לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ב-4 במרץ 1966 מתראיין ג'ון לנון לעיתון הלונדוני London Evening Standard- ובפליטת פה פזיזה אשר תגרור תגובות חריפות בכל רחבי העולם, הוא מצהיר קבל עם ועדה:
"We're more popular than Jesus now" ובכך בעצם מאשר את מה שידע העולם מזה מספר שנים – הביטלמאניה השתלטה על העולם ואין דרך חזרה.

כולנו מכירים, מי פחות ומי יותר את הביטלס – ארבעת המופלאים מליברפול אשר אט אט כבשו את לבבות ההמונים בתחילת שנות השישים והצליחו להגיע דרך המועדון הקטן בליברפול, ה- Cavern club, דרך הופעות בהמבורג ועד לפריצה הגדולה בתכניתו של אד סאליבן ב-9 בפברואר 64' אשר בעצם מתחילה את תופעת ה"ביטלמאניה" – האובססיה שהתפשטה מבריטניה וארה"ב אל כל העולם ויותר מכך – הביאה ל"פלישה הבריטית" – הפריצה של הלהקות הבריטיות בארה"ב והעולם כולו בעקבותיהם.
ג'ון לנון (גיטרת קצב), פול מקארטני (גיטרת באס), ג'ורג' הריסון ( גיטרה מובילה) וריצ'רד סטארקי, הידוע בשם רינגו סטאר (תופים) הם ארבעת החבר'ה אשר שינו את פני שנות השישים והמוסיקה בכלל עם שירים ואלבומים שעמדו במבחן הזמן. במהלך קריירה שנמשכה 13 שנה הספיקו הביטלס,בהנהגתם ושליטתם של הצמד לנון-מקארטני ליצור, לכתוב ולהלחין מאות שירים אשר נותרו עד היום קלאסיקות המוכרות לכל אוזן אותן יזהו גם אלו שאינם מעריצים. הלהקה הניבה עשרות אלבומי מופת הזכורים לטוב כמו :

Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, Revolver, Rubber Soul, The White Album, Abbey Road, The Magical Mystery Tour ועוד.

אלבומים אלה אשר נוצרו בתקופה שבין 69'-65' מצטיינים בצלילים חדשניים ושונים מהמוסיקה שנהגו ליצור עד אז,במעבר מהפופ אל הרוק המתקדם, עם שירים שנשמעו באיכות שלא נשמעה עד אז, בין השאר בשל ההשפעות שספגו ממסעם הרוחני בהודו תחת הדרכתו של המורה הרוחני המהרישי יוגי וגם, אם לא בעיקר, בעקבות התנסויותיהם עם סוגים שונים של סמים.

במהלך השנים עברה הלהקה תהפוכות רבות: חברים באו והלכו, החברים רבו, התגרשו ועברו משברים בחייהם האישיים והמריבות, אשר ליוו באופן טבעי את ההצלחה הפנומנלית במשך השנים, תרמו לאט לאט להתפוררות וההתפרקות הבלתי נמנעת, כמובן מלוות אותה טרגדיות כמו מותם של סטיוארט סאטקליף, חברו הטוב של לנון וחבר בלהקה בראשית דרכה שמת מסרטן במוח, התאבדותו של האמרגן בריאן אפשטיין, הירצחו של ג'ון לנון בפתח ביתו בניו-יורק בשנת 1980 ומותו לאחרונה של ג'ורג' הריסון – אף הוא מסרטן.

אך גם לאחר הכול, כשהלהקה כבר אינה להקה, עדיין יוותרו לנו לנצח אותם שירים:

All You Need Is Love, Something, Michelle, Eleanor Rigby, Yesterday, Penny Lane, Hey Jude, You've Got to Hide Your Love Away, Here Comes the Sun, Love Me Do, Blackbird, Yellow Submarine, Let it Be, Lucy in the Sky With Diamonds, Hello Goodbye, While My Guitar Gently Weeps, Strawberry Fields Forever ועוד רבים וטובים שקצר המקום מלפרטם.

ואיך נשכח את "The End" , באלבומם האחרון Abbey Road אשר נפרד מאיתנו ואומר:
And in the end
The love you take
Is equal to the love you make.

אנו מקוות שכאן תמצאו את המקום להתבטא ולחלוק עם אחרים את דעותיכם, רגשותיכם, הידע שלכם ובעיקר את אהבתכם ללהקה, שעשתה לנו משהו שאף להקה אחרת לא הצליחה לעשות, לפניה ואחריה.

Another Girl וסינתיה לנון

מנהלות הפורום.

תרגום לעברית "כשאהיה בן 64"

מאת: בן 64
20/02/06 19:24

שלום לכולם,

אני מחפש את מילות השיר (בעברית) של When I'm 64

אודה למי שיוכל לעזור לי בכך.

תרגום לעברית "כשאהיה בן 64"
<< ההודעה הנוכחית
20/02/06 19:24
443צפיות