "ביקור בגן החיות" אופס ..שכחתי את שם הסופר.
ולהצמיד חיה חיה על הקאפה ,להמחשה.
ד- אני ממליצה על השיר של פזית נוני לסיום הפעילות . "שפת החיות"
איך אומרים שלום בשפת החיות. שיר מומלץ.
  ובכן הגענו לסוף בלי לפגוע באף משפחה ...שיהיה לכן בהצלחה!!!
             מקווה שתפיקו תועלת כי אני לא מדפיסה בשיטה העיוורת..
             אךך...הלכה לי האצבע.....
             אשמח לעזור בכל שאלה שלכם דבוש
º
אופס תיקון..הכנה להטלה!
31/01/06 15:50
9צפיות
דבי!!!!!!!!!!!!!!!!!!
31/01/06 16:05
12צפיות
איזה יופי של סיפור

ממש מתאים לי. השנה יש לי בגן ילד חד הורי ומאד התלבטתי איך להתייחס לנושא (למרות שמבחינתו הדברים עדיין "רדומים").
ההתיחסות שלך מאד רגישה והפעילות שהרכבת מסביב לסיפור מקסימה ועשירה.
הדקלום של אירית אבן חן (ממש תפור לזה)
תודה רבה לך על התרומה.
אהבתי מאד את התפיסה שלך...
31/01/06 16:37
7צפיות
אכן 'יום המשפחה' - הוא יום חגיגה לכל סוג ומבנה של משפחה.
ובאמת בצניעות רבה - אני רוצה להציע שהאפרוח יפנה
אל האח/האחות הגדולים וישאל אותם "איפה אבא, והיכן אמא..."
ולאפשר לאח/אחות לספר לו את הסיפור של המשפחה (גם אם הוא מעט עצוב...)
או לחליפין האפרוח פונה אל סבא/סבתא או דוד/דודה ושואל אותם...
ומסיימים בתחושת הביחד - "כיף לנו כשאנחנו כולנו ביחד -
האח והאחות איתך עם סבא וסבתא / הדוד והדודה איתך עם אחיך ואחותך
ועוד וריאציות כיד הדמיון - כי הרי ה'ביחד' מאפיין כל כך את ה'משפחתיות' באשר היא.
תודה רבה לך דבי. איזו השקעה - חבל"ז.
בינתיים לא משרשר ל'יום המשפחה'. תמיד אפשר מאוחר יותר.
בברכה.
קצת שיחקתי עם השיר
02/02/06 11:00
24צפיות
עניין של מזל _שיר ותמונה
שלום לכולן
סליחה אם אני ככה מתפרצת לפורום המעניין והיפה שלכן
אני מידי פעם נכנסת וראיתי שחיפשתן רעיונות ליום המשפחה ויש לי המון דברים יפים, והחלטתי לשחק קצת עם השיר שמישהי הכניסה כאן לפני כמה ימים ומי שרוצה לראות עוד דוגמאות יוכל לכתוב לי ב- www.gan4u.com ב"צור קשר"
וסליחה מראש אם זה חומר פירסומי, פשוט היה לי "פרץ" יצירתי וחשבתי לחלוק אותו איתכם
כתובות אינטרנט מצורפות:
חיות כיס ליום המשפחה....
05/02/06 22:40
22צפיות
אפשר להסביר לבוגרים ולצעירים שלא רק בני האדם זקוקים להוריהם כדי לגדול ולהיות עצמאים ישנם בעלי חיים שלא עוזבים את אימא עד שהם מתחזקים... אך האם הם ישנים בעריסה? במיטת תינוק? או , בכיס של אימא?
כן כן כן , ישנן חיות ששמם הוא חיות כיס.
וכאן באה ההיכרות עם חיות אלה:
חיות הכיס הן יונקים שעל בטנם יש כיס ובתוך הכיס גדלים גוריהם.
גוריהם נולדים בלתי מושלמים [כדאי להציץ מדי פעם בערוצי הטבע השונים]
הם זוחלים בצורה מעוררת השתאות היישר אל הכיס שבבטן אימם.
מיותר לציין שבתוך הכיס הם מוגנים כמו שבתוך החדר בבית אנו מוגנים.
הם יונקים מחלב אימם וגדלים ומתחזקים לאחר שגדלו הם עוזבים את הכיס ומתחילים בחיים עצמאים..משכנתא..מס הכנסה..ביטוח לאומי...
ראוי לציין את הקנגורו
ואת הקואלה -הקואלה לא דוב!!!!
הקואלה חיית כיס שאינו ניזון מבשר. הקואלה ניזון מעלי אקליפטוס בלבד.
  מדהים, לא?
  אפשר ל"קנח" את הנושא עם משחקי מחבואים ושירי קוקו למיניהם...
       פעילות נעימה ויום משפחה שמייח
           שלכם דבוש
פעם ראשונה
06/02/06 20:36
15צפיות
היי לכולן....
טוף אני צריכה את עזרתכן....אני גננת בחו"ל ואנו הולכים לחגוג את ה valentine's day ואין לי ממש מה לעשות עם הילדים...כבר עשינו ברכות להורים ולאחים...אבל מה עוד אפשר?

תודה
גם אני גננת בחול
06/02/06 22:07
15צפיות
אני מכינה עם הילדים לבבות
גזרתי לבבות אדומים והילדים יצבעו אותן בשוקלד...עם אבקת שוקו ומים.
קניתי גם לבבות להדבקה.
ולא לשכוח שיום לפני זה טו בשבט
אצלינו קוראים לזה יום המשפחה
06/02/06 23:51
21צפיות
בקישור כאן תמצאי עוד רעיונות, בתחומים שונים.
בהצלחה
כתובות אינטרנט מצורפות:
מבקשת רעיונות ליום המשפחה
06/02/06 21:40
19צפיות
האם מישהי עשתה קבלת שבת עם הורים ?
מדובר על גן חובה
איך הפעלתן את ההורים אני רוצה שיהיה מעניין
תודה
לב אדום
04/02/06 13:05
33צפיות
עם כפפות לב בזוגות או הורים וילדים יד מול יד...
פתיחת שרשור משפחה היא אהבה
11/02/06 19:55
33צפיות
הכל על אהבה במשפחה.
פעילויות , יצירה , הפעלות וחגיגות.
הבית
11/02/06 08:56
762צפיות
שלום לכולן,

האם מישהי מכירה שירים בנושא הבית?

(חוץ מבית חלומותיי, אשר אינני חושבת שמתאים לגילאי 3-4)

תודה וסופ"ש נפלא :)
משפחמבה של אריאלה סביר
11/02/06 10:08
69צפיות
יש איזה שיר או שניים
תודה
11/02/06 15:21
24צפיות
אם יש עוד שירים אשמח אם תשתפו
:)
אני לא יודעת איך קוריאם לשיר
11/02/06 20:08
30צפיות
"יש לי בית, יש לי בית, עם הרבה חלונות, קוקו    *2
אסגור אותם בחורף, אפתח אותם בקיץ               *2
º
מקפיצה..גם אני מחפשת שירים...
11/02/06 20:31
26צפיות
שיר על בית
13/02/06 20:02
88צפיות
שיר של ציפי כהנוביץ:הבית שלי נהדר
באמת שיר נהדר...
º
הבית
16/02/06 22:51
73צפיות
תודה רבה לכולן
17/02/06 16:22
17צפיות
:)
פאזל ליום המשפחה
10/02/06 16:53
51צפיות
º
תודה יופי של משחק
10/02/06 17:05
12צפיות
º
תודה רבה
11/02/06 15:50
8צפיות
מאוד יפה
12/02/06 13:01
6צפיות
תודההההההההההההההה
º
חמודי
12/02/06 13:54
7צפיות
מחווה לאישה - ליום המשפחה
<< ההודעה הנוכחית
11/02/06 19:24
319צפיות
מאת יורם טהר לב.

"לילה טוב- אני אומר לה אחרי החדשות"
"אני מת מעייפות,אני הולך לישון"
ונכנס למיטה וממש נופל אפיים,
ומושך את השמיכה ועוצם את העיניים
"אני באה אחרייך!" היא קוראת לי מאחור"
"אני רק מכבה בסלון את האור"
ובינתיים היא סוגרת את התריס ונועלת את הדלת,
ממלאה במים את הקערה של הכלב,
דוחפת למדיח עוד שלוש ארבע כוסות,
בודקת אם נכנס איזה אי מייל מאוחר,
מגהצת לעצמה חולצה למחר,
כותבת פתק למורה,
מוציאה מהפריזר עוף להפשרה,
משאירה צ'ק לוועד הבית בארון החשמל
...מכניסה למטען את הטלפון הנייד,
ואז נכנסת למקלחת, מתרחצת,מתמרחת,מתבשמת,מצחצחת,
ונכנסת למיטה,
כך הולכת לישון משפחה מאושרת.
ואף פעם אינני שואל איך היא מספיקה,אלא איך היא זוכרת:
ואלמלא הייתי ישן הייתי לוחש לה בשקט..
איך את כ"כ עניינית וכ"כ מדוייקת?
ובכלל,איך העניק לך השוכן ממעל כישורים לגדל גם את הילדים וגם את הבעל?
איך את מסוגלת להקשיב לסובבים אותך ברצינות,בראש פתוח ומחשבה מסודרת?
איך את מצליחה לחייך כשאת רוצה לצרוח ובוכה כשאת מאושרת?
ואיך תגידי איך,למרות כל מה שעובר עלינו,את עדיין אופטימית,שמחה ונחושה?
ובעידן החומרני הזה,את עדיין פתוחה לסבלם של אחרים,כנה ורגישה?
כל בוקר אני מודה לאלוהים: ברוך שעשה אותך אישה.
אני מגישה זאת לאימהות בגן..
11/02/06 19:26
25צפיות
אשמח באם אחת הכישרוניות תאייר...ותעצב.
תהנו ,כן מגיעה לנו...
ואני חשבתי שזה מאוד יפה-טעיתי?
12/02/06 21:20
12צפיות
אני מאוד התרגשתי כשקראתי אך אין תגובות מצידכן...
אולי רק משהי תוכל לאייר יפה?
תודה,
רפאלה היקרה, זה מקסים!!!!
12/02/06 21:47
6צפיות
לצערי, אינני יודעת לאייר- אולי מישהי מוכשרת ממני תצליח....

זה בהחלט משהו מקסים לתת לאמהות בגן- אימצתי!!
רפאלה- זה מקסים! שמרתי לעצמי
12/02/06 21:48
2צפיות
במחשב... בכל אופן, מצטערת, אבל איורים זה לא הצד שלי..
תודה לך
º
תשתמשו בכיף - גרמתן לי לאושר!
12/02/06 22:02
2צפיות
º
תודה לך רפאלה זה מקסים
12/02/06 22:50
3צפיות
שירים ופעילות מקסימים ליום המשפחה
12/02/06 23:34
37צפיות
שקיבלתי מחברה במייל
הבית שלי נהדר / ציפי כהנוביץ'

המקום שאותו אני אוהב
הוא הבית שבו אני גר.
גינה וחצר מסביב גדר,
הבית שלי נהדר.

אני מכיר את הרחובות
השכנים החברים,
והולך גם  לטייל
במקומות אחרים.....

אבל...
המקום שאותו אני אוהב
הוא בית שבו אני גר
גינה וחצר
מסביב גדר
הבית שלי נהדר!

ציפי כהנוביץ
אמא פה תולה כביסה
מכנסיים וחולצה
    גם מגבת     
וגרביים
הופ,
נפלה טיפה של מים....

את השירים ניתן למצוא ב"ממש יום טוב" של ציפי כהנוביץ'.

פעילויות מוצעות:
•    הבית שלי נהדר..
בבית הילדים עומדים בתוך חישוקים
בפיזמון הם מטיילים בין החישוקים ולוחצים ידיים לחברים
בבית ב' שוב חוזרים לחברים.
•    אמא פה תולה כביסה
פעילות ראשונה:
מוצאים  תנועות מתאימות לכל משפט בשיר לדוגמא תולה כביסה ידיים למעלה בתנועת תליה . מכנסיים  תנועה של לבישת מכנסיים וכו..
שרים את השיר עם התנועות .
פעילות שניה  אוריינית :תולים חבל בגן ולפי סדר  השיר תולים את בגדים אמיתיים
מכנסיים, חולצה, מגבת, גרביים.
דף עבודה גוזרים את הבגדים ותולים על חבל הביסה לפי סדר השיר. את החבל הילדם מציירים בעצמם על דף אחר.

נגה זה משגע
12/02/06 23:35
10צפיות
יש לשירים גם לחן?
כן יש לחן
13/02/06 12:41
16צפיות
וזה באמת שיר מקסים, יש קלטת מדהימה, אם את עדיין לא מכירה זו הזדמנות נהדרת כל השירים שם מעולים , הבן שלי שומע את הקלטת מגיל 0- , קוראים לקלטת  "ממש יום טוב" וזה מגיע עם חוברת הפעלות לגננת/ מורה (קניתי לפני שנים בחנות של לוינסקי)
נכון, הייתי פעם בהשתלמות של ציפי
13/02/06 14:08
13צפיות
והיא כזו קטנה וקפצנית, ומצחיקה ומתוקה. השירים שלה מאוד קליטים.
והיא יצאה גם עם קלטת שנקראת: "שטותינוע"-קלטת נהדרת!
והשירים שבחרת פה הם ממש מתאימים.
º
שמחה ש.אהבתן. ציפי מהממת.
13/02/06 18:34
5צפיות
אפשר קישור לסדנה הזו?
13/02/06 18:44
8צפיות
ותודה על המתכון והעצות
אויש התבלבלתי זה היה מכוון למקום
13/02/06 18:49
7צפיות
אחר לגמרי
מזכירה ומבקשת מכולן וכולם
14/02/06 16:51
16צפיות
בימינו משפחה זה כבר לא אמא אבא 2-3 ילדים וכלב.
בימינו משפחה היא מגוונת ובעלת פרצופים רבים ומיוחדים.
אני מבקשת מכן לחשוב איזה עולם נהדר זה יהיה אם הגוזלים יגדלו תוך שהם יודעים מהבנה בסיסית ולא מלימוד מאוחר את העובדה הכל כך בולטת הזו.
אנא, שלבו בתכנים וגם בתמונות את הסוגים השונים של המשפחות כולל משפחות חד הוריות, חד מיניות, מרובות בילדים ועם ילדים יחידים, עם ובלי חיות....ועוד המון צבעים וצורות.
אל דאגה המציאות כבר מקיפה אותם, והבלבול היחידי יגרם רק אם מה שנייצג כקיים בעולם לא יתאם את המציאות שהם רואים.
בברכת יום משפחה שמח קרב ובא
º
14/02/06 17:54
אני חוגגת עדיין יום האם. כבר שנים
14/02/06 19:37
11צפיות
שאני הולכת עם כל האימהות למסעדה טובה.
בסוף, כשהן מקבלות את החשבון-הן גם מקבלות הפתעה שאני מכינה או קונה,
עם דיקלום מקסים שאני כותבת על העבודה של הילדים.

תמיד מפתיע ומוצלח!
º
המון תמונות נפלאות של משפחות
15/02/06 09:22
37צפיות
º
אבא ובן
15/02/06 09:23
20צפיות
º
אבא, סבתא וילדה
15/02/06 09:24
13צפיות
º
סליחה, סבא.
15/02/06 09:24
3צפיות
º
אמא ובת
15/02/06 09:26
7צפיות
º
אמא, סבתא וילד
15/02/06 09:26
6צפיות
º
זוג אבות, בן וכלב
15/02/06 09:27
6צפיות
º
זוג אמהות ותינוקת
15/02/06 09:27
2צפיות
º
סבתא, נכד וחתול
15/02/06 09:28
2צפיות
º
סבא ונכדים
15/02/06 09:29
4צפיות
º
נולד לי אח
15/02/06 09:29
7צפיות
מיץ מנגו מקסים
16/02/06 10:56
9צפיות

תודה תודה זה ממש נפלא. ישמש אותי מאד.
ואם יש למישהו צילומים, עוד יותר טוב.
אני עדיין מוציאה ממגאזין הורים וילדים. יש שם תמונות טובות.
מיץ מנגו שכחת תמונה של אמא אבא ילד וילדה. יש את זה עוד.
בכלל לא שכחתי
16/02/06 12:31
9צפיות
פשוט חשבתי שיש טעם לשלוח לכם רק את התמונות שבטח אין לכם, אבל הנה, בשמחה רבה, אני שולחת גם שלל תמונות של משפחות סטנדרטיות.
תודה על הפרגונים!
עזרה ליום המשפחה
14/02/06 09:43
21צפיות
היי , מחפשת רעיונות לעבודות יצירה ליום המשפחה
הנה רעיון
14/02/06 16:17
48צפיות
הכינו מדאס לבן - חמסה: הילד יניח את כף ידו על דאס מרודד, הוציאו את החמסה ע"פ קוי המתאר. את החמסה הילד מעטר בחרוזים שטוחים, אבני פסיפס וכו'... לא לשכוח לעשות חור כשהדאס עדיין לח. כשמתייבש משחילים חוט דיג עם חרוזים. קושרים בקצה או מוסיפים טבעת מיוחדת שעולה בערך שקל. לזה מוסיפים דף עם דיקלום שכתבתי בעצמי והנה הוא לשימושכן:
"הנה כף ידי ועימה כל אהבתי
לאבא לאמא לאחים ובכלל
חמסה שתביא לכם הרבה מזל.
ויום יבוא וכשאגדל תהיה לכם הפתעה נעימה
תוכלו לזכור איך מזמן מזמן
כף ידי היתה כה קטנה"
בהצלחה
º
איזה דקלום מתוק
14/02/06 22:19
20צפיות
ברוכה הבאה נמלה עולה
14/02/06 23:08
13צפיות
הרעיון שלך מאוד יפה
תודה
23/02/06 21:17
9צפיות
אימצתי את הרעיון ויצא פשוט מקסים!
תודה רבה
סלסילה ליום המשפחה
14/02/06 21:41
40צפיות
סלסילה ליום המשפחה / אלי כדורי

סלסילה הנה הבאתי

ליום המשפחה,

מלאה היא בכל טוב,

נא הביטו בתוכה:

חיוכים מפה לאוזן,

דגדוגים קטנים במותן,

רגשות - שקית גדושה,

אושר רב - בבקשה,

נשיקות קטנות, קטנות,

מתוקות, מסוכרות,

חיבוקים בשתי ידיים,

זמן פנוי מלא חופניים,

לטיפות כך לקינוח,

בתוספת מצב רוח.

סלסילה הנה הבאתי

ליום המשפחה,

מלאה היא בכל טוב,

נא הביטו לתוכה.
º
מקסים
14/02/06 22:23
8צפיות
º
איזה יופי תודה
14/02/06 23:00
6צפיות
יום המשפחה
14/02/06 20:21
17צפיות
אני מחפשת פעילויות ליום המשפחה לגיל הרך.
אשמח אם תעזרו לי בימים הקרובים
מירי.
º
כנסתי לשרשור שנעוץ למעלה...
14/02/06 20:41
12צפיות
º
כנסתי=הכנסי
14/02/06 20:42
7צפיות
לוח מי בא לגן
13/02/06 19:42
28צפיות
אהלן,
אני זקוקה לעזרה.... האם למישהי יש לוח מי בא לגן ליום המשפחה מוכן?? או לפחות לתת לי רעיון על הנושא ללוח.. אני ממש בבעיה- אינני יודעת מה לעשות בלוח הזה.
אודה לכל תשובה
רעיונות למי בא לגן למשפחה
14/02/06 11:48
32צפיות
1. כמה נפשות במשפחה (הורים+ילדים)
2. כמה ילדים במשפחה
3. כמה אחים יש לי
4. בכור/סנדוויץ/ צעיר
5. מי מביא אותי לגן_אמא/אבא/סבא/סבתא/אח/אחות/אחר
6. באיזו קומה אני גר?

התאימי לגיל הילדים
תודה רעיונות טובים!!!
14/02/06 18:34
8צפיות
למישהו יש מוכן....??
שוב תודה, והנה התוצר הסופי
14/02/06 23:58
22צפיות
לשימושכם
º
תודה...זה מאוד יפה!!
15/02/06 16:03
4צפיות
חרוזים ליום המשפחה...
15/02/06 17:31
33צפיות
שלום, יש למישהו חרוזים בנושא המשפחה???
איזה כיף לנו, רוצה לשתף
21/02/06 14:31
26צפיות
רציתי לשתף בפעילות שאני עושה ליום המשפחה שממש מניבה פרי. אני הסייעת והילדים כולנו נהנים מאד.
לא פעילות מקורית אבל מהנה.
ביקשתי מההורים זמן רב לפני תמונות של המשפחה שבאמת חשובה לילדים. לא רק הורים גם אחים וסבתות וסבים ודודים ודודות, כל מי שהילד מכיר טוב וחשוב לו.
יש לי בנוסף ללוח השטיח הגדול שהוא לוח הנושא לוח שטיח קטן למפגשים
ועליו אני עושה כל יום יום המשפחה לילד אחר.
באותו היום אני עם סקוצ' מצמידה ללוח את כל התמונו, ולמעלה בסול - המשפחה של X.
באותו היום כולנו יוצאים לדשא והילד מספר על משפחתו (בהתרגשות עצומה כמובן) תוך שהוא מראה אותם.
ואז אני שבשאלון שתשאלתי את ההורים לפני אני יודעת את שמות וקשר חברי המשפחה מסכמת בסיפור את הדברים - היה היה ילד ושמו....
אחרי, אני מבקשת יגידו לי אילו דמויות יש במשפחת הילד ואני מצמידה דמויות מסול צבעוניות ליד שמו - אמא אמא וילד, אמא כלב וילד, אמא אבא וילדה....
אז אנו שרים את השירים המוכרים סבא בא אבא בא....ולפעמים גם בהתאמה למשפחות הממשיות של הילדים. הם ממש ממש ממש מוחמאים מזה.
ולבסוף מספרת סיפור (לא חובה על משפחה,אלא שיש בו משפחה) והילדים מנסים להגיד לי איזו משפחה זו אחרי הסיפור.
אני כל כך נהנת והם כל כך נהנים שפשוט הייתי חייבת לשתף.
º
נשמע מהנה וגם מלמד...
21/02/06 15:19
2צפיות
איזה כייף. נשמע מהנה ושומעת את
21/02/06 15:33
6צפיות
ההתלהבות שלך בקולך.
מרומם להרגיש את ההתלהבות באותיותייך
21/02/06 18:38
5צפיות
בכל זאת שאלה: האם כל לילד מציג מסופר סיפור נפרד/אחר?
כנראה שאני לא בקליטה...
כי גם לא הבנתי את הסיפור בסוף. מה הילדים אמורים להגיד.
פעילות עם שירי יהודה אטלס
19/02/06 17:20
22צפיות
שלום, אני קוראת קבועה בפורום אך הפעם החלטתי גם להצטרף באופן פיזי. אני עוסקת בנושא סופר החודש בגן חובה, וכרגע רוצה להתחיל את יהודה אטלס עם נגיעה ליום המשפחה. האם יש לכן רעיונות לפעילויות קצרות בעיקר לפי ספריו: "הילד הזה הוא אני", או "אני רוצה שפתאום"
תודה, ויום טוב
ראיתי פעילויות במאגר של גילי חן
19/02/06 23:03
22צפיות
וענת לנדאו
תנסי
מצטרפת לשאלה.
20/02/06 10:12
11צפיות
איך אני מגיעה למאגרים האלה?
תודה אך..
20/02/06 17:28
9צפיות
תודה סמנטיקה אך משום מה איני מצליחה לפתוח אף פעם את הקבצים הללו
º
זה בגלל שצריך תוכנת כיווץ קבצים
20/02/06 21:46
5צפיות
קישור מקסים לדפי צביעה ליום המשפחה
19/02/06 23:01
20צפיות
בבקשה
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
תודה
21/02/06 00:36
3צפיות
אני רוצה לערוך לאמהות בגן שלי איזו
15/02/06 21:06
8צפיות
פעילות ביום "האישה הבנלאומי".. למישהי יש הצעה???? תודה מראש
כמה הצעות:
16/02/06 09:36
16צפיות
להזמין יועצת יופי, סדנאת איפור

"מבשלים חוויה" מבשלים יופי של ערב

הרצאה בנושא גבולות,חינוך וכו' עם פסיכולוג/ית

סדנאת יצירה- פימו, הדבקת מפיות,,וכו'..
אחלה רעיונות. אבל איפה אני מוצאת
16/02/06 17:45
2צפיות
מישהו שיערוך דנאות כאלו????
º
איזו סדנא מעניין אותך? אשמח להמליץ
16/02/06 21:12
3צפיות
או הפסיכולוגית, או משהו שקשור
17/02/06 16:51
3צפיות
נומורלוגיה,גרפולוגיה....
מספרת סיפורים
16/02/06 10:15
9צפיות
יש מספרת שנונה. ומרתקת ומצחיקה שמופיעה עם תוכנית  "סיפורי נשים".
אפשר להגיש באותו ערב, יין קל וגבינות.

רוחלה אפשר את הפרטים שלה במסר?
16/02/06 19:09
3צפיות
תודה

º
רוחל'ה זה אחלה רעיון. נראה לי שאאמץ
17/02/06 22:41
3צפיות
"יום האשה הבנלאומי"
16/02/06 20:57
3צפיות
אני רוצה לספר לך , על התוכנית שלי אוליי תיקחי מהן רעיונות.
בכל שנה אנו חוגגים יחד עם הילדים, במתכון של סדנאת יצירה, או סדנאת אוכל או קבלת שבת חגיגית.
השנה לשמחתי יש בגן שתי אמהות שמתעסקות במסטיקה, אז החלטתי להעזר בהן , אני מפצלת את האמהות לשני חדרים , מהכניסה לגן ועד החדרים יארו פנסים סינים, המזרנים יכוסו סדינים לבנים, והמטפלות יאפו עוגות, בהזמנה האמהות התבקשו לבוא לבושות בלבן ,ובסוף הערב יחולק שי מעשה ידינו לאמהות לאבות שקית עם שוקולד בצורת לבבות.
אצלי
17/02/06 19:00
6צפיות
בשנה שעברה הזמנתי את "הילה בסגול" המדהימה והיא עשתה ערב מדהים של קריאה בקלפי טארות (ט או ת בסוף??? )

והשנה אני מזמינה את לימור בנדל שהיא סקסולוגית שאני מקווה שתעביר לנו ערב בכייף ובצחוקים  (צריך לדאוג להרשמה לשנה הבאה מה לא?? )
...
17/02/06 19:03
2צפיות
אולי לא מספיק ברור
סקסולוגית -סקס - ילדים
נחמד
17/02/06 22:53
1צפיות
חחחחחחחחחח
17/02/06 23:21
1צפיות
זה היה ברור מאוד...
כל הכבוד על המחשבה..
אני מקווה שתהיה ממש טובה וגם תסביר שרצוי להביא כמה שיותר ילדים לעולם :)
º
איך אני מגיעה להילה????
20/02/06 18:58
2צפיות
יום המשפחה
15/02/06 23:02
17צפיות
הי
מבקש לקבל חוויות ושיח בין ילדים בנושא יום המשפחה
לא בדיוק הבנתי את השאלה....
16/02/06 13:27
7צפיות
לי יש ילדים קטנים (שנתיים) ושוחחתי איתם בהזדמנויות שונות (ותוך כדי המחשות, אביזרים, איסוף תמונות מההורים ואינפורמציה כתובה מההורים) על
שם פרטי ושם משפחה, חיות- שם החיה ושם ההורה, שם החיה והבית שהיא גרה בו, מה עושים בבית ומה עושים בחוץ, מי הם סבא וסבתא ושמותיהם, מספר הנפשות במשפחה וכו מקווה שעזרתי
מיכל
פורום 'ימי הולדת ומתנות'-יום המשפחה
21/02/06 21:27
7צפיות
מנהלת הפורום שלחה אלי שירשור בפורום שלהם על יום המשפחה
אתן מוזמנות לעיין ולקבל רעיונות.
יש לכן בבקשה רעיונות ליום המשפחה לב
22/02/06 13:54
8צפיות
אני צריכה רעיונות ליצירות לבני 1.5 שהם יכולים לנסות ולהתנסות.
היום חגגנו בגן את יום המשפחה
24/02/06 21:23
14צפיות
טוב כבר התרברבתי מספיק במורה למוסיקה שלי. היא גדולה ומדהימה אותי ואת ההורים כבר שנה שמינית.
היה מקסים, קובץ של הפעלות מוסיקליות מהחודשיים האחרונים והילדים היו מדהימים והאוירה נהדרת.
פתחנו בשיר, אהבה, סבלנות , חברות ומנגינה, במשפחה שלנו.( עם לבבות בצבעים קיטשיים, של ורוד תכלת אדום וסגול)
וסיימנו ב"תרו תרועה" כשכל קבוצה עם כלי נגינה אחר מודה לעצים השונים.
אחרי 20 דקות של שירה, משחק מוסיקלי אורייני, נגינה והמון אהבה. יצאנו לקבלת שבת אביבית בחצר.
ההורים  והילדים ישבו סביב שולחנות, עמוסי כל טוב (תכנון הכיבוד והכנתו ע"י הילדים). אחרי דיקלום מרגש של ילדי הגן, קיבלנו את השבת בכיף גדול.
עוד שיר שמתנגן לי בראש עד היום
25/02/06 15:09
10צפיות
הפזמון, מתוך שיר אהבה לאמא/רויטל חברון
"אמא אני אוהב אותך
אמא זה שם נעים ורך
אמא רת לי כמו שושן
את כמו זמר אהבה ישן".
º
קישור חשוב מאד
25/02/06 17:27
5צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
לכל גננת שתוכל לעזור!
24/02/06 07:47
9צפיות
בבקשה בבקשה את המילים של השיר "אמא" ששרה שולה בפסיבל שרי הילדים. תודה....
השיר אמא ששרה שולה
24/02/06 10:17
8צפיות
ניתן למצוא את השיר ב- www.laza.co.il
º
תודה רבה
24/02/06 13:58
3צפיות
סיפור ליום המשפחה
23/02/06 18:39
26צפיות
מחפשת סיפור שקשור ליום המשפחה..(בית, הורים,דודה..)

זקוקה להמחשה ולפעילות בעקבות הסיפור/המחזה עם הילדים

אשמח לכל רעיון
השמלות של אמא
23/02/06 20:29
33צפיות
ממליצה לך על שירה הנפלא של מרים ילן שטקליס"השמלות של אמא". השיר מספר מנקודת מבטה של הילדה המתארת את שלל השמלות של אמה.אבל יותתר מכל היא אוהבת את החלוק המרופט כי אז היא יודעת בוודאות שאמה תשאר בבית.
שיר המזמן הרבה שיחות אודות רגשות ותחושות.
ביום המשפחה בניתי מסלול דוגמנות , חיברתי לאורך החדר שולחנות, כיסיתי אותם בשטיחים אדומים, בניתי מדרגות מקוביות.
כל ילדה הביאה שמלה של אמא, הבנים הצטיידו בעניבה או פפיון, אחת הבנות הביאה חלוק, לפי התור כל בת עלתה בשמלה כשהיא הולכת שלובת זרוע לבן המלווה אותה כגנטלמן הוא גם עזר לה לעלות במדרגות, הם צעדו הלוך וחזור על המסלול כשהיא מתארת את שמלתה, אחרונה עלתה הבת עם החלוק.
במקביל הדפסתי את השיר על שמינית , כל ילד צייר את אמו בשמלה שהוא הכי אוהב וקישט את השיר. הגשנו בתום הצעידה לכל אם את השיר עם כלנית אחת.
לשיר יש מסר מאד חשוב להורים על זמן איכות עם ילדם.
º
תודה, איזה רעיון נפלא!!!!
23/02/06 20:31
6צפיות
אוי יש בעיה קטנה
23/02/06 21:16
19צפיות
אם היו מבקשים מהבן שלי להביא שמלה של אמא... אין לי שמלות.
כפרה ..למה לא דיברת...
23/02/06 21:28
10צפיות
אני יציף אותך בשמלות ..עם גוף וגובה כמו שלך הייתי גרה בשמלה.
         נותר לך לבחור:
סרפן?
מיני????????
מידי?
מקסי?
שמלת פרינסס?
   מבצע: קני 10 בשקל ותקפיאי...............
        ביי מתוקה דרך אגב אני יושבת עם...???
º
בוחרת בשמיכת כירבולית
23/02/06 22:07
10צפיות
º
יש עוד רעיונות???...
23/02/06 22:41
8צפיות
לימ החתימה שלך מקסימה
23/02/06 23:37
13צפיות
את מכירה את השיר "ארוחה ליום המשפחה" של מלכה שידלובסקי? לכל בן משפחה יש תפקיד בהכנת הארוחה. אין בעיה להמחיז את השיר.
לא..לא מכירה..יש לך
24/02/06 15:06
4צפיות
את המילים?
אני אקשיב מחר לדיסק
24/02/06 19:16
9צפיות
ואכתוב לך את המילים המדוייקות.
ואם תרצי לרכוש את הדיסק אוכל לתת לך את מספר הטלפון של מלכה
º
אשמח לטל' של מלכה ולמילים
24/02/06 20:02
6צפיות
º
היי לימ המילים וההפעלה
24/02/06 20:44
17צפיות
º
תודה
24/02/06 21:31
1צפיות
º
לורדה שאין!!אין עליה!!!
25/02/06 10:41
1צפיות
יום המשפחה בגנים - בקשה חשובה
23/02/06 09:42
32צפיות
לכל הגננות בעיקר לגננות פה לילדים בגילאי 3-5 שהם יותר מבינים.
אנא מכן קחו בחשבון יש ילדים שההורים גרוים
יש ילדים שאין אם או אב
ויש את בני הזוג של ההורים שהתגרשו
כל שנה אנחנו נצתקלים בתגובות ובעשיה לא רגישה של גננות  וכל שנה יש כעס ודמעות
זו לא ביקורת חילה על מישהי באופן אישי אני לא מכירה אף אחת מכן

אל תעשו חגיגות שחובת שני ההורים להיות נוכחים
אל תשלחו ילדים עם עבודות בית שיביאו תמונה מחתונה של ההורים
אל תעשו את זה!
זה הורס בהרבה בתים זה מעיק וזה פוצע
אני בטוחה שיש דרכים חינוכיות יותר בהרבה בעיקר למען הילדים
יישר כוח שאתן שומרות על ילדנו.
תשתדלו לשמור גם על המשפחות המורכבות שבנינו ויש המון.
מסכימה מאד
23/02/06 09:56
5צפיות
תומכת ומחזקת את דברייך
תמר בר
בהחלט חשוב
23/02/06 15:14
7צפיות
אבל אני חושבת שמשנה לשנה יש יותר מודעות והגננות מגלות רגישות בעיניין.
מבינה ומסכימה
23/02/06 16:48
2צפיות
היו בפורום דיונים על כך והמודעות אכן גוברת.
אני מסכימה איתך שאפשר להמנע בקלות מהנזקים המיותרים האלו.
תודה לך שנקטת יוזמה וכתבת פה בפורום
אכן כך
23/02/06 17:11
6צפיות
בקשתך מאוד נכונה אם כי על כל גננת לקרא את האוכלוסיה וכן להתייחס למשפחות המיוחדות ולתת להם במה, לחזק את המשפחה המיוחדת , השנה לשמחתי בגן שלי יש ילד מאומץ שבעידוד ההורים נתנו לזה משקל והקדשנו לכך מספר מפגשים, הילדים מגיבים דיי בטיבעיות והסיפור שסופר על ידי ההורים די עניין אותם וריגש  את כולנו.
מעבר לכך כאמא לילדה מיוחדת הייתי מוסיפה בנושא זה ובכל נושא אחר את האחריות של החברה להכיר ולכבד את האחר. כולנו יודעים שהחינוך לכך מתחיל בגיל צעיר.
מסכימה עם צופית
23/02/06 19:17
1צפיות
על כל גננת החובה להכיר את אוכלוסייתה הילדים ומה כוללת המשפחה שלהם ובהתאם לעבוד באירוע זה.

אנחנו הסברנו שמשפחה זה לא רק אמא ואבא כי לא לכולם יש (למרות שרק לילדה אחת אין) וישנם משפחות שבהם אין אבא אבל יש אמא או ההפך כמו שיש כאלו שיש הרבה אחים או אחיות לעומת כאלו שאין אף אחד....

בכל מקרה יופי שההודעה שלך ננעצה. בהחלט חשוב ביותר שהעלת את הענין
צודקת בהחלט
23/02/06 19:58
2צפיות
וגם חושבת שרמת הרגישות עלתה ממזמן.
אני תמיד מבקשת תמונה משפחתית, עם הדגשה שלא משנה מי מופיע בתמונה, העיקר שיש שם מישהו מהמשפחה. איכשהוא לרוב הילדים אין תמונה משפחתית, מן הסתם כי תמיד אחד ההורים הוא זה שמצלם...
º
מסכימה בהחלט, זה נושא חשוב
24/02/06 20:24
3צפיות
Flix
אורנה ומינה

אורנה ומינה

סטודיו להלבשת הבית, עיצוב והום סטייליג. לפרטים>>

טליה שפירא - אימון עסקים, פיתוח עסקי, שיווק

נטוורקינג לעסקים

אימון עסקי, פיתוח עסקי ושיווק לפרטים כנסו>>>

עסקים נבחרים