לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 

רציתם תינוק מתוק... עשיתם את כל מה שנדרש... בדיקת בטא חיובית... ואז באולטראסאונד "הנה דופק, ועוד אחד ועוד אחד ועוד...

" אז אתם מצפים לתאומים/שלישיה?? עדיין לא גילית לאף אחד? ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות? יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה? אתם מתלבטים אם להפריד את התאומים בגן או בכיתה א'? את מינקה את התאומים שלך ורוצה לראות שאת לא היחידה בעולם? ואולי את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

מקומכן/מקומכם איתנו!!!!!!

בואו לחלוק את מה שעובר עליכם ביום יום עם התאומים, התינוקות, הפעוטות או ילדי גן ובית ספר. תאומים זה עולם ומלואו ואנחנו כאן ביחד יכולים לדבר על זה, ללמוד, להבין ולתרום זה לזה:

איך מתכוננים (נפשית, כלכלית, פיזית ועוד)?  ואיך זה מרגיש אחרי הלידה? איך מטפלים בשניים/שלושה תינוקות במקביל? איך מניקים תאומים? יהיה לי מספיק חלב לשניהם? 

איך שורדים גידול תאומים? איך מוצאים את הכיף הכפול בתוך כל המהומה?  ומה עם שאר הילדים? והבעל? והבית? איך מתמודדים עם הצרכים שלהם? אילו גישות הוריות קיימות? מתי להפריד ומתי לטפח את הביחד? עם גיל שנתיים(הנורא?)? עם גמילה? הפרדה בגנים/בתי ספר?

ובקיצור - בכל תהיה על טיפול, גידול הורות, הנקת תאומים, שלישיות (רביעיות ....)

כאן זה המקום לשאול, להתייעץ, לייעץ, לשתף וכל העולה על רוחכם...זהן הבית שלכם. בואו והצטרפו לקהילה חמה ומיוחדת, בואו למשפחת תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! 
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים, לאמהות לתאומים, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם אתן רוצים לחלוק את האושר שנפל בחלקכם, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן, 
איך מטפלים? איך שורדים? איך מניקים תאומים או שלישיה? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך...
הודעה חדשה

איך יודעים אם הילד עיוור צבעים?

19/05/08 11:27
אני די חוששת שאלעדי שלי יהיה עיוור צבעים
מישום מה אני לא מבינה איך עד עכשיו (שניתיים וחודש הוא לא מבדיל בין אדום לורוד לירוק או צהוב.)
מה דעתכן?

תגיות:
איך יודעים אם הילד עיוור צבעים?
<< ההודעה הנוכחית
19/05/08 11:27
988צפיות
אני די חוששת שאלעדי שלי יהיה עיוור צבעים
מישום מה אני לא מבינה איך עד עכשיו (שניתיים וחודש הוא לא מבדיל בין אדום לורוד לירוק או צהוב.)
מה דעתכן?
דעתי היא...
19/05/08 11:37
312צפיות

שזה מוקדם מדי. הילד רק בן שנתיים וחודש וכבר החלטת שהוא עיוור צבעים.
לפמפם לו צבעים כל הזמן - חולצה ירוקה, המשחק צהוב, אמא לובשת ורוד וזה מתבסס
בערך לקראת גיל 3 ולפעמים גם 4 אצל ילדים נורמליים.

עיוור צבעים סביר להניח שהוא לא יהיה לא על סמך זה שבגיל שנתיים וחודש הוא לא מבדיל בין אדום לורוד.

קצת פרופורציות בחיים.

בוקר טוב
19/05/08 11:40
200צפיות

הבן שלי ידע צבעים רק בגיל 3+.

הילד שלך עוד קטן ,  פשוט כדי שתרגעי.
זה עדיין מוקדם...
19/05/08 11:40
171צפיות
אצלי שנתיים וחמש ולא מבדיל כ"כ בין צהוב לירוק
ד"א עיוורות צבעים היא תכונה גנטית שעוברת דרך האם לבנים בדרך כלל אם לא תמיד, תבדקי אם בכלל יש לך במשפחה (במקרה שלי יש).

חוצמזה, לדעתי, עיוורות צבעים זה ממש לא סיפור, מקסימום לא יהיו טייסים...
אני לא חושבת שאפשר לבדוק כבר אבל העצה
19/05/08 11:49
183צפיות
של "לפמפם" לו צבעים לא תעזור.
כי גם בעוורי צבעים יש רמות.
מעטים רואים רק שחור ולבן הרב רואה גווני אפור או גוונים מעוותים כשה להם להבדיל בין גווני האדם ורוד פוקסיה כתום ורוד וכו'

אבל הם לומדים איך נראה ורוד על פי זה שכל פעם שלוקחים חפץ ורוד אומרים להם שזה ורוד .

כך שגם אם כל פעם תגידי לו מה הצבע לא אומר שהוא ממש רואה את הצבע.

אם אני זוכרת נכון עשו לבנותי עכשיו (גיל 3) אצל רופאת עינים את הבדיקה עם העיגולים הצבעוניים שצריך לראות מה הסיפרה שמסתתרת.
(הלכנו לבדיקה שגרתית)
אם מאוד מדאיג אותך תתייעצי עם רופא עניים.
יש לכם במשפחה מישהו?
19/05/08 13:03
99צפיות
לענייננו - הוא קטן מדי לאבחון
מה שאת יכולה לעשות הוא ממש ללמד
אותו ועם הזמן הוא ילמד.
בד"כ אאלט זה גנטי _עוורון הצבעים.
בכל פעם שאת לוקחת תפוח - תצייני את צבעו
כשאתם רואים צפרדע תצייני את צבעה
תסתכלו יחד על עלה של פרח ותציינו את הצבע בקול
אם תעשי את זה באופן קבוע הוא ילמד את הצבעים
ולא כל הילדים יודעים צבעים בגיל הזה אז אני רוצה שתדעי שאולי
הוא עדיין לא מוכן..........
כמוך גם אני חששתי כי בתי אינה רואה צבעים
19/05/08 13:41
167צפיות
ובמשפחה של בעלי יש רקע בעניין זה.
היא לא זיהתה צבעים וכל הזמן אמרה את הצבע הלא נכון כנשאלה.
לעומתה אחיה התאום ידע הכל.  באופן טבעי אני דאגתי ונגשתי לרופא, זה הנחה אותי כי עד גיל שלוש זה מוקדם מידי להגיע למסקנות כאלה, לפני חודש בערך (בגיל שנה ואבעה חודשים) ניגשתי לרופא עיניים כי היא התלוננה כי אינה רואה טוב מרחוק,
לאחר בדיקה אצל הרופא עיניים נמצא כי בעתיד הלא רחוק היא תזדקק למשקפיים ובנוגע לצבעים היא משתפרת ומזהה נכונה את הצבעים, אני עובדת איתה על זה הרבה והיום זה יותר טוב.
(בורוד היא תמיד צודקת! )

אני אומרת לך אל תתעלמי, אולם יחד עם זאת אל תלחצי.  זה עדיין מוקדם מידי, חכי לגיל שלוש.
להירגע, הוא קטן!
19/05/08 17:39
123צפיות
עד גיל 3 הם אמורים להכיר את הצבעים העיקריים. יש ילדים שזה בא להם בטבעיות ויש כאלו שלוקי להם יותר זמן, וזה לא אומר כלום על הילד או על היכולות שלו. צבעים זה פשוט משהו שלחלק מהילדים יותר קשה. תני לו קצת זמן.
משחק
19/05/08 22:00
112צפיות
יש 'פאזל' בסיסי כזה של 7 דסקיות בצבעים שונים ו-7 גומות באותם צבעים (אני מקוה שאת מבינה למה אני מתכוונת, גם לנו היה כזה כשהיינו ילדים) וצריך להתאים דיסקית לגומה. קניתי את זה לפני יותר מחצי שנה, נתתי את זה לגדולה בלי להגיד לה כלום והיא מיד שמה את כל דיסקית במקום הנכון אבל לכל הצבעים היא קראה ירוק. עד אתמול בלילה - אתמול היא אמרה לאשתי "יש לי חולצה אדומה כמו של אמא". והיום בבוקר היא אמרה לנו "יש לי חולצה סגולה, כמו הבלון" - בשתי הפעמים היא צדקה. היא אוטוטו בת שנתיים ושלושה חודשים.

בקיצור, תני לו להתאים צבעים ותראי מה קורה. בכל מקרה אין עיוורון צבעים אדום-ורוד יש אדום-ירוק ויש סוג נדיר יותר כחול-צהוב (אבל לא ירוק צהוב).

שנתיים וחודש?.
19/05/08 22:04
136צפיות
אם ככה שניהם  אצלי עיוורי צבעים........... נראה לך?!

הוא פיצי.......... אצלי בכלל לא קולעים לצבעים........... כל פעם ממצאים משהו אחר.

להירגע.
תודה לכולכן על התשובות המלאות
20/05/08 14:17
78צפיות
נחכה עד גיל שלוש!!!

Flix
פורום הורים בטיפולי פוריות

פורום הורים בטיפולי

פוריות כאן בשבילכם! לפרטים נוספים לחצו>>

ד

ד"ר אריה מבר רפואה טבעית

פגישה ראשונה ללא עלות לפרטים נוספים היכנסו>>>