לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום גננות וצוותי חינוך בגן
רגע לפני שנכנסים לתוך הפורום:נכון שיש כבר גננים ממין זכר, אך הפניה היא עדיין לגננותממין נקבה (כי הן הרוב, ובדמוקרטיה הרוב קובע):בפורום הגננות קבוצה הולכת וגדלה של חברות המאמינות כי יצירת סביבה ווירטואלית, בה תינתן האפשרות לפתיחת דיונים מקצועיים, שיחות ושיתוף בהתלבטויות, תוביל לצמיחה והרחבת הידע של כל אחת מאיתנו. היכולת שלנו לדבר אחת עם השנייה לשתף ולהלין על אירועים וחוויות מהעבודה בגן. מקום שבו נוכל לפתוח ללא היסוס או חשש לחשיפה את הקשיים הקשורים ביחסים בין ובתוך הצוות. לקבל תמיכה זו מזו באשר לדרכים שבחרנו לפתור בעיות שהתעוררו, בין אנשי הצוות לבין ההורים או בין הגננות לגורמים מקצועיים שמחוץ לגן. ולעיתים עיצה או תמיכה בפיתרון קושי בהתמודדות עם קשיים בהם נתקלים הילדים. הפורום במובנים רבים הוא חדר המורים החסר כל כך לגננות העובדות רוב הזמן לבדן. את הקולגות הן פוגשות לעיתים בהשתלמויות או כנסים, בשום מפגש מאלה אי אפשר לדוחח באמת. כאן בבית מול המחשב אנו מוצאות זמן לשתף ולהשתתף. בפורום ניתן להביע רעיונות, דעות, מחשבות, רגשות, הגיגים, המלצות ואזהרות, כל אלה ימצאו דרכם בשרשורי הפורום לאורכה ולרוחבה של ארצינו הקטנה והאהובה. יש ודברינו הכתובים פה, יחצו, ימים ויבשות. לא אחת אנו פוגשים גננת ישראלית, העובדת עם ילדים יהודים או ישראלים גולים, המבקשת לשמור על קשר מקצועי ולבקש עזרה או תמיכה. לעיתים הורה תועה בארצות רחוקות המבקשת לקבל טיפ לשימור המסורת ולחינוך הילדים רחוק מכאן. לאלה שמורה לנו פינה חמה והן יודעות כי, בלב חפץ, יקבלו כל עזרה שנוכל לתת. כגננות , לכל אחת גישה חינוכית אותה גיבשה במהלך שנות לימודיה ועוד יותר במשך שנות עבודתה, ומכאן שתהינה הגישות שונות ומיוחדות המיחדות כל אחת מאיתנו. אני מכבדת כל אחת מהגישות החינוכיות אותה בחרתן ואותה גיבשתן. אני מאמינה שיש מקום להשמעת דיעות שונות ומגוונות. ככל שנשמע ונקרא, כך נחכים.מקווה שתיהנו לשהות כאן ושהזמן אותו תבלו איתנו יהיה לכן לתועלת. ושההתמקצעות שלנו תביא לשיפור החינוך לגיל הרך בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גננות וצוותי חינוך בגן

רגע לפני שנכנסים לתוך הפורום:נכון שיש כבר גננים ממין זכר, אך הפניה היא עדיין לגננותממין נקבה (כי הן הרוב, ובדמוקרטיה הרוב קובע):בפורום הגננות קבוצה הולכת וגדלה של חברות המאמינות כי יצירת סביבה ווירטואלית, בה תינתן האפשרות לפתיחת דיונים מקצועיים, שיחות ושיתוף בהתלבטויות, תוביל לצמיחה והרחבת הידע של כל אחת מאיתנו. היכולת שלנו לדבר אחת עם השנייה לשתף ולהלין על אירועים וחוויות מהעבודה בגן. מקום שבו נוכל לפתוח ללא היסוס או חשש לחשיפה את הקשיים הקשורים ביחסים בין ובתוך הצוות. לקבל תמיכה זו מזו באשר לדרכים שבחרנו לפתור בעיות שהתעוררו, בין אנשי הצוות לבין ההורים או בין הגננות לגורמים מקצועיים שמחוץ לגן. ולעיתים עיצה או תמיכה בפיתרון קושי בהתמודדות עם קשיים בהם נתקלים הילדים. הפורום במובנים רבים הוא חדר המורים החסר כל כך לגננות העובדות רוב הזמן לבדן. את הקולגות הן פוגשות לעיתים בהשתלמויות או כנסים, בשום מפגש מאלה אי אפשר לדוחח באמת. כאן בבית מול המחשב אנו מוצאות זמן לשתף ולהשתתף. בפורום ניתן להביע רעיונות, דעות, מחשבות, רגשות, הגיגים, המלצות ואזהרות, כל אלה ימצאו דרכם בשרשורי הפורום לאורכה ולרוחבה של ארצינו הקטנה והאהובה. יש ודברינו הכתובים פה, יחצו, ימים ויבשות. לא אחת אנו פוגשים גננת ישראלית, העובדת עם ילדים יהודים או ישראלים גולים, המבקשת לשמור על קשר מקצועי ולבקש עזרה או תמיכה. לעיתים הורה תועה בארצות רחוקות המבקשת לקבל טיפ לשימור המסורת ולחינוך הילדים רחוק מכאן. לאלה שמורה לנו פינה חמה והן יודעות כי, בלב חפץ, יקבלו כל עזרה שנוכל לתת. כגננות , לכל אחת גישה חינוכית אותה גיבשה במהלך שנות לימודיה ועוד יותר במשך שנות עבודתה, ומכאן שתהינה הגישות שונות ומיוחדות המיחדות כל אחת מאיתנו. אני מכבדת כל אחת מהגישות החינוכיות אותה בחרתן ואותה גיבשתן. אני מאמינה שיש מקום להשמעת דיעות שונות ומגוונות. ככל שנשמע ונקרא, כך נחכים.מקווה שתיהנו לשהות כאן ושהזמן אותו תבלו איתנו יהיה לכן לתועלת. ושההתמקצעות שלנו תביא לשיפור החינוך לגיל הרך בישראל.
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים וברוכות הבאות לפורום "גננות וצוותי חינוך בגן"
הפורום מיועד לכלל אנשי החינוך בגן הילדים: גננות,סייעות, מרפאות בעיסוק וכל מי שלוקח חלק פעיל בהתנהלות הגן.
כמו כן, אנו מזמינים הורים להתייעץ לגבי מסגרות הגן השונות והתפתחות הילד מתוך נסיוננו כאנשי חינוך (אך אין מדובר בתחליף לייעוץ מקצועי רלוונטי).

המשך >>

עזרה דחופה למחר-שרטוט של חילזון לגזירה

21/10/07 13:34
אני עושה מחר עם הילדים פעילות של שבלול/חילזון מדיסק שיהיה הקונכיה, אבל אני גם צריכה להכין את הראש ושאר הגוף, ואין לי מושג איך.

אני רוצה להשתמש בבריסטול רגיל, יש למישהו אולי שרטוט של הגוף של החילזון/שבלול שאני אוכל לגזור לפיה?

תודה על העזרה

שירי
בואו לבקר אותי ב- שלי:
פורום זוגיות-http://forums.tapuz.co.il/zug

גננות בגני ילדים-
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?forumid=370

עזרה דחופה למחר-שרטוט של חילזון לגזירה
<< ההודעה הנוכחית
21/10/2007 | 13:34
17
225
אני עושה מחר עם הילדים פעילות של שבלול/חילזון מדיסק שיהיה הקונכיה, אבל אני גם צריכה להכין את הראש ושאר הגוף, ואין לי מושג איך.

אני רוצה להשתמש בבריסטול רגיל, יש למישהו אולי שרטוט של הגוף של החילזון/שבלול שאני אוכל לגזור לפיה?

תודה על העזרה

שירי
תראי אם זה עוזר לך
21/10/2007 | 13:55
41
לשירי-קישור לאתר
21/10/2007 | 13:59
3
23
"צעדים" אולי את מכירה-אתר נחמד שמפרסם דפי עבודה ,רעינויות ליצירה בהתאם לנושאים שונים לאורך השנה
לדפים יש מדבקות שהם מוכרים בחנויות -חנויות שמוכרות ציוד לגננות-
תעייני.להנאתך...
כתובות אינטרנט מצורפות:
תודה לך + בקשה לדקלום בנושא חילזון
21/10/2007 | 14:27
2
20
בסוף הסתדרתי...

עכשיו רק צריכה רעיון לסיפור על חילזון, משהו קצר שאני אספר להם, אולי אפילו איזה דקלום לפני העבודה היצירתית.

אשמח לרעיונות
בסוף מצאתי משהו נחמד...
21/10/2007 | 14:47
23
יש כמה סיפורים נחמדים:
21/10/2007 | 14:51
18
"חזי החילזון"/אירית אבן חן
"ביתו של השבלול"/אורית רז - אפשר להמחיש
"ברלה צא החוצה"/(לא זוכרת של מי)

והנה התוכנית לפעילות של מחר-
21/10/2007 | 15:22
10
33
פתיחה- אני אספר להם שיש לי חבר חדש שבא במיוחד לכבוד החורף, וברגע שיש גשם הוא צץ לו- לולי שבלולי.
אני אציג להם את לולי שבלולי (אני יודעת שיש סיפור כזה, והשם מצא חן בעיני ) שזה חילזון שהכנתי מדיסק ומגוף שגזרתי מהתמונה שבקישור ששמתי ממקודם שבו השתמשתי. קישטתי עם נצנצים וכל מיני דברים שאפשר להדביק על החילזון.

דקלום- דקלום שמצאתי באינטרנט- שמתי את הקישור מתחת- של בית ברל, ביחד עם תנועות- פעם אחת אני ואז הם מצטרפים.

יצירה- מקבלים דיסק (מזל שיש חבר הייטקיסט - שיכנע כל עובד לתת דיסקים שלא צריך יותר לטובת העניין ) ואת הגוף גזור מודבקים זה לזה. הם צריכים לקשט עם מדבקות צבעוניות וכל מיני חומרים שאני מביאה להם כמו פלסטלינה, עלים כאלה מיוחדים לקישוט, וטושים ואז יש להם שבלול/חילזון משלהם.

מסיימים בדקלום שוב כולם ביחד.

בגדול זה מיועד לקבוצה, אבל כמו שמכירה את הקטקטים שלי הם כולם ירצו, אז מראש הכנתי כמות שמספיקה לכולם.

הגננת המאמנת שלי אמרה שלדעתה זה יתאים עם עזרה לילדים (גילאי שנה ושבע- שנתיים) כך שמקווה שזה באמת יילך טוב.

אשמח לשמוע את דעתכן, ואתן מוזמנות לגנוב- אם תרצו
שירי..יש לך את החילזון החי?
21/10/2007 | 15:28
1
22
כלומר האמיתי,החי,הנושם??
אני מקווה שכן..זה הכרחי...
והפעילות מאד נחמדה...רצוי שבפתיחה תקחי קופסה יפה ,עטופה וצבעונית ובתוכה תחביאי חילזון שדה אמיתי..
זהו שעד לפה...
21/10/2007 | 15:43
16
הם ממש מגעילים אותי ,לא מסוגלת לגעת בהם

הגננת המאמנת שלי תהיה אחראית על ההבאה של החילזון האמיתי...
הפעילותך נראית אחלה....באמת חבל
21/10/2007 | 20:29
22
שאין את האמיתי
וחוץ מזה לולי שבלולי עכשיו בשדה בוקר בצבא....( ולמי שלא יודעת מלולי שבלולי לקוח שמי..לולי זה כינוי לביתי הבכורה
והחרוז שלו שבלולי.... סתם שתדעו)
אה ושכחתי..יש גם את השיר של
21/10/2007 | 20:30
3
23
מלכה שידלובסקי השבלול שהוא ממש ממש חמוד לקטנטנים...
וגם כמובן ש את חזי חילזון של אירית שהוא מדהים בפני עצמו
שיר מקסים לאירית אבן חן,חזי חילזון.
21/10/2007 | 20:57
2
15
הפעלה מקסימה ושיר מקסים מהשתלמות סתיו של אירית .

מחפשת את חזי החלזון....
21/10/2007 | 20:59
1
15
לא מוצאת בובת כפפה שווה של חלזון.

יש למקורי בובת חילזון שממש לא דומה לחילזון.

מישהיא יודעת איפה אפשר להשיג בובת יד חילזון?? דבוש אולי את??
פשוט להכין מגרביים
21/10/2007 | 22:28
29

גרב קצרה אחת חומה שלתוכה תכניסי את היד ועליה הדביקי זוג עיניים זזות גדולות מחושים ממנקה מקטרות אפשר גם להדביק מסול פה קטן מחייך.

אחרכך מלאי גרב ניילון באקרילן,  רק רגל אחת פשוט גיזרי אותה מהמכנס מלאי אותה לאורכה עד שיהי לך בערך אורך של מטר
לא מלאה מלאה משהוא שדומה בעובי "נקניק סלמי בחנות"  כשתסיימי למלא אותה קשרי את הסוף ותמתחי,
עכשיו גלגלי אותה מהחלק הקשור כדי להסתיר אותו עד לכף הרגל, כמו חילזון וכל פעם הדביקי עם דבק חם אבל כשהדבק התחמם הוציאי קצת דבק כדי שלא יהיה יותר מדי חם שלא יעשה חור בגרב.
לאחר שהכנת את הקונכיה הזאת הכניסי את היד לתוך הגרב החומה אם אין לך חומה אפשר לקחת לבנה וללכלך אותה קצת בספוג וצבע גואש שיראה כמו צבע הגוף של החילזון.
וסמני לך היכן יש להדביק את הקונכיה על הגוף הוציאי את היד והדביק את הגוף לקונכיה.
בהצלחה לך ובהנאה.
ממני אילנה סבתא לנכדיםמאושרים.
לתוכנית של מחר על
21/10/2007 | 22:14
2
20
היי פרפרי אהבה,
קבלי את הערותי באהבה כדי להאיר דרכך במשימה.
לגבי השיעור שאת צריכה להביא למחר,
ראשית הוא מתעורר בסתו,מחר השיעור ומחר אין גשם ואין חורף ,
קבלי את המלצתה של לימור 26 שכתבה לך להכניס אותו לקופסא, הילדים אוהבים הפתעות,
את לא מציגה ישר את לולי שבלולי  השאירי אותם קצת במתח,נסי לדמיין להם אותו אולי הם מכירים אותו ולמה כוונתי.
שאלות מנחות:
הניחי את הקופסא על הברכיים בלי להתיחס אליה תחילה.
שלום חמודים היום אני רוצה להכיר לכם את החבר שלי החדש.
אתם יודעים ילדים איפה פגשתי את החבר שלי? תשובת הילדים  תהיה בבית
לא אני פגשתי אותו אתמול בחצר,או גינה, או בשדה תחליטי הכין.
והוא כזה חמוד הוא זוחל לאט לאט לאט לאט עד שהוא פגש אותי.
אתם מכירים חיה שזוחלת לאט לאט, כאן תבונה כמה תשובות נחשששששששש?,לא זה לא החבר שפגשתי.
אני יודע את פגשת צב לא זה לא החבר שפגשתי יהיו עוד כמה רעיונות דימיונים כי הדימיון שלהם מפותח נסי לשאול
מי עוד זוחל?.............
אני אתן לכם עוד רמז יש לו מחושים אחד ועוד אחד ועוד אחד ועוד אחד ארבעה מחושים.
כאן תבונה עוד תשובות הקשיבי אם יגלו טוב ולא אל תגלי המשיכי בשאלות
אתם יודעים אתן לכם עוד סימן הוא תמיד סוחב את הבית על הגב שלו הוא לוקח אותו לכל מקום.מצחיק
אההה זה צב זה צב  לא לא לא לא הצב גם סוחב את הבית על הגב אבל בקופסא יש לי חבר אחר.
הבית שלו עגול וכשהו מתעייף הוא נכנס לתוך הקונכיה ונח.
פתחי את הקופסה מעט ודברי עם החבר שלך.מבלי להזכיר את שמו
היי חבר אתה ישן? תתעורר הבאתי אותך לגן ילדים יש פה המון המון ילדים חמודים שרוצים להכיר אותך,
איזה מצחיק הוא ישן לו בתוך הקונכיה, אם הילדים יזהו כבר את החילזון המשיכי עוד קצת
ואם לא זיהו דפקי עם האצבע טוק טוק חבר בוקר טוב תתעורר.
הציצי שוב לתוך הקופסה ותקראי לו שלום אדוני תוציא כבר את הראש מתוך הקונכיה ובוא תגיד שלום לחברים שלי בגן.
את יכולה להעיר אותי חילי חילי חילזון די די די מספיק לישון
קום נא קום נא התעורר כל הגן כאן כבר ער.
בואו ננסה לקרוא חילזוני קום .....אוי..... אני רואה שהוא מתחיל להתעורר
קומי ועיברי עם הקופסה ותני להם להציץ לתוכה לאט לאט,
ספרי להם עליו הוציאי אותו מהקופסה למרות שאת לא אוהבת אותו שימי אותו על השולחן שיתחיל לזחול.
וברגע שהילדים יתקרבו והוא יכנס לקונכיה ,אימרי לו חילזוני צא אל תפחד,אנו אוהבים אותך,
כאן אפשר לשיר את ברלה ברלה צא החוצה ....
תני להם להם להכיר אותו להתפעל ממנו....
וזה לדעתי מספיק למפגש הראשון
ביום הראשון אי אפשר לעשות הכללללל גם להכיר אותו את השם את הגוף את הקונכיה איך הוא חי איפוא הוא מטייל......
וגם לספר ספר, דקלום, עבודה זה המון ליום אחד.
כי לפי מה שאני זוכרת אמרת שהם קטנים ותקני אותי באם אני טועה.
אז השאירי  משהו ליום המחר.
וליום הראשון אני הייתי הולכת על פלסטלינה  משהו מוחשי ומהיר.לא על הדיסק כי צריך לחכות עד שכל העבודה תתיבש.
כדאלי לדעתי לסיים עם דיסק כעבודה סופית .
עם הפלסטלינה כל אחד יגלגל לו עגול כדור ואפשר גם לשיר תוך כדי הגילגול
בואו יחד נכין כדור אחד גדול,נתחיל לגלגל
גיל גיל גול גיל גיל גול אני מכין מכין כדור
איזה כדור גדול יפה יצא לכם אווו
[זה סתם אילתור]
עכשיו נכין כדור יותר קטן לראש חלקי מעט פלסטלינה ויחד תתחילו לגלגל
גיל גיל גול גיל גיל גול הופ יצא לנו כדור שזה הראש..
חברו את שני העיגולים בקצא הרימי קצת את המחושים מהעיגול הקטן
ו מגילגול ועוד גילגול והופ יצא לנו שבלול הוסיפי
עיגול רק בגלל שהם קטנים
אם הם היו יותר גדולים אפשר להכין נחש ארוך ולגלגל אותו כמו חילזון אבל לקטנים זה בהחלט מספיק.
אפשר להכין גם קרטון קטן שיצבעו אותו בירוק וכל אחד יניח את החילזון שלו על הקרטון ובהחלט יכול לקחת אותו הביתה.
באם מתאימה לך התוכנית ליום הראשון של הכרות החילזון תהני.
בברכה ממני אילנה סבתא לנכדים מאושרים.

תודה על הארותייך
21/10/2007 | 23:23
1
10
בגדול כל התיאור של הפתיחה זה מה שהלכתי לעשות

בגלל שאני מכירה את הילדודס בגן ויודעת שזה יהיה בעייתי אם ניתן להם להדביק, הדבקתי עם דבק חם (כי דבק אחר לא הדביק לי, זה ישר השתחרר ואין מצב שאני אקרב דבק חם לאיזור הילדים אז העדפתי לעשות בבית) והם רק יצבעו ויקשטו עם מדבקות, וזאת תהיה פעילות היצירה.

לגבי החלזון החי- הגננת המאמנת אחראית על כך, אני ממש לא מסוגלת להתקרב ליצורים האלה

אוהבת את הילדים הנפלאים והמתוקים האלה, אבל גם לי יש גבולות
בכדי שהחלזון יצא אפשר
21/10/2007 | 23:35
20
אני שמתי אותו בתוך קופסא שקופה ושפכתי לתוכה מעט מים והוא מייד זחל והיה שמח בגן והתרגשות גדולה מצד הילדים
לכולן על העזרה
21/10/2007 | 23:38
10
הודעות אחרונות
22:59 | 03.09.15 אורחים בפורום
23:54 | 29.08.15 אורחים בפורום
14:48 | 29.08.15 פרפרי אהבה
11:32 | 29.08.15 אורחים בפורום
20:13 | 27.08.15 אורחים בפורום
18:18 | 26.08.15 גולן רשת
13:40 | 26.08.15 פרפרי אהבה
18:16 | 25.08.15 אורחים בפורום