לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום הורים לילדים ביסודי
ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודיברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
המשך >>

בוסטר עד איזה גיל? או גובה

מאת: ריטה1
14/09/10 10:27
הילדה בת 8+, אבל קטנטונת, מטר ושייבה.
אנחנו עדיין מקפידים על הבוסטר.
האם יש צורך לעמוד בהגבלת הגובה, אם כן מהו? או שמגיל 8 כבר מותר לנסוע ללא בוסטר,
ומאיזה גיל מותר מקדימה? ומאיזה גובה, הבנתי שמ 1.45,
היא תגיע לגובה הזה בערך בתיכון.
אירוח של נציגת הרשות לבטיחות בדרכים
12/09/2010 | 13:18
40
126
תאונות דרכים הן הסיבה המובילה לתמותת ילדים במדינת ישראל בגילאי 17-0, ואחת הסיבות העיקריות להיפגעות ילדים בכלל.
להורים תפקיד חשוב בעיצוב התנהגותם של ילדים, שכן ילדים לומדים התנהגות חציית כביש מחיקוי הוריהם ומצפייה בהתנהגות מבוגרים. להורים ולאחראים תפקיד חשוב גם בהשגחה על ילדים ובמידת החשיפה לכביש שהם מאפשרים לילדיהם.

כדי להסביר לכם ולהשיב על שאלות בנושא הקניית הרגלי זהירות בדרכים, חצייה נכונה ועוד, ביום שלישי הקרוב בין השעות 18:00-20:00 תתארח בפורום אביטל אורים, מנהלת תחום משפחה ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים.
על אביטל:
בתפקידה בונה אביטל תוכניות בבטיחות בדרכים להורים וילדים, בערוצי התקשורת, ערכות הדרכה בנושא, פעילויות הדרכה בשיתוף עם גורמים מסחריים ועוד.
נושאים הליבה בבטיחות בדרכים לילדים הם: הליכה בטוחה, כולל חציית כביש והתנהלות בדרך, נסיעה בטוחה ברכב, כולל מושבי בטיחות, חגורות והיסח דעת(מניעה), מקומות משחק בטוחים, רכיבה בטוחה על אופניים.

עבודתה מתבססת על העובדה שהשינוי מתחיל בבית.

אתם מוזמנים לשרשר לכאן את שאלותיכם לאביטל כבר עכשיו.
חגורות בטיחות לא תקינות בהסעות תלמידים.
12/09/2010 | 13:44
1
29
שלום אביטל,
האם קיים חוק באשר לחובת הימצאות חגורות בטיחות תקינות בהסעות תלמידים? אם כן, האם תוכלי להפנות אותי לקישור המתאים?

בני נוסע בהסעה של החינוך המיוחד לבית ספרו. במיניבוס המסיע אותו יש חגורות בטיחות, אך חלקן קרועות.
אני רוצה להתלונן על כך אצל הגורמים המתאימים בצירוף אסמכתא, אם ישנה כזאת.
חגורות בטיחות בהסעות תלמידים
14/09/2010 | 18:25
25
אמא יקרה,
אכן חייבות להיות חגורות בטיחות תקינות ברכב הסעות.
אני מצרפת את סדר התקנות הנושא,המתייחסות לנושא חובת חגירת חגורות בטיחות והדרישות מהסעה תקינה. ביחוד שימי לב, להרחבת התקנות לקראת סוף הכיתוב המתייחסות ספציפית לשאלתך.
בכל מקרה, כדאי להפנות את תלונתך לאחראי הסעות ברשות המקומית עם העתקים עבור ראש הרשות, וכן מומלץ לשלוח עותק עבור מר דוד לוי, מ"מ מנהלת אגף היסעים והצטיידות, רחוב דבורה הנביאה 2,בניין לב רם ירושלים91911,פקס:025603385.
בהצלחה
אביטל אורים

להלן התקנות:
א. תקנות תעבורה, הסעות תלמידים, תשס"ו
83 . (א) לא יבצע אדם, הסעת תלמידים אלא ברכב להסעת תלמידים.
(ב) לא ינהג אדם ברכב להסעת תלמידים, אלא אם כן הותקן בו, מלפניו ומאחוריו,
שלט כמפורט בפרט 3 בחלק ג' שבתוספת השנייה והנראה מבחוץ באופן ברור
ועליו המילה "ילדים", ולא ינהג אדם רכב הנושא עליו שלט כאמור, אלא אם כן
הוא מבצע הסעת תלמידים.
(ב 1) לא יסיע אדם ילדים בעמידה בהסעת תלמידים. חל איסור להסיע שלושה ילדים
היושבים במושב המיועד לשניים.
(ב 2) הנוהג ברכב להסעת תלמידים יפעיל את פנסי האיתות המותקנים בו על פי
הדרישות שנקבעו לגבי רכב להסעת תלמידים, בכל עת שדלתות הרכב פתוחות.
(ג) אדם המבצע הסעת תלמידים, לא יניח עליית תלמידים אל הרכב וירידתם ממנו
אלא כמפורט להלן:
1) באוטובוס זעיר וברכב מסחרי – מהדלת הקדמית הימנית או מהדלת הימנית )
השנייה מקדמת הרכב;
2) ברכב שאיננו מנוי בפסקה ( 1) – מהדלת הקדמית הימנית. )
(ד) אדם המסיע ילדים ברכב להסעת ילדים לא יחל בנסיעה אלא לאחר שווידא כי כל
הילדים השלימו את ירידתם מהרכב והתרחקו מנתיב נסיעתו.
(ה) אדם המבצע הסעת תלמידים יסרוק את הרכב בתום ההסעה כדי לוודא שלא
נותרו בו ילדים.
70 ה. (א) נוהג רכב לא יסיע תלמידים ברכב להסעת תלמידים, ובעל הרכב או מי שהרכב
נמצא בשליטתו לא ירשה לאחר להסיע תלמידים ברכב, אלא אם כן הותקנו בו –
1) מערכת איתות חזותית, המיועדת להתריע, לפחות לפנים ומאחור, בכל עת, )
שדלתות הרכב פתוחות, העומדת בדרישות שקבע השר;
2) שלט הנראה לעין, שבו רשומה המילה "ילדים", בגודל, במקום ובצורה )
שיקבע השר, ובלבד שהשלט יותקן ברכב מלפנים ומאחור.
(ב) בסעיף זה –
"רכב להסעת תלמידים" – רכב, מסוג שקבע השר, אשר משמש דרך קבע להסעת
תלמידים לבית ספר או בחזרה ממנו;
"בית ספר" – כהגדרתו בסעיף 70 ג.
(ד) בסעיף זה, "בית ספר" – מוסד חינוך רשמי או מוכר, כמשמעותו בחוק לימוד חובה,
התש"ט 1949- , או בית ספר שחל עליו חוק הפיקוח על בתי ספר, התשכ"ט 1969- , שבו
לומדים או מתחנכים באופן שיטתי יותר מעשרה תלמידים, ובו ניתן חינוך קדם-יסודי,
חינוך יסודי, וחינוך על-יסודי, לתלמידים עד גיל 18 , ולתלמידים הלומדים במוסדות
. החינוך המיוחד עד גיל 21
"הסעת תלמידים" – הסעה בשכר של ילדים לבית ספר כהגדרתו בסעיף 70 ג(ד)
לפקודה או לפעילות מאורגנת בעבור ילדים, או חזרה מהם, למעט בנסיעה בקו שירות,
, או הסעה לפי חוק הסעה בטיחותית לילדים ולפעוטות עם מוגבלות, התשנ"ד 1994-
לעניין זה, "ילדים" – מי שטרם מלאו לו שמונה עשרה שנים;
"רכב להסעת תלמידים" – אוטובוס פרטי או רכב ציבורי המיועד לפי מבנהו לשמש
להסעת תלמידים, שהתקיימו בו הדרישות המתייחסות לפנסי סימון ואיתות, חגורות
ושצוין ברישיונו שרשאי הוא
לשמש כרכב להסעת תלמידים.
הרחבת חובת השימוש בחגורות בטיחות (תקנה 83 ב(א) )
נוספו בסה"כ 7 מלים לתקנה (להלן מעובות) אולם משמעותן רבה, לשון התקנה עתה: "לא ינהג אדם ולא
יסע ברכב מן הסוגים האמורים בתקנה 364 א או בכל רכב שבו מותקנות חגורות בטיחות אלא אם כן
הנוהג והנוסעים בו חגורים בחגורות בטיחות או רתומים בהתקן ריסון כאמור בתקנה 83 א לפי הענין.
המשמעות העיקרית של השינוי היא לנהגי משאיות ולנוסעיהן וכן לנהגי אוטובוסים חדישים ולנוסעיהם.
.(12/7/2005 , (ק"ת 6398
מדוע לא לוחצים על משרד החינוך ועל המשרד
12/09/2010 | 21:18
2
5
לבטחון פנים להעביר את תפקיד "משמרות הבטיחות" לידי מבוגרים?
ילדים בכתה ו' לא מסוגלים להתמודד עם התנועה שיש היום.
איך יכול להיות שממליצים שילד לא יעבור כביש לבד לפני גיל 9 ושנתיים וקצת אחרי זה הוא אמור לכוון את התנועה ולהיות אחראי על קטנים ממנו?
משמרות הזהב
14/09/2010 | 18:41
1
4
שלום רב,
ראשית מספר פרטים חשובים לושא משמרות הבטיחות:
1.תלמידי משמרות זה"ב עוברים הכשרה של 8-10  שעות לימוד. במהלך הלימודים בכיתה ה מתקיימת הכשרה עיונית ומעשית ומועברת ע"י שוטרות מטעם המשטרה .
2. תפקידם : לאפשר ולסייע להולכי רגל ובעיקר לילדי בית הספר הצעירים לחצות כביש במעברי חצייה הסמוכים לבית הספר בביטחון , תוך שימוש בתמרור "עצור" נייד ובהתחשב בתנאי הדרך ובתעבורה.
3.תלמידי המשמרות מתרגלים את  הנושאים שלמדו בחלק העיוני בקרבת בית הספר .
4.התלמידים   עומדים על המדרכות ורק במקומות שיש בהם מעברי חצייה מסומנים,ליד מעברי חצייה הסמוכים לבתי הספר, ברחובות העיקריים שתלמידי בתי הספר משתמשים בהם כהולכי רגל.
התפקיד ניתן לילדים בגיל זה תוך ידיעה שהם מסוגלים להתמודד מול משימה זו ולאחר שהדבר נבחן ונבדק על ידי כל הגורמים המוסמכים לעניין.
אומנם מדובר על שנתיים הבדל, אך שנתיים אלו, בהם היכולת הקוגניטיבית והאינסטינקטים של הילדים טובים יותר,על פי מחקרים מהארץ ומהעולם,פלוס ההכשרה שהם עוברים מאפשרת הפעלה תקינה.
אכן קיימת עדיפות לאפשרות שמבוגרים ימלאו תפקיד זה,אך אני משערת שמישיקולי תקציב הנושא לא יתקבל בגלגלי הרגולציה.
היתרון לדעתי שהילדים שמשמשים בתפקיד משמרות הזהב,רוכשים תובנות ואחריות בנושא התנהלות בדרך  ישימשו אותם בחיים.
ולבסוף, האחריות לפעולה תקינה של משמרות הזהב היא קודם כל שלנו הנהגים, אם נקפיד להאט בסביבת בית הספר ולהתייחס בכבוד להוראות שלהם, הרי שמובטח להם הצלחה בתפקידם.
בברכה
אביטל אורים
"...תוך ידיעה שהם מסוגלים להתמודד מול משימה..
14/09/2010 | 19:31
8
לא הם לא.
אני מלווה אותם בצפיה מקרוב כבר שנה שניה ולפני כן צפינו בהם לפני כ-7 שנים וחד משמעית: הם לא!
אצלנו לפחות, שיא התנועה היא בשעות הבוקר המוקדמות, השעות בהן הם עומדים (חלק מהשיא הזה נוצר בגלל בית הספר מסיבות מובנות).
אבל הם לא למדו ותרגלו את הנושא בשעות האלה, אלא איפשהו בשעות של לפני הצהריים - בהן אולי עוברת מכונית אחת ב-5 דקות.

בבוקר זה טירוף פה. ובבית הספר הסמוך לנו - אפילו הרבה יותר גרוע.

ילדים בגיל הזה לא מסוגלים לעשות את התפקיד הזה. הם גרועים, הם מפשלים, הם עושים טעויות. וזה עוד לפני השטויות שהם עושים (כמו לשחק "בחרבות" עם התמרורים שלהם..) 
שלא לדבר על הנהגים ש"לא שמים" על הילדים האלה, כי הם ילדים, וחותכים אותם (לא הרבה, אבל קורה, במיוחד עם קטנועניסטים).
מתי מותר לילד לשבת במושב הקדמי??
13/09/2010 | 05:53
9
67
קראתי את החוק 3000 פעמים והבנתי שעד גיל 8 צריך בוסטר, והבנתי שמעל גובה 145 כבר אפשר לשבת מלפנים, אבל מה קורה אם הילד עבר את גיל 8 ואת גובה 145 (מה שקורה לא מעט), האם אז מותר לשבת לפנים?

תודה.
או במקרה שלי, האם אני צריכה לנהוג מהמושב
13/09/2010 | 07:00
3
48
האחורי?
13/09/2010 | 07:19
11
13/09/2010 | 07:52
5
גדול!
13/09/2010 | 13:27
10
תמיד.
13/09/2010 | 07:49
20
את שואלת מה קורה אם הוא עומד ב-2 התנאים?
13/09/2010 | 12:38
39
אם כך, מה השאלה בכלל?
ישיבה במושב הקידמי
14/09/2010 | 18:48
2
67
שלום רב,
ההמלצה של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים וארגונים אחרים העוסקים בנושא בארץ ובעולם היא להושיב ילדים במושב האחורי עד גיל 13.
הסיבה לכך היא שמרבית התאונות הן תאונות חזית(מקדמת הרכב) ולכן המושב הקידמי פחות מוגן לילד.
החוק מתייחס לפי תקנת התעבורה 83 א', שאסור להסיע ילד במושב בטיחות מול כרית אוויר פעילה במושב הקדמי של הרכב. לכן, כל ילד שעדיין יושב במושב הבטיחות לא יישב מלפנים.
למען בטיחות ילדך המשיכי להושיב אותו המושב האחורי גם אם הוא מרגיש שהוא גדול וכבר יכול.
בברכה
אביטל אורים
לא הבנתי.
14/09/2010 | 19:33
1
21
אישה מע גיל עשרים בגובה 160 ס"מ ובמשקל 40 ק"ג צריכה  לשבתת במושב האחורי? גם אם היא נוהגת?
וילד בן תשע במשקל 50 ק"ג אסור לו לשבת במושב הקדמי?
במושב קדמי בלי כרית אויר ועם בוסטר אסור להושיב ילד?
ואם מסיעים ארבעה ילדים ברכב מי עדיף שישב במושב הקדמי? הכי גדול? הכי גדול שיושב בבוסטר? תינוק במושב בטיחות הפוך?
הכי בטיחותי לא לנסוע עם 4 ילדים באוטו
15/09/2010 | 00:41
30
ביחוד אם הם מהזן המצווח ו/או מתקוטט...
שלום אביטל
13/09/2010 | 08:20
12
22
במעט ליד כל בית ספר בארץ בשעות הבוקר כולנו נתקלים בתופעה של הורים שמורידים ילדים באמצע הכביש, עוצרים על מעברי חצייה, חוסמים את התנועה ועוקפים בצורה מסוכנת כשכל זה נעשה תוך סיכון מהותי וחמור של הילדים.

פניות לפיקוח העירוני ולמשטרה בבקשה שיעמידו שוטר כמה בקרים נענו בשלילה (לפחות באשקלון). מה היכולת שלכם להילחם בתופעה ולשים לה סוף?
פנה ל"אור ירוק" יש להם פרויקט "נשק וסע"
13/09/2010 | 08:42
8
16
או "חבק וסע" (בקיצור - שלח את הילד לדרכו וסע!!!)
מתנדבים שלהם, בליווי הורים כמובן, מנווטים את כלי הרכב, עוזרים לילדים ובקיצור - מקצרים את זמן שהיית כלי הרכב בחייות שונות ומסוכנות.

אם תרצה יותר פרטים אנסה להשיג לך.

זו רעה חולה שמזמינה צרות, העיקר ש"הבן יקיר לי" לא ילך 10 מטרים ברגל
חבק, נשק וסע.
13/09/2010 | 09:20
5
8
אבל מישהו צריך לאכוף את זה.
אצלנו המנהלת, סגניתה ונציג ועד הורים עומדים בחוץ ורבים עם ההורים שלא יחנו אלא יעמדו במקביל למדרכה ויורידו את הילדים.
בצהרים אין אכיפה אז ההורים חונים ויוצאים. שלא לדבר על אלו שחונים על, לפני ואחרי מעבר החציה.
10 מטרים ברגל זה בסדר יחד איתי, אבל אני רוצה לוודא שהילדים נכנסים לבית הספר בשלום.
אז תחני רחוק יותר ותלכי איתם ברגל
13/09/2010 | 09:28
1
5
כמה רחוק בית הספר הממוצע?
אני עושה זאת- יום כן, יום לא.
13/09/2010 | 10:23
4
בימים שלא- ה"חבק נשק וסע" מאוד נוח. אני חונה במקביל למדרכה, שומטת אותם מהצד הנכון (חיבוק ונשיקה כבר בבית) ונוסעת. אבל אם הורים אחרים לא מצייתים לחבק ו.. אני חייבת לחנות רחוק וללכת איתם.
למה שלא יכנסו בשלום?
13/09/2010 | 09:31
1
3
את מורידה אותם על המדרכה והם הולכים יחד עם עוד הרבה ילדים פנימה.
ואם את רוצה לוודא שנכנסו: החני את הרכב הכי קרוב שאפשר/מותר (לפעמים זה 50-60 מ' מהשער) ולווי אותם. למה צריך להעמד לפני השער, לעצור (לתקוע את כל התנועה ולסכן ילדים נוספים) כדי לוודא שהילד נכנס פנימה?
למה שלא יכנסו בשלום?
13/09/2010 | 10:27
11
הלוואי שכן. אני מתפללת לזה כל בוקר. אבל ילד אחר עלול לדחוף. להכות. הם יזכרו בשער ששכחו משהו וירוצו חזרה אלי. הילד לא יראה מישהו שמחכה לו (בלי שאלות. זה נוהל קבוע והכרחי) ויפרוץ בבכי או משהו אחר.
חבק נשק וסע מיועד בדיוק למה שהוא: לחנות במקביל למדרכה, להוריד את הילדים ליד השער ולנסוע. כאשר זה מתבצע כראוי- זה נהדר. אין עיכובים, אין חניה כפולה ואין חניה על מעבר החציה. אבל כאשר יש גם חבק נשק וסע וגם הורים שלא מצייתים לזה נוצרת בעיה.
אין תורנות הורים?
13/09/2010 | 14:08
5
הבעיה היא לא מי יעמוד שם אלא אכיפה
13/09/2010 | 09:52
1
2
משמעותית דרך הכיס של המטומטמים.
אני שותפה לדעתך שדרך הכיס אנשים צייתו
13/09/2010 | 10:12
3
לחוקים, מה שנשמע מטומטם מאחר והחוקים נועדו לשמור על הילדים שלהם!!!

אני גרה קרוב לגני ילדים ובתי ספר ורואה אנשים מסיעים ילדים קטנים מלפנים - לא חגורים, ילדים במושב האחורי - לא חגורים, ההורים עצמם עוברים בצומת עמוסה עם הטלפון הנייד צמוד לאוזן, הסעות של ילדים בלתי בטיחותיות בעליל. הורים עושים חניות כפולות ומשולשות ומורידים את ילדיהם בצד הכביש.

המשטרה שמה את זה בעדיפות אחרונה. אם היו אוכפים את זה ברצינות. תוך יומיים גרעונות האוצר היו מתחסלים רק מהשכונה שלי.

"אור ירוק" מנסה לעזור אבל גם להם יש כמות מסויימת של מתנדבים, אצלנו הם מתחילים כעת עם "חבק נשק וסע" בבי"ס יסודי אחד (מתוך כ- 8.
אצלנו משנה שעברה התחלנו בפרויקט
13/09/2010 | 16:21
נשק וסע, אני חושבת שכל הבלגן נמנע בזכותו.
הורדת ילדים בבית הספר
14/09/2010 | 19:04
1
6
שי שלום רב,
אכן מדובר בסיטואציה בעייתית ומסוכנת ביותר.
קיימים 2 ערוצים  לטיפול בנושא, אחת באמצעות הרשות המקומית והשניה באחריותנו כהורים.
מול הרשות-הרשות המקומית היא האחראית על סביבה תקינה ובטוחה של סביבת בית הספר.
אני ממליצה לפנות בכתב אל ראש הרשות/עיר בתלונה. ברשויות רבות מתקבלים תקציבים ייעודיים להקמת סובה(מתחם הורדה של הילדים) שמאפשר הורדה בטוחה יותר.
השניה היא ההורים, קיימים פתרונות שונים שנוצרו בעקבות יוזמות של קבוצות הורים או של בתי הספר, להורדה מסודרת של הילדים ,בשעות הבוקר,
אם באמצעות הורים מתנדבים,פנסיונרים מתנדבים ועוד.
אני ממליצה לך לפנות אל וועד ההורים בבית הספר ולנסות להוביל יוזמה כזו בבית הספר שלכם.
אתה מתאר סיטואציה בה ההורים, מתוך לחץ של זמן,חוסר סבלנות ועוד,מסכנים את ילדם.
האם אותם הורים היו מרשים לעצמם להעמיד ילד על גג בית בן מספר קומות ונותנים להם "להסתדר שם לבד"?
בסופו של דבר האחריות היא קודם כל שלנו ההורים!
בהצלחה
אביטל אורים
לצערי ניסינו את שניהם
15/09/2010 | 08:19
1
מבחינת הרשות פשוט הצחקתי אותם. אפילו תלונה שלי על הסעות בתי הספר שאוספים ומורידים ילדים באמצע הכביש (מפרץ התחנה ריק אבל הנהג עוצר באמצע הנתיב) נענתה בתשובה שאפנה לחברת ההסעות.

מבחינת הורים אותם ברברים יודעים שזה לא בסדר ופשוט ממשיכים לצפצף על כולם תוך סיכון ילדיהם וילדים אחרים. בלי אכיפה עם סמכות זה חסר טעם.
מלווה להסעות תלמידים
13/09/2010 | 16:29
1
במועצה האיזורית בה אני גרה יש הסעות לבתי ספר ולגן.
בעוד שלהסעה של הגן יש מלווה מבוגר, אין ליווי לילדי בתי הספר.
כלומר, מי שידאג שהילדים ייחגרו / יסעו בישיבה / לא יתרוצצו באוטובוס.

תשובת ביה"ס הייתה שההורים צריכים לדאוג לליווי בתורנות או בתשלום.
אין תקנה או חוק שמחייב את הרשות בליווי?
מלווה בהסעות בית הספר
14/09/2010 | 19:22
14
שלום רב,
לצערי אין תקנה או חוק המחייב מלווה בהסעות לבית הספר,על אף שהתקיימו דיונים רבים בנושא,עדיין לא מצאו פתרון  לעניין,בעיקר על רקע תקציבי.
מתקיים היום פיילוט במספר רשויות שהתקינו מצלמות בתוך ריכבי ההסעה על מנת לבדוק האם בעלות נמוכה יחסית,ניתן לקיים שמירה ופיקוח על בטיחות הילדים.
נקווה שימצא פתרון מתאים לעניין.
בברכה
אביטל אורים
בוסטר עד איזה גיל? או גובה
<< ההודעה הנוכחית
14/09/2010 | 10:27
5
1407
הילדה בת 8+, אבל קטנטונת, מטר ושייבה.
אנחנו עדיין מקפידים על הבוסטר.
האם יש צורך לעמוד בהגבלת הגובה, אם כן מהו? או שמגיל 8 כבר מותר לנסוע ללא בוסטר,
ומאיזה גיל מותר מקדימה? ומאיזה גובה, הבנתי שמ 1.45,
היא תגיע לגובה הזה בערך בתיכון.
בעיני חשובה הבטיחות ולא הגובה
14/09/2010 | 12:08
114
מצרפת קישור לאתר "בטרם" שמביא דברים בעניין.

יכולה להגיד שהגוזל (בן 4 וקצת) מתאים מבחינת הנתונים לעבור לבוסטר אבל מנסיון של נסיעה אחת ראינו שעדיף עדיין כיסא הבטיחות וכדאי שנחכה עוד כמה חודשים עד שישב יציב יותר בבוסטר.
בוסטר לנמוכים
14/09/2010 | 12:53
77
וגם כאלו שעברו כבר את הגובה - לפעמים נוח להם יותר עם בוסטר, כי הוא מגביה אותם לצפיה דרך החלון.
בן ה-11 וחצי שלי עדיין שמח שיש בוסטר בנסיעות ארוכות. תמיד יש לי אחד בבגאז' בשבילו.
וכן, שניהם יגיעו לגובה של המושב הקדמי בערך כשיגיעו לתיכון. לי יפחות מתאים ככה.
בוסטר לא רק מגביה, אלא נותן גם הגנת צד ותוחם
14/09/2010 | 16:29
71
את הילד כאשר הוא נרדם. אמנם זיו כבר אינו זקוק להגבהה, אבל הוא מתפזר במושב האחורי ללא בוסטר ולא נוח לו, במיוחד כשהוא רוצה להרדם. לבוסטר שלנו יש משענת מתכווננת והגנת צד.
בוסטר
14/09/2010 | 19:15
1
92
ריטה שלום רב,
אכן החוק מתייחס לגיל 8 כגיל המחייב ישיבה על בוסטר,
עם זאת ההמלצה היא להשאיר את הילד ישוב על בוסטר עד גובה 1.45 מ', וזאת על מנת שחגורת הבטיחות ברכב, המותאמת למבוגרים,
תהיה מונחת נכון על גוף הילד-על עצמות חזקות בגוף ולא על איברים רכים.
בעולם אגב, בהתאם לעקומות הגדילה של הילדים היום, ממליצים לשבת על בוסטר אפילו עד גיל 11.
אני ממליצה לך לערוך את מבחן חמשת המדדים ,אשר יעזרו לך לבחון האם היא יכולה לעבור לשבת עם חגורת בטיחות בלבד:
1.הילדה יושבת וגבה צמוד לגב מושב הרכב.
2.הברכיים מתקפלות בזוית של 90 מעלות ,בנוחות.
3.חגורת הבטיחות(האגן)מונחת על אגן הירכיים(לא על הבטן).
4.חגורת הכתף מונחת במרכז בית החזה.
5. הילדה לא מחליקה מהמושב במהלך הנסיעה.
רק כשהיא עונה לכל 5 המדדים הנ"ל, חגורת הבטיחות תוכל להגן עליה.
בהצלחה
אביטל אורים
יש לכם סטטיסטיקות של זה?
14/09/2010 | 19:35
31
של אחוזי הנפגעים-ילדים שהיו חגורים בחגורת בטיחות בלבד לעומת נפגעים-ילדים שישבו על בוסטר?
(הכוונה לילדים מעל גיל שנתיים)

כי מישהו בדק את הנושא בארה"ב - שם יש סטטיסטיקות פתוחות לציבור וגילה שהפלא ופלא: אין הבדל.
צומת לא בטיחותי
14/09/2010 | 13:39
1
19
שלום לאביטל.
ליד ביתי יש צומת מסוכן ביותר לא מרומזר ולא מתומרר. עשרות ילדים חוצים בו מייד יום לשלושה בתי ספר. כמו כן מעברה השני יש מתנס וצהרנים וקינים של צופים. פניתי לעירייה עשרות פעמים, לאור ירוק וגם אליכם ולא עניתם לי. העירייה טוענת שאי פעם תעשה שם כיכר בינתיים הצומת מסכן חיי אדם מידי יום.
רק תמרור יוכל לעזור שם. מה עלי לעשות כדי לזרז עניינים?
התכוונתי שרק רמזור יוכל לעזור שם ולא תמרור..
14/09/2010 | 13:41
4
כיכר כשתבנה (אולי לפני שיבנה המקדש, מי יודע), לא תפתור את הבעיה לילדים החוצים
שלום, אייפודים, MP3/4 בשימוש ילדים הולכי רגל
14/09/2010 | 19:32
9
פניתי לפני מספר חודשים לרשות לבטיחות בדרכים
ובקשתי להעלות מודעות ציבורית לשימוש בחוש השמיעה כחוש חשוב בחציית כבישים ובהתנהלות בכבישים בכלל (כולל רולרבליידס, סקייטבורדס, אופניים)
וליידע הורים, ילדים ואזרחים בכלל בדבר הסכנות שבשימוש מוסיקה באוזניות בדרכים.
גם בניו יורק וגם באוסטרליה יצאו הנחיות נגד שימוש באייפוד ובMP3/4 להולכי רגל, בדיוק מהטעמים שהוזכרו.
בנוסף, ילדים רבים בעולם נפגעים בתאונות דרכים, בין השאר כי שולחים סמסים תוך כדי חציית כבישים.

שמחתי לקבל תגובה מהרשות ובה נאמר לי שיש תכנון שהנושא יעלה בקמפיין הבא
ואני ממשיכה לנדנד ולבקש להעלות מודעות לנושא זה.

ומהורים שקוראים פה
מבקשת לדבר עם הילדים שלהם ולהפיץ מידע זה לכל הורה, ילד והולכי רגל שהם מכירים
תודה לאביטל אורים על התשובות.
14/09/2010 | 20:21
20
הודעות אחרונות
09:05 | 03.09.15 להעלות ליגה
21:50 | 02.09.15 הפתעות נעימות
08:52 | 02.09.15 שושן בשם אחר
10:54 | 01.09.15 אמא מודיעינית 1
17:45 | 31.08.15 ויקה1222
17:38 | 31.08.15 איציק הנדלמן