לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום עבודה בהיי-טק
ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
`

הגדרת תפקיד

מאת: קומנט
06/10/10 13:35
בחברות שבהן יש CTO, קרי, לא מנהל אנשים, אלא אחראי על הצד הטכנולוגי,
ובמקביל אליו יש מישהו שאחראי על לוחות הזמנים, על ניהול האנשים, חלוקת המשימות והעלאת הגירסאות,
(בד"כ עם רקע טכנולוגי, לפעמים לא, כאשר לא - אז בד"כ יש מתחתיו ראשי צוותים, כתלות גם בגודל הפרוייקט/מחלקה/חברה).
הוא זה שבונה את תוכנית העבודה/גאנט, מגדיר זמנים, מוריד אותה למתכנתים ואחראי בסוף ל Delivery.

נתקלתי במספר תאורי תפקיד רשמיים לתפקיד הזה :
R&D Manager / מנהל פיתוח
Delivery Manager / Delivery Unit Manager
CIO

לא שזה כזה משנה, אבל אשמח לדעת מה מקובל אצלכם,
מה ההבדלים העקרוניים בין התפקידים הנ"ל,
והאם R&D Manager הוא הכי מתאים.

הגדרת תפקיד
<< ההודעה הנוכחית
06/10/2010 | 13:35
14
2506
בחברות שבהן יש CTO, קרי, לא מנהל אנשים, אלא אחראי על הצד הטכנולוגי,
ובמקביל אליו יש מישהו שאחראי על לוחות הזמנים, על ניהול האנשים, חלוקת המשימות והעלאת הגירסאות,
(בד"כ עם רקע טכנולוגי, לפעמים לא, כאשר לא - אז בד"כ יש מתחתיו ראשי צוותים, כתלות גם בגודל הפרוייקט/מחלקה/חברה).
הוא זה שבונה את תוכנית העבודה/גאנט, מגדיר זמנים, מוריד אותה למתכנתים ואחראי בסוף ל Delivery.

נתקלתי במספר תאורי תפקיד רשמיים לתפקיד הזה :
R&D Manager / מנהל פיתוח
Delivery Manager / Delivery Unit Manager
CIO

לא שזה כזה משנה, אבל אשמח לדעת מה מקובל אצלכם,
מה ההבדלים העקרוניים בין התפקידים הנ"ל,
והאם R&D Manager הוא הכי מתאים.

הטייטלים שהזכרת שונים מאוד זה מזה
06/10/2010 | 13:51
12
308
מנהל פיתוח - הוא זה שמנהל בפועל את צוות הפיתוח, כולל על פי רוב גיוס אנשים ופיטוריהם, בנית לוחות זמנים לפרוייקט, חלוקת עבודה ומעקב שוטף על ביצועה.  כמובן שבחברות גדולות יהיו מתחת למנהל הפיתוח מנהלי מחלקות, ומתחתיהם מנהלי צוותים, וכו'.

Delivery Manager  - לא הייתי מעולם בחברה שהיה בה תפקיד כזה, אבל רק מהשם אני מסיק שזה תפקיד הרבה (הרבה!) יותר נמוך בשרשרת הפיקוד, אחראי בפועל על מסירת המוצר ללקוח, שזה אולי אומר מעקב אחרי דרישות הלקוח ואחרי עבודת ה R&D ווידוא שכל החלקים (חומרה, תוכנה, תיעוד, בדיקות וכו') מתואמים זה עם זה.

CIO זה chief information officer, וזה בכלל תפקיד אחר לגמרי - מדובר פה על ארגונים שיש בהם מערכת מידע ארגונית (נניח, לניהול לקוחות, או מלאי, או כספים, או הכל ביחד) והוא האיש האחראי על המערכת: אחראי על הגדרת הדרישות, על מציאת גוף שיממש אותן, על התקנה והטמעה, וכו'.  זה תפקיד שלא חייב להיות ניהולי (ייתכן שלא יהיה כפוף אליו אף אדם), והוא טכנולוגי רק במובן שצריך להבין קצת בטכנולוגיה אבל לא לעסוק ממש בפועל במימוש שלה.
תודה רבה על ההבהרה, כלומר
06/10/2010 | 13:56
10
125
תאור התפקיד הקרוב ביותר למה שהצגתי הוא R&D Manager ?
תלוי
06/10/2010 | 14:07
9
107
R&D Manager או VP R&D הוא האדם הבכיר ביותר בארגון שעוסק בדברים שהצגת.  בדרך כלל מתחתיו יהיו אנשים שאחראים על אותם דברים רק בקנה מידה קטן יותר (למשל אחריות על פרויקט ספציפי ולא על כל הפעילות של החברה).  אני חושב שאולי ההצגה שלך מתאימה יותר לתפקיד של Project Manager, מנהל פרוייקט.
מנהל פרוייקט זה משהו אחר לגמרי
06/10/2010 | 14:57
8
130
לפחות אצלנו, דומה למנהל מוצר, זה אדם שאחראי להגדיר את הצרכים,
להגדיר עדיפויות מבחינה פונקציונאלית ולספר ל R&D את האיפיונים.

אגב, R&D Manager ל בהכרח VP, לא ?
לספר = לספק
06/10/2010 | 14:59
71
לא בהכרח
06/10/2010 | 15:32
2
76
OK, ולכן מנהל פיתוח (R&D Manager) לא
06/10/2010 | 15:40
1
147
עונה בדיוק על תאור התפקיד שתארתי ?

כמובן שזה תלוי בגודל החברה, בחברה גדולה יהיו מנהלי מחלקות/תתי מחלקות תחתיו,
ובחברה קטנה הוא ינהל ישירות את הפיתוח, מבחינת בניית ת"ע, חלוקת משימות, לו"זים ואחריות על מימוש התכולה.
לא הבנתי את השאלה שלך
06/10/2010 | 15:45
64
R&D Manager מנהל את הפיתוח. בדרך כלל הוא יהיה VP (המכונה גם סמנכ"ל פיתוח) אבל זה לא מחייב. אותי שכרו לנהל פיתוח של סטארטאפ עם 4 מפתחים. המייסדים לא רצו לתת לי טייטל של VP כנראה כי העדיפו להסתיר את המחדלים שלהם בניהול החברה מהמשקיעים ובכך שפיטרו כבר 3 VP's בזה אחר זה אז סגרנו שאני אהיה מנהל פיתוח ואם הדברים יסתדרו אז אקבל VP שזה תפקיד יותר מחייב.
אצלכם ההגדרות מאד מוזרות
( לעמוד שלי בתפוז )
06/10/2010 | 15:40
3
102
מנהל פרויקט בכל מקום שאני מכירה , כשמו כן הוא - מנהל את הפרויקט: במקרה הטוב הוא מגדיר את הצורך ושותף בהגדרת הפרויקט, אבל תמיד אחראי על ניהול הפרויקט עצמו: האנשים, התכנים, לוחות הזמנים, התקציב (לא תמיד), מתודולוגיות פיתוח, תוצרים, קביעת משימות /עידפויות/אבני דרך מעקב וניהול שלהם
למעשה כשקראתי את השאלה שלך חשבתי שזה הכי קרוב לסוג של מנהל פרויקט
הייתי במספר חברות
06/10/2010 | 15:48
2
98
התיאור שלך מדוייק בחברה אחת, ושונה בחברה אחרת, אבל בעקורן את צודקת.

אגב, אז מה ההבדל בין מנהל פרוייקט לבין מנהל הפיתוח ?
במיוחד כאשר מדובר בצוות פיתוח מטריציוני, שעוסק במספר פרוייקטים,
לכל פרוייקט יש מנהל פרוייקט שמגדיר את הצרכים הפונקציונאלים,
אבל מנהל הפיתוח אחראי על ניהול כל האנשים אל מול הפרוייקטים.
בדרך כלל מנהל הפיתוח
06/10/2010 | 16:31
109
אחראי על כל הפיתוח - כלומר אם יש מוצר של החברה הוא ינהל אותו גרסא אחרי גרסא כולל  תיקונים וכו'
מנהל פרויקט מנהל בד"כ פרויקטים מול לקוחות (אבל יכול להיות גם פרויקט פנימי). בכל מקרה לפרויקט יש מטרה ושמגיעים אליה הפרויקט מסתיים ומנהל הפרויקט יכול להתחיל פרויקט חדש.
במסגרת ההגדרות שמשתנות מחברה לחברה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/10/2010 | 16:43
59
אז יש חברות שמנהל פיתוח זה התפקיד העליון מעל לכל מנהלי הפרויקטים (בהנחה כמובן שמדובר בפרויקטי פתוח תוכנה),
ולעומת זה נתקלתי גם בחברות שקראו מנהל פיתוח למה שאני קוראת מנהל צוות - זה שמנהל רק את הפיתוח של קבוצה קטנה בתוך הפרויקט, וכפוף למנהל הפרויקט
תיקון לגבי CIO
( לעמוד שלי בתפוז )
06/10/2010 | 15:48
91
CIO הוא לא מנהל של מערכת מידע אחת - אלא על כלל מערכות המידע של החברה, שזה אומר החל מתמיכה במשתמשים וכלה באסטרטגיה ארגונית וכל מה שבאמצע: מערכת מידע מרכזית (יענו חבילות), תוכנה בפיתוח עצמי, אתר אינטרנט ופורטלים, שרתים ותשתיות פיזיות, רשיונות, תקציב מיחשוב , אבטחת מידע , נהלים ....
בדרך כלל הוא מאד מעורב אישית בכל פיתוח טכנולוגי - בחברות קטנות הוא ינהל את הפרויקט ב, ובחברות גדולות יש לו מתחתיו מנהלי פרויקטים או ספקים חיצוניים שעובדים מולם.
יש מנמ"רים שמגיעים מרקע לא טכנולוגי, אבל הטובים שבהם תמיד מבינים עד רמת הברזלים והביטים, ולהבדיל גם ברמת התהליכים העסקיים.
ההבדל בתואר הוא בדיוק בין CIO - מנמ"ר בכיר - שמנהל יחדיה ארגונית משמעותית, לבין מנהל מערכות מידע זוטר שיושב באיזו חברה קטנה ומנהל את עצמו לבד. מה שכן - יכול להיות מצב של CIO שמנהל מערכתגדולה שכולה פועלת ב OS , אז כביכול אין לו כפופים כי הוא עובד מול קבלני משנה וספקים. בתכלס , אם הוא לא מעורב בניהול בפועל, אז או שהוא משלם סכומי עתק מופרזים, או מקבל איכות נמוכה או שניהם גם יחד.
תודה לכולם
06/10/2010 | 16:47
39
הודעות אחרונות
10:55 | 03.09.15 משרות alljobs
08:09 | 03.09.15 nonickname4
17:45 | 02.09.15 שמוליק המלך1
14:40 | 02.09.15 הרדוף היחיד
14:36 | 02.09.15 Eddy652
21:41 | 01.09.15 Grosseto
20:23 | 01.09.15 יבגני34
23:40 | 30.08.15 בסאמה