בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).
הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו
אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.
מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).
מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.

הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".

בהצלחה

מה ההבדל בין רווח נומינלי לבין רווח ריאלי -->

מאת: amiram001
26/08/07 00:09
אני יחדד את השאלה עם דוגמא מתוך העיתונות ואני יודה למי שיכול להסביר ליאת ההבדל בין שניהם :
"תקנות המס קובעות כי המס על הפק"מ הןא 15% מהרווח הנומינלי על הפיקדון .
המס בקרנות הנאמנות לעומת זאת הוא 20%אבל מהרווח הריאלי . המשמעות של ההבדל בתקנות המס היא שבחודש שיש בו אינפלציה גבוהה הרווח הריאלי בקרנות הנאמנות יהיה נמוך יותר והמשקיע ישלם פחות מס לעומת המס מהרווח הנומינלי שאינו מתחשב שאינפלציה שאותו הוא ישלם באותו חודש על הפק"מ "

1-מישהו יכול להסביר לי או לחדד לי את ההבדל בין רווח ריאלי לבין רווח נומינלי ? (ואחת ולתמיד להבין מה המשמעות של המילה נומינלי ??????) .

2-מה קורה בחודש שבו אין אינפלציה או שיש דיפלציה האם גם בחודש כזה אני יהנה מהקלות במס על הקרנות נאמנות יותר מאשר מהפק"מ <?
לפי כוונת המשורר המטרה היא להרויח כמה שפחות על מנת לשלם כמה שפחות מס ... ?
האם הבנתי את המשורר נכון ?

3-לא הבנתי עדיין איך לבקש את הריבית שלי בצורה נומינלית או בצורה ריאלית ?
כי לפי מה שאני הבנתי הריבית הריאלית מתחשבת בהשפעות האינפלציה כלומר גם אם תהיה אינפלציה בשוק אני עדיין יקבל את הכסף שךי לפי שוויו לאחר התיקרות רמת המחירים או להיפך ?

מה ההבדל בין רווח נומינלי לבין רווח ריאלי -->
<< ההודעה הנוכחית
26/08/07 00:09
5350צפיות
תשובות
26/08/07 01:06
1118צפיות
תשובות מילון
26/08/07 08:27
423צפיות
עדיין לא הסברתם לו איך זה קשור למיסים ולקרנות
26/08/07 12:06