לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!

הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.

אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!

את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד.

אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.

אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו:

1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.
מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה.
אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.

2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.
דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.

3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה.

4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים.

5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!
אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.

6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע...

7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב.

8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה.

9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.

10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.


בריאות ואושר!


הודעה חדשה

התקפי סטרידו....

מאת: טל 0 0 0
08/05/07 08:09
בוקר טוב לכולם.
איזו דרך טיפול אלטרנטיבית היא הטובה ביותר לטיפול מניעתי (וגם בזמן התקף) בהתקפי
סטרידו , המופיעים כמעט בכל פעם כשמזג האויר משתנה בבת אחת ליבש?
הילדה בת 8.

תודה
 
תגיות:
התקפי סטרידו....
<< ההודעה הנוכחית
08/05/07 08:09
244צפיות
בוקר טוב לכולם.
איזו דרך טיפול אלטרנטיבית היא הטובה ביותר לטיפול מניעתי (וגם בזמן התקף) בהתקפי
סטרידו , המופיעים כמעט בכל פעם כשמזג האויר משתנה בבת אחת ליבש?
הילדה בת 8.

תודה
הנה מה שאני חושב:
08/05/07 14:57
61צפיות
דרך ארומתרפיה.

יש שמן בשם "אמיתה קייצית" (אמי ויסנגה), שהוא אמנם שמן חזק ותוקפן (לכן אין "טיפול מניעתי" איתו, הטיפול איתו הוא ממוקד מול מצב אקוטי ולא לאורך זמן), אך הוא טוב לילדים עם קשיי נשימה ואסטמה.
הוא מרגיע תסמינים של חוסר יכולת לנשום ומפחית את תסמיני "קדחת השחת".
כיוון שהשמן אגרסיבי, ובכלל - ארומתרפיה זה אינו תחום שאפשר "לשחק" בו (שמנים מרוכזים מאוד, שיכולים להיות מסוכנים מאוד בידיים לא מנוסות), אמליץ לך לפנות אל ארומתרפיסט מומחה.
אני בטוח שהוא יוכל להציע לילדה טיפול, אני בטוח שהטיפול יכלול גם את האמיתה הקייצית.
לא הייתי רוצה להסתכן ולרשום לך פורמולה מסוימת להקלה על הסטרידו מחששות שונים שברורים מאליהם (ביניהם זה שהטיפול הוא לא מול הילדה, אלא דרך האינטרנט, ולא כולם יודעים מהיכן להשיג שמנים איכותיים ויכולים לעשות נזק).

האם את מכירה מטפלים טובים בארומתרפיה? [הייתי מציע לך גם פרטיים, אלו דרך קופות החולים בד"כ מציעים עד עיסוי ארומתרפי, וזה לא מה שאת צריכה כרגע.]
באיזה איזור את גרה? האם את קרובה לכרכור?
תגובה
08/05/07 15:23
24צפיות
ישנן 2 אופציות אחת טיבעית שזה ע``י בצל. לחתוך בצל גדול וחריף לארבע חתיכות להניח סביב ראש הילדה שהיא תשאף את אדי הבצל במשך כל הלילה, למחרת זה משתפר בהרבה. האופציה השניה זה מכונת אדים שזה אצל הרופא בדרך כלל.
הטיפול המניעתי הטוב ביותר הוא
08/05/07 16:52
53צפיות
לרפא את הגוף מהבעיה הבסיסית שלו, כך שהבעיה לא תהיה בכלל.
אני מניח שזה קשור לבעיה בסיסית שיש לה בריאות, הבאה לידי ביטוי כפי שתארת, בתנאים מסויימים.
לשיטה הטבעונית יש דרך לטפל בזאת באמצעות שינוי הרגלים בתזונה ובנשימה, וכן נעזרים בטיפולי מגע. יש להתאים את כל העקרונות לפציינט.
צריך לטפל בגורם ולא בסימפטום
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
08/05/07 18:45
41צפיות
מאד לא ממליצה להתפתות ולהשתמש בשמן ארומטי או בבצל , על סמך המלצה באינטרנט.
התקפי סטרידו חוזרים מעידים על אלרגיה / מחלה שצריך לטפל בה בטיפול יסודי ולאחר אבחון - יתכן השטיפול יהיה בשמנים, בדיקור, ברפלקסולוגיה או בטיפות הומאופתיות, אבל רק לאחר שהמטפל יאבחן את הגורם לבעיה.
עד לאבחון ולהצלחת הטיפול, את יכולה להקל מעט על ידי אדים קרים, ועל ידי דאגה לזרימת אוויר קר ונשימות עמוקות של הילדה
אז איך אני יודעת לאיזה מטפל
08/05/07 19:34
22צפיות
לפנות שיאבחן ויפנה אותי לטיפול הכי טוב? הרי כל אחד ימליץ על
השיטה בה הוא עובד ובה הוא דוגל.
יש מטפלים כאלה שהם בעצם "מולטי", - זאת אומרת מישהו שיוכל להיות אובייקטיבי ל לאבחן מה הגורם, וימליץ על הטיפול שהוא
חושב שהכי נכון לילדה?

תודה על תגובותיכם
אין דרך לדעת
08/05/07 19:45
15צפיות
התחומים רבים, שונים וטובים. זה צריך להיות משהו שאת מתחברת אליו או שקיבלת
המלצות חמות ממשיהו קרוב, והרגשת שזה מדבר אלייך.
אני הייתי בודקת גם את ה"רזומה" של אותו מטפל אליו את פונה.
חשוב לדעת שאפשר לקבוע תור היום גם דרך קופת חולים, אולי תתענייני שם קודם.

כשאת בוחנת את התחומים השונים בקשי לקבל אינפורמציה על דרך הטיפול, איזשהו הסבר כללי שיעזור לך להבין, אפילו אם מעט על כל דרך טיפול בפני עצמה.

בהצלחה,
הילה
תמצאי מישהו טוב בסביבת המגורים שלך
09/05/07 07:10
10צפיות
שקיבלת עליו המלצות ממטופלים או מאנשי מקצוע אחרים - וחשוב מאד שלא רק את תתחברי אל השיטה ותרגישי שאת מאמינה במטפל , אלא גם הילדה תרגיש נוח ונעים עם האדם והשיטה.
את צודקת-
08/05/07 20:05
8צפיות
כל אחד ימליץ על השיטה שלו כי בה הוא מומחה ואותה הוא מכיר. (אני יכולה לספר לך רק על הומאופתיה....)
ומטפל שהוא "מולטי" מן הסתם יודע קצת על כל דבר..
אז ההחלטה היא שלך. ואת יכולה לעשות את זה בדיוק כמו שאת עושה כל החלטה אחרת בחייך.
שואלת, מתענינת, קוראת ולומדת את הנושא. יש כאלה שנעזרים גם באינטואיציה ותחושות בטן.
ואם תתעניני בהומאופתיה אני אשמח לענות לך על כל שאלה.
כל טוב
עירית
נכון מאוד
09/05/07 07:38
11צפיות
בכל אחת משיטות הרפואה המשלימה, ינסו למצוא את המקור לבעיה ולא רק לפתור את הסימפטום, ולהציע לך טיפול מניעתי.
כנטורופטית, אני מאמינה שזה קשור גם לתזונה ולאורח החיים, שכאשר עושים שינוי בשני גורמים משמעותיים אלה, סביר להניח שהגורמים לבעיה ייפחתו ואף יעלמו.
שינוי אורח החיים, יכלול מלבד שינוי תזונתי והתאמת מזון התומך בילדה ובצרכיה הבסיסיים מבחינה תזונתית, גם שינוי היחס להתנהגות, חשיבה, רגש ועוד... תמיכה של פרחי באך, שמנים ארומאטיים,צמחי מרפא במידה וצריך, מגע והנחייה לאורח חיים נכון- כל אלה מהווים חלק מהטיפול הנטורופטי (ולאו דווקא תוספי מזון, שנהוג לחבר אותם לדרכו של הנטורופט... אני למשל לא מאלה שממליצים באופן גורף על תוספים, כי אם לפי הצורך בלבד ולתקופה קצרה, בהתאם לנסיבות...)
כפי שהילה ואור כתבו לך התחומים רבים ושונים וכולם טובים, ההבדל הוא לא בשיטת הטיפול בלבד, כי אם במטפל, חשוב למצוא מישהו שקיבלת עליו המלצות ואת מתחברת לדרך הטיפול שלו. והכי חשוב, שהילדה תתחבר, כי היא זו שצריכה לשתף פעולה יותר מכל על מנת להבריא...

בריאות,
תמי
º
תודה לכולכם.
09/05/07 21:53
7צפיות
Flix
פורום תוכנית לידה

הכיני עצמך ללידה

עכשיו בפורום תוכנית לידה בתפוז >>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום