לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום הריון לאחר טיפולים
הייהייתי פה פעם לפני כמה חודשים... רציתי לשאול שאלה, כי נראה לי שזה המקום שבו אפשר לקבל את התשובה הכי רלבנטית...אני בת 29, ועמדתי להתחיל... - פורום הריון לאחר טיפולים המשך

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון לאחר טיפולים

"בן לו היה לי..."כמה כמיהה יש בשורה הזו.4 מילים רבות משמעות המצטרפות למשפט שהוא תפילה הנטועה בלבנו כעץ נטוע על שפת הנחל שאמור להתמלא בכל רגע במים היקרים.כמה חיכינו וכמה ציפינו לרגע התמלאות הנחל, לרגע התמלאות רחמנו.חודשים ו/או שנים עברו עלינו במאבק למען היקר מכל: פרי-בטן, פרי אהבה, פרי רצון ממושך.ולרגע לא שקטנו על שמרינו. ניהלנו מאבק עם נפשותינו ועם גופנו-והצלחנו.הצלחנו להגיע לאמצעי שיביא לנו את המטרה.והמטרה היא ילד/ה. תינוק/ת.והאמצעי הוא ההריון-בין אם אנחנו עוברות אותו או מישהי אחרת עוברת עבורנו ביודעין או שלא ביודעין.וכשהרחם שלנו מתמלאת לה בעובר/ים, שוטפות אותנו החרדות והדאגות כשטפון רב עוצמה. "למה זה? לא חשבתי שכך זה יהיה..." עוברות בנו המחשבות. רחמנו מתמלאת לה בחיים חדשים וליבנו מתמלא בפחדים, שאלות ותהיות שלא ידענו כמותם בעבר.וכאן המקום לחלוק את הכל: שאלות, תהיות, פחדים, ציפיות וחששות.כאן זה הבית של כולנו: הריוניות ובני/ות-זוגן, טרום הריוניות ובני/ות-זוגן, ואמהות ואבות שחוו ויכולים לתת מענה.מאחלת לכל המשתתפים באשר הם הריון מלא, בריא ומשעמם.
`
x
הודעה מהנהלת הפורום

לפי הנהלת תפוז אין לפרסם בפורום הודעת חיפוש / מסירת תרופות - ההודעות ימחקו

המשך >>

שאיבה והקפאה של ביציות מופרות

21/10/11 14:20
היי
הייתי פה פעם לפני כמה חודשים... רציתי לשאול שאלה, כי נראה לי שזה המקום שבו אפשר לקבל את התשובה הכי רלבנטית...
אני בת 29, ועמדתי להתחיל טיפולי פוריות בשל FSH גבוה מאוד (21). למזלי הרב, נקלטתי מהר ואני בהריון ראשון. החלפתי גניקולוג וכשדיברתי איתו על זה, הוא אמר לי שהוא ממליץ לי לאחר הלידה לעשות שוב פרופיל הורמונלי ובמידה והFSH יהיה גבוה, לשקול הקפאת ביציות כדי שכשארצה ילד נוסף, יהיו פחות בעיות.

מה שרציתי לשאול זה ככה:
1)כמה זמן אחרי הלידה כדאי להתחיל בבדיקות? האם ההורמונים שלאחר הלידה (כמו למשל פרולקטין) יכולים להשפיע על הפרופיל ההורמונלי? מה קורה אם ההנקה תמנע ביוץ לאורך זמן, האם זה יכול להשפיע על הפרופיל ההורמונלי? ואם לא יהיה לי מחזור? האם אאלץ להפסיק להניק כדי שאוכל לדעת מה מצבי וכדי להתחיל בשאיבה?
2)הבנתי שיש חוק חדש שמאפשר לנשים מעל גיל 30 לשאוב ולהקפיא ביציות כדי שיוכלו להרות בקלות כשירצו. לפי מה שהבנתי, מדובר בנשים רווקות שעדיין לא ילדו, האם זה נכון? מה הפרוצדורה לגבי נשים נשואות? מה העלויות? למי פונים? איך מתחילים בכלל?
3)לפי מה שהבנתי, ביציות מופרות מחזיקות טוב יותר בהקפאה והסיכוי שייצא מהן הריון והריון תקין גבוה יותר מהקפאת ביציות לא מופרות. האם זה נכון? האם יהיה לי כדאי להקפיא כמה ביציות לא מופרות וכמה ביציות מופרות? איך יודעים מה הכמות הרצויה שתתאים לילד או שניים? אני שואלת גם בשביל הסיבה הפרנואידית במקצת שאם חלילה בעתיד אני ובעלי נתגרש (אין תוכנית כאלה, אבל כבת להורים גרושים יש לי את כל התסריטים המסוייטים בראש), אני מניחה שאם אקפיא רק ביציות מופרות, אני לא אוכל להשתמש בהן ללא אישורו וסביר להניח שהוא לא יסכים וזה יהיה בזבוז של משאב יקר מאוד...

בקיצור, אני אשמח לכמה שיותר מידע בנושא, תודה רבה והריון קל ועגול לכולכן!
wert twert
שאיבה והקפאה של ביציות מופרות
<< ההודעה הנוכחית
21/10/2011 | 14:20
19
150
היי
הייתי פה פעם לפני כמה חודשים... רציתי לשאול שאלה, כי נראה לי שזה המקום שבו אפשר לקבל את התשובה הכי רלבנטית...
אני בת 29, ועמדתי להתחיל טיפולי פוריות בשל FSH גבוה מאוד (21). למזלי הרב, נקלטתי מהר ואני בהריון ראשון. החלפתי גניקולוג וכשדיברתי איתו על זה, הוא אמר לי שהוא ממליץ לי לאחר הלידה לעשות שוב פרופיל הורמונלי ובמידה והFSH יהיה גבוה, לשקול הקפאת ביציות כדי שכשארצה ילד נוסף, יהיו פחות בעיות.

מה שרציתי לשאול זה ככה:
1)כמה זמן אחרי הלידה כדאי להתחיל בבדיקות? האם ההורמונים שלאחר הלידה (כמו למשל פרולקטין) יכולים להשפיע על הפרופיל ההורמונלי? מה קורה אם ההנקה תמנע ביוץ לאורך זמן, האם זה יכול להשפיע על הפרופיל ההורמונלי? ואם לא יהיה לי מחזור? האם אאלץ להפסיק להניק כדי שאוכל לדעת מה מצבי וכדי להתחיל בשאיבה?
2)הבנתי שיש חוק חדש שמאפשר לנשים מעל גיל 30 לשאוב ולהקפיא ביציות כדי שיוכלו להרות בקלות כשירצו. לפי מה שהבנתי, מדובר בנשים רווקות שעדיין לא ילדו, האם זה נכון? מה הפרוצדורה לגבי נשים נשואות? מה העלויות? למי פונים? איך מתחילים בכלל?
3)לפי מה שהבנתי, ביציות מופרות מחזיקות טוב יותר בהקפאה והסיכוי שייצא מהן הריון והריון תקין גבוה יותר מהקפאת ביציות לא מופרות. האם זה נכון? האם יהיה לי כדאי להקפיא כמה ביציות לא מופרות וכמה ביציות מופרות? איך יודעים מה הכמות הרצויה שתתאים לילד או שניים? אני שואלת גם בשביל הסיבה הפרנואידית במקצת שאם חלילה בעתיד אני ובעלי נתגרש (אין תוכנית כאלה, אבל כבת להורים גרושים יש לי את כל התסריטים המסוייטים בראש), אני מניחה שאם אקפיא רק ביציות מופרות, אני לא אוכל להשתמש בהן ללא אישורו וסביר להניח שהוא לא יסכים וזה יהיה בזבוז של משאב יקר מאוד...

בקיצור, אני אשמח לכמה שיותר מידע בנושא, תודה רבה והריון קל ועגול לכולכן!
מעט תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2011 | 09:37
18
59
דבר ראשון יש את הכתבה הזאת שמפרטת את החוק מבחינת פרוצדורה, מחירים וכד'. השורה התחתונה היא שעבורנו, מטופלות IVF, זה די דומה למחזור טיפול רגיל. עוברים שאיבה והחזרה, רק שמקפיאים באמצע לתקופה.
לגבי ההנקה - דבר ראשון בשביל שאיבה צריך שיתרחש ביוץ, התגובה של הגוף מאוד שונה מאחת לאחת, ויש בנות שלא מתרחש אצלן ביוץ עד שהן מסיימות להניק (אני שנה ו-3 לאחר לידה ועוד לא קיבלתי מחזור), כך שאם תרצי להתחיל בתהליך צריך קודם ביוץ. אני מאמינה שרק אחרי ההריון תוכלי לקבל החלטה של אם את מניקה, עד מתי , ואם את מוכנה להפסיק להניק בשביל להתחיל טיפולים לילד הבא. בנוסף, גם אם קיבלת מחזור ואת עדיין מניקה, מאוד לא מומלץ לקחת הורמונים כשאת מניקה, הרי הכל עובר לתינוק. אבל שוב, תהיי הרבה יותר חכמה בקבלת החלטות כשתהיי שם.
ממש אין אפשרות להגיד לך כמה ביציות או עוברים ידרשו על מנת להכנס להריון, הרי יש בנות שנקלטות בקלות ויש כאלו שלוקח להן שנים. אני מאמינה שזה גם משתנה מטיפול לטיפול (בעיקר בגלל הגיל). אם נקלטת מהר בהריון הנוכחי, אני מאמינה שתקלטי מהר גם בהריון הבא, אבל ממש אין לכך ערבויות.לא יודעת לגבי אחוזי השרידות בהקפאה. יש בדוקטורס פורום הקפאת ביציות, ממליצה לך לשאול שם. י
ש לי חברה בת 36 שילדה לפני שנה, הריון מ IVF, לא היתה לה בעיה להשיג אישור להקפאת ביציות (היא עוד לא עברה את התהליך ככה שאין לי יותר אינפורמציה)
תודה על התשובה
22/10/2011 | 11:50
17
32
אני מכירה את הכתבה הזו ודומותיה כי זכור לי החוק. אבל זה מתייחס לנשים לא נשואות או כאלה שנשואות אבל ללא ילדים שרוצות לדחות הולדת ילדים למען שיקולי מציאת בן זוג או פיתוח קריירה, שזה לא הסיפור שלי. אני בסה"כ רוצה שיהיו לי רווחים סבירים בין הילדים. ממילא מההיסטריה שיהיה לי קשה להיכנס להריון ומתוך ידיעה שאני עומדת להתחיל טיפולים ואני ידעתי שזה עלול לקחת זמן רב, התחלתי את הניסיונות וקבעתי תורים כבר באמצע התואר ואני הולכת ללדת באמצע התואר וזה לא היה המצב האידיאלי.
אני מניחה שאם באמת באמצעות פרופיל הורמונלי אני אוכיח שהוא גבוה (הלוואי שירד, מי יודע? אולי הריון משפיע?.. או שזו תמימות?) והיה גבוה שנה לפני, אז יותירו לי לעשות את התהליך על חשבון המדינה כי יבינו שזה לא משיקולים אישיים אלא בריאותיים ושזה לא סביר לעשות ילד אחרי ילד...

לגבי ההנקה- ייתכן שיווצר מצב בעייתי שבו אפילו אם ארצה לדחות טיפולים לאחר סיום ההנקה (הלוואי שאצליח להניק חצי שנה לפחות, עם שאיפה לכיוון השנה), כדי לדעת את מצבי ולדעת אם זה חיוני עכשיו, אני אצטרך להפסיק להניק ואולי זה יהיה לחינם.... :(

בכתבה דומה היה כתוב שיותירו לנשים הרווקות וכו' לעשות 4 מחזורים או 3 עם 20 ביציות סה"כ או בכל מחזור... אני לא זוכרת.. אבל קראתי בפורום שאיבת ביציות שדיברת עליו שהרופא אמר שזו כמות שאמורה להספיק בד"כ לפחות לכמה ילדים (בהנחה שהביציות והזרע איכותיים, אני חושבת. סביר להניח שביצית של בת 40 שונה משל בת 30). הוא גם אמר שמביציות מופרות בהשוואה ללא מופרות יש אחוזי הפרייה, קליטה ופחות הפחות גבוהים יותר.

אני מקווה שאקלט מהר גם בIVF ולו בשל העובדה שהבעיה אצלי היא רק הרזרבה השחלתית והגוף שלי הוכיח שהוא יכול להחזיק הריון (טפו טפו). אז אני מניחה שאם תהיה לי ביצית טובה והזרע של בעלי טוב (הוא גם הספיק לעשות בדיקות), אז אין סיבה שאם אני אשאב בגיל מוקדם זה לא יעבוד... מקווה....

חברה שלך עברה את התהליך וקיבלה אישור כנראה בגלל שכבר עשתה IVF, אז זה כבר מראה שזה בריאותי... וכמובן בשילוב עם הגיל וכו'...
לגבי הגירושין ח"ח את מזכירה לי מקרה שהיה..
23/10/2011 | 13:40
1
28
לפני כמה שנים טובות היה סיפור שסופר בכל כלי התקשורת על זוג שעברו טיפולי פוריות והוקפאו עוברים
הזוג התגרש והאישה רצתה להשתמש בעוברים המוקפאים. כמובן שהגרוש סירב היא פנתה לבית הדין שהם הכריעו לטובת הגרוש,
שוב פנתה לבית הדין והפעם עם 11 שופטים, ויצא שהרוב פסק לטובתה ואכן היא השתמשה בעוברים המוקפאים.
אבל, יצא והמזל שלו שיחק פה והאישה לא נקלטה מהעוברים המוקפאים.
אז נכון שלא מדובר בביציות מוקפאות אלה עוברים אבל תזכרי שכשיש תקדים זה אחרת..
מאז התקדים הזה יש תקנות חדשות
23/10/2011 | 15:29
19
את מדברת על פס"ד נחמני המפורסם (אגב, שם היה צורך גם בפונדקאות).
לאור המקרה, הכניסו לתקנות בריאות הציבור (איפה שמרוכזות התקנות הנוגעות לענייני הפריה חוץ גופית, עד שתהיה חקיקה מסודרת) סעיף שאומר בפירוש שבמקרה של גירושין דרושה הסכמת האב לשימוש בעוברים.
כתבתי אתמול תשובה ארוכה ותפוז בלע אותה
23/10/2011 | 15:39
10
20
אני אנסה לשחזר...

אישור להקפאת ביציות זה ממש לא אותו הדבר כמו מימון.
החוק החדש מאפשר לנשים (לדעתי גם נשואות) להקפיא ביציות, על חשבונן. זה אישור עקרוני לפעולה, אין שום מימון לזה. גם אם זה נעשה מסיבות בריאותיות. ("סיבות בריאותיות" שבגללן כן מממנים שימור פוריות זה חולות סרטן וכד', לא שעון ביולוגי).
ככל שידוע לי, גם להקפאת עוברים קשה מאד להשיג מימון. הקופה משתתפת במימון של IVF שנעשה לצורך הריון מיידי. אם יש עוברים עודפים אפשר להקפיא אותם - אבל לא יתנו לך לעשות IVF כשהמטרה מראש היא להקפיא את כל העוברים.
יש אנשים שעושים את זה באופן פרטי - אבל זה פרטי לגמרי לגמרי.
מה שכן - פה זה קצת יותר גמיש, ויש מקרים שהקופה כן תאשר דבר כזה. אבל צריכה להיות סיבה ממש טובה (שיקולי רווח בין הילדים זה לא מספיק רציני).
הפתרון הכי זול הוא להקפיא עוברים לילד השלישי כשעושים IVF לילד השני. כמובן שלא בטוח שיהיו עוברים "מיותרים", אבל אפשר לנסות לתמרן ככה שיהיו (אולי על ידי טיפול פרטי בחלק מהפעמים).

טוב, המשך יבוא. צריכה לקחת את הילדה מהמעון...
המשך
23/10/2011 | 16:47
5
13
הנקה:
רוב תרופות הפריון דווקא בטוחות לשימוש בהנקה.
הבעיה היא שהטיפול עלול לגרום לירידה משמעותית בכמויות החלב, בגלל עליה של האסטרוגן. אם את מוכנה לקחת את הסיכון שתצטרכי להפסיק להניק באופן חלקי או מלא, אולי בפתאומיות - עקרונית אין מניעה לעשות טיפול תוך כדי הנקה.
בכל זאת מעטים הרופאים שיהיו מוכנים להסתכל עלייך בזמן הנקה.
הסיבה היא שההנקה מורידה את סיכויי הצלחה, אפילו אחרי שמתחילים לקבל מחזור שוב. אפילו בדיקות לא עושים בהנקה בדרך כלל, כי אי אפשר לדעת אם משהו הוא שיבוש של ההנקה או בעיה אמיתית.
רוב הרופאים לא יהיו מוכנים לדבר עד שלא תפסיקי להניק לגמרי. לא שאני מסכימה עם הגישה, אבל זה המצב. יש מעט רופאים שכן מוכנים לטפל בהנקה, ויש רופאים שמוכנים לטפל במקרים מסויימים שהם "מוצדקים" במיוחד. בקיצור - טיפול בהנקה זו אופציה, אבל קשה למימוש.

ביציות או עוברים:
בספרד, ששם פותחה השיטה (עם ביציות של תורמות), הצליחו להגיע לאותם אחוזי הצלחה עם ביציות קפואות כמו עם ביציות טריות.
בארץ הטכניקה עוד לא כל כך מפותחת, ולכן לעוברים יש סיכויי הצלחה גבוהים יותר. אבל כיוון שאת לא מתכוונת לעבור את התהליך כרגע אלא בעוד זמן מה, אפשר לצפות שיצברו ניסיון ויהיה שיפור. התחום בהתפתחות - תשקלי מחדש כשיהיה רלוונטי.

כמה ביציות/עוברים צריך:
אאל"ט, לפי החוק אפשר להקפיא עד 20 ביציות או 2 שאיבות, הנמוך מביניהם.
הרופא שטען שזה מספיק לכמה ילדים צודק במובן מסויים, אבל אם רוצים וודאות גבוהה - צריך 15-20 ביציות לילד אחד. קחי בחשבון שלא כולן מופרות - בביציות טריות אחוזי ההפריה הם 50%-80%. ולא כל העוברים שורדים הקפאה והפשרה.
אין הגבלה על מספר העוברים שאפשר להקפיא - באופן פרטי.

בסיכומו של עניין, נראה לי שאת חושבת יותר מדי קדימה (בסדר, גם אני חוטאת בזה...). הספקת להגיע למומחה לפוריות? אם לא, לכי לאחד אחרי הלידה כדי להעריך עד כמה כל הצעדים הדרסטיים האלו באמת נחוצים. עד כמה השעון באמת מתקתק.

נ.ב: מה יגיד בעלך אם תודיעי לו שאת מקפיאה ביציות לא מופרות למקרה של גירושים?
אלו אמנם הביציות שלך, אבל כרגע ההחלטות האלו הן עניין זוגי. במיוחד שעלולה להיות לזה השלכה על סיכויי ההצלחה (של שניכם...), ואולי גם השלכה כספית נכבדה. ובעיקר נראה לי שהחשבונות האלו הם לא משהו שאומרים בקול, אבל אולי אני תמימה.
תשובות
23/10/2011 | 21:29
4
17
* הנקה- החשש שלי יותר הוא שבגלל שלא יהיה מחזור, לא יהיה ניתן לעשות פרופיל הורמונלי ביום ה- 3 של המחזור, וגם אם יהיה מחזור, סביר להניח שההורמונים בשל ההנקה כמו הפרולקטין יהיו גבוהים וישבשו את התוצאות האמיתיות ויתכן שהביוץ יהיה משובש לא כי יש בעיה, אלא כי אני מניקה וזה טבעי...

*ביציות/ עוברים- אם אאלץ, אשתמש במה שהקופה מסבסדת ואשקול באופן פרטי לעשות עוד מחזור אחד של 20 ביציות שרובן מופרות ליתר ביטחון.

*שבוע לפני שהייתי צריכה ללכת לתור של מומחה פוריות, גיליתי שאני בהריון. הלכתי בכל זאת ולאחר ריאיון ארוך עם האחות, גיליתי שאני בהריון ואז היא די התעצבנה שבזבזתי לה את הזמן ואת התור והיא אמרה שאין מה לעשות כרגע ואחרי הלידה אני אדבר איתם. הגניקולוג שלי הוא גם רופא פוריות ונדמה לי שגם מומחה לIVF. הוא זה שיעץ לי כששאלתי אותו והסברתי לו על הבדיקות לפני לעשות בדיקה לאחר הלידה ולשקול הקפאת ביציות. בזכותו חשבתי על זה בכלל... מאז לא דיברנו על זה (באתי אליו לראשונה בשבוע 6), ונראה לי שהוא יחשוב שזה לא רלבנטי לדבר על זה כרגע...

* היום דיברתי איתו על זה. הוא אמר שכנראה לא יסכים שאשתמש בביציות מופרות שלנו במקרה כזה והתעצבן עליי שאני רואת שחורות והוא לא חושב על זה בכלל והכל יהיה בסדר טפו טפו... אמרתי לו שאני לא יכולה לקחת את הסיכון שחלילה יקרה משהו ואני לא אוכל להביא עוד ילדים לעולם... ושאני ארצה להקפיא כנראה כמה לא מופרות ואם זה יפריע לו והוא אמר שזו החלטה שלי.
ממילא, אם הכל יהיה בסדר, נוכל הרי להפרות את הביציות הלא מופרות בזרע שלו... לא חשבתי בכלל על כל ההיבט הכלכלי וסיכויי ההצלחה שהעלית. אני מניחה שאם יצאו לי מעט ביציות בכל מחזור טיפול, העדיפות הראשונה תהיה להכנס להריון קודם כל, ובמקרה כזה גם ילד שני בלבד יספיק אם לא נוכל שלישי (והבנתי שהמדינה עוזרת עד שני ילדים).
וברור שברגע שאכנס להריון, כבר לא יהיו ביציות לשאוב ולעשות טיפולים... וברור שלא אבזבז ביציות יקרות כדי לאחסן אותן במשך כמה מחזורים לפני שאבקש להשתיל אותן ברחם שלי...
עכשיו זה נשמע מסובך משחשבתי :(
ותשובות גם כאן
23/10/2011 | 22:55
3
31
עקרונית זה אפשרי לבדוק FSH בהנקה.
פרופיל הורמונלי לא צריך לעשות דווקא ביום 3, אלא בזמן שבו המערכת - אם לומר כך - שומרת על פרופיל נמוך. כשהמערכת מדוכאת, כמו בהנקה, אפשר למדוד FSH. זה אולי קצת פחות מדויק, אבל עקרונית בהחלט אפשרי. צריך לוודא שבאמת אין ביוץ באופק כשבודקים - אפשר לאמת עם US, וכמובן שהבדיקה הכי טובה היא בדיעבד שלא מקבלים מחזור חודש אחרי.
כנ"ל לגבי שאר הפרופיל, חוץ מהפרולקטין שיהיה גבוה כמובן. אין טעם כל כך לבדוק אם הביוץ תקין - כי ההנקה עלולה לשבש אותו - אבל FSH אפשר.
אפשר למדוד רזרבה שחלתית עם בדיקה שנקראת AMH, והיא מדוייקת יותר מ-FSH (קשורה באופן ישיר יותר למצב הרזרבה). את הבדיקה הזו אפשר לעשות בכל יום במחזור, בפרט בהנקה (נדמה לי שאפילו בהריון). בלי קשר לנושא הדיון, בגלל שיש לך FSH גבוה בגיל צעיר נראה לי שכדאי לבדוק את זה - בגיל צעיר הרבה פעמים ה-FSH הגבוה לאו דווקא קשור לרזרבה.
כל גינקולוג מומחה הוא "מומחה לגינקלוגיה, מיילדות ופריון". אם הוא לא עוסק באופן שוטף ב-IVF, הוא לא מומחה פוריות.
אני עדיין חושבת שכדאי אחרי הלידה להגיע למומחה פוריות כדי לשקול את האופציות. את יכולה לפני זה לעשות בדיקת AMH. אולי שווה ללכת באופן פרטי, כדי שהרופא באמת יקדיש זמן לענות על כל השאלות ולא יפטור אותך במשפט אחד. רצוי כמה חודשים אחרי הלידה, כשכבר יהיה לך מושג לאיזה כיוון את הולכת עם ההנקה ומתי את רוצה עוד ילד (התכניות האלו משתנות אחרי הלידה...)
לא מאמינה שאני כותבת דבר כזה, אבל - את צריכה לשחרר. לא לעשות יותר מדי תכניות, כי בתחום הפוריות - האדם מתכנן וא-להים צוחק. או בגרסה הדוסית - רבות מחשבות בלב איש ועצת ה' היא תקום. לשני הכיוונים.
אני לא אומרת לטמון את הראש בחול ו"לזרום" בלי לחשוב על העתיד. אבל תכניות בפרטי פרטים שאת מתכננת עכשיו ימצאו את עצמן לא רלוונטיות בגרוש בעוד כמה חודשים.
ושוב בקשר לסוגיית העוברים/ביציות: אני נכנסת לתחום לא - לי, אבל בכל זאת: בדברים האלו, גישה יוצרת מציאות. תשקיעי את האנרגיה בלבנות את העתיד המשותף שלכם (במיוחד כשאתם מצפים לילד), ולא בלבטח את עצמך מפני פירוק החבילה.
ביטוחים משלימים מכסים גם טיפולים לילד שלישי ומעלה. הכיסוי לא מלא כמו לילד ראשון ושני, אבל יש אופציות במחיר שאפשר לעמוד בו. כדאי לדאוג מספיק זמן מראש לוותק בתכנית הרלוונטית (ולהשוות בין הקופות).

בשורה התחתונה, הדבר שנראה לי הכי הגיוני לעשות זה פשוט למהר עם הילד השני. מסתבר שתצטרכי לוותר על משהו, והמרווח בין הילדים זה (לדעתי) הוויתור הכי פחות כואב ועם הסיכוי הגבוה ביותר להצלחה.
אבל אם יש לך כסף לך להשקיע בזה, אולי הייתי מקפיאה כמה עוברים קודם. תלוי בתוצאות הבדיקות.

שיהיה בהצלחה!
AMH
23/10/2011 | 23:34
2
66
שמעתי על הבדיקה הזו בפורום פוריות. הבנתי שהיא פרטית ומדוייקת יותר.
איפה עושים אותה? האם צריך הפניה? האם מספיק לעשות אותה פעם אחת? איזה סיבות יכולות להיות ל- FSH גבוה אם לא רזרבה שחלתית נמוכה? (עשיתי שני מחזורים רצופים בדיקת דם ביום ה- 3 וה-4 של המחזור, פעם אחת יצא 21 ופעם שניה 19, ובגלל שזה היה עיקבי ובשני המקרים גבוה, הנחתי שזה לא מצב שישתנה או שהיה מקרי).

ברור לי שבמציאות הכל יכול להשתנות. בגלל שאני באמצע התואר וזה גם ככה הפתיע אותי (הרי תכננתי להכנס להריון אחרי התואר), אין סיכוי שאני אוכל לעמוד בעוד הריון שנה אח"כ ובשנה השלישית... לכל הפחות אני אסיים את התואר עוד שנתיים (ממילא אלד באמצע השנה השניה), אמצא עבודה וכמה חודשים אח"כ אתחיל לעבוד על זה כדי שיהיה לי בסיס כלכלי... אחרת זו תהיה טיפשות לשמה (גם ככה אני דואגת מהבחינה הכלכלית של גידול ילד בזמן לימודי תואר כשיש רק משכורת אחת).
בגלל הלימודים, אני יודעת שיש סיכוי שההנקה, לפחות מלאה, אולי לא תצליח ואני מתכוונת לפחות לנסות ולשאוב....

הגניקולוג שלי הוא בוודאות רופא פוריות ואני די בטוחה שעל השלט כתוב שהוא גם מומחה בIVF. יש בקופ"ח אצלי 3 רופאי נשים והוא היחיד שכתוב שהוא מומחה פוריות וראיתי מישהי שחיכתה שאמרה שעשתה דרכו טיפולים וגם ראיתי עליו באינטרנט וגם האחות סיפרה לי :) זו אחת הסיבות שבחרתי בו- כדי שילווה אותי הריון ולאחריו- בתקווה לבאים אח"כ, כי הבנתי שרופא פוריות עוזב מעקב אחרי דופק....

אין ממש כסף מיותר להשקיע בזה, אבל בשביל שיהיה לי ילד אחד לפחות- אני אעשה את זה, גם אם זה ידרוש הלוואה... על ילד שלישי אוכל לוותר אם זה יהיה מייגע, יקר, ארוך וקשה מידי. על ילד שני יהיה לי קשה לוותר...
AMH
24/10/2011 | 11:23
1
134
עושים באופן פרטי במקומות כמו מעבדות זר. עולה משהו כמו 300 ש"ח.
ככל שידוע לי לא צריך הפניה, אבל אם כן אז כל רופא נשים יכול לתת.

FSH גבוה יכול להיות קשור גם לכשל במערכת ההורמונלית.

ואני מכירה נשים שילדו יותר מילד אחד במהלך התואר. לא אשקר שכולן הסתדרו מצויין, אבל הרבה כן. עניין של סדרי עדיפויות, רמת חיים וכו'. אני מאד מבינה את מי שמעדיפה לחכות, רק רציתי להגיד שזה בהחלט אפשרי.
אני לא יודעת איך אסתדר עם אחד
24/10/2011 | 11:36
26
מי בכלל חושב על השני...
יש לי תואר עמוס מאוד ואני אצטרך לשלם למטפלת לפחות 4000 ש"ח בחודש אחד, עוד חודש חופשת לידה וחודש המשפחה תעזור...
ושנה הבאה מקווה לשלם למשפחתון 2000 ש"ח בחודש או פחות כסטודנטית, אז איפה אני אכניס עוד ילד ואיך אני אשלם כל כך הרבה, מה שלהורים שיש להם שתי משכורות קשה לשלם על שני ילדים במסגרות...
אני חייבת להתחיל לפחות לעבוד לפני...

תודה על המידע, כשיגיע הרגע, אתייעץ עם הגניקולוג אם לעשות בדיקת דם וזהו או את הבדיקה הזו וזהו או רק אם התוצאות של הדם יהיו לא טובות... ונראה איך ממשיכים.
אבל זה לא הגיוני :(
23/10/2011 | 21:21
3
21
איך אני אדע מה הקריטריונים למימון או סיבסוד הקפאת עוברים וביציות?
הרי אי אפשר לצפות שמישהי תעשה ילד מיד אחרי שהיא יולדת, נכון? במיוחד אם השעון שלה דופק מהר יותר מהנורמלי... מה גם שזה יחסוך למדינה ולי טיפולים רבים כי הביציות יהיו טובות יותר...
אני רוצה לחכות שנתיים- שלוש לפני הילד הבא. הבעיה היא שאולי הזמן הזה בלי ביציות בצד יהיה קריטי, זה מפחיד אותי נורא...
ובבעיה של FSH גבוה, הבנתי שאם בד"כ מוציאים במחזור שאיבה 10, 15 ו0 20 ביציות, אז בנות עם בעיה כמו שלי מוציאות במקרה הטוב 5-6, אז אין סיכוי שיהיה מספיק (או קלוש) להריון הבא...
קריטריונים פשוטים מאד - אין!
23/10/2011 | 22:27
2
25
מימון להקפאת ביציות - אין.
מימון להקפאת עוברים - אולי לא הייתי מספיק ברורה - באופן רשמי האופציה הזו לא קיימת.
המקרים המיוחדים שהתכוונתי אליהם הם מקרים שבהם יש מניעה *רפואית* להריון מיידי, וחשש רציני שהפוריות תאבד.

מה שהמדינה מסבסדת זה משהו מאד ספציפי: טיפולי IVF לילד ראשון ושני, בלי התחכמויות.
שיקולים של "מה אפשר לצפות" ו"זה יחסוך למדינה כסף" לא רלוונטיים פה. זו מערכת.
אז אם אני זכאית לטיפולים
23/10/2011 | 22:56
1
25
לילד שני ואני אראה שאני אזדקק לזה, מה זה משנה להם אם זה עכשיו או בעוד שנה או שנתיים?
זה לא נגיד בחורה רגילה ובריאה שזה בעיה שלה שהיא רוצה לחכות וזה השיקולים שלה...

זה ממש מרגיז!
ככה זה מערכת
24/10/2011 | 11:30
13
אנחנו לפעמים שוכחות שמממנים לנו כאן מעל ומעבר למה שהיינו מקבלות בכל מקום אחר, ואז מתחילות להתבאס מזה שאי אפשר תכנית כבקשתך.
ודווקא מבחינה מערכתית אני די בטוחה שההגיון שלך לא עובד - נראה לי שאם הייתה אופציה רק להקפיא עוברים, זה היה עולה למערכת יותר. אולי לא במקרה הספציפי שלך, אבל בסכ"ה.

ובסופו של דבר גם פה זה החלטה שלך משיקולים אישיים שלך. נותנים לך אופציה לעשות IVF אבל את מעדיפה לחכות משיקולים שהם לגמרי אישיים.
הי פילוסופית קטנה
30/10/2011 | 00:06
1
28
אני גם במצבך- עם FSH גבוה (11.5) ולקראת הפריה שניה. אשמח לקבל ממך קצת מידע וטיפים:
1. איפה את מטופלת?
2. אילו טיפולים עברת לפני ההיריון?
3. האם עברת דיקור או טיפול תומך אחר?

תודה והריון מלא, קליל ותקין
היי
30/10/2011 | 00:19
17
לצערי הרב, אני לא יכולה לעזור לך. עמדתי להיות מטופלת בלין, וגיליתי שנקלטתי טבעי (כפי שרשמתי בהודעה הראשונה) פחות משבוע לפני התור שאותו הזמנתי חודשיים מראש... זאת למרות התחזיות הקודרות (היה לי 19 ו- 21 FSH). הFSH שלך נשמע לי גבולי. הבנתי שעד 10 זה תקין, לא?
אני יכולה לומר שב"מחקרים" שעשיתי באינטרנט, הרבה בנות אמרו שעזר להן דיקור וגם תוספי דיאה...
את יכולה לפתוח פה שרשור או בפורום פוריות ואני בטוחה שבנות מנוסות יותר ישמחו לעזור לך.
בהצלחה!!!!
הקפאת ביציות
09/11/2011 | 09:04
1
114
מצרפת לך מאמר על הקפאת ביציות . יש בו מידע על החוק והתהליך עצמו.
תודה
09/11/2011 | 09:21
19
הודעות אחרונות
16:37 | 04.08.15 itzik242
16:38 | 03.08.15 קארינוש 31
05:09 | 03.08.15 Bloomingb
23:31 | 02.08.15 אורחים בפורום
18:58 | 02.08.15 shay1109
12:51 | 02.08.15 גוליברית קטנה
22:26 | 31.07.15 מייביבייבי55
01:20 | 31.07.15 טארטלטית
14:13 | 30.07.15 ל11 ששכחה סיסמא
חם בפורומים של תפוז
תנו קפיצה
תנו קפיצה
כל הפרטים על בריכת השחייה ששברה את שיאי גינס
תנו קפיצה
תנו קפיצה
נגזר עליי להשאר לבד
נגזר עליי להשאר לבד
אחרי סרטן וגירושים, האם יש סיכוי לפרק ב בחיי?
נגזר עליי להשאר לבד
נגזר עליי להשאר לבד
הלוואי שתמותי!
הלוואי שתמותי!
מה עושים כשהילד מדבר לא יפה?
הלוואי שתמותי!
הלוואי שתמותי!
חם בפורומים של תפוז
תנו קפיצה
תנו קפיצה
תנו קפיצה
תנו קפיצה
נגזר עליי להשאר לבד
נגזר עליי להשאר לבד
נגזר עליי להשאר לבד
נגזר עליי להשאר לבד
הלוואי שתמותי!
הלוואי שתמותי!
הלוואי שתמותי!
הלוואי שתמותי!
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום