לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום הנקה
איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
`
x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

האם מותר אלטמן - ביו-דרים - תמצית לשתייה

מאת: Lady_in_Red
27/07/12 15:16
להרגעה ושינה טובה בהנקה?
Never Look Back
רק בריאות
25/07/2012 | 22:49
55
26
קפיצת גדילה יזומה, יש חיה כזאת?
25/07/2012 | 11:16
8
191
סליחה, לא ידעתי לאן לשרשר...
הקטני אתמול היה בן 5 שבועות מה שאומר ששבוע הבא צפויה קפיצת גדילה, ביום חמישי מתוכנן לו ניתוח שבו הוא צריך ליהיות בצום 4 שעות + השעה בערך של הניתוח, הוא יונק בערך פעם בשעה וקצת כי הוא יונק בתשלומים, אם הוא יונק הרבה (אחרי שינה ארוכה נגיד) אז הוא מקיא, אני מאוד חרדה מהצום הזה ורציתי לנסות "לגרום" לו לקפיצת גדילה בתחילת השבוע נגיד, כמובן שתמיד ישנה אפשרות שהוא בעצמו יקדים אותה, אבל אם לא, אפשר פשוט להציע לו ציץ בתדירות גבוה? (גבוה ה יותר ממה שעכשיו) זה לא ישבש משהו? ואיך לעזעזל אני מרגיע תינוק שצריך 4 שעות צום? לא לוקח מוצץ =/
אשמח לכל דיעה/עיצה.
תודה מראש
אויש
25/07/2012 | 11:21
4
117
אפשר לנסות להניק אותו יותר. פשוט להציע. זה לא ישבש כלום.
בשנים עברו היו מניקות שאמרו שאישרו להן להניק גם עד שעתיים לפני ניתוח, בגלל שחלב אם מתעכל מהר. שווה לבדוק את זה מול המנתח וגם מול המרדים לפני הניתוח.
יש לי נסיון בצום לפני ניתוח עם יונקת הרבה הרבה יותר גדולה. אני חושבת שאם הייתי נאלצת להתמודד עם זה עם תינוק כל כך רך, הייתי מקפידה להניק עד ממש הרגע האחרון, ואח"כ מצטיידת במנשא, אולי גם שוקלת להתרחק מהתינוק פיזית - שיהיה עם אבא ולא כל כך קרוב לציצי.
שיהיה בהצלחה!
תודה, בנתיים כנירא ההרדמה היא אפידורלית
25/07/2012 | 11:26
3
95
אז לא מבינה למה נדרש צום ארוך כלכך, אני אדע בוודאות ביום רביעי כשנדבר עם שניידר כדי לקבל הנחיות, אני כלכך לחוצה
הרדמה אפידורלית אצל כזה קטן?
25/07/2012 | 11:29
2
73
הם בד"כ עושים הרדמה מלאה כדי להימנע מתזוזות. הרדמה אפידורלית יכולה להיות אחרי הניתוח, לשיכוך כאבים. באמת כדאי לבדוק את העניין הזה טוב, בעיקר כדי שלא תהיו מופתעים ביום הניתוח עצמו.
כשאנחנו היינו בטרום ניתוח, גם המנתח וגם המרדים היו מאד סבלניים וענו יפה על כל השאלות שהיו לנו, אתם בידיים טובות (וזה עדיין מלחיץ. ברור ).
יותר נכון זאת הרדמה ספינלית
25/07/2012 | 11:33
1
88
זה הליך שבבתי חולים אחרים עושים עם זריקות של הרדמה מקומית אבל משומה בשניידר הם הולכים על האפשרות הזאת, לפי טענת הרופא הזריקות של הרדמה מקומית כואבות =/
(הוא עובר ניתוחון בגיד ברגל)
מסכימה עם פמפרנל לגבי השבוע שלפני
25/07/2012 | 13:03
63
לגבי השעות שלפני הניתוח - אני הייתי הולכת בכיוון של "הנקת צבר" כלומר להניק ארוחות צפופות בשעות שלפני (אפילו הרבה שעות קודם), כדי שיוכל לפתוח פער יותר גדול. הרי זה מה שהם עושים בלילה. יכול להיות שזה יעזור לו להיות קצת יותר רגוע.
וגם להורים - לזכור שבלילה יש הרבה תינוקות שפותחים פער של 4 שעות ויותר, ושגם אם הוא יסבול קצת, זה יהיה בסדר וזה לטובתו בסופו של דבר. לנשום עמוק ומהר מאד זה יהיה מאחוריכם
שיהיה בהצלחה ובקלות!
שיעבור לכם בהצלחה!
25/07/2012 | 13:12
35
קודם כל, לא יקרה שום דבר רע אם תציעי לו יותר בימים שלפני הניתוח. אבל אני גם לא כל כך בטוחה שזה יעזור במשהו ביום הניתוח עצמו. אבל אם זה מה שמרגיש לך נכון הייתי הולכת על זה בלי לחשוב פעמיים!
ודבר שני, הייתי מניקה עד הרגע האחרון שמותר כמובן ואז משאירה את התינוק עם אבא/סבתא. אני חושבת שכשלא תהיי בסביבה והוא לא יריח את החלב, הצום יעבור ביתר קלות.
לפחות ככה היה אצלנו, אמנם בגיל קצת יותר גדול (3-4 חודשים), אבל כשלא הייתי בסביבה כמה שעות, הוא סירב לבקבוק בתוקף והיה רגוע יחסית למרות שבטוח היה מאוד רעב.
ומחזיקה לכם עצבעות
שיהיה בהצלחה ובקלות!
25/07/2012 | 13:42
23
הייתי דואגת למנשא לאותו היום
אני מניחה שהוא ירצה להיות הרבה בידיים להרגעה במקום יניקה
צום לפני הרדמה
25/07/2012 | 16:48
37
בלינק הזה תוכלי למצוא מידע וגם קישורים להמלצות של ארגוני בריאות שונים לגבי הרדמה והנקה.
כדאי להדפיס ולהראות לרופא המרדים בשיחה מקדימה. ולעשות הכל ברוח טובה.
אני מניחה שהמלצות של ארגון הבריאות העולמי/אמריקאי/בתי חולים בארה"ב- זה הכי "מרשים" או מקובל על רופאים שתדברי איתם בארץ.

ובנימה אישית, עברתי את זה עם תינוק הרבה יותר גדול וזה באמת לא פשוט.
מסכימה שהנקות יזומות לפני, מנשא ואולי הרבה שעות אבא כשאי אפשר להניק... יוכלו לעזור.
סך הכל אני מאמינה שכשההורות היא כזו שמאפשרת הרבה קירבה וצמידות התינוק יכול להרגיש שאת שם בשבילו גם כשאין הנקה. למרות הגיל הצעיר.

בהצלחה,
תמר.
ערבוב הנקה עם האכלה בתרומת חלב אם
25/07/2012 | 12:40
17
113
שלום, בחודש הראשון לחיי התינוק שלי (עכשיו אני בשבוע 37), אצטרך לתת לתינוק חצי מכמות החלב היומית בחלב שלא שלי, כלומר מבקבוק.
כמובן שאני קודם כל רוצה שתתבסס ההנקה אז נראה לי שלפחות שבוע ראשון רק אניק (שבוע זה מספיק בד"כ בשביל שילמד ולא יסרב אחרי שיקבל בקבוק?)
השאלה שרציתי לשאול היא איך לדעת כמה חלב אם מתרומה לתת לו? כלומר כמה לתת בארוחה?...הבנתי שיש  חישוב של 20% ממשקל הגוף לחלק למספר הארוחות..
מדובר כאמור כנראה בגיל שבוע-חודש בערך.(אח"כ רוצה רק להניק).
אשמח לתשובה גם לגבי זמן שכדאי לבסס הנקה לפני ערבוב עם בקבוק..
את יכולה להסביר קצת יותר - למה תוכלי להניק
25/07/2012 | 12:57
11
96
רק חצי מהכמות? כדאי לדעת יותר פרטים - מתי כן תניקי ומתי לא, כדי לנסות לעזור.
לוקחת תרופה שבחודש הראשון לחיים של התינוק
25/07/2012 | 13:26
10
122
חסר לו עדיין איזה אנזים  בכבד בשביל לפרקה, ולכן כדאי לשלול חשש שתצטבר לו התרופה בדם, ניתן בחודש הראשון לערבב חצי חצי עם תחליף, רק יש מעט  "סיכון" שהתינוק לא ירצה אח"כ לינוק כי יעדיף בקבוק... קניתי אגב בקבוקים עם חור ממש קטן ושאמורים להיות  הדבר הכי  קרוב לציצי... אבל עדיין חושבת שכדאי קודם לבסס את ההנקה, חוץ מזה שיש גם את הקולוסטרום...
אני לוקחת את התרופה באופן קבוע והיא נחשבת בטוחה לשימוש בהנקה.  השאלה היא רק איך כמה ומתי לשלב את הבקבוק עם החלב אם ממישהי  אחרת...
האם התייעצת עם מרכז טרטולוגי?
25/07/2012 | 13:36
9
73
הם הכתובת המוסמכת וכדאי להתייעץ איתם לפני שמחליטים.
לגבי השילוב - נראה לי שכדאי לחשוב יחד עם יועצת מוסמכת איך כדאי לשלב באופן שלא יפחית את כמות החלב אצלך וגם יהיה הכי בטוח לתינוק. אולי אפשר לחשוב לוותר על בקבוק ולתת תוספת בצינורית על השד או על האצבע, או לתת בכלל את התוספת בכוס, וגם - האם להחליף חלק מהארוחות או להוסיף אחרי כל ארוחה. בקיצור, יש הרבה שאלות שכדאי לברר עם יועצת שתשמע את כל הסיפור ותעזור לך להחליט.
אילו בקבוקים קנית? לפעמים אלו שאומרים שהם "הדבר הכי קרוב לציצי" הם דווקא הכי גרועים להנקה.
האם את יכולה לוותר על התרופה לזמן מסוים? בדרך כלל מדברים על 6 שבועות עד שההנקה מתבססת, אבל אני מניחה שאם היית יכולה לוותר עליה לחודש, היית עושה את זה... הקולוסטרום אכן מאד חשוב והוא קיים ב3-4 ימים הראשונים, עד שמגיע החלב. אם את יודעת שאת יכולה לוותר על התרופה לפרק הזמן הזה, אז אולי כדאי לחשוב לעשות את זה.
לגבי התרופה התיעצתי עם הכי מומחים בנושא ואגב
25/07/2012 | 14:25
8
93
הרופא המומחה אצלו אני בטיפול יותר מעודכן בנושא הספציפי של התרופה והנקה מהמרכז ליעוץ טרטולוגי, שצריכים להתעדכן ולהתמקצע כנראה במידע העדכני ביותר.. כנראה שלא  מצליחים לעקוב אחרי כלתרופה ותרופה באופן הכי עדכני, אז כדאי גם לומר זאת לאנשים- שהמרכז הטרטולוגי הוא לא הכתובת האחרונה..
בכל מקרה, לכל הדואגות-מבחינת התרופה זה בסדר לתינוק, וביררתי הרבה... (בכל מקרה לא יכולה לוותר על התרופה).
לגבי ההצעות למתן התחליף בצורה שונה ולא בבקבוק- זה אכן אופציה שלא ידעתי עליה, אז באמת אצטרך להתיעץ עם יועצת הנקה כנראה באופן פרטי, או שאולי בבי"ח יהיה מספיק?...
הבקבוקים שקניתי הם אחד של חברת CHICO לגיל 0+, (step up 1) עם פטמת סיליקון בזוית (לא אנכית לבקבוק). רשום שזרימה נורמלית.
השני גם של CHICO לגיל 0+, אך מזכוכית עם פטמה מלטקס, שרשום שיותר מדמה אלסטיות וטקסטורה של פטמה טבעית. גם עליו רשום זרימה נורמלית.
ידוע לך עליהם?
אוקיי, בדרך כלל אנחנו שומעים על מקרים הפוכים
25/07/2012 | 15:01
7
89
שבהם הרופאים והרוקחים נותנים תשובות לא מוסמכות. אולי אם תתני את שם התרופה זה יעזור לאמהות נוספות לגביה.
לגבי היועצת - אני לא הייתי סומכת על ביה"ח, כיוון שלא בכל בי"ח יש יועצת מוסמכת IBCLC ואז אין מידע לגבי הרמה של הייעוץ שתקבלי, וגם אם היא כן מוסמכת, לא תמיד יש להם זמן לתת ייעוץ רחב ומתאים. אני הייתי פועלת כך - מתקשרת ליועצת לפני הלידה ומתייעצת איתה טלפונית לגבי הנושא, ואחרי הלידה נפגשת איתה פנים אל פנים. כך גם תוכלו להתייעץ לגבי ניהול ההנקה עם התרופה וגם היא תוכל לעזור אם יהיו בעיות "רגילות" של הנקה (מקווה שלא יהיו אבל הרבה פעמים צריך קצת עזרה בשיפור התפיסה וכד').
לגבי צ'יקו - זה מה שחששתי כששאלתי את השאלה - הם מפרסמים שהפטמה דומה לשד, אבל זאת בדיוק הבעיה. לשילוב עם הנקה צריך בקבוק בעל פטמה קשיחה שמחייבת פתיחת פה גדול. הפטמה של צ'יקו היא רכה וקל ליונקים לסגור את הפה, ואז הם שוכחים איך לינוק. הבקבוקים המומלצים ליונקים הם אוונט, מאמ (עם הפטמה הכי קטנה) או קלמה של מדלה. אבל לפני שאת קונה בקבוקים חדשים - כדאי לדבר עם יועצת. יש רשימה של יועצות לפי אזורים בקישורים ובמאמרים שלנו.
ועוד שני דברים שחשוב לי להגיד -
א. כל הכבוד על ההכנה וההתכווננות להנקה, גם כשהתנאים לא אופטימליים מלכתחילה. זה לא מובן מאליו כשהתחליפים כל כך זמינים וראוי בעיני להמון הערכה
ב. שיהיה בהצלחה בהמשך ההריון ושתהיה לך לידה בדיוק כמו שאת רוצה שהיא תהיה, וכמובן תינוק בריא וחמוד

ועוד משהו אחד שנזכרתי בו - אם תרצי תרומות חלב, את מוזמנת לפרסם כאן, יש כאן אמהות עם עודפים שישמחו לתרום אותם.
תודה, וואי חבל שלא ידעתי על הבקבוקים...
26/07/2012 | 11:15
6
59
יש סיכוי שהם יהיו טובים לשלבים מאוחרים יותר, או שזה היה סוג של ביזבוז כסף?...
לגבי התרופה, כן, אשמח לעזור לנשים נוספות, התרופה נקראת למיקטל, ולפי הנוירולוג-אחד המומחים הכי רציניים בארץ- אם לא ה-..! אז זה ממש בטוח לשימוש בהנקה (כמו  גם בהריון).  אז אם יש מישהי שאתן מכירות שלוקחת את התרופה- תמליצו לה שניתן להניק... הנוירולוג הוא ד"ר בלט מתל-השומר.
תודה על האיחולים :) :) לגבי מציאת יועצת הנקה אחפש באמת בפורום. חיפשתי תרומת חלב דרך מאמילק, ומצאתי מישהי אבל שגרה רחוק ממני... אז אפרסם פה גם.
לסיוון ,
27/07/2012 | 00:33
5
51
טרם הבנתי מדוע הוא המליץ לשלב בקבוקים ומדוע הוחלט
על מתן 50 % הנקה ו50% תוספות חלב אם מתרומה.
מדוע הוא המליץ לך לא ללכת על הנקה מלאה ללא תוספות
במיוחד לאור ההמלצה האישית והחמה שלו לגבי בטיחות התרופה בהנקה ?
סהכ הכל כאשר את יודעת שהתרופה עוברת בחלב אם לתינוקי
וברור לך שחלק מהכמות כן תעבור, מדוע יש בעייה ב100 אחוז הנקה
ולא בעייה ב 50 % הנקה ?
בכל אופן , כאשר את מחליטה לשלב בקבוקים בשלב כה מוקדם של ההנקה
לפני שההנקה מבוססת אני מאמינה שכבר יש לך את הידע על עד כמה
הדבר עלול להיות לגורם מפריע עבורכם.
בוודאות אני יודעת שלעיתים רבות רופאים העוסקים גם בהנקה יידעו לומר
לך שמתוך שקלול הסיכון להנקה כדאי לקחת את הצאנס, להמשיך את ההנקה
ביחד עם התרופה
וביחד להשלכות על התינוק.
אם כי יש רופאים שלא יסכימו ולא יירצו לקחת שום צאנס על שום דבר.

אם את רוצה לקבל ייעוץ הנקה טוב, מקצועי וגם מאשת מקצוע שהיא גם
רופאה ולכן תוכל לעודד אותך ולתמוך בך שהחלטתך היא נכונה ביותר
להניק וגם לקחת את הטיפול אני ממליצה לך בחום לחשוב על ייעוץ
הנקה על ידי ד"ר ליבוביץ באודים, או על ידי ד"ר צימרמן מירושלים
או ד"ר ויסמן (שהיא אומנם רופאת שיניים אבל תוכל לסייע).

בהצלחה ושיהיה בשעה טובה
יש גם את זיוה גילת שהיא יועצת הנקה ורוקחת
27/07/2012 | 13:33
53
ומבינה הרבה בעניין של תרופות בהנקה
אבל היא כתבה
28/07/2012 | 07:33
3
30
שהתרופה עוברת בחלב אם,שבחודש הראשון לחיי התינוק חסר לו אנזים בכבד שמאפשר את הפירוק שלה ושלכן ההמלצה היא לא להניק מלא בהתחלה.
לי נשמע שהיא עשתה בירור רציני ויסודי אצל הגורמים המוסמכים ביותר לעניין,ועם כל הכבוד לחשיבות ההנקה גם הבריאות שלה וגם הבריאות של התינוק עומדות כאן על כף המאזניים ולא הייתי ממהרת לזלזל בהמלצה הזאת או לשלוח אותה לגורמים שמוסמכים פחות לענות בשאלה הזאת.
אם אחן אנזים בכבד לפרק את התרופה
28/07/2012 | 09:18
2
36
אז גם בהנקה חלקית יעבור החמור שהגוף לא יכול לפרק
תשמעי
28/07/2012 | 09:43
1
37
אני לא רופאה ולא רוקחת,אבל אני כן יודעת שיש תרופות מותרות במינון X ולא במינון גבוה יותר וגם שהמינון הזה תלוי במשקל ובגיל של התינוק***  כך שמה שהיא אומרת לגבי ההגבלה על כמויות החלב בהנקה בהתחלה בהחלט אפשרי.

***כמו תרופה נגד מיגרנות שהיתה אסורה עבורי כשהיה בן חודש,מותרת במינון נמוך ובמרחק מהנקה בגיל 3 חודשים,ומותרת במינון מלא וללא הגבלות על הנקה בגיל חצי שנה-כך עפ"י המכון הטרטולוגי,נכון ללפני שנתיים +/-.
אני גם אינני רוקחת ולא רופאה א
28/07/2012 | 23:35
18
אבל כן יודעת בוודאות שיש המון מצבים רפואיים
שגם רופאים ורוקחים בעלי דיעות שונןת
ואז ההחלטה נופלת בסופו של דבר עליך
כאשר כל אישה ואישה עושה את ה״חשבון״
של סיכוני אי ההנקה או שילוב הבקבוק או כל
דבר אחר לעומת קבלת הטיפול ומועד קבלתו.
מסכימה עם יויו- אם אין אינזים הוא יהיה נעדר
גם במינון של חצי כמות חלב אם .
במקרים רבים הסיכונים של אי ההנקה גדולים
מקבלת חלב אם עם תרופה.
ואם מותר להניק ומותר לקחת גם בהריון
אז... למה לסכן את ההנקה.
נשמע שיש מקום לקבל ייעוץ נוסף ולעיתים רבות
רופאים העוסקים בהנקה ייתנו תשובות אחרות
לעומת רופאים שאינם.
את האמת/ אף יועצת ובוודאי לא ibclc
אסור להן לתת יעוץ תרופתי ובוודאי שאני לא
מתכוונת לתת ייעוץ כזה בעצמי.
אלא רק להפנות הלאה למי שכן יכול, מוסמך
ובעל אסמכתא שכן תומך באופן מלא בהנקה
תראי, באופן עקרוני מומלץ לא לשלב בקבוק
25/07/2012 | 13:39
1
78
במשך כשישה שבועות לאחר הלידה.
אני מבינה שזה לא רעיון טוב לחכות כל כך הרבה במקרה שלך, וזה כמובן בסדר. בריאות האם חשובה יותר מהנקה, בעיני.
אני חושבת שבמקומך הייתי מתייעצת עם יועצת הנקה. מרימה טלפון עוד לפני הלידה כדי לקבל טיפים ראשוניים, וקובעת איתה לאחרי הלידה, כדי שתוכל לראות את ההנקה, להעריך עד כמה בקבוק עלול להזיק ומתי, ולהראות איך למזער סיכון להעדפת בקבוק כשהתינוק כבר איתך ועליך.
תודה
25/07/2012 | 14:26
6
האם את יכולה לרשום מהי התרופה?
25/07/2012 | 13:45
46
ומי נתן לך את ההמלצה על ניהול ההנקה הזה?
האם התייעצת לגבי תרופות חלופיות הבטוחות בהקה?
את התוספת ניתן לתת ללא בקבוק
25/07/2012 | 15:45
1
66
ע"י מערכת השלמת הנקה (צינורית דקה שמכניסים לפה של התינוק תוך כדי הנקה ודרכה הוא מקבל את התוספת). זה למעשה מנטרל את הקושי במעבר לבקבוק וחזרה להנקה.
בדר"כ עושים את זה בהדרכה של יועצת הנקה. זה נשמע מסובך, אבל עם קצת אימון זה יכול להיות ממש פשוט ואמהות לפעמים מניקות ככה תקופה ארוכה.
לגבי התרופה עצמה, האם בדקתם באתר של Hale?

תמר.
סליחה, עכשיו רואה שכבר כתבו את זה....
25/07/2012 | 15:48
7
שאלה בנוגע לחילבה...
27/07/2012 | 14:14
1
26
אמא טריה, לבונבון מוד בן שבועיים וחצי. בעקבות בעיות עם יצור כמות מספקת של חלב, התחלתי ליטול כדורי חילבה.
חייבת לציין, שיש שיפור משמעותי ביותר, ועכשיו אני מניקה הנקה מלאה, ללא תוספי פורמולה בכלל! מבסוטית מזה ברמות מטורפות, אבל..............
מה זה הריח הנוראי הזה???????? הפכתי כבר את כל מה שרק אפשר באינטרנט, הבנתי שאחת מתופעות הלוואי היא ריח זיעה לא משהו אצל חלק מהנשים.
אוף, אני עם המזל שלי היתי חייבת ליפול בקטגוריה זו! אומנם אני יושבת בבית, ולא מסתובבת בחוץ יותר מידי, לא עובדת וכו', אז אין כל כך אינטרקציה עם אנשים מבחוץ, ולכן
פחות סיכוי להתפדח... אבל ביני לבין עצמי, זה כל כך לא נעים! אני רצה להתקלח איזה 5 פעמים ביום, וזה בעייתי משהו כאשר יש תינוק יונק על הידיים! בעלי עוד לא קלט, ככה שזה לגמרי משהו שמפריע לי אישית. מצד אחת זה ממש מתרד, כי אני לא רגילה להפיץ ריחות של חנות תבלינים (ולא, זה לא ריח מקלות וניל...), מצד שני, אני רואה כמה החילבה עוזר לי עם כמויות החלב, והקטנצ'יק אוכל כל כך טוב, שאני לא מסוגלת לחשוב על לוותר על חילבה בנתיים, כי מפחדת שהחלב שוב ירד...
שאלה למנוסות, האם יש משהו שניתן לעשות על מנת להקל על המצב? הכדורים שקניתי אמורים להיות "ללא ריח".... מה שמתברר כל כל כך נכון בפועל.
כל המלצה או עידוד יתקבלו בברכה :)
את יכולה לנסות חילבה של חברה אחרת
30/07/2012 | 09:59
5
לפעמים זה עוזר..
האם מותר אלטמן - ביו-דרים - תמצית לשתייה
<< ההודעה הנוכחית
27/07/2012 | 15:16
5
151
להרגעה ושינה טובה בהנקה?
מה הרכיבים שם?
30/07/2012 | 09:58
4
16
לפי מה שרשום באינטרנט
30/07/2012 | 12:57
3
21
לריאן מקסיקני 1:5      
Valeriana edulis

כשותנית 1:5
Humulus lupulu

מליסה רפואית 1:5
Melissa officinalis

פרחי קמומיל 1:5
Matricaria recutita

פרחי תרזה 1:5
Tilia europea

פסיפלורה 1:5
Passiflora incarnate
נחכה למומחיות שיענו בודאות
30/07/2012 | 14:00
21
אבל אני יודעת כך - מליסה, קמומיל ופסיפלורה אינם בעייתיים. לא יודעת לגבי כשותנית ותרזה. ולריאן הוא צמח מאד בעייתי. זה הצמח שממנו במקור הפיקו את תרופת הוליום ואני הייתי מאד נזהרת בשימוש בו, בלי קשר להנקה.
מסכימה עם בטט כדאי להיזהר
30/07/2012 | 23:53
1
18
משום שאין מספיק מידע בתחום ההנקה.
אם מדובר ביונק זעיר
ואם מדובר בהנקה תכופה לא כדאי לקחת
וכן לשקול לעבור לטיפול אחר שיש לו יותר ידע.
כמו כן לא כתוב כמויות ולכן את לא ממש יודעת כמה
מכל החומרים את מקבלת.
-מליסה,פסיפלרה וקמומיל אינם בעייתיים.
וכמובן שאת מוזמנת להתייעץ עם מרכז טרטולוגי לגבי
בטיחות המוצר בהנקה.

תודה רבה, אני אתייעץ עם רופאת משפה שלי:)
31/07/2012 | 12:14
5
עד איזה גיל אפשר אך ורק להניק?
28/07/2012 | 14:44
8
88
בלי טעימות, אוכל מוצק, אלא אך ורק הנקה? (אפשר/מומלץ)
יש אפשר ויש מומלץ
28/07/2012 | 15:58
7
64
אפשר עד גיל שנה להסתפק בחלב בלבד.

מומלץ בגיל חצי שנה להתחיל להוסיף ארוחות של מוצקים, אחרי שבגיל 4 חודשים מתחילים עם טעימות, כך שלקראת  שנה רוב התזונה תהיה מבוססת על מוצקים.
אז אם ככה בגיל שנה הם נגמלים מהנקה
29/07/2012 | 08:32
3
38
לא?
אני לא רואה טעם להניק אם התינוק כבר אוכל את כל המוצקים ומקבל את כל אבות המזון והאנרגיה שהוא צריך לגוף, אז אם ככה הנקה היא צורך רגשי לגמרי (אחרי שנה הכוונה(
בדרך כלל לא נגמלים בדרך שנה
29/07/2012 | 10:12
34
עד גיל שנה התינוק עדיין צריך לקבל לפחות 2 הנקות ביום.

ההנקה מעבר לגיל שנה היא לא רק צורך רגשי אלא גם תורמת לתזונה של התינוק ולמערכת החיסונית שלו.
ההמלצה של ארגוני הבריאות העולמיים היא להניק עד גיל שנתיים או מאוחר יותר.

לא מומלץ להתחיל בגיל מאוחר יותר. יש "חלון הזדמנויות" שבו התינוק מוכן לחשיפה למוצקים ואפשר לראות שהוא מתעניין באוכל מסביבו ומעוניין לטעום. דחיה מלאכותית של השלב הזה תיצור בעיה בהצגת המוצקים בהמשך.
מבחינה התפתחותית, חשוב שהתינוק ילמד איך ללעוס. זה חלק מההתפתחות של שרירי הפה.
מחקרים בנוגע לאלרגיות מראים שחשיפה מוקדמת לאלרגנים עוזרת למנוע אלרגיות בעתיד.
סה"כ - אל תדחי.
ההנקה היא תוסף תזונתי מעולה בשלב של אכלית
29/07/2012 | 10:26
25
מוצקים גם אחרי גיל שנה מיכוון שהספיגה שלו בגוף היא אידאלית
וחוץ מהאלמנט התנתי יש את האלמט החיסוני חלב אם נותן תמיכה למערכת החיסון שעדיין עוד ממש בשלה בגיל שנה
ואין לזלזל באלמנט הרגשי של ההנקה
יש חשיבות עצומה להנקה בשנה השנייה
29/07/2012 | 21:41
24
ראשית, תהליך החשיפה למזונות שונים הוא הדרגתי, ורצוי שלפחות עד סופו יהיה גיבוי של הנקה - חשיפה למזון חדש במקביל להנקה מקטינה סיכון להתפתחות אלרגיה לאותו מזון.
מבחינה תזונתית עדיין יש להנקה תפקיד חשוב מאוד - אפשר לקרוא על כך כאן: http://www.tzuna-tova.co.il/index2.php?id=35&l...
מבחינה חיסונית - תינוק בגיל זה עדיין לא מגיע לייצור אופטימלי של חלק מהנוגדנים, וזקוק עדיין לגיבוי חיסוני מהאם.
ונכון, קיים גם הצורך הרגשי, לצורך התפתחות רגשית טובה.
ועוד אחד:
29/07/2012 | 08:34
2
38
ואם אני מחליטה לתת טעימות ומוצקים בגיל מאוחר יותר, למעלה מחצי שנה, האם אני גורמת בזה נזק לתינוק?
לא.
29/07/2012 | 21:34
3
ע"פ תדריך משרד הבריאות - כן
29/07/2012 | 21:45
24
הם מזהירים שעיכוב בחשיפה למזונות משלימים עלול לגרום לדברים הבאים: "עיכוב בגדילה, חסרים תזונתיים (ברזל, אבץ ויטמין (D והתפתחות בעיות אכילה, למשל העדפת מזונות נוזליים וסירוב להתקדם למזונות במרקם מוצק יותר."

אני מניחה שיש הבדל גדול בין ילד שעוד לא מראה כלל עניין במוצקים לבין ילד שמראה עניין ומונעים ממנו.
האם ניתן להשיג משחה כזו בארץ??
28/07/2012 | 10:58
4
107
http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content&view=article&id=76:all-purpose-nipple-ointment-apno&catid=5:information&Itemid=17
הרכיבים עצמם קיימים
28/07/2012 | 16:05
3
55
לא במשחה אחת אלא כמשחות נפרדות.

למיטב זכרוני מדובר בתכשירים במרשם רופא בלבד.
תודה על התשובה.
28/07/2012 | 19:24
2
38
לאיזה רופא צריך לפנות כדי להשיג את המשחהף ילדים / משפחה / עור?
והאםיש סיכוי שבית מרקחת ירקח אותה במיוחד?
קשה לדעת
28/07/2012 | 22:59
28
אפשר להתחיל אצל רופא המשפחה ולבקש ממנו.

עדיף לפנות למרפאת הנקה - מרכז ההנקה באודים או מרכז ההנקה בירושלים, ואז תקבלו גם יעוץ הנקה וגם מרשם למשחה. המשחה תעזור רק אם בעית התפיסה תפתר, אחרת הפצעים ימשיכו להיווצר.

אחרי שיהיה לך מרשם למשחות הבודדות, אפשר לפנות לבית מרקחת פרטי ולבקש שירקחו את התערובת לפי המרשם המדוייק.
אפשר לשאול למה את חושבת שאת צריכה ?
29/07/2012 | 17:43
30
אפשר לבקש מרשם מרופא משפחה אך החומרים הפעילים יקרים , כך שמשחה דומה
עם רכיבים פעילים דומים תעלה כמה מאוד שקלים
כן יש אפשרות להזמין משחה כזו באופן פרטי דרך הפארמים השונים
(זה לוקח כמה ימים אבל אפשרי) !

יש משחות אחרות הדומות מבחינת הרכיבים הפעילים
הנמצאות בסל התרופות.

מוצרי חלב וגזים
29/07/2012 | 19:00
5
26
אני נמנעת ממוצרי חלב ואכן התינוק רגוע מאז ללא גזים . זה מאוד קשה לי אבל שווה את המחיר. כעת התינוק בן 3 וחצי חודשים ואני תוהה אם לנסות לחזור למוצרי חלב  ולראות את  ההשפעה עליו מה דעתכן?
את נמנעת בכלל ממוצרי חלב או רק ממוצרים של חלב
29/07/2012 | 21:32
4
17
פרה?
כי אם את לא אוכלת רק מוצרי חלב פרה, את יכולה לנסות מוצרי חלב עיזים וכבשים. אצלי הבעיה הייתה רק עם מוצרי חלב פרה.
החזרה למוצרי חלב תלויה בך, כמובן. אני בזמנו חזרתי לאט-לאט לאכול מוצרי חלב פרה רק לקראת גיל חצי שנה, וגם אז מאוד במתינות ולא לפני הנקות.
נמנעתי מכל מוצרי החלב
30/07/2012 | 09:46
3
9
במידה ואכלתי מוצר חלב האם ההשפעה היא מיידית?   אולי כדאי לי לחכות שהוא יגדל קצת ואז לנסות..
ובכלל אולי הוא רגיש ללקטוז ולא יכול לעכל טוב מוצרי חלב...
ההשפעה היא מיידית, אבל לוקח כשבועיים
30/07/2012 | 10:02
10
עד שהחלב "מתנקה" מהגוף. לכן קחי בחשבון שאם את כן אוכלת, יכולות להיות לזה השפעות לאורך זמן. אני מסכימה שאם את מחליטה לחזור למוצרי חלב, כדאי לנסות חלב עזים, להתחיל מגבינות קשות שמכילות פחות לקטוז ולראות אם זה משפיע. יכול להיות שמערכת העיכול הבשילה קצת וזה ילך בקלות. אני נמנעתי כמעט חצי שנה ממוצרי חלב, ואחר כך גם לא נתתי לתינוקת מוצרי חלב עד גיל שנה. היום היא אוכלת ואין שום בעיה, כך שלא בהכרח מדובר על רגישות ללקטוז.
לרוב הבעיה נהיא לא בלקטוז
30/07/2012 | 10:50
10
מה שעובר דרך החלב שלך זה שאריות מהחלבון של החלב פרה
חלב אם עשיר בלקטוז
את יכולה לנסות לחזור בהדרגה לצרוך מצרי חלב פרה ולראות איך זה משפיע
אולי תנסי קודם חלב עיזים או כבשים
ההשפעה היא מיידית,
30/07/2012 | 12:50
7
את יכולה לנסות לאט-לאט לצרוך מוצרי חלב כבשים ועזים, ולחכות קצת עם מוצרי חלב פרה.
אצלנו חלב עזים/כבשים עבור יחסית בסדר.
חלב פרה הוא הבעייתי.
לגבי רגישות ללקטוז - לא הייתי ממהרת להסיק מסקנות.
חוץ מזה, אם הוא עדיין סובל, את יכולה לנסות להוריד מזונות אחרים שעלולים להיות בעייתיים (אצל כל אחת זה אחרת. אצלי למשל אלו היו גם אורז לבן ועגבניות שעשו בעיות). זה ניסוי וטעיה.
בהצלחה.
הודעות אחרונות
18:27 | 31.08.15 שוליקה10
10:49 | 31.08.15 orange star
10:08 | 31.08.15 shaya54
10:24 | 30.08.15 פנדה1234
14:12 | 29.08.15 yelenaa1
13:52 | 29.08.15 פולספגן
22:02 | 27.08.15 חתורונה
13:45 | 27.08.15 קונה רק באינטרנט
19:56 | 26.08.15 פנדה1234
20:27 | 25.08.15 ניקי 8