לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום מודיעין
ברוכים הבאים לפורום מודיעין! הפורום עוסק בכל המתרחש בעיר מודיעין ובישובי האיזור. כאן ניתן להתעדכן בהחלטות העיריה והמועצות המקומיות, לדון על מצב החינוך בעיר, לספר על פעילויות המתקיימות באיזור ולהחליף מידע על עניני תחבורה, תעסוקה, בילויים, ועוד ועוד... אתם מוזמנים להוסיף אירועים שונים ללוח האירועים! הודעות פרסום, הצפה או המכילות שפה בלתי הולמת ימחקו. חזרה על הודעות שכאלה תוביל לחסימת הכותב (מומלץ לעיין בתקנון הפורום). פרסומים הרלוונטים לאיזור מודיעין יש לפרסם בלוח הפרסומים בלבד! הצעות שונות ניתן לשלוח אלינו במסרים. גלישה נעימה, עפרה ועזי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מודיעין

ברוכים הבאים לפורום מודיעין! הפורום עוסק בכל המתרחש בעיר מודיעין ובישובי האיזור. כאן ניתן להתעדכן בהחלטות העיריה והמועצות המקומיות, לדון על מצב החינוך בעיר, לספר על פעילויות המתקיימות באיזור ולהחליף מידע על עניני תחבורה, תעסוקה, בילויים, ועוד ועוד... אתם מוזמנים להוסיף אירועים שונים ללוח האירועים! הודעות פרסום, הצפה או המכילות שפה בלתי הולמת ימחקו. חזרה על הודעות שכאלה תוביל לחסימת הכותב (מומלץ לעיין בתקנון הפורום). פרסומים הרלוונטים לאיזור מודיעין יש לפרסם בלוח הפרסומים בלבד! הצעות שונות ניתן לשלוח אלינו במסרים. גלישה נעימה, עפרה ועזי
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
אנא קראו את תקנון הפורום ואת תקנון תפוז.                                      
לרשותכם ולשרותכם קיימים לוחות הפורום ולוח האירועים.
הודעות פרסום תמחקנה מהפורום!
המשך >>

גן שפתי במודיעין...מה זה? איך זה?

מאת: latmar
27/02/11 12:42
שלום להורים
אשמח לקבל אינפורמציה על גנים שפתיים
התרשמות, עצות וכו....
אני צריכה גן שפתי לילדה בת 3 עם עיקוב בדיבור וקצת בעיות בתקשורת אך ללא PDD
תודה מראש
גן שפתי במודיעין...מה זה? איך זה?
<< ההודעה הנוכחית
27/02/2011 | 12:42
11
1265
שלום להורים
אשמח לקבל אינפורמציה על גנים שפתיים
התרשמות, עצות וכו....
אני צריכה גן שפתי לילדה בת 3 עם עיקוב בדיבור וקצת בעיות בתקשורת אך ללא PDD
תודה מראש
בתי היתה בגן שפתי שנתיים רצופות עקב התחלת
27/02/2011 | 13:21
5
153
דיבור בגיל מאוחר בגלל ירידה בשמיעה עקב נוזלים באוזניים. עברה ניתוח כפתורים בגיל שנתיים.ובגיל 3.9 שנים נכנסה למערכת של החינוך המיוחד. עד אז היינו פעם בשבוע אצל קלינאית תקשורת. בכדי להכינס לחינוך המיוחד צריך להביא דוחות מסויימים שבמחלקה של החינוך המיוחד יתנו לך את הרשימה(יושבים בבניין של הבינתחומי ליד הספריה העירונית) אני פשוט לא זוכרת את כל הטפסים שצריך למלא. לאחר מכן עוברים ועדת השמה. שזורמת עם החלטת ההורים ובדרך כלל אין בעיה להכנס למערכת במקרה הצורך. שיבוץ לגן השפתי ולכל הגנים המיוחדים נעשה לפי צורי הילד וגילו ולא לפי מקום מגורים. אנחנו היינו שנה אחת ברעות ובשנה השנייה במכבים. ממליצה מאוד הילדה נמצאת כרגע בחינוך רגיל וסגרה את כל הפערים השפתיים והרגשיים שנבעו  המאיחור הנ"ל.
עצה אחת לי לך ונראה לי שאת בכיוון הנכון. לשים את הילד בחשיבות הכראשונה ולא מה החברה חושבת. שמעתי על מספיק מקרים של הורים שהגיעו למסקנה  מאוחר יותרשיש בעיה  והפער היה גדול מאוד ולקח יותר שנים לסגור אותו.
בהצלחה שרית.
תודה, אשמח
27/02/2011 | 13:52
4
71
לקבל פרטים על גנים שהייתם בהם.
שם של גן? או טלפון?  - אפשר במסר
כך אדע האם גן שישלחו אותנו אליו אכן מומלץ
תודה מראש
את לא יכולה לפנות לגן עצמו רק למחלקה של
27/02/2011 | 16:39
3
69
החינוך המיוחד. הגנים משנים את יעודם במבנה לפעמים ואין דבר קבוע. גם גננות עוזבות וכו'
בהצלחה שרית.
הבנתי
27/02/2011 | 21:10
2
43
אבל למה גננות עוזבות? זה משהו רגיל או שאף אחד לא מחזיק שם מעמד?
למשל הגננת הראשונה שלנו עברה להיות גננת
27/02/2011 | 22:00
1
60
שעובדת עם ילדים אחת על אחד. (גננת שיח).
בהצלחה שרית.
אני מחפשת גננת שיח
28/02/2011 | 13:02
47
שתהיה עם ילדה שלי בגן פרטי
איך אפשר למצוא כזאת?
שלום , בני היה שנתיים בגן שפתי וזה רק מתנה
27/02/2011 | 13:25
109
אני אשמח לתת לך פרטים ועם את רוצה מידע אשמח לתת לך במסר.
גן שפתי
27/02/2011 | 15:03
3
94
אכן נותן מענה לילדים שהבעיות שלהן ממוקדות בשפה ובתקשורת מילולית (מה שנקרא: פקרגמטיקה).
הוא אינו מיועד לילדים עם בעית תקשורת שהיא חלק מהפרעה התפתחותית נרחבת (PDD) וגם לא לילדים עם עיכוב התפתחותי כללי.

בניגוד למקובל לחשוב, ילדים שהולכים לגן שפה לעתים קרובות צריכים עזרה גם בהמשך (וכן, גם אם מדובר בילדים חכמים מאוד). אני כותבת את זה כי יצא לי להתקל בהורים שהבטיחו להם "אוברוול" כללי לילד שיוציא אותו בלי בעיות בהמשך הדרך (וכגודל הציפיות כך גדולות האכזבות). נכון, שיש גם מקרים כאלו, אך במקרים רבים אין זה כך.

מה שבטוח כפי שנאמר לך, את עושה צעד נכון וטוב בזה שאת פונה לסיוע כשהבעיות והילדה עדיין קטנים. זו הדרך הכי טובה לקדמה ולהמנע מפער בלתי ניתן לגישור בגילאים בוגרים יותר.

לצערי אין לי מידע ספציפי לגבי גנים במודיעין.

מאחלת לכן בהצלחה.
פסימי או ראלי ?
27/02/2011 | 16:00
2
76
כש אמרתי גן שפתי - התכוונתי לגנים לילדים שצריכים עזרה בתקשורת ורכישת שפה. לא כל ילד עם בעיות תקשורת הוא מאובחן PDD וגם יש ילדים שמתפתחים יותר לאט אך עדיין נמצאים בקו הנורמה. ילדים אלו גם זקוקים לגנים מיוחדים - שפתי או איך שלא נקרא להם. עדיין לא יודעת לאיזה גן ספציפי ישלחו אותנו אך עוספת אינפורמציה כדי לקבל תמונה יותר רחבה בנושא.

כש את אומרת שילדים יצטרכו עזרה בהמשך, למה את מתכוונת? שילד שהתחיל לדבר מאוחר יצטרך עזרה בבית הספר? אם כן איזה סוג של עזרה?

באופן כללי לכולנו יש בעיות, אין אנשים מושלמים. אז ברור שלילדים עם עיכוב יהיו בעיות כלשהן גם כן בהמשך. אך זה גם תלוי מתי התחילו לטפל בילד בצורה אינטנסיבית וגם באיזו רמה ילד היה כש התחילו לטפל בו...... לפחות זו דעתי....
את צודקת לחלוטין
27/02/2011 | 17:49
1
67
יש כמה גורמים "מחסנים".
אחד מהם זה כמה מוקדם גילו את הבעיה וטיפלו בילד. גורם אחר הוא כמה מקיפה וחמורה היתה הבעיה לכתחילה (ירידת שמיעה שיצרה חסכים למשל היא פחות משמעותית מבעיה בהבנה ובהבעת שפה שנצפתה כבר בינקות).
וגם לא כל ילד שזקוק לעזרה הוא ילד ל"בעיתי". שהרי היום עם המודעות שיש בבתי הספר ילדים עם קושי כזה או אחר מצליחים היטב. והאוניברסיטה מלאה בפרופסורים, שלו רק היו הולכים בזמן לגן שפה או מקבלים הוראה מתקנת - אז מישהו חוץ מהם היה מסוגל להבין את המחקרים הגאוניים שלהם...

מה שניסיתי לומר לך, מבלי להכיר את הבת שלך - שאותה את מכירה הכי טוב - זה שקורה שאומרים לך: "שטויות שנה שנתיים גן שפה והיא יוצאת כאילו לא היתה בעיה", ולפעמים אחר כך מגלים שהבעיה בשפה ניבאה ליקוי למידה (שגם יכול להיות מינורי, וכמובן שעם עזרה מסיבית בגן ישפיע פחות על המשך דרכה). לכן חשוב להיות עם יד על הדופק לאורך כל הדרך.

כדי לעשות סדר -
גני תקשורת - מיועדים לילדים עם PDD
גני שפה - מיועדים לילדים שהקושי ממוקד מאוד בתחום השפתי והתקשורת השפתית (ללא בעיה נרחבת בהתפתחות וללא חשש לאוטיזם - בדרך כלל בעיה פרגמטית שזה בעיה בשימוש נכון בשפה ובמחוות לצורך תקשורתאו הבנה של דקויות תקשורתיות).
יש גם גנים כוללניים לחינוך מיוחד שמיועדים לילדים עם עיכובים משמעותיים ופחות ספציפיים בהתפתחות.
המון תודה על תשובתך המפורטת
27/02/2011 | 21:13
45
הודעות אחרונות
18:34 | 03.09.15 קטקטית35
10:40 | 03.09.15 adii1201
06:32 | 03.09.15 עדידי254
08:56 | 02.09.15 dd8899
04:37 | 02.09.15 r u t i m
23:46 | 01.09.15 merav250
17:36 | 01.09.15 עידן2111
10:04 | 30.08.15 dorit37