לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 

רציתם תינוק מתוק... עשיתם את כל מה שנדרש... בדיקת בטא חיובית... ואז באולטראסאונד "הנה דופק, ועוד אחד ועוד אחד ועוד...

" אז אתם מצפים לתאומים/שלישיה?? עדיין לא גילית לאף אחד? ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות? יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה? אתם מתלבטים אם להפריד את התאומים בגן או בכיתה א'? את מינקה את התאומים שלך ורוצה לראות שאת לא היחידה בעולם? ואולי את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

מקומכן/מקומכם איתנו!!!!!!

בואו לחלוק את מה שעובר עליכם ביום יום עם התאומים, התינוקות, הפעוטות או ילדי גן ובית ספר. תאומים זה עולם ומלואו ואנחנו כאן ביחד יכולים לדבר על זה, ללמוד, להבין ולתרום זה לזה:

איך מתכוננים (נפשית, כלכלית, פיזית ועוד)?  ואיך זה מרגיש אחרי הלידה? איך מטפלים בשניים/שלושה תינוקות במקביל? איך מניקים תאומים? יהיה לי מספיק חלב לשניהם? 

איך שורדים גידול תאומים? איך מוצאים את הכיף הכפול בתוך כל המהומה?  ומה עם שאר הילדים? והבעל? והבית? איך מתמודדים עם הצרכים שלהם? אילו גישות הוריות קיימות? מתי להפריד ומתי לטפח את הביחד? עם גיל שנתיים(הנורא?)? עם גמילה? הפרדה בגנים/בתי ספר?

ובקיצור - בכל תהיה על טיפול, גידול הורות, הנקת תאומים, שלישיות (רביעיות ....)

כאן זה המקום לשאול, להתייעץ, לייעץ, לשתף וכל העולה על רוחכם...זהן הבית שלכם. בואו והצטרפו לקהילה חמה ומיוחדת, בואו למשפחת תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! 
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים, לאמהות לתאומים, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם אתן רוצים לחלוק את האושר שנפל בחלקכם, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן, 
איך מטפלים? איך שורדים? איך מניקים תאומים או שלישיה? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך...
הודעה חדשה

שאלה לגבי תשלום למעונות יום של ויצו\נעמת

23/10/08 11:13
התאומים ילדי 4 לספטמבר. אופיר נכנס בראשון לספטמבר לפעוטון (ילדים בני שנה +) האם בגלל שהיה פחות משנה (ב4 ימים) נשלם לפי תנוק? הבנתי שהתשלום יורד עם השנתון..ומתן יכנס בתחילת נובמבר..אז האם לגביו נשלם לפי פעוט? (למרות שהוא נכנס לתנוקיה)..תודה מראש לכל התייחסות..ואם כבר נכנסתי אז מתן התחיל לעמוד בכוחות עצמו..ואחיו בדרך ללכת..לפני כמה ימים נעמד ללא תמיכת רהיט\קיר..

תגיות:
º
שרשור מטפלות ומעונות
25/10/08 23:02
54צפיות
שאלה לגבי תשלום למעונות יום של ויצו\נעמת
<< ההודעה הנוכחית
23/10/08 11:13
1330צפיות
התאומים ילדי 4 לספטמבר. אופיר נכנס בראשון לספטמבר לפעוטון (ילדים בני שנה +) האם בגלל שהיה פחות משנה (ב4 ימים) נשלם לפי תנוק? הבנתי שהתשלום יורד עם השנתון..ומתן יכנס בתחילת נובמבר..אז האם לגביו נשלם לפי פעוט? (למרות שהוא נכנס לתנוקיה)..תודה מראש לכל התייחסות..ואם כבר נכנסתי אז מתן התחיל לעמוד בכוחות עצמו..ואחיו בדרך ללכת..לפני כמה ימים נעמד ללא תמיכת רהיט\קיר..
אצלינו במעון....
23/10/08 12:40
189צפיות
אם אופיר היה אצלינו במעון היית משלמת עליו לפי תינוק עד גיל שנה וחצי ואח"כ לפי פעוט. חודש אחרי היומולדת המחיר יורד.....
אצלנו זה מעון של התמ"ת
23/10/08 13:40
193צפיות
כלומר של המועצה האזורית ונדמה לי שחישוב של התמ"ת זהה לחישוב של ויצו נעמת.
הבנים ילידי 30.8.07
והם אמורים לשלם, בלי הנחות עד גיל 15 חודשים- שזה שנה ושלושה חודשים קרוב ל2000 ש"ח לילד.
בגלל זה נכניס אותם בגיל שנה ושלוש בדיוק- ב1.12.08 ואז הם משלמים כבר כמו פעוט שזה 1350 או טיפה יותר לילד.
בכל מקרה הם נכנסים לפעוטון ולא לתינוקיה, אבל נראה לי שהחישוב נעשה לפי הגיל שלהם ולא לפי הכיתה אליה הם נכנסים.

מנהלת הגנים אמרה לי שאפשר להגיע להנחות נוספות- כמו בגלל שאני סטודנטית, ועובדת וכו'. ויש גם 5 אחוז על שני אחים.

בכל מקרה אתם משלמים כל השנה על אותו תעריף בדיוק- אם התחלתם תינוק תשארו תינוק ואם התחלתם פעוט - כנ"ל
בתמ"ת
23/10/08 14:01
108צפיות
אני כמעט בטוחה שמעדכנים את המחיר לפי הגיל, ולא כל השנה תעריף קבוע
צבינגית- את גנובה???
23/10/08 15:16
79צפיות
יש הנחות מטורפות לאם עובדת/סטודנטית ועוד עם תאומים.
זתומרת צריך מינימום 20 ש"ש עבודה....
אבל הנחה שווה מאוד.
לא נראה לי שאני גנובה....
23/10/08 20:16
64צפיות
אבל כל הנחה משמחת אותי מאוד...
התאריך הקובע שלהם הוא 31/5
23/10/08 13:43
95צפיות
כלומר - אם בתאריך 31/5/08 הם היו בני למעלה משנה - אז תשלמו מחיר פעוט. אם לא - תשלמו מחיר תינוק במשך כל השנה (לא משנה מתי הם נכנסים למעון).
הבנות שלי נולדו ביולי, לכן גם השנה וגם שנה הבאה נשלם עלהן מחיר תינוק.
ואוו!!! איזה בלגן...
23/10/08 14:06
56צפיות
לכל אחד יש אינפורמציה אחרת.
זה נורא מבלבל.

אולי מישהו יכול להשיג תשובה ממומחה?
בבקשה
23/10/08 14:46
56צפיות
זה החוזר של השנה
כתובות אינטרנט מצורפות:
תודה רבה על
23/10/08 16:14
27צפיות
האנפורציה..אז למרות שנכנסו בני שנה - 4 ימים..נשלם לפי תינוק..אכן יש הנחות לאמהות עובדות..אבל שוב מכיון שאני לא עובדת משרה מלאה ההנחה לגבי די קטנה..ולא נראה לי שאחפש משרה מלאה עד שלא נעבור את התקופה הראשונה של המחלות..(גם ככה קשה למצוא עבודה ברגע שכתוב בקורות חיים אמא +2 ושומעים שמדובר בתנוקות זה לא ממש מוסיף..כמובן שלא יגידו שזו הסיבה..אבל עובדה..לפני חודשיים היתה הצעה טובה..ומשום מה העדיפו גבר..ועוד טייחו ואמרו לי "ידענו שאת מחפשת משהו קבוע וזה רק זמני" וממקור בדוק אני יודעת שלא היה מדובר במשהוא זמני..
אפשר להציע לך משהו לגבי קורות החיים?
23/10/08 18:54
37צפיות
מנסיון רב בצד של המעסיקים - לא רצוי לכתוב שם שאת אמא + 2. גם לא צריך לכתוב גיל או אם את נשואה / גרושה וכו'. את כל הדברים האלה עדיף פשוט לא להזכיר. ואף אחד לא מצפה באמת שזה יופיע שם. ולמרות שזה באינטרס של מקום העבודה לדעת את זה, כדי (בין השאר) לא לזמן אותך לראיון , עדיף לך שזה ייוודע להם רק בהמשך - אחרי שהכירו והתרשמו ממך
שימו לב- החישוב הוא לפי ספטמבר!
23/10/08 20:24
63צפיות
התאריך הקובע בתחשיבים בהבחנה בין תינוק לילד הוא כשהתאריך הקובע הוא ספטמבר.
כלומר- מי שבראשון בספטמבר מוגדר כתינוק הוא מי שנולד עד 31/5/07
לכן, הבנים שלי (לדוגמא) שנולדו ב30.8.07 כבר לא יחשבו כתינוק בתאריך 30.11.08+יום.
הפוך...
25/10/08 22:16
27צפיות
מי שבראשון בספטמבר מוגדר כתינוק הוא מי שנולד אחרי ה- 31/5. מכאן שילדייך, ילידי אוגוסט, ייחשבו תינוקות כל השנה וזה מניסיון. בכורתי ילידת 12 ביוני, נכנסה למעון ויצ"ו בזמנו בדצמבר כשהיר בת שנה וחצי והולכת - ישירות לכיתת הפעוטות אבל שילמנו מחיר תינוקיה למשך שארית השנה ההיא. את תעריף הפעוטות שילמנו רק מהשנה שאחרי.
יצאתי עוד יותר מבולבלת...
26/10/08 19:34
24צפיות
אבל אצלנו במעון אמרו לנו שישלמו מחיר של פעוט בגיל 15 חודש- ונכנסים לכיתת פעוטות, לא תינוקיה.
אני מקוה שהיא לא תבוא אלינו עוד חודש ותגיד "אופס, טעיתי..."

אולי יש להם שיטת חישוב אחרת?

קצת מלחיץ, לא בא לי לשלם עוד 800 ש"ח בחודש...
º
טבלת שכר לימוד לשנה"ל תשס"ט
23/10/08 17:44
113צפיות
בקשר לטבלה- עזרה
23/10/08 22:10
77צפיות
לפי משרד התמת קיבלתי דרגה 3 - 3 ילדים במעון,  מה ההבדל בין דרגה 15 לדרגה 3?
דרגות 14, 15 מיועדות לחד הוריות בלבד
24/10/08 08:07
50צפיות
הן המקבילות של דרגות 3 ו-4 שמיועדות לזוג.
º
תודה
24/10/08 11:07
15צפיות
לא מדויק!
26/10/08 12:48
23צפיות
אם יש לך 3 ילדים בגילאי מעון (מה שנפוץ במקרים שקשורים לפורום זה...) אז את אוטומטית מגיעה לדרגות האלו!!
שאלה על מעונות ויצו
24/10/08 12:35
62צפיות
למי שיודעת מה הסיכוי שתאומים יתקבלו למעון ויצו כאשר האם לא עובדת/בתקופת אבטלה בזמן ההרשמה?
לדעתי זה תלוי האם
25/10/08 16:12
36צפיות
יש מקום פנוי. אנחנו מאזור השרון וילדיי במעון ויצו אך היה לי קשה מאוד שהם יתקבלו לשם ונאלצתי להפעיל פרוטקציה משום שמדובר על מעון מאוד מבוקש. לפי דעתי שווה לנסות
º
תודה על המידע, מתחילה לחפש קרובים בויצו...
25/10/08 20:28
18צפיות
ממה שאני יודעת
25/10/08 22:07
25צפיות
לויצ"ו יש תאריך קובע לקביעת התעריף - כל מי שנולד עד התאריך הזה הוא בתעריף פעוט, מי שנולד אחריו הוא בתעריף תינוק. לדוג', אם השנה התאריך הקובע הוא 31.5.2007, הרי שכל מי שנולד אחרי התאריך הזה נחשב לתינוק (ואכן, הקטנות שלי ילידות 1.3.08 והן כמובן בתעריף תינוק והיו בנות חצי שנה ב1 בספטמבר). כלומר - כל ילד שב- 1.9 היה בן שנה וחודשיים או פחות חושב כתינוק ללא קשר לכיתה אליה נכנס.
יחד עם זאת, חשוב וכדאי להגיש את שלל הטפסים ולקבל דרגה + הנחת ילד שני במעון. אנחנו קיבלנו דרגה והנחה משמעותית.
המון המון מידע על התנאים לקבלת דרגה ניתן לקבל באתר מעונות היום של התמ"ת:
http://www.tamas.gov.il/NR/exeres/EA8B6DB8-960F-47...
שיהיה בהצלחה!
מחפשת מטפלת בקריות
25/10/08 21:45
11צפיות
והאייקון הבוכה הוא לא סתם.
עד עכשיו הצלחתי להדחיק את זה שאני לא יכולה להשאר עם הבנות בבית לתמיד...
עכשיו אני חייבת להוציא את הראש מהחול, ולהתחיל לחפש מטפלת, כי כנראה מלבד לימודי הוראה יום אחד בשבוע אני אצטרך לחזור לעבודה שלי לשאר השבוע.
וזה מאד מאד עצוב לי.   מעולם לא הייתי מאושרת יותר מאשר בחצי השנה האחרונה, כל היום עם הבנות על שטיח הפעילות...
ועכשיו הן בנות חצי שנה, והחופשה המוארכת עומדת להסתיים.

איזה מין עולם זה, שנשים שמתות לצאת לעבוד נשארות בבית עם הילדים מסיבות כלכליות, ונשים שרוצות להישאר בבית יוצאות לעבודה מאותן סיבות..

אני יכולה לבכות לכן עד מחר, אבל חייבת להיות פרקטית: איך מתחילים לחפש מטפלת באזור? ראיתי שרשורים קודמים שממליצים על אתרים כמו "מטפלא", אבל נראה לי שזה מתאים יותר למרכז הארץ.
מישהיא יכולה לעזור?
המון תודה.
על איזה שעות מדובר?
26/10/08 15:44
6צפיות
יש לי מטפלת מעולה אבל פנויה רק בשעות הצהריים ערב..
מהבוקר עד אחרי צהריים
26/10/08 17:31
7צפיות
בערך מ7:45 עד 17:00.
זה כנראה לא מתאים, אבל תודה על התגובה...
אולי עוד מישהיא מכירה מטפלת באזור?
מטפלת!!!!!!!!!!!
25/10/08 18:51
7צפיות
מטפלת לתאומים ואו שלישיה(גם חיבור בין ילדים לא אחים)
המלצות והרבה ניסון
ronit
מאיפה בארץ?
26/10/08 16:40
3צפיות
אני מחפשת מטפלת בביתי בראשון לציון -בן ובת בני 4 חודשים
מטפלת
26/10/08 21:16
5צפיות
מרמת השרון
26/10/08 21:22
1צפיות
אני מניחה שזה לא יתאים לך להגיע לראשון אבל אם בכל זאת ....
צרי קשר עימי
תודה
אנחנו גרים קרוב מאד לרמת השרון
27/10/08 20:36
6צפיות
הלידה של התאומים שלנו צפויה להיות בפברואר ונזדקק למטפלת משרה מלאה. אני רק מניחה שעד אז את כבר לא תהיי פנויה.
קשה לי...
24/10/08 17:19
8צפיות
חדשה בפורום וגם באמהות...
יצאתי הביתה עם התאומות לפני יומיים, אחרי 5 שבועות  בפגיה וחודשיים וחצי של אשפוז ביחידה להריון בסיכון גבוה.
ההתחלה לא קלה. הם עדיין קטנות וצריכות לאכול כל 3 שעות, בערב ובלילה רוצות להיות על הידיים וקשה להירדם (גזים?). אני מצליחה לישון שעה - שעה וחצי בלילה ועוד חצי שעה במהלך היום וזהו.
אני אם חד הורית, מקבלת עזרה ממשפחה וחברים אבל זה כמובן זמני.
ברור לי שגם ההלם ,החידוש והתשישות משחקים תפקיד והשיגרה תעשה את זה קל יותר אבל בינתיים ...
האם ידוע לכם איך אפשר להשיג עזרה ללילות? אולי סטודנטים /אחיות מתלמדות? /משהו אחר?
קודם - מזל טוב ללידה
24/10/08 18:04
4צפיות
תנסי לדבר עם אחיות מביה"ח שבו
לדת.
תנסי לשאול שכנות , כל אחד שנראה לך שיכול
לתת כתף.
תזכרי כל הזמן שזה זמני - לאט לאט רואים את האור בקצה המנהרה.
תהיי חכמה ונצלי את העזרה - לשינה את תלכי לישון ומי שנשאר עם הקטנות ישור עליהן
כך תאזרי כוח ותהיי רגועה יותר
את יכולה לתלות מודעות ליד האוניברסיטה אולי מישהי תחליט לתת כתף

פני לעמותתת תאומים ושלישיות אולי יש להם רשימה של אחיות...
אל תשכחי לאכול טוב לישון כל אימת שתוכלי ולהכנס לפורום ולספר לנו מה שלומכם
עד גיל 3 ח' מעזרנו באחות
24/10/08 18:06
9צפיות

באמצעות בייבי-לינק. מומלץ ביותר! אבל יקר מאוד...

ברוכה הבאה ..
24/10/08 18:11
3צפיות
היי,

קודם כל מזל טוב וטוב שאתם בבית.

אכן נשמע קשה ומתיש,טבען של התחלות להיות קשות..אך יש דרכים להקל.אני זוכרת שכשילדתי בתה"ש אמרו לי שם האחיות בתינוקייה שיש להם אחיות שעובדות בלילה בבתים .אז שווה לך לבדוק שם.

ויש אולי מטפלות דרך אתר "מטפלא" שהבנות ממליצות עליו כאן , אולי תמצאי דרכו מטפלת לשעות הלילה.

אכן זו תקופה קשה,עם מעט שעות שינה,הרבה גזים ו"על הידיים" , עם אוכל כל 3 שעות.
אח"כ משתפר (אבל באים דברים חדשים..ככה זה.כל גיל והתרגיל שלו..).

קחי לך עזרה,זה חשוב.שתוכלי לאסוף כוחות עבורך ועבור בנותייך.

בהצלחה לך.

שני

שלום גם לך...
24/10/08 19:59
1צפיות
אהובתי...מה ניש?!?!
אצלינו הכל טוף..
24/10/08 23:31
1צפיות
לא מתכננים איזו מסיבת ברית?
מקווה שהכל בסדר
דברי איתי,נשיקות
ערב טוב
24/10/08 19:58
ערב טוב, מהיכן בארץ?
הימים הראשונים
24/10/08 22:01
3צפיות
שלום גל וברוכה הבאה.
גם אנחנו בוגרי הפגייה ושם הם לא נרדמו על הידיים. כשחזרנו הביתה המשכנו את ה"שיטה" ונתנו להם להרדם במיטה. לא נתקלנו מעולם בבעיות הרדמות כי הם לא ידעו מה זה לה על הידיים, כך שאני ממליצה לא להרגיל אותם להרדם כך. יחד עם זאת, אתם רק יומיים בבית... עבורן זה בית חדש, אותו הן לא מכירות ויקח להן כמה ימים להתרגל לשקט (אל תשכחי שבפגייה כל הזמן היה רעש של אנשים ושל מכונות), לחושך, למגע של אדם אחד או שניים וכו'...

אני זוכרת שהרגשתי בדיוק כמוך כשחזרנו הביתה אבל תוך מספר ימים זה עבר...

לגבי העזרה, אם יש באפשרותך, לכי על עזרה במספר לילות בשבוע כדי שתוכלי לישון.

כמו כן, כתבי לנו מאיזה אזור את, אולי חברות הפורום תוכלנה להרתם לעזרתך...
גל היקרה
24/10/08 22:15
3צפיות
ראשית מזל טוב להולדת הבנות
כמוך גם כולנו כאן עברנו לילות ארוכים ללא שינה והעייפות היא אוייב מספר אחד של אישה לאחר לידה ולתאומים על אחת כמה וכמה.
העובדה כי הינך חד הורית מקשה יותר על הסיטואציה.  התחלה קשה, קשה מאוד.
במידה ותרצי אוכל להמליץ לך על מישהיא נהדרת עם הרבה נסיון עם תאומים ללילות.  אנחנו נעזרנו בה במשך תקופה (היא עשתה אצלינו לילה בשבוע וזה ממש החזיק אותי בתקופה הקשה והמעייפת הזו).  במידה ותהיה מעוננית יש לי חברה חד הורית לתאומים ואוכל לחבר ביניכן, אוזן קשבת אשר מזוהה איתך תמיד יותר מבינה.
מאיפה את בארץ?

במידה ותהיה מעוניינת בפרטים תשלחי לי מסר וואתן לך את המספרים שלהן.
היכנסי לפורום הנקת תאומים
25/10/08 00:55
יש שם הודעה שבדיוק מתאימה לך, מישהי שרוצה לעזור בהתנדבות.
הי גל.
25/10/08 09:30
2צפיות
גם אני חד הורית. מוכנה לעזור לך במידה ואת מאזור המרכז.
תפני לאגודת אפרת הם ישלחו אליך מתנדבות
26/10/08 09:06
6צפיות
שולחים מתנדבות פעמיים בשבוע ויתנו לך לנוח יעזרו לך בעבודות הבית
יהיו אוזן קשבת והכל אחרי תהליך ממש קצר וגם יעזרו לך בטיטולי וחלב עם יש צורך
הנה המספר במידה ואת צריכה עוד אפשרויות יש לי כמה עצות יש לי גם תאומות
ועוד תאומים בדרך המספר של אגודת אפרת-026536212
מי מחפשת פה מטפלת?
24/10/08 15:45
5צפיות
למשרה מלאה 5000או לחלקית35שח לשעה. אזור המרכז.ניסיון המלצות וכל השאר. בהצלחה.
אני מחפשת מטפלת
26/10/08 16:50
6צפיות
משרה מלאה בביתי בראשון לציון
בן ובת בני 4 חודשים
הי לך
27/10/08 08:51
4צפיות
אני שולחת לך מסר
אנחנו נצטרך מטפלת למשרה מלאה לתאומים
27/10/08 20:39
9צפיות
אבל רק מחודש פברואר. השאלה אם אז זה יהיה רלוונטי.
º
מי יודע...אולי...שולחת מסר.
28/10/08 09:20
2צפיות
פ א ק י נ ג א מ א !!!
22/10/08 21:40
14צפיות
פ א ק י נ ג   א מ א !!!
לפני שלושה חודשים נגמר ההריון שלי
באותו יום בדיוק נולדו התאומות שלנו
וקטע לאללה, הפכנו להיות אמהות באותו שבוע
במקביל, השתחררתי מבית חולים אחרי חודשיים אשפוז
יום אחרי זה הבנות יצאו הביתה
כל כך הרבה דברים קרו באותו שבוע, אותו שבוע שיצא לי לעכל רק היום.

היום ביקשתי שעה לעצמי. שעה אמיתית. בלי לחשוב עליהן. על הבנות שלי. אלו שהפכו אותי לאישה החדשה שאני. פאקינג אמא!!! ישבנו אני ועצמי, מול העץ, סתם עץ רגיל, לא יודעת אפילו איזה עץ זה, נשבעת לכם, סתם עץ ישראלי מעאפאן, עם בונגלכים קטנים. 3 שנים, אחת לשבוע, בתחילת כל שבוע, בשמונה בבוקר כמו שעון, הייתי יושבת מול אותו עץ ונרגעת. נושמת עמוק ומרפה את הגוף, מתמלאת בכוחות מחודשים.
היום הלכתי לפגוש את אותו עץ אחרי כמה חודשים. ניסיתי לנשום עמוק, להרגע ולא הצלחתי. במקום, דמעות שטפו את עיני. בכיתי בכי לא ברור כמו שלא בכיתי הרבה זמן. העץ כבר "לא עובד". משהו התקלקל. עדיין אין לי אויר. והוא דוקא פורח. ואני הגעתי שמחה.

היום הבנתי, שהדבר היחיד שממלא כרגע את ריאותי באויר, זו השלווה שלהן.
זה כבר לא תלוי בי וזה לא בשליטתי.
וזה כואב. כואב מאד. כואב ומפחיד.

הבנות שלי בנות שלושה חודשים השבוע.
אני אמא כבר יום שלם.
אוהבת, דואגת, חרדה, שמחה ומאושרת. אבל יותר מהכל, אני אמא.

* הכותבת מזועזעת מכמות הקיטש שנשפכה לה.
מצטרפת לכותבת
22/10/08 21:48
4צפיות

גם לזעזוע
גם ל..פ א ק י נ ג אמא
חייבת עוד תמונה אחת
22/10/08 21:48
9צפיות
חייבת עוד תמונה אחת
כנראה שנהייתי גם שויצרית בנוסף לרשימה הנזכרת מעלה.
אוי אלוהים!
איזה בנות יפיופיות מקסימות..
22/10/08 22:04
הלב עוד ימשיך וימשיך להתרחב ויגיע לממדים שלא הכרת...מבטיחה לך.
אני לא זוכרת את עצמי לפני שהיתי אמא מבחינתי החיים התחילו ממש שהם נולדו ..
תהני ותחווי את החוויה המופלאה הזו ויש לך צמד מקסימות מהממות להשוויץ ...
º
מהממות. הן זהות ?
22/10/08 22:22
1צפיות
º
כן
24/10/08 05:36
1צפיות
לא אמרת תאומות?
23/10/08 09:03
7צפיות
סתם, סתם... מקסימות.
ואני חייב לשאול. מה הקטע של נשים עם עצים?
יש לנשים קטע עם עצים?
24/10/08 05:38
3צפיות
אין לי מושג, אתה מחדש לי עכשיו...
אוי ואבוי לי...
22/10/08 22:00
3צפיות
פולניה משתמשת במילת ה - F ?
כתבת מקסים וגם הבנות מקסימות!
º
משובבות לב התינוקולות...
22/10/08 22:06
מוכר בהחלט
22/10/08 22:21
2צפיות
תהני מכל רגע של האמהות...

אני רק לפני שבוע חגגתי 5 שנות אמהות של הגדול שלי ואני יודעת שלעולם לא אהיה אותה אחת שהייתי.
אולי זו האחריות, המחויבות אבל התחושה הכי חזקה שלי היא של ילדים שנמצאים עמוק עמוק בלב, בנשמה ולרגע לא רוצה לחזור אחורה. כאן האושר האמיתי, למרות הקשיים שבדרך, למרות שלא תמיד יש לי תשובות לאיך לנהוג בכל רגע (ואמהות אמורות לדעת הכל. לא ?! )
ופתאום דברים קטנים ופעוטים שהייתי עוברת לידם בלי לשים לב- נמלה קטנה, עלי שלכת, גלידה שנשפכת מקבלים משמעות אחרת. אני אמא אמיתית
גם מזדהה....
23/10/08 06:29
אני מרגישה שעברו שנות אור ממי שהייתי לפני פרוץ הילדים, וממי שאני היום.

אלמוג שלי - כתבת את מה שעבר לי בראש "ילדים שנמצאים עמוק עמוק בלב, בנשמה ולרגע לא רוצה לחזור אחורה. כאן האושר האמיתי"

אכן ה-אושר.
איזה יופי!!
22/10/08 22:35
1צפיות
כתבת ממש ממש יפה, פשש איזה כישרון. כל הכבוד, וזה עוד "נשפך מהלב..". מדהים!
והבנות - חבל על הזמן. מהממות. טפו טפו טפו, חמסה חמסה שום בצל
תענוג לראות את התמונות שלך! איזה בובות
22/10/08 22:51
ואיזה אמא צלמת נפלאה יש להן!

מרגש מאד מה שכתבת, ואפשר להזדהות לחלוטין.

תמשיכו להנות מכל רגע!

חגית
איזה מתוקות!!!
23/10/08 00:00
רק בנות 3 חודשים ובעינייהן כ"כ הרבה חוכמת חיים !!!
פשוט מדהים!
נראה כאילו הגיעו לגלגול הזה אחרי הרבה מאוד גלגולים ולכן הן נראות כ"כ נבונות!
תהנו מהן !!!!!
מ ד ה י מ ו ת
23/10/08 00:11
והתרגשתי כל כך לקרוא את ההודעה שלך,
פשוט עשה לי מצב רוח טוב

בקרוב אצלי...
º
הזכרת לי את "העץ הנדיב"...
23/10/08 06:31
ווואווווו
23/10/08 06:37
לא יודעת ממה התרגשתי יותר מהכתיבה  או מהתמונות של המדהימות האלו...אפשר בהחלט להבין אותך.
וזה בסדר להיות שמאלצי וקיטשי זה בא קומפלט עם החבילה הזאת שנקראת אמהות.
מיס פולניה, מה את עושה כשאת לא אמא?
23/10/08 07:09
1צפיות
יש לך כישרון כתיבה והבעה מדהים.
קשה לרגש אותי בעינייני אימהות (מצטערת, אני מודעת לזה שאני חריגה) ואת עשית את זה בענק.
הבנות יפיפיות ואת - גם.
באוזני המאזין ...
24/10/08 06:38
1צפיות
כשהייתי בכיתה י', כמה חודשים לפני שהמורה לספרות והבעה כמעט הצליחה להעיף אותי סופית מבית הספר, היה לנו מבחן בספרות שנכשלתי בו בהצטיינות. המורה הבת בת בת זונה שלי, רגע לפני שחילקה בחזרה את המבחן החליטה שהיא חייבת, אבל חייייייייייבת(!) להקריא תשובה של "תלמידה מפגרת שכותבת כמו כורדית" (ציטוט מדוייק) וירדה עלי קשות. אני חושבת שזו ההשפלה הכי גדולה שהיתה לי בתקופת התיכון. לא, לא חושבת, אני יודעת. עד היום הזכרון הזה מכאיב לי בגוף.
היא הקריאה את המבחן שלי והסתכלה עלי בזלזול מחפיר. אני לא אשכח את היום הזה לעולם.

חיוך מנצח עלה על שפתי כשקראתי שכתבת "יש לך כישרון כתיבה והבעה מדהים". תודה.

* סליחה אם השימוש במילים גסות כאב למישהו באוזניים. אבל היא באמת בת זונה וגם שרמוטה. לא?

היה לי מורה כזה בוינגייט
24/10/08 10:53
מזדהה עם כל מילה שלך:
הייתי גרועה בריצות. מה-זה-גרועה? אה-לה-פנים. קורה.
אז במשך שנתיים למדתי עם אפרים שפירא, מורה דגול, שעשה לי טבלת הישגים מצופים אישית, וכשרצתי 60 מטר ב 10 שניות (גרוע לכל הדיעות) והתעלפתי על קו הסיום - קיבלתי 100. אבל בשנה השלישית נפלתי על מורה מגעיל. באחד השיעורים הראשונים הוא הפיל עלי, ללא הכנה, ללמד קפיצה לרוחק מהמקום.
אז לימדתי. עשיתי את זה ממש לא רע, למרות שזה היה בוחן פתע. אחר כך הוא ביקש משאר הכיתה לתת משוב. היו הערות בונות ביותר. רוב הכיתה שיבחה. ואז הוא לקח את ה"שרביט" והתחיל "להעיר את עיני הכיתה לביצועים של ילדת שמש, עם מזוודה גדולה מאחורה (להזכירכן - הייתי אז 57 קילו שהיו פרוסים על 170 ס"מ), שהוא לא היה רוצה שבחיים תלמד את הנכד שלו הקטן, מוישלה, ואוי ואבוי למערכת החינוך אם מוינגייט יוצאים כאלו מורים כמו הילדה'לה הזו". וזו היתה רק ההתחלה. אחר כך פשוט אטמתי את עצמי לכל היתר.
ניסיתי לדבר עם החונך שלנו, ומה הוא אומר לי? כולם מכירים את המורה הזה והפה הגדול שלו ואני לא צריכה להתייחס למה שהוא אומר והוא לא מתכוון בכלל וחוצמזה - יש לו תקן וקביעות ואי אפשר בלאו הכי לעשות לו כלום ורק מחכים שיצא כבר לפנסיה.
עד לא מזמן ראיתי אותו מאמן ילדים ונוער. בחיים לא הייתי נותנת לבן שלי, יותמ'לה הקטן להתאמן אצל לא-בנדם כמוהו!

אגב - יש הבדל משמעותי מאוד בעיני בין מקצוע הלימודים שניקרא "ספרות" לבין כישרון כתיבה. בשיעורי ספרות את לומדת על מה שאחרים כתבו, ונדרשת לשפוך, במיקרה הטוב - את מה שאת חושבת שאת מבינה ממה שניכתב ובמיקרה הפחות טוב - את מה שאת מאמינה שהמורה שלך הבינה מהסיפור / שיר. למדתי ספרות מורחבת לבגרות והמורה שלנו היתה חולת מין ובכל מקום ראתה סמלים פאליים. זה העלה לי את הסעיף לגבהים שלא ידעתי שאפ]שר (עד שהגיעו הילדים לחיי, אבל זה ממש סיפור / שיר אחר), אבל לשימחתי היא איפשרה לנו לראות את הסיפורים כמו שאנחנו רצינו, כל עוד ננמק ונתמוך את הרעיונות שלנו על מה שניכתב בסיפורים או על הביוגרפיה של המחבר.
ונ.ב.: אז מה בכל זאת את עושה עם עצמך
24/10/08 11:22
כשאת לא אמא?
כשאני לא אמא...
24/10/08 22:33
1צפיות
כשאני לא אמא אני עובדת בחברת הייטק גדולה. מפתחת כלים לבדיקות אוטומטיות אם להיות ספציפית.
מידי פעם חוטאת בצילום במינון נמוך על מנת לא להרוג את התחביב.
היום, מפנטזת על עיסוק אחר שישאיר לי קצת יותר זמן לעשות לביתי, אבל מלכודת הדבש קצת משבשת תוכניות.
לא בטוחה אם אחזור להייטק לאחר חופשת הלידה, יש כמה רעיונות, מקווה לענות לעצמי על כמה שאלות קודם (כלכליות, רגשיות ופרקטיות) כדי להגיע להחלטה שנכונה לי ולמשפחתי.

º
חחח מיז פולניה את גדולה!
24/10/08 15:28
1צפיות
כתבת בצורה מדהימה נוגעת ללב... והבנות
23/10/08 08:57
שלך פשוט מדהימות, תהני מהן שיהיה לך הרבה נחת בריאות ואושר מהן.
לימור
וולקם לפאקינג קלאב!!
23/10/08 09:12
1צפיות

קודם כל הבנות שלך יפות (הנה אני שוב נדחפת)
23/10/08 09:14
מאד יפות. כתבת כל כך נחמד. אני מבינה אותך. כל התהליך של ההפיכה להורים הוא ארוך, קשה, אבל מתגמל ובסופו של דבר מכיל בתוכו כל כך הרבה אושר ששוכחים שההתחלה היתה הלם מוחלט.

המון מזל טוב.
בונוס למחמיא :)
24/10/08 06:52
5צפיות
בונוס למחמיא :)
תמונה אחרונה בהחלט לפוסט הזה באוירת הכתוב.
תמונת פרידה מהאישה ההיא ...
ממיס...
24/10/08 08:41
1צפיות
וואו!
הכתיבה והתמונות המיסו אותי כמו חמאה..
24/10/08 09:02
1צפיות
(בערך כמו שנועם בפרסומת גורם לי.. ) אבל התמונה האחרונה - בהחלט שווה אלף מילים, אם לא יותר.
ובקשר למורה - אכן בת בת בת בת... (לי היתה מורה להסטוריה כזו. הנקמה המתוקה שלי בה היתה שהוצאתי 90 בבגרות)
כמה שקלו הבובות שנולדו ?
24/10/08 14:31
2צפיות
בטן מכובדת יש ליולדת בתמונה...והבגדים וההצבה והתמונות פשוט מקצועי לחלוטין את עוסקת בזה??
2170 ו-2650 והרבה הרבה מי שפיר
24/10/08 18:51
1צפיות
ובתשובה לשאלתך, אני עוסקת בצילום על אש קטנה כדי שלא לשחוק את התחביב.
בעיקר מצלמת עבור משפחה, חברים ומכרים.
פולניה...
24/10/08 19:26
1צפיות
גם אני בענייני צילום, מכאן ההתלהבות!

התמונות באמת מקצועיות
25/10/08 20:32
הצילום כנראה אצלך בנשמה.
לגבי הרוגע שלהם , זה עובר בגיל מסויים ! (אצלי הם בני 5 , בן ובת שובבים גדולים)
הן הראשונות שלך ?
איך גדלו הקטנות!
24/10/08 07:52
מ-ת-ו-ק-ו-ת!!!!!!!!!!
וחוצמזה מבינה בדיוק על מה את מדברת....
שתהייה לך אמהות נהדרת מלאת שלווה!
הבנות מהממות , הכותבת הקיטשית - גם
24/10/08 08:13
הבנות מדהימות באמת.
לכלונו אותן תחושות, אך את מתנסחת להפליא.
תהיי חזקה, תהיי את, תהיי אמא ותחווי כל רגע.
שלווה ובריאות, אמן.
אחלה עץ..איפה הוא נמצא?
24/10/08 12:18
1צפיות
אני (אם יורשה לי לדבר עליי:) עליתי לכיתה ב'..הם בניי שנה וחצי אוטוטו..לא יאמן..התחילו לקום בבוקר ולשחק ביחד..אני הופכת לפחות ופחות רלוונטית...בעצם אני המנחה ..קוראת קודים מבינה שיש להם עניין בכוסות ----->מיד מרוקנת ארונות מטבח..ומביאה..מביאים לי סנדלים--->מכינה בקבוקים ,כדורים עגלול ויוצאים...וכו'...בשלב הזה יש יותר ייתרונות והקלות בלהיות אמא לתאומים..

מאוד נהנתי לקרוא את מה שכתבת ואת באמת פאקינג

בהצלחה לכן-רות

שד' נורדאו בת"א
24/10/08 22:38
1צפיות
חמודים :)
בהצלחה גם לכן סיס ;)
פאקינג מרגש,לא יודעת מה קודם..
24/10/08 15:08
הכתיבה שלך,הבנות המדהימות שלך,או הסיפור המכעיס על המורה ההיא שעשה לי צמרמורת.

גם אני הפכתי לאמא לפני חצי שנה ובאמת התחושה הכי חזקה ששום דבר הוא כבר לא אותו דבר..
לפעמים אני עדיין לא מעכלת את זה.
וזה כ"כ נכון מה שכתבת על השלווה שלהם..כ"כ מתחברת.

תהנו מהן,ותכתבי לנו מדי פעם,שנהנה.

שבת שלום,
שני

וולקאם טו די קלאב! את צריכה מיטפלת?
24/10/08 15:33
אולי אהיה פנויה קצת בזמן הקרוב...לא בטוחה עדיין.בכל מקרה תמשיכי להנות. קחי עזרה כשתצטרכי.מומלץ לכולנו.
אוהבת גם... הכל.
24/10/08 22:07
לא אוסיף על מה שנאמר כדי שלא אשמע גם קיטשית...
הכתיבה מאוד מרגשת ויפה
25/10/08 16:15
1צפיות
והילדות, הילדות מקסימות ברמות
עם כאלו פרחים... מי צריך עץ?
25/10/08 19:19
זוהי התמונה עם שלוות הנפש הכי גדולה שראיתי. הבנות יפייפיות.
שוויץ קטן לשעת לילה מאד מאוחרת...
25/10/08 01:44
7צפיות
שוויץ קטן לשעת לילה מאד מאוחרת...
פרסמתי את התמונה הזו בפורום צילום שאני חברה בו, והתחשק לי גם כאן. מזמן לא שמתי תמונות.

זה שני, מרוכז ביותר בבניית מעין  "רובוט" קטן, הילד משוגע על אלקטרוניקה.
התמונה משגעת!
25/10/08 07:54
כל כך מרוכז!
ווואאוווו
25/10/08 08:10
מדהים, כיף לגדל גאון קטן
יא-רבנן! איך גדל זה!
25/10/08 16:10
יופי של תמונה של יופי ילד של יופי של אמא.
יש במה להשוויץ.
תמיד כיף לראות שוויצים
25/10/08 16:14
1צפיות
התמונה והילד משגעים.
משם את מוכרת לי?
25/10/08 16:19
1צפיות
מפוטולייט?
לא
25/10/08 20:22
קבוצת הצילום של שלומי

מקום מדהים!
º
ואללה. יש לי היסטוריה שם :)
25/10/08 20:56
º
באיזה ניק? אם מותר לשאול...
26/10/08 00:40
בטח מותר
26/10/08 19:14
1צפיות
שם המשתמש שם הוא neta אבל אין שם כל כך תמונות כי לא הייתי ממש פעילה שם...
יש לי גלריה קצת יותר עבה בפוטולייט אבל גם זו לא היתה פעילה כל כך בשנה האחרונה:
http://www.photolight.co.il/author/409.html

תודה לכולכן!
25/10/08 20:23
תודה על התגובות החמות!

חגית
חזרנו (סוף סוף) מהממלכה המאוחדת, כייף להיות
25/10/08 13:56
4צפיות
חזרנו (סוף סוף) מהממלכה המאוחדת, כייף להיות
בבית
אז מה היה לנו? בנות עצבניות בהתחלה עד שהתרגלו מעט לסביבה, קוררררררררררררר אבל שמש, ביקור משפחות וחברים, קצת שיחקנו בג'ימבורי האנגלי\ קצת היינו בספארי
הטיסות היו סבירות ובמיוחד בחזרה כי היתה טיסת לילה והבנות ישנו, אבל אין כמו בבית וכמובן שיש המון תמונות אבל הנה חלק קטן מהן
נעמה בג'ימבורי
º
עלמה בג'ימבורי
25/10/08 13:58
3צפיות
עלמה בג'ימבורי
º
נעמה
25/10/08 14:03
3צפיות
נעמה
º
עכשיו ביחד
25/10/08 14:16
1צפיות
עכשיו ביחד
º
בבית של הסבא האנגלי
25/10/08 14:19
2צפיות
בבית של הסבא האנגלי
º
עלמה עם סבא בגינה
25/10/08 14:20
2צפיות
עלמה עם סבא בגינה
º
נעמה מתכבדת בעוגיה אנגלית
25/10/08 14:22
3צפיות
נעמה מתכבדת בעוגיה אנגלית
º
שוב עלמה (עדיין לא הולכת...) ונעמה כבר רצה
25/10/08 14:24
2צפיות
שוב עלמה (עדיין לא הולכת...) ונעמה כבר רצה
º
תמונה (כמעט) משפחתית עם סבא וסבתא (חורגת)
25/10/08 14:27
3צפיות
תמונה (כמעט) משפחתית עם סבא וסבתא (חורגת)
ואחרונה חביבה כי כבר הגזמתי..
25/10/08 14:28
5צפיות
ואחרונה חביבה כי כבר הגזמתי..
נעמה שלי..., מה אכלת...???
ברוכים השבים!
25/10/08 14:29
3צפיות
נראה שעברתם חוויה מיוחדת במינה.
גם לנו מתוכנן טיול לדרום אפריקה במרץ ואשמח לכמה טיפים...
תגדירי טיפים?
25/10/08 14:35
2צפיות
למשל במטוס, לקחנו קלטות די וי די ומחשב נייד (כי חסכנו את קניית הדי וי די הנייד) והבנות ראו קצת קלטות, קצת משחקים וספרים שאפשר וניתן לעשות במטוס
איזה עוד טיפים אוכל לתת לך?
רואים שהיה פה שמח
25/10/08 14:47
רואים שנהנתם. העיקר שאתם כבר פה.

ברוכים השבים והתאקלמות מוצלחת.

התמונות והילדות מקסימות.

שרית
איך אפשר בלי קומפילמנטים לבנות באלו?
25/10/08 15:23
חוויה חוייה אמנם..אבל הן כל כך יפות!!!
התמונה האחרונה של נעמה פשוט הורסתתתתתתתתתתתתתתתתתת איזה פנים מדהימות..
הסבא נראה איש חביב ועדין.מזכיר לי את סבא שלי מהצד הגרמני שופע נימוסים כזה..עם בית אירופאי מדוגם.

אני מ ת ע ל פ ת !!!
25/10/08 16:49
אלונה איך שכחתי שנסעת , חשבתי לתומי שסתם נעלמת מחוסר זמן , שוב
והבנות ,
כל כך יפות , הפוזה של העוגייה האנגלית , ממש אנגליה בגנים
ורואים איך היא רצה , בובה כזו
לא לדאוג אחותה בדרך
וגם הסבא נראה כזה חמוד ואנגלי אנגלי !!!

שמחה שנהנתם ושמחה עוד יותר שחזרתם
תהיה בקשר ואל תתביישי לשים עוד ועוד ועוד מתמונות או לפחות קישור לאלבום יתקבל בשמחה

מגי והחתנים סער ופלג
º
MAID IN ISRAEL המתוקות שלך מקסימות!!!!
25/10/08 20:25
וואו איזה המקסימות כמה הן גדלו
26/10/08 20:53
1צפיות
איזה כיף לכם שנסעתם לאנגליה.
נראה שנהנתם!!!
הבנות מתקות לאללה.
מחפשת מטפלת לחצי משרה
26/10/08 22:44
2צפיות
בתל אביב, לתאומות בנות חמישה חודשים. שעות גמישות. אם מישהי מכירה, בבקשה לפנות אליי במסר. תודה!!!
איזה שעות את צריכה אולי אוכל לעזור?....
27/10/08 09:00
1צפיות
הבנות שלי בנות שנתיים וחצי ורק עכשיו נכנסו לגן .אז אני מחפשת לטפל בחצי משרה ואני מתל אביב אם את מעוניינת תפני במסר.

תודה
ויום נעים.
שאלה על גן אנתרופוסופי או טבע|פרפר
27/10/08 11:16
2צפיות
שלום,
התאומים שלי בני שנה ועוד כמה חודשים חשבתי להתחיל לשים אותם בגן.
אני רוצה גן אנתרופוסופי או בעל אוריינטצייה של אהבת החי והטבע ברמת השרון או בהרצליה.
מישהי מכירה גן כזה לילדים בני 1.5 - 2 ?
אני לא יודעת איפה להתחיל לחפש.
חרשתי את האינטנט ומצאתי גן כזה לילדים גדולים.

בקיצור, איך מוצאים גן שמקפיד על אהבה לטבע, לחיות, אוכל אורגני?
תודה
לא מכירה ברמת השרון אבל בכל מקרה
27/10/08 19:30
2צפיות
אנתרופוסופי זה מגיל שנתיים...בהצלחה..
º
כפר הירוק
29/10/08 18:17
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?