לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום רוק בתפוז

הפורום נועד להוות מקום לשיחה על הרוק בגווניו השונים, החל מהרוקנרול של שנות המקורי, דרך הפסיכדליה של שנות השישים,מבעד לבלוז רוק, הרוק המתקדם והרוק הכבד של שנות השבעים, המשכו בהאבי מטאל ובמטאל של שנות השמונים, וכלה בתקופת הגראנג', הרוק האלטרנטיבי והניו מטאל של ימינו.

כל דיון על הרוק באשר הוא יתקבל כאן בברכה, כל שאלה תענה ברצון, וכל גולש חדש יתקבל בזרועות פתוחות.

על מנת לשמור על סדר תקין בפורום, יש לשמור על הכללים הבאים:
א. יש לשמור על תרבות דיון ודיבור נאותה.
אין לקלל, להעליב, לאיים וכן הלאה.
ב. הודעות עוף () יש לפרסם אך ורק בשרשור העוף של הפורום.
זהו המקום גם להודעות על הופעות וכדומה.
ג. יש לשמור על חוקי זכויות היוצרים.
אין לפרסם הודעות המכילות מילות שירים עבריים מלאים, קישורים לקבצים בלתי חוקיים, והודעות הדנות בתוכנות שיתוף קבצים או ממליצות להוריד שירים באופן בלתי חוקי.
ד. אין להקפיץ הודעות בפורום, אלא אם ההודעה ירדה אל העמוד השני ויש נחיצות בהישארותה בעמוד הראשון.
כללים אלה באים בנוסף לתקנון הפורומים, ולא במקומו. אנא שימרו עליהם וייטב לכולנו.
העוברים על כללי הפורום ותקנון הפורומים יטופלו במידת הצורך.

המווווווווווון תודה לכל המנהלים הקודמים בפורום

אני מאחל לכם גלישה מהנה

צוות פורום רוק:
movie man

בימי חמישי פעם בשבועיים נפתח בפורום 'שירשור הופעות' חדש, נא לשרשר אליו את כל המידע על הופעות השבוע
המשך...
הודעה חדשה

איך להרכיב להקה??

מאת: שתרודל
16/08/08 23:32
היי חבר'ה,
מישהו יכול לתת קווים איך בונים להקה?
כמה כלים צריך בסיסים? גיטרה, תופים, אורגן?! יותר? פחות?
למי פונים? מה עושים?
בבקשה.. למי יש ניסיון בזה?
ומה עושה מישהו שחדש איך יעשה להקה שלא תקבל כסף בהתחלה?!... במידה ויופיע בחינם נניח?
..או שאין דבר כזה...
רוב תודות

תגיות:
איך להרכיב להקה??
<< ההודעה הנוכחית
16/08/08 23:32
289צפיות
היי חבר'ה,
מישהו יכול לתת קווים איך בונים להקה?
כמה כלים צריך בסיסים? גיטרה, תופים, אורגן?! יותר? פחות?
למי פונים? מה עושים?
בבקשה.. למי יש ניסיון בזה?
ומה עושה מישהו שחדש איך יעשה להקה שלא תקבל כסף בהתחלה?!... במידה ויופיע בחינם נניח?
..או שאין דבר כזה...
רוב תודות
תלוי איזה סגנון אתה מנגן
16/08/08 23:54
54צפיות
ההרכב הקלאסי הוא שתי גיטרות, באס ותופים (וזמר, כמובן). יש הרכבים רק עם גיטרה אחת. יש כאלה עם גיטרה אחת וקלידים. יש כאלה עם ארבעה גיטריסטים בסיסט קלידן ומתופף. בקיצור, תלוי מה המורכבות של המוזיקה שלך ואיזה ז'אנר.

לגבי כסף-עד שהלהקה מצליחה להתפרנס רק מזה או שמצטמצמים או שעובדים בעבודה נוספת...
מישהו מכיר להקה עם יותר מבסיסט אחד?
17/08/08 00:40
30צפיות
הכוונה היא ללהקה שבאמת מצליחה
שמע יכול לפעמים לקרות...
18/08/08 03:08
24צפיות
שאחד הגיטריסטים ממש משתכר, נופל מהמרפסת, ודופק את הראש, אבל לא שמעתי על מקרים כאלה

*בלי להעליב את חבריי מעוטי-המיתרים כמובן
º
king crimson בתקופה הקצת מאוחרת
19/08/08 00:30
15צפיות
º
ג'יימס בראון עבד לרוב עם 2 מתופפים ו2 בסיסטים
19/08/08 01:08
17צפיות
º
ראיתי קליפ של צביקה פיק עם שני בסיסטים
19/08/08 12:00
14צפיות
זהו שאני לא מנגן...
17/08/08 01:07
19צפיות
אתה מתכוון איזה סגנון שירה?...
זהו שגם זה לא ברור,
כי זה לחנים בלבד ומילים, ולא כל השירים הופקו...
תופים וגיטרה ברור לי שצריך...
גיטרה איזו קלאסית? חשמלית? מה אתה אומר?
וקלידים נראה לי שזה טוב כי זה יכול הרבה להוסיף לא?
בס זה חובה?
למי למשל יש בס ואין קלידים בהרכב? לאהוד בנאי יש? למשינה?
לשוטי הנבואה  דאז? אפשר דוגמאות?
כי חשבתי שקלידים זה עקרוני..
תודה לך.
כן, בס חובה!
17/08/08 01:46
13צפיות
לכל הלהקות שאמרת יש בס ולכל להקה בעולם יש, לכולן, כולן, כולן!
יש להקות שבקטעים מסוימים מחליפים את הבס בקלידים למשל אבל זה מאד חד פעמי.
לא הבנתי, אתה רוצה להקים להקה ולשיר בה?
יש רעיון כזה
17/08/08 02:13
12צפיות
אני חושב על העניין..
לכן שאלתי...
להרכבים שהזכרתי : אהוד, משינה, שוטי הנבואה , גפן, - יש להם גם קלידים?
למשינה, אביב גפן ושוטי הנבואה יש
17/08/08 10:18
10צפיות
לאהוד לא...
אז מה יש לאהוד?.. בס, חשמלית, אקוסטית ותופים?
17/08/08 20:50
7צפיות
זהו?
באס זה חובה,
17/08/08 03:08
8צפיות
תמיד.
קלידים לא. זה תלוי באיזו מוזיקה אתה רוצה לעשות. אתה נשמע ממש לא סגור על עצמך... אתה בטח מדמיין מוזיקה בראש שלך, לא? יש בה קלידים? כן, לשאלתך, לדעתי זה יכול להוסיף. לגבי אקוסטית או חשמלית, שוב, זה תלוי איזה מוזיקה בא לך. על קלאסית לא הייתי ממליץ להרכב רוק, אבל אם זה עובד לברי סחרוף, למה לא.

לגבי הלהקות שציינת, כנס למומה ותבדוק איזה כלים ניגנו איתם. מה שכן, אני יכול להבטיח לך שלכולם היה באס. לגבי קלידים אין לי שמץ.
הדבר הכי חשוב זה...
17/08/08 00:44
20צפיות

שתהיה כימיה בין כל הנגנים.
נכון שצריך שכל הנגנים יהיו טובים, אבל חשוב לזכור שככל שיהיו טובים יותר, יש גם סיכוי גדול למלחמות-אגו.

אני אישית הייתי פעם בלהקה שבה אחד הגיטריסטים, לא משנה כמה הגבירו אותו, טען שאינו מצליח לשמוע את עצמו.
כתוצאה מזה הוא היה מנגן חזק יותר בכל פעם.
והוא בפירוש לא היחיד בעולם שיש לו את הקטע הזה.
ברור...אבל מאיפה אני יכול בכלל
17/08/08 01:09
12צפיות
להביא נגנים מעולים?
מנין?
אני מדבר על נגנים שנפעל יחדיו כלהקה, ולא תמיד נרוויח מזה
בהתחלה...

אגב, תכל'ס כמה יעלה למשל להביא להקה בתשלום מלא,
כמה לוקח נניח כל נגן, בהנחה שיש תופים, בס, גיטרה, וקלידים?
אז אתה כבר לא מדבר על להקה, אלא על הרכב ליווי
17/08/08 03:15
10צפיות
אם אתה תהיה חלק מלהקה, אתה לא תשלם להם. כולם לוקחים חלק שווה. ככה זה אמור להיות לפחות... (ממה שהזכרת-משינה, שוטי הנבואה)
אם אתה רוצה קריירת סולו ושיהיו נגנים שמלווים אותך (אהוד בנאי, אביב גפן), אתה תצטרך לשלם להם. אין לי מושג כמה.

לגבי איפה למצוא נגנים? אנא עארף... תלה מודעות חיפוש בקונסרבטוריונים או משהו כזה, דבר עם אנשים, תגיד להם שאתה מחפש, אתה יכול לחפש בפורום כלי נגינה ונגנים פה, או בפורום מתופפים, או אם יש לך נגן שאתה חושב עליו פנה אליו. לוח מודעות גם טוב :P
זהו חשבתי על זה...אך זה מעניין...
18/08/08 13:19
7צפיות
כי אם נניח אני אקח את השירים שלי ואחפש נגנים ואגיד להם:
שמעו חבר'ה אנחנו להקה שקוראים לה נניח כך וכך וכל התשלום הוא שווה בשווה - אם יש...
אז הם ינגנו בחינם,
ואם אני אגיד להם שמעו רבותי אני שתרודל ואתם ההרכב שלי... אז פתאום אני אצטרך כן לשלם להם?!
זה לא מוזר?!
הרי את אותה העבודה אנו עושים..

תלוי בלהקה
17/08/08 10:22
9צפיות
להביא את משינה, לדוגמה, יעלה הרבה יותר מאשר להביא את מוניקה סקס.
גם בגלל שבמשינה יש 5 חברים ובמוניקה רק 3, וגם בגלל שמשינה הרבה יותר יקרים[יותר מצליחים->עולים יותר]

אל תבנה על רווח גדול מלהקות נוער.
אני אגיד לך איך שלי התחילה
17/08/08 02:31
31צפיות
היינו שני חבר'ה, אני הייתי אמור להיות באסיסט וחבר שלי גיטריסט סולן, מאוחר יותר צירפנו חבר אחר שיהיה באסיסט ואני אהיה הגיטריסט ליד, חיפשנו מתופפים, בסוף מישהו שהכרנו הצטרף בתור מתופף, אני חושב שהרמה של הנגנים לא כזאת חשובה אם אתה בגיל צעיר, כי היא סך הכל תתפתח עם השנים, העיקר תעשו שירים טובים והרבה חזרות
מה התחלתם רק עם 2!?
17/08/08 20:52
9צפיות
בס וגיטריסט (חשמלית?) וזהו?..
הגיטריסט גם סולן, כן?
18/08/08 00:56
8צפיות
והתחלנו זה אומר שכתבנו והלחנו שירים ביחד, ניגנו אותם אחד אצל השני ותוך כדי היינו בחיפוש אחר מתופף
אתה מנהל??? ממתי??
21/08/08 10:52
7צפיות
מזל טוב.
º
על מה אתה מנגן? מה הסגנון שאתה חושב עליו?
17/08/08 03:03
9צפיות
ישראלי, רוק, ונשמה...
18/08/08 13:20
9צפיות
אני לא מנגן... אולי על חלילית קצת זהו..
אתה שר טוב?
18/08/08 15:39
6צפיות
או לפחות יש לך קול יפה? (כי תכלס רוב הסולנים בישראל לא שרים טוב ומסתפקים בקול חביב)
מה שרק מראה לך שזה ממש לא משנה
18/08/08 15:44
7צפיות
אם השיר טוב, אם האמירה חזקה, ואם אתה מסוגל להביע את זה עם מוזיקה, זה ממש לא מש נה איך אתה נשמע.

ואגב, לא מסכים איתך לגבי הסולנים בישראל... אני חושב שרובם דווקא שרים מצוין.
בקושי שמעתי סולנים ששרים מצויין בישראל
18/08/08 16:12
10צפיות
אסף אבידן אבל הוא דוגמא לאלה שכן שרים טוב
דווקא אצל אסף אבידן
18/08/08 22:11
10צפיות
העיקר הוא הקול.
לעומת זאת, זמרים ששרים באמת טוב[בלי קשר לקול], יש לא מעט בישראל.
רודנר
סחרוף
פורטיס
בנאי[אהוד]
אמדורסקי
כהנא
אשדות
אריאל
סובול
שטרית
בנאי[יובל] - אני מת על ההגשה הקולית שלו, היעני אדיש כזה, משהו אלהי
פישוף
עמית ארז
רותם
זה על קצה המזלג

אצל כל אלה הקול לא משהו בכלל, לפחות אצל רובם, אבל כולם פשוט שרים מעולה.
ועוד לא דיברתי בכלל על אלו שיש להם גם קול יפה והם גם שרים מצוין.
לסיכום, יש המון זמרים טובים בישראל.
הם לא שרים טוב, יש להם קול יפה
19/08/08 00:11
7צפיות
אני מדבר איתך ביצועים, אני מדבר איתך רוברט פלאנט וכריס קורנל, לא רוג'ר ווטרס ובוב דילן
הגזמת...
19/08/08 00:36
6צפיות
מעבר לקול היפה, שאגב לרובם אין, הוא מנה כמה זמרים ענקיים. ואני מדבר איתך מבחינת השירה המקצועית, עזוב אותך מוזיקה ומילים. חמי רודנר לא שר טוב? נו באמת... מנעד ענק, דיוק בטונים בכל הווליומים... כמו חליל מכוון, ואם צריך אז גם כמו גיטרה חשמלית.

המנעד של יהלי סובול אולי לא כזה גדול, אבל גם-שירה מדויקת, שליטה מצוינת בקול.  כנ"ל לגבי רוב הרשימה שלו...

אגב דילן גם לא זמר טוב וגם אין לו קול יפה. יוצר נפלא, יש לו כמה שירים מגניבים, זמר הוא לא.
זה מה שהוא אמר...
19/08/08 11:00
5צפיות
(לגבי דילן)
מה לעזאזל? לבוב דילן יש את הקול הכי יפה
19/08/08 22:22
8צפיות
אי פעם
º
20/08/08 15:36
º
אוי לא.
21/08/08 10:55
7צפיות
קול יפה לא ממש הייתי אומר שיש להם
19/08/08 01:44
7צפיות
יובל בנאי בתקופה היותר מעניינת של משינה הציג יכולות ווקאליות דומות לשל מייק פאטון.
לאהוד בנאי גם כן יש איכויות ווקאליות כבירות, חבל שהוא לא מציג את זה ברוב השירים.
אבל יזהר אשדות? רמי פורטיס?
19/08/08 12:39
5צפיות
להגיד שאלה יכולים לשיר זה כבר הגזמה
נגיד בהופעה של כריס קורנל שהייתי בה לפני שנה, כשקורנל נותן לקהל לשיר פתאום כל אחד שם לב איזה קול מאעפן יש לו
והייתי בהופעה של פורטיס בשבת, כשהוא נותן לקהל לשיר כל אחד אסיר תודה לאלוהים
שטרית אשדות
19/08/08 18:19
5צפיות
למשינה יש נטייה לעצבן אותי ממרומי שנותי, אבל ב"מפלצות התהילה" (שהוא וברכה התחלקו בשירה), בהחלט יצאו דברים מעניינים. נעם רותם - ניסיתי למכור לאנשים שהוא זמר טוב, היום התחלפה לי השמיעה המוזיקלית. גם אביב גפן לא רע אגב בקטעים מסויימים, למרות שמזהים אותו בעיקר בגלל הזיופים.
º
הוא עשה לי צלצולים באוזניים עם הקול צפצפה שלו
19/08/08 18:12
6צפיות
º
וענבל פרלמוטר היא גם דוגמא מצויינת.
21/08/08 10:53
3צפיות
ב"ה מאמין שכן..... אבל כל השאלה
18/08/08 21:06
4צפיות
בעצם איך לביא נגנים כי חברים מנגנים אין לי ממש בהמונים שאוכל לבחור.....
איך מביאים נגנים כאלו, בלא תשלום? מי ישמח לנגן ולהופיע ללא תשלום בכלל?!
יש דבר כזה?!
פורומים, פירסום מודעות בחדרי חזרות.
20/08/08 10:36
4צפיות
הנגנים שתמצא הם לא אנשים שמתפרנסים מזה וכבר נמצאים במצב של תשלום. אלא נגנים שעדיין מתפתחים ורוצים לבנות להקה בדיוק כמוך.
תגובה לך ולכל מי שהגיב לך:
17/08/08 21:21
10צפיות
תקשיב, כל כלי שתרצה יהיה טוב בשבילך. זאת דעתי. זה לא משנה מה הכלי, זה משנה איך אתה מנגן עליו.
בעקרון אתה צריך באס, תופים, ושני כלים הרמונים, ומה שמקובל זה קלידן וגיטריסט או 2 גיטריסטים. לפעמים תמצא רק גיטריסט/קלידן אחד.
מי שאמר שהוא לא ממליץ על גיטרה אקוסטית להרכב רוק טועה לדעתי, כי כמו שאמרתי, זה לא משנה על מה אתה מנגן אלא איך אתה מנגן, ועל אקוסטית אפשר לנגן מצויין רוק. חוץ מזה, לדעתי יש לה צליל נהדר גם ככה לרוק, וזה גם ככה כלי מאוד פופולארי ברוק.
בקשר לקלידנים, הייתי מאוד ממליץ, כי אני קלידן. וקלידן לרוק זה דבר פשוט נהדר, ע"ע פינק פלויד, דיפ פרפל, הדלתות, ולא חסר...

אז בקיצור, אני לא יודע לאיזה כיוון אתה הולך, הייתי ממליץ לך על באס, תופים, גיטרה וקלידים, ואם אתה הולך לפאנק נגיד אז תוסיף לך נשפן, ואם אתה הולך לכיוון ייווני אז תוסיף לך בוזוקי. כדאי שתפרט.
לפעמים זה גם ככה
17/08/08 22:09
5צפיות
תקרא שוב מה שאמרתי
17/08/08 22:53
3צפיות
אמרתי שאני לא ממליץ על קלאסית לרוק. אקוסטית זה אחלה, עיין ערך ניל יאנג, פינק פלויד, חמי רודנר וכו'.

גם לא חייבים שני כלים מלודיים בנוסף לבאס, בטריו של גיטרה באס תופים אפשר לעשות הכל (זפלין, ההופעות האחרונות של חמי רודנר, קרים, ועוד מלא)
ברור שאפשר להסתדר גם עם גיטרה-באס-תופים,
18/08/08 02:44
4צפיות
לדעתי עדיף 2 כלים הרמונים, בגלל שלדוגמא יהיה מי שייקח תפקיד על ההרמוניה בזמן שהגיטריסט לוקח סולו.

אה, וחשבתי שהתבלבלת בין אקוסטית לקלאסית. לא חשבתי שמישהו ישתמש בקלאסית, איך הם מסתדרים בהופעות מבחינת ההגברה?
ראיתי שלושה מקרים
18/08/08 03:57
2צפיות
או קלאסית מוגברת (ממש כמו אקוסטית מוגברת. לברוזה יש כזו), ראיתי כמה ששמו פיקאפ (ברי סחרוף), וארגנו הגברה ככה, וראיתי אחד שפשוט שם מיקרופון ליד הגיטרה.
º
אז שלש כלים וזהו1?! זה לא ממש בעיה, לא?
18/08/08 13:10
4צפיות
º
בדיוק
18/08/08 15:28
2צפיות
להפך
18/08/08 15:38
4צפיות
כל כלי עובד הרבה יותר קשה. תשמע הנדריקס, יש לי הופעה חיה שלו, והדברים שהוא עושה שם עם "רק" שלושה כלים-גיטרה באס תופים, זה מטורף. כנ"ל לגבי קרים, זפלין (פלאנט לא ממש ניגן עד כמה שידוע לי) ולא חסרות דוגמאות לטריואים. הקטע הוא שבטריו כל הנגנים צריכים להיות מעולים.
פלאנט הוא מפוחיסט
18/08/08 20:21
5צפיות
וג'ון פול ג'ונס היה עולה לפעמים על הקלידים...
המפוחית שלו לא בדיוק תרמה רבות לזפלין
18/08/08 22:23
5צפיות
הקול שלו כן. ולגבי הקלידים אני יודע
טריו הכוונה
18/08/08 21:03
2צפיות
3 נגנים? מצומצם?
ובהרכב של כמה אפשר שהנגנים לא יהיו הכי טובים?
של 2 גיטרות, תופים ובס?
של גיטרהה קלידים, בס ותופים?

אגב: מה הכוונה תופים אלקטורנים? מחשב הכוונה? איך זה עובD?
\
"בהרכב של כמה אפשר שהנגנים לא יהיו הכי טובים"
18/08/08 21:06
2צפיות
אהבתי
טריו הכוונה שלושה נגנים
18/08/08 22:26
3צפיות
בהרכב של כמה, ככל שהנגנים יהיו יותר טובים, המוזיקה תהיה יותר טובה. אבל בשביל טריו כל נגן צריך להיות סוס על, ואת זה ההסטוריה מוכיחה.
זה לא אומר שהרכבים של יותר משלושה הם רעים. ממש לא. זה גם פותח עוד אפשרויות לשחק עם ההרמוניה, מלודיה, הקצב, ובקיצור הכל.

תופים אלקטרונים הם פדים מגומי שמחוברים למחשב (מודול) שמשמיע קולות.

לגבי החינם-אם אתה מוכן לשיר בחינם, למה שהם לא יהיו מוכנים לנגן בחינם? ולפני שאתה קופץ להופעות, תגבש הרכב ותתחילו חזרות.
צודק נעם אך
19/08/08 14:17
2צפיות
איך אני מוצא נגנים כאלה...
זאת השאלה שלי...
מאיפה אני יביא כמה נגנים שיסכימו בחיני חינם?...
(כשברור שלא נרוויח, ונפסיד נסיעות..)
איפה לחפש? היכן אני אשאל?.. ואת מי בכלל אני אשאל...
או בפורומים של נגנים
19/08/08 15:23
4צפיות
או אם יש לך חברים נגנים..
גם על זה כבר עניתי לך, אבל אני אחזור שוב:
19/08/08 17:36
3צפיות
פורומים של נגנים (בתפוז יש פורום מתופפים, פורום כלי נגינה ונגנים, פורום פסנתרנים, פורום מוזיקאים.. נראה לי שזהו ).
לוחות מודעות בבתי ספר למוזיקה
דרך חברים
º
סבבה>> מקווה שילך לי בעז"ה...
19/08/08 22:07
3צפיות
RUSH לדוגמא
18/08/08 20:08
4צפיות
הם הרכב של שלושה אנשים, אבל כל אחד מהם הוא פשוט נגן אדיר ולא מרגישים שזה רק טריו. לדוגמה גדי לי[הבסיסט], מנגן בהופעות גם על קלידים[אגב הוא הבסיסט הטוב ביותר שיצא לי לשמוע], וניל פירט מנגן בהופעות על תופים אקוסטיים ואלקטרוניים,ועל כלי הקשה. ואלכס לייפסון , טוב נו, הוא כזה תותח שנסלח לו על זה שהוא מנגן רק על הלס פול שלו.
גם קרים הם דוגמא לטריו שכל אחד מהם
19/08/08 19:28
6צפיות
נגן עצום
20/08/08 20:41
האמת לא ידעתי שהם שלושה עד עכשיו, מדהים
אולי הנגנים הכי מוכשרים שיצא לי לשמוע
20/08/08 22:50
7צפיות
ויש כזו דינמיקה ביניהם, פשוט להקה מדהימה. אני יכול לשמוע אלבומים כמו 2112 וMoving Pictures בלי הפסקה והם לא ישעממו אותי לרגע. הם גם פרפורמרים ענקיים.

החלום שלי כרגע זה לעשות מסע קטן בחו"ל עם 3-4 הופעות שלהם בתוכו. טיפה צעיר מדי בינתיים, מקווה שעוד כמה שנים.
Flix

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום