לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום עבודה בהיי-טק
ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
`

איך גורמים למקום עבודה לפטר אותך?

01/02/08 14:02

זו לא שאלה שלי בכלל. אני דווקא די מרוצה מהעבודה שלי, אבל אחד השותפים בצוות שלי נמאס לו. הוא כבר 15 שנים בחברה באותו תפקיד והוא רוצה להתקדם למקום אחר. הבעיה שהם לא מפטרים אותו, למרות שהוא כעת בא והולך מתי שמתחשק לו, עושה בקושי עבודה, אבל הם מעדיפים להחזיק אותו למרות זאת.

אז השאלה, סתם בשביל ההתעניינות. עושה רושם חברות ענק שעובד אצלם אדם הרבה שנים לא אז לא רוצים לשלם לו פיצויים וכו', לכן גם לא מעיזים לפטר אותו. זה הגיוני בכלל?

אני מבין ממנו שלפי חישוב שלו מגיע לו הרבה כסף פיצויים והוא לא מוכן להתפטר בלי לקבל את הסכום הזה, אבל השאלה כיצד החברה רואה את זה מהצד שלה. היא כרגע מקבלת עובד לא יעיל שגם די פוגע בעבודה השוטפת שלנו כשהוא בא והולך ועושה מה בא לו.

כאמור, זה רק לשם ההתענינות. לא ברור לי למה להחזיק בכוח מישהו שכבר לא רוצה בכך.
תגיות:
איך גורמים למקום עבודה לפטר אותך?
<< ההודעה הנוכחית
01/02/2008 | 14:02
14
422

זו לא שאלה שלי בכלל. אני דווקא די מרוצה מהעבודה שלי, אבל אחד השותפים בצוות שלי נמאס לו. הוא כבר 15 שנים בחברה באותו תפקיד והוא רוצה להתקדם למקום אחר. הבעיה שהם לא מפטרים אותו, למרות שהוא כעת בא והולך מתי שמתחשק לו, עושה בקושי עבודה, אבל הם מעדיפים להחזיק אותו למרות זאת.

אז השאלה, סתם בשביל ההתעניינות. עושה רושם חברות ענק שעובד אצלם אדם הרבה שנים לא אז לא רוצים לשלם לו פיצויים וכו', לכן גם לא מעיזים לפטר אותו. זה הגיוני בכלל?

אני מבין ממנו שלפי חישוב שלו מגיע לו הרבה כסף פיצויים והוא לא מוכן להתפטר בלי לקבל את הסכום הזה, אבל השאלה כיצד החברה רואה את זה מהצד שלה. היא כרגע מקבלת עובד לא יעיל שגם די פוגע בעבודה השוטפת שלנו כשהוא בא והולך ועושה מה בא לו.

כאמור, זה רק לשם ההתענינות. לא ברור לי למה להחזיק בכוח מישהו שכבר לא רוצה בכך.
כנראה שעליו גם להוות דוגמא אישית
01/02/2008 | 14:21
1
100
כאחד שזורק *. יש כמה רעיונות:
1. למחוק מדף הקשר את המספר הסלולרי, ולרשום "חסוי" במקום.
2. להתקשר לחברים ולנהל שיחת קיטורים קולנית המיועדת לאוזניו של הבוס.
3. להשוויץ באי-מילוי הוראה לעבוד שעות נוספות.
4. לטעון בכל הזדמנות שחוסר היכולת של הארגון לעמוד ביעדים זו לא בעיה שלך.

ועוד.
לא ינתו לו פיצויים
01/02/2008 | 16:30
97
ועוד יתבעו אותו בעצמו.
.............
01/02/2008 | 16:13
54
אם יגזים ,תהיה למעסיק עילה לפטרו ללא פיצויים.
לדעתי זה סוג של גניבה
01/02/2008 | 16:22
7
73
הרעיון של פיצויים כשמם כן הם: פיצוי על העוול שנגרם לעובד בשל פיטוריו. זה שבחלק מהחברות התרגלו לקבל פיצויים גם במקרה של עזיבה מרצון לא אומר שזה בסדר לסחוט מעסיקים. לא מספיק שהעובד עוזב את החברה שלו ובכך יש להניח גורם הפסד כספי מסויים (גיוס עובד חדש, הכשרתו וכו') הוא גם מנסה באמצעים שונים לגרום למעסיק לשלם לו על עזיבתו?
אנחנו לא מכירים את המקרה
01/02/2008 | 20:53
63
אולי נעשה לבחור עוול.
אולי הבטיחו לו שישנו לו את התפקיד, יקדמו אותו ועוד דברים.

אני מניח שחברת הייטק לא תחזיק אצלה עובד שלא נותן תפוקה.
פיצויים של 15 שנה יהיו כ250-300K ש"ח ככל הנראה, וזה אמנם לא מעט, אבל עדיין שווה יותר מאשר להחזיק עובד שלא תורם ולשלם לו שכר חודשי, הפרשות סוציאליות ועוד.

אני כמוך חושב שזה לא ראוי לגרום לבוס שלך לפתר אותך, בטח לא אחרי שעבדת כ"כ הרבה שנים בארגון.
אני מאמין שלבחור יש חברים שהתקדמו ונהיו מנהלים, ואני מניח שגם עם הבוס הישיר אפשר לנהל שיחה ולהבהיר לו את המצב.

ברור לגמרי שהעובד לא ירצה לוותר על סכום כ"כ גבוה, ולכן החברה תצטרך להגיע איתו לאיזשהי פשרה.
מקובל לתת פיצויים גם במקרה של עזיבה
01/02/2008 | 21:54
3
79
כדאי לרשום בחוזה לפני שחותמים שהמעסיק יתן את הפיצויים הצבורים גם במקרה של עזיבה.
כבר מזמן עברו הימים שהעובדים עבדו עד גיל 65.
המעסיק לא מפסיד כסף נוסף, כי הפיצויים כבר הופקדו לביטוח המנהלים.
כדאי לברר אצל המעסיק הנ"ל האם מקובל לתת את הפיצויים הצבורים.
במקרים רבים צריכים מהעובד תמיכה טכנית לאחר העזיבה ואז בטח שיתנו את הפיצויים.
אני חושב שהמעסיק מחוייב לתת את הפיצויים אם מתגייסים לגוף ביטחוני או עוברים לעיר פיתוח רחוקה (שווה בירור).
רגע
01/02/2008 | 22:30
1
41
מה באמת קורה עם פיצויים שלא ניתנים?
הם הולכים לפנסיה?
ז"א אם עבדתי כל החיים ומעולם לא קיבלתי פיצויים אני פשוט אקבל אותם בצורת פנסייה מאוחר יותר?
אם שיחררו לך אותם - כן. אחרת - שייכים למעסיק
02/02/2008 | 01:31
45

אם המעסיק חתם לך על מכתבי שיחרור של הפיצויים (בנוסף לשיחרור ההפקדות לפנסיה) - ולא משכת אותם (הכי טוב) - תהיה לך פנסיה גבוהה בכ-80% (כי ההפקדות תהינה 18.33% במקום 10%).

אם המעסיק לא שיחרר לך את הפיצויים - הוא רשאי למשוך אותם בחזרה אליו, ולשלם על זה מס חברות.

לשם הדוגמא - החברה הראשונה שבה עבדה אמא שלי לא שיחררה לה את הפיצויים כשהיא עזבה, ומצד שני לא משכה את הכסף. עד היום הוא יושב בחשבון של קרן הפנסיה (או מה שזה היה אז) ומעלה אבק... (או ריבית). אולי יום אחד הם יזכרו שהכסף שם ויקחו אותו - מי יודע. היא, בכל מקרה, לא יכולה לגעת בכסף הזה - הוא לא שלה.
יש מעסיקים שלא נותנים ביטוח מנהלים
02/02/2008 | 16:41
30
להיפך - מעביד שלא משחרר פיצויים לדעתי גובל
( לעמוד שלי בתפוז )
02/02/2008 | 10:54
1
48
בגניבה.
אני מחריגה רגע את הסיפור הנוכחי כי גם בעיניי לא נראה עובד שבמקום פשוט לעזוב, מנסה כמה שיותר לא לתרום למעביד ולעודד אותו לפטר
אבל ככלל לנושא של פיצויי פיטורים - אמנם בעבר העובדים היו מתחילים לעבוד מסוף הצבא ועד הפנסיה אצל אותו מעביד, שגם דאג לפנסיה, וגם פיצה אותם בסכום גדול אם פיטר אותם לפני כן.
לעומת זאת היום עובדי החוזה האישי , ביטוח המנהלים והקרנות הפנסיה החדשות , לא נהנים מאותם תנאים סוציאליים - כל מה שיש להם זה בדיוק הכסף שהופרש בתקופת עבודתם ותו לא. על כן, מרבית המעסיקים מתייחסים לאותם 8.33% הפרשה כנגד פיצויים כסכום שהוא חלק מהפנסיה של העובד, ומשחררים אותו גם במקרה של התפטרות.
המקרה היחידי בו נהוג שלא לשחרר את הסכום הוא כאשר מדובר במקרים קשים של גניבה (וגם אז כבר שמעתי על מקרים ששוחרר) או במקרה של עזיבה מכוערת במיוחד שבה העובד מזיק בזדון למעסיק.
בכל המקומות שעבדתי בהם ושאני מכירה, כאשר עובד מודיע על סיום עבודתו בצורה יפה והוגנת ובודאי אם מדובר בקידום עבורו, משחררים אותו עם ברכת הדרך (לפחות כלפי חוץ) וכמובן שמשחררים לו את הפיצויים - במקביל כמובן מצפים ממנו לסיים משימות ולדאוג לחפיפה למחליפו במידת הצורך.
לי אישית יצא לא פעם להגיע למקום עבודה קודם כדי לסייע בפתרון בעיה ספציפית גם זמן לא קצר לאחר שכבר הייתי במקום חדש (שלא לדבר כמובן על מענה חופשי בטלפון ובאימייל).
מעסיק שלא נוהג כמקובל ונוהג להחרים את כספי הפיצויים לעובדים שמתפטרים, גורם לצורך של עובדים להיעזר בתרגילים מלוכלכים כמו שמחפשים כאן בשרשור - וכך הוא מפסיד תפוקה חיובית גם של אותו עובד וגם של אחרים שסובבים אותו
כבר קרה לי דבר כזה (שלא שיחררו פיצויים)
02/02/2008 | 21:44
39

כשהחברה נכנסה למצב קשה, בעיקבות פיצוץ הבועה, לא שיחררו את מה שהצתבר בפיצויים בקופה לעובדים שעזבו (מי שפוטר - מן הסתם קיבל פיצויי פיטורין. מי שהתפטר - מיוזמתו - לא).
עזבתי שם אחרי יותר מ-5 שנות עבודה, נתתי התרעה ארוכה. מהמקובל (קרוב לחודשיים), ואמרתי שאעזוב בתום הפרוייקט שעבדתי עליו, כדי לא לסבך את החברה. בהתחלה אמרו שישחררו את הכסף - לא ביקשתי את זה בכתב. כעבור זמן מה התחרטו, ובסוף נתנו לי שישית ממה שהצטבר. הציעו לי חלופות שבפועל לא שוות להפרשים. יצאתי משם עם תחושה מאוד קשה - שעד היום לא השתנתה. מאז אני נוהג לבדוק את הנושא לפני שאני מתחיל לעבוד - למרות שלא תמיד התעקשתי על סעיף 14 בחוזה.
למה הוא רוצה לעזוב?
01/02/2008 | 18:00
27
"... בא והולך מתי שמתחשק לו, עושה בקושי עבודה ..."
נשמע כמו אחלה תנאים, אולי כדאי שהוא ישקול מחדש את העניין הזה
כנראה מגיע לו סכום בלתי רגיל עליו בו הוא חושק
01/02/2008 | 20:59
35
אני חושב שהלקח מהסיפור הוא לא להגיע למצב כזה. אולי זו סיבה טובה למה לא כדאי להשאר במקום עבודה אחד יותר מדי שנים, במיוחד אם לא מתקדמים בו כלפי מעלה.

אני חייב לציין שאצלנו ראיתי מישהי אחת שהתחילה גם כן לא לעבוד מספיק שעות כמצופה ממנה, אפילו היתה זורקת בפני הבוס שלה שיפטר אותה אם העבודה שלה לא נראית לו, כנראה שגם היא מעונינת במכתב הפיטורין ובפיצויים.

נראה כמו עסק ביש. מצד אחד להחזיק עובד שלא מעונין להיות יותר חלק בחברה, בעוד מצד שני לפעמים פיטורין עולים ביוקר. בחברות קטנות מאוד זה יכול להיות סכום רציני לכל הדעות. איך יוצאים מהפלונטר הזה? אי לי מושג.
אני תוהה לגבי חוכמתה של ההנהלה
02/02/2008 | 16:39
40
נראה לי שקורה אחד משני דברים.

האחד הוא שהמעסיק לא מסוגל, מסיבות אמוציונליות, להציע לעובד לעשות חפיפה מסודרת ולעוף מהשטח עם פיצויים (מלאים או חלקיים, נניח שיחפש עבודה ויתפטר לכשימצא), רק לא לשלם מספר לא ידוע של משכורות בתמורה לדמורלזיציה בקרב שאר העובדים.

השני הוא שהמעסיק מבין שבשלב מסויים יעזוב מיוזמתו (כי ימאס לו לבטל את זמנו על כלום), יעשה שטות שתאפשר לפטר אותו בלי פיצויים, או שעדיף לו לא להכנע לסחיטה מחשש שעובדים אחרים יעשו כמוהו.

בשורה התחתונה, אני חושב שהדבר החכם עבור מעסיקים לעשות הוא להפריש 8.33% מהמשכורת לביטוח מנהלים, ולכתוב בחוזה שהם ישוחררו לעובד בכל מקרה של התפטרות או פיטורין, פרט למקרים של פיטורים שאינם מזכים בפיצויי פיטורים (הפרת הסכם סודיות, מעילה, וכיוצא באילו). זה בדרך כלל מסתכם בפחות מפיצויי פיטורין, ונדיר שעובד יעשה בעיות בשביל ההפרש.
הודעות אחרונות
23:40 | 30.08.15 בסאמה
17:26 | 29.08.15 ThreadPool
00:16 | 29.08.15 xunil
18:45 | 28.08.15 royagol
17:01 | 28.08.15 סוחר בקפאין
23:34 | 27.08.15 itay19872
22:15 | 27.08.15 IndexOutOfBounds
Flix וידאו
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים