לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום תאומים ושלישיות
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
" אז יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ?  ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות? הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה? אתם מתלבטים אם להפריד את התאומים בגן או בכיתה א'? את מינקה את התאומים שלך ורוצה לראות שאת לא היחידה בעולם? ואולי את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

מקומכן/מקומכם איתנו!!!!!!
בואו לחלוק את מה שעובר עליכם ביום יום עם התאומים, התינוקות, הפעוטות או ילדי גן ובית ספר. תאומים זה עולם ומלואו ואנחנו כאן ביחד יכולים לדבר על זה, ללמוד, להבין ולתרום זה לזה:
איך מתכוננים (נפשית, כלכלית, פיזית ועוד)?  ואיך זה מרגיש אחרי הלידה? איך מטפלים בשניים/שלושה תינוקות במקביל? איך מניקים תאומים? יהיה לי מספיק חלב לשניהם? 
 איך שורדים גידול תאומים? איך מוצאים את הכיף הכפול בתוך כל המהומה?  ומה עם שאר הילדים? והבעל? והבית? איך מתמודדים עם הצרכים שלהם? אילו גישות הוריות קיימות? מתי להפריד ומתי לטפח את הביחד? עם גיל שנתיים(הנורא?)? עם גמילה? הפרדה בגנים/בתי ספר?
ובקיצור - בכל תהיה על טיפול, גידול הורות, הנקת תאומים, שלישיות (רביעיות ....)

כאן זה המקום לשאול, להתייעץ, לייעץ, לשתף וכל העולה על רוחכם...זהן הבית שלכם. בואו והצטרפו לקהילה חמה ומיוחדת, בואו למשפחת תאומים ושלישיות

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
" אז יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ?  ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות? הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה? אתם מתלבטים אם להפריד את התאומים בגן או בכיתה א'? את מינקה את התאומים שלך ורוצה לראות שאת לא היחידה בעולם? ואולי את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

מקומכן/מקומכם איתנו!!!!!!
בואו לחלוק את מה שעובר עליכם ביום יום עם התאומים, התינוקות, הפעוטות או ילדי גן ובית ספר. תאומים זה עולם ומלואו ואנחנו כאן ביחד יכולים לדבר על זה, ללמוד, להבין ולתרום זה לזה:
איך מתכוננים (נפשית, כלכלית, פיזית ועוד)?  ואיך זה מרגיש אחרי הלידה? איך מטפלים בשניים/שלושה תינוקות במקביל? איך מניקים תאומים? יהיה לי מספיק חלב לשניהם? 
 איך שורדים גידול תאומים? איך מוצאים את הכיף הכפול בתוך כל המהומה?  ומה עם שאר הילדים? והבעל? והבית? איך מתמודדים עם הצרכים שלהם? אילו גישות הוריות קיימות? מתי להפריד ומתי לטפח את הביחד? עם גיל שנתיים(הנורא?)? עם גמילה? הפרדה בגנים/בתי ספר?
ובקיצור - בכל תהיה על טיפול, גידול הורות, הנקת תאומים, שלישיות (רביעיות ....)

כאן זה המקום לשאול, להתייעץ, לייעץ, לשתף וכל העולה על רוחכם...זהן הבית שלכם. בואו והצטרפו לקהילה חמה ומיוחדת, בואו למשפחת תאומים ושלישיות
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! 
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים, לאמהות לתאומים, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם את רוצה לחלוק את האושר שנפל בחלקך, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן,  איך מניקים תאומים או שלישיה? 
איך מטפלים? איך שורדים? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך >>

ניתוח קיסרי או לידה רגילה

04/03/09 20:58
אני בטוחה שדובר פה הרבה על הנושא הזה ואני מצטערת מראשאם נמאס לכן לענות על זה אבל אני מרגישה שאני חייבת להתייעץ עם בנות שמכירות ושחוו את זה.
אני בת 29, בהריון ראשון עם תאומים בנים לא זהים (הריון טבעי).
מאז שאני מכירה את עצמי פחדתי פחד מוות מלידה. הסיטואציה הזאת מאוד מפחידה אותי ולכן כשהתבשרתי שיש לי תאומים בבטן הדבר הראשון שחשבתי עליו הוא "איזה יופי - יש לי את כל הלגיטימציה ללדת בניתוח קיסרי כמו שתמיד רציתי"

ככל שעובר הזמן וההריון מתקדם לו אני שומעת יותר ויותר תגובות והרמות גבה על הרצון הזה שלי.
נכנסתי קצת לאינטרנט וקראתי על ניתוחים קיסריים אבל הסכנות עדיין לא ברורות לי ויותר מכך - קשה לי להשוות את הסיכונים של קיסרי ללידה רגילה (כי הרי גם בלידה רגילה קיימים סיכונים)
מפחיד אותי שקיימת סכנה לפוריות בעקבות ניתוח קיסרי. מצד שני, מפחיד אותי לחוות צירים, חתכים באיזור החיץ וכאבים באופן כללי (כן - הכאבים שם למטה מטרידים אותי יותר מכאבים באיזור הבטן לאחר קיסרי)

בקיצור -
מה שאני מבקשת מכן זה לעזור לי להחליט.
אשמח לשמוע מכל וכל. גם מבנות שעברו קיסרי וגם מכאלה שילדו תאומים בלידה רגילה.
אשמח לשמוע סיפורי לידה (ובבקשה - ספרו הכל, גם את הדברים הפחות נעימים) וסיפורי ניתוח.
ועוד דבר קטן -
ציינו בבקשה על מה אתן הייתן הולכות ולמה.

תודה על ההקשבה ותודה מראש לכל העונות

"כל היום אני בתוך חלום,
שני ליטר גשם, ובא לי, איך בא לי פתאום, שהקיץ יבוא
ויחד איתו יבוא האושר הזה
שאני כל כך מחכה..."

11/5/2009 - אורים ותומים...
ניתוח קיסרי או לידה רגילה
<< ההודעה הנוכחית
04/03/2009 | 20:58
22
648
אני בטוחה שדובר פה הרבה על הנושא הזה ואני מצטערת מראשאם נמאס לכן לענות על זה אבל אני מרגישה שאני חייבת להתייעץ עם בנות שמכירות ושחוו את זה.
אני בת 29, בהריון ראשון עם תאומים בנים לא זהים (הריון טבעי).
מאז שאני מכירה את עצמי פחדתי פחד מוות מלידה. הסיטואציה הזאת מאוד מפחידה אותי ולכן כשהתבשרתי שיש לי תאומים בבטן הדבר הראשון שחשבתי עליו הוא "איזה יופי - יש לי את כל הלגיטימציה ללדת בניתוח קיסרי כמו שתמיד רציתי"

ככל שעובר הזמן וההריון מתקדם לו אני שומעת יותר ויותר תגובות והרמות גבה על הרצון הזה שלי.
נכנסתי קצת לאינטרנט וקראתי על ניתוחים קיסריים אבל הסכנות עדיין לא ברורות לי ויותר מכך - קשה לי להשוות את הסיכונים של קיסרי ללידה רגילה (כי הרי גם בלידה רגילה קיימים סיכונים)
מפחיד אותי שקיימת סכנה לפוריות בעקבות ניתוח קיסרי. מצד שני, מפחיד אותי לחוות צירים, חתכים באיזור החיץ וכאבים באופן כללי (כן - הכאבים שם למטה מטרידים אותי יותר מכאבים באיזור הבטן לאחר קיסרי)

בקיצור -
מה שאני מבקשת מכן זה לעזור לי להחליט.
אשמח לשמוע מכל וכל. גם מבנות שעברו קיסרי וגם מכאלה שילדו תאומים בלידה רגילה.
אשמח לשמוע סיפורי לידה (ובבקשה - ספרו הכל, גם את הדברים הפחות נעימים) וסיפורי ניתוח.
ועוד דבר קטן -
ציינו בבקשה על מה אתן הייתן הולכות ולמה.

תודה על ההקשבה ותודה מראש לכל העונות
קודם כל, תעשי מה שמתאים לך ולא לאחרים-
04/03/2009 | 21:20
142
זא"מ תתעלמי מהרמות גבה למיניהן, חכי חכי כמה כאלה עוד יהיו: מה, הוא עוד עם מוצץ??? מה, אחד הולך והשני לא??? מה, הם עדיין עם חיתולים??? (כל שאלה מלווה בהרמות גבה למיניהן). לכל אחד יש מה להגיד, ומעכשיו אני מציעה לך לאמץ את הגישה של חיבור לאינטואיציה שלך, ולשים פס על כל האחרים.

ולעניין עצמו- נשמע לי שאם את כ"כ פוחדת מלידה, אולי באמת כדאי לך לשקול ברצינות קיסרי ובלי ייסורי מצפון. אי אפשר לדעת איך תהיה לידה, וגם איך תחלימי מקיסרי, אבל אולי אפשר לבחור במה שפחות מפחיד. הסיפור שלי יחזק לך את זה דוקא- ילדתי את הגדול בלידה רגילה, והחתך + טחורים נוראיים ומפלצתיים גרמו לזה שלא יכולתי לשבת 3 פאקינג שבועות, וגם אחרי זה ההחלמה היתה לא משהו. ועד היום רצפת האגן שלי זה לא קרוב למה שהיה פעם. לעומת זאת, אצלי התאומים היו בעכוז ורוחב, אז לא היתה שאלה לגבי קיסרי, ולמרות שחשבתי ללדת רגיל למרות החויה המפוקפקת הראשונה, לא היתה ברירה ופתרו לי את הדילמה (אולי גם אצלך זה יקרה, עוד מוקדם לדעת מה התנוחה שלהם, לא? אם הם לא ראש ראש, או לפחות הראשון ראש, בכל מקרה אי אפשר ללדת אלא עושים קיסרי). אז הקיסרי, אכן כמו שאת כתבת שאת פחות חוששת ממנו, היה פי אלף, לא סליחה, פי מיליון יותר קל מההחלמה מהלידה, הכאב בבטן הקשה על ההליכה בהתחלה, ועל התרוממות מישיבה לעמידה וכד', אבל זה כאב כתוצאה ממאמץ, זה משהו שאפשר לעמוד בו. הכאב למטה הוא מישיבה, מכל תנוחה, זה משהו שאי אפשר להימנע ממנו, סיוט וסבל נוראי. בבטן את צודקת, לפחות אצלי זה היה הרבה הרבה פחות גרוע. יכולתי לשבת להניק (כבר בביה"ח הסתדרתי בלי עזרה כשלא היתה ברירה, לא קל אבל הצלחתי), ולעומת זאת אחרי הלידה הרגילה- לא יכולתי לשבת בכורסא להניק, בבית החולים זה היה נורא, בבית הנקתי על כורסת טלויזיה אז היה יותר טוב.

בקיצור- אצלי אישית היה הרבה יותר קל אחרי קיסרי, ואם זה לא מסתבך חס וחלילה וכל מיני כאלה, זה אמור להיות בסדר גם בהריונות הבאים (רק לעשות הפרש רציני עד הלידה הבאה, בכל מקרה אחרי תאומים צריך לנוח הרבה זמן, ואת צעירה ויש לך זמן לעשות עוד כמה בנחת...).
יכולה רק לספר איך אצלי (יצא ארוך...)
04/03/2009 | 23:02
182
ואני ילדתי 3 פעמים (האחרונה תאומות) וכולן בקיסרי, ככה שאין לי את נקודת ההשוואה שאת צריכה.
אבל בכל זאת אנסה להבהיר.
גם אני פחדתי מלידה ובכל זאת בפעם הראשונה הגעתי מצפה ללידה רגילה אבל אחרי שהחל השבוע ה 43 ויומיים של זרוזים לא הניבו דבר כבר הייתי תשושה וקיבלתי בברכה את ההחלטה לנתח (מצוקת עובר).
בהריון השנ, בגלל הטראומה,י פשוט הזמנתי ניתוח אלקטיבי והוא זכור לי כחוויה קלילה ונעימה. באתי בבוקר מהבית, חתכו, הוציאו והתאוששתי במהירות.
בהריון השלישי כבר היה ברור שזה ניתוח ואיפהשהוא היתה לי הקלה לחשוב שזה ככה כי בלאו הכי לידת תאומים מסובכת יותר אז הרעיון של ניתוח הוריד לי משהוא לדאוג ממנו.
בקיצור הניתוחים אצלי היו סבירים ביותר והחלמתי מאוד מהר.
אבל אי אפשר להתעלם מזה שיתכנו סיבוכים.
אחרי הניתוח השני היו לי הדבקויות בחלל הרחם שלא איפשרו הריון נוסף! ההדבקויות היו ברמה כזו שלא היה לי בכלל מחזור והרחם היה די מעוות (יש לזה שם - "תסמונת אשרמן"). אין לזה השלכות רפואיות ואפשר לחיות ככה עד 120 (אפילו נוח - בלי מחזור...) אבל אין אפשרות להריו נוסף ואני דווקא רציתי.
בסופו של דבר הייתי צריכה לעבור מעין ניתוח (היסטרוסקופיה) שזו פרוצדורה וגינלית בת 15דקות בהרדמה מלאה בה הפרידו את ההדבקויות.
היה לי מזל וזה עבר בהצלחה, והצלחתי כאמור להכנס להריון מיד לאחר מכן ולסחוב אפילו תאומים. לא תמיד זה קורה.
מן הסתם יש סיבוכים אחרים לנתוח קסרי.
מצטערת שיצא ארוך אבל כל מה שרציתי להגיד זה לכי עם מה שאת הכי מרגישה נכון. אין אמת מוחלטת פה.
ובהצלחה
אצלי
05/03/2009 | 00:23
113
עברתי שני קיסריים ולא מבחירה לצערי.
הראשון-היו תאומות בגלל מצגים.השני-הגעתי מוכנה ומכוונת ללידה והתעקשתי למצות את כל הסיכויים ללידה ווגינלית-ללא הצלחה.הגעתי כמעט לסוף שבוע 42 עם צירים כל עשר דקות במשך שבועיים ואפס התקדמות.יעלי היתה גדולה ואני הייתי אחרי קיסרי אחד כך שזרוז אי אפשר לקבל ו....יילדו אותי בקיסרי שהתברר כבלתי נמנע כי יעלי היתה ענקית ללא פרופורציה לגול של הגן שלי.
כשהודיעו לי שאני אלד קיסרי שני בכיתי מרה.היה ברור לי שבזה נסתם הסיכוי שלי ללידה רגילה אי פעם,מעבר לזה שזה ממגביל אותי לעוד ניתוח אחד או שניים מקסימום.

חוויות?המלצות?
סורי,אני מאלו שעברו את הקיסרי בצד היותר סובל של הסטיסטיקה.ההחלמה אינדיווידואלית כפי שאמרו כאן.אצלי היא היתה לא מדהימה.כאבים,קושי לעמוד לצחוק להתעטש לשכב על הבטן(יכותי רק חצי שנה אחרי),הזמן שלוקח עד שהרחם מתכווץ,החלב שמגיע מאוחר יותר(שלא כמו בלידה רגילה)-יש גם השלכות אחר כך : חוסר התחושה בבטן התחתונה(תחושה עצבית)נשאר לעד,גם ההדבקויות,גם הכאבים בצלקת שנים אחר כך בכל עונה שמתחלפת, הכאב שמלווה אותך בכל פעם שאת מרימה בטעות משהו כבד ושוכחת שאת אחרי קיסרי(אמרו לי שזה לא חולף גם אחרי 20 שנה,אני רק 5 שנים מהאחרון ושנתיים מהשני).

כאחות במקצועי,שראתה את הניתוח גם מהצד של המנתח-לא כדאי לבחור בזה כאופציה ראשונה.זה ניתוח בטן לכל דבר.לא סתם יש הדבקויות-הם "דוחפים" הכל פנימה בחזרה שייסתדר מאליו......

מקווה שלא הבהלתי אותך.זו החוויה שלי.לצערי-נכונו לי עוד כאלה.
שני הריונות - שני קיסרים
05/03/2009 | 01:58
98
אחרי הקסרי הראשון היה לי ברור שהתאומים יהיו גם.
שניהם היו קניתוחים קלים, החלמה מהירה, למעשה תוך פחות משבוע תפקדתי כמעט מלא ואם לקחתי את הכדורים בזמן אז גם לא הו כאבים.  

אני הנקתי. היה קשה אבל לא בגלל הניתוח.

אין ספק שלכל ניתוח יש סיכון וכמו כן את לא יודעת איך תרגישי אחרי הניתוח עד שלא תהיי שם.
אז לא נותר לי אלא לאחל לך בצלחה איך שלא תבחרי.

שיהיה הריון קל ומשעמם.
ילדתי ברגילה
05/03/2009 | 05:07
143
ילדתי בלידה רגילה את התאומים, מאוד רציתי לידה רגילה, לא רציתי שיפתחו לי את הבטן בשביל הלידה.
זה היה אחרי יום של פיטוצין, כבר ראיתי כוכבים בעיניים, לקחתי אפידורל מאוחר והיו לי צירים שחבל על הזמן. במשך כל השעות האחרונות רעדתי כולי, הגוף פשוט לא תפקד. גם בשלב הלחיצות החזיקו לי את הרגליים מרוב שרעדתי.
נקרעתי חבל על הזמן, ותפרו אותי ושבוע בערך לא יכולתי לשבת
יש לי הפרדות בטנית חמורה היום ורצפת אגן מחורבנת, לא יודעת אם זה קשור ללידה הוגינלית או לא, אני בטוחה שזה לא תרם. אני בפזיוטרפיה כיום ולא ממש רואה שיפור. אני כנראהצריכה לעבור ניתוח לטפל בהפרדות הבטנית, וזה כבר לא ניתוח "קליל" כמו קיסרי אלא ממש פתיחת בטן
אז בדיעבד - היתי נעולה כל כך על אנטי ניתוח, שלא חשבתי בכלל. כל הזמן אמרתי, שבמקרה הגרוע זה יהיה קיסרי, אבל לא רוצה לבחור את זה מראש. לא יודעת אם הייתי עוברת ניתוח מה היה המצב של הבטן שלי היום ורצפת האגן. אני מענה את עצמי לגבי זה. אני בטוחה ששלב הלחיצות והצירים בעקבות הפיטוצין רק גרמו למצב להתדרדר

אני חייבת להגיד שההתאוששות היתה די מהירה בסך הכל, וזה חשוב במיוחד אם אין משפחה קרובה שתומכת או עזרה צמודה. את פשוט חייבת להיות על הרגליים וכמה שיותר מהר. אם הייתי עוברת ניתוח בטח ההחלמה היתה איטית יותר. אבל זה כבר תלוי בכל אחת ובגוף שלה.

שיהיה לך בהצלחה עם כל מה שתחליטי, אני חושבת שכל החלטה זה לא סוף העולם.

דורית
ללא נושא
05/03/2009 | 08:17
1
98
רציתי לשאול למה חשוב היה לך לציין שזה היה הריון טבעי? מה זה משנה ולמי?
אמממ...לא יודעת...
05/03/2009 | 08:38
75
זה לא היה כזה חשוב. כנראה שאני רגילה לשאלות של אנשים (אם זה מטיפולים או לא)
כמובן שזה לא קשור לשאלה ששאלתי...
שאלה לי אלייך...
05/03/2009 | 08:22
94
באיזה שלב את של ההריון?
כי אם את די בהתחלה אז אולי מוקדם לחשוב הלאה (למרות שאני יודעת שקשה מאוד להמנע מכך) כי יכול להיות שהמצגים שלהם לא יאפשרו לך לידה רגילה ואז "חסכת" לעצמך את הדילמה...
אני באופן אישי ילדתי בלידה רגילה ומאוד ממליצה, ההגיון שלי אומר שאם אין הכרח בניתוח אז לא להכנס לניתוח בהתנדבות...
גם אותי מאוד הלחיצה הלידה עצמה אבל ברוב המקרים המציאות הרבה פחות מפחידה מהדמיונות והחששות שלנו, לא יאמן איך הגוף והמיינד מתפקדים בסיטואציות בהן עוד לא נתקלנו ורק דמיינו איך נתנהג...
שיהיה בהצלחה בכל דרך בה תבחרי או שיבחרו לך...
איילת
עונה
05/03/2009 | 08:57
82
אני ילדתי בלידה רגילה באיכילוב, בכל בלידת תאומים בכל בית חולים יש צוות מתוגבר ולכן אם החשש שלך הוא מתקלה באמצע הלידה וחשש לשלום הילדים אז את יכולה להיות בטוחה שהצוות יתן מענה ובמקרה ויש צורך יהפכו את הלידה לקיסרי.
האם החשש שלך הוא מתהליך הלידה עצמו? זה מזכיר לי שבלידה הראשנה של בתי הבכורה חשבתי לעצמי שמליוני נשים בתולדות האנושות ילדו יולדות וילדו בלידה רגילה אז אם הן עשו/עושות/יעשו זאת אין סיבה שאני לא אוכל.. יש גם משככי כאבים, בלידת תאומים נוהגים לתת אפידורל מוקדם יחסית כדי שבמקרה הצורך ניתן יהיה לעשות קיסרי, האפידורל מאוד עוזר, בלידת בתי אני אפילו נרדמתי קצת וצברתי כוחות מחודשים בהמשך נתן לי להיות בשליטה מלאה. לדעתיהכאב בלידה טבעית זה לא סוף העולם והיתרון הגדול שאחרי הלידה השיקום הוא ממש תוך כמה שעות לעומת ניתוח דבר שמברכים עליו אחרי הריון ארוך ומפרך ומאפשר להיות עם התינוקות כבר בשעות הראשנות לחייהם. אצלי ההריון היה כל כך מתיש שכבר רציתי ללדת וכבר לא היה אכפט לי איך וזה הרדים את כל הפחדים...מה שלא תחליטי לעשות שיהיה לך בהצלחה.
תארת בדיוק את ההרגשה שלי
( לעמוד שלי בתפוז )
05/03/2009 | 09:05
73
כבר מגיל צעיר יחסית, אחרי שראיתי לידה, הבנתי שהתהליך הזה לא נולד בשבילי ואני רוצה קיסרי.
ללדת בדרך הרגילה לא בא בחשבון מהבחינה שלי, ולא סתם: אני רציתי ללדת מתוך שינה, כי לא רציתי לשמוע את השיחות בחדר הניתוח וחס וחלילה אם משהו משתבש - לא רוצה לשמוע!
סף הכאב שלי מאוד נמוך ואם אפשר היה אפילו טיפול שיניים פשוט הייתי מעדיפה לעשות מתוך שינה.
אז עידכנתי מראש את כל מי שנגע לעיניין שזו הכוונה שלי, אך כדי להיות עוד יותר בטוחה ושלמה עם עצמי גם עשיתי שיעורי בית טוב טוב, כלומר למדתי מראש כל מה שניתן לגבי הקיסרי, כולל כל מה שיקל עלי לפני ואחרי הניתוח, מהן תופעות הלוואי, מהם הסיכונים וכו', ומצד שני - עשיתי קורס הכנה ללידה, על מנת שאם בכל זאת אחליט לשנות את דעתי ברגע האחרון אוט שתתפתח לידה, שאהייה מחוכנה גם לזה.
בסוף ילדתי כמו שרציתי והיה ממש כיף! יכולה לומר שהיתה לי חוויית לידה מעולה, וחלק גדול מזה היה מפני שהיתה לי תחושה של שליטה בעיניינים ומוכנות מלאה לכל מצב.
מציעה לך לדבר על הפחדים שלך עם הרופא שלך (בהנחה שיש לך דיבור טוב איתו ואת סומכת על דעתו) וללכת איתו על מה שתחליטו ביחד.
מה שלא יהיה - בהצלחה ובקלות.
הלוואי והייתי יולדת בלידה רגילה
05/03/2009 | 09:38
98
והאמת, ההחלמה מקיסרי לא הייתה כ"כ נוראית כמו שחשבתי שתהיה. אפילו היום שנה וקצת אחרי- הגוף שלי חזר להיות
בדיוק כמו שהיה לפני הלידות.
אני פחדתי פחד מוות מקיסרי, האמת אחד הדברים הראשונים שחשבתי עליהם כשאמרו לי שיש לי תאומים זה- איך אפשר להמנע מקיסרי???
וזה אחרי שהייתה לי לידה ראשונה קלה ביותר, הייתי 50 דקות בחדר לידה,בלי אפידורל ופשוט..ילדתי. גם ההחלמה הייתה קלה- בלי תפרים,קרעים וכד'.
ביום שבו ילדתי את התאומים,הם היו במצג ראש-ראש אחרי שכל ההריון בערך היו עכוז-ראש.
הלכנו ללידה רגילה שבסוף הפכה לניתוח בהרדמה מלאה...כי ליה החליטה להתהפך בשניה האחרונה ולא רצו לקחת את הסיכון כי הם היו ממש קטנים (שבוע 31).
בקיצור,כל אחת והחששות שלה, אם את חוששת מלידה רגילה אז תמיד תוכלי לבחור בקיסרי.
יש לקחת בחשבון את זמן ההחלמה,אני כבר אחרי 6 שעות הייתי בפגיה אבל זאת אני- וכל מקרה לגופו!
לידה רגילה ואחת קיסרי
05/03/2009 | 09:44
96
היי,
אני עינב אמא של נועם בת 2.9 שנים, אורי ואיתמר בני 7.5 חודשים.
את נועם ילדתי בלידה רגילה - בוצע חתך+תפירה- שזה הדבר האחרון שיפחיד אותך!!! זה ממש ממש ממש ממש ממש לא כאב לי !!! לא הרגשתי את זה בכלל!!!- בלידה של נועם התחילה לי רעלת הריון... חיברו אותי למגנזיום.... היתה לידה נעימה (באמת!!!) כאב נכון ,אבל עבר בשלום .
את בבנים ילדתי בשבוע 33 עקב רעלת הריון קשה בקיסרי דחוף.... הכי חשוב שעבר בשלום וכולם בריאים!!

אישית אני מעדיפה לידה רגילה....  יותר אינטימית (למרות שנראה לי שבלידת תאומים בטח יש יותר לחץ בחדר מבחינת כמות צוות), אבל בעלי ואמא שלי היו איתי (אמא שלי יצאה בלידה עצמה... לא הרגישה טוב..) והיתה לי מיילדת מתוקה,והכל היה נעים ,טוב ואוירה רגועה..
צריך לזכור שזאת היתה לידה של עובר יחיד...
אבל מבחינת חווית הלידה,ההחלמה, הרגשתי טוב יותר בלידה הרגילה..
לי לא היתה בחירה בלידה של הבנים, ילדתי בקיסרי, אצלי הם גם היו הפוכים מתחילת ההריון ועד הלידה,כך שלא היתה לי התלבטות בכלל.
*** גם הקיסרי לא נורא בכלל! ההחלמה ממנו לקחה כשבוע (מבית החולים הלכנו ישר למסעדה... ואח"כ לגן להוציא את בתי...) טוב זה היה כי הבנים נשארו בפגייה ולא היה פשוט לצאת לבד מבית החולים....
העיקר זה שהכל ילך טוב,שתהיו בריאים,תבחרי מקום עם צוות טוב!! אני ילדתי בחיפה- בכרמל (את 2 הלידות) ממליצה בחום!!

ב ה צ ל ח ה
עינב
רוצה סיפור על לידה שהסתבכה? קראי את שלי
05/03/2009 | 10:31
100
את הבת הבכורה שלי ילדתי בלידה רגילה (שנגמרה בואקום) יום אחרי תאריך הלידה המשוער, כאשר במעקב ההריון העודף גילו לחץ דם מעט גבוה וסימנים להזדקנות השליה. הלידה היתה חוויה מצוינת, גם אם קצת התארכה בסוף (כי עדי נכנסה עקום לתעלת הלידה). הצוות היה מדהים, וגם הצירים לא כאבו לי מדי. נתנו לי זמן התאוששות עם עדי בחדר הלידה, היא ינקה קצת שם ואח"כ הועברתי למחלקה. השתחררנו שמחים ומאושרים הביתה אחרי יומיים. אמנם עשו לי חתך, אבל התפרים לא כאבו לי בכלל וגם ההחלמה מהם היתה לי קלה.

את הסיפור על הלידה של התאומים את יכולה לקרוא כאן. בקצרה, הקיסרי עבר בשלום אבל הסיבוכים קרו אח"כ. אין ספק שזה לא היה קל, אבל מישהו צריך להיות בצד הרע של הסטטיסטיקה... וכמובן - נשארה הצלקת. היא לא גדולה, הצטלקה יפה ולא מפריעה לי בשום צורה, אבל יש כאלה שהיא מגרדת או נשארת אדומה ומציקה, ולוקח יותר זמן להחלים.

ההבדל בין הלידות שאותי מאוד הפתיע: אחרי הלידה הרגילה דיממתי במשך 3 שבועות, החלפתי פדים בכמות מטורפת וכו' - לא ידעתי שאפשר לדמם כל כך הרבה. בניתוח הקיסרי מנקים טוב יותר ובצורה יסודית יותר את הרחם, ולכן הדימום פחות בהרבה. זה לא שיקול, אבל אינפורמציה שכדאי לדעת.

בסוגרים שלך בסוף הפיסקה השניה נובעות מחוסר
05/03/2009 | 18:18
1
58
מידע מנשים שלאחר קיסרי.

בלידה הקודמת, היו עימי 2 קיסריות בחדר ולאחת באמת זה עבר חלק והיא כבר הסתובבה ביום השני, אך לשניה זה היה סיוט והשאירו אותה יומיים מעבר לזמן - מה קרה הלאה, אני לא יודעת וייתכן אפילו שהאריכו לה את זה ...

היא אמרה לי חד משמעית שאם יש אופציה ללידה רגילה, אז לא לחשוב פעמיים.

כנראה שהיום בלילה או מחר אלד, כי הצירים כבר יותר צפופים ואז אהיה יותר חכמה ומקווה שלא אגיע לחירום.
או יותר מדוייק -
05/03/2009 | 18:20
47
מקווה שלא אדע להשיב לך ושגם לידה זאת תהיה רגילה.
גם רגילה וגם קיסרי
05/03/2009 | 19:24
82
הלידה הרגילה היתה מדהימה וקלה (עובר אחד)
השנייה היתה קיסרית בגלל מנח עכוז-סיוטטטטטטטטטטטט שאין כדוגמתו-החלמה מזעזעת של כמעט חודש,שני תפרים שנפתחו-הייתי סיעודית לגמרי עם שלושה ילדים בבית.
לידה רגילה,בלי הבעל ובלי אפידורל....
06/03/2009 | 04:01
90
וזה לא מה שתכננתי,וזה לא מה שרציתי .
זואי וגיא נולדו ב- 5 לדצמבר,היום הם בני 3 חודשים :)
יש לי גם את רועי, בן שנה ו-4 חודשים, שאותו גם ילדתי בלידה רגילה +אפידורל +יומיים בחדר לידה.

בהריון שלי עם גיא וזואי,נקבע לי תאריך לקיסרי ב- 22 לדצמבר,הייתי בסיכון גבוה בשתי ההריונות.
והם החליטו להגיע בשבוע 35+3 (רועי הגיע בשבוע 35 בדיוק).
בחצות ירדו לי קצת מים (אותה סיבה גם עם רועי)וטיפל'ה דם,התקשרתי לרופא שלי,שאמר לי להגיע לבית החולים.
אני גרה בארה"ב,ואין לנו משפחה קרובה אלינו,רועי היה חולה,והחלטנו שבעלי יישאר איתו בבית.
ואני אתפנה באמבולנס.....כשחיכיתי לאמבולנס היו לי כבר צירים כל 2 דקות,כמעט וילדתי באמבולנס.
כשהגעתי לבית החולים בדקו פתיחה,הייתה פתיחה מלאה :(( , ידעתי שאני לא אקבל אפידורל :(((, התחלתי לילל להם שם :
איך אני יילד תאומים בלידה רגילה ????????ובלי אפידורל ???????

צרחתי לשמיים,כאב נורא,היו תפרים,גם עם רועי,אבל הפעם ההחלמה הייתה יותר ארוכה....

גיא נולד בשעה : 2:17 לפנות בוקר (שעתיים ו-17 דקות אחרי שהמים התחילו לרדת)
וזואי נולדה 5 דקות אחריו.

חוויה חוויתית,זה מה שיש לי לומר לך.....
אם זה לא היה קורה ככה, אני מאמינה שהייתי הולכת על קיסרי....
לידה רגילה
06/03/2009 | 18:38
2
88
אני פחדתי יותר מהאפידורל. ילדתי בלידה וגינלית ללא אפידורל, כי לא יכולתי לקבל (בגלל ירידה ביכולת קרישת הדם, שהיתה בכיוון מטה כל ההריון, ועברה את הקו המינימלי ממש לפני הלידה). מבחינתי זו היתה חוויה מדהימה ומרגשת, אם כי לא קלה.
רק על עצמי לספר ידעתי....
אותך מזמן לא ראיתי!!!
07/03/2009 | 19:39
1
47
מה שלומך??? מה שלום החבר'ה?
הכל טוב
09/03/2009 | 15:02
32
עדיין בגולה עם מחשבות לחזור ארצה בקרוב.
שני ילדודס שמתעקשים לגדול בקצב מהיר.
ואת?
לידה רגילה
06/03/2009 | 18:54
79
ילדתי את הקטנים בשבוע 31+4. מאחר ושניהם היו במצג ראש, החלטתי ללכת על לידה רגילה.
אני מוכרחה לציין שבתור מי שמאוד פחדה מהלידה, היתה לי חוויה טובה (הרבה בזכות האפידורל...) ואני מניחה שאם הם היו נולדים בתל"מ, היה יותר קשה ויותר כואב (אבל הם התחשבו באמא...).
הבעיה היחידה היתה עם התפרים שלא נמסו אחרי 10 ימים מאיזשהי סיבה, וזה הסתדר ברגע שהרופאה שלי הוציאה לי אותם.
קיסרי מבחירה
07/03/2009 | 20:21
95
תוך 3 ימים כבר הלכתי ישר. כאב, אבל נסבל. אל תשכחי שיש לך את שני המתוקים האלה עליך, וברגע שהם שם - לא צריך שום שיכוך כאבים ושום כלום...אגב, אני לקחתי כל שיכוך כאבים שיכולתי, לא ניסיתי להיות גיבורה וזה עזר לי מאוד. תוך 10 ימים כבר הלכתי איתם לסופר. את הכאבים של הניתוח הרגשתי כבר רק בהתכופפות ובהתרוממות משכיבה. הצלקת הולכת וקטנה, בין כל סימני המתיחה והעור המדולדל - היא ממש לא הבעיה האסתטית שלי...
הודעות אחרונות
14:41 | 31.08.15 שיר שיר10
10:07 | 31.08.15 תאומות יוני 2015
13:39 | 30.08.15 0p9o8i7u
01:07 | 30.08.15 שמש שלנו
13:49 | 27.08.15 תמי חיו יועצת שינה
13:35 | 27.08.15 שירשור77
15:52 | 26.08.15 שרוניני4
21:43 | 25.08.15 יעל הנקת תאומים
13:18 | 23.08.15 yanahami
22:46 | 22.08.15 תמר 84
Flix וידאו
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום