לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום קפה
ברוכים הבאים לפורום קפה!הפורום נוסד בנובמבר 2001 כמקום מפגש לחובבי ואוהבי קפה, על-ידי אילן די, אשר אותו החליף ערן כרמון בנובמבר 2002, כשאליו הצטרף רם איבגי, וביחד ניהלו ותרמו מנסיונם האישי ואהבתם לנושא.נושאים רבים קשורים לתרבות הקפה, ומטרת הפורום היא לעסוק ברובם אם לא בכולם. בפורום מספר רב של גולשים בעלי ידע ונסיון רב, אשר שמחים לתרום ולחלוק את ידיעותיהם עם הכלל.בעלי בתי קפה, יבואנים וכל העוסקים בתחום לפרנסתם מוזמנים אף הם להשתתף בפורום ולתרום מניסיונם. אולם, אין מקום לתכנים מסחריים בפורום. הודעות על מכירות וקניות יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. לא יורשו פרסומים באמצעות הפורום ואלה ימחקו. פרסומים על מבצעים לחברי הפורום ניתן לפרסם רק בתאום עם מנהל הפורום.החל מחודש מאי 2007 התחלתי לנהל את פורום קפה מתוך אהבה וזיקה לתחום, ושמתי לי למטרה להמשיך את הזרמת וחלוקת המידע בין המשתתפים ולהעשיר את תכניו של הפורום כמה שיותר.כולי תקווה לקיים מפגשי פורום רבים, על-מנת לשבור את המחסום הוירטואלי, אשר לא פעם מביא ל"היתקלויות" לא נעימות ומיותרות. אבקש מכל המשתתפים לשמור על תרבות שיחה ולזכור שמאחורי כל הודעה עומד מישהו שאוהב קפה, ומאחוריו עומד מישהו חשוב יותר: בן-אדם. הודעות בעלות אופי פוגע/זלזלני/מסית יימחקו ללא אזהרה מוקדמת.הפורום שייך לכולנו. גם לכם! כולם מוזמנים להשתתף בו.ליאור ינאי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קפה

ברוכים הבאים לפורום קפה!הפורום נוסד בנובמבר 2001 כמקום מפגש לחובבי ואוהבי קפה, על-ידי אילן די, אשר אותו החליף ערן כרמון בנובמבר 2002, כשאליו הצטרף רם איבגי, וביחד ניהלו ותרמו מנסיונם האישי ואהבתם לנושא.נושאים רבים קשורים לתרבות הקפה, ומטרת הפורום היא לעסוק ברובם אם לא בכולם. בפורום מספר רב של גולשים בעלי ידע ונסיון רב, אשר שמחים לתרום ולחלוק את ידיעותיהם עם הכלל.בעלי בתי קפה, יבואנים וכל העוסקים בתחום לפרנסתם מוזמנים אף הם להשתתף בפורום ולתרום מניסיונם. אולם, אין מקום לתכנים מסחריים בפורום. הודעות על מכירות וקניות יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. לא יורשו פרסומים באמצעות הפורום ואלה ימחקו. פרסומים על מבצעים לחברי הפורום ניתן לפרסם רק בתאום עם מנהל הפורום.החל מחודש מאי 2007 התחלתי לנהל את פורום קפה מתוך אהבה וזיקה לתחום, ושמתי לי למטרה להמשיך את הזרמת וחלוקת המידע בין המשתתפים ולהעשיר את תכניו של הפורום כמה שיותר.כולי תקווה לקיים מפגשי פורום רבים, על-מנת לשבור את המחסום הוירטואלי, אשר לא פעם מביא ל"היתקלויות" לא נעימות ומיותרות. אבקש מכל המשתתפים לשמור על תרבות שיחה ולזכור שמאחורי כל הודעה עומד מישהו שאוהב קפה, ומאחוריו עומד מישהו חשוב יותר: בן-אדם. הודעות בעלות אופי פוגע/זלזלני/מסית יימחקו ללא אזהרה מוקדמת.הפורום שייך לכולנו. גם לכם! כולם מוזמנים להשתתף בו.ליאור ינאי
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום קפה.
פורום קפה עוסק בתחביב הקפה, בקליית קפה, מכונות קפה  ותרבות קפה, חברי הפורום רואים בנספרסו/קפסולות כמוצר שאינו נכלל בתחביב ועל כן אין לנו תשובות לגבי מוצרי נספרסו/קפסולות ואיננו יכולים להמליץ או לתת תשובות על מוצרים אלו.
המשך >>

המלצה למכונת קפה של מתחילים...

מאת: pilpelet4u
09/08/08 17:48
החלטתי לבדוק על קניית מכונת קפה טובה.

אני מחפשת מכונת קפה לשימוש ביתי (לא מכונה רק עם קפסולות) שתיהיה מספקת לשימוש של מתחילים, כלומר אין לי צורך לקנות מכונה שלא אדע להשתמש בחצי מהדברים שהיא מספקת...

אני זוכרת שבעבר המלצתם על אסקסו בייסיק, שהיא טובה (ולא יקרה במיוחד), האם ההמלצה עדיין בתוקף ? האם המכונה טובה ואיכותית מספיק ?

אני לא מגבילה במחיר כי אני רוצה המלצות ללא תלות במחיר, אלא המלצות למכונות באמת טובות... אבל שוב, בהתאם לצרכים של מתחילה...

ושאלה נוספת, איך בוחרים קפה ? איזה סוגים מומלצים לקנות ? כלומר אני מגיעה לחנות ויש שם את כל הסוגים - איך אני יודעת מה לבחור ? לקנות כמה סוגים ולנסות בבית ?
(בינתיים אני שואלת על קפה טחון מוכן, אקנה מטחנת קפה קצת אחרי שאקנה את המכונה...)

תודה מראש !
"...אני תמיד נשאר(ת) אני..."

אורית
המלצה למכונת קפה של מתחילים...
<< ההודעה הנוכחית
09/08/2008 | 17:48
10
122
החלטתי לבדוק על קניית מכונת קפה טובה.

אני מחפשת מכונת קפה לשימוש ביתי (לא מכונה רק עם קפסולות) שתיהיה מספקת לשימוש של מתחילים, כלומר אין לי צורך לקנות מכונה שלא אדע להשתמש בחצי מהדברים שהיא מספקת...

אני זוכרת שבעבר המלצתם על אסקסו בייסיק, שהיא טובה (ולא יקרה במיוחד), האם ההמלצה עדיין בתוקף ? האם המכונה טובה ואיכותית מספיק ?

אני לא מגבילה במחיר כי אני רוצה המלצות ללא תלות במחיר, אלא המלצות למכונות באמת טובות... אבל שוב, בהתאם לצרכים של מתחילה...

ושאלה נוספת, איך בוחרים קפה ? איזה סוגים מומלצים לקנות ? כלומר אני מגיעה לחנות ויש שם את כל הסוגים - איך אני יודעת מה לבחור ? לקנות כמה סוגים ולנסות בבית ?
(בינתיים אני שואלת על קפה טחון מוכן, אקנה מטחנת קפה קצת אחרי שאקנה את המכונה...)

תודה מראש !
לא תוכלי לקבל קפה טוב ללא מטחנה
09/08/2008 | 19:09
9
23
הכוונה לא אספרסו ונגזרותיו (קפוצינו וכו)
גם בגלל טריות וגם בגלל שהכנת אספרסו דורשת דיוק שאי אפשר לקבל מקפה טחון מראש
מכונה יקרה יותר או פחות לא תפצה על זה, לפעמים אפילו להפך - דווקא המכונות הזולות הרבה פחות רגישות לענין זה
המלצתי אליך: הגדירי תקציב, ותני לנו לתמרן
לא אמרתי שלא אקנה מטחנה...
09/08/2008 | 22:13
8
11
אמרתי שאקנה מטחנה קצת אחרי המכונה... כרגע אני מחפשת המלצה למכונה טובה.
(אם יש לך המלצות גם למטחנה טובה אשמח לשמוע)

לא רציתי להיכנס למחירים כי אם תגידו לי שמכונות טובות יש (נניח) רק מ5000 וכרגע (נניח) אין לי 5000 אז אעדיף לחכות קצת ולקנות מכונה טובה מאשר להשתמש בתקציב הנוכחי שלי ולקנות משהו פחות טוב. מקווה שהסברתי את הנקודה....
כרגע יש לי להוציא על מכונה כ3000 שח. אבל שוב כמו שאמרתי קודם, אני לא רוצה המלצה על סמך הסכום אלא המלצה על מכונה טובה. שכן אם תגידו לי שב4000 יש מכונה מעולה אז אחכה חודש חודשיים ואקנה אותה, אני מעדיפה להמתין ולרכוש משהו טוב מאשר להתפשר על הסכום הקיים.

האם אסקסו נחשבת לחברה טובה ?
אם לא המלצה על מכשיר ספציפי, אשמח לשמוע מהן החברות שלהם יש מכונות טובות...
עלייך לאפיין את הצרכים שלך לקפה
09/08/2008 | 23:13
7
20
האם את שותה אספרסו?
את שותה רק קפוצ"נו ?
את אוהבת להקציף?
יש לך זמן בבוקר להכנת הקפה ?(כ 15דקות לחימום המכונה)
איכפת לך לקבל קפה באיכות או האיכות פחות משחקת תפקיד.
מה תקציבך ?.כמובן שמטחנת קפה היא חובה.
תוסיפי עוד דברים שנשכחו וכאן נוכל לעזור לך לבחור את המכונה לצרכייך האמיתיים
שבוע טוב

וואו השאלות שלך גרמו לי להבין כמה
09/08/2008 | 23:36
6
18
שאני לא מבינה מספיק בתחום...

אני שותה גם אספרסו וגם קפוצ'ינו (נראה לי שנוטה יותר לאספרסו...).
בנוגע להקצפה, אני בסדר עם הקצפה אבל זה לא משהו ממש קריטי לי, אבל בכל מכונה יש את המוט הזה שמקציף לא ?
פרט חשוב שהסבת את תשומת ליבי שלא הייתי מודעת אליו, האם כל מכונה צריכה להתחמם מראש ? האם זה מרכיב חשוב בשביל קפה טוב יותר ? אשמח לא לחכות אבל אם זה חשוב לקפה טוב יותר אז ברור שאעדיף לחכות...
בנוגע לאיכות - זה הדבר שהכי משחק תפקיד לא ? זה לא הדבר הכי חשוב במכונת קפה ? זה לא כל הקטע שלה ?

בנוגע לתקציב, קודם כל קיבלתי את זה שהכרחי לקנות על ההתחלה מטחנת קפה אז אשמח לשמוע גם המלצות על זה...
כבר רשמתי שאני לא רוצה המלצות עפ"י תקציב כי אני רוצה מכונה טובה, ואם תגידו לי שמכונה טובה עולה יותר מהתקציב שלי אז אחכה חודשיים בשביל שאוכל לקנות מכונה טובה יותר. אני לא רוצה להתפשר, אני רוצה לקנות משהו טוב.
צריך להתחשב בזה שאני ממש מתחילה בכל התחום ואין לי צורך לקנות את המכונה הכי טובה כי לא אדע לנצל אותה כראוי... אני צריכה מכונה שתתאים לתפעול של מתחילה...
בגדול כרגע חשבתי על תקציב של 3000 או 4000... אבל אם אבין שמכונה טובה עולה יותר אז אחכה חודש חודשיים ואשקיע יותר.

סליחה על הבורות ותודה על ההכוונה !!
חשוב לכוון אותך למכונה המתאימה ולצרכייך
10/08/2008 | 00:33
5
20
אז על פי מה שקראתי ויתקנו אותי חבריי לפורום .
מכונה בסדר גודל של עד 3000 שקל אכן תעשה עבודה טובה עבורך.
את לא זקוקה באמת למכונה עם ראש שיתחמם כ 15 דקות מה גם היא יקרה יותר .
לדעתי מכונה מדגם אסקסו /או סילביה /אוסקר /גאג"יה אכן יעשו את עבודתן לכל הקשור לצרכייך .
לא מניתי מכונות מהסוג הגבוה ולא את הסוג הנמוך מבחינתי .
המשיכי לבדוק גשי לחנויות שמוכרות מכונות שאלי בחני טעמי ורק לאחר כל הבדיקות החליטי .
אם את מהצפון יש את אמיגו חוצות המפרץ/יש ברמת ישי קדמה קפה .
במרכז יש מועדון הקפה הרצליה. יש בקיסריה z caffe .בשרון יש קופיטיים.יש קופי שופ .
בדרום לא מכיר כמעט .
אנחנו כאן להמשך שאלותייך

קודם כל תודה...
10/08/2008 | 00:55
4
10
אני מהצפון, לא שמתי לב שיש חנות כזאת בחוצות המפרץ, באמת אלך לבדוק אותה השבוע... (אם אתה יודע ליד איזה חנויות זה אשמח לכיוון)

מ4 המכונות/חברות שציינת, יש משהו שנחשב ליותר טוב ואיכותי ? כלומר, מהן החברות הממש איכותיות לייצור מכונות קפה ?
מה ההבדל בין אסקסו בייסיק לאסקסו דרים ? האם שווה להשקיע יותר בשביל האסקסו דרים ? או שהיא עולה יותר בעיקר בגלל העיצוב ?
מבחינת מטחנות קפה, יש חברות שנחשבות ליותר טובות ? מה הסכום שצריך להוציא על מטחנת קפה טובה ? 1000 מספיק טובה או שצריך יותר ? מה בעצם לבדוק כדי לדעת שהמטחנה טובה ?
עצתי -
10/08/2008 | 05:25
3
24
נדמה לי שהבנתי מהכתוב שנושא התקציב נזיל כלפי מעלה.

אני התחלתי את דרכי עם מכונה בסיסית, לאחר מספר חודשים ראיתי שמטחנה זה דבר
חיוני, לאחר שנתיים הגעתי להחלטה שמכונה מליגה גבוהה יותר זה דבר הכרחי.

בשונה ממך, לי היה ויש תקציב מוגבל, ולכן הכי גבוה שיכולתי לשאוף אליו היה הסילביה
של רנצ'ילו, ממנו התרשמתי יותר מבין המכונות שהוזכרו פה.

ייתכן שאין צורך להתחיל עם מכונה פשוטה כאשר התקציב מאפשר זאת, שכן אם הייתי יכול
הייתי הולך ישר על קניית הסילביה עוד בהתחלה, לכן אולי כדאי לך לקנות כבר מכונה טובה
ולא מהליגה הזולה בתוספת מטחנה (עד 1000 ש"ח יש מטחנות שישרתו נאמנה) ולהתחתן
עם ציוד שישרת שנים רבות.

לגבי השאלות -
* האסקסו באה בכל מני עיצובים, על עיצוב רטרו משלמים, הרכיבים למיטב ידיעתי לא שונים.

* מטחנה - עד 1000 ש"ח יש את איבריטל למשל שעושה את העבודה (לא לקנות מטחנת סכינים,
סיבוב הסכין חורך את הקפה, המטחנות הטובות עובדות על דיסקיות ולא על סכינים).

* "המוט שמקציף" יש מכונות שבקצה צינורית ההקצפה מולבש "פנרלו" שהוא מן פטנט להקצפה "ידידותית"
אבל איכות הקצף לא שווה לקצף המופק במיומנות נרכשת מצינורית בעלת פיה מקצועית (או דמוי).
מי שאוהב הקצפה מקצועית לא ירצה את הפטנט, בחלק מהמכונות אפשר להוריד את הפנרלו, חלקן נשארות
עם צינורית קצרה כך שאי אפשר שלא להשתמש בפנרלו.

* "אני לא רוצה להתפשר, אני רוצה לקנות משהו טוב" - השאלה מה זה "טוב", אסקסו יכולה להיות "טוב" וגם
סאקו יכולה להיות "טוב", מנגד יש מכונות טובות עוד יותר בעלות ראש מתוחכם יותר, שני דוודים כדי שלא תמתין
בין סוף החליטה וההקצפה, ראש E61 מקצועי וכו', אבל אילו מכונות שיעלו לך יחד עם מטחנה החל מ 5000 ש"ח
והשמיים הם הגבול.
לכן יש צורך בהתפשרות, אין ברירה, צריך להגדיר תקציב, מרווח חריגה ואז ההמלצות וההסברים יהיו יותר ממוקדים
ויעזרו לך לבדוק כיוונים.

מכונת קפה
10/08/2008 | 18:48
2
26
מהרזומה העשיר שלי עם מכונת הקפה בכל מיני תקציבים ,
אני חושב שלעלות ותמורה הכי משקפת , הינה הסילביה ...אין מכונה בתקציב הזה שתיתן יותר..
אני חושב מכונה כזאת אכן תיתן לך תמורה מלאה לכספך ואף יותר.
כמו שנאמר קודם לכן מחברי הפורום,חייבת מטחנה קפה ראויה על מנת לקבל קפה טוב  ואיכותי  ולא מטחנת תבלינים....
שיהיה בהצלחה ...

מצטרף לizzogroup
10/08/2008 | 19:30
24
מצטרף לizzogroup
האמת שלי אין ניסיון עם אחרות, סילביה היא הראשונה שלי, אצלי כבר שמונה חודשים מסתבר.. ניתן להגיע לסטנדרטים טובים בהחלט לטעמי. הדוגמא הכי טובה שאני יכול לתת היא שלפני סילביה הייתי מאוד אוהב לשתות בבתי קפה והייתי כמעט תמיד נהנה מהקפוצ'ינו, והיום זה התהפך - לרוב אני יוצא מאוכזב מאוד מקפה ברשתות ובתי קפה.. פשוט התרגלתי לסטנדרט יותר גבוה בבית.. אני שתיין קפוצ'ינו בעיקר, כמובן שהקצפה חשובה לי, ראי תמונה מצורפת. המטחנה שלי היא רוקי, עושה עבודה מעולה.

קחי בחשבון שלוקח זמן ללמוד להפעיל אותה!

אסקסו בייסיק/ארק + מטחנת נימוקס
10/08/2008 | 20:11
24
יפות יותר, זולות יותר, ולא בטוח שהאספרסו נופל באיכותו מהסילביה
הודעות אחרונות
20:15 | 30.08.15 אורחים בפורום
22:36 | 27.08.15 אורחים בפורום
18:52 | 19.08.15 thener
19:44 | 14.08.15 אורחים בפורום
16:21 | 11.08.15 אסתי08
12:18 | 09.08.15 Lechoke Lames
01:10 | 09.08.15 חוכך בדעתו 2
09:29 | 03.08.15 דובי86
17:18 | 02.08.15 Lechoke Lames
Flix וידאו
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום