לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום יזמות וניהול עסק
שלום רב,פורום יזמות וניהול עסק נועד לקהל בעלי העסקים הקטנים והבינוניים בישראל וליזמים בתחילת דרכם. בפורום ניתן להפנות שאלות ליועצי הרשות בנושאים עסקיים, משפטיים, מימוניים ועוד. השאלות יופנו למאגר המומחים במוקדי הסיוע.הפורום נועד להפריה הדדית בכל הנוגע לרעיונות ולשיתוף בידע ובנסיון החברים.נמליץ לכולם לבקר גם באתר הרשות, פורטל המידע הגדול בארץ לבעלי עסקים קטנים ובינוניים.אין לפרסם בלוח מוצרים\שירותים. פרסום זה מותר בלוח "עושים עסקים"בהצלחה לכולם!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום יזמות וניהול עסק

שלום רב,פורום יזמות וניהול עסק נועד לקהל בעלי העסקים הקטנים והבינוניים בישראל וליזמים בתחילת דרכם. בפורום ניתן להפנות שאלות ליועצי הרשות בנושאים עסקיים, משפטיים, מימוניים ועוד. השאלות יופנו למאגר המומחים במוקדי הסיוע.הפורום נועד להפריה הדדית בכל הנוגע לרעיונות ולשיתוף בידע ובנסיון החברים.נמליץ לכולם לבקר גם באתר הרשות, פורטל המידע הגדול בארץ לבעלי עסקים קטנים ובינוניים.אין לפרסם בלוח מוצרים\שירותים. פרסום זה מותר בלוח "עושים עסקים"בהצלחה לכולם!
`
x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום בשיתוף הרשות לעסקים קטנים ובינוניים בישראל
המשך >>

רכישת קו חלוקה (כלשהוא), מה דעתכם ?

19/07/09 23:35
ערב טוב לחברי הפורום.

אנו 2 אנשים בגילאי ה 30 המחפשים להיכנס לעסק עצמאי משותף כשהכיוון העיקרי הוא רכישת קו חלוקה כלשהוא.
סכום התחלתי יש. מוטיבציה גבוה יש. רישיון ג' יש.
החסרונות במעבר ממצב שכיר למצב עצמאי ידועות לנו, הלכה למעשה סיכון עבודה קיימת ומשכורת נוכחית ממוצעת (8 נקי) עם שעות עבודה קבועות ומסודרות ותנאים סוציאלים מסודרים - אל מול האופציה של להיות עצמאי עם שעות שלעיתים אינן קבועות, ומשכורת שעלולה להיות לא סדירה לחלוטין - אל מול מהלך של פיתוח עסק עם הרבה מוטיבציה, רצון, הכוונה, יעוץ ומהלכים נכונים - גם להצליח ולהרוויח טוב.

אם נדבר בכנות, שמנו לב כי קיימת בעיה בהתייעצות עם גורמים שונים (חברים מאוד קרובים וכו') כי לעיתים רמת הקנאה בין חברים גורמת לחוסר פירגון, הורדת המוטיבציה ושאר דברים שליליים. ככל הנראה מדובר במשהו שטבוע בנו עמוק מאוד ורק בודדים מאיתנו מסוגלים באמת לפרגן למהלך כזה של חברים. דווקא מהמשפחה קיבלנו פידבקים מעולים והמון חיזוק.
עד כה נתקלנו בדיעות שליליות שאומרות שקווי חלוקה קטנים או בינוניים (זה הכיוון שלנו) עלולים לסבול בטווח הקצר מבעיות פיננסיות שמקורן במכולות ועסקים קטנים שנסגרים - ואז הקו נשאר ללא פרנסה. אנו סבורים כי יש בכך מן האמת - אך לא כל האמת. בנוסף לכך אנו מודעים למצב השוק והחסרונות הנלווים לו (ע"ע מוסר התשלומים של עסקים קטנים ובינוניים).
בנוסף לכך, שמענו (אך טרם אימתנו) ממקור יחסית מוסמך כי קווי החלוקה כיום נבנים לפי איזורים ספציפיים - ואז, הלכה למעשה, אתה מוגבל למספר עסקים מסויים כי אתה יכול לשרת רק איזור גיאוגרפי אחד. אין לנו מושג אם כל החברות עובדות בשיטות כאלה, אך זה מה שנאמר לנו מגורם דיי מוסמך בעניין ונשמח אם מניסיונכם האישי תוכלו להפריך או לחזק את מה שנאמר.

מול כל מה שנאמר לנו עד כה, שאלתי את כל הנוגעים בדבר שאלה פשוטה ולא קיבלתי עליה תשובה;
ביחס לכמות הקווים שקיימים בשוק הפתוח אפשר לומר שממש א-י-ן קווי חלוקה למכירה, למה ?.
(בלוחות השונים ניתן למצוא הצעות בודדות להחריד ולא ממש אטרקטיביות, בלשון המעטה.)

נשמח לשמוע את דעתכם בעניין, מה אתם אומרים על המצב הזה בכלליות ומה הייתם עושים במקומנו.
ראוי לציין כי לפני שננקוט בהחלטה סופית בעניין, נצטרך להתייעץ עם לפחות 2-3 מוכרים ולקבל קצת אינפורמציה לפני שנגיע להכרעה בסוגיה הזו (עד כמה זה משתלם, אם בכלל).

בתודה מראש

המתלבטים
רכישת קו חלוקה (כלשהוא), מה דעתכם ?
<< ההודעה הנוכחית
19/07/2009 | 23:35
8
5110
ערב טוב לחברי הפורום.

אנו 2 אנשים בגילאי ה 30 המחפשים להיכנס לעסק עצמאי משותף כשהכיוון העיקרי הוא רכישת קו חלוקה כלשהוא.
סכום התחלתי יש. מוטיבציה גבוה יש. רישיון ג' יש.
החסרונות במעבר ממצב שכיר למצב עצמאי ידועות לנו, הלכה למעשה סיכון עבודה קיימת ומשכורת נוכחית ממוצעת (8 נקי) עם שעות עבודה קבועות ומסודרות ותנאים סוציאלים מסודרים - אל מול האופציה של להיות עצמאי עם שעות שלעיתים אינן קבועות, ומשכורת שעלולה להיות לא סדירה לחלוטין - אל מול מהלך של פיתוח עסק עם הרבה מוטיבציה, רצון, הכוונה, יעוץ ומהלכים נכונים - גם להצליח ולהרוויח טוב.

אם נדבר בכנות, שמנו לב כי קיימת בעיה בהתייעצות עם גורמים שונים (חברים מאוד קרובים וכו') כי לעיתים רמת הקנאה בין חברים גורמת לחוסר פירגון, הורדת המוטיבציה ושאר דברים שליליים. ככל הנראה מדובר במשהו שטבוע בנו עמוק מאוד ורק בודדים מאיתנו מסוגלים באמת לפרגן למהלך כזה של חברים. דווקא מהמשפחה קיבלנו פידבקים מעולים והמון חיזוק.
עד כה נתקלנו בדיעות שליליות שאומרות שקווי חלוקה קטנים או בינוניים (זה הכיוון שלנו) עלולים לסבול בטווח הקצר מבעיות פיננסיות שמקורן במכולות ועסקים קטנים שנסגרים - ואז הקו נשאר ללא פרנסה. אנו סבורים כי יש בכך מן האמת - אך לא כל האמת. בנוסף לכך אנו מודעים למצב השוק והחסרונות הנלווים לו (ע"ע מוסר התשלומים של עסקים קטנים ובינוניים).
בנוסף לכך, שמענו (אך טרם אימתנו) ממקור יחסית מוסמך כי קווי החלוקה כיום נבנים לפי איזורים ספציפיים - ואז, הלכה למעשה, אתה מוגבל למספר עסקים מסויים כי אתה יכול לשרת רק איזור גיאוגרפי אחד. אין לנו מושג אם כל החברות עובדות בשיטות כאלה, אך זה מה שנאמר לנו מגורם דיי מוסמך בעניין ונשמח אם מניסיונכם האישי תוכלו להפריך או לחזק את מה שנאמר.

מול כל מה שנאמר לנו עד כה, שאלתי את כל הנוגעים בדבר שאלה פשוטה ולא קיבלתי עליה תשובה;
ביחס לכמות הקווים שקיימים בשוק הפתוח אפשר לומר שממש א-י-ן קווי חלוקה למכירה, למה ?.
(בלוחות השונים ניתן למצוא הצעות בודדות להחריד ולא ממש אטרקטיביות, בלשון המעטה.)

נשמח לשמוע את דעתכם בעניין, מה אתם אומרים על המצב הזה בכלליות ומה הייתם עושים במקומנו.
ראוי לציין כי לפני שננקוט בהחלטה סופית בעניין, נצטרך להתייעץ עם לפחות 2-3 מוכרים ולקבל קצת אינפורמציה לפני שנגיע להכרעה בסוגיה הזו (עד כמה זה משתלם, אם בכלל).

בתודה מראש

המתלבטים
מול כל סיכון יש סיכוי
20/07/2009 | 07:25
1006
בקו חלוקה הסיכוי גדול
משום שהיצרן / יבואן / ספק מעוניין בהצלחה שלכם
לכן יעשה הכל על מנת לתמוך בכם.
אתם לא מסכנים הכל כיון שתמיד תוכלו למכור את הזכות לחלוקה (הנכס שרכשתם)
או להוריש אותה אם "חס וחלילה" יקרה הבלתי יאמן ותצליחו.
לטעמי עדיף לנסות מאשר להישאר מתוסכל ולחשוב
יו איזה חמור הייתי למה לא ניסיתי.
ואיך מי שניסה יושב על הון.
אני יודע היטב על מה אני מדבר.
משום שאחד המיזמים שלי
חברה פרטית , יבואנית מזון בהקמה, מחפשת מפיצים
בכל הארץ.
אם מעניין פנו במסרים
תגדיר משתלם
20/07/2009 | 10:52
861
"משתלם" זו הגדרה אינדיבידואלית. מה שמשתלם לאחד לא בטוח שמשתלם לאחר.

יש לי שתי הערות למה שכתבת:
1. אני הייתי שוקל מאד בכובד ראש את התגובות של ה"לא מפרגנים". קונטרה עניינית היא דבר חשוב, בהנחה שהיא עניינית.
2. אין קווי חלוקה למכירה??? ממש לא נכון. כולם למכירה. תמורת המחיר הנכון.

במקומכם לא הייתי ממהר להסיק מסקנות בקשר לפוטנציאל החלוקה של איזור גיאוגרפי מסויים, או לסיכון הפיננסי שבו העסק שלכם יעבוד. שני אלה אינם "נתון" שצריך לקבל. הפוטנציאל של עסק והסיכון הפיננסי בו הוא עובד נקבעים אך ורק על ידי הבעלים שלו, האופן בו הם תיכננו להפעיל את העסק, והאופן בו הם הוציאו את התוכניות לפועל.
שלחתי מסר אישי
20/07/2009 | 11:02
693
אתה צודק
20/07/2009 | 12:11
649

שאתה חי בחברה מאוד שלילית, גם הפירגון הוא שלילי. חבל שכך

אבל בהצלחה
יש לכם איזשהו ניסיון בתחום ?
20/07/2009 | 14:53
705
להפעיל קו חלוקה אינה עבודה קלה בכלל וקיימים הרבה מאד סיכונים שגם אם אתם אנשי מכירות מעולים יכולים ליצור קשיים כמו בעיות עם הלקוחות או דווקא עם הספקים/מוצרים. אם אתם מאתרים קו שמתאים לכם, למדו אותו טוב, הגדירו סיכונים וסיכויים ואל תמהרו לשום מקום.
שימו לב שגם אם הקו מוכר היום בסכום מסויים זה לא אומר שהוא ימכור כך גם אחרי שתרכשו את הזיכיון, שימו לב שקל מאד ליצור מצג שוא ולנפח נקודתית מכירות על מנת לייקר את מחיר הקו, שימו לב שאתם דוברים את השפה ומכירים טוב את שיטות המכירה ואת השפה של הלקוחות.
שמעתי ונתקלתי בלא מעט אנשים שקנו קווים בהמון כסף ומכרו אותם אחרי נזקים אדירים במעט מאד כסף...
להתייעץ עם בעלי נסיון בתחום...
20/07/2009 | 19:38
2
709
חברים ומשפחה נהדרים בתפקיד הזה.
כדאי להתייעץ עם בעלי נסיון בלתי תלויים(ללא נגיעה בדבר) אם צריך אפילו לשלם לייעוץ כזה.
קווי חלוקה הם תובעניים ולפעמים יקרים ויש בזה מידה של סיכון כמו שכתבו כאן בפורום.
תשמרו על הרוח הטובה במפרשים,
בהצלחה :)
תודה לכולם. כרגע אנחנו...
21/07/2009 | 20:57
1
730
לומדים את הנושא וכשיהיו לנו נתונים מדוייקים ביד נוכל לבצע השוואה ולהחליט אם כדאי או לא.
חשוב לציין כי אנו לא "נעולים" על הכיוון הזה ובהחלט פתוחים להצעות ורעיונות נוספים. אם אתה מכירים מקרים דומים של שכירים שהפכו במשך הזמן לעצמאיים שמתפרנסים בכבוד, נשמח אם תשתפו אותנו בטיפים חשובים מניסיון אישי שלכם.

תודה
מציע לפתוח ראש...
21/07/2009 | 21:33
712
צעירים בני שלושים עם ראש טוב יכולים לעשות דברים נפלאים.

מציע לשקול שוב אם הבחירה בקו חלוקה היא באמת בגלל צורך ויכולת, או רק בגלל שזה מה שחשבתם עליו במקרה.

עצת חינם : עסק עושים באהבה או שלא עושים בכלל.
מציע לחשוב על עסק שיכול להתמנף, לעבוד עם הראש יותר מאשר עם הידיים

בהצלחה.

הודעות אחרונות
05:38 | 31.08.15 רואהחשבון
10:54 | 30.08.15 shonap53
14:59 | 27.08.15 רואהחשבון
12:00 | 27.08.15 sectioni
14:13 | 26.08.15 פטנטים פטנט
15:19 | 25.08.15 Madam and Violin
14:48 | 23.08.15 אורחים בפורום
16:22 | 22.08.15 משה הרשקו
09:48 | 22.08.15 אורחים בפורום